Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Wiecie co? Jak urodziłam Ewę, to durne położne w szpitalu tłumaczyły mi, że dziecko je przez 15-20min co 2,5-3godz. I jeśli wisi na cycu dłużej/częściej to bankowo problem z karmieniem.
    Kuśwa, to chyba 80% matek ma problem z karmieniem, bo Krzyś praktycznie cały dzień cycuje, odczepia się dopiero ok 20:30 jak idzie spać. Budzi się ok 6-tej i zaczyna ssać. Zdarzają mu się 15-20min przerwy w ssaniu, ale po tym czasie nagle jego oczka robią się duuuuuże, zaczynają się napełniać łzami i 3 sekundy po tym słychać wrzask. Rozpacz może ukoić tylko cycuś. I tak cały dzień.
    Przy Ewie dopiero nasza pediatra uświadomiła mnie, że matka karmiąca, to w większości przypadków matka z bobasem uwieszonym u cyca non stop i że mało które dzieci ssą krócej niż 40min. Moja gin pocieszyła mnie, że jak jej się syn urodził, to właściwie chodziła non stop w rozpiętej bluzce bo zanim zdążyła zapiąć, mały znów chciał SSAĆ. Z tego co piszecie Wasze maluchy też żyją po to żeby ssać.
    To gdzie kurde te dzieci co to jedzą przez 15min co 3 godziny?????

    Popieram Jaheirę. Z tego co pamiętam Ewa najpierw non stop spała (wcześniak), potem ssała i spała, a jak nie spała to musiała ssać- inaczej był wrzask. Przeszło jej jak miała 4 miesiące (3 mieś wieku korygowanego). Wtedy zaczęła zauważać zabawki i moje cycki przestały być atrakcją numer jeden.

    Mnie czasem trafia jak Krzychu wisi na cycu non stop. Ale zawsze sobie powtarzam, że gdzie ja znajdę faceta aż tak napalonego na moje piersi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 17th 2011
     permalink
    cerisecerise: Wiecie co? Jak urodziłam Ewę, to durne położne w szpitalu tłumaczyły mi, że dziecko je przez 15-20min co 2,5-3godz. I jeśli wisi na cycu dłużej/częściej to bankowo problem z karmieniem.


    u nas mowia i jest napisane w ksiazeczce zdrowia ze niby nie dluzej niz 40 min;
    ale wiadomo jak dzieciak przysypia to mzoe byc i dluzej ..

    jejku nie znam takich co ssai 15 min..co 3 h?szczegolnie nie takie maluchy?!
    bo z tego co pamietam to takie starsze np 8 miesieczne krocej ssie bo ssie glownie po to aby sie najjesc

    ja i tak sie ciesze ze moj w nocy juz teraz wisi na cycu maks 30 min;ale mowie popoludniami to potrafi godzine (szczegolnie mamy takie jedno karmienie po drezmce,tylko ze on wtedy jeszcze dosypia i musze go smerac pod broda albo poklepywac plecki zeby ssal;)

    pocieszajce jest to ze wlasnie jak dziecko ma 3 miesiace to wtedy piers juz go mniej interesuje..:)
    --
  2.  permalink
    u nas mowia i jest napisane w ksiazeczce zdrowia ze niby nie dluzej niz 40 min;

    No JEŚĆ to może i krócej niż 40min, ale przecież są też maluchy z przeogromną potrzebą ssania- Krzyś jest żywym przykładem. A że on bezsmokowy, to cycuje nałogowo. Czuję kiedy przestaje jeść, a ciumka cyca dla sportu.
    Zresztą pierś to nie tylko jedzenie ale i zaspokajanie potrzeby bliskości - myślicie, że nasze dzieci czytały wpisy w książeczce zdrowia, że mają zaspokoić potrzebę bliskości w mniej niż 40min? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Buuu:cry::cry::cry: musze sie Wam poskarzyc, ze strasznie mnie Malutka pogryzla dzisiaj :cry:
    Za pozno zdecydowalam sie wlozyc kapturki i nawet przez nie boli przezajebiście :sad:
    A tutaj seanse ssania od 16do23 NON STOP byly, z przerwami max 30min, kiedy to sie darla jakbym ja pol dnia glodzila. Masakra.
    Dopiero zrozumialam co dziewczyny pisza, ze dzieci non stop wisza na cycu. Chyba sie musze przygotowac na ciezkie czasy...
  3.  permalink
    A smarujesz czymś? Ja może nie mam poranionych, ale pod wieczór są już wymemlane na maxa- wtedy Lanomaść Ziaji pomaga.

