Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 1st 2010
     permalink
    Mam pytanie do mam, których dzieci miały problemy ze stawami biodrowymi. Chodzi mi o szerokie pieluchowanie. Jakie macie doświadczenia? Pytam, bo byliśmy wczoraj na kolejnej kontroli. Byłam pewna, że tylko potwierdzimy, że biodra są ok (na pierwszym badaniu USG, w wieku 6 tygodni, wszystko było idealnie), ale okazało się, że Mała za słabo odwodzi lewą nogę :sad: Ortopeda zalecił szerokie pieluchowanie i kolejną kontrolę za 6 tygodni. Ale rozmawiałam wczoraj wieczorem z kolegą, który miał podobny problem ze swoją córką i czego się dowiedziałam? Że lekarz, do którego oni chodzili, kategorycznie zabronił szerokiego pieluchowania, bo jego zdaniem to metoda przestarzała, niedająca efektów, a wręcz szkodliwa dla prawidłowego rozwoju dziecka. Zalecił za to częste układanie na brzuchu i noszenie na biodrze w pozycji żabki z nóżkami odwiedzionymi na boki. I u nich to bardzo szybko przyniosło efekty. No i bądź tu człowieku mądry. Zgłupiałam i nie wiem jak do tego podejść.

    I jeszcze jedno – dziewczyny ze Śląska, znacie jakiegoś dobrego ortopedę, który zajmuje się dziećmi z okolic Rybnika, Raciborza, Żor, ewentualnie Gliwic? Bo chcielibyśmy to jednak skonsultować z kimś. Lekarz, który wczoraj nas przyjmował nie uchodzi za wybitnego fachowca… Dzięki z góry!
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 1st 2010 zmieniony
     permalink
    Mój miał zalecone szerokie pieluchowanie...odnieśliśmy wrażenie, że trochę na wszelki wypadek...też słyszałam, że to nieskuteczne...raz mu założyliśmy na noc dwie pieluchy...popłakaliśmy i zdjęliśmy...jest wszystko w porządku...może rzeczywiście to skonsultuj z innym lekarzem...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJul 1st 2010 zmieniony
     permalink
    ja szeroko pieluchowałam Hanię, z polecenia położnej i lekarzy w szpitalu( mała była wymietolona po porodzie) do wizyty u ortopedy (czyli od wyjscia ze szpitala do 6 tyg), ortopeda pochwalił nas za to, mimo tego, że okazało się, że z małą wsio oki (nie miała nigdy żadnych problemów z bioderkami), jak chodziliśmy do ortopedy i siedziałam na na korytarzu,to słyszałam, że zalecał szerokie pieluchowanie, jak coś minimalnie było nie tak, większość znajomych mówi, że ortopedi (różni) zalecają to szerokie pieluchowanie i że niby poprawa po nim jest..

    skonsultować zawsze warto:)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 2nd 2010
     permalink
    Ja też gdzieś słysząłam że szerokie pieluchowanie to przestarzała metoda... natomiast noszenie w pozycji żabki oczywiście! Część bardziej śwadomych lekarzy zaleca maluszkom z problemami bioderek noszenie w chuście. Ale koniecznie w prawidłowej, właśnie żabkowej pozycji. Nasz lekarz jak bylismy na usg, powiedział, że noszenie w chuście czy w nosidle ergonomicznym w takiej pozycji (nie mylić broń boże z nosidłami w które wrzuca sie dziecko wiszące na kroczu!) jest bardzo korzystne.
    --
  1.  permalink
    Nam kazano kłasć jak najwiecej na brzuchu w pozycji żaby i delikatnie gimnastykowac nóżki kręcąć nimi takie małe kółeczka, które usprawnią odwodzenie. Wg naszego ortopedy 2 pieluchy=mit.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 2nd 2010
     permalink
    Kako, od jakiego wieku Manducę można stosować?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 2nd 2010 zmieniony
     permalink
    Próba założenia Małej dwóch dodatkowych pieluch się nie powiodła - trudno je unieruchomić, żeby się nie przesuwały, a Hania dodatkowo walczy z nimi zaciskając nogi. Po 5 minutach jest wałek między nogami i tyle. No nic, szukam innego ortopedy w najbliższej okolicy, zobaczymy.

    Chusty używamy, z powodzeniem :smile: Ale teraz trochę ograniczamy, bo znowu jest upalnie. Boję się, żeby jej nie przegrzać. Nawet jak w samej pieluszce ją zamotam, to po 10 minutach obie jesteśmy strasznie spocone.

