Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ewaroby to normalne ze tak wisi!!! Krzys ciagle miewa dni ze caly dzien nie zlazi z cycka i nawet spi przy piersi i nie daje sie odlozyc takze przygotuj sie ze to nie tylko teraz ale w przyszlosci moze byc tez tak samo :wink:
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    ok
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    u nas tez tak było ze wisiał i wisiał :) al przestał :) teraz w dzien to je moze ze 4 razy :) no i spi gora pol godziny tez tak ze 4 razy :) a tak to marudzi bez przerwy :P ehh zebole ;) zgrubienie est ale zebolek wyjsc nie chce :) a na dodatek zaczelo mu sie cos dziac u gory bo dziaselka sa szersze troszke :) moje biedne dziecie :(
    a tak wogole to zaczyna mi siadac powolutku :) strasznie ciagnie glowe do przodu a jak jest w pozycji pollzacej to wyciaga raczki zeby sie podciagnac :) pare razy mu sie to udało :) no ale sie jeszcze nie przekreca choc widac ze bardzo probuje na brzuszek sie przezucic :)
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    a ,co ze smoczkiem'.Moja jeszcze go nie zna i szczeze ,nie mam zamiaru na razie dawac, od kiedy sie go daje i czy w ogòle ,moze lepiej zrezygnowac z niego,ciezko mi pisac bo dzidzia wisi na lewym cycu...
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    ewa musisz sama zadecydować: podobno smoczek może zaburzac odruch ssania ale tyle dzieci ssie cmoka ...
    Jeżeli nie będziesz dawać smoka to może częściej domagać się cyca.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    ani Gabrysi ani Krzysiowi smoczka nie podawalismy. owszem probowalismy ale nie przeszlo, zadne z nich nie ssalo tez kciuka wiec nie bylo problemu z odzwyczajamien. dzieciaki mialy odruch wymiotny na smoczki roznego kalibru (mam w domu na chwile obecna 7 roznych w tym 2 z kauczuku reszta rozne ksztalty silikonowe) teraz Krzys opanowal smoczka butelkowego (z moim mlekiem) ale nie ma mowy o uspokajaczu. w sumie jestem z takiego obrotu sprawy zadowolona nawet :) o ile Gabrysia ciagle wisiala o tyle Krzys jest expres - najada sie w 5-7min i w dzien juz co raz rzadziej wisi chociaz czasami urzadza sobie dni cyckowe
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ponoć dzieci karmione cycem nie chcą a wręcz nie potrafią ssać smoka - choć szybko się uczą - :wink:
    Ewaroby to wszystko zależy od Twojej pociechy - jak się będzie chowała ... Zawsze możesz podać jej pierś jak będzie marudna i napewno się uspokoi - smoczek to już ostateczność. U mnie to zupełnie inna bajka - maluchy wcześniaki, cyce były puste więc smok musiał być od początku - tym bardziej, że leżały bidulki 45 dni w szpitalu. Ja się cieszę, że moje szkraby wyłącznie potrzebują smoka do snu - jak już zasną to smok ląduje gdzieś w rogu łóżeczka - i dobrze lepiej niech się zbytnio nie przywiązują - nie będę miała problemu z pozbyciem się go w przyszłości - oby :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Kfiatuszku a co się dzieje z dziąsełkami Kacperka - co Cię niepokoi ?? I nie martw się Twój synalek to silny FACET niedługo przekręci się na brzuszek :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    ja mam ubaw z Krzysiowego przekrecania bo on albo odpycha sie jedna noga albo obydwoma macha w powietrzu zeby sie szybciej przekrecic :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Kfiatuszku jest takie cwiczenie ktore mozna wykonywac z maluszkiem - lapiesz lewa raczka maluszka za prawa stopke i podtrzymujesz swoja dlonia a prawa reke kladziesz na kolanie i nia glaszczesz zeby raczka byla otwarta a nie zacisnieta w piastke w tej pozycji dziecko ma byc kilka/kilkanascie sekund (nic na sile). pozniej robisz to samo z lewa nozka i tak kilka razy w formie zabawy. Takie cwiczenie mialo dziecko kolezanki i rehabilitantka powiedziala ze mozna je powtarzac czesto i u kazdego dziecka zeby poprawic koordynacje ruchow a takze wspomoc miesnie, my sie tak bawimy codziennie od jakiegos tygodnia w kazdym badz razie :)
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    MAGG a co tam u Ciebie i Twojej Księżniczki długowłosej ?? Mam nadzieję, że córunia nie daje Ci aż tak w kość !! Odezwij się jak będziesz miała chwilkę - buziulki dla Ciebie i Małej :kissing:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    kompalam sie dzisiaj z Krzysiem. ale mial radoche :) pozniej aby mu umyc plecy przerzucilam go na brzuszek i zaczelo sie ochlapywanie calej lazienki. w pewnym momencie buziak wpadl mu pod wode ale podniosl glowe i byl caly uradowany chociaz caly w pianie :) jednak troche ciezko sie z nim kapac bo jest silny i obawialam sie czy nie wyslizgnie mi sie z rak. kapiac go na foczce mam jednak wiekszy komfort psychiczny :wink:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Aniu Filipkowi spadła temp koło 16 - zapomniałam napisać - śpią już od 18 w łóżeczkach wykąpane i szczęśliwe !!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Izunia suuuuper. ciesze sie ze jest ok :peace:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    w sumie to nic takiego sie nie dzieje :) ot zabki wychodza powoli :)

    aniu nie zajarzyłam tego cwiczenia :D probuje to sobie wyobrazic ale no coz ja raczej jestem wzrokowcem i musze zobaczyc ;)
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    AniuM mój M również kąpał się z chłopakami - nie naraz hihihi - ale pływały brzdące i jak im się to podobało - ja oczywiście truchlałam jak to widziałam [choć mam pełne zaufanie do M - jakoś się bałam] :wink:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    jak wy sie kompiecie z maluchami ??wchodzicie razem z nimi do wanny??:P na golasa czy w stroju ??
