Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeApr 20th 2011
     permalink
    Ja wiem o drutach, ktore były wyginane w okrągłe kształty(chyba 8) i umieszczane w macicach wielbłądzic. Z resztą i kamienie w macicy mają pewnie to samo działanie co nowoczesna wkładka domaciczna XXI wieku :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Mada, ja nie dyskutuję z Tobą, po prostu dzielę sie swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniem, może komuś innemu przyda się taka wymiana zdań.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 20th 2011
     permalink
    Mada moja znajoma ma wkladke, gin zalecil pierwsza kontrole 2tyg po zalozeniu, kolejna ma byc po kwartale a nastepne juz nie wiem jak czesto chociaz cos wspominala ze co pol roku bedzie musiala chodzic. na razie ma ja niecale 2miesiace ale stwierdzila ze sex przestal ja "bawic" ze wzgledu na blokade psychiczna czy mezu nie wyczuje (nad tym ja tez sie zastanawialam mowiac szczerze). aha gin kazal jej co tydzien sprawdzac cczy wyczuwa wkladkowe 'wasy' ale i tak wg niego usg i jego kontrola sa niezbedne
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    madamagda: Zainwestowałam w ta wkładkę 1000 zł


    dużo, ja zapłaciłam 800.
    Ja lubię siebie, swoją wkładkę i seks z nią ;)
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    danap
    wizyta, zakładanie i wkładka. We Wrocławiu tak sie cenią niestety.
    Mogłam kupić sobie sama wkładkę za 700 zł z hurtowni, ale na to samo by wyszło.
    --
    • CommentAuthorpaulinka84
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    No raczej macica tyłozgięta nie jest powodem niepłodność,ja właśnie taką mam i dwoje dzieci,także tak jak piszesz jest to rzekomo powodem
    •  
      CommentAuthorBlanka81
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    Ja za swoją płaciłam 400 zł.
    -- [*]
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    madamagda: wizyta, zakładanie i wkładka. We Wrocławiu tak sie cenią niestety.


    to może i dobrze że ja na zadoopiu mieszkam :)
    mój lekarz sam kupił mi wkładkę bezpośrednio u przedstawiciela (dostałam rachunek), i skasował 200 pln za założenie- z wizytą i usg. Wyszło 800. Mało tego wkładkę wypożyczył i w razie gdyby jednak stwierdził w czasie wizyty, że nie da rady jej włożyć, mogłam za to nie płacić, oczywiście zanim ją rozpakuje.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeApr 28th 2011
     permalink
    heloł! Pusto tu...
    Mojego synka swędzi siusiak. Narzeka przy każdym przewijaniu i ciągle mówi jeszcze swędzi, jeszcze swędzi dziś mi się nawet rozpłakał. Spotkałyście się z taką sytuacją?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 28th 2011
     permalink
    moze to jakas infekcja? przemyj mu rywanolem i mozesz mu posmarowac clotrimazolum, jak moj mlody narzeka ze go piecze i swedzi dostaje furaginum przez kilka dni i wlasnie smarowanie clotrimazolem
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeApr 28th 2011
     permalink
    Mój mały mówi, że jeszcze ma ee, ale to ma takie odczucie po chusteczkach. Jak pupcia jest sucha to nic nie wspomina.
    Polecam to samo co AniaM.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeApr 28th 2011
     permalink
    Witajcie, jako że 24.04 rozpakowałam się, melduję swoja obecność tutaj:swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeApr 29th 2011
     permalink
    agael77 teraz już możesz zmienić suwaczek :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 30th 2011 zmieniony
     permalink
    http://mlekomamy.pl/index.php?page=alias-7 - konkurs fotograficzny dla mam karmiących piersią lub tych, które kiedyś karmiły
    --
  1.  permalink
    Agael77 gratulacje i witamy wśród rozpakowanych mamuś.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 1st 2011 zmieniony
     permalink
    andżi - zmieniłam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 1st 2011
     permalink
    jakie świetne zdjęcie w suwaku :D
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2011
     permalink
    Witajcie Agael i Witku :) upominam sie o foty bo ta suwakowa zapowiada ciekawe widoki :)
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeMay 1st 2011
     permalink
    Agael77 fajne zdjęcie :bigsmile:
    Teraz ja następna w kolejce, ale coś Młodemu się nie spieszy
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 1st 2011
     permalink
    Dziękuję, Dziewczyny :smile:
    Zdjęcia będą zapewne, ale na razie mamy mały sajgon-przyzwyczajamy się do bycia razem (mimo że byliśmy wcześniej również)
    andżi - czekamy zatem na Twojego Synusia :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2011
     permalink
    powodzenia Agael, poczatki bywaja trudne ale jak sie dogracie to juz bedzie sama przyjemnosc z macierzynstwa (az do pierwszego buntu buehehehe)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 1st 2011
     permalink
    Aniu, dziękuję - szczególnie za rady i cała resztę :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2011
     permalink
    welcome :hugging:
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMay 5th 2011
     permalink
    Witamy wśród mamuś :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 8th 2011 zmieniony
     permalink
    W związku ze zbliżającymi się wakacjami odświeżam wątek
    Wakacje, ferie, długie weekendy...
    Zróbmy listę sprawdzonych miejsc na odpoczynek z naszymi pociechami. Gdzie byłyście? gdzie było fajnie? co polecacie?
    Miejscowości, w których można zwiedzać i przyjemnie spędzić czas z maluchami zapewniając im masę atrakcji.
    Wpisujcie kwatery godne polecenia, z placem zabaw, bliskim dojściem do morza, z pięknymi górskimi widokami, etc.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 8th 2011 zmieniony
     permalink
    znalazlam dzisiaj online, moze ktorejs sie przyda przy robieniu urodzin malucha czy tez na jakas inna okazje - gadzety imprezowe od balonow, talerzykow po stroje i maski PARTYBOX
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Troszkę odkurzę wątek bo widze że ruchu brak.

