Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 13th 2011 zmieniony
     permalink
    Madzia, świetne wiadomości! Kiedy wypiszą Malutką do domku? Wiadomo coś?

    nightingale_84: ja jeszcze nie wiem jak moje dziecko reaguje jak go brzuszek boli :sad:

    Night, ja myślę, że ból brzuszka u dzieci objawia się podobnie a przynajmniej można go podejrzewać, jeśli dziecko jest niespokojne, płacze, na zmianę podkurcza i energicznie prostuje nóżki. Jak dziecko przez jakiś już czas nie puszcza do tego bączków to też może znaczyć, że zalegają gazy i jest dla dziecka nieprzyjemne. Moja córka dodatkowo jak jej coś przeszkadza to wierci się i szarpie przy karmieniu, kręci nerwowo głową trzymając brodawkę w buzi ://
    Na "odgazowanie" u mojej córki sprawdził się Espumisan w kroplach, ale wolno do podawać dzieciom po skończeniu 1 m-ca życia.
    Zgodnie z tym, co usłyszałam na swojej SR, prawdziwa kolka natomiast objawia się donośnym i spazmatycznym płaczem dziecka przy czym ból brzucha jest trudny do ukojenia a pojawia się codziennie w dokładnie tych samych godzinach (np. od 15 do 17tej). Niektórym dzieciom pomaga noszenie ich, przetaczanie sobie leżącego na brzuszku dziecka po swoich udach, masowanie brzuszka i robienie ciepłych okładów.


    nightingale_84: Jak zjem w ciągu dnia mała jajecznicę, jogurt, jakieś duszone mięsko to już jest za dużo czy nie?

    Wg mnie nie za dużo, ale z tego co słyszałam pediatrom zdarza się zdiagnozować zwykłą niemowlęcą wysypkę jako skazę białkową, więc nie ma się co z góry nabiału wystrzegać.

    Trisha: jogurt truskawkowy

    :shocked::shocked::shocked: W którym szpitalu można dostać jogurt???

    Magdalena: To ja do listy produktów wzdymających ze zdumieniem dopisuję miód

    Oooo! Z miodem jako potencjalnym "szkodnikiem" się nie spotkałam.
    --
  1.  permalink
    Oooo! Z miodem jako potencjalnym "szkodnikiem" się nie spotkałam.


    A ja właśnie wczoraj jadłam kanapki z miodem żeby sobie trochę osłodzić życie :smile:
    Nie miałam pojęcia że miód też może uczulać.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Ja właśnie szukałam w głowie i chyba jadłam już tosty z miodem - skoro nie mogę sobie przypomnieć to zapewne nic Milence nie było :smile:
    Tylko te poziomki nam dały do wiwatu :sad:
    Ale tak jak pisałyśmy - to, co będzie dobre dla jednego dziecka może nie być dla drugiego. Ja uważam, że jak się chce coś zjeść to trzeba spróbować, w niewielkiej ilości, i po prostu obserwować dziecko. chloe28 pisała, że i truskawki i cytrusy jadła, więc tego. Nie ma mądrych :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Ja z negatywna opinia na temat miodu przy karmieniu tez sie nie spotkalam, wrecz przeciwnie. Natomiast nie wolno podawac bezposrednio miodu dzieciom do 1 roku zycia, bo moze dojsc do zatrucia jadem kielbasianym.

    Ja jadlam wszystko i w kazdych ilosciach bez wyjatku i nigdy nie bylo problemow :) No, to znaczy jest problem teraz u mnie z powrotem do wagi sprzed ciazy :P
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Październikowe mamy, wychodziłyście już maluchami na spacery?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  2.  permalink
    Ja wychodziłam na badania.. ale to ciężko nazwać spacerkiem..
    Dzis Frania werandowałam i aż lepiej mu się potem spało!
    A jak jutro się pogoda utrzyma, u nas jest chlodno ale słonko świeci to tak na 10min mam zamiar wyjść na spacerek.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    no właśnie ja się zastanawiam, bo pogoda taka sobie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    Hej,
    My wychodzimy codziennie z Tadeuszkiem odkąd skończył tydzień. Jeździmy na zakupy, do parku, do lasu, wszędzie gdzie się tylko da:bigsmile: Ku przerażeniu prababć wszystkich.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 13th 2011 zmieniony
     permalink
    My też wychodzimy na dwór od drugiego tygodnia. Werandowaliśmy się dwa dni, a później nie wytrzymałam i poszłam na półgodzinny spacer:smile:
    --
    Dziewczyny pytanie i SZWY - jak długo się Wam rozpuszczały po porodzie SN? Bo u mnie większość jeszcze jest, z tym że mam je i na zewnątrz i w środku:sad:
    --
  3.  permalink