    Co do noszenia "na żabkę" bez chusty (tak zalecał ortopeda tamtemu koledze) też mam wątpliwości. Wszędzie czytam, żeby takiego małego dziecka nie nosić w ten sposób w pionie, bo kręgosłup nie jest dobrze podparty (a nasze dziecię jak na złość uwielbia wszelkie pionowe pozycje, bo wtedy najwięcej widzi :smile:).

    No właśnie, jeszcze to leżenie na brzuchu - Hania strasznie go nie cierpi. Kładziemy ją tak bardzo często, ale po minucie, dwóch kończy się wrzaskiem. Staramy się to robić, kiedy ma dobry humor, angażujemy zabawki, lusterka, pozytywki, itp., ale rzadko kiedy wytrzymuje 5 minut. Na szczęście idzie nam coraz lepiej. Ale jest jedno ale - ona nie leży w pozycji żabki! Prostuje nogi. Przy każdej próbie zgięcia stawia opór albo pozwala je zgiąć, ale od razu znowu je prostuje. Hmm, czy to na pewno jest ok?
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 2nd 2010
     permalink
    w pionie bez podparcia faktycznie zbyt obciążające dla kręgosłupka. Stąd pomysł chusty -która ładnie trzyma plecki. Co do MANDUKI nie wiem niesety - nie miałam z nią do czynienia.
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJul 2nd 2010
     permalink
    no wlasnie! hydrazine mam dokladnie ten sam problem! Marys nie chce lezec na brzuszku od samego poczatku! mimo to kalde ja kilka razy dziennie, angazuje zabawki, klade sie przed nia i zagaduje, ale i tak nidy nie wytrzymala 5 minut, nawet te 3 jest trudno 'uzyskac'...nie wiem dlaczego ona tak reaguje na lezenie na brzuszku :(
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 2nd 2010 zmieniony
     permalink
    marianna27 - spróbuj dać jej lusterko przed nos, to często pomaga...
    albo połóż ją na brzuszku jak będzie mocno spała, ja małego kładłam już w szpitalu, położne się strasznie o to awanturowały, ale nic z tego sobie nie robiłam, Kuba ma 7 mcy i całe noce przesypia na brzuchu, w dzień jak jesteśmy w domu też śpi na brzuchu, bawi się na brzuchu...
    lusterko może być dobrym rozwiązaniem,
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJul 2nd 2010
     permalink
    Milena: Kako, od jakiego wieku Manducę można stosować?

    Manduca ma wewnątrz specjalne upięcie dla dziecka całkiem maleńkiego, możesz ją używać od urodzenia, ja mam i jestem zadowolona, choć używam jej bardzo żadko
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 2nd 2010
     permalink
    Moje dzieci na początku nie chciały leżeć na brzuszku a jak zaczęły tak spać tak trwa to do tej pory - czyli w przypadku Ani lat 13 :)
    Znów Antosia inaczej nie zaśnie a problem jest na spacerze bo nie zaśnie na pleckach :P
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 2nd 2010
     permalink
    Mikołaj też inaczej, niż na brzuszku, nie śpi (chyba, że w samochodzie w foteliku - ale tam nie ma wyjścia) ;-)... Ja nie wiem jak to będzie ze spacerówką - podejrzewam, że jak już się naogląda wszystkiego, to będzie ryk.
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJul 2nd 2010
     permalink
    to mowicie ,ze mam ja przelozyc na brzuszek jak juz mi zasnie? bo z lusterkiem i calym stadem rozbawiaczy (wlaczajac mnie) i ulubionych zabawek juz probowalam :/
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJul 2nd 2010
     permalink
    Maryś jest duża kobieta i spokojnie może spać na brzuszku. Byle nie miała w co wtulić twarzy (w sensie pluszaka, poduszki, itp.) i będzie dobrze.
    --
  2.  permalink
    widze bardzo duzo dzieciacków na spacerach które i w głebokich i w spacerówkach spia na brzuchu
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 3rd 2010 zmieniony
     permalink
    Na bazarku jest link do aukcji gdzie sprzedaje nowe sandałki dla dziewczynki Geox Rozm 19 (wg mnie to 20)
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 5th 2010
     permalink
    Agunia wydaje mi się, że wystarczy na bazarku wkleić te sandałki, jak Kako coś próbuje sprzedać, to zawsze dostaje po uszach, że jest osobny wątek do tego.
    Marianna dziewczyny dobrze radzą, mój też nie chciał leżeć na brzuszku, ale do snu go tak kładłam i polubił (później nie chciał leżeć na plecach:P), był tylko problem jak nie chciał inaczej zasnąć, a byliśmy np na spacerze, ale nauczyłam go spać na pleckach
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 5th 2010
     permalink
    Pandy już zmieniłam Mogłam przewidzieć że będzie taka reakcja hehe
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 5th 2010
     permalink
    Agunia nie mam nic do Ciebie, ale trzeba być konsekwentnym;)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 5th 2010
     permalink
    nie no jasne po prostu mocno mi zależy by sprzedać te buciorki i kupić porządne dla Antosi:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 6th 2010
     permalink
    Dziewczyny, poradźcie...Franek miał wczoraj wieczorem temperaturę 38,2, dzisiaj rano - 38,6...zbijam ją Nurofenem...nie ma żadnych innych objawów...ma apetyt, świetny humor...widzę, że ma zaczerwienione na zewnątrz jedno ucho, ale wygląda to na owadzie ukąszenie...wczoraj też upadł czołem na szyszkę...szczęśliwie z klęczek a nie z pełnej wysokości...Powinnam iść do lekarza, czy poczekać i zbijać temperaturę? Może to trzydniówka?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthormisia-ludek
    • CommentTimeJul 6th 2010 zmieniony
     permalink
    Milena jeśli innych objawów nie ma to myślę, że możesz poczekać. Temperatura też nie jest bardzo wysoka, więc możliwe, że to trzydniówka. Ale jeśli pojawią się dodatkowe objawy to wówczas skonsultowałabym z lekarzem.


