Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 19th 2011
     permalink
    CZY CZAS NAS PRZEDSZKOLE?
    Dziewczyny - mam pytanie, czy wiecie, czy jest szansa by do rpzedszkola od tego września przyjęli Gosię. Rocnzikowo się nie łapie niby, bo 2009, ale to tylko kwestia dwóch dni... WIecie jak to jest teraz? BO parę lat temu dzieci mojej przyjaciółki szły, a też ze stycznia, ale coś mi się o uszy obiło, że mają przyjmować tylko dzieci, które we wrzesniu będą miały skończone 3 lata...
    ???
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 19th 2011
     permalink
    u mnie przewijanie na razie ok trochę się kręci ale jak mu śpiewam bądź mówię wiersz "Lokomotywa" (tylko na ten reaguje pozytywnie) to leży spokojnie i słucha. Śmieszna sprawa z tą Lokomotywą bo odkąd miał ze 4 miesiące to jak mówiłam mu ten wierszyk to się uśmiechał i tak ma do tej pory. Z nocnikiem próbowałam jak miał z 7-8 miesięcy nawet udało sie kupę zrobić ale posadziłam go jak już widziałam że trochę stęka wtedy szybko zdjęłam pieluchę i siup go na nocnik i zrobił :) Teraz sadzam go na razie w gaciach żeby posiedział to nawet chwilę wytrzyma po czym wstaje i znów siada wstaje i siada taka zabawę sobie znalazł.
    Livia: O ile zasikańca można przewinąć szybko, to przy grubszej sprawie robi się mało śmiesznie :-/
    My dziś mieliśmy akcję że hej!!! Mały nie robił przez 2 dni więc jak zrobił wieczorem to MASAKRA. Położyłam go do przewinięcia i jak odpięłam body to normalnie szczęka mi opadła bo miał ubrudzone całe plecy aż do łopatek od razu do wanny w ubraniu bo nie dało się inaczej i prysznicem wszystko trzeba było zmywać, body od razu do wyrzucenia. Gdzie to się mieści:rolling:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 19th 2011
     permalink
    Karko też się nad tym zastanawiam chociaż jeszcze to przede mną, ale Krzycho też ze stycznia właśnie więc we wrześniu 2012 będzie miał 2 lata i 8 miesięcy i mam wielką nadzieję że go przyjmą
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
  1.  permalink
    dziewczyny- to wszystko zalezy od tego ilu jest chetnych na 1 miejsce w przedszkolu. Teoretycznie jest tak,że przedszkolakiem moze zostać 2,5latek.
    W praktyce- to mało prawdopodobne, bo zawsze brakuje miejsc, wiec w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci, które w danym roczniku konczą 3 lata. W tym roku będzie to rocznik 2008.
    Nie ma podstawy prawnej mówiącej o tym,że we wrześniu dziecko ma mieć skonczone 3 lata. Jezeli jest z danego rocznika a jest urodzone 31 grudnia to ma takie same szanse jak to urodzone np w maju.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja Aga słyszałam, że od teraz jakaś podstawa prawna ma być właśnie... że we wrześniu ma mieć 3 lata...ale może to plotka
    Paaula82: całe plecy aż do łopatek
    - wiem o czym mówisz;) Dokładnie;)
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Heheh no właśnie a mój chłop od razu ucieka :rolling:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Mam pytanko chcemy kupić fotelik samochodowy macie jakieś sugestie? zastanawiamy się nad firmami recaro i roemer
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
  2.  permalink
    Karko- ja nie słyszałam o takim przepisie.Wiem,że niektóre gminy juz jakiś czas temu próbowały wprowadzic takie zapisy, jednak zostały one uchylone.
    Sprawdź na stronach internetowych swojego miasta co mói "regulamin rekrutacji do przedszkoli miejskich"- tam bedziesz miała wszytsko napisane. Pamiętaj też,że jako samotna matka( o ile uregulujesz oczywiście wszytsie swoje sprawy) masz na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji pierwszenstwo w przyjęciu dziecka.
  3.  permalink
    Paula- wrzuc w wyszukiwarkę- było sporo nt fotelików. ja mam Ramatti i jestem zadowolona.
