Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeDec 1st 2010
     permalink
    Doświadczone mamy proszę o radę na nowym wątku :)
  1.  permalink
    A propos poduszek - moja śpi na poduszce (fakt, takiej cienkiej) odkąd miała 5...dni. Czyli od powrotu ze szpitala. I spróbował jej zabrać- nie zaśnie. Tak samo jakbym ośmieliła się zabrać jej pierzynkę- raz ją położyłam pod kocykiem (bo wszyscy mi wrabiali, że przegrzewam małą), to skubana przyciągnęła sobie moją pierzynkę (śpimy razem :))
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 2nd 2010
     permalink
    cerisecerise takie Maleństwo jak Ewcia powinno spać na płasko, wielu specjalistów Ci to powie
  2.  permalink
    Wiem, rozmawiałam o tym z fizjo. Najlepiej, żeby spała na płasko. Ale babka powiedziała, że jeśli mała musi mieć poduszkę, to taka prawie płaska (i taka jest) i żeby barki nie leżały na poduszce. Wtedy nie jest źle.
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeDec 3rd 2010
     permalink
    Ajjjj mam klopot co myszce na gwiazdke kupic...
    Doradzcie mi prooooszeeee
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 3rd 2010 zmieniony
     permalink
    marianna, ja polecałam już na wątku zabawkowym. TO, czym moja Gosia bawi się bardzo długo - już ponad rok to GĄSIENICA GAWĘDZIARKA, Kubuś puchatek interaktywny i np. TAKI DOMEK
    Uważam, że w te zabawki warto zainwestować -dziecko długo się nimi pobawi. Przynajmniej moje się długo bawi;) Kubuś i Gawędziarka świetnie stymulują też rozwój mowy. O ile wczesniej Gosia tlyko słuchała, teraz już rozmawia z nimi, powtarza słowa piosenek itd. POLECAM:)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeDec 3rd 2010
     permalink
    Ja polecam domek edukacyjny Kidieland...jest rewelacyjny...Franek się nim bawi od pół roku...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  3.  permalink
    Ja tez polecam gawędziarke ,Pitt ma 3 lata a dalej sie nią czasem bawi-nie leży zakurzona w kazdym razie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeDec 3rd 2010 zmieniony
     permalink
    ja zdecydowanie polecam interaktywnego kubusia o którym Karko pisze, Julek go uwielbiał, niestety ostatnio go rozwalił i taki zrozpaczony przez to był, że właśnie zamówiłam nowego, bawił się nim codziennie (a miał go od kiedy skończył chyba 4 mieś. jak się nie mylę), jakiś czas temu kupiliśmy mu taki samolot i to jest hit, albo taki pchacz i nim też się bawi do tej pory (chociaż już nie w formie pchacza)
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeDec 4th 2010
     permalink
    dziekuje za rady :)
    a wiec kupilismy na mikolajki zestaw muzyczny...Marysia lubila sie bawic nimi na Toddle&play

    a pod choinke pchacza takiego:
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeDec 4th 2010
     permalink
    oczywiscie zestaw muzyczny inaczej zapakuje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeDec 4th 2010
     permalink
    Super! Teraz tylko stopery w uszy ;)) jak się Marysia dorwie... A pchacz też świetny. A ja nie mam nawet pomysłu :( Oczywiście dla starszaka ;) Bo Julence to szybko coś upoluję i tak protestów nie będzie :wink:
    --
  4.  permalink
    dziewczyny z prezentami i pomysłami zapraszam na watek zabawkowy-bo potem jak jakas mama o cos zapyta to post ginie wsród zdjęc zabawek
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeDec 7th 2010
     permalink
    Agunia trochę późno ale mozę się przyda. Co do mleka można zmieszać mleko z 12 godzin maks ale po uprzednim schłodzeniu bo mieszane ma mieć tę samą temperaturę (konsultowałam z doradcą laktacyjnym).
    ...........................
    Dziewczyny sorry ale powtorzę to co napisałam na przyszłych mamusiach bo spodziewam się ze mało która tam zagląda a może któraś będzie chciała. Mam do oddania za koszty przesyłki używane nosidło z Mothercare. Dostałam je ale my się chustujemy i na pewno go nie użyję. A nuż się komuś przyda.