    Madzia, ciężkie czasy to dopiero nadejdą :wink: Ja Ci mówię- jak Marysia wejdzie na etap małej torpedy, to będzie sobie z rozrzewnieniem wspominała, jak to mogłaś pół dnia siedzieć i karmić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Hihi, na pewno masz racje :wink: teraz przynajmniej nie trzeba jej animowac.
    Olalam zasade karmienia w jednym miejscu, zalecana m.in przez Travy Hogg, bo przeciez bym wysiedziala norę w kanapie :wink:, wiec po 8latach w moim mieszkaniu pojawil sie telewizor, co bym miala troche rozrywki tak caly dzien karmiac.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Smaruje Maltanem, ale na moj gust nic nie daje.
    W ogole jakby gruczoły Montgomerego przestaly dzialac albo co i mam taka sucha skore na brodawkach (sucha tzn. nie nawilzona jak dawniej, bo tak to nie luszczy sie ani nic)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Magdalena, a może dałoby się ściągnąć konsultantkę laktacyjną na wizytę domową? Koleżanka tak robiła.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    o bolących brodawkach nie chce mi się już pisać. U mnie poprawy jako takiej nie ma, boli jak jasna cholera. Dodatkowo ALbert nie rozróżnia nocy od dnia i śpi hu... owo i w dzień i w nocy. Budzi się bardzo często. Co przyśnie to jakieś bąki i stękania Go męczą i dupa ze spania. Kolka jak nic. Na szczęście rano sam długo się sobą zajmuje, leży, obserwuje i mogę w tym czasie ogarnąć sypialnię. Ale najchętniej wisiałby przy cycu non stop. Tyle, że mu nie pozwalam.
    A ostatnio szarpie mi pierś i się denerwuje. Odbijanie pomaga, ale czasami muszę Go dłuuuugo trzymać w górze, żeby beknął. W tym czasie złości się, bo jest głodny. Chce jeść, ale nie może.

    Zmiany na skórze łagodnieją. Dieta bezbiałkowa skutkuje, tylko zaczynają mi się już śnić jogurty, kasza manna i danonki.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  4.  permalink
    Ale najchętniej wisiałby przy cycu non stop. Tyle, że mu nie pozwalam.

    A jak go do tego przekonujesz? Bo o ile w nocy śpi, to w dzień Krzyś wpada w rozpacz jak dłużej niż 20min jest z dala od piersi. Noszenie, tulenie, zabawianie- nic nie pomaga
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Oddaję Go tatusiowi, który Go nosi, zabawia i cuduje, żeby nie było wycia, albo daję butlę, (mleko lub herbatka) żeby się dopchał i nie chciał więcej, albo wciskam smoka, co nie jest łatwe, bo nie daje się oszukiwać, i w ogóle za smokiem nie przepada. Muszę oszczędzać brodawki jeśli chcę dłużej Go karmić piersią.
    Z resztą raz dziennie wybywam gdzieś z domu z moim starszym synem, który czuje się pominięty w tym wszystkim. To taki czas tylko dla nas dwojga. Czasem jest to sala zabaw, czasem zwykłe dłuższe zakupy w mieście. Tak więc chcąc nie chcąc cycki jadą ze mną :) tatuś zabawia młodszego.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  5.  permalink
    u nas opcja oddania tatusiowi odpada, bo mężulo wychodzi o 8-ej a wraca po 18-stej. I jak wróci, to dopada go starsza i nie ma opcji, żeby go puściła.
    A butla nie wiem czy cokolwiek by pomogła - po pierwsze udojenie porcji zajęłoby mi godziny, po drugie- jak kilka razy musiałam wyjść i młodszy zostawał z babciami. Nawet jak go tankowały pod korek i mały więcej mleka nie chciał, to i tak szukał piersi. To chyba taki typ i go nie zmienię :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Ceri, moze dmuchanego cyca mu spraw?;)
  6.  permalink
    No właśnie już wszyscy radzą mojemu mężowi, żeby polazł do sexshopu i kupił co trzeba... Ale Krzychu chyba nie da się nabrać- on nawet nakładek nie chce tknąć
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 18th 2011 zmieniony
     permalink
    heh, no to masz kompana na cały dzień :)
    ale przynajmniej w nocy Ci śpi, nie tak jak moje niedobre dziecko. No tragedia u nas z nockami i nie mam pomysłu jak coś zmienić. W ogóle często nie mogę wyczaić co on w nocy potrzebuje. W dzień rozumiemy się doskonale, ale w nocy nie obczajam Go za bardzo.
    Poza tym cały czas robi kupę (wg położnej to dobrze) stąd to stękanie chyba i co zmiana pieluszki to kupa lub kleks. W nocy przewijam Go 5-7 razy.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    cerisecerise: Ale zawsze sobie powtarzam, że gdzie ja znajdę faceta aż tak napalonego na moje piersi :wink:


    co racja to racja :smile::smile::smile:



    a nasze dziecko wczoraj zasnęło o 19:30 i obudziło się dopiero o 03:50 !! :bigsmile:
    wg mnie tylko dlatego, że było usrane po pachy bo nawet jeść dużo nie zjadła tylko zasnęła szybko i wstała o 08:35 :wink:
    moje Kochanie :heartbounce::heartbounce:


    natomiast od tej 08:35 chce wisieć cały czas na cycu i teraz na chwilę leżaczek ją zajął bo już mi ręce opadały :tongue:
    no ale coś za coś
    lepiej się w dzień masakrować a w nocy spać, więc nie narzekam :peace:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    TEORKA: a nasze dziecko wczoraj zasnęło o 19:30 i obudziło się dopiero o 03:50 !! :bigsmile:

    weź mnie nie denerwuj! :P
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    hehee sorki nie pomyślałam o Waszych nockach jak to pisałam :P :)
    --
  7.  permalink
    lepiej się w dzień masakrować a w nocy spać, więc nie narzekam :peace:

    I tylko dlatego jeszcze nie wystawiłam młodszego w mokrym pampersie na balkon :wink:
    Ja za cholerę tego nie łapię- w nocy jak zaśnie o 20:30 to śpi do 6-tej, czasem ciumknie sobie raz ok 3-4, ale to trwa dosłownie 5 min. A w dzień bez cyca spać nie umie...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 18th 2011 zmieniony
     permalink
    boszzz następna chce mnie w depresje wpędzić ;P
    Teo i Ceri jest wam zdecydowanie za dobrze, trzeba to zmienić ;P
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    hehehe Kasia może lepiej nie czytaj naszych postów o nocach ? :))

    ja też nie wiem czemu nasza w nocy śpi a w dzień jej odwala palma...
    może w ciemnościach inaczej się ssaki zachowują ? :devil:
    --
  8.  permalink
    Ja myślę, że po prostu dzień jest dla nich czasem aktywności, a na chwilę obecną jedyna atrakcyjna aktywność to ssanie piersi mamy... Pocieszam się, że wiecznie to trwać nie będzie. Już nie mogę się doczekać, jak mały będzie miał 8 miesięcy. Pamiętam, że jak Ewa miała 8 miesięcy to zaczęła się sielanka (nie żeby wcześniej źle było)- stałe do bólu godziny drzemek, sama jadła, bawiła się sama, a jeszcze nie była tak mobilna i nie trzeba jej było aż tak pilnować jak teraz...
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    a macie wytłumaczenie na moje dziecko? czemu nie śpi?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 18th 2011 zmieniony
     permalink
    U nas ze spaniem jest coraz lepiej - mały zasypia podczas karmienia ok 21, potem budzi się ok 3 i ok 6-7. Czasem jeszczepotem zaśnie na 2 godziny, czasem nie. Za to od dwóch dni jest marudny, ciągle chce cyca, znowu mam nawał i obstawiam skok.. Teraz też wisi na mnie mała przyssawka, a ja o 12 mam fryzjera (w koncu) i nie wiem, jak M sobie poradzi z marudą..
    --
  9.  permalink
    TEORKA: wg mnie tylko dlatego, że było usrane po pachy