    Dziewczyny pytanie i SZWY - jak długo się Wam rozpuszczały po porodzie SN? Bo u mnie większość jeszcze jest, z tym że mam je i na zewnątrz i w środku:sad:


    Anetka u mnie już część się rozpuściła, przynajmniej tak to widzi położna, która dziś mnie sprawdzała.
    A tez byłam szyta i na zewnątrz i wewnątrz.
    Ale coś tam jeszcze jest.. W szpitalu mówili że tak do 2 tygodni mają się rozpuścić.
    -- // //
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    hej mamuski starszych pociech!
    kiedy wprowadzilyscie u swoich pociech mleko krowie zamiast mm???
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 13th 2011
     permalink
    marianna27: hej mamuski starszych pociech!
    kiedy wprowadzilyscie u swoich pociech mleko krowie zamiast mm???
    --


    w wieku 2.5 lat (karmilam 18 miesiecy ,potem podawalam mieszanki dla starszych dzieci )

    do 1 roku zycia nie jest rekomendowane aby dzieci pily mleko krowie z takiego wzgledu,ze skladniki i ich proporcje inne niz w mieszankach; jest niedobre mleko krowie na nerki (obciaza nerki dziecka) plus nie zawiera zelaza i odp witamin np wit E; mleko krowie zawiera za duzo potasu/sodu/chlorkow ktore obciazaja nerki dziecka, jego ukl trawienny nie jest w stanie strawic bialek krowich w zupelnosci. ja bym nie podawala do conajmniej 1 roku zycia ; mowie to jako matka i osoba ktora ksztalcila sie w tym zakresie.
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    chloe28: do 1 roku zycia nie jest rekomendowane aby dzieci pily mleko krowie z takiego wzgledu,ze skladniki i ich proporcje inne niz w mieszankach; jest niedobre mleko krowie na nerki (obciaza nerki dziecka) plus nie zawiera zelaza i odp witamin np wit E; mleko krowie zawiera za duzo potasu/sodu/chlorkow ktore obciazaja nerki dziecka, jego ukl trawienny nie jest w stanie strawic bialek krowich w zupelnosci. ja bym nie podawala do conajmniej 1 roku zycia ; mowie to jako matka i osoba ktora ksztalcila sie w tym zakresie.
    --

    Marysia ma 20 miesiecy prawie stad moje pytanie...zastanawialam sie czy juz zamieniac czy jeszcze poczekac, wiec poczekam jeszcze :wink:
    dzieki za odpowiedz
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    poprzednim razem szwy rozpuszczały mi się dłuuuugo. Teraz też jeszcze mam.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  4.  permalink
    Marianna, moja mleka jako takiego nie pija- ani mojego, ani mm, ani zwykłego. Ale np. jak robię jej kaszę manną, to robię jej na zwykłym mleku.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    jeśli dziecko dobrze toleruje takie mleko to czemu nie. Jednak mówi się,żeby tak wcześnie nie wprowadzać zwykłego mleka.
    Ja takiego problemu nie mam, bo ALeś ma skazę i w ogóle mleka nie pije.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    katy222: poprzednim razem szwy rozpuszczały mi się dłuuuugo. Teraz też jeszcze mam.

    Dziękuję:smile::kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    jeśli dziecko dobrze toleruje takie mleko to czemu nie. Jednak mówi się,żeby tak wcześnie nie wprowadzać zwykłego mleka.

    co innego samo mleko a co innego mleko przetworzone, takie łatwiej maluchom przyswoić.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 14th 2011 zmieniony
     permalink
    GOSIA już miesiąc skończyła ? :shocked::shocked::shocked::shocked:
    a JANEK zaraz skończy ? :shocked::shocked:
    jak ? kiedy ? :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    TEORKA: GOSIA już miesiąc skończyła ?
    a JANEK zaraz skończy ?
    jak ? kiedy ?