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    cale szczescie ze sa seriale... ogladajac Na wspolnej i Twarza w Twarz pokonalam gigantyczna sterte prasowania... ufff spokoj do soboty przynajmniej :D
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    No i niestety gorączka nam nie odpuściła, w nocy o 1:00 Filipek już miał 38,2 [po odjęciu 3 kresek - pomiar w pupci] :neutral: Wydawał mi się taki rozpalony biedulek - dałam czopek nie zadziałał więc nałożyłam "Aniowe" skarpety i owinęłam kocykiem i Ibufen 2,5 ml - jak ręką odjął - zobaczymy jak długo :sad:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny doradźcie coś na zaparcia dla maluszka - Szymon już od wczoraj usiłuje zrobić kupkę i marny efekt. Pewnie zmiana mleczka tak wpłynęła na takie zaburzenie z kupką - a propos mleka chyba maluszkom podpasowało bo ładnie piją [160ml] i co najważniejsze się NIE denerwują jak kiedyś :wink: Tak więc Enfamil Premium 2 nam sprzyja - odpukać puk puk.
    No ale KUPA musi być !! :shamed: Pewnie dlatego Szymcio tak mi wczoraj marudził ...
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Izunia, możesz standardowo podać czopka glicerynowego. U nas jak to nie pomagało podawaliśmy syrop Alvia, a jesli to już nie skutkowało to dawałam jej Lactulosum , i faktycznie pomogło, oba leki można podawac małym dzieciom
    http://www.ipteka.pl/product_info.php/cPath/26_48/products_id/5096
    http://www.i-apteka.pl/p/pl/1774/lactulosum_syrop_150ml.html
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Zuza dzięki wielkie za radę :kissing:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Izunia cieszę się ze mleczko chłopakom pasuje, a tempka to normalna przy ząbkach.Biedny Szymcio z tą kupką ale może czopek pomoże.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Iza jak mierzysz w pupci odejmujesz 5 kresek a nie 3 ... Buzi dla chłopaków
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia kiedyś mieliśmy z Julką ogromne problemy z kupą ,ale to jak miała jakieś 2,5 roku, nawet przez tydzień nie robiła, a potem na sedesie pupa ją bolała i w ogóle nie chciała usiąść, wszystko sie jej tam zaczopowało, no i w sumie pomógł desperacki krok, MM wsadził jej w pupę kawałek mydła, do tego te syropy i w końcu z płaczem zrobiła, podawaliśmy jeszcze jakis czas te leki żeby się odstresowała i nie bała usiaśc na sedes, mam nadzieję ze nie bedziesz przechodziła takich męczarni.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia a ile dni maly tej kupki nie robil bo nie doczytalam?? Lekarka mowila ze nie wolno dzialac wywolujaco zbyt szybko - nie wczesniej niz po 3dniach powinno podejmowac sie kroki. na pocztek zacznij od przepojenia woda. pomasuj odbyt palcem z kremem lub wilgotna chusteczka (i to kilka razy a nie raz czy dwa dziennie) no i dopiero jak to przez 3dni nie pomoze to siega sie po czopki. Mi powiedzieli ze syropy to ostatecznosc i to u dziecka rocznego a nie u niemowlaka
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Aniu Szymon w sumie "męczy się" drugi dzień :confused:
    Poczekam jeszcze zobaczymy - smaruję dupcię kremem i chusteczką wilgotną - daję też Espumisan bynajmniej wzdęć nie mają bo gazy odchodzą !!
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    And222s dzięki :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia a daj mu wody przegotowanej. tak z 30ml przynajmniej mysle. Ja Krzysiowi ktorego nie dopajam dawalam w razie braku pakunku 3go dnia ok 20ml i z reguly pomagalo.
  1.  permalink
    Woda top świetne rozwiązanie, ale moja Hania nie chce jej pić.Na brak kupy czesto pomagał plantex.
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Aniu spróbujemy z tą wodą - tyle tylko, że one mi się dławią samą wodą - mają odruch wymiotny - może dodam troszkę glukozy co ?? Jak myślisz - chyba nie zaszkodzi ??
