Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 27th 2011 zmieniony
     permalink
    aneta super, oby tak do wieczora :))
    ______________
    a u nas od wczoraj wodniste kupy po każdym jedzeniu. Normalnie żółta lub zielonkawa woda... ciekawe co zjadłam.
    ___________________
    Magdalena my też ważymy co tydzień, w niedzielę :)
    I to tej pory Albert przybierał ok 350 na tydzień, a tym razem tylko 200, może to przez te kupy?
    _____
    a jak to jest z probiotykami, jak ja zjem to MAłemu też coś się dostanie prze pokarm? Przecież to bakterie, jak niby miałyby się dostać do mleka? Chyba dziecku się podaje probiotyki, nie?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    a jak to jest z probiotykami, jak ja zjem to MAłemu też coś się dostanie prze pokarm? Przecież to bakterie, jak niby miałyby się dostać do mleka? Chyba dziecku się podaje probiotyki, nie

    Probiotyk podaję dziecku. Możesz go dodać do mleka lub herbatki.
    --
  1.  permalink
    hawrankowa83: a jaką masz chustę, bo chciałabym sobie zamówić, ale nie wiem, czym się zasugerować przy wyborze:)


    Ja mam Natibaby :smile:
    Na razie tylko parę razy ją testowałam jak już nic na Franka nie działało ale się spisuje dobrze :smile:

    katy222: a u nas od wczoraj wodniste kupy po każdym jedzeniu.

    U nas takie były przez tydzień ale tylko raz dziennie.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Co sie tyczy priobiotyków, Antosi dawałam bio-gaje ale ostatnio wyczaiłam Dicoflor w kroplach , jest ciut droższy ale powiem Wam że podaje się rewelacyjnie i polecam całą sobą. Poza tym tym dicoflor jest tym lepszym dla skazowców. podczas gdy coś sie dzieje mamy podawać 5kropli a na co dzień 3 i te 3 spokojnie prosto do buzi można dać
    hawrankowa83: a jaką masz chustę, bo chciałabym sobie zamówić, ale nie wiem, czym się zasugerować przy wyborze:)
    ja miałam najpierw tkaną potem elastyka ale naj dla nas jest tkana (do dziś) o chustach było sporo na wątku chustowym
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 27th 2011 zmieniony
     permalink
    katy222: a jak to jest z probiotykami, jak ja zjem to MAłemu też coś się dostanie prze pokarm? Przecież to bakterie, jak niby miałyby się dostać do mleka? Chyba dziecku się podaje probiotyki, nie?


    z tego co wiem i co mnie uczyli to dziecko czerpie probiotyli tez od matki jesli ona je zazywa tu jest ciekawy link o korzysciach, uczono mnie ze probiotyki zmniejszaja ryzyko problemow skornych i astmy u dzici/alergii
    takze mozesz Ty e zazywac i dziecko napewno skorzysta

    http://www.livestrong.com/article/415352-probiotics-while-breastfeeding/
    http://www.medicalnewstoday.com/articles/195439.php
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    nie wiem co myśleć. Albert puszcza wodniste kupy po każdym jedzeniu. Zrobił dziś z dziesięć takich kup, w nocy też kilka. Je częściej bo ma ciągle brzuch pusty. Cycki mam puste, ale nie chcę, żeby się odwodnił. Nie wiem jak mogę mu pomóc i czy biegunka u tak małego dziecka nie jest niebezpieczna :sad:
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    katyim mniejsze dziecko tym bardziej niebezpieczna biegunka i ryzyko odwodnienia. ja bym pewnie zasiegnela porady lekarza..
    --
  2.  permalink
    Katy jeśli rzeczywiscie robi aż tak czesto takie kupki to ja bym sie skonsultowała z lekarzem.
    Bo biegunka u takiego maleństwa to nic dobrego, a jeszcze jak mówisz, że juz nie masz czym karmić to może się odwodnić.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    w sumie poki dziecko ssie to pokarm jest (nawet jak laktatorem nieda sie rady sciagnac bo ssak ma wiecej sily w ssaniu niz pompka) a cycki moga wydawac sie puste bo Maly ciagle na cycu i tam sie nie zdazy zebrac tylko na biezaco leci.. no ale jak mowie o odwodnienie u takiego malenstwa nie trudnio tymbardziej ze tyle tych kup robi, a nie ma goraczki?? trzymaj go na piersi ile sie da
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    nie ma gorączki, nie płacze, tylko te kupy wali non stop.... jutro gnam do lekarza jeśli sytuacja się nie poprawi. A na cycu wisi non stop, i dokarmiam nutramigenem.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    dziewczyny ratunku !!!!


