Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeMar 9th 2010
     permalink
    u nas Marysia (prawie roczek) to różnie: czasem ma 1 drzemke (30min-2h) czasem dwie (30min) no i w nocy spi 11 godzin - budzi się kilka razy na mleczko.....
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMar 9th 2010
     permalink
    moja mala wstaje miedzy 6 a 6.30 kolo 10 zasypia i spi roznie od poł godz do 1.5 a po poludniu to zalezy 40min lub wcale tylko ze o 19 juz jest padnieta i spi do rana...
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 9th 2010
     permalink
    Każde dziecko ma inne potrzeby, najlepiej spróbować.
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 10th 2010
     permalink
    Moj dziec idzie spac o 19 i wstaje ok.7 rano ma pare pobudek w nocy ale wystarczy pare lykow mleczka czy herbatki i spi dalej :) a w dzien to ma jedna kolo 10 i czas trwania zalezy od brata czy mu da pospac czy nie ;) ale najczesciej ok.1h :) czasem zdaza mu sie dwie ale rzadko :P
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 10th 2010
     permalink
    kurcze, Iwrowe, nadal kilka pobudek na mleczko? Kurde - może czas ją trochę odzwyczajać...?
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMar 10th 2010
     permalink
    no choćby ze względu na ząbki
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMar 10th 2010
     permalink
    no od dzisiaj próbuje przejsc na 1 drzemkę:) ciekawe czy sie uda?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 10th 2010 zmieniony
     permalink
    Aga, ale jak Julka śpi w ciągu dnia? Czemu chcesz ją przestawić na jedną drzemkę? niejedna mama chciałaby chyba, by jej dzieciak spał ze dwa razy;)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 10th 2010 zmieniony
     permalink
    No ja już muszę przestawić Franka na 1 drzemkę, bo On sypia długo (po 2h) i jak ma dwie drzemki, to nie chce nam zasnać wieczorem...

    My już odzwyczailiśmy od mleka w nocy...dzisiaj sporo wody za to wypił...no ale to na ząbki nie szkodzi...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 10th 2010 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, obchodzicie ( i wasi panowie) dzisiaj DZIEŃ MĘŻCZYZNY ?
    --
  1.  permalink
    to chyba was zaskocze -Pit od roku śpi w dzień tylko raz po ok 3 godziny-
    rano pobudka o 6,drzemka od 11-14
    nanoc idzie spac o 21 i spie bez przerwy bez picia herbatki

    ale wiecie jaki on był kiedys-ja tu zale na forum wylewałam ze on wogóle nie dajemi spac a teraz-anioł!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 10th 2010
     permalink
    A moi panowie raz nie śpią wcale a raz z jedną drzemką w ciągu dnia i to czasem trwającą nawet 3h :P Tak jak Fiufiu napisała, wszystko zależy od dziecka ;D
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMar 10th 2010
     permalink
    no udało się była jedna drzemka od 12 do prawie 14 więc zobaczymy do której nam porządzi:)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 10th 2010
     permalink
    Kako nie ma czego zazdrościć. Ostatnio wstajemy o 5:30! Dla mnie to środek nocy!
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 10th 2010
     permalink
    Ja tam ostatnio koło 3 rano mam pobudki bo albo Hania pogadanki urządza albo Błażko dochodzi do wniosku że pora już wstać... Młody sypia raz dziennie w żłobku koło 12 jakąś godzinkę w domu albo w ogóle albo koło 14 pada na 1,5 godz
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeMar 11th 2010
     permalink
    Julek od jakiegoś czasu śpi albo raz w dzień (od 30min. do czasem 2h), albo 2x po 30 min. albo wcale:shocked: i jeśli mało śpi to idzie spać ok 18-19stej, a jak śpi 2 godz. to nie chce spać nawet o 20stej, śpi mi do 5ej-7ej, wtedy dam mu mleczko i śpimy jeszcze do 8ej-9tej i tak ma odkąd skończył 3 mieś. wcześniej spał 3x dziennie po 30 min. mi najlepiej jak śpi raz 2godz.:wink: ale to bardzo rzadko się zdarza
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 12th 2010
     permalink
    Kacper juz dlugo dlugo nie spi w dzien :)idzie spac o 19 wstaje hmm roznie to zalezy czy brat da pospac ale najczesciej 7/8 choc widac ze pospał by dłuzej a wczoraj mi padł po poludniu i spał dwie godziny :) czemu to nikt nie wie moze pogoda moze niewyspanie no ale obudził sie wypoczety i poszedł spac ze mna o 22 :)
    --
  2.  permalink
    Maja zasypia ok 20.00 śpi do 6.00 (tylko z tatusiem w weekendy śpi dłużej jak dostanie piciu po 5) W dzień ma dwie drzemki po ok 1,5h jedna ok 10.00 druga ok. 14.00
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    O matko! Straszne!
    Ale z 7dniowym maluchem do centrum handlowego? :sad:
    Takie nosidła mnie nie przekonują dla mnie są jak torba.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    nie wiem jako można wsadzić 7 dniowe dziecko do takiej torby i lecieć do marketu... ja w hamalu czasem miałam odczucie, ze mała ma zbyt zgiętą szyję właśnie... i nie nosiłam w ten sposób. Kurcze, tragedia, współczuję tej matce jak nie wiem co, ale cholera - trochę trzeba miec wyobraźni:(
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    kako: trochę trzeba miec wyobraźni:(