  2.  permalink
    Izunia- glukoza może wzmóc problemy
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Aga1976 Plantex to im się już tak zbrzydł, że rzygają dalej niż widzą :neutral:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Kurde no to podam samą wodę może jakoś przeżyjemy bez wymiocin ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    cukier i glukoza dzialaja zatwardzajaco niestety

    Krzys wody tez pic nie lubi ale ja mu ja do dzioba po prostu wlewalam wlasnie tym dozownikiem od nurofenu po 5ml wstryzkiwalam powolutku, z butli tez by nie pociagnal
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Aaaa nie pomyślałam - przecież ja też go mam :wink:
    Trzymajcie kciuki może się uda i kupka będzie - wreszcie wyczekiwana :confused:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia podeślę CI Matusia, to powie po swojemu Szymkowi jak ma kupkę zrobić, bo wczoraj taką wielką zrobił że cały był do przebrania.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Hahaha Myszorka nie ma sprawy czekamy - ja tęsknię już za takimi kupkami moich maluchów !!
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Rozbraja mnie dzisiaj Maksiu: zaciska usteczka i mruczy mmmmmmm.... :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Załamka - troszkę kupki jest - ale pewnie to nie koniec ...
    Jestem już zmęczona, ręce mnie bolą od noszenia Szymona - Filipek znowu ma stan podgorączkowy [37,5] i zasypia moja Kruszynka sama - bo Szymon nie pozwala na to, abym Filipowi więcej czasu poświęcała - mała glizda :neutral:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia gdzies czytalam ze 37.5 to nie jest stan podgoraczkowy. u dzieciakow temp nromalna oscyluje miedzy 37-37.5 takze na razie spokojnie. to moze byc i od zabkow i od brzuszka... zrezsta mowilam ci ze Gabrysia miala biegunke i temp do 40stopni przy zabkowaniu wiec spokojnie
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Aniu a ma taką gorącą główkę - tak bynajmniej czuję jak go przytulam do swojej buzi - jesssuu jaka ja nie doświadczona mama :shamed::shamed::shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    wlasnie wrocilismy z poradni preluksacyjnej - Krzys mial robione usg bioderek no i jest ok jak na wiek korygowany. Rozmaiwalam z lekarzem o sensie robienia rtg jak maly mial te brzuszkowe w centrum no i powiedzial ze skoro na usg w normie to nie ma koniecznosci poddawania malego promieniom rentgena. ten lekarz jest swietnym specem i ciezko sie do niego dostac bo specjalizuje sie wlasnie w problemach bioderkowych u maluchow wiec mu ufam.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia wypytalam go tez jak to jest z grupami przyznawanymi bioderkom na usg i koniecnzoscia powtarzania badan. uslyszalam ze u dzieci urodzonych terminowo badania z reguly 2 na bioderka a trzecie po ukonczeniu roku zeby zobaczyc jak chodzi i czy nie wykoslawia np nozek natomiast u dzieci urodzonych 3 i wiecej tyg przed terminem to OBOWIAZKOWO wg niego - po 6tyg zycia, po ukonczeniu 4 miesiecy od daty urodzenia i po ukonczeniu pol roku wg wieku korygowanego no i pozniej wedle potrzeb lub dopiero to po roczku. Krzys kolejna wizyte ma 9 stycznia czyli jak bedzie mial pol roku (korygowane) a 7 miesiecy kalendarzowe
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia Maksiu tez ma termperaturę w pupci zawsze pod 38 stopni i zawsze gorącą główkę. Aniu cieszę się, że z bioderkami Krzysia wszystko ok :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Czyli mam się nie niepokoić tylko obserwować Filipa ?? Czyli to nie gorączka - wytłumaczcie mi bo ja słyszałam czy nawet czytałam w jakimś poradniku, że jeśli dzidzia gorączkuje 3 dni to powinno sie to zgłosić swojemu pediatrze ??

    Ania fajniutko, że Krzyś ma git bioderka. No to teraz ja się wybiorę do mojej pediatry albo lepiej zadzwonię i zapytam jak to będzie z nami ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia ja mysle ze mozesz byc spokojna

    cytujac za PIERWSZY ROK ZYCIA DZIECKA
    Normalna temperatura ciala wynosi 37 w jamie ustnej, 37,6 w odbycie oraz 36.3 pod pacha.
    Goraczka 39 mierzona w odbycie odpowiada 38.4 w jamie ustnej i 37.9 pod pacha
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia jak lekarka jest do sensu to popros ja o skierowanie na usg bioderek. Lekarz mimo to ze jest ok powiedzial zeby jak najwiecej klasc malego na brzuszku w pozycji "na zabke" i cwiczyc odwodzenie nozek tak profilaktycznie
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Ania dzięki no nic musimy jakoś to przetrwać :sad:
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    mam chwilke czasu bo dzidzia spi ,kurcze jest 6 szkoda bo w nocy ,nie bedzie spala...ale chcialo jej sie i sama zasnela....
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.