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Paula - Cybex i Kiddy Comfort mają dobre oceny w testach. Ja mam tej drugiej firmy i nie narzekam :smile:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    aga, dzięki za info. Ja nie jestem samotną matką.
    --
  4.  permalink
    Acha. No to chyba nie zrozumiałam do konca tego, co pisałaś wczesniej.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    z tymi przedszkolami to szal jakis, u nas w przedskzolu niepublicznym zapisy trwaja od poczatku lutego, w panstwowym bedzie rekrutacja elektroniczna bodajze od 15marca. z tego co rozmawialam ze znajoma przedszkolanka z tego niepublicznego to u nich juz ponad komplet jest :-/

    i jeszcze slowo co do nocnika, u nas Kryzs nie tolerowal nocnika, byl foch i ucieczki i odpuscilam. MIal ok 2 lat jak sie przekonal ze sedes to fajna sprawa i sam z siebie zaczal sie "wysadzac". na kazde dziecko musi przyjsc wlasciwa pora, jak nadejdzie to samo dziecko zaprowadzi do kibelka
  5.  permalink
    Z tego co ja słyszałam odnośnie przedszkola to jeszcze w tym roku może być mały problemik ale z tego co wiem to wszystko zależy od tego ilu sześciolatków pójdzie do szkoły, a za roku będzie dużo łatwiej:0
    Mój synuś miał 2l i 9m jak poszedł do przedszkola i nie było problemu a te kilka dni to chyba nie robi różnicy?
    --
    Jeszcze mam do Was pytanie moja mała złapała - przez ostatnie dni pieluszkowe zapalenie skóry i jest mega czerwona na dole - poradzcie czym mogę smarować żeby była poprawa ale zeby nie pogorszyć sprawy. A zaczęło się niewinnie od zębów i rozwolnienia co godzinę...:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Mój jak sobie odparzył pupkę od rozwolnienia to przy każdej zmianie pieluchy przemywałam naparem z rumianku, inaczej nie dawał się dotknąć do biednej pupci, pomogło naprawdę szybko, posypywałam też mąką ziemniaczaną
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    wietrz pupe maluchowi ile sie da no i wlasnie maka ziemniaczana posypac mozna
    odradzam rumianek bo bywa alergogenny
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    U nas pomógł clotrimazol albo taki różowy płyn (nie pamiętam nazwy, muszę sprawdzić). To drugie nawet skuteczniejsze. Odparzenie dopadło nas tylko raz, ale za to porządnie :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 20th 2011
     permalink
    Paaula82 - ja mam Roemer King Plus i jest świetny. Wygodny, funkcjonalny i (mam nadzieję) bezpieczny.
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Livia no właśnie na niego się nastawiamy jeszcze tylko małego musimy do sklepu zabrać i posadzić żeby zaakceptował :)
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormargaretka76
    • CommentTimeFeb 21st 2011 zmieniony
     permalink
    No właśnie zaczęłam smarować Clotrimazolem bo też poleciła mi koleżanka na zmianę z Nivea SOS i zobaczymy do tego wietrzymy ale widzę ze mała zaczyna wołać eee eee i po tym ma kupę wiec próbujemy łapać w nocnik zawsze to mniej dotyka do pupy.
    Dzięki za rady:)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    W kryzysowych sytualcjach można posmarować Tormentiolem. Cieniutką warstewką. U nas pomaga i odparzenia schodzą po kilku godzinach.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Paaula82 - kojarzę, że jesteś z Warszawy - polecam ten sklep na Wale Miedzeszyńskim. Wybór spory, obsługa kompetentna i ceny chyba też w porządku.
    --
  6.  permalink
    Livia, a pozwalają w tym sklepie przymierzyć fotelik do auta? Jakoś nie kojarzę gdzie dokładnie ten sklep, więc nie wiem jak tam z parkowaniem w okolicy...
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Pozwalają - zresztą mają parking pod sklepem.