    powiedzcie mi – czym się różni zwykły ból brzuszka plus wzdęcia od kolek ? :(((
    Jezu jestem cała mokra z płaczu i nerwów…
    od 17:30 do 18:30 Ninka darła się NON STOP…
    bez przerwy :(((((((((((
    ale to tak, że aż się zanosiła :(((((((((
    a my razem z nią…..
    normalnie serce pękało mi na miliard kawałków i nie wiedziałam co mam robić….
    na pewno to przez brzuszek było bo był twardy jak kamień a ona się prężyła, wyginała, robiła czerwona i kopała strasznie nóziami :(((
    nic nie pomagało: kładzenie na brzuszek, robienie rowerka no nic…
    biedna cała mokra była z tego bólu i płaczu :(((((((((
    dopiero [po telefonie do Mamy] jak jej końcówkę od gruszki do tyłeczka włożyłam to poszłooooooooooo dużo gazów i jakby się delikatnie jej lepiej zrobiło
    płakała dalej ale już z przerwami i w końcu zasnęła przytulona brzuszkiem do mojego brzucha….
    śpi teraz w łóżeczku nie wykąpana, nie przebrana i w ogóle ale nie mamy sumienia jej budzić….
    zobaczymy o której się obudzi
    najwyżej ją o 21 – 22 wykąpiemy albo jej darujemy….



    Jezu mam nadzieję, że to nie kolki :((((
    ale teraz dopiero sobie zdaję sprawę co przeżywają mamy kolkowych dzieci…
    koszmar…
    normalnie myślałam, że mi serce pęknie :((((((
    ona jeszcze nigdy tak nie płakała
    a ja nie wiedziałam jak jej pomóc i płakałam razem z nią aż był moment, że Mateo mi ją zabrał bo tak mną trzęsło, że się bał chyba że ją z rąk wypuszczę :/



    OKROPNOŚĆ….


