Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 7th 2010
     permalink
    witaj myszaasia :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 7th 2010
     permalink
    Witamy :)nowa mamusie w naszym gronie :)


    a tu moje łobuziaki sie bawia :)http://www.youtube.com/watch?v=YCoAPyor5mw
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 7th 2010 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny. Małgosia już ZDROWA! kto nie chce, niech nie wierzy, ale TRZECI RAZ trzydniówka jak wół! 3 dni tempki i znowu na czwarty dzień koniec temperatury i krosteczki...no szok. Czemu piszą, że to raz się przechodzi to nie mam pojęcia. Wazne, że mała zdrowa. Ale tak czy siak zbadamy mocz, bo mamy skierowanie. Nie zaszkodzi. jutro od rana łapiemy siuśki ;) miłego tygodnia wszystkim
    --
    •  
      CommentAuthormyszaasia
    • CommentTimeFeb 7th 2010 zmieniony
     permalink
    mój młodszy dwa tygodnie temu przeszedł trzydniówkę, na razie pierwszy raz, ale słyszałam juz opinie że trzydniówki jednak mogą sie powtarzać....
    Suwaczek z babyboom.pl

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorlarkaa
    • CommentTimeFeb 8th 2010
     permalink
    a co do trzydniówek to jak to jest dziewczyny, temperatura trzyma non stop 3 dni? czy może się pojawiać tylko w nocy?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 8th 2010
     permalink
    tempka w nocy sie nasilała, ale w dzień też była. zbijała się ibumem, ale potem wracała. czwartek, piątek, sobota, wieczorem w sobotę już spadła i wysypka. W niedzielę już nei było tempki.
    --
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeFeb 8th 2010
     permalink
    dzięki Dziewczyny za rady :smile: grypa minęła, dziecia karmić nie przestałam, nic mu nie jest, poza bąkami porannymi :confused: już drugi dzień... nie wiem po czym, bo jadłam same suchary w sobotę... no chyba, że banan... a mnie zaczęła boleć rana po CC, nie wiem czy coś się tam w środku nie zrobiło od wymiotów :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 8th 2010 zmieniony
     permalink
    madziq lepiej żeby puszczał bąki, niż miałby siedzieć i powodować ból brzuszka. Możesz pomóc malutkiemu unosząc Go do pozycji pionowej po każdym jedzeniu na odbicie, masując brzuszek....
    A bączki będą zawsze, nie przejmuj się i jedz więcej niż tylko sucharki i banany ;) Moje małe czasami takie salwy puszcza po spaniu, że żaden stary mu nie dorówna!
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeFeb 8th 2010
     permalink
    no widzę właśnie, że te bąki Go meczą, bo płacze biedak :( masuje brzuszek, kładę na sobie, nóżki do brzuszka podnoszę i po jakiejś godzinie przechodzi, a jaka radość na buzi jak kupa wyjdzie :tooth:
    suchary to przez ta makabryczna grypę żołądkową, dziś już normalne menu, uff :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeFeb 8th 2010
     permalink
    madziq mnie blizna nadal jeszcze ciągnie jeśli bóle będą się nasilały to ja bym poszła do lekarza.Przytrafiło mi się wymiotować kilka godzin po zabiegu mega dziwne uczucie...
    Hanka nawet w nocy takie bąkale puszcza,że potrafi się nawet obudzić:)
    --
  1.  permalink
    Witajcie,
    dawno nie zaglądałam na forum, bo mam maleńką 5 miesiączną Julię i nie mam czasu usiąść spokojnie do komputera. karmie piersią i nadal nie miesiączkuje, lekarz powiedział, że tak może być, czy Wy coś na ten temat wiecie?
    mam jeszcze jedno pytanie, moja koleżanka urodziła 4 miesiące temu, od grudnia miesiączkuje regularnie tzn. miała już 2 okresy identycznej długości cyklu, ale teraz ma 3 cykl, a dokładnie dni płodne i w śluzie zobaczyła drobinki krwi, czy to jest normalne czy powinna iść do lekarza? dodam, że tym razem urodziła zdrowego synka, ale wcześniej były 3 poronienia i to w zaawansowanej ciąży.
    proszę pomóżcie...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 9th 2010
     permalink
    Witaj Calineczko. CO do @ przy karmieniu - moze jej nie być nawet przez rok! Wszystko jest ok. ja karmiłam równo 10 miesięcy i dwa tyg po przestaniu, przyszła @. Cykle po porodzie moga być nierówne, a kropelki krwi w luzie mogą sie pojawić w okresie okołoowulacyjnym...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 9th 2010
     permalink
    Kropelki (nitki) krwi w okolicy owulacji zdarzają się często nie tylko w cyklach poporodowych
    Okresu po porodzie może nie być bardzo długo - rok i dłużej a czasami jest i tak że jest bardzo szybko po i jest regularny i 3fazowy od początku nie ma tu reguły ale i nie ma powodu do zmartwień czy niepokoi
    --
  2.  permalink
    Witajcie, bardzo Wam dziękuję za info. pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    Calineczko ja pierwsza @ dopiero dostalam 363 dni po porodzie takze jak najbardziej jest to mozliwe ze nie ma sie @ i to bardzo dlugo :P

