Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    morela1: w niektórych nóżek już nie wyprostuje więc te odkładam ale nadal są takie 56 co są jeszcze dobre...


    no u nas to samo właśnie..
    tak samo z 62 - jedne ok a w inne wpada i się topi :smile:



    myszerej: Mojemu też średnio na miesiąc wyszło 900g :) Do kilograma w pierwszym miesiącu jest norma.



    norma jest chyba nawet od 0,5 kg z tego co czytałam
    tzn tyle chyba minimum dziecko musi przybrać żeby było ok...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Dobra, umówiliśmy sie prywatnie do neurologa dziecięcego tuż przed szczepieniami, w tej samej przychodni, więc jak coś, to nas nie dopuści i już.
    Szkoda, że trzeba pilnować tych lekarzy :confused: jakos nie mamy szczęścia, żeby trafić na zaangazowanych specjalistów.
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 25th 2011 zmieniony
     permalink
    morelapolecam krem Lansinoh chyba jest w Pl, b dobry , nie trzeba tez zmywac przed karmieniem,nie ma zadnych szt dodatkow mi b pomogl na bolaCE SUTKI
    szukaj w goog;le lanolina lansinoh
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    u nas jest maść "pure line" - to czysta lanolina, ale nie wydaje mi się, że jest lepszy od bepantenu.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeNov 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Szkoda, że trzeba pilnować tych lekarzy :confused: jakos nie mamy szczęścia, żeby trafić na zaangazowanych specjalistów.

    Szukaj Madziu. Na pewno trafisz na takiego, który Cię do siebie przekona. i kompetencją i zaangażowaniem. Ja myślę, że tak jak w ciąży szukamy najlepszych ginekologów, tak naprawdę warto potem poszukać naprawdę dobrego pediatry.
    ----------------------------------
    Krzyś przybiera średnio 200g na tydzień, więc fajnie. Niecierpliwie czekam na pierwsze fałdki :wink:
    --
  1.  permalink
    U nas też było 1kg na plusie w pierwszym miesiącu :smile:
    I tak jak piszecie mam jedne śpioszki rozmiar 50/56 i są na niego dobre a niektóre 62 sa już na styk.. więc trzeba niestety kupować na oko :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 25th 2011 zmieniony
     permalink
    katy moze lanolina lanolinie nierowna bo ja probowalam innych,fakt tanszych, ale lansinoh jest najlepsza fakt troche droga..u nas moge to fdostac na recepte czyli za darmo bo kobiety w ciazy i dzieco do lat 16 plus rok po porodzie ma sie leki za darmo ale kupilam full price bo nie mialam sily po lekarzach lazic/dzwonic po porodzie..w pl raczej na recepte sie nie dostanie a domyslam sie ze koszt ok 50 zl bo u nas 10 funtow..to nie malo,ale jak mowie u mnie rewelacyjne skutki miala
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    ja w ciuszkach na cm sie nie orientuje nawet ,bo kupuje nawiek,nigd nie patrze na cm,czasem nie ma nawet zaznaczionych np w GAPie, moj nosi na 0-3 miesiace ale watpie zeby je nosil do 3 miesiaca-szybciej wyrosnie; te z h&m co ma na 1-2 months (56cm) jescze pasuja bodziaki
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    mam pytanie:czy Wasze dzieciaki maja te karuzelki wiecie montiwane do lozeczka?zastanawiam sie czy jest sens teraz kupowac czy bedzie sie gapil na to? bo on tak szybko sie nudzi wszystkim i moze takie cos mu przypasi?jak to u Was jest?
    --
  2.  permalink
    zajrzyj na wątek wyprawkowy, tam było o karuzelkach.
    u nas nie było zachwytu
    --
  3.  permalink
    u nas ten cały Lansinoh dawali w szpitalu- dla mnie taki sam jak Lanomaść Ziaji. na allegro tego pełno, cena podobna jak purelan
    aukcja.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    Bepanthen jest super na brodawki ale i na odparzoną pupcię
    Magdalena: jakos nie mamy szczęścia, żeby trafić na zaangazowanych specjalistów.
    ehh z tym u nas tez jest problem Jedyny porządny lekarz któremu bardzo zaufałam to kardiolog i ona bardzo nam pomogła w wielu sprawach nie tylko kardiologicznych
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2011
     permalink
    chloe28: mam pytanie:czy Wasze dzieciaki maja te karuzelki wiecie montiwane do lozeczka?zastanawiam sie czy jest sens teraz kupowac czy bedzie sie gapil na to? bo on tak szybko sie nudzi wszystkim i moze takie cos mu przypasi?jak to u Was jest?


    moja ma ale jeszcze się nie interesuje za bardzo
    natomiast przy muzyczce zasypia w 3 minuty :wink:
    --
  4.  permalink
    chloe28: czy Wasze dzieciaki maja te karuzelki wiecie montiwane do lozeczka?