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Paula, do wieczornej kąpieli trzeba dosypać Nadmanganian potasu inaczej Kali (5zł w aptece), ale tylko odrobinę żeby woda była fioletowa. Jedna paczuszka starcza na kilka razy. Pomaga goić rany. Już jedna kąpiel przynosi ulgę odparzonej pupie. Ale uwaga jeśli do kąpania są zabawki, to trzeba je potem umyć, bo osad zostaje.
    My używamy tego za każdym razem jak się poważnie pupa odparzy naszemu brzdącowi.
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Livia tak z Warszawy jestem (dzielnica Targówek)i własnie do tego sklepu jutro zmierzamy!!!! dziś się nie udało, bo chłop za późno z pracy wrócił.
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 21st 2011
     permalink
    Kingoskie ale to nie mojemu bąblowi się odparzyła pupencja tylko Margaretki :) ale owszem też znam tą metodę równie dobra.:bigsmile:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Ja wczoraj usłyszałam na szkole rodzenia, że jak się karmi to można swoim mlekiem posmarować odparzoną pupę malucha. Nie wiem czy działa bo jeszcze nie miałam okazji sprawdzić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Sorki Paula jakoś tak chyba z pośpiechu pomyliło mi się i myślałam, że to u Ciebie.
    Ps. Prawie jak sąsiadki jesteśmy ja okolice Starzyniaka ;)
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Kurczę no, wszystkie muszą być tak daleko? ;-) (Ja ze Stegien)
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Ale Livia za to masz morze na wyciągnięcie ręki, a ja z morza to mam szum w telefonie hahahahaha
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Kingoskie - jestem z Warszawy, z dzielnicy STEGNY, a nie z miasta Stegna :bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Błahahaha:) Toście się dogadały, dziewczyny :)
    Maleńka różnica :D
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    No idealnie wręcz buhahahaha. To co tu zmyłki dajesz, że daleko mieszkasz :wink:
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    ha ha dobre :D
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 22nd 2011
     permalink
    Oj tam zmyłki od razu ;-) Jak na warunki warszawskie (korki, korki, KORKI i remonty), to te 15-20 km to dużo :-)
    --
  8.  permalink
    Widzę że tu wesoło przynajmniej:wink: z pupką lepiej i niech już tak zostanie.
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    Super że z pupcią lepiej!!!! Kingoskie ja mieszkam teraz na Toruńskiej ale za miesiąc się przeprowadzam na Węgrowską okolice ronda żaba, więc może na spacerek się kiedyś umówimy. Livia twoje okolice też znam, wynajmowałam mieszkanie przez 4 lata na ursynowie. Fotelik już zakupiliśmy, specjalnie pojechaliśmy z małym żeby przymierzył, tak nam polecił Pan w jednym sklepie, powiedział wręcz że bez przymiarki z dzieckiem nie sprzeda, no u nas to nie zdało egzaminu. Mały latał po sklepie przestawiał wózki więc każda próba posadzenia w jakimkolwiek foteliku kończyła się wrzaskiem że mu zabawę przerywamy. Także zakupiliśmy ten co chcieliśmy od początku Roemer king plus wersja tapicerki highline. W drodze powrotnej do domu mały już nie protestował:bigsmile:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    Livia zapomniałaś jeszcze dodać, że .......no....eeee KORKI :rolling:
    Paula to prawie rzut beretem będzie, albo morze rzut rondem hahahaha. Na spacery to park bródnowski polecam, bo tutaj to kiepsko z miejscem do wybiegania, a i placów zabaw nie bardzo :( Był ogródek jordanowski, ale jak go 1,5 roku temu zamknęli do remontu, tak jeszcze nie otworzyli, a nawet jak otworzą, to dla maluchów już miejsca nie będzie. Za to 3 boiska tam zrobili :(((((
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    Ja tam gdzie będę mieszkać to mam pod blokiem plac zabaw a z drugiej strony bloku przedszkole i klub maluszka więc nie jest tak źle
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 23rd 2011
     permalink
