Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Hej Mamuśki :)
    Chciałam się przywitać wraz z moim syneczkiem, którego urodziłam 7 listopada :)
    Sporo pytań mi się nasuwa każdego dnia więc chętnie poczytam sobie o waszych doświadczeniach i popytam w razie czego ;)

    Pozdrawiamy z Frankiem :D
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 24th 2011 zmieniony
     permalink
    TEORKA:
    a takie czerwone kropki jak Nince na buzi wyszły po nocy [bez ropki tylko takie czerwone krosteczki]

    Mery też takie raz wyszło po tym, jak dzień wcześniej sie obżarłam nabiału. wyłączyłam naboiał na 2 dni, zeszło, a potem wprowadziłam, tylko juz rozważniej.
    ale też czetso potówki wyglądają podobnie. móże to ma Ninka?
    Żabka, gratulacje i witamy.
    cerisecerise: A to nie może być grzybica? Bo z tego co pamiętam, to daje takie objawy. Synek nie ma pleśniawek???

    też o tym myslałam u siebie, ale Mała nie ma plesniawek, a mi się to pojawiło po tym, jak mnie tak zgryzła.
  1.  permalink
    Zabka witamy witamy :smile:
    No i gratulacje :smile:

    A u mnie Franek na policzkach ma jakby takie strupki żółte..
    Tzn tak z daleka tego nie widać.. nawet w sumie z bliska nie..
    Ale pod światło takie dzienne i pod odpowiednim katem widać, że ta skóra nie jest taka gładka i też nie wiem od czego to może być..
    Miała któraś może z czymś podobnym do czynienia?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Magdalena: ale też czetso potówki wyglądają podobnie. móże to ma Ninka?


    Hmmm ale tylko by na policzkach i czole to miała ?
    bo nigdzie więcej ani na szyjce ani nigdzie...
    ja myślałam, że potówki to raczej w miejscach narażonych na spocenie...


    Hej ŻABCIA :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Zabka, gratulacje!!

    Teo, potówki niekoniecznie tylko w miejscach narażonych.

    Night, a skóra w miejscach, gdzie to coś występuje jest błyszcząca?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    kate1: Teo, potówki niekoniecznie tylko w miejscach narażonych.


    czyli że to może być albo potówka albo uczulenie na nabiał tak ?
    i skąd ja teraz mam wiedzieć co to ? :bigsmile:

    czy nie roztrząsać i poczekać aż zejdzie i tyle ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Teo, jeśli to potówka to do jutra już jej powinno nie być, na wszelki wypadek przemyj przegotowaną wodą. Uczulenie chyba potrwa dłużej.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    a tak sobie teraz jeszcze przypomniałam, że jej wieczorem po kąpaniu grubą warstwę kremu Bambino na buzię dałam bo się łuszczyła troszkę
    może to być też uczulenie na krem ?
    chociaż smaruję ją nim wszędzie tzn nóżki, brzuszek i nic się nie dzieje....
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Raczej nie, bo to by wtedy nie było miejscowe uczulenie tylko po mojemu miałaby zmienioną skórę "plackami".
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    nooo właśnie ma biały język ale czy to z mleka czy pleśniawka to nie wiem ... kupiłam mu Aphtin Aflofarm i daję na język po dwie krople i pomału mu znika ten nalot
    CERI myslisz że to z tego ja mogę mieć grzybicę???
    to jak ja mam to wyleczyć? czy samo przejdzie jak jemu z języczka zniknie nalot???
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    kate1: Raczej nie, bo to by wtedy nie było miejscowe uczulenie tylko po mojemu miałaby zmienioną skórę "plackami".


