Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    ok, dzięki za wszystkie informacje
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    Misia-ludek, też bym wzięła większą (92), będziesz mogła coś pod nią założyć. Chyba że planujesz poruszać się głównie autem, a nie sankami :wink:.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    Misia ludek, ja też bym wzięła minimum 92..z 5 10 15 to róznie bywa, najczęściej mają przykrótkie rękawki..

    i ja obalam mit, że dzieci po roczku już tak szybko nie rosną;)) moja rośnie;)) no chyba, że to wyjątek;)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    rosna rosna :) kacper w tamta zime mial duzo za duze spodenki sniegowe a w tym roku ledwo do kostek :P
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    no moja od początku zimy śmiga w kombinezonie 98 coccodrillo i już widze że jest na styk a nawet nogawki przykrótkie;(( i jakoś nie uśmiecha mi się kupować następnego na samą końcówkę zimy..ehh
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    o moj Krzychu dalej sie topie w coccodrillowym kombinezonie 92/98 i to nie tylko na dlugosc ale glownie na szerokosc. dwoch by sie zmiescilo
    Mlody wazy tak 14.2-14.4 i ma ok 95cm wzrostu
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeFeb 13th 2010 zmieniony
     permalink
    Hania waży ok 14kg..a wzrostu teraz nie wiem dokładnie ile, muszę ją zmierzyć..może lekarka w środę ją zmierzy bo ja ciągle zapominam;(

    ubrania donasza duże 98 i nosi 104
  1.  permalink
    No to rzeczywiście, tylko najgorzej, że rozmiarówka kończy się na 86. Zastanowię się jeszcze no i poszukam 92
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 13th 2010
     permalink
    Misiu poszukaj an a pewno znajdziesz. ja ubieram dzieciaki w 5-10-15 i na przecenach w CA i smyku. mlody nosi 92-98 a moja Gabrysia 8latka ok 134 :P
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeFeb 14th 2010
     permalink
    Misia moja córa waży 6040 i teraz to jestem lekko przerażona bo chyba wielkoludem jest:)
    My znów mamy dylemat Hania od połowy marca do żłobka rusza no i muszę powoli zacząć jej coś wprowadzać do jedzonka niby wcześnie ale co mam zrobić? Spróbujemy chociaż cyca ciągnąć jak najdłużej...
    --
  2.  permalink
    dziewczyny help
    mój młody wogóle nie chce siedziec na nocniku ani na małej klapie w wc
    co zrobic? juz nie móie sikac ale chociaz kupke mógłby mi zrobic do nocnoka tym bardzej ze u niego ewidentnie widac kiedy robi,co go posadze na nocnik wstaje i robi na stojaco
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 15th 2010
     permalink
    ciacho, słyszałam nieraz że niestety niektóre dzieci robia ZWROT i odmawiają nagle współpracy z nocnikiem. nie wiem co proadzić... Może niech misiek czy inna maskotka sie załatwia do kibelka? ;P

    miłego dnia
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeFeb 15th 2010
     permalink
    przyłączam się do pytania ciasteczka, u nas to samo :(
  3.  permalink
    a najgorsze ze jak widze ze zaczyna dusic to nawet jesli go posadze na nocnik to albo momentalnie przestaje robic,ucieka z nocnika i zrobi za drzwiami.nawet ten nocnik u nas juz w duzym pokoju stał zeby sobie "na sucho" posiedział,wie ze tam sie robi sisis ale co z tego.
    no moze jeszcze nie Jego czas ale bardzo bym chciała zeby do tych cieplejszych miesiecy sie nauczył
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 15th 2010
     permalink
    U nas tez bylo to samo kacper wogole nie chcial siedziec na nocniku jak go sadzalam byl koszmar..sam zaskoczyl chyba miesiac po drugich urodzinach.. puszczalam go po domu bez pieluchy az w koncu zaskoczyl:) moze rzeczywiscie to jeszcze nie jego czas :)
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeFeb 15th 2010
     permalink
    Ha u mnie to samo nocnik już w ogóle nie wchodzi w rachubę ewentualnie nakładka z kubusiem ale to też rzadkość i tylko kupa......młody z nami chodzi do ubikacji i nic czekamy
    Hanka zajadała się marchewką wczoraj dziś za to pierwsza marchewkowa kupa
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 15th 2010
     permalink
    dziewczyny co można dać na śniadanie chorutkowi, który nie chce jeść mleka ani kaszy?
    Zjadł trochę kanapki taty, ale wątpię żeby to było wartościowe jedzenie. Stary to by zjadł jajecznicę na bekonie i od razu poczułby się lepiej, a takiemu bąblowi co?
    Nie mam pomysłu czym Go nakarmić. Obecnie przechodzi tylko rosołek z makaronem.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  4.  permalink
    rosół z makaronem i marchewka to dobry pomysł ,jesli jest chory wiadomo ze nie ma apetytu-dokarmiaj między posiłkami chociazby deserkami ,owocami czy chrupkami kukurydzianymi. moze inna zupke ugotuj-jakąs warzywną taką z mieskiem gotowanym,Piotrus lubił ziemniaka z jajkiem i masłem -poduś wszystko razem.
    jeszcze przychodzi mi na mysl ze mozesz dac mu rozrzedzony kisiel bo chyba cos było ze boli go gardło
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 15th 2010
     permalink
    rosołek, albo krupniczek - małgosia uwielbia krupniczek - spróbuj
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 15th 2010 zmieniony
     permalink
    ok, dzięki !!

