Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    tak tutaj tylko jestem przelotem i czytam andy no z tym braciszkiem to masz niezle.Ja jak bylam wpolsce to moj brat sam mi mowil ubierz mi mla ide z nia na spacer,poszedl sobie po kolegi i jezdzil wozkiem po wiosce,ja to mam kochanego braciszka.

    pozdrawiam was mamuski
    --
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    Izunia,moj maly tez mial skaze bialokowa i nutrilon pepti,tez byly lzy jak zmienialam mleko,wiec dobrze cie rozumiem cop czujesz jak musisz im to swinstwo podawac.Jutro idziemy do dietetyczki i poda mi schemat wprowadzania bialka bo po pierwszym roku skaza przechodzi w 99%.Mam nadzieje ze On sie w tych 99 zmiesci hi,hi.Pozdrawiam i trzymam kciuki za clopakow :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    And-40 zł za to to jeszcze powinien Ci posprzatac ,zrobić zakupy i ugotować obiad...oczywiscie wszystko w ramach 40 zł...tak że nie wiem czy by dla niego cos zostało.Pomysł z internetem:thumbup: popieram:thumbup:


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    And napisz koniecznie co mowila pediatra po wizycie w Weronika! 3mam kciui zeby z bratem udalo sie dogadac :)

    Izunia daj znac jak tam sytuacja na polu walki :wink:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Aniu dzięki za tel. No zasnęły po zabawie tzn. Filipek sam a Szymona musiałam na ręce wsiąść. Zobaczymy jak się dzień rozwinie - :neutral:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Matuś śpi mi po 40 minut co 2,5godziny w czasie których bawi się i je. W nocy często mi wstaje, czasem co godzine, ale się cieszę że karmię go dalej piersią. Chce mu spróbować dać inną kaszkę niż z bananami, może wtedy lepiej będzie spać, i zastosuję już ten smoczek z nuka w rozmiarze L od 6 miesiąca.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Aniu o 9,30 znikam bo muszę net wyłączyć, oczywiście jak mój braciszek se pójdzie dam znać co i jak.

    Obawiam się że mam zapalenie płuc lub oskrzeli :( boli mnie cholernie w okolicy obojczyka i pod pachą. W nocy budziła mnie temp która doszła do 40st ! Do internisty jestem zarejestrowana na jutro wrr bo nie ma dziś miejsca. Jestem wściekła. Będę z Weroniką to poproszę pediatrę by mnie osłuchała - może się uda, a jak nie to będę coś kombinować jak dostać się do pulmonologa
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    And cholera jasna jak to nie ma miejsca do internisty??? Matko co za przychodnia!!! u nas przy takiej temp to jeszcze wizyte domowa masz :devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Myszorko dajesz malemu kaszke na noc??

    Krzys zasypia ostatnio cos ok 21 (drzemke 15min sobie strzela po 19tej i nie idzie tego uniknac bo nawet na siedzaco wiszaco i brykajaco zasypia) pozniej ok 23 cyc i spi do 5 rano. dzisiaj pobil swoj rekord i obudzil sie o 6:27 :crazy:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    No i Filip pospał raptem 40 min - ooooooooooooohh :sad:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    U nas musiałabym umierać by ktoś do mnie przyszedł :( a ja jeszcze jestem w stanie zadzwonić więc nie konam