    wiecie co strasznie mnie to rozbawiło, bo jeszcze sobie nie wyobrażam dziecka usranego (ale już tuż tuż), a jestem pielęgniarką i mi się usranie dorosłego nie za dobrze kojarzy, muszę kupić podkład gumowy na łóżeczko
    a te cyce pożarte mnie przerażają, jak to jest z tymi nakładkami, bo są jakieś rozmiary, napiszcie coś na ten temat
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    hawrankowa83: wiecie co strasznie mnie to rozbawiło, bo jeszcze sobie nie wyobrażam dziecka usranego (ale już tuż tuż), a jestem pielęgniarką i mi się usranie dorosłego nie za dobrze kojarzy, muszę kupić podkład gumowy na łóżeczko


    oj jak ja sobie wyobraziłam tak obsranego dorosłego to mi się paw sam do gardła nasunął :cool:
    noworodkowe kupki nie śmierdzą aż tak :wink:
    poza tym swojego dziecka się nie da brzydzić czy tam coś :smile:
    a czasami taka kupa to powód do łez szczęścia jak dziecko dłużej nie robi :)





    KASIA Twój Albercik nie śpi w nocy booooo nie wiem czemu :tongue::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    a mi ktoś dziecko podmienił tylko nie wiem kto i kiedy

    do dzisiaj ilekroć ją na brzuszek kładłam to wrzask był przeogromny po dwóch minutach
    ryk i zanoszenie się
    a dzisiaj ją położyłam i przez 25 minut ani NIE PISNĘŁA po czym zamknęła oczka i śpi !!!!!!!!!!!!! :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
  10.  permalink
    Kasia, nie przejmuj sie u mnie też różowo nie jest w nocy..
    Co prawda jak usnie o 20:30 to do 1 potrafi wytrzymać, no ale potem już pobudka co 2h..
    Dzis rano masakra od 6 wisi na cycku, i juz nie wiem czy mam płakać czy się śmiać.. :confused:

    Dodatkowo to rzyganie..
    Bo to ulewanie już nie jest, bo ciagle takie geste białe coś sie wylewa, więc zakładam ze strawione mleko..
    Wszytko juz jest zarzygane, i co chwila z odplamiaczem i szmatka gonie.. :saD:
    -- // //
  11.  permalink
    Niht, a może Franio ma uczulenie na mleko, bo córeczka mojej psiapsióły tak miała, żygała przez cały tydzień i dopiero jak wprowadzili mleko na alergików to jej przeszło, ale nei chcę Cię straszyć, ale widzę, że już to się uciążliwe robi i się martwisz.
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Night, hawrankowa dobrze sugeruje. Ciągłe ulewania i wymioty to już nie żarty. A może i on przez to krótko sypia?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    i co wtedy nie da się cycem karmić tylko na sztuczne trzeba przejść?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Night, ale on wymiotuje w sensie puszcza pawia czy tylko cofa mu sie troszke tego przetrawionego pokarmu?
    U nas sie tylko cofa, czasem uleje tego twarożku. Ale zostaje jej to w nosku, muszejej czasem fridowac jak ja przytka.
    Jesli Franio wymiotuje (puszcza pawie) to moze byc uczulenie na laktoze. U znajomych coreczka to miala.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Magdalena: U nas sie tylko cofa, czasem uleje tego twarożku.


    u nas tak samo..


    w sumie ciężko może odróżnić mocne ulania od pawia lekkiego..


    hmm ale jak dziecko ładnie przybiera to jak może nie przyswajać pokarmu matki ?
    a Franio chyba przybiera prawidłowo nie ?
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    TEORKA: jak dziecko ładnie przybiera to jak może nie przyswajać pokarmu matki ?

