Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 23rd 2010 zmieniony
     permalink
    to dałam wczoraj wieczorem, po kilku minutach Alex się uspokoił i zasnął a to dałam dziś rano, też na ząbki p/bólowo
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  1.  permalink
    Ja na suchą skórę polecam krem tłusty DERMOSAN:wink:
    --
  2.  permalink
    Ja się właśnie zastanawiam, czy można dziecku podać te leki (jeśli są też przeciwgorączkowe) gdy dziecko nie ma temperatury?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 23rd 2010
     permalink
    rooda, tak - do mleczka dodałam dzisiaj acidolac - kilka dni popodaję. kurcze. Ale nie wiem - czy jak jutro będzie taka tempka koło 39, to dzwonić po lekarza, czy czekać do poniedziałku? nie wiem :(
    daję tlyko IBUM i ten acidolac...
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 23rd 2010 zmieniony
     permalink
    oczywiście, że chodziło mi o jedynki :) to wszystko przez to, że Julci w poniedziałek wyszła zaginiona dwójka:)
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Zakręcona dzisiaj jestem :)

    kako, zadzwoniłabym po lekarza ale ja jestem panikara.
    Zdrówka życzę wszystkim dzieciom
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 23rd 2010 zmieniony
     permalink
    Do lekarza bym poszła - choć nie jestem panikarz - ostatnia taka temp u Weroniki to było zapalenie ucha:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 23rd 2010 zmieniony
     permalink
    u nas pierwsze wyszły wszystkie dwójki:))) aż myślałam,że coś nie tak;)

    pytałam ortodontki jak byłam ze sobą i powiedziałą, że teraz coraz częściej najpierw wychodzą dwójki u dzieci:))

    jak hani przebijała się 4 dwójka to dopiero ruszyły się jedynki (ale jeszcze nie wychodziły, tylko dziasła puchły i były białe kreski))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 23rd 2010
     permalink
    kako, ja też bym zadzwoniła jutro po lekarza czy też poszła..sprawdzić co i jak nigdy nie zaszkodzi
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 23rd 2010
     permalink
    bo zęby to sobie wychodzą kiedy chcą... :) córeczka mojej przyjaciółki ma wszystkie jedynki i dwójki a teraz piątka wyszła :) ma roczek dopiero
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeJan 24th 2010 zmieniony
     permalink
    Idze najpierw wyszły górne dwójki.
    misia-ludek, myślę, że można, bo takie preparaty mają również działanie przeciwbólowe.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    hej. U nas nocka nieprzespana - mała chciała sie tulić - mąż "spał" z nią wtuloną, pobudki co godzinę. miała 39,5 w nocy, rano 39, teraz 38,6... Jedna rzadka kupa od rana, z elementami śluzowymi... Mąż mówi, by poczekać do jutra... Ja nie wiem co robić. Nie widzę nadal innych objawów:(
    --
  3.  permalink
    kako zadzwoń do zaprzyjaźnionego pediatry, jeśli niepokoi cię stan Małgosi, warto zapytać specjalistę.
    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Witam widzę że nie tylko nas nękają jakieś dziwaczne infekcje....Hania przedwczoraj miała 38,5 nocka do bani podałam nurofen i tempka spadła mała płakała okrutnie rano byliśmy u lekarz pediatra obejrzała ją całą nic niepokojącego nie znalazła wysłał nas do laryngologa tam uszka obejrzano i nic nie stwierdzono...miałam obserwować i podawać eferalgaen bądź nurofen wczoraj w dzień wszystko super mała uśmiechnięta pchała łapki do buziaka i śliniła się nieziemsko w nocy spać nie chciała cycek ją jedynie zadawalał...dziś pół dnia było super a wieczorem znów nieziemski płacz...nic z tego nie rozumiem chora ale nie chora tempka skacze zęby to raczej być nie mogą może wy przechodziłyście coś podobnego ze swoimi pociechami?
    Wszystkim dzieciaczkom zdrówka życzymy.
    Fiu jak tam na finiszu?
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Dzięki, nie narzekam, w drugim trymestrze czułam się w sumie gorzej. No i od jutra mam wolne, ha.
    --
  4.  permalink
    Mamy dwulatków - czy wasze dzieci sa wylewne w okazywaniu uczuć?
    MOja Hania wszystkim w okół wynanaje miłośc. :/ Wystarczy ,że ktoś jest dla niej miły albo dużo się smieje a ona od razu mówi " Kocham cię, skalbie...". Nosz... Drażni mnie to czasami...
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Błażko w prawdzie dwóch lat jeszcze nie ma ale teraz to on raczej za moimi nogami się chowa
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    Zadzwoniłam do lekarza. Dobry specjalista. Powiedział, że pewnie wirus jelitowy, spokojnie,dawać smecte, acidolac i ibum. DO trzeciej doby temp taka moze być. Potem do lekarza… Więc czekamy, obserwujemy.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 24th 2010
     permalink
    aga moja nie ma jeszcze dwóch lat, ale ona do każdego się klei..baaaa już we wrześniu jak byliśmy w parku dinozaurów zrobiła nam PAPA i poszła sobie z obcymi ludźmi za rękę..heh

