Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Night, u nas nie ma takiego wielkiego ulewania, ale Tadzio ostatnio nie może spać w nocy, bo jedzenie mu się cofa, do tego jeszcze spływa mu katar do przełyku i biedak się przysztusza. Krzyczy w nocy, płacze, dławi się.... Już nie mam siły :sad: On wymęczony i niewyspany, ja tak samo o co on kaszlnie to ja się budzę i sprawdzam, czy wszystko w porządku.
    No i z jedzeniem też ostatnio jakoś gorzej. Szybko się najada w 10 minut, potem się krzywi. Jak go odbiję i przystawię jeszcze raz to chwilę possie, ale tylko chwilkę i zaczyna się wiercić, kręcić i szarpać cycem:confused:
    Nie wiem co jest grane.... A kolki jak były tak są.... Nic nie działa :(
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    mysza u nas z brzuszkiem sie poprawilo jak ja zaczelam pic herbatke hipp dla niemowlat ulatwiajace trawienie, roie z 4 lyzeczek granulatu i pije na noc,
    bo maly mial akcje wiercenia sie wlasnie i to ewidentnie byl brzuszek bo on sie lubi przejadac..
    --
  1.  permalink
    myszerej: No i z jedzeniem też ostatnio jakoś gorzej.


    Mysza, to pewnie temu, ze ma ten nosek zatkany.
    I ciężej się mu je.
    Psikasz mu ten nosek czyms?

    chloe28: herbatke hipp dla niemowlat ulatwiajace trawienie, roie z 4 lyzeczek granulatu i pije na noc,

    Pijesz tą z kopru włoskiego?
    Bo też ją mam, ale jak pisałam Franek się jej nie tknie, wiec może tak jak ty spróbuje sama pić.
    Choć ja juz pijam herbatke lakatcyjna z hippa tez z koprem więc może to za duzo by juz było..
    -- // //
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    nightingale_84: Psikasz mu ten nosek czyms?

    wodą morską, a potem odsysamy fridą (dziki wrzask).

    dziś kupiliśmy poduszkę klin, może będzie trochę lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    Mamusie, podsuwam Wam pomysł na prezent świąteczny. Już przetestowany, bo dzisiaj wręczyłam moim rodzicom. Nie będziemy się widzieli w Święta bo mieszkają w USA, więc dostali już. W tamtym roku jak wysłałam im kartkę to dziwnym trafem dotarła do nich dopiero w kwietniu:confused: No więc nie ryzykowałam z wysyłaniem prezentu, hehe.
    No ale do rzeczy. W Rossmannie w usługach foto można zrobić swój kalendarz ze zdjęciami. Super sprawa. Ja wstawiłam zdjęcia moje z mężem i Tadzia oraz mojego brata i jego córeczki (byłą żonę podarowałam sobie, hehe). Kalendarz był gotowy w kilka dni i do odebrania w wybranym przeze mnie Rossmannie. Rodzice jak zobaczyli prezent to ryczeli jak dwa bobry. Lepsze to niż kolejne krawat dla taty i biżuteria dla mamy! Polecam!

    kalendarze w Rossmannie
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    nightingale_84: Pijesz tą z kopru włoskiego?

    no tak te z kopru i tam chyba dodatek anyzu jest; mam tez zwykla z kopru w saszetkach,ale te rzadziej pije
    sprobuj,nie zaszkodzi


    dziewczyny moj synek dal taki popis dzisiak kupy ze szok, centralnie zmienialam mu pampersa bo byl skupkany zmienilam nozki do gory biore a ten BAM pod cisieniem jak z sikawki strumien kupy, matko bylam cala w kupie, dywan krzesla sofa!!paranoja! tyle vtego z takiej malej dupki! a na dodatek nie wiem co mnie wzielo zeby zalozyc rano nowe jeansy masakra nie odpiore tego, wystrzal na 1.5 metra byl!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    ej a wiecie co ?
    bo ja codziennie piję herbatkę na laktację dla matek karmiących z HERBAPOLU i tam jest koper włoski i anyż i coś tam jeszcze i położna mówiła, żebym piła bo ona przenika do pokarmu i dziecka brzuszek nie boli
    i naszej Ninki póki co ani raz chyba nie bolał....

