Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 27th 2010
     permalink
    niezły termin... oby udało się szybciej. Może ze względu na wiek i jeszcze wcześniaczkowa kwestia, to Was jakoś wczesniej wcisną?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 27th 2010
     permalink
    Tak Kako będzie wcześniej dlatego termin ustala profesor (śmiesznie mówić prof a nie dr hihihi) indywidualnie. Jutro zadzwonię to się dowiem o ile wcześniej to będzie
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 27th 2010
     permalink
    Agunia
    cieszę się że załatwiłaś to pozytywnie, walcz o jak najszybszy termin, bo widze że to poważniejsza sprawa.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 27th 2010
     permalink
    Mada to jest poważniejsza sprawa tylko wiesz że matka to czubek czepiający się :/
    Antosia to nie moje pierwsze dziecko no ale nie o to chodzi.
    Od urodzenia ma brzydką skórę, najpierw było że wcześniactwo (no ok przecież wiedzą lepiej) Potem jak plamy suche zaczęły się powiększać to że złe kosmetyki - od urodzenia używamy oilatumów, oilanów balneów e... Już sama nazw nie pamiętam łącznie z tymi na receptę. Nie pomagają. rzeczy prane osobno w płynach dla alergików ostatnio już piorę w naszych prochach bo to żadna różnica. Kilka miesięcy na maściach w tym sterydowych - bez zmian...
    Od urodzenia ma problem z mlekiem. wszystko odbijało się na kupach i ulewaniu. Najpierw że wcześniactwo - przyjęłam bez sprzeciwu. Zmienili jej nenatala na bebiko 1 wcześniej były humany, receptowe cuda ale żadne antyalergiczne (mlekozastępcze) zaakceptowała jakoś bebiko 1. zaczęło sie wprowadzanie stałych i było względnie. Już nie piszę o tym że jak nie zatwardzenie to rozwolnienie. Punkt kulminacyjny był jak ją wysypało na buzi i całej górze - plamki. moze mandarynka, może mleko z sernika a może coś innego? po kurczaku plamki i większe placki suchej skóry, po pomidorach, bananach, sloiczkach z kluseczkami - podobnie. finał mając rok wróciliśmy do samego bebika1 na przemian z kleikiem ryżowym i z kukurydzianym. i to jest jej główne jedzenie ... Po bebiku 2 zatwardzenie, nan, hipp, bebilon - zatwardzenie... ziemniaki, ryż, marchewka, nie wszystkie jabłka, zupki od 4m-ca do 8 ale też nie wszystkie -to moze jeść
    I pediatrę tknęło że wniki tragiczne (żelazo masakra) sińce pod oczami, bóle brzuszka - to może być od allergii... Ale jak ja to mówiłam to miała mnie za czubka :(
    Dziś i wczoraj nie było kupki. co dostała do jedzenia? biszkopty, moze pepti zaczyna cos działać a moze jeszcze cos innego - ja juz nie wiem sama :(
    Zapisuję wszystko co zje każdy kawałek ciasteczka czy czegoś ode mnie z talerza... a jadła już prawie wszystko :(
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeMay 27th 2010
     permalink
    Agunia współczuję i Tobie i Antosi:( Ty się denerwujesz, a mała cierpi:( oby udało Wam się dostać do tego lekarza jak najszybciej i jak najszybciej zrobią coś by pomóc małej!
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 28th 2010
     permalink
    Agunia
    no to naprawdę nieciekawie. Wyeliminować wszytskiego przecież się nie da, a dziecko coś jeść musi, a nie żyć tylko samymi kaszkami i mleczkiem.
    Mam nadzieję że tam coś pomogą!!!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 28th 2010
     permalink
    madamagda: Mam nadzieję że tam coś pomogą!!!
    Nawet nie wiesz jak ja na to liczę!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 28th 2010
     permalink
    W czwartek jedziemy do Wrocławia do poradni. Mówiłam że mała ma skierowanie do szpitala ale pani dr stwierdziła że dziecko potrzebuje porządnej konsultacji i tyle. Załamała się że dopiero teraz wprowadzamy peptita do czwartku mam dawać jej tylko to mleczko i nic więcej. No zobaczymy jak to będzie... czy wezmą sie za nia czy zaś tylko powierzchownie :/
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 28th 2010
     permalink
    olśniło mnie że to Boże Ciało - zadzwoniłam i oczywiście mam być w środę :D im się też zapomniało
    --
    •  
      CommentAuthordera
    • CommentTimeMay 29th 2010
     permalink
    Witam wszystkie mamusie :)
    Mam do was pytanie: dwa tygodnie temu strasznie bolał mnie brzuch, tak jak na @. Do tego, jak to zwykle miałam przed @ ,wysypało mnie na buzi-nieszczęsny trądzik ale miesiączki jak nie było tak nie ma. Bóle brzucha minęły, z buzią też jakby troszkę lepiej. Czy któraś z Was tak miała??? Co to mogło być???
