Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeAug 10th 2011 zmieniony
     permalink
    oki dzięki wielkie
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    Moga byc oprocz zebow plesniawki, ew bol gardla. Moj ostatnio 4 dni odmawial jedzenia, najpierw myslalam, ze to zeby okazalo sie, ze bardzo go bolalo gardlo. Kataru i kaszlu brak.
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeAug 11th 2011 zmieniony
     permalink
    też może być popsikałam mu na wszelki wypadek gardło i wysmarowałam dziąsła aperisanem czy coś takiego wyciąg z szałwii, śniadanie jakoś zjadł zobaczę co będzie jak go odbiorę ze żłobka
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    Witam po długiej przerwie:)
    Melodie przed ospą bardzo często występuje gorączka ot taki i nic więcej a potem sypie w różniastych miejscach.Z moich doświadczeń (niestety nie miłych) trzeba dziecko przy tej chorobie myć co dziennie i smarować czasami od lekarzy można usłyszeć nie kąpać bzdura nie moczyć przez pół godziny ale umyć.
    Dziewczyny czy wasze pociechy nadal się buntują? Bo ja ostatnio dostaje zajoba.Hanka papuguje wszystko od Błażeja a tłuką się niesamowicie.Nie mam już siły normalnie...
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeAug 16th 2011
     permalink
    A Katy gratuluję:) nie miałam okazjiwcześniej
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    Agulina
    Hania wchodzi w okres buntu dwulatka (sama wiesz bo masz już trzylatka w domu).
    Moja Hania tłucze się ze swoim kuzynem ile wlezie. On ma 5 lat, prawie 6. I niestety uczy sie od niego samych zlych nawykow:angry:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Witajcie! Przechodzę ze strony Przyszłych Mamuś na stronę Rozpakowanych.
    A oto moja królewna Milenka w 9 dobie życia :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    Cudo! :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    No przecudowna!!
    A jaka poza!! "Ja teraz odpoczywam i mam was w nosie" :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    Żeby nie było wątpliwości, nikt jej w takiej pozycji nie układał :smile:
    --
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    kate1 cudeńko Milenka;) slodziutka jak najsłodsze cukiereczki:)
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    Hehe, nie ma co - "wyluzowana" jest:wink:
    Prześliczna!
    --
  2.  permalink
    kate1: Żeby nie było wątpliwości, nikt jej w takiej pozycji nie układał :smile:


    No wiesz, czas najwyższy się rozprostować jak tyle musiała w ciasnym brzuszku siedzieć :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    ja nie mogę !!!! :wink:
    faktycznie poza iście królewska :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    jak w piosence: jesteśmy na wczasach, w tych góralskich lasach :-P
    --
  3.  permalink
    Cudna dziewczynka. Prawdziwy Skarb. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    haha, ale wyluzowana Laska :))) Kate, pamiętaj, że na przyszłych mamusiach czekamy na Twoja relację, ok?
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    Śliczny skarbek:) Gratuluje
    Mada dopiero co jeden buntownik sie uspokoił a drugi już zaczyna super.Jeszcze trochę i będzie po:)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    Kate
    Zakochałam się:crush: Cudona, prześliczna i taka do schrupania.

