Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Krzys katar tez mial cos ok 5 dni... cebion podaje mu codziennie 2 razy po 3krople a jak jest przeziebiony 2 razy po 4krople
    na ulotce jest napisane ze dzieci ponizej 12miesiecy 8kropli na dobe tylko moga :confused:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    No właśnie się tak zastanawiałam - dzięki Aniu - zwiększę im dawkę napewno :wink:
    •  
      CommentAuthorMagg
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Izunia jeszcze możesz do nawilżacza albo miski z ciepłą wodą na noc wkraplać olejek do inhalacji ...moje małe biedaki ucałuj od cioci no i gratulacje z okazji ząbków..
    moja gwiazda się ślini potokami a zębów jak nie było tak nie ma :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    AniuM czekam z niecierpliwością na "gabaryty" Krzysia - daj koniecznie znać :wink:
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    z tym noszeniem w pionie to nie wiedzialam,musze sie poprawic...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007 zmieniony
     permalink
    no to mamy w domu cale 7125g i 72cm szczescia :)

    Pediatra powiedziala zeby nie dawac malemu teraz nic przez jakies 2tygodnie bo to uczulenie moze swiadczyc ze on jednak nie jest gotowy. Powiedziala ze jak po 2-3tyg tak samo zareaguje na jablko to bedzie to powod zeby podejrzewac uczulenie na jablko. Ponoc bardzo duzo dzieciakow ma ostatnimi czasy alergie na jablko czy marchewke
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    a tu troche ciekawostek dot wzrostu dziecka karmionego piersia

    w ciągu pierwszych 6 miesięcy życia dziecka wzrost w długości dziecka powinien osiągnąć mniej więcej 2.5 cm na miesiąc, a wzrost objętości głowy około 1.25 cm na miesiąc

    dziecko przybiera przeciętnie 113-227 gram na tydzień, lub 453-906 gram na miesiąc w ciągu pierwszych 3-4 miesięcy życia. Miedzy 4 a 6 miesiącem życia średni przybór wagi na tydzień to około 85-142 gram, a miedzy 6 a 12 miesiącem życia około 42-85 gramów na tydzień.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    no proszę - ale Krzysio długaśny :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Hohoho no to nam Krzysio wyrósł :clap::cheer::clap::cheer:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 12th 2007 zmieniony
     permalink
    Julka przybiera ponad normę tabelkową i hi hi hi lekarka prowadząca Twierdzi, że nie widzi otyłości u niej :) mam taką nadzieję - potwierdziła to też druga lekarka :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Ladybird te normy ktore podalam ja sa dla dzieci karmionych piersia
    chyba ze ty mowisz o innych tabelkach
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Aniu a wiesz jak to się odnosi do dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym ??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Izunia niestety nie wiem... ja mam te dane ze strony dot. karmienia piersia.
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 12th 2007 zmieniony
     permalink
    Dzięki - pewnie gdyby coś było nie tak z moimi Bąblami pewnie nasza pediatra "włączyła by" ALARM :wink:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 12th 2007 zmieniony
     permalink
    Aniu moi chłopacy są pod kontrolą :

    - neonatologa z Poradni Patologii Noworodka;
    - okulisty;
    - audiologa;
    - neurologa [wizyta niebawem];
    - rehabilitanta;
    - kardiologa [wizyta po nowym roku];
    i naszej pediatry - uuuff to chyba wszyscy - aaaa no i niebawem będzie zębolog hihihi :wink::shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    u nas na chwile obecna zostal juz tylko

    neonatolog z poradni ryzyka
    chirurg z poradni w Centrum Zdrowia Dziecka
    ortopeda z poradni preluksacyjnej
    pediatra z poradni rejonowej

