Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    TEO właśnie czemu wkładek sobie nie założysz ??? z pieluchą nie wygodnie na pewno jest ...
    ja noszę cały czas wkładki i widzę że tego mleka już mniej wypływa ale bez nich jeszcze bym rady nie dała ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 8th 2011 zmieniony
     permalink
    wkładki noszę w dzień
    ale w nocy nie ma opcji bo przeciekają, mleko wylewa się bokiem i w ogóle..
    w dzień jest ok bo aż tak i aż tyle co w nocy nie leci


    poza tym musiała bym spać w staniku a ja unikam tego jak ognia bo jest mi mega niewygodnie a może mi przez spanie bez stanika cyce nie obwisną ? :devil:


    a naszemu dziecku się chyba na prawdę już rytm nocny ustalił ! :smile:
    chociaż niektóre twierdzą, że to za wcześnie itd ale wg mnie to nie przypadek
    bo od iluś już nocy Ninka śpi regularnie jak w zegarku:

    po kąpieli i karmieniu zasypia ok 20 i śpi do 00:30 – 01:00
    potem zmiana pieluchy, karmienie i śpi od 02:00 do 05:00 – 05:30 i potem od 06:00 śpi do 08:00

    i to już chyba czwarta albo piąta noc z rzędu więc nie sądzę, żeby to był zbieg okoliczności :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeNov 8th 2011 zmieniony
     permalink
    teo a twoja ninka w nocy spała w brzuszku? a w dzien szalała? to może i teraz spi kiedy wszyscy spia :bigsmile:

    chce mocno uwierzyc w te wersje, bo moja ostatnio tez jest spokojna w nocy, dzis to chyba tylko raz siku wstalam, ale w dzien jak da czadu... to ledwo zyje...

    no ale jesli tak bedzie tez po drugiej stronie brzucha to wytrzymam :bigsmile: w sensie z tym spaniem :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    TEORKA: poza tym musiała bym spać w staniku a ja unikam tego jak ognia bo jest mi mega niewygodnie a może mi przez spanie bez stanika cyce nie obwisną ? :devil:


    ja nie mogłam spać bez, bo mleczarnia jak na mnie ogromna i bez rusztowania boląca przy każdym ruchu :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    była u mnie położna, fajna babka :)
    stękania Alberta mogą być skutkiem nietolerancji laktozy. Miała któraś z tym do czynienia?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    TEORKA: poza tym musiała bym spać w staniku a ja unikam tego jak ognia bo jest mi mega niewygodnie a może mi przez spanie bez stanika cyce nie obwisną ?

    U mnie spanie bez stanika w początkach laktacji zakończyło się bardzo bolesnymi zastojami... I chociaż nienawidzę spać w staniku, to niestety musiałam się w nim męczyć jeszcze parę miesięcy zanim doszłam do takiego etapu, że nic mi się nie działo bez...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 8th 2011 zmieniony
     permalink
    ale mi się właśnie nic nie dzieje bez stanika..
    ani cyce nie bolą ani się zastoje nie robią ani nic...
    poza tym tak jak pisałam - u mnie daje radę tylko pielucha bo wkładki w nocy przeciekają a razem z nimi stanik i prześcieradło i wszystko :tongue:
    także tego :smile:


    anula36: teo a twoja ninka w nocy spała w brzuszku? a w dzien szalała? to może i teraz spi kiedy wszyscy spia :bigsmile:


    no pod koniec ciąży w nocy ładnie spała a aktywna robiła się dopiero ok 9 - 10 :wink:
    więc jakby się to chyba przeniosło na życie pozapłodowe :cool:




    i dziewczyny co się stało !!!!!!
    aż sama nie wierzę !!

    Nasze dziecko od 55 minut śpi w wózku na balkonie !!!!!!!!!!!!!!!! :smile: :smile:
    ani nawet nie pisnęła dzisiaj :wink:
    nawet przy ubieraniu czapki :tongue:
    powoziłam 5 minut, dziecko zasnęło i śpi do tej pory a ja chodzę i co chwilę sprawdzam [bo się za sprzątanie zabrałam] czy ona faktycznie to ona a nie jakieś inne dziecko bo przecież po 2 minutach zawsze był ryk a dzisiaj śpi jak aniołek :smile:
    nic jej nie przeszkadza
    ani samochody, ani szczekające psy ani głośno bijące kościelne dzwony w południe :wink:
    może się oswoiła z wózkiem ? :wink:





    KASIA ja niestety nie mam pojęcia o co chodzi z tą laktozą...
    ale to chyba nie oznacza, że piersią karmić nie wolno?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    nie nie :) piersią chyba zawsze można karmić :)
    Tylko jest na to odpowiedni lek, żeby dziecko (i mama w nocy) się nie męczyło stękaniem.
    Ten lek to delicol i ciekawa jestem czy któraś kiedyś miała z tym tematem do czynienia. Dla mnie to nowość.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    TEORKA: może się oswoiła z wózkiem ? :wink:
    może dojrzała do niego w końcu :) fajnie, że się udało w tak krótkim czasie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 8th 2011 zmieniony
     permalink
    TEORKA: razem z nimi stanik i prześcieradło i wszystko :tongue:

    u mnie dokładnie tak to na początku wyglądało :devil: jednak skoro nie musisz to tylko się cieszyć,że możesz spać tak, jak Ci wygodnie
    co do wyglądu piersi po spaniu bez stanika, hmmm...nie mam pojecia :confused:, pewnie to zależy od kobiety
    --
    •  
      CommentAuthorbahel
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Dziewczyny Wy na pewno wiecie...
    Kiedy robi się ten wymaz z pochwy żeby sprawdzić czy nie ma gronkowca? Nie wiem czy gin mnie skieruje, ale ja chcę i tak zrobić.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    nana81: co do wyglądu piersi po spaniu bez stanika, hmmm...nie mam pojecia :confused:, pewnie to zależy od kobiety


    ja mam takie małe cyce, że nie sądzę aby mi miało co obwisnąć po karmieniu...
    chyba :smile:





    a mam pytanie do dziewczyn po CC - to normalne, że dalej nie czuję skóry w okolicy blizny ?
    tak jakby brzuch nie mój był...
    --
  1.  permalink
    U nas też była spokojna noc dziś!!
    Karmienie o 20, potem o 1 i dopiero o 5!
    I bez przebierania bo Franko nauczył się że w nocy kup się nie robi! :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    katy222: stękania Alberta mogą być skutkiem nietolerancji laktozy. Miała któraś z tym do czynienia?

    Kasia, ale wiesz co, to sie raczej diagnozuje, a nie stwierdza, więc przypadkiem nie aplikujcie żadnego leku dziecku. Stękania moga być z róznych powodów przecież. Ży cze, żeby to nie była nietolerancja laktozy. Aha, i z tego co wiem (u znajomych to bylo), to dziecko wtedy rzyga, więc tego...
    TEORKA: a mam pytanie do dziewczyn po CC - to normalne, że dalej nie czuję skóry w okolicy blizny ?
    tak jakby brzuch nie mój był...

    to podobno bardzo czeste. ja tak miałam chyba cały 2 i 3 tydzień po CC. teraz juz jest ok.
  2.  permalink
    Wow Madzia!
    Twoja córeczka już miesiąc ma!
    A wg prognoz to jeszcze w brzuszku miała siedzieć! :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbahel
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Dziewczyny Wy na pewno wiecie...
    Kiedy robi się ten wymaz z pochwy żeby sprawdzić czy nie ma gronkowca? Nie wiem czy gin mnie skieruje, ale ja chcę i tak zrobić.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    bahel: Kiedy robi się ten wymaz z pochwy żeby sprawdzić czy nie ma gronkowca?


    ja byłam ok 35 t.c



    MADZIA czyli nie panikuję :smile:
    bo już myślałam, że mi jakieś nerwy uszkodzili hahahaha :devil:


    faktycznie Marysia wczoraj miesiąc skończyła !
    nieprawdopodobne ! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbahel
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Dzięki Teorka!
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 8th 2011 zmieniony
     permalink
    katy222: Ten lek to delicol i ciekawa jestem czy któraś kiedyś miała z tym tematem do czynienia. Dla mnie to nowość.
    --

    Katy, my używaliśmy delicolu. On zawiera enzym laktazę i jesli dziecko ma za mało własnych enzymów do trawienia laktozy, to to powinno pomóc. U nas na nic się zdało - Janek jak stękał, tak stęka. Widocznie to nie ten problem. Na opakowaniu jest napisane, że jest to lek na kolki, na nas lepiej działa Gripe Water, choć też tylko częściowo.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    TEO moja koleżanka po 2 miesiącach mówiła że ciało dalej takie jak nie swoje nawet moja mama jak maiła robione tylko przepukliny to taka drentwą skórę przez chyba 4 miesiące więc spokojnie nerwy się zregenerują i czucie wróci:)
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Teo, ja też jeszcze nie czuję normalnie w okolicach rany i podobno to normalne, chociaż nie powiem wkurza mnie to jak cholera.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    nightingale_84: A wg prognoz to jeszcze w brzuszku miała siedzieć! :smile:

    noo:bigsmile: do 2grudnia. ja się śmieję, że ona ma teraz "minus jeden miesiąc".
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Magdalena: to sie raczej diagnozuje, a nie stwierdza, więc przypadkiem nie aplikujcie żadnego leku dziecku.