    Agulina
    nie pocieszaj się hehe. Potem bunt 4 latka, 5 latka, nastolatka itp....:fingersear:
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    Dzięki Mada kochana jesteś:)
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 19th 2011 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny w imieniu Milenki :smile:
    Annalena, pamiętam :smile: Zaczęłam już pisać pod swoim wykresem (piszę na raty), jak skończę to Wam wrzucę całość na forum.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 19th 2011
     permalink
    Super:) to ja gzrecznie czekam :) najwyżej dopytam o szczegóły na privie:)
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 19th 2011
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn, które rodziły przez CC: jak długo utrzymywały Wam się odchody poporodowe i czy ustały nagle czy stopniowo krwawienie malało? Miałyście założony dren w czasie operacji? Martwię się, bo ja drenu nie miałam a odchody jak na mój gust słabe, do tylko pierwsze 3 dni mogę określić jako silne krwawienie, a potem co raz mniej. Wczoraj miałam 11dc licząc od dnia porodu i już ani śladu krwi, po dzisiejszej nocy miałam na wkładce taką dosłownie odrobinkę jakby żółtego śluzu. Poradźcie!!
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeAug 19th 2011
     permalink
    Ja po obu na 5 dobę wychodziłam ze szpitala i krwawienie niewielkie było ale nei pamiętam kiedy ustąpiło ale zbyt długo nie trwało.Drenu też nie miałam
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 20th 2011
     permalink
    Dzięki agulina5! Konsultowałam się też z położną i powiedziała, że jeśli nie mam gorączki, nie czuję jakiegoś przykrego czy brzydkiego zapachu to wszystko raczej jest ok. Może po prostu tak szybko mi się macica oczyściła.
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeAug 21st 2011
     permalink
    kate1 to chyba tak jak zz dziećmi niby tak samo ale każde inaczej:)
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeAug 21st 2011
     permalink
    agulina5, dziś krwawienie wróciło :) dosłownie zalało mnie podczas karmienia córki rano. Położna mówiła mi, że czasem zdarzają się takie jednodniowe przerwy ale żeby trzydniowe? Widać taki mój urok :)
    --
  4.  permalink
    Hej dziewczyny, zadałam pytanie na wątku przedszkolnym. Mogłybyście zajrzeć i ew. podzielić się Waszymi doświadczeniami?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Dziewczyny która z Was leczyła paciorkowca w ciąży? Brałyście antybiotyk, czy wystarczyły zastrzyki przed porodem?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Standard jest taki, że antybiotyk podaje się w trakcie porodu. Jestem nosicielką w dodatku uczulona na penicylinę. Dostałam Dalacin.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    tak, tak znam standardy, tylko pytam jak to wyglądało u was w praktyce?
    Ja zamierzam wymusić na ginie jakieś leki, chyba, że poda dobre argumenty, że nie potrzeba.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Katy, spokojnie. Dziecku naprawdę nic nie grozi. Jesteś nosicielką jak wiele innych kobiet. Wystarczy, że po rozpoczęciu akcji porodowej stawisz się do szpitala i dostaniesz antybiotyk. Wcześniejsza kuracja nie ma sensu według wielu lekarzy.

    Pojechałam do szpitala, gdy miałam skurcze co 5 minut. W szpitalu było juz po regularnych skurczach, ale ze względu na GBS + lekarz uparł się, żeby połozyć mnie na patologię (no i miał rację). Dalacin dostawałam co 8 godzin do porodu.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Josaris to ile czasu Ty rodziłaś?
    Ja planuję urodzić w dwie :) i co w takim przypadku?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    He he, nie tak długo rodziłam :cool:. Po trzech godzinach skurczów co 5 minut postanowiłam pojechać do szpitala. Byłam tam o 6:00 rano. Skurcze odeszły, zostałam na patologii i dostałam antybiotyk. Regularne skurcze powróciły około 19:00, o 23:55 Stasiek był już z nami po drugiej stronie brzucha..

    W Twojej sytuacji najważniejsze to nie zwlekać z wyjazdem do szpitala.
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Josaris: skurcze powróciły około 19:00, o 23:55 Stasiek był już z nami po drugiej stronie brzucha

    Zazdroszczę...:wink: Mi zajęło to 14 godzin :wink: no ale mój kochany klocuszek ważył 4330g i mierzył 58cm - obudziłam chyba cały szpital swoim wyciem :bigsmile: a co! Ale to w "nagrodę" za to, że nie chcieli mi dać oxy. Zero skurczy partych...
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    iborkowska: mój kochany klocuszek ważył 4330g i mierzył 58cm - obudziłam chyba cały szpital swoim wyciem a co! Ale to w "nagrodę" za to, że nie chcieli mi dać oxy. Zero skurczy partych...