    Jak ktoś jest zainteresowany piszcie na priva.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 8th 2010
     permalink
    Aine dzięki :) chyba z 2 woreczki miałam zmieszane reszta była pojedyncza no i niestety się skończyło :/ Został mi 1 woreczek i koniec zapasów :( O tyle co w dzień mu nie dawałam ostatnie 2 dni to około północy muszę i po cycaniu zjada tylko 40-60 ml więc jak na niego naprawdę mało :) Zaczął sie najadać cycuchem co mnie bardzo cieszy
    Pewnie będę ściągać jak trzeba bedzie gdzieś wyjść więc będzie mieszanie :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 8th 2010
     permalink
    Ten chodzik też nieźle rzępoli :)
    Ale fajny jest, tylko uważaj przy pierwszym użyciu. Dziecko musi złapać równowagę, moje grzmotnęło (miałam identyczny) do tyłu na głowę, aż zadudniło.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeDec 11th 2010
     permalink
    Witam po długiej przerwie i nadrabiam zaległości....a tym samym mam pytanie czy któraś z was była może z maluchem na biorezonansie i na odczulaniu?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 13th 2010
     permalink
    nie, ale moja koleżanka z synkiem była i bardzo sobie chwali.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthornewstar
    • CommentTimeDec 14th 2010
     permalink
    czesc dziewczyny. moja corcia w niedziele skonczy 3 miesiace. po karmieniu (karmie piersia) ciagle jej sie ulewa i bardzo czesto, prawie codziennie ostatnio wymiotuje i to bardzo duzo. czy to normalne?
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeDec 14th 2010
     permalink
    moja skończyła 3 m-ce tydz temu. To nie jest normalne-o ile ulewanie może swiadczyc o niedojrzałości ukł trawiennego to juz wymioty i w dodatku piszesz,że bardzo dużo-wymagają konsultacji lekarskiej-na twoim miejscu bym nie zwlekała. Prawdopodobnie to nic poważnego i skończy się na syropku np Debridat jest bardzo dobry (na receptę) ale trzeba dziecku pomóc:wink: Zdrówka dla córeczki:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 15th 2010
     permalink
    Wg mnie to normalne dopóki nie zaczynają się wymioty (wymagają konsulatacji z pediatrą). Maluszek może ulewać aż do ukończenia pół roczku. Mój synek też ulewał, przez jakiś czas musiałam go przebierać po każdym karmieniu pomimo podkładania tetry, bo wszystko przemakało. Minęło sześć miesięcy i jak ręką odjął skończyło się ulewanie :smile: oczywiście może trwać krócej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 16th 2010 zmieniony
     permalink
    u nas ulewanie skończyło się dopiero grubo po 12mcu. Ale to nie były chlustania, tylko ulewanie. Tak jak dziewczyny piszą,przejdź się do pediatry. Zakładaj śliniaki, aby uniknąć przebierania piętnaście razy dziennie. A jak Mała przybiera na wadze?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeDec 16th 2010
     permalink
    U nas zdarzało się nawet chlustanie. Pediatra powiedziała, że póki dziecko normalnie przybiera na wadze (Fifi przy karmieniu piersią przybierał 1,3-1,5 kg/m-c), to nie ma się czym martwić. Ale wiadomo, każdy przypadek inny. Ja bym dla własnego spokoju wybrała się do lekarza, chociaż tak kontrolnie.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 21st 2010
     permalink
    WItajcie. Mam pytanie, czy któraś z Was ma może jakiś kontakt z dobrym psychologiem dziecięcym - potrzebuję poradzić się. A może wśród nas jest psycholog? :)
    --
  5.  permalink
    Karko, a skąd jesteś. Ja znam, ale z Warszawy...
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 21st 2010
     permalink
    a może w grę wchodzi konsultacja mailowa np..? ja jestem z ŁODZI
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeDec 27th 2010
     permalink
    Dziewczyny, nie mogę się nie podzielić informacją... ;)
    Wszem i wobec ogłaszam, że Gosia zaprezentowała dzisiaj cudowną odmianę… Przez ponad 2,5 godziny bawiła się sama W SWOIM POKOIKU! Czy to zasługa dojrzewającej nam panny samej w sobie, czy też:
    a) nowych klocków, które przyniósł Mikołaj
    b) nowego łóżka na którym Gosia te klocki układała
    c) puszczonej płyty z bajką MIŚ GABRYŚ, która podczas tej zabawy słuchała…
    nie wiadomo. Fakt, że siedziała 2,5 godziny, budowała z klocków, bawiła się potem kolejnymi zabawkami, tańczyła przy grających zabawkach, robiła jedzonko dla lali, rysowała i w ogóle nie wołała mamy! Nawet wizyta wujka jej nie rozproszyła i nie przeszkodziła w pięknej zabawie.