    a co do kolezanki - ja co ktorys cykl miewam nitki krwi w okolicach owu. przyzwyczailam sie :D
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 10th 2010 zmieniony
     permalink
    Witam się po długiej nieobecności.
    Niestety nie mam nawet jak do was zaglądać, ponieważ mój laptop od listopada jest w naprawie, a teraz korzystam u teściowej, więc tylko na chwilkę.
    Jak widać z mojego suwaczka, w kwietniu/maju rozpoczynamy starania. Byłam u ginekologa i przebadała mnie. Niby wszytsko w porządku ale byłam akurat w trakcie owulacji i lekarz nie mogła na 100 % powiedzieć czy widzi na USG tak dojrzałe jajeczko czy to torbiel na jajniku. No więc czeka mnie jeszcze jedna wizyta zaraz po okresie. Przyjmuję kwas foliowy, mam nadzieję że uda nam się szybko zajść w ciążę, jednak martwię się że mam jeszcze mleko, tzn jak nacisnę na pierś to poleci kropla, dwie mleczka. To może stanowić problem i nie wiadomo czy udadzą się starania (zbyt dużo prolaktyny). Ale są tabletki i gdyby nam nie wychodziło, mam się zgłosić żeby zacząć je przyjmować.

    Aniu
    jestem ciekawa jak na protalu ciągniesz? No ja niestety przepadłam :shamed: jestem łasuch na słodycze i troszkę przytyłam. Ale może jak będę mieć już swojego laptopa wpadnę na wątek i napiszę więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    powodzenia madamagda! :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    Magda moze prosciej byloby od razu zrobic poziom hormonow? byloby wiadomo co i jak. faktycznie strasznie dlugo masz to mleko. chyba juz z rok nie karmisz co? mialas usg piersi robione?
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 10th 2010 zmieniony
     permalink
    Ja karmiłam Hanię przez 6 miesięcy, a USG piersi nie robiłam. Dzwoniłam do mamy mówiła mi w którym miejscu mogę sobie zrobić poziom hormonów, także po weekendzie się wybiorę. Rzeczywiście po co czekać.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    Mada, fajnie Cię widzieć znowu. Hania jest taka duża :P
    No to co, trzymam kciuki za starania, oczywiście owocne :D
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    Mleko może się utrzymywać do kilku lat po porodzie, jeśli dobrze pamiętam, to do czterech nawet. Sprawdzę przy okazji.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    To wiem że może się tak długo utrzymywać, ale pewnie może być też problemem w zajściu w kolejną ciążę.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 10th 2010 zmieniony
     permalink
    Nie sądzę, jakiś tydzień po tym, jak zaszłam, Maja wyciskała za mnie mleko. Pani Wonka karmiła przez pierwsze miesiące drugiej ciąży, przykłady można mnożyć, słyszałaś na pewno historie typu "zaszłam, a myślałam, że się nie da, jak karmię". Jeśli widać na wykresie 3. fazę, to można pojdejrzewać, że do owulacji dochodzi, a to wystarczy.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 10th 2010 zmieniony
     permalink
    Owulację mam i jest bardzo widoczna u mnie. U ginekologa byłam w 13 dc i były dojrzałe jajeczka i zanim jej powiedziałam że mam mleko w piersiach, powiedziała że gdybym dzisiaj się postarała to pewnie bym zaszła.
    A czy karmiące mamy (bez tych wyjątków które zaszły) mają owulację tzn chociażby objawy na owulację?
    U mnie jest ból i śluz typowo owulacyjny.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    Oczywiście, że mają. Jedne wcześniej, inne później.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    Można zajść w ciążę karmią - moja przyjaciółka zachodziła tak 3 razy :P dopiero, jak sie dowiadywała o ciąży, przestawała pomału ;)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    Kako
    a ty karmisz jeszcze?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    ja karmiłam 10 miesięcy - co do dnia;) mała mnie odstawiła
    --
    •  
      CommentAuthorFafkulinda
    • CommentTimeFeb 10th 2010 zmieniony
     permalink
    madamagda: A czy karmiące mamy (bez tych wyjątków które zaszły) mają owulację tzn chociażby objawy na owulację?