    Ha! Staś to mój drugi synek, ważył 4345, 58 cm :cool:. Jasiek 4390, 58 cm - zdecydowanie dłuższy poród. Widzisz, ja się uparłam i nie zgodziłam na oksytocynę przy drugim porodzie, bo po pierwszym porodzie doskonale pamiętałam, że oksytocyna = masakrycznie bolesne skurcze.
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    pandy1, proponuję konsultację u alergologa, żeby to jakoś rozsądnie poukładać. Na pewno nie zaszkodzi tez probiotyk (najlepiej dicoflor). Próbowałaś podawać małemu kaszkę Sinlac? Mój Jaś bardzo lubił. Dla alergików jest jak znalazł.
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    pandy1 może wizyta u dietetyka zajmującego się żywieniem dzieci? Ja niestety puki co tylko dorosłymi się zajmuję więc nie pomogę :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    a ja mam takie pytanko a jednocześnie prośbę :wink:

    jaki rozmiar Pampersów może nosić dziewczynka urodzona 4 czerwca z wagą 3,7 kg oraz długością 61 cm

    3 czy 4 bardziej ?

    nie mam pojęcia ile teraz waży i mierzy a wybieramy się w niedzielę i chcę coś kupić a jako, że ubranek mają milion srylion to pomyślałam, że paczka Pampersów się przyda [wiem że używają] i do tego jakaś grzechotka albo coś :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    3
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    A ja bym kupiła 4. Długaśna jest, więc jest ryzyko, ze 3 to będą "biodrówki" - a nawet, jeśli 4 będą za duże, będą mieli na później. Lepsze to, niż zalegające w szafie za małe pieluchy:smile: Wiem coś o tym:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    hmm bo trójki mogą być za małe tak ?
    w sumie faktycznie lepiej większe, na zaś..
    ale czwórki to nie są dla takich dużych dzieciaczków ?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    Teorko, moja córa czwórki zaczęła nosić mając nieco ponad 3 miesiące, bo była właśnie z tych długich dzieci (do dziś jej zresztą zostało). Też bym sugerowała kupić większe, najwyżej będą na później.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Czwórki są od 7kg
    Mój Witek też jest długi i 3 już od dawna są mu za krótkie
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Teo 3 będą OK...Patrzę na Wojtusia i u niego nie są biodrówkami;)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Jaherko, a ile Wojtuś mierzy? Bo ta Mała, o której pisze Teo, urodziła się z długością 61 cm, teraz ma na pewno już więcej :-)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    No właśnie, 61 cm na starcie... Moja mierzyła 56 cm, a szybko z 3 wyrosła, więc co dopiero taka długa panna.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    agael77: Jaherko, a ile Wojtuś mierzy?


    Wiesz co tak dokładnie to Ci nie powiem, bo go Pani doktor nie mierzyła, ale ciuszki nosi już na 68...Jak się urodził miał 58cm. No i tak jak mówię 3 Pampersy są OK na niego... Ale dużo chyba też zależy od marki pieluch, bo Huggisy 3 są raczej maławe. Dostał je w prezencie i dzięki temu mogłam się utwierdzić w swoim wyborze co do Pampersów,w sensie ,że to dobry wybór był...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    A co do pieluch- ostatnio kupiłam te z Lidla- masakra jakaś, tak twardych pieluch jeszcze nie widziałam:shocked:
    BTW- w Realu teraz jakaś promocja jest - dwupak Pampków 4 po jakieś 84zł (łącznie 170 pieluch)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    agael77: A co do pieluch- ostatnio kupiłam te z Lidla- masakra jakaś, tak twardych pieluch jeszcze nie widziałam:shocked:
    BTW- w Realu teraz jakaś promocja jest - dwupak Pampków 4 po jakieś 84zł (łącznie 170 pieluch)


    Kiedyś, pamiętasz, na wątku wyprawkowym rozmawiałyśmy o pieluchach i zdaje się,że ceri polecała te z Lidla... Z ciekawości sprawdziłam ich cenę i różnica z Pampersami to ok.5gr za sztukę... Więc jak dla mnie to żadna różnica... Zwłaszcza,że my pieluchy kupujemy tylko w takich promocjach jak piszesz...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.