    oczywiście, pytam czy któraś miała do czynienia położna dała tylko taką ewentualność. Nic sama nie będę podawać, no... daję esputicon, bo to tylko jedna kropla, a gripe water całą mi wypluwa.
    Generalnie wiem,że dzieć mi z tych stękań wyrośnie. Tak jak Alex, tylko nie wiem kiedy :)
    Może jak przestanie walić kupę non stop i zacznie kupować raz, a porządnie :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorBejbis
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Witam mam na imię Agata i jestem mama cudnej Emilki ur. 15 kwietnia 2011r.Jestem ciepłą i otwartą osobą lubiącą mówić to co czuje.Nie oceniam ludzi po wyglądzie bo liczy się dusza która nam towarzyszy przez całe życie a uroda znika tak szybko że zapominamy czym jest piękno. Doceniamy piękno jak je stracimy Lubię poznawać ciekawych ludzi.Mam nadzieję, że będę mogła was lepiej poznać;):bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    BEJBIS witamy i zapraszamy :smile::smile::smile::smile::smile:
    --
  3.  permalink
    Bejbis witamy na mamuskach :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorgosik0205j
    • CommentTimeNov 8th 2011
     permalink
    Witam :bigsmile:
    -- [img][/img]
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Bejbis jaki wstęp! :) witaj
    _
    a mój mały ma chyba skazę białkową,podobnie jak starszy :/
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  4.  permalink
    katy222: a mój mały ma chyba skazę białkową


    Kasia, a jak to się objawia?
    Bo ja mleka i produktów mlecznych jem sporo i sie boje że u mojego też sie to może pojawić więc chciałabym wiedzieć co jest niepokojacym objawem.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    u mojego starszego syna, pojawiła się szorstka skóra na twarzy, a także ramionkach. Nad brwiami wyglądała jak ciemieniucha. Wszystko ładnie schodziło po emoliumach. Potem wysypka schodziła na klatę,brzuch, plecy.
    Teraz u młodszego mam wysypkę na klacie i szorstkie (suche) policzki. Nasila się to po zjedzeniu nabiału.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    czyli wtedy Mama musi ZUPEŁNIE wyeliminować nabiał z diety tak ?


    a my odstawiliśmy OILLATUM i przeszliśmy na Bambino [mydełko, szampon i krem po kąpieli]
    bo jednak kurcze włoski nasze dziecko miało cały czas utłuszczone jak nie wiem...
    a teraz ma fajne, umyte i pachnące [największa wada tego Oillatum to brak zapachu i dziecko niczym po kąpieli nie pachnie]

    Oillatum używamy tylko 2 razy w tygodniu jak mąż ma wychodne i małą kąpię sama bo jednak ciężko by mi było jedną ręką trzymać Ninkę a drugą operować mydełkiem szamponem itp
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    czy jest tu jeszcze jakas mama co sie nie szczypie z jedzeniem podczas karmienia piersia?czy tylko ja wieprzam wszystko?:D mmm spaghetti bylo pycha:PPPPPPP jem duzo i ciagle zeby nie schudnac malemu nic nie jest..
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 9th 2011 zmieniony
     permalink
    CHLOE a napisz co jesz ?
    wszystko wsio ? :smile:
    czy jednak czegoś nie jesz ? :wink:


    chloe28: mmm spaghetti bylo pycha:PPPPPPP


    ja przedwczoraj zjadłam Carbonarrę i też Małej nic nie było :smile:
    i zaczęłam jeść dużo więcej niż tydzień temu i nawet lekko gazowaną wode piję [niegazowana smakuje dla mnie jak woda z kibla :confused: ] i jem dużo białych serków i pomidory i nawet ostatnio troszkę smażonego mięsa zjadłam :tongue:

    ale chyba aż taka odważna jak Ty nie jestem bo się boję że potem nocka nieprzespana będzie :cool:



    a Kochane jak co któraś kupa Ninki jest taka żółto zielonkawa to może taka być ?
    --
  5.  permalink
    chloe28: czy tylko ja wieprzam wszystko?:

    Witaj w klubie. A już myślałam, ze tylko ja taka wyrodna matka :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeNov 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Dobra, przyznam się... Kilka dni temu wszamałam chilli con carne... :shamed:
    Teo, ja jem to co lubie :smile: Nie szaleję często, ale to nie ze względu na małego, ale dlatego, żeby trochę kilo zgubić no i Ewka podjada mi z talerza :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Teo
    znaczy sie odpuscilam sobie czekolade (maks kostka czekolady dziennie narazie) no i odpuscilam sobie ukochane chilli jalapenos bo nie bede ryzykowac ze go pupka bedzie piekla..
    no i staram sie jesc zdrowo:) ale nie ograniczam sie jesli chodzi o inne produkty, owoce, warzywa itp;
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    ooo chilli con carne...smaka mi zrobilas ceri
    --
  6.  permalink
    chloe28: Teo
    znaczy sie odpuscilam sobie czekolade