    Basia wazy już 8760 g i idzie pierwszy ząbek. Lewa dwójka:shocked:
    Przeszliśmy ostatnie szczepienie skojarzoną.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    mada, u nas też wyglądało, jakby górne ząbki miały pierwsze się wybić, a na dole ani widu, ani słychu... a jednak wyszły pierwsze na dole:)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Pediatra ogladała i powiedziała że tylko jedna dwójeczka własnie z lewej strony. Ja tam widzę z obydwu stron. No ale nie powiedziane że wylkuja się na raz z jedynkami, bo taki juz stan dziąseł jest od 2 tygodni.:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMay 12th 2011
     permalink
    Swoją drogą to szybko ząbki się pokazują:)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    martitap
    widać rozpulchnienie, zaczerwnienienie ale to nie znaczy że zaraz wyjdą.
    U mojej Hani tez tak było, a pierwszy ząbek wyszedł jak miała 9 miesiecy. Pewnie się jeszcze troszkę pomęczymy zanim coś się wyrznie:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMay 13th 2011
     permalink
    A no tak :wink:
    --
    • CommentAuthortataspiewa
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    już od najwcześniejszych miesięcy wtłaczamy dziecko w role społeczne związane z płcią. Dziewczynka dostanie na urodziny kuchenkę i różowy odkurzacz, chłopiec samochód zdalnie sterowany... Dziewczynka uczy się, że trzeba pichcić, chłopiec że trzeba się bawić (poza tym rozwija zdolności wzrokowo-motoryczne i myślenie przyczynowo-skutkowe) co Wy na to?

    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Dla mnie to bezsensu. Z takim przygotowaaniem to czułabym się raczej nie przystosowana do życia w obecnych czasach. Ja mam 4 siostry więc u mnie na szczęście nie było takiego podziału. Do dziś umiem dużo "męskich" spraw zalatwić sobie sama i to mnie cieszy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    Coś w tym jest. Mało który rodzic kupuje synkowi lalkę a córci koparkę.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    martitap: Coś w tym jest. Mało który rodzic kupuje synkowi lalkę a córci koparkę.
    no to i ja i moje dzieci są inne :P Najstarsza jeszcze jako jedynaczka miała autka bo je lubiła szalenie, znów Jakub mając 3 czy 4 lata uparł sie ze chce mieć SWOJĄ lalke i dostał lalka (z siusiakiem hihi) Dziś zabawki są wymieszane i Kuba bawi sie w dom czy lalkami a Baby autami i ja nie widzę problemu
    Podobnie jak w tym ze Jakub pomaga mi w kuchni bardzo chetnie to robi i pomaga w innych "babskich" czynnościach
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMay 14th 2011
     permalink
    Agunia, ale Twoje dzieci były już na tyle świadome, że same wybierały zabawki, które im najbardziej odpowiadały.
    tataspiewa: już od najwcześniejszych miesięcy wtłaczamy dziecko w role społeczne związane z płcią

    na tym etapie to my wybieramy:wink: mnie też nie przeszkadza, jeśli Fifi bawi się z córcią znajomych lub bratanicą lalkami. W czasie ubiegłorocznych wakacji biegał po knajpie z różowym wózkiem dla lalek.
    Zbyt mało sprecyzowałam swoją wypowiedź:)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 15th 2011
     permalink
    tataspiewa: Dziewczynka uczy się, że trzeba pichcić, chłopiec że trzeba się bawić (poza tym rozwija zdolności wzrokowo-motoryczne i myślenie przyczynowo-skutkowe) co Wy na to?