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 29th 2010
     permalink
    dorasta Ci córa i tyle :)))
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  6.  permalink
    2,5 godziny sama w pokoju, nono... :)))
    Jak mój eM w wieku Twojej Gosi sam się sobą zajmował przez dłużej niż 30min, to podobno zwykle się to kończyło wywaleniem korków w mieszkaniu- bo np lampki lubił rozkręcać (podłączone do kontaktu) :P Mam nadzieję, że Ewcia nie pójdzie w tatusia pod tym względem, hihihihi
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeJan 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny chciałabym się poradzić czy coś takiego sprawdzi się: "dzienniczek karmienia"
    http://www.brioko.pl/dzienniczki/dzienniczek-karmienia-maluszka/30-dzienniczek-karmienia-maluszka.html
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    Hmm... Próbowałam robić notatki odnośnie karmienia przez tydzień może... Potem stwierdziłam, że to bez sensu. Karmienie na żądanie, to karmienie na żądanie, a w pierwszych tygodniach życia trudno oczekiwać od maluszka, żeby miał stałe pory jedzenia... Myślę, że to mogłoby mieć sens jedynie w przypadku kłopotów z przyrostami wagi, ale po co z góry zakładać, że będą problemy? Jedyne, co mi się przydało, to bransoletka, żeby pamiętać, z której piersi ostatnio karmiłam.
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeJan 3rd 2011
     permalink
    Dziękuje hydrazine :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    andżi, ja prowadziłam zapiski na zwykłej kartce w zeszycie i też było ok. Uważam, że to dobry pomysł, ponieważ z biegiem czasu widać czy karmienia się normują, ile trwają itd i masz jak na dłoni,czy dziecko płacze z głodu (bo wiesz ile temu jadło),czy powodu szukać gdzie indziej. Poza tym często zapominałam z której piersi dziecko jadło ostatnio, a na kartce masz jak wół napisane, czy to była prawa czy lewa.
    Później przy wprowdzaniu nowości wszystko zapisywałam w notatkach na wykresie :) ale równie dobrze wystarczyłby zwykły ten sam zeszyt.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeJan 3rd 2011
     permalink
    Dziękuję Katy :)
    --
  7.  permalink
    Moja córeczka urodziła się w 36tc z niską wagą urodzeniową- miała 2400g, 2200g przy wyjściu ze szpitala w 5-tej dobie. W szpitalu i w domu na początku miałam taką kartę- właśnie dzienniczek karmienia. Przydawało się, bo mała nie budziła się sama na jedzenie i była dokarmiana- więc tam notowałam i godziny i ile mm dostała i w jaki sposób. To mi rzeczywiście na początku pomagało. Ale myślę, że jeśli dziecko rodzi się z wagą powyżej 3kg i nie dokarmiasz, wtedy można obejść się bez karty/dzienniczka karmienia. Później mała sama chciała jeść/ssać, łatwo było odczytać te sygnały- karmiłam i karmię na żądanie.
    Ja bym Ci poradziła tak- spróbuj na początku zrobić sobie prostą kartę karmienia- o której godzinie maluch jadł, ile jadł, czy ew. dokarmiałaś. Jeżeli dojdziesz do wniosku, że to Ci pomaga- wtedy kup sobie ten dzienniczek.
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 3rd 2011
     permalink
    Ja w ogóle nie stosowałam takich zapisków. Na początku karmiłam na żądanie, a z czasem uregulowałam karmienie - mały jadł średnio co 3 godz. Dziecko inaczej płacze gdy jest głodne, a inaczej, gdy mu coś dolega.