    będę musiała zwiedzić okolicę, ale fakt jest taki że tu gdzie teraz mieszkam to na każdym kroku coś jest zaraz koło bloku mam jordanek z placem zabaw potem w parku przy kondratowicza 2 place zabaw są, potem w lesie
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 25th 2011 zmieniony
     permalink
    mam pytanie do nauczycielek na poradach.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeFeb 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Mam pytanko moze się któras z was orientuje,czy pracodawca moze obnizyc pensję po powrocie z macierzynskiego? U mnie do pracy wróciły dziewczyny z wychowawczego i dostały do wyboru:albo podpiszą aneks o nizszym wynagrodzeniu albo wypowiedzenie! A podobno te same przepisy regulują prawa po macierzyńskim i wypoczynkowym. :shocked:
    Ja słyszałam,ze nie moze i nawet jak mojego stanowiska nie ma to musi mi zapewnic inne z tym samym wynagrodzeniem. Moze sie coś zmieniło? Czy wykorzystali niewiedzę tych dziewczyn?:angry:
    Ja wracam za tydz i wolałabym wiedzieć co ijak w razie czego:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    Moim zdaniem nie mogą sam wybór że albo niższa pensja albo wypad jest niedopuszczalna. Ja jestem na wychowawczym i nic takiego nie słyszałam na moje stanowisko przyjęta jest dziewczyna na zastępstwo jak ja wrócę to dostaję tyle ile zarabiałam do tej pory niby z jakiej racji mieliby mi obniżyć pensje Ten temat szerzej obgadujemy na wątku reakcja szefa na ciążę
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 25th 2011
     permalink
    chyba inaczej rozpatruje się powrót z macierzyńskiego, a inaczej z wychowawczego. Najlepiej dajcie to pytanie w temacie o poradach.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeFeb 27th 2011 zmieniony
     permalink
    my tez przechodzimy wlasnie 'bunt pieluszkowy' ech...
    z innej beczki- pytanie do mam dziewczynek!!!! czy ktoras z waszych pociech miala cos takiego jak zrosniete czesciowo wewnetrzne wargi sromowe??? taka przezroczysta blonka?? dostalam jakis czas temu masc na to- pojawilo sie w ok 7 m-cu i miesiac pozniej po kremie blonka zniknela ale teraz pojawila sie znowu :cry: czy to moze nawracac?! i jak dlugo takie cus trwa?? czy nawroty tego typu beda juz zawsze? :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoraniajaz
    • CommentTimeFeb 27th 2011
     permalink
    Wstyd się przyznać, ale dopiero odkryłam ten wątek...
    zaglądałam zawsze do "brzuszków" i 28 dniowych dzieciaczków i myślałam, że tam się wszystkie "zbieracie" ... że ja nie widziałam takiego tematu, tym bardziej, że jest podpięty.... :shocked: ale nic to... nadrobić raczej nie nadrobię, ale jeśli nie macie nic przeciwko to będę regularnym gościem :)
    Na 28 dniach jestem 3 lata, z pomocą wykresowania zaszłam w ciąże ze starszym synkiem, młodszy- to taki małozaplanowany, choć bardzo bardzo chciany (nieco później :P ) cud :) Jesteśmy po 3 miesiącach niezłego konga, które wiązało się z początkami podwójnego macierzyństwa. Od miesiąca jesteśmy na prostej i jest fajnie. Na tyle fajnie, że zaczęłam bardzo intensywnie kombinowac z wystartowaniem ze swoim biznesem...i tu już na początek mam ogromną prośbę do Was chciałabym skonfrontować swoje wyobrażenie na temat własnej firmy z Waszymi potrzebami, bo będę działała głównie dla Was, młodych rodziców :) Jeśli macie 3 minutki to zapraszam do wypełnienia ANKIETY-->KLIK Z góry dziękuję :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeFeb 28th 2011
     permalink
    Ja też z Warszawy...to znaczy z Radości...ale samochodem to wszędzie blisko...
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  9.  permalink
    Marianna, Ewunia tak miała - zrośnietę na odcinku ok 2-3mm chyba... Ja nie zauważyłam, zauważyła nasza pediatra - kazała wietrzyć, smarować nivea/bambino, gdybym się dalej zarastało- miałyśmy dostać maść hormonalną, ale póki co, tfu tfu, nie ma takiej potrzeby...
    --
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeMar 3rd 2011
     permalink
    Ceri a to małe zrośnięcie zniknęło,czy pozostało?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.