    Franio ma, i jak pisałam gapi się na te zabawki jak zaczarowany :smile:
    A dodatkowo muzyczka go uspokaja :smile:

    Aaa i mam pytanie.
    Franio od kilku dni robi jakieś dziwne kupy :sad:
    Tzn tak na poczatku robił takie rzadkie z kawałeczkami, grudkami jakimiś.
    A teraz jest kupa mała raz dziennie ale wygląda to jak zabarwiona woda bo się całkowicie whcłania do pampka :sad:
    I nie wiem czy tak dzieci mają czy znowu z nim cos nie tak? :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 25th 2011 zmieniony
     permalink
    dzieki:)

    Teo rozumiem Twoja radosc ze smoczka!!Moj tez czasem wezmie!!i zassie!! jestem taka szczesliwa (i tak,nigdy nie przypszczlam ze tak pomysle) smoczek potrafi byc zbawienny!
    np dzisiaj udalo mi sie go smokiem uspic!!bo najadl sie do syta i jeczy jeczy bidulek szuka piersi,ale rzyga z przejedzenua, possal 5 minut, wyplul i smacznie spi:))))))))happy me!
    (mam na mysli supienie na noc! bo w dzien zasypia jak na spacer idziemy albo przy piersi, albo u tatusia na ramienu albo jak juz nie mam sily a nie ide na spacer wrzucam go do wozka..na ogrod i automatycznie po wyjsciu na dwor 5 min maks i zasypia sam:)
    night ja sie na kupach nie znam ale generalnie wychodze z zalozenia ze jak nie ma krwi w kupie badz nie ejst biala..to jest ok;) my mielismy kilka dni zielona kupe i nie panikowalam bo akurat mialam zapalenie piersi i moje mleko bylo..hmm..zielone:shocked: wiec maly jadl i sral tym haha no ale przynajmniej mnie wyleczyl;)
    my taka wodnista kupe bez ziarenek mielismy ale na pczatku z tego co pamietam

    aha Teo a Ty sie pytalas czemu mniej kup..pewnie tak jak dziewczyny pisza ukl pokarmowy moze i tez ale mi sie wydaje ze Ninka wlasnie rosnie i wtedy pokarm wchlanialny jest w wiekszej ilosci wlasnie na cele wzrostu..:) ja zauwazylam Maly kilka dni temu wisial dzien na cycu i wieczor..a kup moze bylo tylko 2 male..pewnie reszta na tluszczyk poszla hehe:) no i wtedy z dnia na dzien zauwazylam ze wyrosl z newborn ciuszkow co na niego pasowaly:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    Kurde, u nas Mała zaczela dawac czadu. Wola jesc co 1,5, max 2h. W nocy tez. Do tego noe zawsze chce zasnac, piszczy przy odkladaniu do lozeczka, a jak da sie odlozyc, to steka i charczy.
    Nie wiem jak jej pomoc. Zwazylam ja raz przed i po jedzeniu i zjadla tylko 30ml, wiec przypuszczam, ze czasami sobie za malo zjada i dlatego czesto wola dokladke.
    No ale ja padam na twarz, dzisiaj spie z nia caly dzien.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    Magda nie wiem czy Cię pocieszę... Moja Antosia (32tc) będąc w podobnym wieku też taka była. tylko wiszenie na cycu i mega upierdek Nas ratowała chusta i mogłam jakoś funkcjonować
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    Tak myslalam, ze musi sobie jeszcze odbic deficyt brzuszka.
    A tak wczesnie chustowalas? Ja sie obawiam, zamierzam dopiero ortopede zapytac na usg.
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    magdawspolczuje mam nadzieje ze niedlugo bedzie lepie,napewno!!malenka widocznie potrzebuje Cie teraz bardziej niz wczesniejjj
    a masz wage dla dzieci jakas specjalna?pytam z ciekawosci
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    chloe28: a masz wage dla dzieci jakas specjalna?