    a to chyba faktycznie nie bo to takie kropeczki są tylko
    żadne tam placki :smile:


    morela1: nooo właśnie ma biały język ale czy to z mleka czy pleśniawka to nie wiem ... kupiłam mu Aphtin Aflofarm i daję na język po dwie krople


    a mi położna mówiła, że to białe na języku to zwykły nalot po mleku i żeby ABSOLUTNIE tego niczym nie myć, zwłaszcza lekami na afty/pleśniawki......c:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 24th 2011 zmieniony
     permalink
    TEORKA: grzybica sutków ? :shocked:
    pierwsze słyszę :wink:

    swego czasu dużo tu o tym pisałam..... ale Was jeszcze temat nie dotyczył ;)
    morela1: ja mogę mieć grzybicę???
    jeśli to grzybica to samo nie przejdzie, a ból brodawek też nie ustąpi, ale diagnozy nie ma przecież, to tylko sugestie.
    nightingale_84: A u mnie Franek na policzkach ma jakby takie strupki żółte..

    no właśnie u nas to jeden z objawów skazy białkowej.
    _
    A ja zaczynam wątpić w to czy pokarm matki jest najlepszy dla dziecka. Jak patrzę na męczarnie mojego dziecka i swoje niedospanie i zmęczenie to mnie trafia.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    o tym co pisała CERI to poczytałam i dokładnie tak mam te objawy więc pewnie jest to grzybica sutków a mały ma pleśniawkę do tego objawem jest odparzona pupa i mojemu właśnie zaczyn a się odparzać :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    morela1: a mały ma pleśniawkę


    a jak to wygląda ?
    normalnie biały język czy taki w plamki ?
    bo kurde teraz zacznę moją oglądać czy to nie pleśniawka aby :sad:

    ale ona ma cały czas taki sam biały odkąd jest na cycku...
    to jakby tyle tygodni miała pleśniawkę to chyba by coś się jej zaczęło dziać nie ?
    czy nie ?



    katy222: swego czasu dużo o tym pisałam..... ale Was jeszcze temat nie dotyczył ;)


    ano widzisz jak to jest jak człowiek się nie interesuje w odpowiednim czasie to potem musi pytać znowu :)
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    U nas jedna pani pediatra powiedziała, ze Tadek ma pleśniawki i smarowałam mu przez 2 tygodnie nystatyną. Później byliśmy w szpitalu w sprawie żółtaczki i zapytałam o ten języczek neonatologa i ten stwierdził, że to zwykły nalot od mleka i, że mam niczym nie smarować. niczym nie smarowałam i języczek sam się poprawił. Wcześniej był taki gruby biały nalot (kożuch), a teraz ma normalnie różowy języczek z odrobiną białego nalotu.
    I bądź tu człowieku mądry.... pleśniawka czy nie? :confused:

    Jeśli już czymś smarujecie języczek to pamiętajcie żeby smarować też swoje piersi przed karmieniem i smoczek, żeby nie zarażać się wzajemnie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    myszerej: Wcześniej był taki gruby biały nalot (kożuch), a teraz ma normalnie różowy języczek z odrobiną białego nalotu.


    u nas tak samo...
    najpierw było tego dużo a teraz jest tak normalnie
    a jak długo nie je to znacznie tego mniej
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    ai jeszcze jedno mnie nurtuje...
    czy jest coś niepokojącego w tym, że dziecko będące tylko na piersi i robiące do tej pory kupę praktycznie co 3 godziny nagle ją robić tak często przestaje i kupa jest maks 2 - 3 razy na dobę tylko ?
    i to jakoś tak odkąd miesiąc skończyła się zaczęło...


    co myślicie ?
    chciałam dzisiaj położnej spytać ale zadzwoniła rano i przełożyła wizytę na jutro więc dopiero jutro się dowiem :wink:
    a wasze zdanie też mnie ciekawi..
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    Jest OK Teo... Nawet mogą być dni,że dziecko kupki nie zrobi i też będzie OK:bigsmile:
    --
  2.  permalink
    TEORKA: czy jest coś niepokojącego w tym, że dziecko będące tylko na piersi i robiące do tej pory kupę praktycznie co 3 godziny nagle ją robić tak często przestaje i kupa jest maks 2 - 3 razy na dobę tylko ?


