Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    nas tez ciut zasypało :) kacper szaleje na gorkach na takim czyms plastikowym co sie wsadza pod tyłek i sie to trzyma i wio z gorki :D a Mikus juz sie zaznajomił ze sniegiem i sam drepta po nim a na sankach to wprost uwielbia :D zjezdza z ciotka na sankach i jest wniebowziety :P Kacper w tamtym roku nawet nie chciał myslec o sankach :P Fajnie ze jest biało bo jak zima to musi byc biało:) ale wiecie co ??:D ja i tak juz bym chciała wiosne :P ubranie dwojki dzieci w kombinezon tak zeby zaden sie nie zagrzał to jest normalnie awykonalne :D
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Kfiatuszku wiem coś o tym :D
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    Izunia a twoi chłopcy przy ubieraniu wspołpracuja z toba ??:P bo Mikus koniecznie chce siegnac po jakas zabawke alebo mi sie rozebrac a Kacper stoi stoi i nagle slizg na stopach i juz siedzi :D normalnie masakra :D
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    U mnie jest tak, że obaj chcą być ubierani jednocześnie, ale zawsze wypracujemy jakiś kompromis.
    Raz ubiera się Szymek pierwszy a raz Filip ;D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    hehe wiem cos na ten temat :D a do tego dopilnować kolejną 2 by się poubierała, zawiązała buty, pochowała koszulki, zapięła się pod szyją itd itp - masakraaaaaaaa
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    no u mnie jest tak ze na pierwszy odstrzał idzie Kacper ubieram go kompletnie orpocz kombinezonu i czapki :P potem Mik to samo :P potem Kacper kombinezon potem Mik a czapki wiazemy tuz przed wyjsciem na dwor :P w miedzy czasie jeszcze cos gdzies ja na siebie wciagne :D

    ohh wiosno przybywaj :D
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    hmmm najpierw wiaadomo że po kolei pieluszka body rajty itd jak już są poubierani do pokoju znoszę buty ocieplacze pakuję w ocieplacz Weroni i każę jej zapinać butki a w tym czasie ubieram Tosię. Starszyzna ubiera się sama ale muszę kontrolować to. juz pod drzwiami zakładamy czapy i zapinamy ocieplacze - ja jestem cała mokra i już nie chce mi się nigdzie iść hehehe
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 8th 2010
     permalink
    hehehe Agus dokładnie :D
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    dziewczyny pamietacie moze ile mleka na dobe wypijalo Wasze dziecko? tzn 3-miesieczne dziecko:)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 11th 2010 zmieniony
     permalink
    Aneczko to jest sprawa indywidualna, każde dziecko wie ile ma zjeść, niby na opakowaniu mleczka jest napisane ile dziennie maluch powinien pic, ale to jest średnia. przecież jeśli Filipek je więcej niż np. Julek to będziesz go głodzić? a jeśli mniej to wciskać na siłę? nie musisz się martwic jeśli maluch dobrze przybiera na wadze
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    no wlasnie nie mam zamiaru mu zabierac mleczka:)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 11th 2010 zmieniony
     permalink
    Aneczka masz ta czerwona książeczkę zdrowia malucha? z tyłu nanosisz wagę na siatkę centylową, jesli przybiera dobrze na wadze to dawaj mu tyle ile mu się zamarzy :wink: i nie przejmuj się tym co ktoś tam powiedział:tongue: Julek waży troszkę więcej niż średnia ale też jest dłuższy:wink: poza tym dzieci karmione butelką często ważą troszkę więcej niż te karmione piersią
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJan 11th 2010 zmieniony
     permalink
    Mi się wydawała że mleka mam za mało a tu niespodzianka Hanka przybiera jak należy i waży teraz 5500g a je niewiele...
    U nas też śniegiem zasypało i x-lander daje rade za to mama z wózkiem i Błażkiem za rękę nie koniecznie:)
    100krociu zazdroszczę szusowania tego teraz brakuje mi najbardziej i w tym roku raczej nie będzie mi pisane:(
    --
    •  
      CommentAuthoraneczka_85
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    no i Filip urodzil sie z waga 4288 wiec normalne,ze wazy wiecej niz dzieci w jego wieku urodzone z mniejsza waga:) tesciowe to potrafia namieszac:/
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    ale oczywiście:) nie martw się Filipek nie wygląda na grubaska:)
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    U nas masakra z ubieraniem, Natalka najpierw chce sama, ściąga papcie, sarpetki i spodenki, a poten nagle jej sieś cos odmienia i nie chce się ubierac tylko latać z gołymi nogami. Marakra, nóżki szybko zimne więc musze jej na siłę wciągać rajstopki.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    100Krociu Weronika najczęściej biega na golaska - ubrana jest czasami jak ktoś przyjdzie a i to nie zawsze
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 13th 2010 zmieniony
     permalink
    klęska :(
    mamusie, uważajcie chodząc pod budynkami. nawet nie chcę myśleć o tym, jak chodzimy z maluszkami w wózkach czy na sankach...Boże :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    Strasznie jestem na to wyczulona...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    hmm to jest coroczny problem - od władz miasta dużo zależy... wczoraj popatrzyłam do góry i piękne sople wisiały na latarni - więc też trzeba być ostrożnym