    No właśnie:wink: Za chwilę Ninka skończy miesiac:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    aneta01:
    No właśnie:wink: Za chwilę Ninka skończy miesiac:bigsmile:


    taaaaa
    ona to niech się najpierw "raczy" urodzić :cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny, nie mam za bardzo czasu prześledzić cały wątek dlatego zapytam: Jakie polecacie tańsze pieluchy? Idzie tego straszna ilość i obawiam się, że w pewnym momencie nie wyrobimy z mężem finansowo na pampersy. Pampki zostawimy na wyjścia i na noc, a na dzień kiedy częściej zmieniamy chcielibyśmy używać czegoś tańszego.... tylko co? Biedronka, Lidl, Rossmann, kaufland?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    ja zawsze poluję na promocje i kupuję większąilość. Teraz np jest promocja w Tesco na pampersy. Paczka +30% są po 44zł. moim zdaniem opłaca się.
    Te "tanie" pieluchy typu lidl, biedronka trzeba zdecydowanie częściej zmieniać więc cenowo chyba wychodzi na to samo. Kiedyś czasem kupowałam hugisy, ale były za sztywne i obcierały małego po boczkach.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    no cóż, mój Tadek potrafi załatwić nawet 3 pieluchy przy jednej zmianie, bo przecież wtedy kupkę najlepiej się robi.... że nie wspomnę o sikaniu (po mamie, po ścianie i po wszystkim dookoła :wink: ) Generalnie właśnie musimy mu często pieluchy zmieniać stąd moje pytanie o tańsze. Chyba nie zostanie mi nic innego jak po prostu próbować.
    --
  5.  permalink
    mój Tadek potrafi załatwić nawet 3 pieluchy przy jednej zmianie, bo przecież wtedy kupkę najlepiej się robi.


    Ooo z moim Franiem jest tak samo :smile:
    U nas już tyle paczek poszło!
    Za niedługo zaczniemy stosować tetrę bo już nie wyrabiam :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Wg mnie z tych tańszych to Biedronkowe Dada są całkiem w porządku z cena przez pół z Pampersami.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Moja bratowa też sobie chwali DADA z Biedronki a dwie koleżanki rossmanowskie Babydream...
    może kupcie jedną paczkę taką i jedną taką i sami zobaczycie co Tadziowi podejdzie :smile:
    --
  6.  permalink
    Huggiesy Premium maja teraz elastyczne boczki i gumki na pleckach. Bardzo mięciutkie i fajne sa teraz, od jakichś trzech miesięcy - tylko trzeba patrzeć, czy się gdzieś nie zawieruszyła paczka ze starym modelem.
    Dada biedronkowe używamy zazwyczaj dla Filipka, od noworodka. Pampersy lubią "przyzwyczajać" pupę dziecka do siebie - źle reagują dzieciaczki później na każdy inny rodzaj pieluch. Tak było z córką (4 lata temu) i myślałam, że to odosobniony przypadek, ale ze starszym synkiem było to samo i wiele koleżanek spotkało się z tym samym u swoich dzieci.
    Baabydream nie jest najgorsze, ale też nie wychodza tak najtaniej, chyba, że w promocji. Najlepiej właśnie łapać promocje i polować na Babydream, Gaga (Tesco), Helen Harper (Carrefour). W Biedronce teraz są Huggiesy Premium w megapakach za 40zł (chyba 39,99zł), dla noworodków wychodzi ok. 40gr za pieluchę. Ja zawsze biorę kalkulator i przeliczam, ile wyjdzie za sztukę. Bo co z tego, że kupię pieluchy w superpromocyjnej cenie za 10 zł, jak ich tam będzie 5 sztuk w paczce?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    To ja powiem jeszcze raz to co juz pisałam :) Dla Antosi Dada czy Rossmanowe są ok - Nata uczulają :( Fajene są też ze Shleckera Ale wszystko zależy od dziecka i jego skóry. Używałam też Huagis tych z Kubusiem Puchatkiem i jak dla nas były ok. Pieluszki Dada szybko "pęcznieja" więc częściej się jednak przewija
    Jako mama październikowa, listopadowa i grudniowa - wychodziłam z dzieciaczkami od około tygodnia ich bycia w domu i to były solidne 2 godzinne spacery jak i dłuższe. Nie wychodziłam tylko przy dużym mrozie
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeOct 14th 2011 zmieniony
     permalink
    U mnie Dada są super. Przewijam raz na 3 godziny. W nocy czasami wcale.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Tamara74: U mnie Dada są super. Przewijam raz na 3 godziny. W nocy czasami wcale.


