Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 27th 2010
     permalink
    Aleś często łapał się za ucho albo w nim grzebał. teraz też mu się zdarza
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 27th 2010
     permalink
    A moja mała od kilku dni bardziej marudna coś. Wczoraj w ciągu dnia nie mogła sama spac w łóżeczku, chciała się wtulać we mnie. No i dzisiajw nocy od 2ej budziła się co godzinę.Z tatą zasypiała i znowu pobudka. Teraz bawi się, ale co chwilę zaczyna popłakiwać... Może te 5ki w końcu wychodzą... Nie wiem - nie chce dać mi zajrzeć w buzię. Oby nie coś poważniejszego, bo za 4 dni wyjeżdżać mamy...
    --
  1.  permalink
    Pit nadal nie chce jesc ,mnie szlak trafia z wymyslaniem obiadów,odpuszczam dzisiaj ,nie chce jesc to trudno moze zgłodnieje to sam przyjdzie po cos
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 27th 2010
     permalink
    myślę, że to dobra strategia. Każdy czasem nie ma ochoty na jedzenie. Zobacz jeszcze dzień, dwa. Jakby się przedłużyło, to może do lek. zadzwonić chociaż, spytac o radę. Ale myślę, że to taki "foch" jedzeniowy niegroźny
    --
  2.  permalink
    żeby chociaz zjadł Pizze to bym go zabrała na pizze ale on nie lubi takiego jedzenia:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 27th 2010
     permalink
    Przez blisko tydzień Weronika jadła rano na siłę prawie kromeczkę chleba (a czasami i mniej) obiadu tyle co nic i wieczorek może raz ugryzła coś. Nawet nie chciała bananów czy owoców
    Poddałam się. owszem nakładałam jej czy robiłam ale z myślą ze nie zje... dzis je już 3 kromeczkę w "endliną i cieciupem" i tto kolejny taki dzień
    Pitowi też przejdzie :)
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJul 27th 2010
     permalink
    Błażko też ma takie zaskoki ale w żłóbku zjada wszystko w domu marudzi bo dziadkowie rozpieścili kinder kanapkami masakra walczę z tym i walczę jak naprawdę głodny jest to zjada co mu się da za to Hanka prawdziwy pochłaniacz zupka mleczko owoce.....
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJul 27th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 27th 2010
     permalink
    Dobre. Warto zerknąć. Tutaj też można;)
    Jejku, widzę, że los oszczędził moje ciało...:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 27th 2010
     permalink
    Marianna, mój Młody łapał się za ucho i pociągał podczas ząbkowania....
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJul 27th 2010 zmieniony
     permalink
    tak tez mysle ,ze to ma cos z zabkowaniem wspolnego, bo nie ciagnie sie caly czas. ponoc zapalenie ucha bardzo bolesne jest, to by mi plakala, czy chociaz goraczkowala a nic takiego sie nie dzieje- dzieki Milena
    kako ja nie wstawilam tego linka aby przerazic tylko aby uswiadomic ,ze to 'normalne', ze jest wiele kobiet z podobnym problemem. Czasem uswiadomienie sobie tego pomaga w samoakceptacji. Ja przyznam sie, wygladam jakbym byla gdzies w 6tym miesiacu, waga spadac nie chce choc karmie piersia jedynie rozstepow nie mam...i czasem wole w lustro nie patrzc :P
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 27th 2010
     permalink
    marianna27: ponoc zapalenie ucha bardzo bolesne jest, to by mi plakala, czy chociaz goraczkowala a nic takiego sie nie dzieje
    Niestety obalę to jako mity :( Antosia nie płakała nie miała temp a tylko tarmosiła ucho - właściwie je tylko dotykała a zapalenie z wysiękiem było :( Nie straszę bo znasz dziecko i wiesz jak sie zachowuje - ale ja nawet nie myślałam ze ona może być chora bo było wszystko ok ot ciut słabszy apetyt
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJul 27th 2010
     permalink
    esz...no to sama nie wiem co robic :/ a jak sie sprawdza to zapalenie ucha ktos wie?
    --
  3.  permalink
    Tylko laryngolog,chyba że masz dobrego pediatre
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 28th 2010 zmieniony
     permalink
    U nas pediatra sprawdza. Ostatnio sprawdzała Hani ucho, zaglądała jej do środka przy pomocy jakiegoś przyrządu, nie wiem, jak to się nazywa.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 28th 2010
     permalink
    Marianna, wiem, ze nie chciałaś STRASZYĆ tym linkiem;)
    Myślę, że lepiej iśc do lekarza z tym uszkiem.
    miłego dnia. U nas za oknem masakra - leje, wieje - brrr
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJul 28th 2010
     permalink
    mieszkam w UK i moje mozliwosci to tylko GP :/
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJul 28th 2010
     permalink
    Może mała po prostu odkryła, że ma uszko :) Jesli wyglada na zdrową to nie ma się czym niepokoić, moim zdaniem. Przy ostrych infekcjach jest gorączka i ból i nie sposób ich przegapić.