    a wkleja się w każdego kto przebywa z nami dłuzej niż 5 minut..heh
  5.  permalink
    MOze Hanie tak mają?
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 24th 2010 zmieniony
     permalink
    chyba tak, bo Hanie to chyba ogólnie takie towarzyskie dzieci są;)) i moja jest np straaaaszną jajcarą i GADUŁĄ:shocked::shocked:..wszystkich przegada, a energii ma za 100-stu..a no i nienawidzi jak w domu jest mało ludzi, np jak jest tylko ze mną to już drugiego dnia jest wynudzona na maksa..jak pełny dom-dziecko przeszczęśliwe;0
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJan 25th 2010
     permalink
    Hmmm coś w tym musi być bo moja Hanka gaworzy jak szalona najlepiej jak lewek wisi nad nią:u
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 25th 2010 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy są na rynku jakieś rajstopki, albo spodnie z nakolannikami? Alex cały dzień spędza na czterech i ma całe czerwone kolana.
    i pytanie nr dwa:
    Czy to normalne żeby dziecko zawsze budziło się z płaczem? Druga drzemka (30 min) kończy się płaczem, zawsze, odkąd sięgnę pamięcią. Pierwsza drzemka jeśli również jest taka krótka też kończy się płaczem, czasem jeśli uda mu się spać dłużej niż godzinę, Alex wstaje uśmiechnięty, ale tak bywa bardzo rzadko. No i co zrobić, żeby dziecko spało dłużej niż te 30 min?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 25th 2010
     permalink
    Maja miała taki okres budzenia się z płaczem, przeszło samo w pewnym momencie.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 25th 2010 zmieniony
     permalink
    Katy raczej nic nie zrobisz, żeby Alex spał dłużej niż 30 min. Julek ma to samo 30 min. i koniec, cały dzień na nogach:P
    Julek od kilku dni jak kładę go spać ok 19:30 i wchodzę do niego do pokoju ok 23 bo przynoszę sobie termos itp. budzi się z płaczem, ale od dzisiaj próbuję inaczej, jak go kładłam to wszystko już zaniosłam więc zobaczymy czy będzie ładnie spał.może Wy budzicie Alexa niechcący i on nie dospany płacze? Julka nawet chodzenie po pokoju budzi:/
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 26th 2010
     permalink
    Dziewczyny, małej już gorączka spadła - w nocy 37,5, teraz 38... i..POJAWIŁA SIĘ WYSYPKA! Wygląda idealnie an TRZYDNIÓWKĘ! Ale mała już ją przechodziła... A tak samo wygląda! NIE WIEM CO MYŚLEĆ...Piszą, że trzydniówka tlyko raz w życiu, ale niektóre mamy twierdzą, ze dzieci przechodziły dwa razy... Napiszcie mi proszę, co wiecie w tym temacie...
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeJan 26th 2010
     permalink
    Doświadczone Mamusie, mam pytanie:
    maja Martusia jutro kończy 5 tygodni, na ramieniu w miejscu szczepienia przeciwko gruźlicy pojawiła się czerwona "kuleczka" - czytałam, że nie należy tego moczyć - czy już teraz, czy dopiero wtedy, gdy pęknie? I pocieszcie mnie, że nic złego się nie stało, gdy ją do wczoraj normalnie kąpaliśmy... I jak teraz kąpać, by nie moczyć ramionka?
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJan 26th 2010
     permalink
    brombap u mojego syneczka byla dlugo czerona plamka i lekkie zgrubienie, nic z tym nierobilam, nietykalam, normalnie kapałam osuszalam, pediatra mowila zeby tego nieruszac, samo sie wygoi, to normalne., ze moze sie nawet strupek zrobic, ale nie zrobil sie.
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeJan 26th 2010
     permalink
    powiedzcie, co ja moge dawac moje 9ciomiesieczniakowi na podwieczorek, miedzy deserkiem poobiadkowym a kolacyjka? i czy deserek dobrze jst dawac po obiadku? czy moze wczesniej?
    plan dnia wyglada tak:
    na sniadanko troszke kaszki w butelce, malo je. okolo 120ml.
    drugie sniadanko- misiowy ogrodek- co mozna innego?
    obiadek.
    1,5 godz po obiadku deserek
    po okolo 2 godz troche mleka/ co bylo by dobre o tej porze? okolo godz 18.
    okolo 20. kolacja,kaszka kukurydziana- lubi.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    Adajko, u nas mniej wiecej tak to wygląda:
    ok. 8-9 kaszka (czasem mało zje) + gryzy z mojej kanapki (to bardzo chętnie)
    ok. 11-12 butla z mlekiem - idzie po niej spać. Ale będziemy sie odzwyczajać już od butli
    ok. 14-15 obiadek
    ok. 16-17 deserek - słoiczek owocowy, jogurt itp.
    ok. 19-20 butla z mlekiem na dobranoc