    ja mam super wagę
    taką samą z jaką położna przychodzi do nas


    WAGA


    rewelacja ! :smile:


    chloe28: smoczek potrafi byc zbawienny!


    i to jeszcze jak !! :cool:




    NIGHT bo byliśmy dzisiaj na spacerze [uszu nie czuję tak mi przewiało :tongue: ] i spotkałam znajomych z 4 miesięcznym synkiem...
    no i tak od słowa do słowa - okazało się, że ich Szymek też od urodzenia mega ulewał i chlustał mlekiem
    jak Franiu Wasz..
    na wadze ładnie przybierał itp ale non stop ulewania i pawiowania...
    się okazało po wizycie u pediatry, że ma WIOTKOŚĆ KRTANI i dlatego
    i że to przypadłość typowa dla noworodków i niemowląt [nic groźnego] i że mija zwykle po szóstym miesiącu życia...
    może to u Frania to właśnie ta wiotkość ?
    jak go karmisz to on wydaje jakieś dźwięki ? bo ich Szymonek takie jakby charczenie i to też dla tej przypadłości typowe.....
    --
  5.  permalink
    TEORKA: ja mam super wagę

    fajna ta waga:)
    dobrze, że piszesz o tej wiotkości, trzeba se schować w łepetynie, żeby potem się na zapas nie martwić:)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    Magdalena: A tak wczesnie chustowalas? Ja sie obawiam, zamierzam dopiero ortopede zapytac na usg.
    Antosię zabrałam ze szpitala jak miała miesiąc i chyba po tyg zaczęła być właśnie taka inna. płaczliwa, cycata, niespokojna - wsadziłam ją w chuste bez wiedzy, zgody i wytycznych lekarzy. Ortopede miałam jak mała miała juz kilka miesiecy więc do tego czasu bym chyba zwariowała ale on (bardzo dobry ortopeda) powiedział że nie widzi przeciwskazań bo dziecko nawet z problemami stawowymi - biodrowymi w chuście jest w pozycji na żabkę - a zdrowszej pozycji dla Okruszka nie ma. Tyle że nie nosiłam jej w pozycji "kołyski" a od początku w kieszonce
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Dziś znalazłam u Wojtusia ząbek:swingin::swingin::swingin::swingin::swingin::swingin:
    Sprawa niespodziewana,bo nawet u znajomej pod wykresem napisałam dziś,że ząbków nie ma i się nie zanosi;)
    A tu proszę… Bez ślinienia się nadmiernego, bez gorączkowania, bez biegunek, z lekkim marudzeniem(które nota bene zrzuciłam na karb skoku rozwojowego) zupełnym przypadkiem odkryłam ząbka:swingin::swingin::swingin::swingin::swingin::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    U nas też ząbkowanie bezobjawowo :-) I mamy już trzy ząbki :tooth::tooth::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    agael77: U nas też ząbkowanie bezobjawowo :-) I mamy już trzy ząbki :tooth::tooth::tooth:


    nie wiem jak Ty, ale czasami widzę sporo podobieństw między naszymi synkami:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    Jaheira: nie wiem jak Ty, ale czasami widzę sporo podobieństw między naszymi synkam

    A wiesz...sama kiedyś o tym myślałam:bigsmile:
    To teraz czekaj na raczkowanie i siadanie, bo mój W. zasuwa po całym mieszkaniu, a przedwczoraj po raz pierwszy samodzielnie usiadł :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    Aaaaaa czyli u mnie szykuje się,że będzie podobnie bo Wojtuś już od jakiegoś czasu na czworaka buja się do przodu i do tyłu a od niedawna podrzuca pupę do góry i podciąga nogi pod siebie- takie zajączkowanie:bigsmile:
    A do siadania za choinkę się nie bierze więc obstawiam,że do świąt zacznie raczkować a potem siadać:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    Jaheira: Wojtuś już od jakiegoś czasu na czworaka buja się do przodu i do tyłu a od niedawna podrzuca pupę do góry i podciąga nogi

    No, u nas było tak samo i za kilka dni poooooszedł. I teraz muszę mieć oczy naokoło głowy:cool:
    --
  6.  permalink
    TEORKA: może to u Frania to właśnie ta wiotkość ?
    jak go karmisz to on wydaje jakieś dźwięki ? bo ich Szymonek takie jakby charczenie i to też dla tej przypadłości typowe.....


