Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 26th 2010
     permalink
    Mam nadzieję że wybaczycie mi "śmiecenie" wszędzie ale dla tego zdania warto się narazić :D :

    Wpis w książeczce: "Dziecko osiągnęło samodzielność motoryczną. 1r4mc, nie wymaga dalszej rehabilitacji ruchowej" i tym słodkim wpisem zakończyła Antosia rehabilitacje w tamtym ośrodku którą zaczęła 06.02.2009r :)

    W marcu mamy neurologa ale rozmawiałam z "ciocią" i ona mówi że jak Mgr wypisuje wie co robi i jeszcze się nie zdarzyło by neurolog zmieniała to zdanie. Teraz koniec z ćwiczeniami, mamy się bawić na wałku, piłce, butelce, huśtawce sznurkowej by Mała uczyła się łapać równowagę :)
    Przeszczęśliwy dzień na który tak czekałam!!!
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeFeb 26th 2010
     permalink
    Gratulacje And:)
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeFeb 26th 2010
     permalink
    Gratulacje dla dzielnej dziewczynki:) a raczej dziewczyn
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2010
     permalink
    And super! ciesz sie ze Toska taka dzielna babka :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 26th 2010
     permalink
    Aniu cieszę się szalenie!!
    Tym bardziej że wciaż słyszę słowa z pierwszych wizyt że nie wiadomo czy mała będzie siedzieć i chodzić, że czeka nas długotrwała rehabilitacja która nie wiadomo ile da itd
    Antosia już nie raz udowodniła że jest wojownikiem :) Gdzieś czytając znaczenie imienia znalazłam ze jest uparta i bezkompromisowa -> to jest prawdą :)
    Moja radość Maleńka :)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 26th 2010
     permalink
    Brawa dla Tosi!
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 26th 2010
     permalink
    No proszę :)
    Tylko się cieszyć! Brawo dla dzielnej Tosi!
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 26th 2010
     permalink
    dziewyczny czy ktorys z waszych synkow mial problemy z jadrem wedrujacym? jakie dzialania podejmowali lekarze?
    u Krzysia pediatra stwierdzila ze jajko ucieka i to jest przypadek tego wedrujacego i ze trzeba czekac. jakos nie mam do konca przekonania i tak sie zastawiam ak a jest procedura. mysle o konsultacji z chirurgiem dzieciecym ale to dopiero w wakacje bo chwilowo nas na to nie stac a u mnie w miescie nikogo panstwowo nie ma od dzieci.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 26th 2010
     permalink
    Super Tosia! Brawa!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeFeb 26th 2010
     permalink
    Super wieści And :) wielkie brawa dla Tosi!
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 26th 2010 zmieniony
     permalink
    :) dziękujemy za wszystkie brawa bardzo bardzo
    Obie jesteśmy szalenie szczęśliwe (choć może Antosia nie do końca wie co to znaczy) i teraz czekamy tylko na wizytę u neurolog i potwierdzenie zdania Mgr

    Aniu ja nie miałam tego problemu u koleżanki dziecka zdiagnozowali go jak miał roczek i kazali czekać miał jakieś 2,5 roku i było wszystko ok
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    And no wlasnie nie iwem ile czekac... no nic popytamy

    a teraz z innej "manki" = czy ktoras z was stosowala do inhalacji cos poza lekami i sola fizjologiczna? moj syn stwierdzil ze mu ŚMIELDZI i nie chce inhalowac sie z sola fiz. w srodku :devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    AniaM, wierzę, że mu ŚMIELDZI, bo ja pamietam zapach inhalacji do dziś ( a miała kila lat jak chodziłam). nie mam pojecia czym mnie inhalowali, ale traumatyczny zapach w pamięci węchowej pozostał :P
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    dziekujemy za cieple przyjecie :)
    Marys dzis konczy tydzien zycia :)) jak to szybko minelo! tak jak mowia piekne chwile szybko mijaja...ale jeszcze wiele z nich przed nami :D
    wczoraj juz pempowinka odpadla- schowana w szkatulce ze skarbami :)
    i pierwszy spacerek za nami :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 27th 2010 zmieniony
     permalink
    mmarianna dzieci tak szybko rosną, że nim się obejrzysz Marysia skończy miesiąc :)
    AniuM my inhalujemy z solą fiz i Alexowi ta "mgiełka" smakuje.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 27th 2010 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, czy znacie te pieluszki z Biedronki? Ciekawa jestem - warto spróbować?