    czasem w nocy lub ok. 6 rano butla - jak się obudzi...

    w międzyczasie jakieś chrupki, wafelki ryżowe, kilka kęsów banana, kinder czekoladki itp. - ale nie za dużo tych przegryzek!

    myślę, że właśnie np. banan, albo kanapeczka jakaś, jogurcik itp to dobry pomysł na to drugie śniadanko albo tę 18ą godzinę:)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 27th 2010 zmieniony
     permalink
    Kako, a ile Małgosia je na kolację, że wytrzymuje całą noc?
    u nas Alex je po 19:20 150ml kaszy i po północy już je 120 ml mleka, potem drugi raz nad ranem, a o 6 znów 150 ml kaszy.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    RÓżnie je. Czsem zje butlę całą - około 210, a np. wczoraj zjadła tylko 60ml! ( nie wiemy czemu) - ale spała od 20ej do 6ej. Nie ma reguły na naszą łobuzicę;) A dzisiaj zupełnie zmiana - właśnie spała do 6ej, o 6ej M dał jej butlę, zjadła całą i do 9.30 spała! WIec kaszkę zjadła przed chwilką;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    Adajo spokojnie deserek mozesz podac po obiedzie. poza tym jeszcze chrupki kukurydziane w ramach przegryzki mozna. albo jakis owoc. sa takie specjalne smoczki do owocow ze maluchowi mozesz dac w reke i sie sam nakarmi :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    Hmm ja osobiście bym wstrzymała się jak najdłużej z jogurtami i wszelakimi kinderkami - te ostatnie mimo że niby zdrowe uczulaja mi np Gabi - tak samo jak jogurty Danona... najlepiej sprawdzają się Bakomy ale i tak musimy być "ostrożne"
    Mój 2 latek je rano mleko potem kanapkę, jakieś pierdółki typu chrupek owoc, płatki kukurydziane (same - bez mleka) , obiad, na kolację kanapeczki czy to co my jemy no i przed spaniem flaszka. Jeśli chce spać w dzień domaga się mleka (przychodzi z butlą albo pokazuje że chce mleko) zje i zasypia... no ale niestety coraz mniej śpi w dzień :(
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    Agunia, jeśli dzieć ma uczuelnia, to wiadomo, ale można spróbować. moja przyjaciółka całej czwóre dzieci dawała mleko krowie już po ukończeniu roszku i żadnych reakcji alergicznych. Ale wiadomo - z umiarem i trzeba sprawdzić. Te jogurciki u nas to raz na parę dni, ale nie ma żadnych alergii. Kinderki to sporadycznie:) Nie chcę uczyć codziennego słodyczowania;)
    A nie rezygnujecie z butli? CHoćby ze wzgledów na rozwój aparatu artykulacyjnego i późniejszej wymowy, butla u Weronisi już za długo...
    ps. fajny awatarek - pamiętam dobrze BOULIEGO ;)
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeJan 27th 2010 zmieniony
     permalink
    katy co do budzenia z płaczem, to odkryłam, że Maja tak ma jak się obudzi a jeszcze by spała i nie może zasnąć, wtedy idę z piciem, ona wypije parę łyków, daję smoczka i wkładam do łóżeczka i zasypia ponownie
    U nas Maja śpi całą noc ale zjada od 200 do 240ml kaszki lub kleiku.
    Co do jogurtów to Agunia ma rację, niby Danone mają pozytywną opinię ale najbardziej uczulają i są najbardziej przetworzone.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    ja uważam, że butla raz dziennie to nic strasznego i na wymowę wielkiego wpływu mieć nie będzie, prędzej na ząbki. sama planuję podawać kolację w butli jak najdłużej.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 27th 2010 zmieniony
     permalink
    Katy, są rajstopki z abs na kolanach. Ma je firma Sanetta - super firma, ale strasznie drogie mają te rzeczy...jednak na te rajstopy chyba sie skusze...