    Brownies właśnie upiekłam :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    ciacha jem ale nie cxzysta czekolade haha bo nie chce zatwardzenia miec bo te cholerne hemoroidy wylaza po porodzie wtedy...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    kurde ceri ja mam ciagle apetut a Ty smaka robisz!!! dobrze ze mam za zadanie tyc a nie chudnac hehe
    --
  7.  permalink
    No ja chce schudnąć, więc 3/4 blaszki oddam mężowi :smile:
    W każdym razie nie widzę po małym żadnej reakcji na to co jem...
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    no ja Ci powiem ze przez pierwszych kilka dni unikalam smazonego bo pamietam jak pierworodny cierpial na brzuch po plackach ziemniaczanych...do dzisiaj nie wiem czy to te cholerne placki czy akurat zbieg okolicznosci; wiec generalnie z pierwszym dzieckiem na samym poczatku uwazalam; potem jadlam wszystko

    a teraz jem doslownie wszystko oprocz tego chilli...a ja to chilli uwielbiam wogole lubie ostre zarcie ale za miesiac, dwa sprobuje...lece dac malemu cyca
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    jakąś diete stosowalam przez misiac, teraz wcinam wszystko,
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    cerisecerise: A już myślałam, ze tylko ja taka wyrodna matka

    To już jest nas 3 :devil::devil::devil:
    Czekoladę wsuwam, pizzę i frytki też już zaliczyłam :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    o jesssooo, ale Wam zazdroszczę....:confused:
    ja sie ciagle cackam z dietą, bo sie boję że Mała ma jeszcze niedojrzały układ pokarmowy. i chyba dopiero jak skończy miesiąc korygowany (czyli swój trzeci), to sie odważę zaszaleć.:confused:
    mimo, że nie widzę, żeby jakoś źle reagowała na to, co jem.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    TEORKA: a Kochane jak co któraś kupa Ninki jest taka żółto zielonkawa to może taka być ?

    może :surprised: i jeszcze moze miec inne kolory, albo białe kawałki jak z serka wiejskiego (sorry:wink: )
    martwić sie trzeba jak by był śluz. a tak to luz.
  8.  permalink
    kate1: pizzę i frytki też już zaliczyłam :smile:

    ja urodziłam w środę wieczorem, w sobotę wyszliśmy i wtedy zamówiłam sobie wieczorem pizzę. Musiałam szpitalne żarcie odreagować jakoś :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Ale Wam zazdroszczę!! U mnie dieta niestety, nie jem smażonego, z owoców tylko jabłko, z warzyw ogórek, marchewka i pomidor. Na nabiał uważam, choć nie wykluczyłam go całkowicie - rano muesli z mlekiem, ewentualnie kanapka z serkiem albo jogurt. Trzy razy zaszalałam i trzy noce miałam z głowy, więc teraz jestem ostrożniejsza. Mały mi się pręży cały czas, do tego trzeci dzień nie robi kupy. Szkoda mi go strasznie:cry: Dopajanie nie pomogło póki co. Dzisiaj odstawiam Gripe Water, bo ona ma w składzie głównie koper, a któraś z Was pisała, że koper może powodować odwrotny od zamierzonego skutek, więc zobaczymy, czy odstawienie coś pomoże. Trzymajcie proszę kciuki, bo za przeproszeniem pier...lca można dostać z tymi brzuszkowymi problemami:angry:
    --
  9.  permalink
    Katy, a zaintrygowałaś mnie tą ciemieniuchą nad brwiami. Albercik tak ma i to objaw skazy białkowej???
    Bo Ewa miała ciemieniuchę, jakiś tydzień miała to też nad brwiami- nasza neonatolog nie mówiła, że to skaza, zresztą po dwóch, trzech tygodniach samo przeszło. Teraz Krzyś ma ze dwa-trzy strupki nad brwią i nic z tym nie robiłam
    --
  10.  permalink
    Ja jeszcze troszeczkę dietę stosuję.
    Tzn. nie jem kapusty, fasoli wiadomo wzdymających rzeczy ani smazonych póki co.
    A resztę probuję cały czas.

    cerisecerise: Teraz Krzyś ma ze dwa-trzy strupki nad brwią i nic z tym nie robiłam

    U nas Franio miał nad brwiami taka wlaśnie suchą skórę ale posmarowałam oliwą z oliwek i na drugi dzień juz zeszło :smile:

    Dalej mnie to ulewanie denerwuje.
    Dziś w ogóle maskara była.
    Wisi Franek na cycku, je już 7 minutę i nagle chlus, z buzi mleka i z nosa też mleko!!
    Odbiłam go i dalej wcina...
    No i o co chodzi?!
    -- // //
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.