Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 11th 2011
     permalink
    Krwawiłam bardzo długo, często po ustaniu krwawienia po paru dniach znów coś się działo. Pytałam dwóch lekarzy, czy tak może być. Usłyszałam, że przez 6-8 tygodni tak może być. Jeśli krwawienie nie jest bardzo intensywne i nie pojawił się nieprzyjemny zapach, jest ok. Zauważyłam, że u mnie krawienie wracało, gdy podniosłam coś cieższego (np. fotelik samochodowy z dzieckiem:shocked:), gdy było upalnie, gdy bardziej się zmęczyłam, gdy ubrałam bardziej obcisła bieliznę.
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeSep 12th 2011
     permalink
    Josaris, dzięki za info, to mnie uspokoiło. Wczoraj też pobolewał mnie brzuch, nawet jak nie karmiłam, ale dziś na razie jest spokój.
    Dobrze wiedzieć, że od podniesienia czegoś cięższego też mogą wrócić krwawienia, muszę na to uważać.
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeSep 13th 2011
     permalink
    Mamusie może wiecie gdzie aktualnie można kupić pampersy w promocyjnej cenie (w którym markecie)?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 14th 2011
     permalink
    w tesco jest kartonowa paczka (3 opakowania się mieszczą) za 99zł
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  1.  permalink
    Mam wiadomosc od bursztynek80,poniewaz utrzymuja znia kontakt.

    Otoz urodzila dziewczynke 3400g i 56cm:)):clap::clap::clap::clap:Gratulacje kochana!!!!
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    Gratulacje Bursztynku:clap:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 24th 2011
     permalink
    Anetka, no ja tu przyszłam na fotki małego no! gdze są?:)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 25th 2011
     permalink
    Dziewczyny, czy możecie polecić jakiegoś fajnego sprzedawce na Allegro, u którego można kupić w fajnej cenie zabawki dla malucha?
    Potrzebuję zrobić większe zakupy i nie chcę się rozdrabniać na kilkanaście przesyłek.
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 26th 2011
     permalink
    polecam sprzedawcę
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie (z góry przepraszam, jesli już takie było wcześniej na tym wątku, ale przebrnięcie przez 377 stron to trochę ponad moje aktualne możliwości czasowe...). Czy dziecko którejś z Was miało asymetrię głowy / zwracało głowę dużo chętniej w jedną stronę / kręcz szyi?
    Mam skierowanie dla Milenki do poradni rehabilitacyjnej i zastanawiam się na czym polega rehabilitacja takiego maluszka.
    Dzięki z góry!
    --
  2.  permalink
    Kate, my mieliśmy lekką asymetrię ułożeniową- mała skracała jeden bok. A jaka metoda rehabilitacji - Vojty czy NDT-Bobath?
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    Ceri, nie wiem. Pewnie się dowiem na pierwszej wizycie... Czy te metody są uciążliwe dla dziecka?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    Kate nie wiem czy pamiętasz,ale z moim Wojtusiem było podobnie... Zresztą wysyłałaś mi wtedy skan książki Zawitkowskeigo...
    Tak naprawdę dopiero na ostatniej kontroli wyszło,że wszystko jest w jak najlepszym porządku...
    Nasza pani neurolog powiedziała,że dopiero jak dziecko skończy 3 mies i 2 tyg to można wyrokować,czy jest problem z napięciem...
    Pod Twoim wykresem przeczytałam,że to pediatra dała skierowanie...
    Hmmm... Z tego co mi się wydaje to najpierw dziecko mimo wszystko powinien obejrzeć neurolog... Ja bym chyba mimo wszystko spróbowała bo nam jeden z pediatrów też zwracał uwagę na tę asymetrię a widzisz wszystko jest OK.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeSep 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Jaheira, jasne, że pamiętam :)
    Tylko, że widzisz, Milenka ma krzywą główkę i to widać gołym okiem. Widać sami przekładaniem jej główki i podpieraniem pieluszką tego nie damy rady wyprostować.