    wczesniej bylo okulista (3wizyty), audiolog(3wizyty), kardiolog (2wizyty) i neurolog (1wizyta)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    ja swego czasu chodzilam co miesiac do okulisty z powodu naswietlan w szpitalu ale juz nie musze ;) no i na szczepieniu dogladaja mi czasem mojego szkraba ;) chyba mam dosc cianko co ?? kurcze nie wiem co mam robic :( w sumie mieszkam sobie w małej dosc dzielnicy i tam jest jeszcze jedna przychodnia ale wogole nie dostosowana dla mam z wozkami :( schodow masa normalnie i zadnego podjazdu :( a wozka przeciez nie zostawie na dole ...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    kfiatuszku ja do naszej przychodni mam ponad 4km i jezdzi tam autobus raz na 45min wiec jezdze taxowka albo jak maz wroci z pracy, dla mnie najwazniejsza byla jakos opieki lekarskiej a nie udogodnienia przychodniowe...
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    no ale co mam biegac od przychodni do przychodni po calym miescie i chodzic do lekarza do lekarza zeby znalesc tego dobrego ??
    --
  1.  permalink
    Kfiatuszku- a nie masz nikogo, kto Ci poleci dobrego pediatrę?
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    no wlasnie w tym problem ze nie mam :( nie mam zadnych znajomych dzieciatych :( tylko szwagierka ma dziecko ale ich pediatra dosyc dobry juz nie przyjmuje :( wiec no nie wiem co robic :( bo takie bieganie od jednego lekarza do drugiego chyba troche sie mija z celem
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    uciekam bo dziecie mi sie budzi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Izunia jak Twoi chłopcy śpią w nocy... ?
    Czy budzą się do jedzonka nocnego jeszcze?
    Podajesz im mleczko czy raczej już wycofujesz kosztem np wody z glukozą?
    no i jak dzieciaczki oznajmiają w nocy, że są głodne?

    Julka czasami to się tak wierci przed jej porą jedzenia, że wygląda to na jakąś rzucawkę.... raz głowa po prawej stronie łóżeczka raz po lewej i tak co chwilkę!

    od jakiegoś czasu dostaje wodę z glukozą zamiast porcji mleka... więc jeden posiłek zostaje wyeliminowany porą nocną... dzisiaj dostała ostatnie mleczko o 20.10 a teraz o 1 pije wodę - następne karmienie już mleczkiem około 3 lub 4
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 12th 2007 zmieniony
     permalink
    Dronka no moje maluchy już nie są karmione w nocy tzn. ostatnie karmienie jest około 23:00-23:30 i śpią już do rana z małymi przerwami - a to smoczka szukają a to coś innego - zły sen czy chęć przytulenia się - teraz doszły jeszcze zębolki ... Nie podaję im wody z glukozą bo przez dzień spijają mi dwa razy herbatki więc nie chcę ich przepajać - ale gdyby mi bardzo w nocy płakały i nie mogłabym ich uspokoić to robię im jeszcze butlę :wink:
    Dzisiaj Szymon pił o 7:00 a Filip o 8:00 :wink:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 12th 2007 zmieniony
     permalink
    Kfiatuszku to naprawdę współczuję Ci tych "lekarzy" - może nie będzie tak źle i jak pójdziesz z Kacperkiem na szczepienie to sprawa się wyjaśni - zawsze możesz zapytać w przychodni o stałego pediatrę - no nie che mi się wierzyć, że na Śląsku tak to wygląda, jeśli chodzi o BIAŁY PERSONEL - będzie dobrze :wink:

    A powiedz jeszcze mi, czy w razie nagłego ALARMU [tfu tfu tfu - niech wszystko będzie ok, ale każdą ewentualność trzeba brać pod uwagę] to dzwoniłabyś na Pogotowie ?? Bo ja mam tel kom naszej pediatry i wtedy wchodzi w grę wizyta domowa - teraz właśnie w sobotę zadzwoniłam do niej jak Filipka wysypało - wolałam, aby jednak zobaczyła go !! Przyjechała bez problemu i zbadała obu - wszystko jest ok :wink: [50,- wizyta domowa].
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Kfiatuszku to moze popytaj wsrod sasiadek albo poszukaj jakiegos forum na necie gdzie bedzie cos o pediatrach z twojego miasta? to nie sztuka latac od przychodni do przychodni ale znalezc odpowiednia osobe bo niespojne diagnozy moga byc szkodliwe dla dziecia i przyspozyc matce mase nerwow
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Izunia ja w razie alarmu korzystam z uslug naszej neonatolog. wizyta domowa 60zl - dokladnie obejrzy oslucha pogada podpowie w sumie spedze z dzieckiem srednio 45-60minut. Pamietam jak kiedys ona wyjechala i pojechalismy w niedziele z Gabrysia z bolacym uchem na pogotowie - lekarz nie mial czym w ucho zajrzec, jak mu tlumacyzlam ze ma nawracajace zap. ucha to przepisal jej syropek i nie bylo mowy zeby dal antybiotyk a Mala mi sie z bolu zwijala. w poniedzialek pediatra z przychodni stwierdzila ze ten lekarz z pogotowia to palant bo bez zagladania w ucho a po dotknieciu policzka i szyi wiadomo ze to ostre zapalenie ucha... nigdy wiecej wizyt na pogotowiu :devil:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    U nas w godzinach wieczornych, soboty niedziele i święta jest dyżur JEDNEJ przychodni, ale jeśli dzieje się coś z Bobasem to u nas się chodzi na Izbę przyjęć do szpitala oddział Pediatria i oni wówczas pełnią funkcję przychodni.
    Pogotowie nie funkcjonuje u nas jako ambulatorium czy coś takiego nie ma u nas. Jak dzwonisz przyjeżdża karetka czy erka ale tylko z jakimiś ratownikami i mało doświadczonymi lekarzami - ogólnie do d... No ale niestety otworzyli "super" szpital inne placówki pozamykali i jest wielki bajzel ze służbą zdrowia u nas. A chcą jeszcze inne oddziały zamykać w naszym szpitalu :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Wiesz co Aniu - wg tych miar co podałaś Weronik rośnie i przybiera prawidłowo :)
    28.11 mamy wizytę u innego pediatry - zobaczymy co ta pani dr powie
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    And no widzisz a Julka wg tego co Ania podała za dużo przybiera :( no i jak pisałam lekarki dwie, które ją badały nie stwierdziły nieprawidłowego przyrostu ani otyłości Juli
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Lady no ale podkreslam - to jest wskaznik dla dzieci KARMIONYCH PIERSIA!!!!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    And - to super ze Weronika miesci sie w tych normalch :) Krzys niby tez przybiera wg tych norm ale niepokoi spadek w centylach... poczytam jeszcze troche na ten temat i jak dalej bede miala watpliwosci to zadzwonie do neonatolog
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    witam wszystkich musze sie wam czyms pochwalic moja niunia przespala pierwszy raz od 23 do 5 jestem z niej dumna :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    :clap: dla Klaudii :) i miejmy nadzieje ze tak juz jej zostanie :)
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    u mnie w przychodni mozna sobie zamowic wizyte domowa jak np z dzieckiem przyjsc sie nie da ..wtedy przychodzą :) nie trzeba dodatkowo placic :) na tyle dobze :) ja tez moge sie zadeklarowac na stałego pediatre ale jak narazie to został tylko pan doktor ;) no nic poczekamy do 29 i zobaczymy co dalej ;) wolalaby znalesc cos na miejscu bo niestety nie stac nas na podroze taxowka do autbusu ciezko samemu wsiasc a auta nie mamy :P
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Poczytałam o Waszych lekarzach i przychodniach i jestem pod wrażeniem, u mnie nie ma nawet namiastki tego - mówi się trudno :) Plus mam taki, że do przychodni mam nie daleko i do wyboru 3 pediatry wszystkie młode i sympatyczne. Niestety nie ma wizyt domowych na NFZ, wizyta patronażowa przez położną jest 1.

