Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeApr 23rd 2010
     permalink
    Mój syn również zostanie od września przedszkolakiem.
    Nie dostaliśmy się do przedszkola pierwszego wyboru, tylko do trzeciego z listy, więc nawet się cieszymy.
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeApr 23rd 2010
     permalink
    My na szczęście dostaliśmy się do pierwszego z listy, które jest 5 min spacerkiem od domu. Natalka z chorobami różnie, jednak jak ma styczność z kimś mocno chorym, to się nie obroni.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    no to super ze przedszkole blisko no i oby te chorobska nie daly sie we znaki za bardzo.
    100krociu nie wiem czy dobrze wnioskuje z Twojej wypowiedzi pod pewnym wykresem i czy mam z gratulacjami spieszyc :wink:
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    Dobrze, dobrze :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    ooo super :clap: 3mam kciuki za spokojna ciaze.
    jak bedziesz miala chwile to wrzuc suwaczka no i na przyszlych i brzuchach mam nadzieje ze sie zameldujesz :wink:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 24th 2010
     permalink
    oo, no to GRATULACJE 100KROCIA!!! SPokojnej ciąży!
    --
  1.  permalink
    a ja Pita jeszcze w tym roku nie pośle do przedszkola,mama z nim zostanie wiec nie musze sie martwic
    gratulacje 100Krocia
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 25th 2010
     permalink
    100krociu,gratulacje i zapraszamy na przyszłe mamusie...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 26th 2010
     permalink
    100krociu gratulacje i ode mnie :D
    Spokojnej ciąży.
  2.  permalink
    Nie chcę powielać opisu bo wkleiłam na przyszłych mamusiach ale tu może lepiej powinnam go wstawić.
    Dziewczyny miała któraś z Was dodatni posiew na streptokoki?
    Proszę o info jak nie tu to na priwa jak to się ma przy porodzie?
    Z góry dzięki.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 26th 2010
     permalink
    100krocia
    GRATULACJE:clap::clap: zapraszamy na przyszłe mamusie
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 26th 2010 zmieniony
     permalink
    ojej, margaretko, pierwszy raz słyszę... Mam nadzieję, że nie zaszkodzą tobie ani maleństwu.
    __
    ech, oglądałyście UWAGĘ o fotelikach? Masakra:neutral:
    __
    cholera, właśnie w zawartości pieluszki znalazłam kupę... kremu! Mała rano dorwała krem nivea do opalania i miała usmarowaną buzię, troche z buzi. A teraz wykupkała krem! Normalnie biały krem! Mam nadzieję, że jej nie zaszkodzi... kurde, no :( !
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeApr 28th 2010
     permalink
    Oj dziewczyny gratulacje dla nowych przedszkolaczków mnie to za rok czeka stresiora mam już teraz
    Izunia gratki dla chłopaków i ja też mogę się pochwalić bieganiem bez pieluch:)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 28th 2010
     permalink
    Mój Szogun dostał sie do przedszkola :)):cheer::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 28th 2010
     permalink
    super kfiatku:) Ale wiesz co ci powiem - itak z dwoma szogunkami zostaniesz w domku narazie, hahaha:) ale super księżniczko!:)
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 28th 2010
     permalink
    a no :P ale bedzie ciut łatwiej :) a Kacper bardzo sie cieszy :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 28th 2010
     permalink
    no ba! pewnie:) Jejku, naprawdę wspaniale z tą trójką muszkieterów u Ciebie:))))
    --
  3.  permalink
    dziewczyny a jak radza sobie wasze dzieci w relacjach z innymi? Mój w domu to wielki bohater,natomiast na dworze juz niekoniecznie.Widze jak obawia sie tych "głosnych" dzieci ,raczej woli bawic sie sam i przede wszysttkim -daje sobie wszystko zabrac,nie płącze ale tez nie walczy o swoje.nie widziałam jeszcze zeby on komus cos z reki wyciagnał..troche mnie to martwi bo nie wiem jak reagowac gdy jestem swiadkiem ze ktos mu cos zabiera a on stoi i patrzy bo nie wie co zrobic.niby dobrze ze taki jest i podzieli sie z innymi ale wydaje mi sie że jak tak dalej będzie to nie poradzi sobie bo bedzie taka przysłowiowa sierotka.Zupełnie jak ja gdy byłam mała
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 29th 2010
     permalink
    Ciacho spokojnie da sobie radę!