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeJan 4th 2011
     permalink
    Dzięki Dziewczyny za opinie:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 4th 2011
     permalink
    ja spisywałam - tak sama dla siebie. ostatnio to rpzejrzałam - i... nie mam pojęcia jak ja to przeżyłam. ŻĄDANIA Gosi były co godzinę, co dwie, czasem częsciej :shocked:oczywiście w nocy też;)
    ALE DAŁYŚMY RADĘ. Teraz schowane leżą te kartki - fajna pamiątka. Ten dzienniczek widziałam, bo handluję też nimi - fajnie wyglądają.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 4th 2011
     permalink
    KARKO: ŻĄDANIA Gosi były co godzinę, co dwie, czasem częsciej oczywiście w nocy też;)

    Czyli normalka :bigsmile: Na szczęście ten okres mija tak szybko, że nawet się człowiek nie orientuje, kiedy jest już po wszystkim :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 4th 2011
     permalink
    ja musiałam budzić Julka na karmienie i do tego dokarmiać go butlą, ze względu na zaawansowaną żółtaczkę, prowadziłam notatki jedynie podczas pobytu w szpitalu (przez tydz.) a w domu już wiedziałam co ile go karmię i ile dopajam:) jak dla mnie to niepotrzebny wydatek, zawsze można kupić zwykły zeszyt
    •  
      CommentAuthorrooda
    • CommentTimeJan 4th 2011
     permalink
    Ja prowadzilam zapiski przez 6 m-cy. Mialam maly kieszonkowy notesik, ktory moglam zawsze miec przy sobie. Mnie sie przydal. Mam podobne zdanie do Katy w tym temacie i tez mi sie piersi mylily;) Ale notatki prowadzilam przede wszystkim pod kontem LAMu.
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 4th 2011 zmieniony
     permalink
    Andżi jak masz kupować to kup lepiej dzienniczek dnia i nocy maluszka z tej firmy. Masz tam wiecej danych i jest bardziej uniwersalny wg mnie a karmienie moszesz tam tez monitorowac.
    Kako w internetowej szkole rodzenia w ktorej bralam udzial jest fajny psycholog dzieciecy ktory prowadzi poradnictwo droga interentowa. Nadal cie temat interesuje?
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeJan 5th 2011
     permalink
    Widzę, że przyczyniłam się do wspomnień laktacyjnych :bigsmile:
    Tak sobie myślę, że sama nie będę kupować dzienniczka- może sam zeszyt wystarczy a jeżeli ktoś będzie chciał zrobić prezent to wtedy wskaże co bym chciała.
    Już teraz nasze mamy i siostry zaczynają pomału kupować różne rzeczy, więc wolę powiedzieć co chcę niż dostać kolejną taką samą rzecz
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJan 5th 2011
     permalink
    Aine: fajny psycholog dzieciecy ktory prowadzi poradnictwo droga interentowa. Nadal cie temat interesuje?

    Aine, chętnie - podaj namiary
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJan 5th 2011
     permalink
    ja tez uzywalam "dzienniczka dnia i nocy maluszka" i bardzo mi sie przydal!! Marynia nie upominala sie o jedzenie a ja mialam kompletna anmezje i nie pamietalam o ktorej jadla :shocked:
    kazdy dzien przy maluszkiu jest do siebie podobny i latwo pomieszac :P ja osobiscie polecam! bede uzywac tez przy nastepnym maluszku to pewne :)
    --
    •  
      CommentAuthorAine
    • CommentTimeJan 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Karko strona może nie jest zbyt piękna ale widziałam jak Magda działa na forum szkoły rodzenia i podobało mi się jej podejście i wiedza.
    Link
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 6th 2011
     permalink
    Dziewczyny,czy macie jakieś przenośne dvd do oglądania bajek w samochodzie? Polecicie coś dobrego?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 7th 2011
     permalink
    Uprzejmie donoszę iż dziś o 10.30 MIMIKA urodziła Łucję 3500g 57długa 10pkt
    i tu raz jeszcze gratulujemy
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 7th 2011
     permalink
    Gratulacje:)) duża dziewczynka:)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 7th 2011
     permalink
    Pomocy - co mogę zaaplikować sobie przy karmieniu piersią - jestem zaprawiona na maxa - katar kaszel - na razie kuruję się naturalnie - miodek, mleko, moczę nogi w gorącej wodzie i co jeszcze mogę??? może coś na kaszel?suchy
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.