    hydrazine ja kładłam Maję od początku na brzuszku, jak najczęściej się dało i przekręcałam na plecki jak zaczynała płakać, nawet minutka lub dwie dużo dają. Maja najbardziej lubiła jak kładłam ją nagą wieczorem po kąpieli. Wtedy też robiłam masaż oliwką, a potem przykrywałam ją pieluszką tetrową. Wytrzymywała mi wówczas nawet 5 minut i więcej i widać, że bez ubranka jej było fajnie na brzuszku. Możesz też kłaść przy zmianie pieluszki, bez niej, wtedy chętniej będzie maluszek leżał na brzuszku.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJul 6th 2010
     permalink
    Milena, chyba najlepiej kontrolnie do lekarza isc. Mnie na mysl tez 3dniowka przyszla
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 6th 2010
     permalink
    Antosia mnie nauczyła że należy panikować... z nią poszłabym do lekarza. Ostatnia angina to była tylko temp ale ponad 39st
    A nie idą mu Milenko zęby? Może tak reaguje na nie
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 6th 2010
     permalink
    Może Mu iść druga górna jedynka, ale On nigdy nie miał temperatury przy ząbkach...nawet marudny nie jest, kiedy Mu ząbki wychodzą (poza górnymi jedynkami, kiedy marudny był dość mocno, ale bez temperatury)...Jest osłabiony...na południową drzemkę poszedł godzinę wcześniej...no nie wiem...mam dylemat...jak zbiję temperaturę, to w ogóle nie wygląda na chore dziecko...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 6th 2010
     permalink
    Milena może lepiej sprawdzić co się dzieje niż zamartwiać się? skoro jest osłabiony to może mu coś być... ja za bardzo nie poradzę...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 6th 2010
     permalink
    Milena a kiedy Franio był na szczepieniu?? nie jakoś ostatnio? Przepraszam ale nie mam sił szukac... objawy poszczepienne tego szczepienia roczkowego mogą być do 10-14 dni po szczepieniu więc może to i to...
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJul 6th 2010 zmieniony
     permalink
    Witam po długiej przerwie byłyśmy z Hanką na 10 urlopie w szpitalu zapalenie ucha nas dopadło dwa razy pod rząd i okazało sie że młoda pneumokoki jakieś cudne sobie wyhodowała:( teraz czeka nas szczepienie ale za to młody chyba ospę podłapał powiedzcie proszę czy małe czerwone krostki to ta piekielna ospa?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 6th 2010
     permalink
    czerwone i wodniste
    http://www.maluchy.pl/artykuly/160_1.jpg
    http://www.maluchy.pl/artykuly/160_2.jpg
    puder w płynie pewnie i jakis lek osłonowo by nie porobiło się w buzi itd wiec lekarz konieczny :)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 7th 2010
     permalink
    Agunia, my odłożyliśmy to szczepienie w czasie o pół roku....