    więc może tego spróbujcie ? :smile:
    w każdej aptece można dostać
    tylko mi położna poleciła z HERBAPOLU i żadną inną....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    chloe28: nozki do gory biore a ten BAM pod cisieniem jak z sikawki strumien kupy, matko bylam cala w kupie, dywan krzesla sofa!!paranoja! tyle vtego z takiej malej dupki! a na dodatek nie wiem co mnie wzielo zeby zalozyc rano nowe jeansy masakra nie odpiore tego, wystrzal na 1.5 metra byl!


    :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    nowe jeansy ochrzczone :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    noo od jutra tylko dresy ida w ruch

    musze przejsc sie do sklepu polskiego moze beda miec te herbatke dzieki za info Teo:hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    idź, idź bo u nas jeśli coś się sprawdza i działa to chyba ta herbatka właśnie bo wcześniej Ninka się jakby delikatnie prężyła czasami a odkąd mi ją położna poleciła i piję dziennie 2 filiżanki to odpukać z brzuszkiem nic się nie dzieje :smile:
    --
  2.  permalink
    Chloe u nas taka "wystrzałowa" kupa była 2 razy..
    Na szcęście trafiło na mojego męża! Za kazdym razem! :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 18th 2011 zmieniony
     permalink
    kurde mam 38.7 przystawiam malego do tej piersi zeby udraznial..czuje sie paskudnie, dobrze ze M sobie wolne zrobil bo nie ogarnela bym 2jki dzieci w takim stanie, dzisiaj nawet pierogow mi zrobil,jak na pierwszy raz w zyciu wyszly super, w kazdym razie lepsze niz moje haha
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    chloe28: kurde mam 38.7


    ojej :sad:
    chyba to nie zapalenie piersi ?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 18th 2011
     permalink
    myszerej: kalendarze w Rossmannie


    taki kalendarz można samemu zrobić i wydrukować
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    hawrankowa83: jak jest alergia, to niestety cyca trzeba odstawić i mleko na receptę:)

    albo wyeliminować składnik, który uczula (np mleko krowie) i karmić dalej.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    bladykot: taki kalendarz można samemu zrobić i wydrukować

    Tylko pytanie czy osiągnę wtedy tak dobry efekt, bo ten zamówiony jest na super papierze. W domu nie chciałoby mi się drukować i kombinować :confused:

    Chloe, współczuję. Mam nadzieję, że szybko się uporasz z cycami!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    Jezu ale mieliśmy noc :/
    tzn noc jak noc ale dziecko obudziło się ok 2, zjadło, zasnęło więc odłożyłam ją do łóżeczka
    nie minęła godzina a ona się obudziła..
    sobie myślę co jest ?
    zaświeciłam lampkę, podeszłam do łóżeczka i widzę jak Mała się krzywi i łyka coś co jej do gardełka podchodzi…[ tak Madzia jak Twojej Mery..... ]
    wzięłam więc na ręcę do góry i wtedy jak nie chluśnieeeeeeeee
    o matko !
    aż krzyknęłam bo się przestraszyłam gdyż JA NIGDY takiego pawia nie puściłam, jak żyję….
    masakra…
    nie dość, że pół wiadra mleka z niej chlusnęło [gdzie to się w tym małym ciałku zmieściło ? :/] to jeszcze było słychać takie głośne BLEEEEEEEEEEEE
    zarzygała wszystko
    rożek, swoje ubranko, mnie, dywan no wszystko…
    musiałam Mateusza budzić bo nie wiedziałam co najpierw robić, czy ją przebierać czy wycierać siebie [bo ze mnie kapało mleko :P] czy co…
    masakra…
    nie wiem co to było
    czy się przejadła czy kurde co :(
    przebraliśmy ją, dokarmiłam [ bo zaczęła wyć, że głodna] i poszła spać i spała do 7 rano a potem jeszcze do 10…
    i nie wygląda żeby jej cokolwiek było…
    ale co mi strachu napędziła to moje :(
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    o kurde, też bym sie przestraszyła...
    może to tylko pojedynczy incydent. pewnie sie przejadła.
    ona w tym wieku jest, że pewnie wzrasta jej zapotrzebowanie na jedzonko, a brzuszek sie jeszcze nie dostosował.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    Teo, ja też obstawiam przejedzenie... Może warto próbować ją odbijać jednak po jedzeniu?
    Nam Wojtuś też parę razy zwymiotował no i faktycznie napędza to stracha.
    Na początku brzuszki maluszków ciągle się dostosowują.
    Choć nam jakiś tydz temu Wojtek zwymiotował przy kaszce- tak go tatuś dopchał:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    mam nadzieję, że to tylko przejedzenie a nie np nietolerancja mojego mleka :sad::neutral:
    zwłaszcza, że ostatnio jej się ulewa coraz częściej...
    w sumie wisiała dużo na cycku więc pewnie dopchała i tak się skończyć musiało..
    ale strachu się najadłam niemałego :sad:

    ale dziecko nie czuje, że już ma dość i pcha w siebie dalej ? :wink:



    KASIA może zacznę ją odbijać, faktycznie
    dzisiaj nawet próbowałam i fajnie bekała za każdym razem więc może warto rzeczywiście...
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    a u nas dzień płaczu, zwis na cycu lub na rękach i tak od 3 rano......... aż boję się nocy.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  3.  permalink
    Teo, no własnie u mnie jest tak ciagle.. :sad:
    U nas drugi dzień jest masakra :sad:
    Na cycu może nie wisi ale co wrzeszczy!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    Teowspolczuje przezyc!!pewnie sie przejadla nie odbilo jej sie i rzygnela, tez bym sie przestraszyla, a Ninka pewnienajbardziej przestraszona byla..

    nightmoze cos go boli?(odpukac)

    u mnie walka z cycami trwa...mam 40 stopni wpieprzam lody zeby sie ochlodzic rozebrana..a tak mi zimno, jak do pon nie przejdzie ide do lekarza..

    ale udalo mi sie centrum zaliczyc, bo musialam malemu buty kupic fajnie Jamie spal prawie 3 h, osrany:)

    miala ktora s z Was zapalenie piersi??ja z 1st baby mialam samo pzreszlo..kurde ale czekam 3 dni i ide do GP, wolalabym uniknac anybiotyku;(
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    nightingale_84: Teo, no własnie u mnie jest tak ciagle.. :sad:


    że aż tak chlusta ? :sad:
    no nie gadaj....

    a byliście u tego pediatry ?




    współczuję Wam dziewczyny tych ciężkich dni...



    CHLOE a Tobie tego zapalenia :sad:
    ja niestety nie pomogę bo pojęcia nie mam co się wtedy robi
    oprócz tej kapusty to nie znam żadnych sposobów....
    --
  4.  permalink
    TEORKA: a byliście u tego pediatry ?


    Byliśmy..
    U takiej pediatry o dupe rozbić..
    Okazało się, że dziś tylko chore dzieci przyjmuje, a on jest przecież zdrowy..
    I teraz nie ma czasu na zajmowanie się nim i na orzmowe na temat karmienia i pielegnacji.. bo ona ma dziś tyyyyyyle dzieci.. (a korytarz rzecz jsna pusty).. i mam sie umówić na inny termin do dzieci zdrowych..
    Przepisała niby coś, bez badania, bez niczego.. ale przez 15min liczyła jaka ma być dawka dla takiego malucha.. więc podziękuję..
    Poczekam na wizytę u swojego sprawdzonego pediatry..