    tylko ciekawe od czego to…
    nic takiego nie zjadłam, żeby mogło jej zaszkodzić [ostatnią taką wątpliwą rzecz jadłam wczoraj o 16 więc jakby to było od tego to chyba by ją wcześniej brzuszek bolał a nie dopiero dzisiaj wieczorem nie ?]
    --
  3.  permalink
    Teorka kolka to jest właśnie zatrzymanie gazów w jelitach. Fajne znalazłam, chyba;/
    Kolka jelitowa (inaczej brzuszna) występuje w ciągu pierwszych trzech-czterech miesięcy życia dziecka. Objawia się trudnym do ukojenia krzykiem, niepokojem oraz wzdętym brzuszkiem. Ból brzucha wywołuje u zdrowego niemowlęcia intensywny krzyk, przy czym brzuszek staje się twardy. Ten stan trwa od kilkunastu minut do nawet kilku godzin. Dolegliwości związane z kolką ustępują tak nagle, jak się pojawiły – gdy tylko dziecku uda się wydalić nadmiar gazów. Kolka występuje u dzieci, które nie mają żadnych objawów poważniejszej choroby, takich jak wymioty, zaparcia, utrata apetytu, biegunka czy gorączka.
    Kolka jelitowa jest związana z nadmiernym gromadzeniem się gazów i rozciąganiem ściany jelita. Pętle jelitowe w rozwijającym się organizmie niemowlęcia ulegają zbytniemu rozdęciu. Jest to spowodowane niedojrzałością ich motoryki. Ponadto kolkę może spowodować nadmierne ssanie i połykanie przez dziecko powietrza, karmienie butelką oraz błędy w technice karmienia piersią. Poza tym na częste pojawianie się kolek u niemowląt wpływa bierne wdychanie przez nie dymu tytoniowego.
    Jeśli karmisz piersią, zrezygnuj z roślin powodujących wzdęcia, szczególnie strączkowych, takich jak fasola, groch czy bób. Zrewiduj swoją dietę – może spożywasz za dużo smażonych potraw? Natomiast w przypadku karmienia sztucznego kolkę może wywoływać nietolerancja lub alergia ze strony dziecka na białka mleka krowiego. W takim przypadku w razie często nawracających bólów brzucha należy skonsultować się z lekarzem.
    Jeżeli twoje dziecko cierpi na kolkę jelitową, musisz starać się być przy nim i okazać mu jak najwięcej ciepła. Przemawiaj do niego czule, mocno przytul je do siebie i pospaceruj z nim po mieszkaniu jednocześnie lekko oklepując jego plecki. Postaraj się delikatnie masować mu brzuszek, kiedy leży w swoim łóżeczku. Nie jest polecane dawanie dziecku termoforów ani gorących okładów na brzuszek. Pomocne w zwalczaniu dziecięcych kolek są również dostępne w aptekach preparaty wydawane bez recepty, np. z kopru włoskiego. Osłabiają one powierzchniowe napięcie pęcherzyków gazu i ułatwiają ich usuwanie z przewodu pokarmowego dziecka.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Katy ja wiem ze szeptałaś ale odpiszę na ogóle bo moze przyda sie innym Mamą
    _Przedstawiciele środowiska medycznego dzielą biegunki na ostre, które trwają krócej niż dwa tygodnie, oraz przewlekłe, dłuższe niż dwutygodniowe. Ostra biegunka jest określana jako częste oddawanie wodnistego lub bardzo luźnego stolca. Co to jednak znaczy "częste"? U niemowląt karmionych sztucznie i małych dzieci, do ukończenia przez nie drugiego roku życia, liczba wypróżnień nie powinna być większa niż 3 w ciągu 24 godzin. Natomiast niemowlęta, otrzymujące pokarm matki, mogą oddawać stolce tak często jak są karmione lub raz na kilka dni. Dlatego też w wypadku maleństw karmionych piersią, a także dzieci starszych niż dwulatki, o biegunce możemy mówić wtedy, gdy wypróżnienia następują znacznie częściej niż zazwyczaj. Za ostrą biegunkę uznajemy również oddawanie kału tylko raz dziennie, ale za to zawierającego krew, śluz lub ropę._
    Podobnie powiedziała mi moja pediatra gdy zdarzało się że nie wyrabiałam z przebieraniem. Antosia nie tolerowała żadnego nabiału gdy była na cycu i mógł to być plasterek żółtego sera a ją już czyściło - za to niewielka ilość czekolady ja zatwardzała... i Gdy zaczynało mnie mnie niepokoić że za duzo kup zjadałam kostkę czekolady gorzkiej lub łyzeczke kakao - stopowało ja
    są kupy rzadkie i rzadkie i tak naprawdę tylko ktoś kto widzi je na co dzień dostrzeże różnicę. Nat ma rok i dziś np była przed chwilą 3cia kupa luźniejsza ale wiem ze to nie rozwolnienie a że trzy hmm jego normą potrafi być ich 5 - taki dzieć po prostu
    --
  4.  permalink
    Kurczę Teo to rzeczywiście kiepsko wyglądało ale może to pojedynczy wybryk był.. Trzymam kciuki!! :hugging:
    U nas na bóle brzuszka, tylko, że odpukać az tak intensywne nie są pomaga, noszenie na ręce na brzuszku, tak, że patrzy Franio na podłogę..
    No albo masaż delikatny brzuszka..
    Ale tą kolkę to nie ma mocnych jak widzę :sad:
    Daj jej pospać, i się nie przejmuj, jak raz się nie umyje nic jej nie będzie, a pewnie Ninka tym płakaniem wykończona była!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 27th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: Daj jej pospać, i się nie przejmuj