    __
    MAŁGOSIA ZNOWU CHORA:( Nie ma apetytu ( u niej to niebywałe), 38,90,kupa rzadka, 3 wielkie rzadkie kupska dzisiaj. Śpi już 4ty raz ( tez nie w jej stylu). Ręce mi opadają – kolejny raz w ciagu ostatnich tygodni gorączka i sraczka:(
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    kako ja czasem uzywam Dady :) nie narzekam na nie :) co prawda wole z lidla pieluszki w takiej samej cenie ale czasem jak jestem w biedronce to kupuje dada :) tylko nie lubiłam ich w lato bo są ciut grubsze i mialam wrazenie ze sie małemu dupka poci :) jak ktos cały czas uzywał papmersow czy innych markowych to moze i odczuje roznice ja tam nie narzekam :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    Dz. Kfiat:)
    Używamy pampersów i huggiesów, ale mam ochotę coś tańszego dobrego upolować:P Dziewczyny, któraś jeszcze zna?
    __
    ja marchwiankę gotuję i ryż dla mojej bidy małej. no już nie wiem - co dwa tyg gorączka i sraczka...szlak by to trafił:/
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    uzywalam dady dosc dlugo na zmiane z happy bo Krzys na pampki powyzej rozm 3 mial uczulenie. pozniej odkrylam pieluchy babydream rossmana i odstawilam dade bo wydawaly mi sie slabsze. po pewnym czasie sprawdzilam lidlowskie i od ponad 1.5roku wlasnie tym jestesmy wierni. bardzo dobra cena (26.99) i nawet jak mlody spi 12 godzin to nie przesikuje. dada jest lepsza niz happy ale moim zdaniem slabsza niz Toujours z Lidla.
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    no wlasnie Aniu my tez uzywamy tych toujourse :) fakt ze mody budzi sie mokry nie jest wina pieluszek :) teraz tez bede od małego uzywac tych lidlowych bo po co tracic duzo kasy na pieluchy jak te tanie tez dobre :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    ja zawsze poluję w Tesco na promocje Pampersów. Dwie Jumbo paki w cenie 84zł. wychodzi 140 pieluch.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    no wychodzi podobnie bo ja mam za 144 pieluchy 80 zł ;)
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    Ja wolę lidlowskie niż dada na zmianę z happy lub czymś innym z promocji
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    Witam się jako podwójnie rozpakowana :wink:.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 27th 2010
     permalink
    witaj ponownie :)
    nie wiem jak Tobie ale mi ta Twoja ciaza mega szybko minela :))
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeFeb 28th 2010
     permalink
    Fiufiu gratulacje :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 28th 2010 zmieniony
     permalink
    ojej FIU, GRATULACJE!
    __
    W nocy Małgosia zwymiotowała i… tatuś też! Czyli jakaś wirusówka-jelitówka, które podobno teraz są w natarciu. Obserwujemy. nie ma apetytu – zjadła tylko bananka.
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeFeb 28th 2010
     permalink
    Fiu gratulujemy:) Mamy nadzieję że tym razem poszło o wiele lepiej czekamy na relacje:)
    Kako dużo zdrówka życzymy
    --
  1.  permalink
    FFiu witaj ponownie:)))

    ja tez uzywam Lidlowych są super a na nocke jednak pampersy
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeFeb 28th 2010
     permalink
    kupiłam niedawno pieluchy z biedronki ale u nas odpadają. Zauważyłam, że wychodzi z nich żel czy coś tam innego i przyklejaja się niteczki do pupy. Poza tym Julkę uczula klej z rzepów.
    O wiele lepsze są te z lidla no i pampersy :) Te ostatnie też na promocjach kupuje.

    Kako, weź skierowanie od pediatry na kał na posiew. Moze Malgosie jakaś bakteria męczy. Zdrowia życzę
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeFeb 28th 2010
     permalink
    U nas też wariacje chorobowe Hani dosłownie cieknie z nosa ciurkiem do tego kaszel i chrypa straszna bo dziś prawie cały dzień płakała jutro pojedziemy do lekarza z dwójką niech osłucha i mała
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 1st 2010
     permalink
    Fiufiu witamy :D
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 1st 2010
     permalink
    Fiufiu nawet nie zauważyłam, że zniknęłaś :)
    Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 1st 2010
     permalink
    Moje małe ostatnio pije coraz rzadziej mleko. Kaszy prawie w cale,tylko rano i nie dużo.
    Co mu dawać w zamian? Tata dokarmia Go kanapkami z pasztetem,co jak dla mnie nie jest dobrym pomysłem. Jeśli kanapki to jakie? Z bułki czy chleba? Razowy czy zwykły? I co na to?
    Na obiad je słoiczek, a na deser prawie też nic, ew soczek. Owoce mu tymczasowo zbrzydły. Macie jakieś pomysły?
    Co dajecie swoim dzieciom?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 1st 2010
     permalink
    Katy u mnie z kanapkami to jest tak ze z reguly jest to chleb z maslem - albo dyniowy albo zwyklu. maslo takie 82% tluszczu nie zadne roslinne. Krzysko wedliny nie chce jesc. czasami zje pieczona piers czy udziec z indyka ale to juz nie na kanapce ale oddzielnie. co jakis czas hitem staja sie buleczki maslane (kupuje w biedronce w opakowaniu ok 10szt bo sa smaczne i tanie). a probowalas mu robic platki lub miodowe kuleczki na mleku modyfikowanym? nawet jesli tego mleka nie zje to platki nim nasiakna :) mozna tez robic rozne kluski czy jajco na parze. pasztet moglby byc pod warunkiem ze domowy :)
    wiecej o pomyslach na snaidania i przegryzki bylo TUTAJ
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 1st 2010
     permalink
    Ania mnie uprzedziła i dodała to co ja chciałam wkleić :D
    Myślę że tamten wątek rozwieje wątpliwości