    gardło boli, do tego zapalenie oskrzeli.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 15th 2010
     permalink
    Ciacho, daj mu czas, jednak trochę zmian ostatnio u Was było, może go to przerasta w tym momencie.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 15th 2010
     permalink
    Fiu może mieć rację
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeFeb 15th 2010
     permalink
    Ciacho, radze to samo - po prostu przeczekać :) U nas z sikaniem była totalna klęska, dopiero od jakiegoś tygodnia Maks pogodził się z nocnikiem. W końcu :))
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeFeb 16th 2010
     permalink
    A my wczoraj raz złapaliśmy siusiu do kibelka a dwa razy myliśmy podłogę...mały czort jaki był zainteresowany że mu coś z rajstopek wycieka..na szczęście dywan oszczędził:)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 16th 2010 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeFeb 16th 2010 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, dla malucha lepiej zwykły leżaczek?
    czy huśtawkę?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 16th 2010 zmieniony
     permalink
    tylko żeby huśtawkę można było zablokować do pozycji nieruchomej. My mamy leżaczek - mała sobie ładnie w nim leżała, siedziała, jest ok. Huśtawki nie znam z doświadczenia, ale może być fajna. Tylko zeby nie przesadzac z tymi bujaniami, wibracjami, bodźcami - żeby nie przestymulować dzieciaczka
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeFeb 16th 2010
     permalink
    ja mam huśtawko-leżaczek, jestem bardzo zadowolona, można kupic TU

    http://www.divisionnms.de/J7811_02bfk.jpg
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 16th 2010
     permalink
    My mieliśmy bujaczek-leżaczek. Tańszy od huśtawek.
    Dziewczyny co na rozwolnienie, czego kategorycznie nie?
    Moje chore małe pije tylko herbatkę, nic nie chce jeść. Co 15 min muszę Go przewijać bo robi rzadkie kupki. Dupsko czerwone jak ogień.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 16th 2010
     permalink
    Biedny Alex!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 16th 2010
     permalink
    hmm najszybsze co mi przychodzi do głowy to ryż - zwykły ryż lekko rozgotowany niech podjada - z leków czy leczniczych nie powiem bo nie wiem :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeFeb 16th 2010
     permalink
    KAty u nas pediatra na rzadkie kupki kazała podawac smecte i marchwianki z ryżem :) Na drugi dzień była znaczna poprawa, a często się z tym zmagaliśmy :/
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 16th 2010
     permalink
    KATY, smecta, marchewka gotowana, ryż, jagódki, chrupki kukurydziane i podawaj Acidolac
    KURCZE, ZDRÓWKA DLA ALEKSIA
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 16th 2010 zmieniony
     permalink
    dzięki dziewczyny
    Alex nic nie je, nawet chrupki są bee. O ryżu, kaszce ryżowej i innych nie wspomnę. Jutro mija tydzień od początku choroby, idziemy do lekarza. Może zmienimy antybiotyk, albo doradzi coś innego.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 16th 2010
     permalink
    Katy a ta biegunka to przypadkiem nie skutek uboczny antybiotyku? niuektore dzieci tak maja. jesli sie bedzie utrzymywala to zadzwon do lekarza bo moze trzeba lek zmienic. jesli maly ma biegunke to antybiotyk nie dziala.
    mozesz mu podawac smecte no i dobrze by bylo jakos przemycac elektrolity zeby sie nie odwadnial. ja kupowalam ors2000 z hippa ale dzieci srednio to pic chcialy.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeFeb 16th 2010 zmieniony
     permalink
    ja też miałam ors2000 i Julek chętnie wypijał, chociaż nic innego nie chciał
    AniaM ma rację antybiotyk nie działa przy biegunce
    ja mam huśtawkę, ale Julek nie lubił bardzo w niej siedzieć,max 5 min., dobrze że jej nie kupiłam a dostałam w prezencie
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 16th 2010 zmieniony
     permalink
    Antybiotyk bierze 6 dzień, biegunka pojawiła się dziś po południu.
    Jutro pogadam z doktorkiem o elektrolitach. Dzięki za info dziewczyny.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 16th 2010
     permalink
    No właśnie miałam napisać o tym specyfiku z Hippa = ja kupiłam i stoi w szafce na wszelki wypadek...oby sie nie przydał...mam też Smectę...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorPoli
    • CommentTimeFeb 17th 2010 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 17th 2010
     permalink
    Głos oddany ;)
    Dziewczyny czy używałyście nebulizatora? Jak zastosować go u dziecka? Alex mi zwiewa od maseczki. Nie mam pomysłu jak go skłonić do wdychania leku nie strasząc go przy tym.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 17th 2010
     permalink
    Puść mu bajkę w telewizji, najlepiej bez dialogów, nadaje się Reksio czy Bolek i Lolek.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 17th 2010
     permalink
    Obawiam się, że to nie przejdzie. Alex nie ogląda bajek.
    Ale dzięki za pomysł.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 17th 2010
     permalink
    Bajka nie bajka - trzeba go czymś zainteresować. Na początku były i u nas łzy.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 17th 2010
     permalink
    dziewczyny, mam puszkę NAN H. A 2 - nieotwierana, zaplombowana, ważność do grudnia b.r. Może któras chce? Tanio - nie chcę by sie zmarnowało.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 17th 2010
     permalink
    Katy a kupilas inhalator czy wypozyczalas? ja mam swoj wiec w srodku machenlam naklejke z aut zeby mlody sie oswoil :)) maske zakladalam sobie i miskom. tlumaczylam na sucho i na poczatku bylo tak ze tylko ktos obcy byl w stanie inhalowac Krzysia. byly ustalone dyzury kto kiedy przychodzi zeby mlodego podlaczyc (mama sasiadka kolezanka wujek ciocia etc). pozniej jak sie przyzwyczail i wiedzial ze mu ulge przynosi oddychanie i spodobala sie zabawa w kosmos (tlumaczylam ze rakieta poleci i takie tam wyglupy) to juz sam podchodzil do pudla i zakladal sobie maske na buziaka

