Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    nightingale_84: Ja to się chyba na matkę nie nadaję :cry:

    Oj, od razu taki wielkie słowa! Night, no co Ty!!
    A Franiowi nie jest za ciepło albo za zimno?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 15th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: Biorę na ręce uspokaja się ale po 10min znowu płacz..

    może kolka mu się włączyła?
    Pręży się? Widać, że boli Go brzuszek?
    A może Maleństwo się nie najada samym cycem?
    _
    Na zaparcia termometr faktycznie skuteczny, ale przy mm nie zapominaj dopajać maluszka, bodaj odrobinę. A jakie mm podałaś?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 15th 2011 zmieniony
     permalink
    mozna zwieracz dziecku uszkodzic pzrez wsadzanie termometra do pupy dziewczyny stare metody nie zawsze sa dobre.. ale robcie jak chcecie, Wasze dzieci:P

    night kolo 3 tyg zycia dzieciaki maja pierwszy powazny skok wzrostowy; moze dlatego placze [potreznuje czescie do cyca, przystawiaj go ile mozesz:)bedzie dobrze i nie oisz ze sie nie nadajesz na matke,nadajesz sie!!buzka

    sparwdz czy malemu nie ejst za goraco i czy noska nie ma zatkanego
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    oj sorki night a Ty karmisz piersia czy butla? bo jak butla to mzoe mleko nie podchodzi, i wlasnie koli od mleka modyf moze miec, w tym etmacie nie pomoge bo nigdy nie karmilam mieszankami
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    nightingale_84: Nakarmię go, przewinę, ponoszę kładę w łożeczku, w wózku czy gdziekolwiek i jest płacz..Biorę na ręce uspokaja się ale po 10min znowu płacz.. i tak przez 3h czyli do nastepnego karmienia.. i zabawa zaczyna się od nowa..Ja to się chyba na matkę nie nadaję

    Gorąco polecam chustę do noszenia dzieci, idealne rozwiązanie - dziecko blisko mamy, a mama ma dwie ręce wolne. W takich chwilach sprawdza się świetnie.
  1.  permalink
    kate1: A Franiowi nie jest za ciepło albo za zimno?


    To raczej nie to, raczki ma ciepłe, stópki tez, a za grubo nie jest ubrany..

    katy222: A jakie mm podałaś?


    Hipp, bo takim tez go karmili jak był w szpitalu.. ale to tylko 24h był na mm, juz wrócilismy do cycka :smile:
    Moze rzeczywiscie tak jak Chloe pisze, moze czesciej trzeba go karmic, teraz je tak w umie co 2,5h..

    hydrazine: Gorąco polecam chustę do noszenia dzieci, idealne rozwiązanie - dziecko blisko mamy, a mama ma dwie ręce wolne. W takich chwilach sprawdza się świetnie.


    Własnie wczoraj o tym sobie pomyslalam :smile:
    I w przyszłym miesiacu taka sobie sprawie.
    A jakies konkretne chusty Hydrazine polecasz?
    -- // //
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    Night, dzieciom nie sprawdza się na rączkach i stópkach czy mają ciepło tylko na karku chyba :wink: Dłonie i stopy mogą być zimne, a dziecku jest ciepło.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    myszerej: Night, dzieciom nie sprawdza się na rączkach i stópkach czy mają ciepło tylko na karku chyba :wink: Dłonie i stopy mogą być zimne, a dziecku jest ciepło.
    nie chyba a na pewno :) Ważne by nie był spocony a po prostu ciepły
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 15th 2011 zmieniony
     permalink
    zgadzam sie, sparwdza sie kark; przystawiaj go na zadanie teraz ma parwdopodobnie skok rozwojowy ppo ktorym zacznie sie swiadomie usmiechac,i Ty badz spokojna bo dziecko bardzo wyczuwa i tez dlatego mzoe plakac

    temp w pomieszczeniu zeby dziecko bylo ok to tylko 18-20 stopni ;moze ma za cieplo,a dzieci nie lubia miec za cieplo swola miec chlodniej..
    --
  2.  permalink
    myszerej: Night, dzieciom nie sprawdza się na rączkach i stópkach czy mają ciepło tylko na karku chyba :wink:


    To wiem, zawsze pierwsze sprawdzam kark, raczki sprawdzam w drugiej kolejności :smile:
    I nigdy nie był ani zimny ani spocony, może taka maruda mi się trafiła :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    moze ma ten skok rozwojowy na co ja stawiam, moj pierwszy tez mial podobne jazdy jak zaczal 3 tydzien zy7cia,wisial non stop na cycu szczegolnie wieczorem!! ja wylam i on!! wazne to sie sproboeac uspokoic,walnij se herbatke z melisy dobzre Wam zrobi;) poamietaj,ze ciagle sie poznajecie i jak sie siebie nauczycie bedzie latwiej!!dasz rade!!
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja kupiłam tą chustę ale dopiero będziemy się z Milenką jej "uczyć" więc wrażeniami na razie się nie podzielę.
    CHUSTA

    U mnie skok rozwojowy właśnie tak się objawiał - córka była strasznie marudna i wisiała mi przy piersi ze 2-3 dni non-stop (tylko noce przesypiała ładnie).
    U nas miało to miejsce ok. 5go tygodnia.
    Polecam: SKOKI ROZWOJOWE
    --
  3.  permalink
    chloe28: poamietaj,ze ciagle sie poznajecie i jak sie siebie nauczycie bedzie latwiej!!dasz rade!!


    Dzięki Chloe :*
    Bo ostatnio co chwilę załamkę mam a w domu raczje nikt mnie nie rozumie więc przynajmniej na forum na dobre slowa mozna natrafić :smile:
    -- // //
  4.  permalink
    kate1: Ja kupiłam tą chustę ale dopiero będziemy się z Milenką jej "uczyć" więc wrażeniami na razie się nie podzielę.


    Katy to daj mi znać jak sobie radzicie, ja czekam na razie na nowy miesiąc z zakupem więc może już ją do tego czasu przetestujesz :smile:
    Z opisu wyglada n abradzo fajną :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 15th 2011
     permalink
    ja hustowałam w GABI, ale nie takiego maluszka. Jakoś chyba bym się bała.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 15th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale a moze to zaczyna sie pierwszy kryzys laktacyjny?
    --
  5.  permalink
    Ja Krzysia zachustowałam pierwszy raz jak miał 5 albo 6 dni. Na razie noszę go w elastyku Lenny Lamb.
    Ewę nosiłam też najpierw w elastyka, ale jak miała 5-6 miesięcy i więcej ważyła (ok 6-7kg), to zaczęła w elastyku sprężynować i przeniosłyśmy się na Grecję Nati. Cuuuuudnie się w niej nosi, obie uwielbiamy naszą Nati. Za to Krzysia jakoś wolę w elastyku póki co- jakiś za mały do tkanej, ale zapewne dlatego, że tylko jedno wiązanie próbowałam.
    Za to raz testowałam zwykłą tkaną LL i jak dla mnie porażka.
    Dziewczyny zajrzyjcie na wątek chustowy, tam znajdziecie więcej wskazówek :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Night, ja nosiłam od początku w tkanej Nati i bardzo sobie chwalę. Próbowałam też z pożyczonym elastykiem, ale nam nie spasował (może dlatego, że to była samoróbka, materiał chyba nie był do końca taki, jak powinien, przynajmniej zdawało mi się, że jest zbyt mało elastyczny).
    A poza tym, może to faktycznie jakiś kryzys laktacyjny? Jeśli tak, to potrwa ze 2-3 dni i będzie znowu ok. Najlepsza rada na taki kryzys - olać wszystko, położyć się z dzieckiem do łóżka i karmić ile tylko zechce. Minie szybciej niż myślisz. Jak wszystko zresztą :wink: "To minie" to zresztą najlepsza rada odnośnie dziecka, jaką kiedykolwiek otrzymałam, warto sobie o tym przypominać w chwilach zwątpienia :smile:
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    kurcze to mój Tadek chyba też zaczyna mieć skok, bo wieczory ma strasznie marudne. Ale chyba też jest rozdrażniony po kąpieli, bo nienawidzi się kąpać. Jeden wielki wrzask. Już nie mam pomysłu jak to zmienić.
    Kąpiecie maluchy nakarmione? Ja najpierw go kąpię a potem karmię, może tu jest błąd? Z drugiej strony nie chcę żeby się zakrztusił z nerwów...
    --
  6.  permalink
    myszerej: Kąpiecie maluchy nakarmione? Ja najpierw go kąpię a potem karmię, może tu jest błąd? Z drugiej strony nie chcę żeby się zakrztusił z nerwów...