    Może to, co w brzuszku zostanie wystarcza do ładnego przyrostu wagi (dlatego też może ciągle chce jeść?) a mimo wszystko pokarm mu szkodzi? Nie wiem, głośno myślę.
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    TEO ale ten czas zleciał nie???
    nasze dzieci dziś miesiąc mają !:bigsmile:
    --
  12.  permalink
    jak jest alergia, to niestety cyca trzeba odstawić i mleko na receptę:)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011 zmieniony
     permalink
    morela1: nasze dzieci dziś miesiąc mają !:bigsmile:


    hehehe może Twój Oskarek bo moja Ninka miesiąc będzie miała w poniedziałek dopiero :tongue::tongue::tongue::devil::devil::devil:
    dzisiaj owszem ma, ale cztery tygodnie hehehe :smile:
    zleciało, zleciało :wink:
    ja dzisiaj rano do męża mówiłam, że to niemożliwe.... :cool:


    kate1: Może to, co w brzuszku zostanie wystarcza do ładnego przyrostu wagi (dlatego też może ciągle chce jeść?) a mimo wszystko pokarm mu szkodzi?


    hmmm no jakby w sumie logiczne.....




    a moja córcia dalej śpi NA BRZUSZKU !!!!!
    już 3 godziny prawie ! :cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:
    i ta radość to nie z długości spania bo ona w dzień zawsze tyle śpi
    radość moja z pozycji w jakiej to robi jest :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeNov 18th 2011 zmieniony
     permalink
    a ja liczę 4 tyg jako miesiąc bo różnie miesiące mają dni jedne 28 drugie 31
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    ja juz chce zeby moj mial conajmniej miesiac albo najlpeiej 3 zeby zaczal sie bawic grzechotkami...moj cycoholik dzisiaj tylko cyc..ale pospalismy 2 h,
    na dodatek mam jakis piperzony zastoj, wlozylam kapustre w stanik i musze malego przystawic zinnej pozycji, ta temp 38.3..mam nadzieje,ze sama to zwalcze masazami/okladami bo nie wiedzi mi sie antybiotyk:(
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    morela1: a ja liczę 4 tyg jako miesiąc bo różnie miesiące mają dni jedne 28 drugie 31


    no nie wiem ja liczę tak, że skoro Ninka urodziła się 21-go października to miesiąc będzie miała 21-go listopada :smile:
    a dzisiaj mamy dopiero 18-sty :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    a tak w ogóle to się mogę pochwalić że od dziś moja pipka jest jak nowa :wink:
    wszystkie szycia i wiązania znikły i nie ma po nich śladu:bigsmile:
    a mówią że do dwóch tyg się rozpuszczają...to se czekałam cztery...:cool:
    --
  13.  permalink
    Dziewczyny no ja już sama nie wiem :sad:
    Tak jak Teo pisze, cięzko mi odróżnić czy to ulewanie czy paw..
    Bo z tym jest rożnie.. już mu się samo takie mleko nie wylewa..
    Tylko taka gęsta papka, i może to być zaraz przy odbijaniu, a może się zdarzyć nawet godzinę po jedzeniu..
    I czasami małe ilości wyplywaja z buźki a czasmi jest tego ogrom..


    Dziś w ogóle jestem wykończona bo mały cały czas płacze :sad:
    Jeszcze nic nie spał od 9 :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Night, ja bym się na Twoim miejscu wybrała z dzieckiem do lekarza. Bez powodu też nie płacze bidula.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 18th 2011 zmieniony
     permalink
    TEORKA: hmm ale jak dziecko ładnie przybiera to jak może nie przyswajać pokarmu matki ?
    a Franio chyba przybiera prawidłowo nie ?

    no własnie dla mnie to jest wyznacznik. no bo jak dziecko ma apetyt i przyiera, to jest orajt, nie? bo zawsze jak jakieś choróbsko czy cos, to pierwsze co, dzieci nie chcą jeść.
    więc dlatego mimo, że u nas charczenie odchodzi dniami i nocami izdarza się ulać tym twarożkiem, to sienie martwię.
    nightingale_84: Tylko taka gęsta papka, i może to być zaraz przy odbijaniu, a może się zdarzyć nawet godzinę po jedzeniu..
    I czasami małe ilości wyplywaja z buźki a czasmi jest tego ogrom..