    Mała obudziła się o 19:30 [czyli po godzinie snu zaledwie]
    z potwornym wrzaskiem
    szybko ją wykąpaliśmy [ale szybko bo w wodzie był MEGA wrzask…. po raz pierwszy w życiu] i do teraz nie śpi…
    trochę na cycku wisiała ale chwilę jest spokojna i je a za chwilę wypluwa, drze się w niebogłosy i kopie nogami nieprawdopodobnie…
    i za chwilę znowu spokojna jest i je
    i tak w kółko :/
    kurde to nie wiem co to jest….
    już się boje dzisiejszej nocy :(((((((((
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    hawrankowa83: Kolka jelitowa (inaczej brzuszna) występuje w ciągu pierwszych trzech-czterech miesięcy życia dziecka. Objawia się trudnym do ukojenia krzykiem, niepokojem oraz wzdętym brzuszkiem. Ból brzucha wywołuje u zdrowego niemowlęcia intensywny krzyk, przy czym brzuszek staje się twardy. Ten stan trwa od kilkunastu minut do nawet kilku godzin.


    no ale jakby to było tylko dzisiaj [mam nadzieję !!] to też mówimy o kolce ?
    zawsze myślałam, że kolka to jak codziennie o tej samej porze
    --
  5.  permalink
    TEORKA: zawsze myślałam, że kolka to jak codziennie o tej samej porze

    zazwyczaj, ale nie jest to regulą
    Najczesciej zaczyna się po południu/wczesnym wieczorem
    kupę robiła?
  6.  permalink
    TEORKA: kurde to nie wiem co to jest….
    już się boje dzisiejszej nocy :(((((((((


    Może się już na tyle tym płakaniem zmęczyła, że uśnie i będzie długo spać.
    No wydaje mi się, że kolka to tak jak napisała Aga, zwykle wystepuje regularnie ale pojedyncze kolki też są możliwe.

    Pytanko do dziewczyn na diecie bezbiłakowej..
    Bo Franio ma takie te plamki na buzince i sporbuję przez 2-3 dni ta diete bezbiałkową, zobaczymy czy to od tego ale..
    Co ja mam w takim razie jeść?
    Nie wyobrażam sobie dnia bez nabiału.. :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Teo to co opisujesz wyglada na klasyczna kolke.Oby to byl jednorazowy incydent. Moja tez zaczyna :neutral:
    Emilce przynosi ulge polozenie na brzuszek, noszenie w pozycji twarzyczka do ziemi z moja dlonia przylozona do jej brzuszka (czasem tylko takie ulozenie bez noszenia starcza). Odbijaj Ninke po kazdym karmieniu.
    Wysypka z glowki zniknela - byly to potowki, podobno bywaja takie przezroczyste z przezroczystym plynem (jesli plyn jest zolty trzeba sie pokazac lekarzowi, bo tak jak pisala Magdalena moze to byc gronkowiec).
    --
  7.  permalink
    warto tez położyć na brzuszku pieluch ę wyprasowaną ciepłym ( nie gorącym) żelazkiem
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    a moze zjadlas cos nowego...
    --
    •  
      CommentAuthorLunarka
    • CommentTimeNov 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Z tego co czytam to chyba kolka Teo. Zaczyna się ona własnie po 1 miesiącu życia. Mam nadzieję, że to był tylko jednorazowy wyskok. Współczuję tych nerwów. Moja Ola miała kolkę do 4 miesiąca, więc wiem co czułaś. Następnym razem spróbuj ją na brzuchu dłużej potrzymać. Będzie płacz, ale jak będzie się prężyć to bączki wylecą. Ja kładłam jeszcze na brzuszek ciepłą pieluszkę, co czasem pomagało a czasem nie - zależało od nasilenia kolki. Czasem dawałam też Bobotic w kropelkach, co przynosiło ulgę na jakiś czas. A w skrajnym płaczu - non stop przez 2-3 h pomagałam jej kateterem rektalnym Windi. Działał super.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Teo, ja też obstawiam, że to kolka. Niby o kolce się mówi, jeśli występuje min. 3 razy w tygodniu ale jak dla mnie, to było to:sad: Oby jednorazowo, żebyście nie musiały przechodzić przez kolkowe piekło. Mój synek czasami ze zmęczenia usypia, choć śpi niespokojnie i pręży się dalej ale śpi potem 4-5 godzin. Nie doradzę Ci niczego, o czym nie wiesz - noszenie, masowanie brzuszka, kładzenie na brzuszku, ciepłe okłady, ewentualnie Gripe Water z apteki ale to też niekoniecznie pomoże. Trzymam kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    aga1976: kupę robiła?