    Ja uczę dziecka wszystkie na co ma ochotę, chce lepić ze mną pierogi nie ma problemu, daję mu wałek i kawałek ciasta i już. Chce myć podłogę, nie ma problemu, sam wie już gdzie leży ścierka. W sklepie sam wybiera sobie zabawki, najchętniej traktory, choć dziś u koleżanki woził lalkę w wózeczku. Jego przytulanka do spania to ...traktor. Wszystkiego trzeba spróbować i nie podtykać dziecku pod nos tego co jest męskie lub babskie. Niech sam wybierze.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMay 15th 2011
     permalink
    Ja pytanie zrozumiałam trochę inaczej. Wg mnie chodziło o to, że rodzice sami kształtują osobowość dziecka praktycznie od narodzin pod kątem cech mężczyzny i kobiety. A co jest potem - że chłopczyk chce gotować, a dziewczynka jeździć samochodzikiem - wynika nie tylko z tego, że dziecku na to pozwalamy, ale też np z ciekawości.
    --
    •  
      CommentAuthormyszaasia
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    dziewczyny co myślicie o rowerku biegowym dla dwu latka ? czy któraś z Was miała taki dla dziecka? czy się sprawdził?
    rowerek biegowy
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    Myszaasia za te pieniążki ja już bym kupiła normalny do pedałowania z 2 dodatkowymi kółkami czy patykiem - jak malec bedzie chciał się odpychać i tak to zrobi ale z doświadczenia wiem że 2 latek super sobie radzi z pedałowaniem
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    Ja bym nie skreślała takie rowerka tylko dlatego, że 2 latek sobie radzi z pedałowaniem.
    Mam wrażenie, że taki rowerek dobrze wpływa na umiejętność zachowania równowagi.
    Córka moich byłych sąsiadów śmigała na takim rowerku aż miło. Myślę, że szybciej się nauczy jeździć na dwóch kółkach niż mój syn, który zna tylko rower z pedałami na czterech.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    wzięłabym pod uwagę polski rowerek GÓRALEK. Też sama się zastanawiam nad nim
    --
    •  
      CommentAuthorkamiis
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    Dziewczyny oficjalnie polecam rowerki biegowe :) Moja córcia na takim zwykłym z dodatkowymi kółkami jeździła odkąd miała 2 z hakiem. I nic, a po tygodniu, dosłownie 7 dniach jak dostała biegowy, nauczyła się łapać równowagę, jeździła na nim bosko... I po tych 7 dniach przesiadła się na normalny na dwóch kółkach i zmiejsca pojechała :) Miała niecałe 4 lata.

    Za to Synek, latek 2,5 niecale... Pedałować nie umie. Trójkołowego używał właśnie do odpychania. Teraz na biegowym jeździ od kilku dni i pięknie z równowagą. Myślę, że w wakacje będzie już jeździł na normalnym.

    Biegowy nie jest potrzebym "na długo". Może warto od kogoś pożyczyć. Ale na serio - super sprawa :)
    --
    •  
      CommentAuthormyszaasia
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    dziękuje za odzew, właśnie o takie opinie mi chodziło, właśnie o tą równowagę mi chodzi , mój starszy sześcioletni syn do tej pory nie umie jeździć na dwóch kółkach tyko na czterech , były już próby na dwóch ale ma problem z utrzymaniem równowagi, i po prostu boi się mimo że była rączka z tyłu rowerka którą Go podtrzymywaliśmy w razie upadku, i tak właśnie się zastanawiałam nad biegowym dla mojego młodszego prawie dwulatka , lubi jeździć samochodzikiem pchaczem to pomyślałam ze taki biegowy był by super sprawą, szkoda właśnie że to tylko na krótki okres taki rowerek , w sumie to praktycznie nowość i jest od niedawna i nie widziałam u znajomych aby ktoś miał taki i nie mam od kogo pożyczyć :((
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMay 16th 2011
     permalink
    Planuję taki kupić, ale od znajomych właśnie, używany. Świetna sprawa :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    No cóż u nas Ani nie pomógł w nauce jazdy. miała problem potem z pedałowaniem i "ogarnięciem" zwykłego roweru. Kuba krótko się na nim poruszał a potem na pedałowym sie odpychał.
    No ale może macie rację
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 17th 2011
     permalink
    Maja też ma biegowy i bardzo go sobie chwalimy, wszystkie dzieci sąsiadów przesiadły się z takich na normalne, bez dodatkowych.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    czy któraś z Was robiła sobie trwałą w ciąży? Bo farbowałyście na pewno :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    katy222: czy któraś z Was robiła sobie trwałą w ciąży? Bo farbowałyście na pewno :)


    Trwala jest na zasadzie malowania z tym,ze uzywa sie owiele silniejszego plynu...;) Nic sie nie powinno stac szczegolnie,ze trwala krotko sie trzyma ;)
    --
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    W ciąży farbowanie wskazane jest tylko z użyciem farb bez amoniaku. Nie wiem jaki jest skłak płynu to trwałej, ale chyba bym się obawiała.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.