    W tej chwili trwa mój 2 cykl po porodzie, nie licząc pierwszego tasiemca, wszystkie ze wzrostem temperatury i resztą okołoowulacyjnych objawów - nadal karmię piersią i to dość intensywnie.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    Dziękuję za wasze wypowiedzi. Tak czy siak idę na zbadanie poziomu prolaktyny.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 10th 2010 zmieniony
     permalink
    hmm ja zaszłam z Antosia karmiąc Weronikę a właściwie od kiedy urodziła sie Ania krople mleka się pojawiały i nie przeszkadzało to w ciażach czy karmieniu.
    Po poronieniu przed Weronika brałam Bro..... nie pamietam dokładnie - na spalenie pokarmu i nie wiem czy dzięki temu ale nie byłam w stanie wykarmić już ani Weroniki ani Antosi - a Gabi karmiłam 2 lata i pewnie jeszcze by to trwało ale miałam dosyć. Kuba był karmiony też dosyć długo - urodził się w grudniu, od lutego mam wykresy i ładny "książkowy" z widocznym skokiem temp był już w czerwcu a wcześniejsze 1 fazowe
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    Mada, najłatwiej się przekonać na wykresach i obejrzeć cykle matek karmiących. Cykle czytelne jak należy.
    --
    •  
      CommentAuthorAGNESS23
    • CommentTimeFeb 10th 2010
     permalink
    Ja też dołączam do zaciążonych podczas karmienia...odstawiłam cycusia małemu jak byłam już ok 3mies ciaży...
    Melduję się w końcu z syneczkiem,urodził się 28.01...Damianek 54cm, 3000gr...karmię piersią,nie ma problemów,zdrowy...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 11th 2010 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, wyjątkowo, wybaczcie że tu wstawiam, ale nie mogę - NO ZOBACZCIE SAME i jeszcze to do posłuchania

    NA POPRAWĘ NASTROJÓW :)
    MIŁEGO DNIA :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 11th 2010
     permalink
    Dziewczyny u nas kaszel, czerwone gardło i gorączka.
    Mamy dawać antybiotyk. Czy znacie Amoksiklav? Jak to podawać zeby dziecko nie zwymiotowało?? Podałam 2ml i poszedł paw z połową śniadania :/ Przymierzam się do drugiej próby. Można to z czymś mieszać, zeby było smaczniejsze?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  3.  permalink
    katy my podwalaismy amoksiklav ale akurat u nas przeszło bez pawiów bo w miare dobry
    mieszaj z odrobina wody,mozna tez w herbacie nie wolno natomiast w sokach owocowych i mlekach bo bedzie paw
    przy goraczce ja wogóle zastępuje mleko innymi posiłkami tak samo zreszta jak przy biegunce
    no i niezawodny nasz sposób-podawaj antybiotyk na spaniu (w miare mozliwoscie ze tak powiem -trzymajac sie godzin)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 11th 2010
     permalink
    u mnie tez nie było problemow z zajsciem :)Kacper jeszcze pare miesiecy pozniej ciagnał jak byłam w ciazy :) potem sam jakos olał cyca :) a udało sie w pierwszym cyklu staraniowym ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 11th 2010
     permalink
    Katy ja antybiotyk podawalam strzykawka/tloczkiem od lekow po policzku. jak nie przejdzie gdy Aleks jest swiadomy to daj mu przez sen. oslonowo cos dostalas? polecam docoflor30 dwa razy dziennie teraz i pozniej 1dziennie przez 2tyg po zakonczeniu antybiotyku
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 11th 2010 zmieniony
     permalink
    przez sen nic nie przejdzie bo ma bardzo czuły - sen. Po policzku - tak właśnie robiłam.
    Dicoflor mam i daję.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  4.  permalink
    kako to jak najbardziej odpowiednie miejsce na takie wstawki, przynajmniej moim zdaniem. Uśmiałam się z wypowiedzi przedszkolaków.:bigsmile: A patrząc na roześmiane czworaczki, stwierdzam, że chyba nie dałabym rady opiekując się czterema rozbrykanymi Majeczkami, które byłyby wszędzie. Jak się śmieją razem to super, gorzej jak wszystkie naraz płaczą.:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 12th 2010 zmieniony
     permalink
    hehe, Misia, ale wiesz - jednak jakoś Ci rodzice dają radę. Czasem wydaje się może, że niemożliwe czemuś podołać,a potem, jak już przyjdzie co do czego, mobilizacja i...udaje się jakoś :)
    Dla zainteresowanych do obejrzenia TAJEMNICE OKRĄGŁEGO BRZUSZKA