    No i chodzi też chyba o to, żeby w porę zareagować, żeby kręczu Mała nie dostała, bo jak dla mnie to Milenka kręczu nie ma, ale mogę się nie znać.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    Wiesz co? Wojtek też ma lekko krzywą główkę, ale do tej pory żaden lekarz nie widział w tym żadnej nieprawidłowości...
    I na początku Wojtuś też tylko n ajednej stronie główkę trzymał i w ogóle nie było mowy żeby ją przekręcił...
    Jeśli mogę Ci coś poradzić to wizytę u neurologa...
    Żeby nie dać się zapędzić w tę pułapkę, o której pisał Zawitkowski...
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    Jak Cyryl miał 3 miesiące, byliśmy z nim u neurologa, który stwierdził, że ma asymetrię ciała, skracał lewy bok i miał osłabione napięcie mięśniowe na plecach. Wybrałabym się na Twoim miejscu Kate do neurologa, bo to naprawdę ważna sprawa. U nas do tej pory skutki nierównego napięcia mięśniowego odbijają się echem na psychoruchowym rozwoju naszego dziecka, chociaż na pierwszy rzut oka nikt by niczego nie zauważył.
    --
  3.  permalink
    No właśnie, u nas też neurolog stwierdziła, że mała skraca bok i to ona zaleciła ćwiczenia (żeby mała nie miała skoliozy później). Z napięciem było u nas ok.
    Ćwiczyłam z Ewcią w domu (fizjo pokazała mi jak to robić). My ćwiczyliśmy metodą NDT Bobath i nie było to dla małej uciążliwe- taka zabawa po prostu. Np jak ją przewijałam, to łączyłam jej stópki i rączki po środku(tak ją "zbierałam" :wink:), drugą ręką głaskałam główkę, żeby ustawiła ją prosto.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 30th 2011
     permalink
    My mamy za sobą obie metody
    i powiem tak - przy Vojcie dziecko płacze nie dlatego że je boli czy cos - ale że jest zmuszane do czegoś czego nie chce. W 90% dzieci płaczą bo się buntują. Słyszałam tą rozpacz u Antosi czy wcześniej Kuby ale to był zupełnie inny rodzaj płaczu niż przy bólu (mama odróżnia te dźwięki) Dziecku jest źle i niewygodnie a do tego ktoś obcy dotyka i przytrzymuje - czy też potem rodzic "trzyma na siłę" - nie dziwi mnie ten bunt i płacz ;) Jest to bardzo skuteczna metoda i bardzo dobra!
    Bobathem ćwiczymy do dziś i u nas to była jedyna dobra metoda bo nie obciążała serca Antosi
    Równie fajny i dobry jest masaż Shantala i do dzis Antosia go lubi jak i polubił Nat - był to u mnie jakiś odruch że wplotłam jego elementy w codzienne życie
    ___
    Dziewczyny juz napisały to co najważniejsze - czyli neurolog podstawa. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie wygląda to tak że owszem pediatra moze dać skierowanie na rehabilitację ale tam czeka sie na wizytę z doktorem czy magistrem rehabilitacji i dopiero on podejmuje decyzję czy i jakie zabiegi - na wszystko niestety sie czeka od kilku tyg do 2 miesiecy :( W tym czasie mozesz załatwić neurologa - nie zaszkodzi a pomoże
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 2nd 2011
     permalink
    Dziewczyny, dziękuję za wszystkie Wasze wpisy!
    Udało mi się na drugi dzień po wizycie u pediatry załatwić pierwsze spotkanie w poradni rehabilitacyjnej, które będzie 06/10/11. Zobaczę jak ta wizyta będzie wyglądać, co powie rehabilitantka i na pewno podzielę się z Wami tutaj wszystkim co usłyszę i zobaczę. Być może, że i sama ta rehabilitantka zasugeruje neurologa, albo wręcz ja ją o to zapytam.
    Myślę, że jeśli oprę się na tym, co pisze Jaheira, że dziecko powinno mieć 3,5 miesiąca, to z ewentualną wizytą u neurologa zdążymy.