    Całoroczny problem to gołębie i ptaszydła - niestety nie jedno dziecko straciło wzrok po tym jak odchody ptaka wpadły do oka - w moich wózkach zawsze była przysłonięta budka nawet jak dziecko spało a widzę wiele mam które składają budke by dzieć się wygrzał na słonku
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    Agunia a jak Tosi alergia? Lepiej już?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    Tak - krostki zeszły ale dziecko ma głodówkę mleczną i powoli od soboty zacznę jej wprowadzać na nowo jedzonko - tylko że nie słoiki a nasze - zobaczymy
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    to dobrze :) trzymam kciuki
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    o kurcze Agunia, nie wiedziałam o takim zagrozeniu ptaszydłami. :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    Słuchajcie, mam problem i potrzebuję szybkiej pomocy. Mai zapalenie oskrzeli grozi przekształceniem się w zapalenie płuc. Od dziś miała brać antybiotyk, zawiesinę. Składnik aktywny: cefuroxim. Kłopot w tym że Maja tę zawiesinę niemalże w całości wypluła.

    Błagam o pomysły, jak jej to podać. W necie znalazłam coś o domieszaniu do zimnego mleka, tylko jak ja jej o 6:00 rano mam dać zimne mleko, skoro przyzwyczjona do ciepłego?
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    fiufiu, może strzykawką po policzku jak dzidziusiowi, żeby nie wypluła a spłynęło do gardła
    a jak nie to może lepiej w formie zastrzyków podać lek
    trzymam kciuki
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    Ojej Fiu, tez przychodzi mi strzykawka do głowy tylko... kurcze, ZDRÓWKA DLA MAJUNI!
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    Właśnie strzykawką po policzku nie przeszło... Rano będę próbować rozcieńczać w herbacie, jeśli nie przejdzie, dzwonię do pediatry.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    Trzymajcie się dzielnie FIU
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 13th 2010 zmieniony
     permalink
    AniaM mi poradziła podanie na śpiąco zmniejszonej dawki, weszło prawie wszystko, uff. Gorączka po nurofenie spadła z 39,2 do 37,2. Dzięki za wszelkie rady, mogą się jeszcze przydać.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 14th 2010
     permalink
    Fiufiu cóż mogę więcej napisać, chyba jedynie to, że nie ważne jaki lek podajesz dziecku rób to zdecydowanie z przekonaniem, że zadziała piorunem. Chodzi mi o to, abyś się nie rozklejała ... doskonale Cię jednak rozumiem. W podawaniu antybiotyku czy innych paskudnych lekarstw mam już spore doświadczenie, a szkoda bo wolałabym go nie mieć. Już nawet o iniekcjach nie wspominając ...
    Pamiętaj, jeśli dziecko zwymiotuje antybiotyk nawet przy drugiej próbie go podania znaczy się, że trzeba zmienić na inny i skonsultować się z lekarzem. Ale moja droga przecież Ty to z pewnością wiesz :D
    Zdrowia dla Mai.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 14th 2010
     permalink
    Maja nie zwymiotowała, tylko wypluła tę pierwszą dawkę. Udało nam się jednak podać ją ponownie przez sen, a drugą pan Fiufiu przemycił w muesli przy śniadaniu. Dziecko zdrowieje w oczach, uff.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 14th 2010
     permalink
    dobrze, że jednak udało się Wam podać lek
    podoba mi się zwrot "pan Fiufiu" hihi
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 14th 2010
     permalink
    to dobrze :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 15th 2010
     permalink
    Fiufiu: Dziecko zdrowieje w oczach, uff.