    Mój Młody je 5x/dobę...
    9-10 - kaszka podawana łyżeczką - ok. 200ml
    13-14 - owoce lub jogurt (Nestle - mają mniejszą zawartosć białka - specjalnie przystosowane dla dzieci) lub owoce ze zbożami - duży słoik
    17-18 - obiadek - duży słoik
    20-20.30 - mleko niezagęszczone - 220ml
    1-2.30 - mleko niezagęszczone - 220ml

    Pomiędzy posiłkami staram się Młodemu dawać jak najmniej przekąsek...często dostaje tylko jabłko w specjalnym gryzaku, czasami banana...rzadko chrupkę, kawałek bułeczki czy herbatnik...przy naszym obiedzie zazwyczaj dostaje do spróbowania nasze jedzonko - kawałek kaczki czy upieczonej przeze mnie szynki...ale to raczej ssie, anizeli je...do picia tylko woda...

    Ja chciałabym zrezygnować z tego nocnego karmienia ze względu na zęby...muszę jeszcze popróbować z wodą...wtedy to nocne karmienie chciałabym przenieść na 6-7 rano...

    Moja pediatra utrzymuje, ze najpierw powinno się dawać owoce a obiadek później, zeby brzuszek był bardziej syty przed snem - ma to wpływ na długość snu...podobno...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    I masz zamiar zostać na stałe z takim schamatem żywienia? Takie późne podawanie obiadu może doprowadzić do otyłości później. Na razie to słoiczkowe to pewnie nie zaszkodzi, ale główny posiłek dziecko powinno jadać wcześniej moim zdaniem.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    też mi sie wydaje, że obiadek koło 18ej to niezbyt dobry nawyk....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    u mnie dzieci od zawsze jadaly obiad dopiero po 17ej. niestety nie mamy i pewnie przez najblizsze lata nie bedziemy mieli innej mozliwosci
    w prawdzie jak bylam w domu to Krzys dostawal zupe w ciagu dnia a pozniej drugie ale od dluzszego czasu tylko opcja wieczorna juz jest
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    kako: A nie rezygnujecie z butli? CHoćby ze wzgledów na rozwój aparatu artykulacyjnego i późniejszej wymowy, butla u Weronisi już za długo...
    hmm do 3 roku raczej nie - po prostu inaczej nie zje kaszki a bez tej znów rzadko zasypia i skończyło by sie tak że nie jadła by (piła) mleczka w ogóle. Z kubka owszem wszystko wypije - poza mlekiem :(
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    U mnie koło 17.00 jest normalnie obiad, więc pewnie tak też zostanie...nie zastanawiałam się nad tym...moze jak Franek podrośnie, będzie miał mniej posiłków, będzie już przesypiał całe noce, to może jakos to zweryfikuję...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    Agunia, pomyśl o tym... może jednak popróbować odstawianie butli. Może na niekapek czy coś najpierw... W poradniach logopedycznych są tłumy dzieciaków, które zbyt długo butelkowały. Wg logopedów - zbyt długo to po 1 -1,5 roku... Też myślę, że nie będzie nam łatwo sie odstawić, ale grożące konsekwencje... no nie wiem...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    Picie z butelki 2 x dziennie powoduje takie zmiany? Już prędzej smoczek - uspokajacz podejrzewałabym o takie działanie. Są jakieś badania, które potwierdzają tę teorię Kako? Czy to tylko takie gadanie - przypuszczanie?
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 27th 2010 zmieniony
     permalink
    Hania od urodzenia ma swoje stałe pory, najpierw było to mleko, potem zastępowałam to innymi posiłkami w miarę odpowiedzniego wieku ( tak je od 10 miesiaca)

    je tak:

    7-8 jak wstanie mleko zaciągnięte nutritonem ok 200 ml bo więcej nie chce, nawet mniej czasem
    (jak się bawi między tą 8 a 10 to podgryza sobie jeszcze suchą bułkę-bo tak lubi, a nic innego nie chce)

    10-11 śniadanie (staram się żeby było mleczne, jakaś owsianka, misiowe jogurty , płatki, a do tego owoce)-wiadomo, że jak nie ma możliwość zrobienia kaszki czy czegoś innego to dostej coś co na kolacje, jakieś kanapki, czy coś innego i do tego jogurt np.

    potem idzie spać i wstaje odrazu na obiad.

    ok 14 obiad

    ok 16:30-17 kolacja (bułka/chleb z masłem, szynką, pomidorem, ogórkiem, jakieś warzywo zawsze jest-, parówka, jajko-gotowne lub jajecznica z szyneczką, ogórkiem, pomidorem, kopytka, makaron z serem.jogutem, takie typowo jak my jemy-tylko daję jej nie tłuste, i ekologiczne)

    ok 19 na noc kaszka do picia nestle lub mleko zaciągnięte kaszką (ok 210-240 ml) śpi do 7-8 rano bez pobudek

    między posiłkami raczej nic nie je..ewentualnie podjada sobie chrupki kukurydziane, eafelki ryżowe hipp, suszone owoce, ostatnio przepada za żurawinką, lub skubnie sobie owoca, ale raczej owoce, jogurty itd też ma wkomponowane w normalny posiłek.


    nie daję jej danonków, bakusiów itd..tylko misiowe jogurty, ewentualnie jogurt naturalny z owocami..dwa razy dałam jej troszkę danonka i wysypana na buzi była..
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    KAKO, a ja byłam u logopedy i powiedział, że dziecko spokojnie może pić butelkę i ssać smoczka TYLKO WSZYSTKO Z GŁOWĄ I UMIAREM.. nie ciągnąć butli pół nocy i ze smoczkiem nie chodzić całego dnia..

    baaa, nawet ortodonci to potwerdzili i stwerdzili, że jak sięwszystko robi z umiarem to jeszcze nic nikomu nie zaszkodziło..
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    Beata, dlaczego zaciagasz mleko nutritonem? Hania jeszcze ulewa? Nie chcesz przejść na kaszkę jakąś smakową? zawsze to więcej witamin no i smaczniej:)

    Julka już jest bez smoczka ale z drugim dzieckiem zaczne odsmoczkowanie po 2 roku życia albo w ogóle nie dam. Chyba będzie łatwiej... :devil:
    Młoda mleko pije 2 razy dziennie zagęszczone kaszką. Drugie danie przypada u nas późno ale zupkę Julka je ok 12.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJan 27th 2010
     permalink
    no wasnie :) z umiarem :) Kacperek tez pije jeszcze z butelki wieczorem kakao i w nocy jak sie przebudzi to cherbatke pociagnie .. raz probowałam zastapic to niekapkiem i był wrzask chyba pol bloku na nogi postawił.. to musi byc butelka i koniec bynajmniej narazie :) jak Mikus podrosnie troche to butelki pojda w odstawke bo teraz ciezko bo kacper widzoi jak Mikuk pije z butelki to on tez chce .. choc teraz w dzien to pijemy juz z niekapkow choc czasem jakas butelkasie przewinie Mikukowa co Kacper ja dorwie i pije :)
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeJan 27th 2010 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 27th 2010 zmieniony
     permalink
    Anetusia zaciągam nutritonem bo nie chcę przesadzać z kaszkami, niestety musi dostać mleko ciutkę gęstrze (ja zawsze zaciągałam tylko odrobineczke) bo zdarzy się jej zwymiotować, praktycznie już wogóle ale się zdarzy, jak wypije większą ilość rzadkiego mleka..

    kaszkę czy klei, owsiankę itd gęstądo jedzenia łyżką dostaje na II śniadanie, no i dostaje mleko na noc z kaszkę ( na 240ml mleka 3 miarki kaszki) i stwierdziłam, że to i tak dużo tej kaszki i wystarczy, sam cukier w tej kaszce.

    robię jej tez normalną kaszkę mannę i zwyklą owsiankę i wtedy do smaku dokładam jej owoce które jej zawekowałam bez cukru, albo musy, albo mrożone owoce (mam od rodzinki nie sypane)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.