    Co Wy myślicie?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    kate1: Myślę, że jeśli oprę się na tym, co pisze Jaheira, że dziecko powinno mieć 3,5 miesiąca, to z ewentualną wizytą u neurologa zdążymy.
    Co Wy myślicie?
    Niestety ja sie nie zgodzę z tym... Antosia pierwsza po szpitalną wizytę miała kilka dni po wyjściu i od razu ruszyliśmy z rehabilitacją - w szpitalu kazali mi czekać do 3 m-cy najlepiej pół roku a znajomy lekarz kazał natychmiast i dobrze że go słuchałam
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    Agunia05: w szpitalu kazali mi czekać do 3 m-cy najlepiej pół roku a znajomy lekarz kazał natychmiast i dobrze że go słuchałam

    No i bądź tu człowieku mądrym...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    Agunia05: Niestety ja sie nie zgodzę z tym... Antosia pierwsza po szpitalną wizytę miała kilka dni po wyjściu i od razu ruszyliśmy z rehabilitacją - w szpitalu kazali mi czekać do 3 m-cy najlepiej pół roku a znajomy lekarz kazał natychmiast i dobrze że go słuchałam


    Agunia,ale Antosia jest wcześniakiem a wiadomo,że wcześniactwo niesie ze sobą bagaż pewnych schorzeń... Przecież wiadomo,że w związku z tym jest pod inną opieką lekarską...

    Tu mówimy o dzieciach urodzonych o czasie... A w ostatnim czasie jest tendencja do diagnozowania wzmożonego napięcia u maluchów, które fizjologicznie takowe mają... Bez sensu są w takich wypadkach skierowania na rehabilitację...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 3rd 2011
     permalink
    Jaheira: które fizjologicznie takowe mają...
    czy pisząc to zdanie masz 200% pewność że Milenka ma takową? Pediatra zwróciła na coś uwagę i warto to zdiagnozować dalej niż potem czegoś żałować. Im szybciej podejmie sie rehabilitację tym lepiej i tym krócej ona może trwać.
    Mój Jakub miał lekką asymetrię i lekko obniżone napięcie - pediatra mówiła że samo przejdzie nie przeszło i był rehabilitowany na szczęście krótko ale jednak. I neurolog nie mówiła że to za małe dziecko
    U nas jest taka droga by sie dostać na rehabilitację: pediatra - neurolog - rehabilitant. i gdy neurolog nie widzi potrzeby choćbyś stanęła na głowie nie mając skierowania od niego nie będzie rehabilitacji
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Mam pytanie do mam - moja 4 mies córcia zaczęła wczoraj przygryzać, a raczej przyciskać, bo zębów nie ma, dolną wargę. Już jej się krwiak czy siniak zrobił. Zagaduję ją jak mogę, wsadzam gryzaki, ale ona widać polubiła to przyciskanie. Ślini się przy tym strasznie. Miała któraś tak z dzieckiem? Co zrobić? Co może pomóc? Przecież takie przyciskanie może na trwale zostawić ślad na wardze.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 4th 2011 zmieniony
     permalink
    Agunia05: czy pisząc to zdanie masz 200% pewność że Milenka ma takową? Pediatra zwróciła na coś uwagę i warto to zdiagnozować dalej niż potem czegoś żałować. Im szybciej podejmie sie rehabilitację tym lepiej i tym krócej ona może trwać.


    Agunia cofnij się proszę do tego o czym wcześniej pisałam....

    Inaczej sprawa ma się przy obniżonym napięciu- tak jak u Twoich dzieci... Obniżone napięcie nie jest stanem fizjologicznym i tu wiadomo,że trzeba rehabilitowac jak najwcześniej...
    Natomiast przy wzmożonym napięciu dopiero po skończonym 3 mies można stwierdzić czy to stan patologiczny czy fizjologiczny...
