Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    Witaminę K podaje się do końca 3 miesiąca przy karmieniu piersią, przy sztucznym nie trzeba.

    Ochrzciliśmy dzisiaj naszego Aniołka:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    myszerej: Ochrzciliśmy dzisiaj naszego Aniołka:bigsmile:


    brawo ! :smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    myszerej: Ochrzciliśmy dzisiaj naszego Aniołka
    my też naszego :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    dziewczyny a czy jak moje dziecko jadło dzisiaj o następujących porach :

    7:00
    10:00
    13:00
    16:00
    17:30 - 18:30 - wisiała na cycu
    19:30

    to nie za rzadko ona je ?
    niby wychodzi co 3 godziny ale jak tak policzyłam to 5 razy w ciągu całego dnia to mi się jakoś mało wydaje
    czy nie ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    Teo, jeszcze w nocy ją przecież karmisz a to tez wlicza się w dobowe karmienie.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 20th 2011 zmieniony
     permalink
    TEORKA:
    7:00
    10:00
    13:00
    16:00
    17:30 - 18:30 - wisiała na cycu
    19:30

    to nie za rzadko ona je ?

    moja Gośka prawie cały czas tak je + 1 karmienie w nocy. jeśli dziecko przybiera na wadze to nie ma się czym martwić
    --
  1.  permalink
    Ochrzciliśmy dzisiaj naszego Aniołka:bigsmile:

    My mieliśmy chrzest trzy tygodnie temu :smile: niezbyt anielski się zrobił, ale co tam, nie składam reklamacji :wink:

    Teo, zaufaj sobie, zaufaj Nince i nie martw się o wszystko. Wiem, że łatwo się mówi, wiem, że przy pierwszym dziecku o to trudno, ale naprawdę- relax :wink:
    Jak będzie głodna, to się sama obudzi i zawoła o cyca. Sama przecież podpisywałaś się pod stwierdzeniem, że ludzki gatunek nie dąży do samozagłady :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    patrycja219: mysle ze koniecznie skonsultuj z lekarzem...mnie na widok podobnych przypadlosci zapala sie czerwona lampka... :/ ale mysle ze calkiem prawdopodobne ze to ospa

    jutro sie przejdziemy do lekarza, ale jakos wiary nie mam w angielskich paracetamoholikow...:confused:
    zobaczymy co powiedza..
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeNov 20th 2011
     permalink
    Teo! Ninka je dobrze- co 3h + 1 zwis na cycochu :wink:
    uwierz mi jak bedzie glodna to ci spokoju nie da :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    i tak poczytałam sobie to co wkleiła Amazonka o tym, kiedy podczas karmienia piersią jest się niepłodnym i nie rozumiem trochę bo tam są te warunki wypisane, między innymi:
    * dziecko karmione jest wyłącznie piersią, bez dopajania i dokarmiania,
    * ilość karmień w ciągu doby jest nie mniejsza niż 5-6,
    * dziecko jest karmione także w nocy,
    * przerwy między karmieniami nie są dłuższe niż 4 godziny w dzień i do 6 godzin w nocy,
    * całkowity czas karmienia jest nie mniejszy niż 100 minut w ciągu doby.

    dziewczyny co do płodności to moja bratowa urodziła 4.10 i spełnia wszystkie warunki wklejone przez amazonkę, w środę była na kontroli u gin no i lekarz kazał jej uważać bo już mam jajeczkowanie..... więc ostrożności nigdy nie za wiele ona też po cc a to jest bardzo nie wskazane....
    co do ulewania i wymiotów niestety nie pomogę
    a te kupki jak z armaty no nie powiem zadziwiające....:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    kasiakuzniki: bo już ma jajeczkowanie

    Możesz jaśniej?
    Jajeczkowanie to moment - uwolnienie się komórki jajowej. Gin wyłapał akurat ten moment? Istny mistrz :shocked:
    Czy może stwierdził, że pęcherzyki dojrzewają? Albo mają jakąś tam wielkość, która wg Niego przesądza o tym, że owulacja nastąpi?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Albiś od 24 godz nie ulewał,czyli obstawiam te cholerne witaminy. Czy znacie jakieś bez oleju? Może być samo D, trochę Go dokarmiam,więc K w minimalnych ilościach też dostaje.
    _
    Po jakim czasie powinna zniknąć szorstka skóra na buźce? Już tydzień jestem na diecie, a policzki nadal brzydkie, i delikatna wysypka na dekolcie nadal się utrzymuje.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    bewe82: Albo mają jakąś tam wielkość, która wg Niego przesądza o tym, że owulacja nastąpi?