    Karmię piersią małego cały czas,czyli 7miesięcy, miesiączki po porodzie jeszcze nie miałam. Dietę małemu rozszerzam już od prawie dwóch miesięcy.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 29th 2010
     permalink
    Dera mogą to być jakieś pierwsze "próby" powrotu do "normalności" i poporodowy cykl niebawem się skończy - ale wcale nie musi :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 30th 2010
     permalink
    Derko, karmisz ciągle, więc raczej wszystko jest ok. Pewnie organizm coś tam kombinuje, próbuje wrócicć owulka. Ale nie musi sie to stać wcale w najbliższych tygodniach. Ja sama walczę TERAZ z dłuugim cyklem i kilkakrotnymi podejściami do owulki...mam nadzieję, że teraz to już ostatnie w tym cyklu. Myślę, ze TY nie masz żadnych powodów do obaw
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeMay 30th 2010 zmieniony
     permalink
    Czy karmienie piersia wyklucza owu? Chyba nie co? Nie wiem.. Ja karmie piersia, moj poporodowy cykl mial tylko 60 pare dni, teraz mam 25dc , mierze tempke i własnie od 2 dni zanotowalam skok tempki i bóle jajnika..ciekawe co mój organizm kombinuje..
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeMay 30th 2010
     permalink
    Karmienie piersia nie wyklucza owulacji, musi byc kilka zelaznych warunkow spelnionych na raz, zeby owulacja nie wrocila podczas karmienia :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 30th 2010
     permalink
    Ale Dera wyraźnie napisała że już dokarmia Młodego więc zasada jest zakłócona.
    Organizm juz powoli próbuje po prostu. Nie ma reguły czy powrót płodności potrwa 2miesiące czy rok. Każda z nas jest inna i każda ma inną pracę hormonalną
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 30th 2010
     permalink
    Wszystkie informacje o powrocie płodności po porodzie i związku między karmieniem a płodnością oraz owulacją są objaśnione po lewej stronie od wykresu.
    Jak rozpoznać powrót płodności po porodzie
    Tak samo zasady LAM, czyli ekologicznego karmienia piersią.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 30th 2010
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie, jak to jest z ostatnim szczepieniem (16-18mieś)?Bo nie mogę jakoś doczytać w necie. Pielęgniarka powiedziała nam że może być za 180zł, albo za 115, bez czegoś tam co już nie muszi być podane teraz małej... I kurde wypadło mi z głowy o co chodziło. KTÓRAŚ WIE?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 30th 2010
     permalink
    Kako nie wiem jak wygląda kwestia płatnych szczepień my mamy darmowy standardowy pakiet a tutaj KLIK jest kalendarz szczepień
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 30th 2010 zmieniony
     permalink
    widziałam Agunia ten kalendarz, ale on mi niestety nie tłumaczy tego o co pytam... no nic - może któraś mama będzie wiedziała
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 30th 2010
     permalink
    Kako znalazłam to:
    cena szczepionki zależy od ilości zakupionych przez przychodnię i wtedy oni sobie sami ustalają cenę.
    A Ty zapłaciłaś 180zł za szczepionkę 6w1 (czyli z WZW) a mój syn miał przesunięte szczepienie za wyjątkiem WZW dlatego szczepiliśmy go szczepionką 5w1 która jest tańsza u kosztowała 120zł
    Może więc chodzi o brak WZW
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 30th 2010
     permalink
    chyba tak - właśnie o brak wzw. ALe jak to ma się teraz do tego ostatniego szczepienia? Tzn już teraz ma być tylko to 5w1? Bez wzw? Czyli za 120zł? I jak to - można sobie albo wziąć teraz z WZW albo bez???
    hmm
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 30th 2010
     permalink
    Kako bo to zależy czy były już 3 dawki dane - tak mi sie wydaje
    Ja usiłowałam dojść do ładu ze szczepieniami Antosi - poddałam się :D te co są po urodzeniu miała podane majac 3 miesiace a gruźlice mając blisko rok ... wszystko ma tak napitolone że sama nie wiem. Tak naprawdę to ciekaw jestem co przegapimy i co umknie nam (i mi i pediatrze) :/
    Roczkowe jest znów przesunięte do odwołania napewno 3tyg po antybiotyku tylko ciekawe kiedy go skończy dziecko brać :/ a czy i po nie będzie kataru
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 31st 2010
     permalink
    Dziewczyny czy kupowałyście przez Internet obiadki dla dzieci typu GERBER? JEśli tak, czy macie jakiś sprawdzony sklep?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMay 31st 2010 zmieniony
     permalink
    Ja kupowałam, ale w tym sklepie, w którym robię zakupy...Ale z tego co wiem to i Gerber i Hipp mają podpisane umowy z jakimś sklepem internetowym...wejdź na ich strony, tam jest link...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthordera
    • CommentTimeJun 1st 2010
     permalink
    dziękuje wszystkim za odpowiedzi :)
    Dzisiaj pojawiło się jakieś plamienie,ale bardzo malutkie. Chyba faktycznie coś tam mój organizm kombinuje ;)
    Kako widziałam ten twój cykl, faktycznie dłuugaśny.