    no właśnie to ciekawe - mój bratanek Pampersa w nocy przelać potrafił a odkąd śpi w Dadach to ani raz się to nie zdarzyło :smile:
    --
  7.  permalink
    Dziecko dziecku nierówne :) Póki się samemu nie spróbuje, to można słuchać i czytać duuużo... Jak macie możliwość, to wymieniajcie się pieluszkami, jeśli macie znajome mamusie z dziećmi o podobnych gabarytach używających inne pieluszki :) Zawsze łatwiej przeboleć to, że się założyło jedną pieluszkę, która uczuliła czy jest niefajna, niż to, że tych pieluch została jeszcze cała paczka dopiero co otwarta
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Fretka_Flynn: Dziecko dziecku nierówne :) Póki się samemu nie spróbuje, to można słuchać i czytać duuużo...


    a dokładnie :smile:

    dlatego dobra uwaga - można sobie od koleżanki 2, 3 sztuki pożyczyć np Babydream a od drugiej 2, 3 sztuki Dada i zobaczyć co podejdzie naszemu dziecku...

    bo chyba na sztuki nigdzie nie sprzedają nie ?
    a szkoda bo może powinni ?
    --
  8.  permalink
    Teo, rossmanowskie Babydream sprzedają po 2szt.
    My dla starszej mamy lidlowe Tpujours- całą noc wytrzymują nie gorzej Pampersy młodszego
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    a ja psychicznie jestem nastawiona na tetre , bo wiem że z pampersami byśmy się nie wyrobili finansowo zapewne ...
    no ale zobaczę jak to wyjdzie , bo czy mnie z nimi nie trafi to pewna nie jestem ...:wink:
    --
  9.  permalink
    No ja na tetrę przechodzę jak Franke troszkę urośnie, bo teraz w tych wszytskich otulaczach i kieszonkach się topi..

    ------------

    A mam jeszcze pytanko.. Franek ma chyba zaparcia :sad: przez 1 cały dzień byliśmy na mleku sztycznym ze wzgledu na tą wysoka bilirubinę i teraz kupki nie zrobił od wczoraj czyli 1,5 dni, i płacze strasznie, brzuszek ma miękki, siku robi ale się strasznie napina, kopie nóżkami i nie wiem jak mu pomóc :sad: wrócilismy juz do piersi, karmiłam go tak 2 razy po tym modyfikowanym mleku ale kupki dalej nie ma :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Dzięki za info o pieluchach. Widzę, że Dada ma niezłe opinie więc spróbuję. Tym bardziej, że biedronkę mam koło bloku... No i faktycznie cena jest atrakcyjna....
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    morela1: no ale zobaczę jak to wyjdzie , bo czy mnie z nimi nie trafi to pewna nie jestem

    ja przeszłam z jednorazówek na wielo i napisze tak:
    -pierwszy dzień: szok i zwątpienie
    -drugi, trzeci, czwarty: fajna zabawa
    -po tygodniu: jednorazówki mi śmierdziały (zakładałam na noc), a ja dziwiłam się, jak mogłam żyć bez tych wszystkich kieszonek i otulaczków:smile:
    --
  10.  permalink
    ja przeszłam z jednorazówek na wielo i napisze tak:


    Aguś, a kiedy przeszłaś na te wielorazówki?
    Bo jak pisałam na razie Franek się w tym wszystkim topi, sama tetra jak raz w nia próbowałam owinąć małego to normlanie cały się w nią zawinął :wink:
    I tak się zastanawiam ile jeszcze muszę na to poczekać.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Night, przeszłam miesiąc temu, ale żałuję, że nie wcześniej.
    Nie zawijam w tetrę. Składam ją w prostokąt w ten sposób(sposób nr 2 dla chłopca, podwijany dodatkowo w miejscu strategicznym- robi się więcej warstw) i kładę na kieszonkę. Większość kieszonek jest tak profilowana (system wielu napek), że można dostosować do wielkości dziecka:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeOct 14th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: może zrób synkowi masaż brzuszka? tak delikatnie całą dłonią zgodnie z ruchem wskazówek zegara-u nas pomagało :) i jeszcze mu można przygiąć zgięte w kolanach nózki do brzuszka-w tej pozycji też się uspokajał, a na brzuszku skutecznie się odgazowywał
    poza tym od kiedy zaczęłam małego chustować i odstawiłam herbatkę z koperku-dolegliwości minęły i nie wróciły.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 14th 2011
     permalink
    Agael nawet nie wiedziałam że składanie jakiego nauczyły mnie położne 14 lat temu to na samolot :) Powiem Wam że czasami go uzywałam przy dzieciakach, przy Ani tylko tak bo pampry miałam od świeta. Sposób składania pieluszki dla dziewczynki wydaje sie świetny! dla chłopca przy starszym chłopaku i duzej pupie już mniej bo pieluszka jest ciut krótka - ale jutro zobaczę!
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Agunia, ale nie trzeba pieluszki rozkładać na całej długości- nie wiem, jakie są Twoje doświadczenia, ale z mojego wynika, że zasikany (o ile jest zasikany)jest tylko przód - z tyłu sucho. Przy tetrze na razie podwijam tylko kawałek, ale np. wkłady składam na pół i wykładam bardziej na przód (przed ewentualna kupką tyły zabezpiecza przesunięty nieco papierek):smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Ja jestem wierna Dada z Biedronki :) Kocham te pieluchy i mlody nigdy jeszcze zadnej nie przesikal. Natomiast Huggies Premium notorycznie przesikuje. No i cena Dady jest cudna bo 26,99zl za 54 sztuki :D Jeszcze bym wlasnie chciala sprawdzic te BabyDream, bo chusteczki tej firmy sa swietne!
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Jeszcze bym wlasnie chciala sprawdzic te BabyDream, bo chusteczki tej firmy sa swietne!


    mam niebieskie chusteczki tej firmy i są mega suche :(
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    hmmm no ja niebieskie wlasnie uwielbiam. Wiesz, kazde chusteczki sa inne jedne bardziej tluste, mokre, suchsze. Nie zauwazylam, zeby te byly suche, ale oczywiscie dla mnie. Ja nie cierpie tych chusteczek, ktore na rece potem zostawiaja takie uczucie naoliwienia. To chyba tez nie jest najlepsze dla pupu malucha, bo zeby nie bylo odparzen powinna byc sucha a nie wilgotna lub tlusta. Tzn tak mi sie wydaje :)
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    nightingale_84: nie wiem jak mu pomóc :sad:

    Pewnie mnie niektóre skarcicie za tą metodę, ale można pomóc dziecku jeśli faktycznie nie może się wypróżnić - przynajmniej przy moim dziecku karmionym wyłącznie piersią to działa (nie wiem czy tak samo zadziała przy mm, bo jednak kupka wtedy inna) - Night, spróbuj włożyć termometr do pupy dziecka (tylko nie ten rtęciowy broń boże), i chwilę potrzymaj, ale zabezpiecz teren bo jak kupa strzeli to możesz ścierać niespodzianki wokół :smile: :wink:
    --
  11.  permalink
    Problem kupki opanowany! W końcu mały zrobil co trzeba ale takiego cegoś jeszcze nie widziałam!
    Mleko modyfikowane jest jednak fuj! :wink:

    Za to teraz ciagle mały beczy, i już nie mam siły :sad:
    Nakarmię go, przewinę, ponoszę kładę w łożeczku, w wózku czy gdziekolwiek i jest płacz..
    Biorę na ręce uspokaja się ale po 10min znowu płacz.. i tak przez 3h czyli do nastepnego karmienia.. i zabawa zaczyna się od nowa..
    Ja to się chyba na matkę nie nadaję :cry:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    agael świetny sposób z tym formowaniem pieluszek tetrowych :bigsmile:
    spodobało mi się :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Kate
    ja bym cię nie skarciła bo to stary sposób żeby pomóc maluszkowi się wypróżnić ...
    wszystkie moje siostry tak robiły i skutkowało :smile:
    jedna to nawet termometr namaczała troszkę w wodzie z mydłem i wtedy wsadzała...
    nie wiem czy to jest dobrze czy nie ale widziałam jak to robiła kilka lat temu gdy siostrzeniec był mały :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.