    Cudownie.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 15th 2010 zmieniony
     permalink
    witajcie. Pomożecie? na PORADACH PRAWNYCH wstawiłam pytanie. Z góry dzięki :)

    ***
    WIelkie dzięki za podpowiedzi na priva od przychylnych:) Wiele już się wyjaśniło:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 15th 2010
     permalink
    Ja też już mogę napisać z ulgą, że Juniorzy mi zdrowieją.
    Nie ma kaszlu i katar zanika ;D
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 15th 2010
     permalink
    No, nareszcie, cieszę się, Izuniu!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 16th 2010
     permalink
    u mnie Krzychu zaflukany ale dzieki plasterkom AROMACTIV noc byla w miare spokojna. teraz ciaga mocniej nosem ale w nocy wstawalam sprawdzac to nie mial takiego porblemu z oddychaniem, tanie nie byly ale inwestycja dobra
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 16th 2010 zmieniony
     permalink
    AniuM myślisz, że te plasterki można stosować też takim maluchom jak mój? Na ulotce podane jest, że od trzeciego roku życia.... Ja znowu jestem przeziębiona i tylko patrzeć jak zarażę Małego.
    Jestem dziś po pierwszych zaliczeniach na studiach :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 16th 2010
     permalink
    katy, bardzo polecam maść pulmex baby. Jest od 6 miesiąca życia. Julci pomaga przespać noc w razie kataru.
    Szybko Ci poszło z tym studiami :bigsmile: Zdaje się, ze dopiero zastanawiałaś się czy zaczynać? Chyba, że pomyliłam uzytkowniczkę:shamed: Tak czy siak Gratulacje :clap:
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 16th 2010
     permalink
    AniuM, a te plastry to w jakiej cenie są?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 16th 2010 zmieniony
     permalink
    Katy ale zapobiegawczo to mysle ze nie ma co kombinowac. babka w aptece powiedziala ze powyzej 2lat spokojnie mozna, wczesniej tez stosowalam pulmex.

    Anetusia zaplacilam niecale 15zl za opakowanie 5szt. farmaceutka tylko mowila ze nie mozna stosowac dluzej niz 3dni z rzedu, na opakowaniu jest tez ta informacja.
    wlasnie sprawdzilam i w internetowej doz kosztuje jeszcze mniej (12,73zl) no i znalazlam aromactiv krople dla doroslych - kupie mezowi na przyszlosc :)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 16th 2010
     permalink
    Katy gratulacje!! Anetusia nie pomyliłaś się Katy dopiero co się zastanawiała a tu popatrz idzie jak burza, jeszcze raz gratuluję:thumbup:
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 16th 2010
     permalink
    Nawet nie są takie drogie. Mój M to jest nałogowiec kroplowy :P przy przeziębieniu. Przegina z dawkowaniem.
  1.  permalink
    Hej dziewczyny potrzebuję pomocy, odnośnie fotelika samochodowego. Dostałam używany firmy renolux paris i nie wiem nic na jego temat ma może ktoś taki??
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 17th 2010
     permalink
    co do fotelika to nie mam pojęcia. Dopiero zamierzam zmieniać, ale nie wiem na jaki.
    Studia - tak to ja :) Podyplomówki na ogół są "szybkie", bo mało czasu mamy na nie (półtora roku)
    Dzięki za namiary na maść. Zapobiegawczo stosuję cebion multi, ale chcę coś mieć w razie konieczności.Nie znoszę widoku męczącego się z katarem dziecka. Na razie Malec zdrowy, mi też już ciut lepiej.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    Widzę, że dzieciaczki chorują, więc wszystkim dużo zdrówka życzę:tongue:

    Chciałam Was zapytać o buciki, bo nie mogę znaleźć tutaj żadnego wątku.
    Maja już sama wstaje i powoli przesuwa się przy meblach. Myślę, że między 10-11mies zrobi pierwsze kroczki (jak większość w naszej rodzince)
    Kiedy kupiliście pierwsze buciki do chodzenia swoim pociechom i jakich firm polecacie.
    Wiem, na pewno, że teraz jak uczy się chodzić to lepiej na boso.
    A może jest wśród nas mama fizjoterapeutka, która też coś od strony medycznej może napisać.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 17th 2010
     permalink
    Misiu, but jak najpóźniej, im dłużej chodzi w skarpetkach (najlepiej antypoślizgowych), tym lepiej dla stopy i kręgosłupa.
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJan 17th 2010
     permalink
    Mój do tej pory chodzi bez pantofli po domu. Jedynie na czas wizyty u rodziców zakupiłam mu pantofle, ponieważ u nich strasznie ciągnie od podłogi i nawet ja bezpantoflowy człowiek u rodziców chodzę w papciach.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.