    Teo, u nas Franek robił przy kazdym karmieniu kupe.
    A teraz, zwykle sa 2-3 na dobe, a od kilku dni nawet po jednej.
    Więc to normalne :smile:

    kate1: Night, a skóra w miejscach, gdzie to coś występuje jest błyszcząca?

    No tak jakby się błyszczy ale jak tylko pod słońce patrze. Z daleka skóra wyglada na gładka..

    katy222: no właśnie u nas to jeden z objawów skazy białkowej.

    Cholera.. no ale on nigdzie indziej nie ma żadnych kropek, ani plam :sad:
    Kolki też nie ma, bóli brzuszka też nie..
    Tylko to ulewanie przeklete
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    TEORKA: Hmmm ale tylko by na policzkach i czole to miała ?
    bo nigdzie więcej ani na szyjce ani nigdzie...
    ja myślałam, że potówki to raczej w miejscach narażonych na spocenie...
    jak lezy na boczku, to buzia też jej się może spocić po tej stronie.
    TEORKA: że jej wieczorem po kąpaniu grubą warstwę kremu Bambino na buzię dałam bo się łuszczyła troszkę

    położna nam powiedziała, że wszelkie oliwki i kremy to najprostsza droga do potówek. i ze jak sa potówki, to nie wolno smarować tłustym, bo sie jeszcze gorsze zrobią.
    możliwe więc, że Ty jej posmarowałaś buziaczka, ona sie w nocy troszkę spociła (choćby nawet przy karmieniu na Twojej ręce) i juz.

    kurde.. musze o tej grzybicy poczytać... może i ja to mam. ponad tydzień mam obolałą skórę na sutkach, piecze mnei i jest taka nienawilżona. sietm jeszcze by tego brakowało...:/
  3.  permalink
    W ogóle dziewczyny dziś lezy sobie Franek na wersalce.
    Ja się nad nim nachylam, bo sobie gaworzylismy..
    I jak nie chlusnęło.. włosy miałam obrzygane..
    A przypominam, że on leżał na plecach a ja się nad nim pochylałam..
    Taaka fontanna wyleciała!
    Ja nie wiem co mam z tym zrobić :sad:
    Aha.. i jadł godzinę wcześniej więc to nie zaraz po jedzeniu :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    o kurde... :confused: Night, a kiedy idziecie do jakiegoś pediatry? konsultowaliście to już z kimś?
  4.  permalink
    Magdalena: Night, a kiedy idziecie do jakiegoś pediatry? konsultowaliście to już z kimś?


    U swojego pediatry wizyte mamy dopiero 6 grudnia.
    Konsultowałam u innych i ciagle jest to samo..
    Tak dzieci maja i to przejdzie z czasem.
    Mam go wysoko trzymać po jedzeniu itp itd.
    Czyli wszytsko robie jak trzeba, i nic nie pomaga..
    Pokarmu mi nie zagęszczą.. :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    ja jutro ide do pediatry z małym i sobą zobaczyć co się da zrobić z tym bólem sutków ... a co do języka to znika małemu ten nalot po tym aphtinie , ale myślę że to jeszcze długa droga do całkowitego wyleczenia...
    więc jutro idę do lekarza jak znajde czas bo przed chrzcinami mam taki jazgot w domu i w h.... roboty
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 24th 2011 zmieniony
     permalink
    morela1: Wcześniej był taki gruby biały nalot (kożuch), a teraz ma normalnie różowy języczek z odrobiną białego nalotu.
    I bądź tu człowieku mądry.... pleśniawka czy nie? :confused:

    to nie pleśniawka! tak dzieci mają,zwłaszcza jeśli ulewają. Jeśli są pleśniawki to najczęściej przenoszą się one na dziąsła, wewnętrzną str ust. I sąto raczej pojedyncze plamki, a nie nalot na całym języku.
    _
    Z problemem sutków, 2,5 roku temu lekarze jeszcze nie byli doszkoleni w temacie grzybicy, przynajmniej w moim rejonie. Daj znać, czy teraz sytuacja się zmieniła.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: Teo, u nas Franek robił przy kazdym karmieniu kupe.
    A teraz, zwykle sa 2-3 na dobe, a od kilku dni nawet po jednej.
    Więc to normalne :smile:


    ufff to mi ulżyło :wink:
    a czemu tak się dzieje wiesz może ?