    A żeby móc sobie cokolwiek wyobrazić, trzeba mieć rozum! Ta kobieta chyba go nie miała mimo wszystko.
    Mnie to się nie mieści w głowie, po prostu.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    jak oglądaliśmy z mężem ten materiał, to oboje przypomnielismy sobie, że nam nie do końca pasowało hamalu właśnie dlatego, ze momentami wydawało się, że główka jest zbyt mocno przygięta... Zwłaszcza mi to nie pasowało i nie nosiłam tak jak w kołysce w tym hamalu małej... I miałam przeczucie że to tak nie powinno być. A tym bardziej w takiej torbie, nie w hamalu - no to już klęska. I jeszcze taki maluszek... Boże, straszne, ale niech będzie przestrogą dla innych mam, którym może brakuje wyobraźni. A niestety, to właśnie ona musi być bardzo czujna, jeśli chodzi o dzieci...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    hmm a czym sie różni ta hamalu od tego nosidła? dla mnie jest to podobne i tak samo nosi sie malucha - ale nie wiem ot po nazwie tak mi się widzi

    No to ja też nie mam wyobraźni bo z którymś z dzieci w okolicy tygodnia po wyjściu ze szpitala byłam w markecie - wracając od lekarza po coś weszłam...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    Ja bałam sie nosić Gabi jak była całkiem mała, poczekałam aż głowę zaczęła trzymać trochę sztywniej. Na pewno do 6 tygodni nie wkładałam, nie wiem jakie sa zalecenia. No i nosiłam tylko w pionie.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    Oj Agunia, hamalu to chusta - nie usztywniane nosidło. Ale mi te naramienne jakoś nie pasują...intuicyjnie nie pasowało mi za bardzo noszenie małej w hamalu w położeniu kołyski. Wyciągasz kawałek wypwoeidzi - nie twierdzę, że zabranie malutkiego dziecka do marketu to brak wyobraźni. Ale zabranie takiego maleńśtwa w TAKIEJ TORBIE do marketu to jednak chyba tak...
    Ja wiem, ze nosisz małą od początku w chustac i uwazam, ze to super. Ale ty nie nosisz w torbie, tylko w chuście.
    __
    Dziewczyny, proszę o podpowiedź - szukam jakiegoś bardzo ładnego miejsca na wypoczynek - na weekend czy kilka dni - takie miejsce z fajnym placykiem zabaw dla dzieci + dobre, milutkie warunki mi sie marzą. KTÓRAŚ COŚ POLECI? Sprawdzone z autopsji?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 16th 2010
     permalink
    Kako ja zrozumiałam że hamalu to takie właśnie nosidło bo nigdzie nie doczytałam że to chusta!

    W pozycji kołyska kilka razy miałam w domu małą ale i mi i jej było niewygodnie...
    Ja się nie dziwię dziewczynie... sama nie raz słyszałam ze ta torba jest właśnie dla noworodka więc po prostu posłuchała reklamy producenta, atestów czy innych rodziców
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMar 18th 2010
     permalink
    mamusie czy macie jakies godne polecenia kubki niekapki???
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeMar 18th 2010
     permalink
    my mamy Tommee tippee explora...jest fajny, ale MArysia woli pić przez słomke albo z łyżeczki....butelki też nigdy nie lubiła, smoczka nie lubiła, więć kubek niekapek nie jest jej ulubieńcem...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    my mamy avent magic - Małgosia bardzo go lubi i faktycznie NIEKAPEK, bo czasem jakieś kiepskie niekapki okazują sie kapkami ;)
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    Dziewczyny ja znowu z dylematem Hanulka do żłobka chodzi od tygodnia no i katarek się przyplątał czasem ostatnio 37,7 czyli niby u dzieci norma mała uśmiechnięta je za dwie i ślini się też za dwie a dziś basen nam wypada i nie wiem czy jechać czy nie Błażko też od początku żłobka miał katar i tak jest do dziś...
    Jak myślicie jechać czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    Ja z katarem bym nie jechała...