    Co do obiadków to nie wiem, nie kupowałam przez internet.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 2nd 2010
     permalink
    Dera, zapisz plamienie na wykresie. Inne odczucia także.
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJun 2nd 2010
     permalink
    Ja się szczęśliwa melduję na rozpakowanych :D
    Mam pytanko: jak maluszek(nieco ponad tydzień) mi się pręży, czerwieni i kwęka przez sen ale robi ładnie kilka mniejszych lub więszych kup dziennie, bąki puszcza regularnie to jest sens mu coś podawać na brzuszek? Szkoda mi go ale nie chcę wariować bez powodu. Na kolki jeszcze za wcześnie przecież.
    Wspomnę że nic wzdymającego nie jem, maly co prawda rzadko odbija ale tez je spokojnie więc może nie musi, zawsze pionizuję go po jedzeniu w pozycji fasolki albo na ramieniu, nie ulewa raczej.
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJun 2nd 2010 zmieniony
     permalink
    Katy tu masz linka sklep internetowy dodomku.pl
    ja jestem zadowolona
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 2nd 2010
     permalink
    witaj Aine, myślę, ze nie ma co za szybko podawać leków na kolki. A co położna na to? Wiesz, maluszek jeszcze tkai tyci - musi się wdrożyć w życie pozabrzuszkowe. Myślę, że jesli kupki ok to nie ma co narazie szaleć. Ja bym dużo nosiła i głaskała.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 2nd 2010
     permalink
    Skorpionka dzięki :)
    Mam zagwozdkę.
    Dziś przy kąpieli wyczułam u ALexa tuż za uchem z tyłu dwa małe guzki. Co to za cholerstwo??
    Może to być od ukąszenia komara 5 cm wyżej?? Dwa dni temu Go dziamnął i ma teraz potężnego guza na głowie :/
    Nie wiem czy budzić dziecko i lecieć z nim na pogotowie, czy jutro lecieć w święto, czy jak.......
    Mamuśki spotkałyście się z czyś takim?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 2nd 2010
     permalink
    Strasznie się denerwuje... i jeszcze ta potworna burza nad moim dachem :/
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 2nd 2010
     permalink
    To mogą być powiększone węzły chłonne.
    A te guzki są miękkie, czy twarde?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 2nd 2010
     permalink
    Gulki są twarde.
    Tak siedzę i myślę... i jedyne co mi na myśl przychodzi to ukąszenie komara ok 5 cm wyżej. Może to jakaś obrona antyalergiczna, czy inne dziadostwo. No bo gorączki nie ma, gulki Go nie bolą przy dotykaniu, zachowuje się normalnie.... teraz spokojnie śpi.
    Po komarze ma sporego guza na głowie :/
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 2nd 2010
     permalink
    kurcze, nie wiem co to moze być. Ja bym poobserwowała i najwyżej po weekendzie do pediatry, niech zobaczy
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 2nd 2010
     permalink
    Katy takie kuleczki twarde i przesuwające się miała albo Antosia albo Weronika. Takie kulki jakby groszek pod skórą. Pediatra nam tłumaczyła co to (ale za cholerę nie pamiętam) i nie kazała nic z tym robić
    Jesli to ukąszenie to będzie twarde ale "rozlazłe" jak hmm kopiec, wulkan.. a wtedy możesz lekko posmarować Altacetem maścią przetrzeć wacikiem ze spirytusem Leko albo alkoholowym złagodzi swędzenie (Maść żel Altacet świetnie rozgania też siniaki to tak na zaś ;) )
    Nic mi do głowy nie przychodzi ale wg mnie nie ma powodu do paniki! Tym bardziej jeśli dziecko jest normalne - nie płacze nie marudzi Jakby go bolało łapałby sie za głowę i płakał
    --
  1.  permalink
    Witajcie,
    Maja robi rzadką kupę ale nie często, temperatury nie ma jest pogodna, czasem tylko podczas robienia kupki marudzi. Idą jej teraz 4 i trójki, więc możliwe że to od zębów. Luźne kupy robi już od tygodnia a dziś pojawiła się taka wodnista.
    co mogę jej podać???