    właśnie tak że już pęcherzyk jest na tyle dojrzały że może dojść do jego pęknięcia... więc na wszelki wypadek kazał uważać....
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    katy, obawiam się, że wszystkie witaminy D mają olej w swoim składzie, chyba że istnieje coś zupełnie innego, co może przepisać lekarz.
    Co do skóry to niestety nie orientuję się.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    kasiakuzniki: może dojść

    to jest słowo klucz, a nie że ma już jajeczkowanie :tooth:
    Jeśli ta kobieta spełnia warunki LAMu, to nie ma mowy, żeby doszło do jajeczkowania.
    O tym, jak wielka jest wiedza ginów nt. NPR i niepłodności poporodowej wiele już napisano :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
  2.  permalink
    Katy, to może u mnie też o to chodzi..
    Ale żeby cały dzień ulewał od jednej malusiej witaminki? ... hmmm
    -- // //
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    no niby tak ale i mój mąż jest z karmienia piersią i moja przyjaciółka.... więc nigdy pewności nie ma... wiadomo jak się zna swój organizm... ale jest grono kobiet które po mimo karmienia i spełniania tych warunków zachodzą w ciąże ja nie pisze że warunki LAMU są nie właściwe i nie podważam nic a nic... tylko piszę że ostrożności nigdy n ie za wiele:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    no jeszcze w nocy je ale to tylko raz ok 2 - 3...
    no ale macie rację, gdyby była głodna to pewnie by się domagała :smile:


    a w ciągu miesiąca przybrała 900 gr [własnie ją ważyliśmy i waży 4400 gr] więc chyba mieści się w normie nie?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    ja spełniam warunki LAM a od dwóch dni mam rozciągliwy śluz, uczucie ślisko i bolą mnie jajniki tak jak podczas owulacji...
    także kurcze tego :devil::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    kate1: katy, obawiam się, że wszystkie witaminy D mają olej w swoim składzie, chyba że istnieje coś zupełnie innego, co może przepisać lekarz.

    Myślę, że nie ma takich bez oleju, w końcu to witamina rozpuszczalna w tłuszczach. Tyle, że różni producenci mogą używać różnych olejów.
  3.  permalink
    a w ciągu miesiąca przybrała 900 gr [własnie ją ważyliśmy i waży 4400 gr] więc chyba mieści się w normie nie?

    Licząc że miesiąc = 30 dni, dziecko na samym cycu powinno przybrać min 510-600g. Bo minimalny przyrost dobowy to 17-20g (nasza pediatra mówi 20g, konsultantka laktacyjna powiedziała, że minimalne minimum to 17g)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    katy222: Czy znacie jakieś bez oleju? Może być samo D,

    Kasia jest wit D bez oleju. W kropelkach. Nazywa sie DEVIKAP, bralismy to, bo w szpotalu zapomnieli zalicic wit K :shocked: i dali wlasnie sama D. Nie pamietam czy to na recepte...:confused:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    kasiakuzniki, oboje zostali poczęci w czasie pełnego czy niepełnego karmienia?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Moja doradczyni laktacyjna podała, ze tygodniowo powinno dziecko przybierać min 170g. Nasz pediatra też się czepiał jej małych przyrostów wagowych. Zlecił mocz b. ogólne, posiew, USG j. brzusznej, wszystko wyszło ok. Przestałam się przejmować Gośki wagą, zwłaszcza, że czuję w rekach, że dobrze przybiera. Jutro przy okazji szczepienia znowu sprawdzimy wagę oraz dowiemy się co pediatra powie na jej słabą morfologię.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Amazonka: kasiakuzniki, oboje zostali poczęci w czasie pełnego czy niepełnego karmienia?

    no właśnie pełnego.... ale wiadomo że są występki od reguły.... co mnie cieszy bo mam super męża i fajną przyjaciółkę:D
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Niekoniecznie występki. Obie matki znały zasady pełnego karmienia i je stosowały? To nie jest to samo, co karmienie wyłączne i niepodawanie innego pokarmu.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    wiesz to było 27lat temu teściowa mówi że karmiła tylko piersią i to bardzo często bo maiła dużo pokarmu....
    nic koniec dyskusji:D:D bo się zapędzimy w kozi róg... zobaczę u siebie jak to będzie wyglądało.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 21st 2011 zmieniony
     permalink
    TEORKA: ja spełniam warunki LAM a od dwóch dni mam rozciągliwy śluz, uczucie ślisko i bolą mnie jajniki tak jak podczas owulacji...

    co nie oznacza, że do owulacji dojdzie :bigsmile:
    Dziewczyny, to jak z objawami płodności na końcu cyklu - i śluz robi się rozciągliwy, i szyjka otwiera, i podbrzusze pobolewa ... czy to oznacza, że w dobrze wyznaczonej fazie niepłodności jest szansa na poczęcie? :tongue:
    LAM to LAM i tu nie ma nic do rzeczy, co nam się wydaje.