    Mysza, mi połozna która nas odwiedziła parę razy powiedziala, żeby kapać dziecko zawsze przed karmieniem, dlatego trzeba go nieco wczesniej obudzić niż pora karmienia, bo po karmieniu to sie mu może ulac albo może zwymiotować więc lepiej nie.
    Franek jak już jest w wodzie to jest spokój, chyba lubi się kąpać ale rozbieranie do kapieli i potem jego ubieranie to jest taaaaka histeria!!

    hydrazine: Night, ja nosiłam od początku w tkanej Nati i bardzo sobie chwalę.


    W takim razie chyba zainwestuję w taką chustę :smile: Dzieki :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    A woda do kąpieli nie jest zbyt ciepła, Myszerej?
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Ja mu lałam już i chłodniejszą i cieplejszą.... żadnej różnicy dla niego. A najgorzej jak mu zmoczę głowę! Afera na całego.... już widzę co się będzie działo w kościele jak ksiądz mu głowę poleje.... Ups:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Night, dam znać jak przetestujemy chustę :smile:

    myszerej, a Tadzio zaczyna płakać z chwilą jak go włożycie do wody czy już przed kąpielą marudzi?
    Próbowaliście go myć "na sucho", tzn. poza wanienką wycierać tylko bez faktycznej kąpieli?
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeOct 16th 2011 zmieniony
     permalink
    Kate, czasem robię mu święto lasu i myję na przewijaku myjką lub wacikami. Czasem zaczyna płakać wcześniej, ale głównie wtedy jak go za późno obudzę, albo sam się obudzi i jest już głodny. Czasem płacze dopiero po włożeniu do wanienki i po zmoczeniu głowy. On płacze a mnie się chce płakać razem z nim, bo tak mi go szkoda:cry:

    Aha, na przewijaku nie płacze. Poza tym wtedy najpierw trochę go podkarmiam. Myję, a potem jest "prawdziwe" karmienie.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Teraz ja mam pytanie do mam kilkumiesięcznych (przynajmniej) dzieci:
    w jakim wieku wasze dzieci karmione wyłącznie piersią zaczęły przesypiać całą noc?
    Pytam, bo Milenka od kilku dni jak padnie po kąpieli to śpi do rana albo prawie do rana. Kąpiemy ją o 19:00, z zasypianiem po kąpieli i karmieniu jest różnie, ale najpóźniej o 22:00 śpi i właśnie od niedawna przesypia bez podbudki do 5 rano, dziś obudziło mnie jej kwękanie o 6:30!! Cyce to mi chciały wystrzelić już...
    Fakt, że wczoraj w dzień niewiele spała, ale mimo wszystko - nie za szybko na przesypianie nocy bez jedzenia w trakcie?
    Jakbym ją karmiła mm to bym się nad tym nie zastanawiała, ale przy piersi tak długo już wytrzyma 2-miesięczne niemowlę?
    Jak było u Was?
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    myszerej, wg mnie może być tak, że Tadzio nie lubi żeby go budzić. Może to mu bardziej przeszkadza a włożenie do wody go jeszcze bardziej rozdrażnia?
    Jak Milenka już była bardzo głodna przed kąpielą i płakała, to w kąpieli też płakała, pomimo że uwielbia się kąpać. Głód był silniejszy, więc po kilku takich akcjach karmiłam ją trochę (tylko tyle, żeby odstawienie nie skończyło się płaczem) i po prostu kąpaliśmy ją ciut później, nie tak od razu żeby nie zwróciła.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    kate1: dziś obudziło mnie jej kwękanie o 6:30!!

    zazdroszczę. Nic nie zmieniaj, jeśli dziecko byłoby głodne obudziło by się wcześniej. Widocznie tak jej dobrze. W dzień zapewne nadrabia zaległości nocne.
    Co do kąpieli... u nas też jest wrzask, ale przy wyciąganiu dopiero. Do kąpieli wkładam Alberta przykrytego pieluszką tetrową. I tak sobie leży w niej w wodzie, w wanience. Jest spokój. Przy myciu głowy trochę się buntuje, dlatego trzeba myć powoli, stopniowo przyzwyczajać maluszka. Pracujemy nad tym.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Jeśli chodzi o kąpiel to Wojtuś praktycznie cały pierwszy miesiąc nie płakał a darł się w niebogłosy:confused:
    Za to teraz to może się pluskać w wannie bez końca:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Na początku maluszki mają kłopot z termoregulacją i stąd wszystkie kąpielowe dramaty
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Dlatego idealnie sprawdza się okrycie pieluszką tetrową.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    katy222: jeśli dziecko byłoby głodne obudziło by się wcześniej.