    Przypadek, o którym pisze Joy wybitnie pokazuje,że pediatra nie powinien diagnozować problemów z napięciem- to rola neurologa. I dobry neurolog będzie wiedział, kiedy dziecko jest zdenerwowane i kiedy badanie nie jest już miarodajne...
    I jeszcze jedno- przed ostatecznym zaprzeczaniem wzmożonego napięcia u Wojtusia(po 3 mies i 2tyg) byliśmy kilkakrotnie na kontrolach neurologicznych...
    Tak więc to nie jest tak,że każą Ci czekać do tych magicznych 3 mies...
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 4th 2011
     permalink
    Agunia, Jaheira, poprawcie mnie jeśli się mylę, bo nieznany mi to w sumie temat (aż do teraz), ale to że pediatra stwierdził asymetrię głowy i z tego powodu zalecił rehabilitację nie musi od razu oznaczać, że dziecko ma problem z wzmożonym napięciem. Czy rehabilitant po obejrzeniu dziecka będzie w stanie to stwierdzić?
    Ponieważ wizytę mam pojutrze, nie chcę teraz na łeb na szyję lecieć do neurologa, jakoś wolę na razie zobaczyć co ta wizyta przyniesie a godzina rehabilitacji chyba mojemu dziecku nie zaszkodzi, zwłaszcza gdyby to miało wyglądać jak zabawa.

    Szczerze mówiąc nie wiem czy u mnie pediatrzy kierują do neurologów - po prostu nie miałam wcześniej do czynienia z takim przypadkiem...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 4th 2011 zmieniony
     permalink
    kate1: Agunia, Jaheira, poprawcie mnie jeśli się mylę, bo nieznany mi to w sumie temat (aż do teraz), ale to że pediatra stwierdził asymetrię głowy i z tego powodu zalecił rehabilitację nie musi od razu oznaczać, że dziecko ma problem z wzmożonym napięciem.


    Moim zdaniem jest dokładnie tak jak napisałaś... U nas to pediatra właśnie zwrócił uwagę na asymetrię głowy... Neurolog natomiast po pierwszej wizycie powiedział,że widzi,że Wojtuś jest napięty, ale zalecił dodatkowe wizyty, na których na bieżąco obserwował czy to stan patologiczny czy nie... Badanie u neurologa jest takie dosyć charakterystyczne i jego trakcie lekarz zwraca uwagę na wiele aspektów...
    Ja się cieszę,że trafiłam na taką panią doktor bo słabo mi się uśmiechało chodzenie na rehabilitację...
    Kasiu, ja mimo wszystko i tak bym skonsultowała Milenkę u neurologa. Bo u nas akurat, gdybyśmy polegli tylko na zdaniu pediatry to już dawno bylibyśmy rehabilitowani i to zgodnie właśnie z tym, o czym pisał Zawitkowski...
    Oczywiście, w Waszym przypadku warto pojechać do poradni, skoro macie tę wizytę na dniach ale ja dodatkowo i tak pewnie chciałabym,żeby moje dziecko obejrzał neurolog.
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    ja uwazam, ze lepiej dmuchac na zimne niz potem sobie pluc w brode...ze sie "czegos" nie zrobiło odpowiednio wczesniej...nie wiem po ile jest u Was prv wizyta , ale chyba to nie jest az taki mega wydatek zeby do neurologa sie jednak nie zgłosic...jesli nie bedzie koniecznosci takowych wizyt wiecej to odetchniecie z ulga...
    moja psiółka posłuchała pediatry i czekała do 4 miesiąca....dziecko ma padaczke, obnizone napiecie i nne cuda wianki...nie zyczymy nikomu....szkoda tylko, ze do neurologa poszła tak późno bo ok 6 miesiąca (2 mies czekała na wizyte)...bo rehabilitacje, ba...diagnoze mozna było wczesniej postawic i moze by az tak daleko sie to wszystko nie posuneło...
    Wiec moim skromnym zdaniem, jesli lekarz pediatra widzi lub podejrzewa, ze cos "mu nie pasuje" to kochane mamy sprawdzcie to za wczasu...nie traccie czasu...