    Moja Ania taka była. Mało tego ona wiedziała że młodszego nie można uderzyć... Na podwórku (miała 4 lata) dziewczyny to wyczuły i namawiały młodszą siostrę by Ani dokuczała. A ta stała sierota. po tygodniu wpierdzieliła starszej siostrze tak ze przyszła jej matka do mnie na skargę że hoduję potwora hihihi przez następne lata dziewczyny były super kumpelami ;)
    Pit jest jeszcze mały ale w końcu sam powie dosyć. Możesz podejść powiedzieć 2 dziecku "ale to jest zabawka Piotrusia i on chce sie nia bawić" czy w inny sposób interweniować jak Pit nie bedzie chciał oddać czegoś to tego nie zrobi spokojnie :) Chłopak ma charakter i wie czego chce (pamiętasz ciskanie się przy powrotach do domu? nie chciał -> umiał dać o tym znać)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeApr 29th 2010
     permalink
    To ja mam inny problem...zauważam, ze Franek lubi inne dziecko zdzielić ręką, czy zabawką po głowie...jak ręką, to mam wrażenie, że chce zrobić cacy, tylko trochę jeszcze nie ma wyczucia....ale zabawką? Tłumaczę, że to boli Hanie/Frania....ale martwi mnie to...no i odebrać sobie zabawki nie da, za to chętnie zabiera...rośnie mały egocentryk? mam nadzieję, ze siostra Go nauczy, że trzeba się dzielić...póki co, tłumaczę, tłumaczę, tłumaczę....
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 29th 2010
     permalink
    Hania za to wszystko oddaje. Idzie do jakiegoś dziecka i mówi :"Proszę" i wciska komuś swoje zabawki. Tak samo jest w domu, synkowi szwagierki też wszytsko wciska i doprasza się żeby wziął. Jak narazie to nie mam problemów z zabawami na placach zabaw, choć też czasem sypnie piaskiem lub żwirkiem, ale co my mamy chcemy. Co dla nas jest normą dla nich nie jest już takie oczywiste i tylko czas pozwoli im się oswoić z pewnymi zachowaniami. To są tylko dzieci, co nie zwalnia nas z obowiązku wpajania zasad.
    --
  4.  permalink
    to mnie troche Agunia uspokoiłas bo faktycznie charakterek on ma i moze poprostu az tak bardzo mu to nie przeszkadza ze inne dziecko mu cos zabiera.pożyjemy zobaczymy
    --
  5.  permalink
    Wiesz Ciacho mój też tak miał że wszyscy mu zabierali zabawki i bałam się że w przedszkolu nie da sobie rady, i początkowo było widać że mój z grudnia i bawi się sam a reszta dzieci próbuje bawić sie z innymi. Zawsze mówiłam mu że ma się przeciwstawić czyli powiedzieć że to jego zabawka i nie dawać. Po roku nie było z tym problemów, przedszkole jednak uczy dzieci samodzielności i tego że trzeba sobie poradzić w kazdej sytuacji bez pomocy mamy.
    Będzie dobrze i młody nauczy się.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 29th 2010
     permalink
    ciacho, myślę, że agunia dobrze gada. a skoro ty byłaś taka "sierotka" i taka fajna z ciebie babka wyrosła, to bym się tym bardzo nie przejmowała ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 29th 2010
     permalink
    PROSZĘ O MODLITWĘ za synka mojej znajomej. Właśnie dowiedziałam się, że otrzymał 0 w skali APGAR:((( Wiem tylko, że mama też abrdzo słabo, a mały był reanimowany i żyje... nic więcej :( POMÓDLCIE SIĘ za FILIPKA, proszę!
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 30th 2010 zmieniony
     permalink
    o matko.... same tragedie w okół....
    .
    Dziewczyny czy Wasze pociechy miały problem ze spaniem po szczepieniu na odrę,świnkę, różyczkę? Moje małe nie dość, że w dzień nie może zasnąć, to w nocy jęczy przez sen, aż się wybudza. Już nawet kładę Go do siebie do łóżka, ale nic to nie daje.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeApr 30th 2010
     permalink
    Katy, a może ząbki? U nas niczego takiego nie było po szczepionce, ale ostatnio jedna noc zarwana wyjatkowo - wybijał się kieł. I po tej nocy już był wyrżnięty.