    Też tak to sobie tłumaczę :smile: Przecież się sama nie da zagłodzić. Tyle, że zdziwiona jestem, że tak szybko jej to przyszło.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    kate1: Tyle, że zdziwiona jestem, że tak szybko jej to przyszło.


    ja bym się tam cieszyła a nie dziwiła :bigsmile::bigsmile::cool:
    --
  7.  permalink
    kate1: Tyle, że zdziwiona jestem, że tak szybko jej to przyszło.


    Tak jak Teo pisze ty się ciesz kobitko! :smile:
    U nas jest sukces bo Franio w nocy co 4h się budzi! Bo w ciagu dnia to cyc co 2h - 3h obowiązkowo :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Jeśli jest prawidłowy przyrost wagi to nie trzeba wybudzać w nocy na karmienie
    Co do kąpieli Nataniel od zawsze musiał mieć bardzo ciepłą wodę. W szpitalu jeździłam go kąpać i był wiecznie płacz więc tak "szybko szybko" raz nalała mi się cieplejsza woda i cisza. Bardzo lubi się kąpać do dziś ale warunek - ciepła woda a nawet bardzo ciepła :)
    --
  8.  permalink
    Dziewczyny, a ja mam kolejne pytanie, odkąd Franek wyszedł ze szpitala, po tych naswietleniach to na buzince ma takie kropki które wyglądaja jak prosaki :sad:
    Idizemy we wtorek do pediatry ale one tak paskudnie wygladają :sad:
    I nie wiem od czego to może być :sad:

    I jeszcze jedno, na spacer smarować buzinkę kremem pielęgnacyjnym czy tym ochronnym z tlenkiem cynku?
    Ze mnie to jest jednak matoł :shamed:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 16th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: Ze mnie to jest jednak matoł :shamed:


    taaa od razu matoł...
    Kochana pierwszy raz jesteś matką to przecież masz prawo nie wiedzieć :wink:

    zobaczysz Night co tu się będzie działo jak ja do domu z Małą wrócę :devil:
    będzie miliard pytań na minutę
    nie nadążą odpowiadać dziewczyny
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    kate1: w jakim wieku wasze dzieci karmione wyłącznie piersią zaczęły przesypiać całą noc?

    Hania miała 3 miesiące. Już wcześniej potrafiła długo spać w nocy. Przyrosty wagowe miała imponujące, więc pediatra poradziła korzystać z tej "promocji". Ja właściwie nie wiem, co to nieprzespane noce :wink:
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeOct 16th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: Ze mnie to jest jednak matoł