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 5th 2011
     permalink
    iwrowe, zgadzam się oczywiście z tym, że na zimne lepiej dmuchać, nie mam co do tego wątpliwości.
    Jutro spotkanie z rehabilitantką a potem decyzja co do neurologa. Pieniądze za wizytę bez znaczenia w tym wypadku.
    Dziękuję Wam wszystkim za opinie i rady, jutro wieczorem postaram się Wam napisać relację z wizyty w poradni.
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    kate - trzymam kciuki za wizyte :):)
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Dzięki! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Ja dziś po wizycie z Milenką w poradni rehabilitacyjnej więc piszę, jak obiecałam :smile:
    Była ona bardzo krótka bo się okazał pewien problem ze skierowaniem i biurokracja znów nas zjadła.
    Rehabilitantka na razie tylko obejrzała Milenkę, wypytała mnie o to, czy sama odwraca główkę na lewą stronę, czy przypadkiem cała się nie skręca w literę C przy okazji patrzenia w prawo, czy wodzi wzrokiem jak się jej patrzy w oczy i czy ma cały czas zaciśnięte piąstki, czy podnosi głowę podciągana za barki z pozycji leżącej. Położyła ją na wielkiej piłce i przewalała po tej piłce obserwując zachowanie Milenki, potem na brzuszku, też na tej piłce i moja córka po raz pierwszy porządnie trzymała główkę w górze! :) W domu w ogóle złości się leżąc na brzuszku a podniesienie głowy jest dla niej wyraźnym wysiłkiem, tak jak i przełożenie główki z jednej strony na drugą. A na tej piłce śmigała jak ta lala! No, ale na piłce łatwiej jej było niż na płaskim no i rączki jej rehabilitantka przyciągnęła blisko do tułowia więc też ciut inaczej. Fajnie, bo w domu też mam taką piłką gimnastyczną więc od jutra ją wykorzystamy. No i jeszcze na koniec rehabilitantka położyła Milenkę na pleckach na brzegu stołu, tak że szyjka główka były poza krawędzią i badała jej mięśnie szyi – prawy ma podobno trochę twardszy i napięty, stąd ten skręt główki w prawo, lewy za to jest nadmiernie rozciągnięty. Kręciła jej główką na boki a moje przespokojne dziecko ani nie pisnęło! Jestem z niej dumna :)
    Mamy zalecenie na 10 seansów 30-miniutowych ćwiczeń i tyle samo masaży, ale może się okazać, że już po ćwiczeniach masaże nie będą potrzebne. Po zakończeniu, kontrola u lekarza rehabilitacji.
    O neurologa na razie nie spytałam bo ta wizyta była masakrycznie krótka przez papierologię a już następne dzieciątko czekało na rehabilitację. Kolejna wizyta we środę to sobie wtedy na spokojnie z tą rehabilitantką porozmawiam.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 7th 2011 zmieniony
     permalink
    cześć dziewczyny mam pytanie moja bratowa urodziła we wtorek przez cc córeczkę miała zatrucie ciążowe i niby wszystko ok....ale ona spuchnięta a dzidzia strasznie apatyczna nie chce jeść strasznie ulewa chyba nawet mniej je niż ulewa;/ traci na wadze a i tak ważyła 2960
    i stąd moje pytanie czy któraś z was miała zatrucie? i jak potem dzieci?? nie mamy nikogo w śród znajomych co by mieli zatrucie i niema się kogo zapytać jak potem! dziękuje za odp:)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 8th 2011
     permalink
    ee nie wiem jak to bywa z zatruciem, ale przy ciągłym spadku wagi ja bym gnała do dobrego pediatry na początek. Może trzeba będzie zastosować jakieś lecznicze mm.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 8th 2011
     permalink
    Katy gratulacje, przegapilam informacje ze urodzilas :))
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeOct 8th 2011
     permalink
    ja bym tez tego nie lekcewazyła. DOBRY pediatra
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 9th 2011
     permalink
    KATY śliczny synuś :smile::smile::smile::smile::smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 9th 2011
     permalink
    podziękować ;)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 9th 2011
     permalink
    Katy, a wkleiłaś jakieś fotki? Bo widzę tylko tę mini na suwaczku i już jestem zachwycona!!:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 9th 2011
     permalink
    dzięki:) mała już je ładnie:) i już nie jest taka nie przytomna ale za to bratowa dalej opuchnięta i z nadciśnieneim i jest w szputalu od wczoraj więc my na zmianę pomagamy bratu przy małej! biedna jest bo załąmana płacze w szpitalu tęskni bardzo za dzidzią! mam nadzieję że ją tam szybko podreperują i puszczą do domku!