    Teorko, na blogu jest notka o obserwacjach poporodwych.
    Jakie warunki trzeba spełniać, by mówić o karmieniu pełnym, na pewno wiesz.
    Cytat: Do 12 tygodni po porodzie na pewno nie ma jajeczkowania, ale obserwacje należy zacząć od 21 dnia cyklu; krwawienia w tym czasie nie są miesiączką a śluz dobrej jakości nie ma znaczenia.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2011 zmieniony
     permalink
    "Tylko piersią i bardzo często" nie musi oznaczać pełnego karmienia. Pamiętasz, że warunek dotyczy też wieku dziecka?
    Skuteczność LAM była badana w dokładniejszy sposób niż za pomocą jednostkowych wspomnień.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    bewe82: co nie oznacza, że do owulacji dojdzie :bigsmile:


    wiem, wiem :wink:

    bewe82: ale obserwacje należy zacząć od 21 dnia cyklu; krwawienia w tym czasie nie są miesiączką a śluz dobrej jakości nie ma znaczenia.



    u mnie dzień cyklu 32-gi więc już ten śluz znaczenie mieć może
    czy źle rozumiem ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Źle odczytałaś :bigsmile:
    Do 12 tygodni (12 tyg x 7 dni= 84 dni) na pewno nie ma jajeczkowania (...) krwawienia w tym czasie nie są miesiączką a śluz dobrej jakości nie ma znaczenia.

    obserwacje należy zacząć od 21 dnia cyklu - jest tylko wtrąceniem.

    Po 84 dniu cyklu należy wnikliwiej przyglądać się śluzowi i zacząć mierzyć temperaturę.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Co ciekawe, przy karmieniu niepełnym lub całkowitym przejściu na inny pokarm niż mleko matki, objawy płodności mogą się pojawić już po 5 tygodniach od porodu.
    Więc .... nawet, gdyby Twoje karmienie było niepełne, dopiero po 35 dni od porodu można mówić o jakimś powrocie płodności.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormarta_885
    • CommentTimeNov 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy możecie podzielić się opiniami na temat pościeli firmy mamo-tato? Używa któraś z Was takiej dla swojego maluszka? Opłaca się ja kupić? Myślę o zakupie takiej pościeli http://allegro.pl/6-cz-posciel-100x70-mega-promocja-i1940654647.html
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Marta, zapytaj na wątku "kompletujemy wyprawkę".
  4.  permalink
    Ja miałam od nich pościel- nie było szału, bo dość sztywna bawełna- ale byłam zadowolona
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2011 zmieniony
     permalink
    bewe82: Źle odczytałaś :bigsmile:
    Do 12 tygodni (12 tyg x 7 dni= 84 dni) na pewno nie ma jajeczkowania (...) krwawienia w tym czasie nie są miesiączką a śluz dobrej jakości nie ma znaczenia.

    obserwacje należy zacząć od 21 dnia cyklu - jest tylko wtrąceniem.

    Po 84 dniu cyklu należy wnikliwiej przyglądać się śluzowi i zacząć mierzyć temperaturę.



    no widzisz ciążowe odmóżdżenie mi chyba dalej nie minęło bo czytam, czytam i nie rozumiem co czytam hehehehe :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    magdalena a moze Wasza coreczka musi brac wiecej wit itp bo (z tego co pamietam)byla wczesniaczkiem?

    jak liczyc przyrost wagi, od wagi urodzeniowej czy raczej od tej spadkowej po wydaleniu smolki? dzieki
    bo w przyszlym tyg bede wazyc:tongue:

    mariannanapisz co gp powidzial, co jak co ale niektorzy gp maja specjalizacje dziecieca- i tylko tacy lecza dziec- wiec spokojnie ospe rozponzaja juz nie robmy z nich takich nieudacznikow; na twoim miejscu poinformowalabym recepcje ze podejrzewasz chickenpox bo wtedy lekarz was odwiedzi-zeby nie narazac innych dzieci/ludzi w przychodni..oni nie maja poradni zakaznych, co najwyzej osobna poczekalnie ktora zaoferuja ale trzeba powiedziec o podejrzeniach choroby zakaznejj
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    chloe28: jak liczyc przyrost wagi, od wagi urodzeniowej czy raczej od tej spadkowej po wydaleniu smolki?