    Byliśmy wczoraj u lekarza...Młody podłapał jakaś wirusówkę...Noc była cieżka - budził sie co chwilę...Ale dziś juz jest super - rano miał 36,9 ;)
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJul 8th 2010
     permalink
    Dzięki z informację na szczęście to nie ospa tylko uczulenie jakieś....
    Jaka tu cisza ostatnio czyżby wakacje wszystkie dziewczyny sobie urządziły?
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 8th 2010
     permalink
    my pozdrawiamy z Rowów i ślemy bryzę morską;)
    Niestety dzisiaj mała też dostała gorączki, cieknie jej z nosa, gardło chyba pobolwea...ech - liczę, że jutro będzie lepiej - mamy ostatnie dwa dni nad morzem...
    --
  3.  permalink
    Kurcze jest lato a dzieci chorują tak samo jak jesienią i wiosną, to ciepło nie służy nikomu.
    Mojej na szczęście katarek przeszedł ale te ż się bałam żeby nie zeszło niżej.
    U nas szczepienie zostało przelożone raz przez katar a raz przez temperaturę - ale tą na zewnątrz, lekarka powiedziała że jakby dostała temperaturę a na dworze byłoby ciepło to męczyłaby się podwójnie.
    Dziwne ale po raz pierwszy się z tym spotkałam.
    --
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeJul 9th 2010
     permalink
    Puścić męża samego z Natalką na basen:
    Poszedł z nią na zjeżdżalnię taką rurę. Za pierwszym razem jechał na siedząco z Natalką na kolanach, za drugim uznał, że to za wolno więc łopatki i pięty, a Natalka na nim (oczywiście trzymał ją rękami). No pięknie, nawet ja mam małego cykora jak tak zjeżdżam, a mała w siódmym niebie.
    --
  4.  permalink
    Dzieci nie znają strachu i takie atrakcje to frajda niesamowita.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 10th 2010
     permalink
    Margaretko, nasza pediatra to samo nam powiedziała - następne szczepienie mamy wyznaczone na 21 lipca, ale jak będzie upał, to mam zadzwonić i przełożyć na inny termin. Mała miała gorączkę poprzednim razem, więc w upał rzeczywiście mogłoby jej to dokuczyć jeszcze bardziej.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 10th 2010
     permalink
    Franek wyzdrowiał...to jednak była trzydniówka...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 13th 2010
     permalink
    Kochane szukam fajnej kwatery nad morzem z miejscem dla dziecka. Okolice Krynicy Morskiej (tu mam najbliżej), Kąty Rybackie itd
    Kako miała wypasione miejsce w Rowach, z placykiem zabaw i w zaciszu, ale to ciut dla mnie za daleko. Możecie coś polecić?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeJul 13th 2010
     permalink
    wpadłam sie pochwalic ze Kacperus dzisiaj wreszcie nauczył sie pedałowac :) uparciuch jeden :) nareszcie moge bez nerwow wybrac sie na rower z nim :)
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJul 14th 2010 zmieniony
     permalink
    ja tez sie pochwale :) Marys wczoraj zaczela sie podciagac z lezenia do siadu! bylam w szoku ,ze tak nagle to nastapilo :))
    --
    •  
      CommentAuthorKrispina
    • CommentTimeJul 15th 2010
     permalink
    Chciałam sie przywitać na "rozpakowanych" i przedstawić Jana Józefa. :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 15th 2010 zmieniony
     permalink
    Witamy Krispina, rozgość się :))
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 16th 2010
     permalink
    Teraz odkładasz?
    --
  5.  permalink
    jesli Jas ma 2 tygodnie to trudno żeby sie starała o nastepne...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 17th 2010
     permalink
    Witaj Krispina. Ama, czasem się zapędzasz;)
    --
    •  
      CommentAuthorKrispina
    • CommentTimeJul 17th 2010
     permalink
    :) Odkładam. A właściwie to już nawet więcej nie planuje, bo czwórka dzieciaków w domu plus pies chyba mi wystarczy. :)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 18th 2010
     permalink
    Kris? Czwórka? Jak sie ma Jasio?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 19th 2010
     permalink
    najmłodszy, pewnie będzie bardzo rozpieszczany :)))
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 20th 2010
     permalink
    Dziewczyny, czy myślałyście kiedyś o tym, by spróbować odświeżyć zasoby zabawkowe dzieci poprzez wymianę zabawek z innym dzieckiem? Może to dobry pomysł? Ja jestem bartdzo chetna, zwłaszcza, że szukam zabawek jakichś dla małej na kolejną podróż autem. Nowe - to dla dziecka interesujące - wiadomo. A te co ma w domu już czesto znudzone, nawet, jeśli wcześniej wydawały się super atrakcyjne;) CO WY NA TO? Któraś chętna?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.