    aż się tęskno robi... MIŁEGO DNIA WSZYSTKIM:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 12th 2010
     permalink
    Dziewczyny czym zabezpieczacie kominek przed dziećmi?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    • CommentAuthormojaLiza
    • CommentTimeFeb 12th 2010
     permalink
    Witajcie dziewczyny:) Ja tak od razu z pytaniem... Moja malutka od urodzenia ma czerwoną plamę na karku. Podobno jest to tzw. uszczypnięcie bociana... Ostatnio zauważyłam, że to się łuszczy, jakby ta czerwona skóra była przesuszona. Smaruję odżywką Nanobase, na chwilę pomaga. Czy ta plama w ogóle zniknie? i tak żeby nie było zbyt skromnie jak na pierwszy post ;) jeszcze 2 pytania - czy któraś z mamuś ma dzidziusia z AZS? Czy znajdę może osobny wątek na ten temat? Dziękuję :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeFeb 12th 2010 zmieniony
     permalink
    madamagda przepraszam niechcący odjęłam Ci punkt, jakoś myszka mi się zawiesiła:(
    mojaLiza ja niestety nie pomogę:(
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    Dziewczyny jaki syropek dajecie na ból gardła i kaszel?
    Antybiotyk,który Alex bierze nie za bardzo działa. Cały czas Go boli gardełko i nie może jeść, ani pić.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  5.  permalink
    katy, pandy ma taką bramkę, którą można też osłonić kominek, lub zrobić z tego kojec. Mi na kaszelek lekarka przepisała stodal dla Majeczki.
    mojaLiza każde dziecko ma takie czerwone, znika na pewno, a na przesuszoną skórę maluszka polecam dermosan tłusty.

    Mam pytanko.
    W 5.10.15. są wyprzedaże zimowych kurtek i zastanawiam się nad kupnem dla Mai na przyszły rok, tylko jaki rozmiar. Maja będzie miała przez zimę od 18-20miesięcy. Jakie rozmiary noszą Wasze córeczki w tym wieku. Maja jest sdrobna, obecnie waży ok. 7.700 i mierzy ok 73cm.
    Kurteczka jest takahttp://sklep.51015kids.eu/prod/l/5a1710_343.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorkaarolciaa
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    Misia, moja córeczka od jesieni jest w rozmiarze 92 - 98. Myślę, że dla Twojej córci dobry by był rozm 86, może 92?
    Ja mam ten sam problem z rozmiarem na przyszły rok dla swojej!
    --
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeFeb 13th 2010 zmieniony
     permalink
    Dziękuję kaarolciu czyli dla mojej kruszynki 86 będzie ok tym bardziej, że dzieci po roku już tak szybko chyba nie rosną jak w pierwszym roczku:tongue:
    --
    • CommentAuthormojaLiza
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    misia-ludek moim zdaniem lepiej kupić min 86, niuńka może być drobna, ale wysoka dość, poza tym pod kurteczką dojdzie jakaś bluzeczka, może sweterek... Moja Lizka jest w tym samym wieku co Twoja córcia a waży 9,2 i dłuuuga ...(Chyba po tatusiu, bo ja malutka jestem, niziutka. :smile:); nosi ciuszki na 9-12 m-cy od kiedy skończyła 8 m-cy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    Misia w 5-10-15 maja dosc krotkie rekawki wiec jesli mala ma dluygie raczki to lepiej wziac rozmiar wiekszy. Krzysko do wielkoludow nie nalezy a marynarki z 5-10-15 nosil rozm 92 majac 2 latka, na wiosne mam dla niego kurteczke rozm. 98


    Katy - ja daje FLAVAMED (wykrztusny) ale Krzys nie ma problemow z lykaniem lekarstwa. jesli Alex nie jest chetny do wspolrapcy to mozesz sprobwoac z MUCOSOLVAN'em bo jego sie podaje znacznie mniej. poza tym mozesz psiknac do gardla tantum verde
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.