    Co do niekapków to mam TT i bardzo jesteśmy zadowoleni...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  3.  permalink
    tez bym nie jechała-odpuść sobie :)
    a co do niekapków mamy takie same jak Kako
    --
  4.  permalink
    dziewczyny czy Wasze dziaciaczki chodza jeszcze w zimowych bucikach? ja sie własnie zastanawiam czy jak juz jest te 14 stopni czy ni eprzerzucic sie na adidaski jakies
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    U mnie jeszcze zimówki. wczoraj założyłam cienkie adidasy i czułam od podeszwy chłód. Jak zacznie się im pocić noga pomyślę o lżejszych
    Sama dziś założyłam traperki, Ania wyskoczyła w adidasach ... ale u maluchów jeszcze nie chcę przesadzić z tym rozwiośnianiem się ;)
    --
  5.  permalink
    no własnie ,mój Pit mimo ze dzisiaj na grubej bluzie i ocieplaczu to tez w zimówkach.
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    A rajstopy jeszcze zakładacie?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    Małgosi się już pociły ostatnio stopki, więc już od wczoraj w adidaskach. I biega jak szalona:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    agulina5: A rajstopy jeszcze zakładacie?
    Ja dzieciakom jeszcze zakładam. Tyle że u nas ostatnie 3 dni wieje mocno i to jest taki wiatr "z gór" zimny i przenikliwy
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 19th 2010 zmieniony
     permalink
    zakładamy rajtki pod spodnie, mam nadzieję, ze już niedługo :)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    Ja też jeszcze zakładam...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    ja tez zakladam jeszcze i chyba jeszcze troche beda nosic :) cieniutkie bo cieniutkie ale od ziemi jeszcze zimno :P
    --
  6.  permalink
    ja tez zakładam ,bo to jeszcze nie pogoda na same spodnie,własnie ostatnio kupiłam dwie pary bo Pit niszczy niesamowicie
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    gdzie dziś było 14st?? u mnie było mniej kresek, ale raczej przyjemnie. Rajstopki zakładam, a zimówek nie. Zimówek Alex na oczy nie widział. Do niedawna z resztą bał się butów, kapci też. Ale dziś śmigaliśmy po szosie za rączkę w adidasach.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    u nas było 13:) miłego weekendu
    --
  7.  permalink
    u nas 16-Leszno
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    u mnie na termometrze rano było 17 :P ja jakos tak nie bardzo narazie co do zmiany na adidaski ;P choc sama juz biegam od jakiegos miesiaca bo mi cieplej niz w tych zimowych :P mysle ze jak tak bedzie z tydzien cieplo to wtedy pomyslimy :D tylko kurka ja chyba nie mam przejsciowek :D mam takie jedne zimowe niezimowe musze zmierzyc Mikukowi czy mu pasuja i zrobic przeglad Kacperusowych butow czy tam jakies dla Mikuka znajde :P

    Jeszcze mam takie pytanie do was .. czy wasze dzieci seplenia?? tzn nie tak po dzieciecemu bo to kazde tak sepleni :P Mikus gadajac po swojemu zamiast s mowi sz tak hmm wysuwajac jezyk do przodu i tak jakby ze slina kurcze nie wiem jak to wytlumaczyc w kazdym razie to brzmi jak seplenienie.. nie wiem czy on tak poprostu ma i z tego wyrosnie czy moze to wina tego jezyczka co miał podcinane te wiezidełko ..
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    Kfiatuszku niestety nie pomogę... chyba warto pójść do logopedy
    Weronika od ponad pół roku się logopeduje - po prostu zabawa ale ona niewiele i bardzo nie wyraźnie mówi
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 19th 2010
     permalink
    Mikuś jeszcze praktycznie nie mowi wiec mysle ze poczekam na jakies slowa i dopiero wtedy zadecyduje co dalej bo jakbym poszla do logopedy to i tak ona nic nie usłyszy bo Miki musi miec humorek zeby nawijac po swojemu ..
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.