    A USG dziś mieliśmy i niby wszytsko OK, ale prawa panewka stawowa jest tępa, a ma byc ostra.. podobno to samo się niweluje z czasem i dlatego jeszcze za miesiąc mamy wizytę kontrolną.. i jak wtedy dlaje tak bedzie, to szerokie pieluszkowanie trza zastosować, no ale my akurt od jakiegoś czasu juz Franka tetrujemy :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    yy chyba było o zapaleniu na wątku o laktacji... nie pamiętam już sprawdzam
    Ale pewne ze możesz wziąć paracetamol, okłady z kapusty na pierś, ciepły prysznic na pierś i ściągać i przystawiać dzieciaczka - wiem ze boli ale nie można zostawić bo będzie ból jescze większy
    Szukam tamtejszego wątku
    --
  5.  permalink
    Chloe kurde to nieciekawie u Ciebie :sad:
    Też tylko o kapuście słyszałam..
    Antybiotyk to byłaby lipa bo wtedy od cycka się odstawia i nie wiem czy da sie wrócić..
    Miałam koleżankę, która też przez zapalenie przeszła i niestety po antybiotyku już rady nie było.. i niedługo karmiła
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    nightingale_84: Antybiotyk to byłaby lipa bo wtedy od cycka się odstawia i nie wiem czy da sie wrócić..
    niekoniecznie są antybiotyki przy których można nadal karmić.
    Na pierwszej str w laktacji są już rady nie wiem jak dalej TUTAJ bo nie pamiętam a nie chce mi sie teraz czytać - coś jeszcze pewnie było więc może coś znajdziesz
    --
  6.  permalink
    Agunia05: niekoniecznie są antybiotyki przy których można nadal karmić.


    No to dobrze wiedzieć.
    Bo szkoda by było odstawiac maluszka od piersi.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    Chloe, tak tylko mysle czy to wyrozbieranie dobrze Ci zrobi... Bo ja slyszalam, ze wlasnie zapalenie piersi potrafi sie wziac z zaziebienia cycow, a najgorzej jak w przeciagu owieje, wiec moze uwazaj...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    nightingale_84: Byliśmy..
    U takiej pediatry o dupe rozbić..
    Okazało się, że dziś tylko chore dzieci przyjmuje, a on jest przecież zdrowy..
    I teraz nie ma czasu na zajmowanie się nim i na orzmowe na temat karmienia i pielegnacji.. bo ona ma dziś tyyyyyyle dzieci.. (a korytarz rzecz jsna pusty).. i mam sie umówić na inny termin do dzieci zdrowych..
    Przepisała niby coś, bez badania, bez niczego.. ale przez 15min liczyła jaka ma być dawka dla takiego malucha.. więc podziękuję..
    Poczekam na wizytę u swojego sprawdzonego pediatry..





    no to faktycznie "świetny" pediatra :confused::confused::confused:
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    OOOOO widze 'nowe' mamuski sie rozgoscily :bigsmile:
    i super- watek wiecznie zywy
    a ja mam pytanie do 'starych' mamus!
    czy to moze byc ospa?
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    dodam tylko ze sa tylko na JEDNYM policzku...
    ale robi sie ich cozaz wiecej..
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    a na brzuszku też ma?
    _
    Zapalenie piersi miałam z poprzednim dzieckiem. Kapusta tylko łagodziła ból i zastój. Gin od razu przepisał mi antybiotyk, coś na A...
    Mogłam dalej karmić.
    A może laktator by pomógł?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    CZy Wasze dzieci też źle się czują po witaminach? Jakie dajecie?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    Marianna czy pojawiły sie nowe - kolejne krosteczki? wydaje się ospowate ale hmm "głowy nie dam se uciać"
    Katy u dzieci nie zauważyłam - młodsze dostają Cebion multi starsze różnie - ostatnio były jakieś żelki, teraz wibowit. Za to u mnie np po Vitaralu miałam mdłości:P podobnie reagowałam na jeszcze jedne wit - ale już nie pamiętam nazwy :/
    --
  7.  permalink
    marianna mysle ze koniecznie skonsultuj z lekarzem...mnie na widok podobnych przypadlosci zapala sie czerwona lampka... :/ ale mysle ze calkiem prawdopodobne ze to ospa
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    katy222: CZy Wasze dzieci też źle się czują po witaminach? Jakie dajecie?