    a powiedz mi jeszcze co ile Ty Frania karmisz ?
    może faktycznie on przejedzony......
    Ninka też kilka razy tak chlusnęła po tym, jak cały czas na cycu wisiała
    wiesz kiedy przestała chlustać ?
    jak wprowadziliśmy cumla [Mateo 3 dni uczył aż nauczył i tu od razu uprzedzam, że nie przyjmuję krytyki i pouczania bo smoka nauczyliśmy ją świadomie i z premedytacją, więc wszystkie przeciwniczki cumli mogą sobie darować :tongue: - odkąd jej cumla daję to jestem w stanie wszystko w domu zrobić jak ona nie śpi a tak to wisiała mi na cycku i nawet siku iść nie mogłam...] to ona je co 3 godziny a między karmieniami na cycku nie wisi i od razu przestała i chlustać i ulewać nawet...
    więc po mojemu to było ewidentnie z przejedzenia....
    Franuś używa cumla?
    aha i moja też czasami chlustała nie po samym jedzeniu tylko np godzinę po bo dopiero wtedy jej się chyba w brzuchu kumulowało....




    KATY222 czyli u mojej to też nie pleśniawka skoro wygląda tak jak Morela opisała ?



    Magdalena: położna nam powiedziała, że wszelkie oliwki i kremy to najprostsza droga do potówek. i ze jak sa potówki, to nie wolno smarować tłustym, bo sie jeszcze gorsze zrobią.
    możliwe więc, że Ty jej posmarowałaś buziaczka, ona sie w nocy troszkę spociła (choćby nawet przy karmieniu na Twojej ręce) i juz.



    no to by się zgadzało bo krem był tłusty bardzo....
    czyli już nie smaruje
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    TEORKA: a czemu tak się dzieje wiesz może ?

    układ dojrzewa, rośnie Ci córa! :)
    TEORKA: KATY222 czyli u mojej to też nie pleśniawka skoro wygląda tak jak Morela opisała ?
    wiesz... nie widziałam co ma Ninka, ale jeśłi tylko nalot to nie masz czym się denerwować. Z resztą niedługo masz szczepienie, to pediatra sama Ci powie.

    TEORKA: a powiedz mi jeszcze co ile Ty Frania karmisz ?
    może faktycznie on przejedzony......
    my Alexa nie przekarmialiśmy, wypijał minimum, a chlustał podobnie. Samo przeszło. Ale ile nerwów zjadłam, ile prań robiłam, ile razy myłąm podłogę, ile razy dziecko przebierałam.... a ile siebie.... jak był starszy nawet zupką ulewał, deserkiem też.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 24th 2011 zmieniony
     permalink
    teraz Albert wcina 90ml co 2-2,5 godz. Wiem, bo odciągam pokarm i daję z butli. Pije na dwa razy, bo się skubany zapowietrza. Nie ulewa. W nocy je z cycka, i nigdy nie wiem ile zjada i zdarza się rzyganko, a rano nie mogę dotknąć się do piersi :/ Dodatkowo przepajam herbatką między posiłkami, bo inaczej jadłby co godzinę.
    To ilościowo możesz sobie porównać. Nie wiem czy to dużo czy mało. Alex ledwie 50-60 wypijał, a bywało, że mniej. Jeśli Franio pije np 150 no to miałabyś odpowiedź dlaczego tak chlusta.
    EDIT:
    A jeszcze przyszło mi do głowy, że Franio może nie toleruje laktozy (ale wtedy bolałby Go brzuch). Podaje się wtedy laktazę, czy jakoś tak.
    Innym z powodów ulewania jest nietolerowanie czegoś, jakiegoś składnika którego jesz -mleko, jajka itp/.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  5.  permalink
    TEORKA: a czemu tak się dzieje wiesz może ?


