Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    AniaM: aaaa i jakby ci w razie przepisywala zelazo to koniecznie sie upomnij o recepte na wit b oraz acidum folicum!!
    Wit b wiem co to, ale acidum folicum za olere...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    to po prostu kwas foliowy ale w stezeniu takim ze juz jest na recepte
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    aha :D dzięki Aniu jesteś niezastąpiona tu na forum :kissing:
    --
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    czy ktoras z kolezanek wie moze czy w okresie karmienia piersia mozna pic melise moja niunia jest marudna a ja przez to nerwowa a moze macie jakis inny sposob?:cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    wg mnie można skoro nawet jest herbatka od 4 m-ca jabłko-melisa

    Sposobu chyba sprawdzonego nie ma poza tym by wyciszyć Maleństwo i siebie - może mały spacer sam na sam z myślami a Bobasa z Tatusiem zostawić? albo kawa z przyjaciółką
    --
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    tylko ze moja niunia nie chce z nikim zostac tak jak by wyczowala ze mnie nie ma
    --
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 2nd 2007
     permalink
    a moze ktoras mama wie jak dolaczyc zdjecie niuni ?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    Mama-dusi witaj u nas na forum :) napisz cos wiecej o sobie od kiedy jestes mama, jak sobie radzisz i jak Twoja coreczka sie miewa no i wiesz takie tam :)
    co do zostawiania malej to mysle ze powinnas systematycnzie cwiczyc. zacznij od wychodzenia do innego pokoju, pozniej do sasiadki czy do piwnicy, pozniej do osiedlowego sklepu i tak systematycznie wydluzaj czas rozlaki. staraj sie wczesniej nie denerwowac bo wiadomo z mlekiem nerwy przejmie mala i kolko sie zamyka - ona jest maruda a ty nerwus... czasami jak juz nie mam sily (bardziej psychicznie niz fizycznie) wymykam sie z domu na godzinke i ide na ploty, a jak nie chce mi sie isc to maz sie buja z malym a ja oddaje sie grom slownym :wink: pomaga!!!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    a co do wstawiania zdjec to umieszczasz fotke na necie (fotosiku, bobasach etc) klikasz na zdjecie prawym klawiszem i wybierasz opcje kopiuj adres obrazka. wchodzisz na forum i z nad pola do pisania wybierasz opcje ADRES OBRAZKA. wklejasz przekopiowany link naciskasz ok. wpisujesz nazwe obrazka albo jakakolwiek litere i znowu ok i wysylasz post :)
    aha fotki naszych maluchow wstawiamy w temacie NOWE DZIDZIE 28DNI
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    Dzien doberek wszystkim jestem z woj slaskiego a mama zostalam 16 sierpnia czyli 11 tygodni temu moja niunia ma na imie Klaudia i przyszla na swiat o cale dwa tygodnie wczesniej :wink:wazyla 2810 a miezyla cale51 cm teraz karmimy sie piersia co nie zawsze nam wychodzi bo mala szarpie mi piersi a o butelce nawet nie chce slyszec..
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    Mama_dusi widac Klaudia wie co dobre :) i ma racje. poczytaj temat dot karmienia piersia moze cos ci sie przyda.
    Drobne te twoje dziecie bylo - Krzys przyszedl na swiat miesiac przed terminem i wazyl 2950 tyle ze byl krotszy bo mial 49cm
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    no tak malenka byla w porownaniu z twoim bobasem za to teraz przybiera srednio 1 kg na 3 tygodnie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    Mama_dusi - no to bardzo ladnie przybiera!!! u nas Krzys jest po przejsciach i jak na to co przeszedl to i tak z niego kolos wiec sie ciesze ;) ogolnie to wagowo moze i srednio bo majac 4 miesiace wazyl 6725 ale za to jest dlugasny i w tej chwili nosi rzeczy na 9miesiecy :) ale co tam waga i dlugosc... najwazniejsze ze maluchy sa zdrowe
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    juz jestem z powrotem mala najedzona i slodko spi:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 3rd 2007 zmieniony
     permalink
    U nas po szczepieniu wszystko OK - choć dzisiejszy dzień był jakiś taki marudno-śpiący :neutral:
    Chyba ciśnienie było jakieś niskie - ja wypiłam 3 kawy i jak dla mnie to dużo to nic nie podziałało - łepetynka pobolewa !!
    Witam na naszym wątku Ewaroby Skarbel GRATULACJE z narodzin pociech :flowers::flowers::rainbow::rainbow:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    Izunia to chyba i po drugiej stronie Polski barometr tez nie sprzyjal. Ja pilam kawe a pozniej sie Red Bullem ratowalam (mala iloscia ale zawsze) a i tak mialam wrazenie za zasne na stojco. na szczescie spiacy nastroj udzielil sie u nas dzieciakom :D
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    Już nie wiem co robić, maluchy nie chcą mi pić tego bebilonu pepti - zmieniam im mleko już nie mogę słuchać jak płaczą i się denerwują - dzwonię do mojej pediatry !! Wszystko bym dała, aby karmić piersią :cry:

    Miłej niedzieli życzę - pewnie zajrzę znowu wieczorem ...
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    Ojej Izunia nie poddawaj się, będzie lepiej.
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    dziewczyny,moja ma 9 dni i pepuszek jej odpadl,ale myje ja jeszcze wacikami,czy moge jej umyc wloski juz?bo ma duzo tych wloskòw...i jakis sposòb na czkawke jest? bo ma czesto
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    Ewaroby Skarbel GRATULACJE ogromne i buziaki dla maluchów !!!
    Witaj mamo dusi !!!
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    ewaroby jak ma czkawkę to przykryj córeczkę kocykiem - jeżeli jej przejdzie to znaczy, że ma czkawkę z zimna ; może mieć jeszcze z innych powodów: np. połyka powietrze przy jedzeniu
    Takie maleństwo nie męczy czkawka, pomaga przystawienie do piersi ale ja tak nie robiłam bo maluch może wtedy nałykać się powietrza jeszcze bardziej i może go boleć brzuszek

    I pewnie, że może już umyć małą - nawet jak trochę pępuszek się zmoczy to nic się nie stanie, po kapieli warto tylko jeszcze przetrzeć pępuszek spirytusem
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    ewaroby mój Matuś tez ma często czkawkę, zreszta w ciąży też mi brzuszek skakał, a sposobu nie ma, ja staram się dać mu trochę piersi, czasem pomaga.
    --
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    dziewczyny jakie mleko najlepiej podawac po cycusiu my jeszcze nie mamy zamiaru konczyc cycusia ale wole wiedziec na zapas moze wiecie ktore jest bardziej wartosciowe
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    Izunia a dawno im to mleko wprowadzilas? bo jesli dopeiro zaczynasz to moze mieszaj z dotychczasowym a jesli juz dluzej dajesz to moze po prsotu sie znudzili poznajac smak nwoego jedzenia. Wszystkie znajome podaja nutramigen albo Enfamil. moze warto sprobowac.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    Ewaroby wloski malej mozesz umyc tym samym mydelkiem/plynem ktorym myjesz cale cialo. Ewentualnie szamponem dla dzieci. Ja Krzysiowi mylam glowke jeszcze w szpitalu. A jesli idzie o czkawke to tak jak dziewyczny radzily - sprawdz najpierw czy to nie z zimna a jesli nie to mozesz piers ewentualnie odrobine wody
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    Mama Dusi ja karmie tylko piersia, corka nie znala w ogoel mleka modyfikowanego bo karmilam 18miesiecy wiec z praktyki ci wiele nie poradze. tak jak wyzej pisalam wszystkie znajome podaja enfamil lub nutramigen. Nutramigen byl polecany w Centrum Zdrowia dziecka wszystkim dzieciakom z problemami.
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 4th 2007
     permalink
    Aniu na bebilonie jesteśmy już chyba ze 2m-ce i taj jak piszesz "znudziło" im się już to mleczko. Dzwoniłam do pediatry i właśnie doradziła Enfamil Premium 2 - mam nadzieję, że skaza białkowa nas już zostawi w spokoju. Jak na razie nie ma jakiś rewelacji, ale wiadomo to dopiero początek z nowym mleczkiem - mnie ono smakuje oby maluszkom też :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2007 zmieniony
     permalink
    szczyt odpowiedzialnosci rodzicielskiej - cytuje z innego forum:

      "Tez już nie mogę się doczekać dokarmiania słoiczkami. na razie pozwoliliśmy jej posmakować czekolady - tak jej smakowało, że aż się trzęsła!"