    Sama nie wiem..
    Popytam tez o to pediatrę..
    A je tak głośno ze aż w drugim pokoju go słychać!
    Stęka przy tym i generalnie różne odgłosy wydaje.. więc może to być to! Byleby przeszło!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    ja ostatnio w paszczęce syna znalazłam czwórki górne :/ a czy bez objawowo? hmm był katar - ale wszyscy smarkali, był upierdek - no ale miał katar hehe
    i tak ma 1,2,4 górne i 1 dolne - czekamy na kolejne
    Raczkuje szybko ale nie chce chodzić sam. Za rękę, za nogawkę, za pieluszkę - tak ale sam nie i potrzebuje asekuracji
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    Od dzisiaj jestem na diecie bezmlecznej (znaczy bezkrowiej). Kolki już mnie tak dobijają, że musze spróbować, może będzie lepiej. Mamusie, które były/są na diecie - jakie stosowałyście zamienniki? Kupiłam sobie napój ryżowy, masło klarowane, ser kozi (z tym się jeszcze wstrzymam, bo koza też potrafi uczulić). Przeczytałam gdzieś na necie, że ze słodyczy można jeść chałwę i sezamki - zastanawiam się, czy migdały albo sezam nie powodują alergii? Jutro chyba sobie jakieś ciasto upiekę, bo na mojej (do tej pory juz skromnej) diecie długo nie pociągnę. Dobrze, ze chociaż mięso mogę jeść z kurczaka, bo byłoby kiepsko.
    --
    Ps. Mam info dla mamuś, ktore mają dzieciaczki nie starsze niż 12 miesięcy, a zameldowane są w Szczecinie - można skorzystać z bezpłatnego USG brzuszka. Super sprawa - można wykluczyć wiele wad wrodzonych. U nas wszystko ok, dostałam "tylko" adnotację "duża ilość gazów w jelitach". Biedne to moje dziecko:sad: Może dieta coś da?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    ANETKA a dalej Jasia te kolki męczą ? :sad:
    biedny :cry:
    ponoć jak są kolki to tylko do trzeciego miesiąca więc teoretycznie za 21 dni powinny minąć ale to jeszcze tyle czasu :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    a próbwałaś kateter rektalny? m koleżanka bardzo chwali
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    a propo słowa "rektalny" mi się przypomniało...

    mam sprawdzony [przez kilka moich koleżanek] sposób na kupę
    tzn jak dziecko kupki zrobić nie może a ewidentnie się męczy...

    bierzemy oliwkę, smarujemy nią swój palec [dość dużo tej oliwki] i delikatnie masujemy odbyt maluszka starając się wprowadzić odrobinkę oliwki do środka...
    kupa ponoć murowana bo małe dzieci [zwykle po miesiącu] odkrywają nagle że mają w pupce zwieracz...
    i go na maksa zaciskają
    a oliwka powoduje natychmiastowe jego rozluźnienie...


    podobno sposób sprawdzony
    ja nie wiem bo nie testowałam jeszcze
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    ponoć jak są kolki to tylko do trzeciego miesiąca więc teoretycznie za 21 dni powinny minąć ale to jeszcze tyle czasu

    Gdyby się skończyły za 21 dni, chyba poszłabym na pieszo do Częstochowy. Oby chociaż przeszły do końca roku, chociaż wątpię...
    --
    Bladykocie, mam Windi w domu ale na małego skutkuje tylko wtedy, gdy gazy są już "na wylocie". Te w środku niestety zostają i nie ma sposobu, żeby je wydostać. Masaż może troszkę pomaga. Dzisiaj biedaka męczyłam dość długo na brzuszku - teraz śpi - niespokojnie co prawda ale śpi.
    --
    Jedyny plus kolek jest taki, że zbędne kilogramy poszły w las. Coś mi się zdaje, że niedługo będę ważyć mniej niż przed ciążą. Dzisiaj nawet kupiłam sobie dżinsy o rozmiar mniejsze niż nosiłam:shocked:. Jeszcze tylko brzuch. No i z cyckami potem trzeba będzie coś zrobić, coby mega zwisy nie zostaly..
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    bierzemy oliwkę, smarujemy nią swój palec [dość dużo tej oliwki] i delikatnie masujemy odbyt maluszka starając się wprowadzić odrobinkę oliwki do środka...