    Ogólnie przychodnia była najlepsza, ale przez to ze dobra przeniosło się do niej za dużo ludzi i nie wyrabiają się
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Izunia glowa do gory. Pewnie to faktycznie zabki. daj zmrozonego gryzaka, posmaruj zelem i czekaj... w sumie nie masz wyjscia jak to przeczekac. nie stresuj sie temperatura, bedzie dobrze. jakby co to dzwon po kompanie wojska ;)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    AniuM próbowałam mu dać dwa razy kaszkę ale krzywił się bardzo i dźwigało go aż na wymioty, ale to była taka gęsta, a chce mu zrobic taką do butelki. Co do Matusia spania, to zasypia koło 20, śpi do 22 i chce jeść, potem wstaje koło 1, i tak już potem zdarza się że co godzinę lub 1,5.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    And normalnie to jest chore... a nie masz gdzies innej przychodni ktora sie WYRABIA i przyjmuje pacjentow wedle potrzeby?? dla mnie zapisywanie dziecka na wizyte aby skonsultowac wyniki na tydzien czy dwa wczesniej jest nie do pojecia. a telefonicznie mozesz porozmawiac z lekarzem czy nie ma takiej opcji?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Myszorko ojjj no to nie pospisz za wiele :( jak radzisz sobie w pracy? my mielismy tak z Gabrysia szla spac o 22 spala 2 godziny a pozniej co 45minut sie budzila - 15min jadla i 45min spala... wygladalismy z mezem jak ZOMBIE a ja nie raz lapalam sie na tym ze nie wiedzialam na czym skonczylam tlumaczenie uczniom a raz na klasowce pamietam jak dzisiaj ze sie zdrzemnelam ale na szczescie uczniowie nie zalapali bo usiadlam z tylu i oni sie mocno wystraszyli bo nigdy tego nie robilam i mysleli ze pilnuje czy nie sciagaja ;)
  2.  permalink
    AniaM-jak siedzisz z tyły to wbrew pozorom nie sciągaja Ci z przodu:)hihihi fajna z Ciebie nauczycielka,pewnie jak sobie tak pospałas troszke to same 5 beda:thumbup:


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Aniu gryzaki już się chłodzą mam nadzieję, że poskutkują - :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ciasteczko to bylo jak Gabrysia byla malutka bo teraz to ja na macierzynskim a pozniej wychowawczy :) wiesz uczniowie sie zbytnio mnie boja zeby sciagac bo u mnie za sciaganie sa 2 oceny niedostateczne - jedna za prace kalsowa druga za aktywnosc plus trudniejsza praca klasowa z mozliwoscia poprawy jedynie na 3 podczas gdy poziom jest na 5 :) no ale cooooz wredna jestem :D
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Aniu ja już działam jak automat, wstaje i karmię, potem o 5-45 budzik i do pracy się szykuję, do 14 w pracy, potem do domku, w ciągu 6 miesięcy spałam popołudniu ze dwa razy, nie wiem jak funkcjonuje, ale widocznie mój organizm nie potrzebuje dużo snu, i chyba Matuś też nie potrzebuje tyle spać.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Myszorko to dobrze ze dajesz rade wstawac i pamietasz jak karmisz - my po pewnym czasie to nie pamietalismy kto przynosil mala z lozeczka do naszego lozka i z reguly juz z nami do rana zostawala :)
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Dziewczyny u mnie właśnie pada ŚNIEG :shocked::shocked::shocked:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    aaaaaaaaaaaa Izunia no wez nie zartuj nawet sobie!! ja jeszcze nei chce sniegu nie mam botkow ani kozakow :cry:
    tzn mam ale na wysokich obcasach a nie wyobrazam sobie poginania z wozkiem w snieg i slizgawke na obcasie. baaa ja sobie nawet nie wyobrazam zjechania wozkiem po schodach w takich butach ;) bylam nawet z zamiarem zakupienia nowego obuwia ale cooooooz - sklepy u nas sa tak male ze o wejsciu z wozkiem pomarzyc tylko mozna
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Aniu poważnie padał - teraz już pada tylko deszcz. Jesssuuu ja chyba dziś zwariuję - mam dość marudzenia i płaczu Szymona - on nie gorączkuje, a jest zmierzły i za siebie i Filipa ... Teraz znowu śpią :shamed: ciekawe jak długo ...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Izunia przy zabkach to normalne i moze potrwac niestety nawet kilka dni. postukaj przy okazji metalowa lyzeczka czy nic nie slychac.
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ania stukam pukam i jeszcze nic - ale jak dotykam paluchem to wyczuwam takie zgrubienie i zarazem coś twardego - sama nie wiem ile to jeszcze potrwa ... Mam wrażenie, że zbliżamy się powolutku do "wyząbkowania" choć może to być całkiem złudne i mam nadzieję, że to ząbki a nie brzuszek - czy nie daj Boże jeszcze co innego !!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ama niech sobie ministerstwo pogada bo tylko tyle sa w stanie zrobic... niestety kto nie zna szkoly od podszewki niewiele tez wie o kasie jaka jest potrzebna. Nasze gimnazjum przez kilka lat prosilo miasto o kase na zrobienie wejscia do szkoly bo drzwi zagrazaly juz bezpieczenstwu ale niestety wiecznie bylo slychac ze pieniedzy nie ma... sponsorzy??? taaaa jasne, u nas nie ma szans na sponsorow stalych na wieksze inwestycje zwlaszcza ze w miescie przemysl jest zadny istnieja tylko dorbni sklepikarze. drzwi zostaly wykonane z komitetu rodzicielskiego (skladka 70zl) podobnie nagrody tez sa z tego funduszu kupowane ale nie wszystki bo np czesc sie zalatwia po ksiegarniach po wydawnictwach etc bo jak przychodzi do kupowania z rady rodzicow to wychodzi ze mamy ok 12 max 15zl na nagrode do wykorzystania. do tej pory bylam opiekunem samorzadu uczniowskiego wiec wiem jaki to problem straszny i np dla uczniow za konkurs jez ang sama zalatwialam nagrody a dla samorzadu klasowego moich dzieciakow kupowalam z wlasnej kieszeni bo ze szkolnych juz nie bylo... Minister opszedl by popracowal w normalnej placowce w sredniej wielkosci miescie to ciekawe czy spiewalby tak samo
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Aniu o jakich nagrodach mówisz? U nas w podstawówce za wzorowego była książka do tej pory jako wzorowa moja córa dostała - dyplom tandetnie wykonany w wordzie i wydrukowany na zwykłej kartce. I za to płacę jako rodzic komitet i składki?
    Płaciłam w 2 klasie za szafki po 35 zł by dzieci miały 1 szafkę na 2 osoby a nie tak jak do tej pory na 3 - kupili aż 5 szafek i nagłośnienie - bo dzieci się mieszczą. tylko że dzieci nową kurtkę zimową mają po 2 dniach jak szmata tak samo z butami - sorki ale te szafki są 1 osobowe a nie 3 :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    And w szkole zalezy duzo oddyrektora od rady rodzicow i jednak od nauczycieli, za srednia powyzej 5 sa albumu porzadnie wydane i slowniki, za czerwony pasek jakas lepsiejsza ksiazka ale nie z serii czytadlo. za ang sa czytadla po ang za sport nagrody dot. sportu... srednio na koniec roku w 2006 na nagrody i maskotki za 100% frekwencje poszlo grubo ponad 800zl (bez ksiazek sponsorowancyh) a nasze gimnazjum jest malutkie bo tylko 15oddzialow sobie liczy. poza tym przy dniach kultury uczniowskiej, imprezie karnawalowe, prima aprillis czy dniu dziecka organizowane sa konkursy na ktore kasa idzie z tego co samorzad uczniowski zbierze na dyskotekach... w sumie u nas w szkole bardzo duzo sie robi ale niewielu rodzicow wplaca kase a i ci co wplacaja to raczej czastkowo po 20zl np bo to bardzo biedny rejon (m.in bloki komunalne, dom dziecka, pogotowie opiekuncze)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    ale szkola szkola... napisz lepiej co powiedzial lekarz
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Dobra u lekarza tak - 2 tyg temu (18.10.07) p dr źle wpisała wymiary na obecną chwilę mała waży 4590 (ostatnio ważyła 4220) obwody 39/35,5 Dostałyśmy Ferrum Lek 50mg Fe (III)/5ml syrop i Vit B6 no i Acidum Folicum wszystko 1 raz dziennie przez 2 miesiące.
    Powiedziałam że daje małej i jabłko i marchew w różnych postaciach (soki, tarte, gotowane) i p dr powiedziała że to co jest od 4 m-ca mogę jej dawać bo weszła na 4 miesiąc. Tylko jak popatrzyłam w sklepie to wszystko jest PO 4 m a nie OD ...