    Night, bo jak Cię przerzucę przez kolano! Kobieto, jesteś najlepszą mamą jaką Franio mógłby sobie wymarzyć! NO:smile:
    Ja też mam chwile zwątpienia - mamy problem z brzuszkiem i to już od drugiego tygodnia. Przetestowaliśmy wszystkie sposoby, żeby pomóc Jankowi - masaż brzuszka, okłady z ciepłej pieluszki, kropelki Delicol (z enzymem laktazą), Windi (jeden jedyny raz - działanie na tej samej zasadzie co termometr Kate), na Sab Simplex z Niemiec skończywszy. Mały nadal się pręży ale opanowaliśmy dzikie wrzaski. Kupkę robi rzadko - 1-2 ray na dobę. Trochę mnie to niepokoiło ale pediatra powiedziała, że wszystko jest w porządku - normą jest 7 kup dziennie jak i jedna na tydzień. Może po prostu moje dziecko trawi mleko z cyca prawie w całości.
    Krostki na buzi też się pojawiły ale póki co znikają, więc staram się nie panikować. Nie pomogę w tej materii niestety:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    nightingale_84 - ja kremem z tlenkiem cynku zamierzam stosować na większe zimno :-) akurat maluchy urodzą się w grudniu więc w sam raz będzie
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Dziewczyny to ja przy okazji zimna zapytam- jaki polecacie krem ochronny dla maluszka...
    Bo u nas dziś mroźno a ja się spostrzgłam,że jedyny krem jaki mam to pielęgnacyjny Nivea, ale on to się chyba na zimno nie nadaje?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    im tłuściejszy tym lepszy. My jeszcze nie mamy :/
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    ja uzwyalam zpierwszym dzieckiem wazeliny zwyklej petrleum jelly; urodzil sie w grudniu; a jak nie bylo mrozozw to niczym nie smarowlaa;ale mowie wazelina byla najlpesza-tlusta dobra bariera ochronna i za wiele chemii tam nie ma
    --
  9.  permalink
    Jaheira, ja na mróz miałam taki fajny sztyft Musteli, specjalnie na zimno. Tłusty, łatwo się nakładało bo tylko myk myk tym sztyftem po buźce. Wydajny.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Ja zastosowalam sie przy Filipie do rad Tracy Hogg i jeszcze takiej jednej ksiazki i najpier jest karmienie, wystarczy odczekac 40 minut, zeby sie w brzuchu poukladalo a potem jest kapiel i spanie. Staralam sie trzymac kolejnosc wlasnie karmienie-aktywnosc-spanie, bo w sumie dla mnie logiczne, ze jak sie idzie spac albo lezec z pelnym brzuchem, to potem niestrawnosc i dyskomfort bierze a u dziecka ze niedojrzalym ukl pokarmowym tym bardziej. Ponoc to tez wlasnie jedna z przyczyn kolek, ze dziecko zasypia przy jedzeniu lub zaraz po.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 16th 2011 zmieniony
     permalink
    no właśnie ja sobie też tak myślałam i myślałam i po przemyśleniach doszłam do wniosku, że ja osobiście nie zasnęłabym zaraz po jedzeniu :smile:
    zawsze jak zjem to muszę jeszcze co najmniej 30 minut pochodzić, żeby się w brzuchu "ułożyło"
    i tak mi przeszło przez myśl, że przecież dzieciaczki często przy cycku albo butli zasypiają.....
    ale może z dziećmi to inaczej niż z nami, dorosłymi :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    ceri czy masz na myśli ten sztyft?
    --
  10.  permalink
    tak, dokładnie ten. niby tylko do ust i policzków, ale ja całą buźkę tym jechałam. Przez zimę może pół sztyftu zeszło, więc oceniam jako wydajny. dla mnie plusem było to, że jest w sztyfcie- nie miałam potem tłustych rąk
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    TEO ja mysle, ze wlasnie takie maluchy jeszcze gorzej znosza zasypianie z pelnym brzuchem. Czesto im sie jedzenie cofa nawet po odbiciu i wcale nie musza ulac a potem pojawia sie zgaga badz wlasnie kolka. Moze to kwestia mojego dziecka, ale wg tej ksiazki zrobilam wszystko zeby uniknac kolki, ale nie przez diete tylko przez takie wlasnie drobiazgi, czeste odbijanie nie tylko po jedzeniu, kolejnosc jedzenia aktywnosci i spania i juz nie pamietam co tam jeszcze bylo. Wsuwalam co tylko chcialam a maly nie cierpial na bole brzucha czy podobne dyskomforty jak zaczelam sie stosowac do tych zasad
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Trisha: TEO ja mysle, ze wlasnie takie maluchy jeszcze gorzej znosza zasypianie z pelnym brzuchem.


    myślisz ?
    no to kurcze dlaczego 95 % Maluchów jest karmionych właśnie tuż przed spaniem a nie przed kąpaniem ?
    ajjjjj trudne to wszystko i skomplikowane jak dla mnie :shocked::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Nasz Gośkę karmie trochę przed kąpielą a po niej już konkretne karmienie. Uwielbia się kapać już od początku, w szpitalu w czasie drugiej kąpieli była spokojna. Zaczyna wrzeszczeć kiedy wyjmiemy ja z wanny. Od początku przesypia prawie cale noce, budzi sie miedzy 3-5, wczoraj spała do 6.30.
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Wg ksiazek ktore czytalam jest to blad wlasnie. Ale wiesz dziecko latwiej i szybciej zasypia przy cycu czy butli. Moj tez tak mial na poczatku, ze zaraz po kapieli dostawal cyca i odlot w sekunde. Ale nie bylo to dla niego najlepsze. Wiec jeszcze raz przeczytalam knige i zmienilam co trzeba. No i zawsze wszystko o stalych porach. Do teraz mlody je najpierw kolacje, potem ma aktywnosc jeszcze troche, kapiel i spanie :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.