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 3rd 2010
     permalink
    Hmm może być od zębów. Może zjeść banana czy coś na ryżu to działa zatrzymująco
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJun 3rd 2010
     permalink
    katy jak dzisiaj? może jeśli to nie zejdzie to jutro idź do pediatry,
    ja też korzystam z tej stronki dodomku.pl
    misiu marchwiankę jej ugotuj, najlepsza jest, a jeśli bardzo luźne te kupki i często są to możesz jej coś podać na uzupełnienie elektrolitów, raczej nic na zatrzymanie, albo właśnie coś na ryżu
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 3rd 2010
     permalink
    Gulki bez zmian, ale na razie nie panikuję.
    Za to przez dzisiejszą procesję harmonogram dnia nam się poprzestawiał. Alex jeszcze nie śpi,a zbliża się 22!! Nie chce spać tylko płakać, eh... Zwykle zasypia o 19:30.
    Znowu idzie burza. Ostatnio grzmi co noc.
    Na luźne kupki dobry jest też zwykły kleik dodany do deserka np bananowego.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    Dziękuję dziewczyny.
    Kupki są teraz wodniste ale maksymalnie 3 w ciągu dnia, zazwyczaj 1-2 kupki.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 7th 2010
     permalink
    Przepraszam za spam ale zapraszam do rozmów na nowym wątku Mali alergicy dieta bezmleczna i bezglutenowa Przeszukałam forum i nic nie znalazłam a wiem że są wśród nas dzieci czy rodzeństwo "Naszych" dzieci na dietach :)
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJun 11th 2010
     permalink
    Czy ktoras z Was smarowala/masowala czyms rane po nacieciu krocza? Moja jest dosc nieelastyczna i chcialabym cos z nia zrobic zeby mi czasem taka nie pozostala bo ciagnie troszke i seksu sobie z nia nie wyobrazam.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 11th 2010
     permalink
    Za 2 m-ce możesz panikować ;) A na poważnie spokojnie poczekaj jeszce troszkę. 2 tyg to świeża rana więc ja bym nic nie robiła.
    --
  3.  permalink
    To fakt jeszcze trochę za szybko, ja też dwa tygodnie temu mówiłam do siebie, że coś nie chce mi się zejść wsio na dole ale teraz widzę ze jest poprawa, więc poczekaj cierpliwie jeszcze trochę i będzzie jak dawniej.
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJun 11th 2010
     permalink
    Tak sie wlasnie zastanawialam czy czekac bo rana dawno pieknie zagojona tylko to ciachniecie porzadne i grube sie wydaje i nisko więc nacisk na dolną część wejścia do pochwy duży. Kiedys czytalam ze powinno sie wczesnie masowac takie ciecia zeby sie zbyt twarde nie zrobily. Ale jak mowicie ze sie poprawi to czekam :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2010
     permalink
    Jak wychowywać serwis i podcast do słuchania i komentowania dla rodziców
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 14th 2010
     permalink
    ale to ostatnio mały ruch...
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJun 14th 2010
     permalink
    No to ja zagaję :-)
    Kobitki, jak wyglądają potówki? Czy to jest taka drobna, czerwona, szorstka w dotyku wysypka?
    Mikołaj nigdy nie miał nic takiego, bo go raczej rozbierałam (stworzenie zimnolubne zdecydowanie), a po tych potwornych upałach ma takie cuś na dekolcie (sypia wyłącznie na brzuchu), w okolicach pach i nie wiem czy mam się już martwić, czy to normalne.
    --
  4.  permalink
    no dokładnie tak wyglądaja potówki,małe czerwoniutkie drobne.nie martw sie,nawet Pitowi wyszły a chodzi prawie nago:) smaruje sudocremem leciutko na noc a w dzien mamy wode termalna i czasem sie pryskamy oboje no ale on już duży chłop
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJun 15th 2010 zmieniony
     permalink
    potówki najlepiej umyć i wietrzyć, potem czymś smarnąć, może być sudokrem. Ale z potówkami na dekolcie się nie spotkałam. Chociaż jak dziecko ma fałdki i fałdeczki to wszystko jest możliwe :)
    U nas kiedy potówki przerodziły się w jakieś uczulenie (duża czerwona plama z krosteczek) pediatra zalecił Pimafukort i zeszło natychmiast. Ale wnioskując z opisu Mikołaja to nie dotyczy :)
    .
    Ciacho, Pit faktycznie już duży chłop! 2,5 roku ho ho! Planujesz rodzeństwo?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.