  4.  permalink
    i jeszcze płacz przy ciagnieciu butelki....to tez bys zauwazyła
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJul 28th 2010
     permalink
    marianna mój ciągnie się delikatnie za ucho jak jest śpiący, myślę, że nie masz się czym martwić
    margaretko Julek zaczął się ślinić ok 3ego mieś. i wszystko gryzł, a pierwszy ząbek wyszedł w 6tym mieś.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 28th 2010
     permalink
    Te zdjęcia to niektóre faktycznie mogą skutecznie zniechęcić do szybkiego macierzyństwa ;) Nie wiem jak wy, ale ja wyglądałam tragicznie po ciązy, chciało mi się płakac i byłam przekonana, że juz zawsze będę tak "obwiśle" wyglądać a to nie prawda! Młode mamusie musicie tez wiedzic, że ciało wraca do formy, nie w 100% ale naprawdę wszystko z czasem sie poprawi. Gdzies czytałam, że ta regeneracja trwa 6 lat. Ja wyglądałam całkiem, całkiem (według samoosądu ;) ) po roku.
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJul 28th 2010
     permalink
    U na s zapalenie ucha także bez objawów było nawet lekarka oglądała nas w piątek i uszka badała a w niedzielę na oddziale wylądowałyśmy bo wysięg z obu uszu także regóły na choróbska nie ma ale zapalenie ucha to by postępowało raczej.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 28th 2010 zmieniony
     permalink
    a ja miesiac po porodzie wyglądałam szczuplej niż teraz;P Mi natychmiast niemal wszystko zeszło, a potem zaczęłam ciut nadrabiać. I ważę juz 1kg wiecej niż przed ciążą;)
    --
  5.  permalink
    A mi zostały 3 kg do zrzucenia, choć większość twierdzi, że wyglądam szczupło:-)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    Mnie zostało po pierwszej ciąży 5 kg...no i nie zdążyłam zrzucić ;)) niech no tylko Zosia sie urodzi, zaraz wracam na fitness...a tak na poważnie, po pół roku wróciłam do normalnego wyglądu, ale dużo spacerowałam i chodziłam na fitness 2x w tygodniu...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    Ja wagowo już od jakiegoś czasu jestem jak przed ciążą, ale kondycja i stan mięśni to już nie to samo. W sumie źle nie jest, rozstępy mnie oszczędziły, kondycja trochę się poprawia dzięki spacerom (jak spacerujemy z wózkiem, to raczej w szybkim tempie, bo inaczej Młoda marudzi, a jak z chustą, to wiadomo - 7 kg żywej wagi robi swoje :wink:), ale najgorzej jest z mięśniami brzucha i z kręgosłupem. W okolicy mam fitness dla mam po porodzie, ale jakoś wybrać się nie mogę do tej pory...
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJul 29th 2010
     permalink
    mnie jakies pół roku po porodzie masakrycznie bolały plecy - myślałam, że mi pękną...na szczęście przeszło
    --
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 29th 2010 zmieniony
     permalink
    Ja w ciazy wygladalam, jakbym w niej w ogole nie byla, wiec nie mialam co zrzucac;)


    Ciasteczko a probowalas pory jedzenia w formie zabawy proponowac? Moze Pit tym niejedzeniem jakies stresy, bodzce lub nowe rzeczy odreagowuje.
    Moze sprobuj dawac mu wybor. Np z dwoch czy trzech dan/rzeczy. Mozesz np kupic papierowe talerze i na nich rysuj co ma do wyboru i daj mu wybrac. Albo urzadzaj wspolne gotowanie, jako zabawe. Lub cos w tym stylu:)


    Co do zabkow, to Lis slinic na potege zaczela sie, jak miala ok 3 miesiecy. Troche przystopowala ok 6 m-ca. Teraz ma 9 i ani jednego zeba jeszcze nie widac. Chociaz od kliku dni zdecydowanie wiecej sie jej z dziubka leje.
    --
  6.  permalink
    rooda dzieki za rady ale to co poleca superniania juz próbowałam i niestety niebardzo-jego jedzeni eto jest rano troche suchej bułki,i troche mieska popołudniu-bez ziemniaków-no moze ma taki etap faktycznie bo odreagowywac stresu to uwierz mi ale on naprawde ich nie ma,ma tak beztroskie życie jakie ja sama chciałabym miec:) odpieluchowanie tez nie przychodzi mu z trudem ,ale pamietam od kiedy sie to zaczeło-pewnego dnia zwymiotował i od tego czasu chybaboi sie przejesc zeby znów nie zwymiotowac i poprotu asekuracyjnie nie je.Mamy pochowane wszelkie słodycze paluszki itd.no w koncu zgłodnieje
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 30th 2010
     permalink
    Ciasteczko odstaw słodycze i przekąski. Dla mnie brzmiało dziwnie jako rada lekarki na mała niedowagę Maksa ale faktycznie. Słodycze, chipsy zmieniają smaki i "normalne" jedzenie tak nie smakuje. No i wiadomo są w nich kalorie, więc dziecko nie potrzebuje następnych ze stałych posiłków. Może podziała.