    Kasia, my mamy full opcje: bobik (wit D+K), Ferrum, Juvit C, wit B1, a 2xw tygodniu B6 i folik.
    I wszystko jest ok. Podaje przed karmieniem.
    A jak podajesz te witaminki? I jakie to sa witaminy?
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 20th 2011 zmieniony
     permalink
    dzieki dziewczyny,agunciadzieki za link

    to chyba mit ze z zimnego sie zapalenie piersi robi..to raczej zawsze bakteryjne wystarczy ze sutek podraziony i np bakterie komensale wejda z jamy ustnej malego albo jakies ine przez te ranke, zastoj mleka(poczatki laktacji)robi swoje wtedy..

    mi juz lepiej to wychlodzenie pomoglo plus wlasnie malego przystawiam z innych pozycji i odciagalam laktatorem..
    nie jest jeszcze super ale obylo sie w nocy bez paracetamolu i mam tylko 37.5

    jadaje malmu tylko wit d plus k te z wyciskanych kapsulek; chce jeszcze wprowadzic omega jakies
    nic poza tym-ja staram sie dobrze ozywiac i jem witaminy wiec chybadziecku wystarczy..
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    mariannamoze to ospa ale u nas najpierw byly krostki na brzuchu i nozkach..a jest w tym plyn?bo ospowe maja plyn w srodku..
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    podaję K+D i BioGaię, dziś nie dałam i dziecko jest jak anioł, za to wczoraj i w dni poprzednie Albert był bardzo płaczliwy, ulewał - zwłaszcza po podaniu wit, nie mógł spać, wybudzał się co 2 min. Zastanawiam się nad związkiem takiej pozytywnej zmiany z odstawieniem witamin. Jutro podam tylko jeden preparat i będę obserwować.
    Może to być też kwestia mojego pokarmu, może coś zjadłam... a może to skok... jest wiele opcji.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny. Jestem mamą 9,5 miesięcznego Wojtka karmionego mm. Mam pytanie czy któraś z was wie ile powinien wypijać płynów taki mały brzdąc. W żadnej książce nie mogę tego znaleźć :confused: już pomijam fakt, że On jest kompletnie anty jeśli chodzi o picie. Nie chce wody, soczków herbatek. Jeszcze z tego wszystkiego najlepiej idzie mu woda.
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    katy222: podaję K+D i BioGaię, dziś nie dałam i dziecko jest jak anioł, za to wczoraj i w dni poprzednie Albert był bardzo płaczliwy, ulewał - zwłaszcza po podaniu wit, nie mógł spać, wybudzał się co 2 min.

    Katy, moja pediatrzyca mi kiedyś wspominała, że sporo dzieci źle reaguje na witaminy K i D, chodzi głównie o oleje, w których one są rozpuszczone. Czasem wystarczy zmienić preparat na jakiś innego producenta i już jest poprawa.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    ma to sens, może wypróbuję cebion multi. Tylko czy tam jest K?
    Dzięki :)
    _
    Co do jedzenia i ilości mm to kwestia indywidualna, nie wiem czy są w ogóle jakieś miary ile powinien wypijać niemowlak.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 20th 2011 zmieniony
     permalink
    chloe28: nic poza tym-ja staram sie dobrze ozywiac i jem witaminy wiec chybadziecku wystarczy..

    ej ej, no zeby nie wyszło, że faszeruję dziecko na własna ręke - po prostu przepisali nam to w spzitalu i kazali obrać do nastepnej wizyty, stą dtaki arsenał. upiersliwe to jest straszine :confused:
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    katy222: ma to sens, może wypróbuję cebion multi.
    wg mnie Cebion multi po konsultacji z pediatrą, bo tam jest sporo witamin, niestety nie ma w nim wit. K.
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    dużo tych witamin ....
    ja podaje synkowi tylko wit. D i K ...
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    katty222 no właśnie cały problem polega na tym, że gdy przechodziliśmy na mm pediatra mówiła, że mm wystarcza za jedzenie i za picie ale wtedy to było 6 butli dziennie. Teraz jest jedna butla, dwa razy kaszka i obiadek i obawiam się, że tych płynów jest za mało :sad:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    yy a po co wit K??
    Przy żadnym dziecku nie musiałam jej podawać - D owszem ale K nigdy
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    my też podajemy D + K...
    zalecenie ze szpitala jeszcze wiec ja się go tam trzymam
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.