    U nas takie posmarowanie oliwką pomaga trochę w puszczaniu bąków:smile: Jakiś czas temu to odkryłam i stosuję pod wieczór, wtedy Janek "strzela":wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    aneta01: U nas takie posmarowanie oliwką pomaga trochę w puszczaniu bąków:smile: Jakiś czas temu to odkryłam i stosuję pod wieczór, wtedy Janek "strzela":wink:



    czyli jednak coś w tym jest..... :wink:


    aneta01: Gdyby się skończyły za 21 dni, chyba poszłabym na pieszo do Częstochowy.


    pójdziemy razem z Tobą !
    na kolanach :cool:

    przejdą Anecia, zobaczysz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 26th 2011
     permalink
    przejdą Anecia, zobaczysz

    Dzięki Teo:kissing:, muszę w to wierzyć
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    chloe28: a masz wage dla dzieci jakas specjalna?pytam z ciekawosci

    Tak, mam. Troche inna niz Teo.
    Zaibwestowalismy ze wzgledu na wczesniactwo. Przynajmniej jestesmy spokojni, ze Mala przybiera prawidlowo.
    Ale wazymy raz w tyg, w piatki, bo od codziennego wazenia to mozna tylko schizowac :wink:
    Tymczasem u nas dalej zwis na cycu...
    ____
    A mam pytanie:jak cieplo ubieracie dzieci? Trzymam temperature 22st i ubieram Małej krotki i dlugi rekaw, ale najchetniej poprzestalabym na dlugim tylko.
  7.  permalink
    Anetka kurcze, biedny ten Twój Jasio :sad: i najgorsze że nic nie pomaga :sad:
    Trzymam kciuku, żeby jednak z tym 3 miesiącem się wszystko skończyło! :hugging:

    TEORKA: mam sprawdzony [przez kilka moich koleżanek] sposób na kupę
    tzn jak dziecko kupki zrobić nie może a ewidentnie się męczy...

    U nas ostatnio Franio 3 dni kupki nie robił, i wczoraj juz miałam uzyc drastycznego sposobu z termometrem..
    Ale chyba usłyszał co go czeka i jak przy karmienieu zrobił kupke, to az pampki przeciekły, spodenki co miał na sobie i moje spodnie tez ufajdał!
    Ale co tam, grunt, że dziecię szczęśliwe :smile:

    Magdalena: A mam pytanie:jak cieplo ubieracie dzieci? Trzymam temperature 22st i ubieram Małej krotki i dlugi rekaw, ale najchetniej poprzestalabym na dlugim tylko.


    Powiem Ci Madzia, że my dalej tak ubieramy Frania.
    Jakieś body z krótkim rękawkiem i na to śpioszki.
    Tyle, że ja w ciągu dnia kaloryfery mam powyłączane bo z tych zimnolubnych jestem :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Magdalena: A mam pytanie:jak cieplo ubieracie dzieci? Trzymam temperature 22st i ubieram Małej krotki i dlugi rekaw, ale najchetniej poprzestalabym na dlugim tylko.


    Wojtuś ma body z krótkim rękawem, bluzeczkę i rajstopki. Zdecydowanie nie jest dzieckiem mocno ciepłolubnym. Okna u nas też często pootwierane przy skręconych grzejnikach.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    krótki rękawek, cienki kaftanik i półśpiochy :)
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Ja stosowalam sposób z termometrem i się sprawdzalo. Zawsze trzeba końcówkę naoliwic i koniecznie nie wpuchac za głęboko!! Wystarczy leciutko poruszać, bo zwieracze są przy samym wejściu przecież. Jest jeszcze sposób z mydlem, ale podobno piecze:/. U nas metoda ratowala kilka nieprzespanych nocy, bo o ile upieklo nam się z kolkami, to właśnie był problem z wydalaniem:).
    --
  8.  permalink
    My mamy w mieszkaniu 24stopnie, Krzyś albo jest w bodziaku z krótkim+bluzeczce albo tylko bodziaku z długim rękawem jeśli ma np ogrodniczki. On jest średnio ciepłolubny.
    Za to Ewa była zdecydowanie ciepłolubna i zawsze miała bodziak z krótkim, bluzkę i na to jeszcze sweterek albo bluzę obowiązkowo.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    body z długim rękawem + półśpiochy lub rajstopki. ogrzewanie włączyłam tyko na wieczór by nagrzać do kąpieli.
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Magdalena:
    A mam pytanie:jak cieplo ubieracie dzieci? Trzymam temperature 22st i ubieram Małej krotki i dlugi rekaw, ale najchetniej poprzestalabym na dlugim tylko.