    moja położna liczy od spadkowej
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    dzieki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    chloe28: co jak co ale niektorzy gp maja specjalizacje dziecieca- i tylko tacy lecza dziec- wiec spokojnie ospe rozponzaja juz nie robmy z nich takich nieudacznikow; na twoim miejscu poinformowalabym recepcje ze podejrzewasz chickenpox bo wtedy lekarz was odwiedzi-zeby nie narazac innych dzieci/ludzi w przychodni..oni nie maja poradni zakaznych, co najwyzej osobna poczekalnie ktora zaoferuja ale trzeba powiedziec o podejrzeniach choroby zakaznejj

    tak, tak powiedzialam jak dzwonilam o co chodzi :wink:
    przywitalo mnie 2je lekarzy, bo jeden starszy starzem...raczej sklaniali sie ku jakiemus brzydkiemu wirusowi niz ospie chociaz i tej nie wykluczaja...dostalam syropek odczulajacy, mamy obserwowac i jak nie bedzie poprawy wrocic za 3 dni;
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    a temperaturke dzieciatko ma? apetyt? zycze zdrowka:) nasz maly sie zarazil pamietam wprzedskzolu epidemia byla, przedskzole prawie puste bylo przez jakis czas kazdy dzieciak po kolei mial ospe;) nasz akurat bardzo lagodnie pzreszedl,ale ja go wtedy nie mylam zeby nie roznosic tych pryszczy i w sumie bylo ok, nie ma blizn , malo drapal, a jak to ospa to polecam taka pianke antybakteryjna i przecuiw drapaniu sprzedaja za 10 funtow w bootsie nazywa sie chicken cos tam;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    a ja chciałam się z Wami podzielić radosną nowiną :devil:

    nasza duża dziewczynka dwa dni temu pozbyła się rożków i śpi drugą noc przykryta swoją osobistą kołderką w serduszka ! :smile:
    bo najpierw był kocyk ale skopała go z siebie po dwóch godzinach i obudziła zmarznięta z wrzaskiem :cool::cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    Katy masz w suwaku Raciszek zamiast Braciszek - to tak na marginesie :)
    Sprawa kluczowa
    pytanie do mam uzywających KATARKA a majacych porównanie z Sopelkiem czy Fridą - na ile lepszy? gorszy? szybszy w ściąganiu? dokładniejszy?
    Nataniel widząc sopelka dostaje już szału :/ jest trzymanie go na siłę i w ogóle obłęd :/ Inhalacje lubi siedzi pieknie i grzecznie ale ściąganie porażka na maxa i nie wiem czy inwestować czy nie warto
    --
  5.  permalink
    lepszy o 100%
    o 100% szybszy
    o 100% dokładniejszy
    o 1oo% delikatniejszy
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 21st 2011 zmieniony
     permalink
    dzieki - przekonałaś mnie :P
    Zamawiam
    hahaha
    Ps nie zamawiam - ze str producenta jest info że jest do kupienia u nas w aptekach wiec pójdę jutro i zobaczę czy jest - jak nie niech mi zamawiają i będzie szybciej :)
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 21st 2011
     permalink
    marta_885: Dziewczyny czy możecie podzielić się opiniami na temat pościeli firmy mamo-tato?

    Używam rożka i pościeli z tej firmy, jestem bardzo zadowolona :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    chloe28: magdalena a moze Wasza coreczka musi brac wiecej wit itp bo (z tego co pamietam)byla wczesniaczkiem?

    Tak, ja wiem, zedlatego :smile: chcialam tylko zaznaczyc, ze ten zestaw to nie na wlasna reke daje tylko z zalecen.
    TEORKA: nasza duża dziewczynka dwa dni temu pozbyła się rożków i śpi drugą noc przykryta swoją osobistą kołderką w serduszka !

    Łałałiła!! :bigsmile: ale wiesz, pics or didn't happen :wink:
    TEORKA: najpierw był kocyk ale skopała go z siebie

    Dlatego ja jutro siadam do maszyny i przerabiam jednakolderke na spiworek, bo koc tezjest szybko skopywany, a Mala nie lubi byc skrępowana ciasno.

    Lazki, naprawde tylko po karku sie poznaje czy nie jest zimno? Boja dzisnaszego okruszka juz pozegnalam zdwoma dlugimi rekawami i zakladam jeden krotki i jede dlugi. I co chwila ja potym karmu macam i raz byl taki letni, nie cieply.
    To znaczy, ze zimno czy dopiero jak jest doslownie zimny to mozna o tym mowic?
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    Agunia,no masz! nie zauważyłam! Dzięki :)

    Magdalena, ja sprawdzam też po rączkach, jak zimne to przykrywam kocem. Kark nie zawsze u nas jest ciepły, jak np leży na brzuchu, to wydaje się być letni.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  6.  permalink
    Muszę się pochwalić!!
    Franio dziś spał od godziny 22:30 ( a jadł o 20:40) do 5!!!
    6,5h bez przerwy co znaczy ja ja też się wyspałam i czuję się jak młody Bóg.. :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 22nd 2011
     permalink
    czyli wniosek z tego taki,że Franio lubi spać z pustym brzuszkiem. :bigsmile:
    -- mama dwóch łobuziaków :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.