    U nas były jedzone wędliny, pasztety, jajka ... prawie wszystko
    Jedynym wyjątkiem jest Antosia z którą mocno uważam co jej daję - choć nie zawsze ściśle przestrzegam zaleceń lekarza
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 1st 2010
     permalink
    a u nas Hania chora zapalenie oskrzeli masakra mam nadzieję że nockę prześpi bo dzień cały prawie przespałastraszna jest choroba takiego maluszka
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 1st 2010
     permalink
    Agulinka, współczucie dla maleństwa. U nas cholera po południu kupska ruszyły. 7 kup - b. rzadkie, niestrawione. B. mało co je, słabiutka, nie ma gorączki (37). Cholera jasna no! Jak jutro kupy nie zastopują, dzwonię prywatnie po lekarza. No szlak by trafił te choróbska :angry:
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 2nd 2010
     permalink
    Kako a może kupe warto zbadać na różności jak Błażko takie kupska robił to nic mu nie dolegało zbadaliśmy kupę tam nic nie było dostał leki zapomniałam jak się nazywało nitrofurtazyd czy jakoś tak i przeszło
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 2nd 2010
     permalink
    zobaczę jeszcze dzisiaj Agulinko. Kupiłam siemię lniane by osłaniało brzuszek i bedę podawać. Temperatury już nie ma. ALe może kurde dobry pomysł z tym zbadaniem kupska...
    Lek to pewnie nifuroksazyd
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 2nd 2010
     permalink
    tak dokładnie ten lek po nim przeszło wszystko
    --
  2.  permalink
    Kako jak Pita doszpitala chcieli brac idostał napogotowiu Nifuroksazyd to lekarz kazał nam tego nie podawać tylko kupic Enterol
    bez recepty Kako spróbuj co ci szkodzi a do tego oczywiscie jakis lakcid czy cus
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 2nd 2010
     permalink
    Ciacho nam lek pomógł widocznie inna diagnoza była ja nie kwestionuje ale warto zasięgnąć rady specjalisty
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 2nd 2010 zmieniony
     permalink
    EDIT 21.12.:
    Nifuroksazyd zdobyty – babcia poszła po recepte na rejon, lekarka dała od razu.
    podaliśmy wieczorkiem, jutro 3 z podamy. Mam nadzieję, że będzie lepiej.
    Dzisiaj 7 czy 8 kup – 5 par ubrań zasr…. :/

    __
    Hej kochane. Dzisiaj mała nienajgorzej, ale 5 kup rzadkich już było. Zadzwoniłam do lekarza prywatnego - dobrego - powiedział, ze jelitówki szaleją, kazał podawać acidolac, smecte i dużo poić. No i doradził też nifuroksazyd, ale to na receptę - powiedział, że moze uda się zdobyć. to podać. Powiedział, że w ciagu doby powinno się poprawiać. Mała odzyskała trochę apetyt. Ech - mam nadzieję, ze to początek końca tego choróbska. A acidolac mam zamiar popodawać jej przez jakieś 2 tyg i siemię lniane też będę dawać osłonowo
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 3rd 2010
     permalink
    co za podłe chorubska.....
    Agulina życzę zdrówka dla Maleństwa... też niedawno przechodziliśmy zapalenie oskrzeli.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 3rd 2010
     permalink
    Hej dziewczyny. Chyba wychodzimy na prostą bezsraczkową;) Dzisiaj dwie kupki narazie i już papka, nie woda.
    A z innej beczki - jestem ciekawa, czy któraś z Was słyszała, lub moze stosuje SREBRO KOLOIDALNE?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 3rd 2010
     permalink
    Jak spytałaś to przypomniał mi się "Smerf":
    http://bi.gazeta.pl/im/7/7028/z7028167X.jpg
    Są ludzie biali, czarni, żółci i jest Paul. Niebieski Paul. Mężczyzna pił srebro koloidalne, bo myślał, że pomoże na łuszczycę. Nie pomogło, a on zaczął robić się niebieski. Mimo to nadal pił "lekarstwo" - tak można streścić historię Paula Karasona. Jedynego niebieskiego człowieka na świecie
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 3rd 2010
     permalink
    tak Agunia - widziałam to :) ale z drugiej strony - zawsze znajdą sie osoby na których COŚ WYWRZE SKUTKI UBOCZNE. Ktoś ma inne jakies doświadczenia?
    --
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeMar 3rd 2010
     permalink
    kako - siemienia lnianego nie można podawać dzieciom do 12 roku życia, probiotyki powinny wystarczyć. Ja ze swoja córka byłam dwa razy w szpitalu (raz z jelitówka i raz z rota) najważniejsze żeby Mała duzo piła.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMar 4th 2010 zmieniony
     permalink
    saska można podawać siemie lniane małym dziecią:)), jest nawet specjalne w saszetkach-smakowe w aptekach;)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.