    u nas zawsze ponizej 20 stopni (srednio 19.5, (w nocy 18.5-19)i trzymam tak jak Ty krotki bodziak i jakis dlugi rekaw( w sensie albo sleepsuit albo bluzeczka i do tego spodenki)
    mi sie wydaje ze 22 stopnie to ok tyko jeden dlugi rekaw-moze jej goraco-dzieci wola chlodniej
    a jak kapie to jest w pomieszczeniu 22 stopnie;

    aneciaa probowalas jesc probiotyku np acidophilus? przez cyca maly by dostal a to b pomaga w takich sytuacjach, wiem bo bralam niedawno zostaly mi z okresu ciazy i maly non stop pierdzial ..
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Dzieki za szybki sondaz, Dziewczyny:)
    Potrzymam ja jeszcze troszke w krotki+długi i sprobuje przejsc na sam dlugi (pod pajacyk wiadomo, ze jeszcze krotki bodZiak). W ogole mam problem, bo wszystko na nia za luźne. Rozm 56 jest ok na dlugosc, ale na szerokosc wszystko jak worek, stad na pewno jej chlodniej, a z kolei dwa luzne ciuszki jeden na drugim to niewygodnie, wszystko sie zwija

    Mala nadal pobudka na jedzenie po 1h od skonczenia poprzedniego. W nocy TEŻ!!! :shocked:
    Mozliwe, ze przez kapturki mniej zjada?
    Bo mi sie wydaje, ze z kapturkami jej latwiej.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    moja doradczyni laktacyjna mówiła, że noworodek karmiony przez kapturek musi być przez 14 dni dokarmiany mamy mlekiem, gdyż jedząc przez kapturek wykonuję podwójną pracę. może podpytaj jakiegoś doradcę jak to jest z wcześniakami.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 27th 2011 zmieniony
     permalink
    jak cieplo ubieracie dzieci? Trzymam temperature 22st i ubieram Małej krotki i dlugi rekaw, ale najchetniej poprzestalabym na dlugim tylko

    Madzia, ja od początku ubieram Janka tylko w pajacyk. Może pierwsze kilka dni zakładałam coś pod spód ale wyskoczyły mu na buźce potówki, więc sobie podarowałam. Moja lekarka wciąż mi powtarza, żeby dziecka nie przegrzewać, więc jakoś nie panikuję z warstwami ubrań. W mieszkaniu wcale nie mam badzo ciepło - termostat ustawiony na 21 stopni, w nocy jest 18-19 i dziecko nie marznie. Jedyna rożnica w ubieraniu, to to że na noc zakładam pajacyki z zakładkami na rączki, bo czasem ma chłodne. Kark i szyjka zawsze ciepłe, więc uznaję, że tak jest ok.
    --
    aneciaa probowalas jesc probiotyku np acidophilus? przez cyca maly by dostal a to b pomaga w takich sytuacjach, wiem bo bralam niedawno zostaly mi z okresu ciazy i maly non stop pierdzial ..

    Jesteśmy na Latopicu i o ile Dicoflor się nie spisał, mam wrażenie, że Latopic coś tam działa. Lekarz mi polecił, bo to polski probiotyk, a inne są zagraniczne, nie na naszą florę bakteryjną.
    --
    Dzisiaj Janek od rana szaleje ale o dziwo nie płacze - może zmierzamy w dobrym kierunku? Tfu tfu, żeby nie zapeszyć
    :smile:
    --
  9.  permalink
    Agunia05: Nas ratowała chusta i mogłam jakoś funkcjonować


    a jaką masz chustę, bo chciałabym sobie zamówić, ale nie wiem, czym się zasugerować przy wyborze:)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.