    Tak jak Kasia napisała, układ pokarmowy dojrzewa i wie co i jak ma robic :smile:

    Teo, Franio cumla używa od czasu do czasu i to też głównie po to, żeby mu się nie ulewało. Ale on nawet jak ma smoka w buzi to mu się potrafi wylać..
    Je różnie, czasmi co godzinę, bo szuka cycka jak opetany, albo ssa reke mi jak go nosze a jak trzymam na rzuchy to ewidentnie szuka cycka..a czasmi nawet i 4h wytrzymuje i to w ciagu dnia.. a i tak po jedzeniu chlusta..
    Najgorsze jest to, że my się tak bujamy z jego wycieraniem, z przewijaniem przez np 2h i potem zaraz jest znowu głodny..
    No i tak jak u Kasi.. po karmieniu ze 3 kaftaniki mokre.. mimo używania śliniaczków.. flanelki do wycierania to samo, co rusz mokra..
    Nie mówiąc o wszystkim dookoła..
    Ale najgorsze, że przecież on sie tym musi strasznie męczyć.. :sad:
    -- // //
  6.  permalink
    katy222: Dodatkowo przepajam herbatką między posiłkami, bo inaczej jadłby co godzinę.
    To ilościowo możesz sobie porównać. Nie wiem czy to dużo czy mało. Alex ledwie 50-60 wypijał, a bywało, że mniej. Jeśli Franio pije np 150 no to miałabyś odpowiedź dlaczego tak chlusta.


    Katy, no ale Franek nie chyci herbatki :smile:
    Próbowałam go tak oszukiwać ale wypluwa butelkę..
    Jak mnie nie ma, i mama mu daje mm to wypija tak z 50ml bo wiecej nie chce..
    My nawet takich duzych butelek na 150ml nie mamy :wink:
    A z cycka jednego zwykle je i to też nie do cłakowitego opróznienia..

    katy222: EDIT:
    A jeszcze przyszło mi do głowy, że Franio może nie toleruje laktozy (ale wtedy bolałby Go brzuch)


    Tego sie obawiam :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    katy222: układ dojrzewa, rośnie Ci córa! :)


    o fajnie ! :)))))


    kurcze NIGHT ciężko w takim razie chyba stwierdzić co temu Franulkowi jest
    bo albo coś jest albo tak jak u Kasi Alexa po prostu taki urok i kiedyś minie......




    a że jeszcze zapytam - jakim programem szczepiliście dzieciątka Wasze ?
    bo nie wiemy czy wybrać 5w1 czy 6w1 więc chciałabym wiedzieć co Wy wybierałyście ?
    --
  7.  permalink
    No kiepska sprawa i tyle :sad:
    My się zdecydowalismy na 5w1 ale dopiero bedzie 6.12 szczepiony bo wczesniej nie mógł być ze wzgledu na to przeziebienie.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    U Milenki się właśnie zdarzyły 3 dni bez kupy. Dziś jak byłyśmy na rehabilitacji to jakoś między wierszami coś wspomniałam, że tak się dziecku trafiło i rehabilitantka coś tam jej przy bioderkach, w okolicy miednicy pomasowała, poruszała i srrrrrrrrruuu - kupa jak ta lala tylko rzadsza niż zwykle.
    W szoku byłam, a ona powiedziała, że są takie tricki żeby sprowokować ruchy miednicy prowadzące do ruchów jelit. Jutro dopytam jak ona to zrobiła.

    Szczepionki u nasz - 5w1 + pneumo + rota.

    Night, taka świecąca skóra to podobno też objaw skazy białkowej.