    --
  6.  permalink
    a u nas po tej szczepionce akurat nie ale po innych Pit spał niespokojnie nawet przez 3 noce z rzędu
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    czyli to nie szczepionka, bo u nas było ich 10. 10 nocy z jęczeniem przez sen i pobudkami. Teraz jest już lepiej.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    ojeje, Katy, współczuję! A ząbki?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    Ząbków mamy 8 już od baaardzo dawna i ani śladu kolejnych.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  7.  permalink
    To może dokuczają mu wyrzynające się 4
    --
  8.  permalink
    a może skok rozwojowy jakis? pamietam że Pit tez przy tych skokach źle spał
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    nie mam pojęcia co, ale mam nadzieję, że wkrótce minie.
    Zauważyłam, że lepiej śpi po wielkich atrakcjach w dzień.np zabawa w basenie z kulkami z dziećmi, odwiedziny małych koleżanek... itp. Może wtedy śnią mu się fajniejsze rzeczy i nie chce się budzić :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    fajna interpretacja Katy z tymi snami:)
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    U nas po takich atrakcjach zawsze jest gorsze spanie. Najlepiej śpi jak wszystko jest na spokojnie, bez większych rozrywek, w tym samym rytmie. I jak zęby nie rosną:)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    Małgosia skoki rozwojowe też przechodziła z objawami niespania... Katy, to nie czas na jakiś skok? nie pamietam juz, nie mam też czasu by sprawdzić, ale poszukaj moze
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    aggnieszka: U nas po takich atrakcjach zawsze jest gorsze spanie. Najlepiej śpi jak wszystko jest na spokojnie, bez większych rozrywek, w tym samym rytmie.


    U moich dzieci było dokładnie tak samo.
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeMay 4th 2010
     permalink
    u nas Miska to prze 2-3 tyg była marudna strasznie w nocy, myslałam ze to ząbki idą, ale niet nadal 8 ....teraz sama spi juz w łózeczku z 1 budzeniem...stwierdziłąm, ze bardziej "kumata" jest i gaduła z niej niesamowita...wiec jesli mozna to zinterpretowac jako skok rozwojowy ....to chyba to...
    --
    •  
      CommentAuthorkrewetka
    • CommentTimeMay 6th 2010
     permalink
    witam :)
    •  
      CommentAuthor_Edyta
    • CommentTimeMay 6th 2010
     permalink
    Czy któraś z was jest z okolic Mińska Mazowieckiego? Proszę o odp pod wykresem...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 6th 2010
     permalink
    witaj krewetko - napisz cos o sobie i swoim maluchu :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 9th 2010
     permalink
    ale tu cichutko się zrobiło... :/
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 9th 2010 zmieniony
     permalink
    nie znam Adajko tego wózka, ale wygląda podobnie do ESPIRO JET - my go mamy. jestesmy zadowoleni
    --
  9.  permalink
    też nie znam ale wydaje sie całkiem fajny,szczególnie kolorystyka.a wymiary wózka znasz?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 10th 2010
     permalink
    Adajo na WOZKI mysle ze zagladaja wszystkie zainteresowane, skoro nie pojawiaja sie zadne pytania to o czym pisac w temacie wozkowym? pojawiloby sie pytanie - padlaby odpowiedz, zawsze moglas tutaj napisac info ze potrzebujesz rady w takim a takim temacie i podac link
    moim zdaniem jak zaczniemy tak skakac po tematach nie pilnujac sie jakiegos tam ustalonego podzialu to zrobi sie tutaj burdello bum bum i nic w rzeczywiostosci nie bedzie mozna znalezc...
  10.  permalink
    najlepiej Adaja skopiuj swojego posta do tematu wózkowego:)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 11th 2010
     permalink
    burdello bum bum
    ha ha ha ha
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 11th 2010 zmieniony
     permalink
    dziewczyny, czy korzystacie z publicznych piaskownic? Takich nie zakrywanych, osiedlowych.... gdzie pieski mogą zrobić siku, sraki naptakać itp.
    ja byłam na takiej wczoraj, ale się zastanawiam czy tam wracać.
    Dla zainteresowanych. Alex nadal budzi się dwa razy w nocy, lub raz od wielkiego dzwonu.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 11th 2010 zmieniony
     permalink
    my narazie nie korzystamy - nie pokazywałam małgosi, korzysta z huśtawek, zjeżdżalni itp. Piaskownicę ma swoją własną, zamykaną w ogrodzie u dziadków - co niedzielę sie bawi, latem będziemy jeździć tez w tygodniu to sie wybawi. Nie mówię jakiegoś kategorycznego NEI piaskownicom osiedlowym, ale narazie nie korzystamy. A u nas pojawia sie coraz wiecej nowych placyków zabaw ogrodzinych, to kup psich nie ma - takie na pewno lepsze
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.