  7.  permalink
    dawno tutaj nie zagladalam....ale potrzebuje rady...:)
    za 3 tygodnie wybywamy z Połówkiem na weekend...caly weekend...i pierwszy bez Minika...zostanie z moja tesciowa, ktora od jakiegos czasu z nami mieszka a noc spedzi w domu swoich 3 kuzynow, ktorych uwielbia... ale jak na przewrazliwiona matke przystalo ja juz mysle o tym jak to bedzie i czy nie bede wisiala na telefonie zamiast odpoczywac heheh...niby wiem ze wszystko bedzie ok ale chcialabym go na to jakos przygotowac...macie jakis pomysl jak???
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJul 31st 2010 zmieniony
     permalink
    Minik to duży chłopczyk i na pewno zniesie rozstanie lepiej niż Ty. Bardziej martwię się o Ciebie niż o niego :)
    Mówisz, że teściowa z Wami mieszka, więc zna ją doskonale i będzie czuł się swojsko.
    A będąc wśród kuzynów pewnie nawet nie zauważy, że Was nie ma. Najważniejsze to nie przeciągać pożegnania. Tylko dać cmoka w dziubka i wyjść.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJul 31st 2010
     permalink
    o to nawet nie wiedzialam, ze to rady super niani:) lata temu to stosowalysmy przy corce kolezanki:)
    --
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeJul 31st 2010 zmieniony
     permalink
    hehe no rzeczywiscie panikuje jak zwykle zamiast sie cieszyc z wyjazdu :D kurcze zawsze sobie obiecywalam ze nie bede nadopiekuncza i przewrazliwiona matka... ehhhh... sama nie wiem kiedy taka sie stalam...chyba pora na zmiany...:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 3rd 2010
     permalink
    Pati jedz i baw sie dobrze. najlepiej odpusc sobie rozmowy przez telefon zeby i siebie i dziecka nie rozzalac
    Dominik w takim towarzystwie to pewnie nawet nie zdazy zatesknic :)
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    Dziewczyny jakieś pomysły na miejscówkę w Bieszczadach na wakacje z maluchem?
    --
  8.  permalink
    madziq niestety nie pomoge...w zyciu nie bylam w Bieszczadach....;/
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 5th 2010 zmieniony
     permalink
    My się niesmialo meldujemy na rozpakowanych (niesmialo bo maluchy jeszcze w szpitalu zostaly) :]
    Na pierwszym zdjęciu Radziu ur. 02.08.2010r. godz. 12:15, waga 1790g/dł.45 cm
    Na drugim zdjęciu Remi ur. 02.08.2010r. godz. 12:16, waga 1750g/dł.45 cm
    Z maluchami wszystko w porzadku, aktulanie czekamy az zupelnie naucza sie ssac i troche podrosna :]

  9.  permalink
    to tutaj tez napisze ze sliczne i kochane kruszynki...witajcie na swiecie...:)
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    Zyziu ogromne gratulacje!!
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    Witaj Zyzia na tym wątku, dubeltowa mamuśko :)
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeAug 5th 2010
     permalink
    Zuziu, wspaniali są! GRATULACJE! I jacy wielkościowi podobni - niemal identycznyi - super!:) Na pewno szybko podrosną i lada chwila będzie w domku!
    --
  10.  permalink
    Gratulacje Zyzia! świetne chłopaki takie słodkie kruszynki:)
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeAug 6th 2010
     permalink
    dzięki dziewczyny :]
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeAug 6th 2010
     permalink
    Zyzia i tu gratuluję, śliczne kruszynki, jak się czujecie?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeAug 6th 2010
     permalink
    Zyzia, informuj nas na bieżąco co tam u Ciebie i Maluchów :)
    A jak mąż, nie popłakał się ze szczęścia, jak zobaczył swoich Synków?
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeAug 6th 2010 zmieniony
     permalink
    zajaralam sie na cos takiego sit me up
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeAug 6th 2010
     permalink
    co myslicie?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 6th 2010
     permalink
    Marianna sadzisz ze Ci sie to przyda? mysle ze przy niemowlaku moze i warto byloby kupowac ale jeszcze chwile i Marysia zacznie wedrowac swoimi sciezkami ;-)
  11.  permalink
    cieszy oko mamy-nic poza tym,marianna sa fajniejsze zabawki bo to naprawde póki Marysia sie nie przemieszcza to moze bedzie tam siedziec a potem bedzie wszedzie tylko nie tam gdzie mama ja posadzi
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.