    Dziewczyny, biedulki ci Wasi ulewający chłopcy, tak mi ich i Was w tym wszystkim szkoda.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 24th 2011
     permalink
    kate1: Szczepionki u nasz - 5w1 + pneumo + rota.



    czyli z moich wywiadów wynika że 90 % wybiera to 5w1.....


    kate1: W szoku byłam, a ona powiedziała, że są takie tricki żeby sprowokować ruchy miednicy prowadzące do ruchów jelit. Jutro dopytam jak ona to zrobiła.


    dopytaj, dopytaj :smile:
    --
  8.  permalink
    My mamy 6w1 plus rota, a pneumokoki po szóstym miesiącu (unikniemy jednej dawki)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    TEORKA: czyli z moich wywiadów wynika że 90 % wybiera to 5w1.....

    A ja sie jeszcze nie orientowalsm. Mamy szczepienia 3.12 i myslslam, ze to pefiatra nam doradzi...
    Nawet nie wiem czym sie to 5w1 od 6w1 rozni. :shocked:
    Tyle, ze na pewno najpierw zaszczepimy na pneumo a potem na rota, nie odwrotnie.
    W ogole to szczepienie na rota ma taka skutecznosc jak na grype: trafisz albo nie. Ale zaszczepic warto.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    ja nie szczepiłam Gośki w szpitalu. Teraz jest po 2 dawkach Engerixa p/WZW B, na styczeń mamy umówione p/gruźlicy. Dalej będę szczepić tylko tymi refundowanymi. Dla mnie te 5w1 czy 6w1 to wyciąganie kasy od rodziców.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Madzia, jeśli Marysia była w szpitalu szczepiona na zapalenie WZW typu B to szczepisz teraz 5w1 (o ile zdecydujesz się na szczepionkę skojarzoną a nie pojedyncze kłucia).
    6w1 = 5w1 + właśnie WZW t.B.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    bladykot: Dla mnie te 5w1 czy 6w1 to wyciąganie kasy od rodziców.

    Dlaczego, przecież to nie obowiązek tylko możliwość wyboru właśnie pomiędzy wydatkiem + ograniczeniem kłuć a darmowym kilkukrotnym kłuciem.
    Jeśli kogoś stać na szczepionki skojarzone (u mnie koszt to 110zł za zastrzyk) to proszę bardzo. U mnie w przychodni jest jasna informacja że do wyboru są dwie opcje, nikt nikogo na siłę nie namawia albo nie tai informacji o tym, że można za darmo.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    bladykot: Dla mnie te 5w1 czy 6w1 to wyciąganie kasy od rodziców.

    Zauważ jednak, że refundowany krztusiec jest pełnokomórkowy - nam pediatra odradzała --> dochodzi do komplikacji.

    http://szczepienia.pzh.gov.pl/main.php?p=3&id=80&to=szczepionka

    Też jestem przeciwna szczepieniu na wszystko, co się da (nie zdecydowałam się szczepić przeciwko rota, pneumo itp.). Uważałam, że płacenie za coś, co jest refeundowane mija się z celem. Ale jeśli mam zaoszczędzić dziecku komplikacji poszczpiennych, to wolałam zapłacić.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    bladykot: Dla mnie te 5w1 czy 6w1 to wyciąganie kasy od rodziców.


    Jeśli Twoje dziecko dobrze znosi wkłucia to jasne,że będziesz tak uważała...
    U nas to koszmarne doświadczenie i gdybym miała jeszcze raz wybierać to bankowo znów bym zapłaciła,żeby oszczędzić mojemu dziecku stresu i bólu.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    bladykot: Dla mnie te 5w1 czy 6w1 to wyciąganie kasy od rodziców.