    Mnie nie osłuchała bo jest opóźnienie itd Więc umieram dalej bo temp mam okolice 38 i nie mogę jej zbić, chyba skończy się tak że na własną rękę zacznę brać albo duomox albo augumentin - bo debile nic innego mi nie przepiszą przecież :devil: a na antybiogram czy skierowanie do pulmonologa nie zasługuję
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    najwazniejsze ze mala rosnie.... ile tego ferrum masz podawac i w jakiej dawce b6 i kw. foliowy? przeliczyla ci to na mase ciala czy tak na oko przepisala??
    a co do podawania zywnosci to zawsze jest ze po skonczeniu mam nadzieje ze lekarka spojrzala ile ma Weronika
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Aniu w 4 klasie Anka miała średnią 4,9 gdzie czerwony pasek w klasie miały aż 3 osoby (średnie 4,8 4,9 i 5,0) wszyscy dostali takie same nagrody. Klas 1-6 jest do E zerówek 2 - szkoła ma sponsorów bo to jedyna szkoła integracyjna mająca wiele kółek zainteresowania itd Szkoda gadać i tyle.

    Idę pod kołdrę bo umarłam
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ferrum 1x2,5 ml (nie z mlekiem) 1/2 tabl Ac. folicum i 1/2 tabl vit B - można z mlekiem 1x2kr d3 i wit c 1x5kr

    Na to ile Iśka ma miesięcy p dr patrzyła ale dała mi jakby "wolną rękę" tak to odczułam. Będę chciała jednak na następne szczepienie iść do innej pediatry i chyba zmienimy tą ... jeszcze sie zastanawiam ale nie wiem czy to nie będzie rozsądniejsze
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    And sporo tego ferrum dostala. Krzys przy wiekszej macSie ciala mial mniej :confused: a wit b6 mial przepisana cwiartke. ciekawe jaka dawke mialy blizniaki
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007 zmieniony
     permalink
    And wg schematu ze strony nutricia i tego co tu kiedys wklejalam wszystko daje sie PO ukonczeniu miesiecy, jeszcze sprawdzalam teraz

    cytuje za Nutricia:
    Inną ważną zmianą – w jadłospisie dzieci karmionych piersią – jest wcześniejsze (od 5. zamiast od 7. miesiaca) wprowadzenie posiłków uzupełniajacych, na przykład przecierów warzywnych, do których dodawane są produkty glutenowe w postaci kaszki glutenowej, np. kaszki manny lub innej kaszki pszennej.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Izuniu daj mi znać jak Bliźniaki dostawały leki proszę Cię. Aniu lekko mnie zaniepokoiłaś bo mała ma 2x więcej hmmm
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    And jeszcze dokaldnie sprawdzilam w ksiazeczce - Krzys wazac ponad 5kg dostal 1.5ml ferrum a teraz jest juz na dawce podtrzymujacej 1ml. oprocz cebionu 3kr mial jeszcze cebion multi 3kr ( przy przeziebieniu i jedno i drugie do 5 powiekszane)
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007 zmieniony
     permalink
    And222s u nas jest taki schemat:

    Hemofer 1x4 krop
    CebionMulti 1x3 krop
    Cebion 1x5 krop
    Vigantol 1x1 krop