    Jakby nie ten ogrom czasem, to bym powiedziała wyluzuj. A tak to nie wiem :confused:
    ale przybiera ładnie?

    A moja Córeczka dzisiaj dała odpocząć. Je co 2-3 h, ale na wszelki wypadek śniadanie zjadłam w łóżku, potem w pierwszą przerwę odkurzyłam a teraz sie chlebek wypieka i jestem gotowa do wiszenia na cycu jak coś. ale wolałabym nie-e.
    ___
    Dostałam wysypki, kurde :confused: wygląda jak pokrzywka, którą miałam parę lat temu jak miałam alergię.
    Myślicie, że mogło wrócić po porodzie?
    tylko to była alergia wziewna, to nie wiem, skąd teraz.
    wysypało mni etypowo: pachwiny, pod kolanami ipod pośladkami oraz na kostkach. swędzi jak jasny gwint :/
  14.  permalink
    kate1: Night, ja bym się na Twoim miejscu wybrała z dzieckiem do lekarza.


    Zapisałam się na jutro do pediatry.
    Bo już mnie to wykańcza, zreszta jego chyba jeszcze bardziej :sad:

    Magdalena: Jakby nie ten ogrom czasem, to bym powiedziała wyluzuj. A tak to nie wiem :confused:
    ale przybiera ładnie?

    Przybiera i to sporo, taka mała kluseczka się z niego zrobiła..
    Najgorsze jest to, że jemu sobie 10min, odbijamy się, przy trzecim odbiciu zwykle jest chlust.. i dziecko dlaej głodne.. i powtórka z rozrywki :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: przy trzecim odbiciu zwykle jest chlust.


    a nie możesz go nie odbijać ?
    może jak będzie leżał na pleckach to nic nie będzie
    ja mojej prawie nigdy nie odbijam i nic się nie dzieje...



    i klepiesz go przy tym odbijaniu ?
    bo dzisiaj w dzień dobry TVN własnie coś o niemowlakach było i mówili, żeby ABSOLUTNIE nie klepać po plecach przy odbijaniu bo wtedy się na bank uleje zamiast tylko beknąć
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    TEORKA: ABSOLUTNIE nie klepać po plecach przy odbijaniu bo wtedy się na bank uleje

    Eeee, ja tam klepię i się nie ulewa :smile:

    Ale też miałam zaproponować co by spróbować nie odbijać. Night, a może on jest PRZEJEDZONY? Z tego też może być płacz.
    Może niech je za jednym posiedzeniem ile chce, nie rób przerw.
    --
  15.  permalink
    TEORKA: a nie możesz go nie odbijać ?


    Wtedy się pręży i steka, i ewidentnie cos mu w brzuszku siedzi.
    Zwykle go nie oklepuje, choć czasami się zdarza jak widze ze sobie sam rady dac nie może :sad:

    kate1: Ale też miałam zaproponować co by spróbować nie odbijać. Night, a może on jest PRZEJEDZONY?

    No tak też myślałam, chcialam go oszukać i zamiast cycka dac mu herbatkę ale nie weźmie ode mnie za cholerę butelki :sad:
    A jak liże swoją rekę, wyciaga języczek i szuka cycka to nie mam serca go męczyć :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    nightingale_84: nie weźmie ode mnie za cholerę butelki

    A jak ktoś inny mu daje to też nie?
    --
  16.  permalink
    kate1: A jak ktoś inny mu daje to też nie?


    Od mojej mamy wezmie butelke.. bo w sumie innego wyjscia nie ma :wink:
    Kiedys mi połozna mówiła, że miała taki przypadek, że dziecko nie chciało jeśc z butelki, do póki mama w pokoju była.. był wrzask, lament bo czuo mame a ktoś mu przystawiał butelkę, dopiero jak ta wychodziła to sie sytuacja uspokajała..
    -- // //
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.