    No nie do końca. Tak jak bewe 82 pisze, bezpieczniejszy jest krztusiec acelularny, a tego w refundowanych nie uświadczysz. Poza tym refundowane zawierają rtęć. Nie trzeba decydować się na 5 czy 6w1. Jest jeszcze Tripacel, czyli DTPa - błonica, tężec, krztusiec acelularny i bezpieczny skład.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    bladykot: Dla mnie te 5w1 czy 6w1 to wyciąganie kasy od rodziców

    a dla mnie to dwa wkłucia i dwa obrzęki mniej.
    u nas kosztuje 100,
    na rota będziemy szczepić przy następnej dawce Pentaximu, a na pneumo, tak jak Alexa, po 2 r.ż. Choć tu się jeszcze waham, czy nie wcześniej.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Szczepionki zawierające rtęć:

    * Euvax (Wzw B, Life Sciences, prod. koreańska) – 0,01 % THIM
    * Engerix B (Wzw B, Glaxo) – 0,005% THIM (aktualnie wolna od rtęci)
    * Hepavax - 0,01%
    * D.T.COQ (DTP, Sanofi) – 0,01 % THIM
    * DTP (Biomed, Kraków) – 0,01 % THIM
    * TETRAct-HIB (DTP+Hib) (Sanofi) – 0,01% THIM
    * D - Szczepionka błonicza (Biomed) – 0.01% THIM
    * DT – Szczepionka błoniczo-tężcowa (Biomed) - 0,01% THIM
    * DTP - Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa (Biomed) – 0,01% THIM
    * Szczepionki przeciw grypie (opakowania wielodawkowe) – 0,01 % THIM

    Nie powinny go mieć następujące szczepionki:
    Infanrix
    Imovax
    Poliorix
    Act-Hib
    Hiberix
    Pedvax Hib
    Procpomvax
    Pentaxim
    HBVaxPro
    Tripacel

    LINK
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    TU ulotka refundowanego DTP. W substancjach pomocniczych tiomersal, czyli rtęć.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    o matko to teraz to już tym bardziej mi się w głowie z tymi szczepionkami pomieszało bo do tej pory musiałam tylko zdecydować czy 5w1 czy 6w1 a teraz jeszcze jakieś rtęcie i inne rzeczy mi doszły
    o mamo ! :devil:


    oglądałyście Dzień Dobry TVN ?
    było o kampanii przeciwko spaniu dziecka z rodzicami w łóżku
    ponoć najwięcej dzieci umiera właśnie tam a nie w swoich łóżeczkach......
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    ja ogladałam :bigsmile:
    ale zwróciło tez moją uwage to że rodzice sie "oddzielają" dzieckiem
    znałam takie małżeństwo gdzie spali z dzieckiem chyba do 6 roku życia i juz sa po rozwodzie
    i mam znajomych gdzie ona spi z córcią 2 lata a on w drugim pokoju... moim zdaniem słabo ...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    anula36: i mam znajomych gdzie ona spi z córcią 2 lata a on w drugim pokoju... moim zdaniem słabo ...

    też znam taką parę...
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    anula36: i mam znajomych gdzie ona spi z córcią 2 lata a on w drugim pokoju... moim zdaniem słabo ...

    A co w tym słabego? Jeśli są udanym, szczęśliwym małżeństwem, to ta "okoliczność" nic nie zmieni w ich relacjach.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeNov 25th 2011 zmieniony
     permalink
    anula36: ale zwróciło tez moją uwage to że rodzice sie "oddzielają" dzieckiem

    To jest chyba sedno! Ja znam badania, gdzie wykazano, że śmierć łóżeczkowa dotyka częściej dzieci śpiące samotnie, a nie przy matce / rodzicach. Zdrowy rozsądek to podstawa!
    Weźcie pod uwagę, że przyczyną SIDS są bezdech, niedobór serotoniny i niedorozwój pnia mózgu/.
    Jak na mój gust, to o ile na dwie ostatnie przyczyny nie ma wpływu miejsce spania dziecka, o tyle to pierwsze lepiej wychwycić śpiąc z dzieckiem.
    -- Mama M & N & W
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.