    Kfiatuszku a spróbuj dać Kacperkowi prostą grzechotkę - 1 kształt np kółko coś lekkiego i prostego. Gabi miała problem z wkładaniem do pyszczka grzechotek, jakoś mijała się ręka z grzechotką z buzią, dałam jej zwykła prostą grzechotkę (bardzo bardzo lekką) i tych problemów już nie było, ale jak miała coś w stylu konika sassy (chodzi mi o wielkość i różnorakość zabawki) już były problemy i złości.
    Weronika ładnie wkłada do buzi te krówki co kiedyś pokazywałam i jeszcze 1 lekką grzechotkę a z innymi ma problem
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Weronika lubi ostatnio głaskać kota. Do tej pory kot uciekał przed nią a teraz pakuje mi się na kolana jak mam małą a Weronik ze śmiechem depiluje kotka:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    And222s nie boisz się, że Mała może nabyć jakieś choroby "kontaktując" się z kociakiem - nic jej nie grozi ?? Tak tylko zapytałam - bo ja bym się bała :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    no ja tez jestem chyba z tych asekurantek bo bym sie bala... jakiejs toxo czy innego swinstwa...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Kot to takie paskudztwo że wlezie wszędzie - obawiam się wiadomo - ale wolę kontrolować ich kontakty niż pozwolić na to np by kot właził jej do łóżeczka - na to nie pozwalam. Poza tym wiem że już całkiem niedługo jak tylko Weronik zacznie się przemieszczać na czworaka kot przestanie chodzić po podłodze hihihi. Łapki myjemy mydełkiem po głaskankach kociowatych
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    dodam że kot jest domowy a na podwórku był raz - jak wypadł przez okno - i to krótką chwilę
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    And222s hahaha rozbawiłaś mnie - no ale uważaj mimo wszystko na GWIAZDECZKĘ :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Izuniu czym? no taka jest prawda że podłoga będzie Iśki (nie wiem co na to pies powie ale myślę że jak zabierze kilka razy coś z dziecięcej łapki się dogadają - Gabi wyjadała psie chrupki i jakoś się dogadali - Tylko patrzyła jak zwiać nam na przedpokój i rzucała sie na miskę psa jakby zagłodzona była) A kot leciał z wysokiego 2 piętra w wakacje i wybił koledze szybę w aucie - kotu nic się nie stało ale ja myślałam że urodzę na miejscu - przeżyłam to strasznie bo to kot Gabi i gdyby coś jemu się stało dziecko by się zapłakało
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Idę pokręcić się po mieszkaniu może uda mi sie coś trochę posprzątać - oby do 14 bo M wraca do domu a na 14,40 kontrola z dziećmi, potem okulista z Kubą i jak będzie dobrze to od jutra niech idą do przedszkola bo i ich i mnie coś za bardzo nosi :devil::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    And222s a no tym biednym kotkiem co "fruwał" za oknem :wink:
  2.  permalink
    And:cheer::cheer::clap::clap: to widze,ze masz wesoło.Mój brat przez pierwsze lata wychowywał sie na wsi i zwierzeta wrecz go "oblepiałY" szczególnie jak miał łapki od czekolady.A miał taka radoche wtedy że śmiał sie w głos aż czkawki dostawał.Dzieki temu był oswojony ze zwierzetami i nie bał sie żadnych a to procentuje teraz gdyż jest wielkim przyjacielem zwierzat(chociaż to ma po siostrze hihi)



    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    odnośnie kotka .... Ja podobno byłam wychowywana z kotem... moja mama mówiła mi, że jak spała to z ręką w łózeczku bo kociak wskakiwał i leżał przy mnie!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 13th 2007 zmieniony
     permalink
    w nawiązaniu do zwierzątek - Gadget liżący Julkę

  3.  permalink
    Super zdjecie!Dobrze ,ze zwierzak nie jest odseparowany od dziecka bo nie czuje sie odtrącony i nie zrobi Julce krzywdy.

    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    ciasteczko - przenigdy bym tego nie zrobiła psiaczkowi.... on co prawda nie znosi dzieci ale jak wracamy np ze spacerku z Julką to piersze dopomina się o to aby ją mógł powąchać.... a jak Julka płacze to natychmiast lata jak oszalały po mieszkaniu ode mnie do niej tak jakby chciał mi przekazać - idz do niej !
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.