    --
  4.  permalink
    Ehh a moje maleństwo od 3 dni w szpitalu :sad:
    Pojawiła się żółtaczka i niestety poziom bilirubiny wzrósł tak bardzo że go musieliśmy zawieźć na naświetlania :sad:
    To się w głowie nie mieści żeby takie maleństwa w szpitalu musiały siedzieć :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeOct 9th 2011
     permalink
    night - zdrówka dla Frania i żeby jak najkrócej musiał być naświetlany
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 9th 2011
     permalink
    nightwspolczuje:sad: a mozesz byc z Malenstwem w szpitalu czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    no ja właśnie dnie Wiem po co ta żółtaczka w ogole się pokazuje! ale Franio pewnie szybko się jej pozbędzie:)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 10th 2011 zmieniony
     permalink
    O kurde, Night, to przykre. Ale grunt, ze wiedza jak to zwalczac. Bo to fizjologiczna zoltaczka, nie?
    _____
    mam pytanie do *mamuś po CC*: jak sie czulyscie w 3i4 dobie? Mi dzis leci czwarta, rana mnie szczypie, ruszam sie i sily wrocily, ale bol jest (mimo ketonalu) i chodze wolniej, nie jest latwo. A personel mnie pogania i mam wrazenie, ze powinnam juz skakac ich zdaniem. Wzielam sama prysznic, ogolnie staram sie chodzic, siedziec, ale moze rzeczywiscie powinno sie jakos bardziej? Bardziej wszystko..?
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    U nas też problemy:sad: Pojawiła się krew w pępku. Niby nie dużo ale ponieważ Mały ciagle się pręży, bo jest też problem z brzuszkiem, strasznie się martwię. Nie ma obrzęku ani ropnego wycieku. Lekarka przez tel. powiedziała, żeby to obserwować. Do przychodni oczywiście nie ma numerków a prywatna lekarka nie wie, czy się dzisiaj do nas wyrobi:neutral: Do tego dziecko od wczoraj strasznie marudne. Dzisiaj w ogóle nie śpi, noc zarwana. Kurde, ciężko jest..
    Czy któraś z Was miała podobny problem z pępkiem?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    aneta, ale pępuszek już w ogóle odpadł?
    Bo u mojego Wojtusia, jak jeszcze był kikucik to pojawiła się odrobina krwi... Ale to efekt pielęgnacji... No bo w końcu przy ty kikucie majstruje się trochę...
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Jaheira: aneta, ale pępuszek już w ogóle odpadł?

    Tak, odpadł po 8 dniach. Do wczoraj było czysto, a teraz ta zakrzepnięta krew.. Ponoć tak się zdarza ale boję się, że zacznie się babrać i problem gotowy..
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeOct 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Anetko, ja miałam w czwartek taki problem- Krzyś miał w pępku krew, a to było 2 tyg po odpadnięciu pępowiny. Zadzwoniłam do naszej pani doktor- powiedziała, że dopóki pępek się zupełnie nie zagoi może tak być, że troszkę jest krwi w pępku, kazała się nie martwić (pępek nie był czerwony, tylko zaschnięta krew w środku). Jeszcze raz była krew i do dzisiaj spokój. Profilaktycznie dwa dni psikałam octaniseptem
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 10th 2011
     permalink
    Ceri:kissing: dziękuję, jesteś kochana - pół kamienia z serca:whorship:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.