    :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    dzieko ma 3 miesiace... coz ja chyba jestem z innej bajki !!!!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    dziewcyzny czy macie wrazenie ze czasami wasze dzieciaki odsypiaja poprzednie dni??
    w weekendy Krzys sypia niewiele, nie wiem czy to przez Gabrysie ktora sie wiecznie do niego tuli czy tez przez to ze prowadzimy wtedy tulaczo - towarzyski tryb zycia. dzisiaj praktycznie caly czas spi. robi sobie przerwe co 2 godziny na jedzenie i zabawe tak przez ok godzine i znowu w kimono...chociaz w sumie to fajne bo dzieki temu wszystko jest posprzatane poprasowane, nowe pranie rozwieszone a obiad gotowy do nalozenia na talerze :D
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    mamy podobnie: weekendy sa okropne bo mam wrażenie że Maksiu przy M nie może się uspokoć i zasnąć a od pn wracamy do siebie: Maksiu senny ale spi właśnie mi na rękach więc i tak nic nie moge zrobic
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    u nas najwieksza walka o odkladanie jest wieczorami. w dzien jakos jeszcze mi to wychodzi ale jak juz usypiam Krzysia na noc to makabra... no ale w dzien po prostu bylam konsekwentna i przytulanie i wyrko a jakos wieczorem tego wprowadzic nie moge. ale wiesz co... niech spi nawet na reku grunt ze spi :D
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    Aniu no cóż chyba jesteś z innej bajki - a może ja :shamed: Weronika "próbowała" już wielu rzeczy łącznie z cytryną jogurtem i budyniem. to była dosłownie kropelka. Ilekroć jemy obiad daje jej coś na wargę albo ziemniaczka (jeśli jest goły bez sosu) albo zamoczę łyżkę w zupie i obetrę jej tym wargę. Samej czekolady jej nie dawałam chyba jeszcze

    Co do spania - po śpiączkach środowo czwartkowych moje dziecko nie śpi. W dzień kilka minut przy cycu, wczoraj zasnęła po 16 spała godzinkę a potem nie wiem bo M się z nią męczył (ja spałam) Teraz zasypia po butelce Nana (125ml) a nie spała od 7 rano zaliczając kilka odlotów przy cycu.
    Jak są dzieci w domu i nie wychodzimy na spacer bardzo mało śpi - a dziś niestety taki dzień :(
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    potrzebuję na jutro kogoś do dzieci na godz :( Na 10 mam pediatrę z małą u dzieci zdrowych (a ja sama zasmarkana i ledwie żywa) a Kuba i Gabi jutro siedzą w domu nie idą do przedszkola :( przyjdzie mi iść ze wszystkimi (poza Anią bo ta w szkole) a na 15 mam okulistę i z Kubą i Anią ale to już M będzie w domu
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    And no ja mieszkam troche za daleko zeby z nimi zostac... moze jakas sasiadka by ci troche z dzieciakami zostala??
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    Aniu nie mam nikogo takiego niestety wrrr teściowie powiedzieli że jutro niestety nie mogą, mój brat ma dniówkę a moja mama "nie ma czasu" :cry: no cóż jakoś se poradzimy - pójdę z nimi i będę się modliła by za mocno nie kaszleli w poczekalni bo mnie zlinczują :( albo rano zadzwonię i spróbuję przerejestrować małą na popołudnie - choć pewnie nie będzie miejsc do dzieci zdrowych wrrr bo do zdrowych rejestracja jest z 2 tyg wyprzedzeniem
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    Ja nie daję nic małemu nawet oblizywać - bałabym się, to moje pierwsze dziecko i wszystko musi być "książkowo" :bigsmile: , poza tym jakoś mi nie spieszno do tego całego przygotowywania posiłków :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    uciekam coś jeść zrobić póki jeszcze jakoś funkcjonuję (aspiryna pomogła chyba) i Iśka śpi. Moje biedne dzieci dziś pół dnia na kanapkach które synuś robił (kochane dziecko mamusi też zrobiło) rano był taki moment że bałam się małą na ręce wziąć bo moje kończyny były jak z waty wrrr teraz już to puściło ale okropne uczucie wstawałam tylko jak musiałam i po meblach do wc szłam
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    bylam u neatologa,bimba przybrala na wadze i jest zdrowa ,moje dokarmianie butelka bylo jak najbardziej namiejscu,TERaz mam ,juz wiecej pokarmu i butelke mam dac tylko przed spaniem ,na noc,podgoilam sutki,wiec z czasem odstawie tez ita butle na noc.DZis ,zrobie pierwsz kapiel i umyje wloski, pepuszek sie wygoil.
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    chyba umyje ja w zlewie ,bo taka mala
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    boje sie czyscic nosek,mam ten sopelek ale boje sie go uzyc ,cos mi sapie dzieciatko...czy nie za wczesnie na sopelek bo ma 9 dni?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    Ewaroby sapka nie koniecznie oznacza katar. Jeśli nie kapie jej z noska to odpuść sobie czyszczenie. Możesz delikatnie oczyścić patyczkiem do uszu i zobaczysz czy ciągnie się wydzielina czy jest sucho. Jakie masz ogrzewanie? może po prostu jest za suche powietrze? a tu powinien pomóc ręcznik na kaloryfer, nawilżacz powietrza bądź też miska z wodą pod łóżeczkiem.