    Cebionu nie podaję - Cebionmulti wystarcza - i podobno jest bardziej przyswajalny - wyniki mamy dobre a Hemofer bierzemy jeszcze tylko przez 4 tyg a potem kontrolna morfologia i jak będzie git to idzie w odstawkę :wink:
    Cebion podam jak mi się Cebionmulti skończy. Aaaa no i folik - 1/2 tabletki na dzień - przyznam się, że czasem zapominam go podać :shamed:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Odpukać maluszki ładnie jedzą i śpiochają co jakiś czas - co prawda są to krótkie drzemki [40min-1,5h] no ale zawsze. Odwiedziła mnie sąsiadka z 8 miesięczną Mają - urocza i jaka wielka - teraz widzę różnicę na naszych dzieciakach - moje to kruszyny, a Maja ma już 6 zębów i sama ładnie siedzi - ohhhh wszystko przed nami :shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Izunia pamietaj ze chlopcy maja wiek korygowany do 4.5 miesiaca takze i tak rozwijaja sie super :)
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007 zmieniony
     permalink
    AniuM wiem wiem - :wink: i tak jestem z nich DUMNA i to baaaardzo !!
    Mama niecierpliwiec :shamed:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Kurde aż nie wiem czy faktycznie nie dac jej mniej tego Ferrum i reszty .... mam mętlik we łbie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ja dałabym mniej - to moje zdanie :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    And u nas neonatolog ferrum przelicza na mase ciala. wez Ty zobacz w ulotce (bo ja swojej nie moge znalezc) i tam bedzie przelicznik na gramy. przy tak duzej dawce zelaza od razu na start Weronika moze miec (ale nie musi) problemy brzuszkowe. mozesz w sumie podawac cala dawke tylko zacznij od 0.75 (tak nam lekarka kazala) i codziennie o 0.25 zwiekszaj
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    hmm Aniu właśnie poczytałam ulotkę i tam pisze że zaczyna się stosowanie od 2,5ml stopniowo zwiększając do 5 więc chyba nic nie będę kombinować. o przeliczniku wagowym nic nie ma. Przez 3 dni dam jej 1ml jak będzie ok i co 2 dzień kupsko to zwiększę jak skunks będzie częściej niż 1 raz dziennie lub rzadziej niż do tej pory to poczekam co dalej.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    And a jest tam o wieku cos pisane?? kurcze mi sie zdawalo ze ta ulotka byla szczegolowa.. Krzys bardzo dobrze znosi ferrum lek w odroznieniu od hemoferu. nie mial zaparc a wrecz kupal wrocil do normalnosci i nawet 2-3razy dziennie sie pojawial teraz jest normalnie 1raz i typowy zoltek. w wynikach po miesiacu juz byla znaczna roznica a po 2 juz prawie norma. teraz tylko dawka podtrzymujaca do grudnia i koniec przygody (mam nadzieje) z zelastwem
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Z ulotki:
    Leczenie niedoboru żelaza
    dorośli i dzieci powyżej 12 lat - Niedobór żelaza, bez niedokrwistości: 10ml syropu (100 mg żelaza) na dobę.
    w niedokrwistości: 30 ml syropu (300 mg żelaza) na dobę

    Dzieci poniżej 12 lat: 3 mg żelaza/kg masy ciała/dobę
    Dzieci od 1roku do 12 lat 5 do 10 ml syropu (50-100 mg żelaza) na dobę
    Dzieci poniżej 1 roku życia leczenie rozpoczyna się od 2,5 ml syropu (25mg żelaza) na dobę. Dawkę należy stopniowo zwiększać do 5ml na dobę

    ZAPOBIEGANIE niedoborom żelaza
    dzieci poniżej roku 10-20 kropli syropu (5-10 mg żelaza) na dobę

    Jednak jest wg wagi - jakoś to przeoczyłam bo mnie interesowało dla dziecia poniżej roku
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    And, sio pod kołdrę i won od ekranu, bo Ci tylko gorączka wzrośnie! Ja tak pokrzykuję przytulając wirtualnie :)
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    czy wasze noworodki tez tak wisialy na cycu, bo moja caly czas chce ,bez cyca nie usnie i juz sama nie wiem czy tak ma byc...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.