    a co powiedzial lekarz o biegunkach? dalej Maly ma antybiotyk?
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 17th 2010
     permalink
    Antybiotyk odstawiony. Mamy zastrzyki. Jeśli sytuacja się nie poprawi za trzy dni szpital.
    Jesteśmy już po dwóch zastrzykach. Alex nabiera apetytu. Chyba jesteśmy na dobrej drodze do wyzdrowienia, jutro się okaże czy są postępy.
    Dostał też jakiś silny lek p/zapalny. Wolę nie zagłębiać się w ulotkę, żeby się nie podłamać. Ale jest tak gorzki i ohydny, że mi smak po nim został bardzo długo w ustach. Dlatego w nagrodę po połknięciu paskudztwa dajemy Alexowi polizać czekoladę. Neutralizuje to gorzki smak. A niech ma coś od życia!
    Inhalację jedną zrobiliśmy. Udało się ustnikiem, maseczka nie przeszła. Czytaliśmy książkę, a Alex palił fajkę, tak to wyglądało, bo sam sobie trzymał ustnik, gryzł go, wciągał dymek i wypuszczał nosem. Trochę się dymku zmarnowało, trochę zostało, ale na pierwszy raz wystarczy.
    Nebulizator kupiliśmy nowy, w aptece.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  5.  permalink
    katy to oby zastrzyki pomogły ale jak juz widac lekką chociaz poprawe to będzie dobrze!
    trzymajcie sie i zdrówka dla Małego
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeFeb 17th 2010
     permalink
    Katy kurcze, mam nadzieję że zastrzyki pomogą, zdrowia życzę
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 18th 2010 zmieniony
     permalink
    Jeden z najciekawszych bajerów jakie widziałam:0 Zerknijcie na cenę :surprised:

    __

    a mam pytanie - czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z FOTELIKAMI NA ROWER dla dziecka? my rowerzyści, na wiosnę koniecznie musimy kupić - już planuję trasy z małą. mam na oku taki ( dobre oceny,t esty). Ale może macie jakieś własne doświadczenia?
    TO tak temat w ramach PRZYWOŁYWANIA WIOSNY
    My ruszamy na rower, jak tylko śniegi stopnieją
    :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeFeb 18th 2010
     permalink
    Kako, widziałam ten rowero-wózek w zeszłym roku na targach turystycznych, jest BOSKI, ale niestety poza moim zasięgiem finansowym. Wtedy kosztował ponad 8 tys, więc rzeczywiście go przecenili.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.