    Znalazłam opiekę do dzieci na jutro ! baaardzo drogą bo 40zł na moje wyjście ale trudno nie mam innego wyjścia chyba jutro :( a mój brat to świnia i tyle, powiedziałam jemu że jak będzie miał dzieci to też go będę kasować i niech pomyśli bo dzieci jednak chorują i pomoc 2 osoby jest czasami potrzebna:devil:
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    ok ,to chyba sapka...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    And czy to twoj brat cie na 4dychy chce skasowac????? Matko i corko :shocked: szukaj dalej moze ktos przyjdzie za darmo...
    nie wiem jak ludzie moga sobie liczyc za drobne przyslugi... ja przyuczam dzieci z calej rodziny od lat (i to systematycznie co tydzien) plus od przypadku dzieciaki znajomych i nigdy nie mowilam ze cos sie nalezy!!!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    ja przez ostatnie 2 dni podalam Krzysiowi po 10ml soku z jablka z gerbera. rozcienczalam odrobine woda bo jestem przeciwniczka sokow w czystej postaci podawanych malcom (sobie tez rozcienczam) no i Krzys nie jest widac gotowy na cokolwiek poza cyckowym mlekiem bo plul i sie wzdrygal zarowno na rozcienczane jak i te w czystej postaci.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    Tak Aniu dobrze zrozumiałaś 40 zł za czas który spędzę w przychodni ale max 1,5 godz. Mam wybór - albo nie iść z małą do przychodni (jednak te wyniki mnie nurtują i nie wiem czy coś przybrała w te 2 tyg, czy wcześniej to nie był jakiś kryzys 3 miesięcy u nas) i zarejestrować ją na inny termin po południu - nie wiem czy uda mi się ją wcisnąć do środy a do końca listopada mąż nie może się zwalniać z kursu bo w końcu będzie musiał za niego płacić wrrr.
    już nie raz płaciłam gnojkowi za to że z nimi zostanie ale wzięłam się na sposób i wyłączam mu internet hihihi więc się wkurza a ja mówię ze no ja już nie mam netu
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    ale braciszek :confused: jakbym mieszkała w Jeleniej to za darmo bym ci dzieciaki popilnowała
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    And no wiesz co,.... tylko mu nakopac :devil:
    a jesli idzie o zaplate czy nie zdarzylo sie ostatnio ze wyswiadczylas mu jakas przysluge? najmniejsza chociazby??? jak pzryjdzie co do czego jutro do placenia (chociaz mam nadzieje ze sie opamieta!!!) to powiedz ze to kosztuje tyle to tyle a to tyle i w zwiazku z tym nic nie zarobil albo daj mu 5zl na piwo.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    ja mam zamiar zapomnieć iść do bankomatu :shamed: nie wiem jak jeszcze wybrnę gdy będzie chciał przelew ale nawet wejdę na konto i spytam czy ostatnie 20zł mam mu przelać (tyle mam na koncie) czy mogę zostawić na chleb dla dzieci a potem zapomnę :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    ale i tak najpierw go poproszę by mi drewna narąbał bo mi zimno jak nie wiem co
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    And i masz racje z tym zapomnieniem!!! nie rozumiem jak tak mozna zerowac na wlasnej rodzinie :( zreszta nie watpie w to ze gdybys miala to bys sama dala albo sobie kogos obcego do dzieci wynajela!!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.