    robiła i to chyba ze 3 nawet...
    ostatnią ok 15:30 a atak zaczął się dwie godziny później...



    jeszcze jedyna nadzieja jaką mam to taka, że wczoraj zjadłam dość dużo cebuli więc może to przez to ?
    ale dopiero dzisiaj by pokarm był wzdymajacy ?
    po takim czasie ?


    kurde dziewczyny jak się obudziła o 19:30 to padła o 22 dopiero i póki co śpi ale na naszym łóżku i boimy się ją dotykać żeby nie obudzić... :sad:



    w akcie desperacji [bo NIC nie działało] zadzwoniłam do mojej położnej
    kazała podać dziecku herbatkę [ostatnio kupiliśmy HIPPa koperkową bo mi położna poleciła]
    ku naszemu ogromnemu zdziwieniu dziecko chwyciło się butli za pierwszym razem [ !!!!!!! ] pierwszy raz w życiu i wydoiła 30 ml
    po 5 minutach bekła i od razu wszystko minęło…
    leżała, uśmiechała się nawet troszkę więc się z nią położyłam, dałam cyca i zasnęła…
    nie wiem czy to ta herbata pomogła, czy akurat zbieg okoliczności bo i tak by jej to przeszło w każdym razie zadziałało nieważne co, ważne że dziecko się już nie męczy
    a ja jestem psychicznie skończona i jak to miały by być kolki to ja po tygodniu będę w psychiatryku bo nie dam rady patrzyć na jej cierpienie i męki :cry:
    jak mi przy tym cycku już padła to leżałam z nią i wyłam przez 15 minut i teraz wyglądam jak chomik, jestem cała czerwona i spuchnięta i w ogóle :/


    ANECIA ja nie wiem jak Ty to wytrzymujesz, na prawdę :cry:
    przecież to nieludzkie patrzeć jak takie Maleństwo cierpi a Ty nie możesz nic zrobić :sad:





    Lunarka: Następnym razem spróbuj ją na brzuchu dłużej potrzymać.


    nie da rady bo ona tak płakała, że aż się zaniosła kilka razy i oddech traciła :neutral::neutral::neutral::neutral::neutral::sad:
    więc robiłam wszystko, żeby się za bardzo nie rozdarła bo jeszcze by mi oddychac przestała albo coś... :cry:
    --
  8.  permalink
    TEORKA: jak mi przy tym cycku już padła to leżałam z nią i wyłam przez 15 minut

    Wiem, że łatwo się mówi, ale tym wyciem jej nie pomagasz. Nie dość, że ją boli brzuszek, to jeszcze dodatkowo denerwuje się wyczuwając Twoje zdenerwowanie. Jak to kolka, to spróbuj dostępnych preparatów, może coś Nince pomoże (na Ewę np działał SabSimplex i Infacol) i pomyśl, że ona nie pierwsza i nie ostatnia ma kolki. Kiedyś miną. A wpadanie razem z dzieckiem w histerię, trzęsienie się, itp- to wcale Nince nie pomaga, wręcz przeciwnie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    cerisecerise: A wpadanie razem z dzieckiem w histerię, trzęsienie się, itp- to wcale Nince nie pomaga, wręcz przeciwnie.


    a Ty myślisz, że ja nie wiem o tym ? :sad:
    wiem doskonale...
    dlatego raz mi ją mąż z rąk zabrał i krzyknął na mnie, że jak się nie uspokoję to mnie zaraz w łeb palnie bo nie dość, że dziecko wyje to jeszcze ja, głupia razem z nią....
    ale kurna nie poradzę nic na to, że mną tak to pierdzielnęło :neutral:
    --
  9.  permalink
    TEORKA: dlatego raz mi ją mąż z rąk zabrał i krzyknął na mnie, że jak się nie uspokoję to mnie zaraz w łeb palnie

    Uffff, dobrze, że chociaż jedno zdrowy rozsądek zachowało :wink:

    TEORKA: ale kurna nie poradzę nic na to, że mną tak to pierdzielnęło :neutral:

    to pracuj, pracuj nad sobą :wink: wyjdzie i Tobie i Nince na zdrowie :smile:

    Buziak dla Ninki. Może to jednorazowy epizod- oby.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 28th 2011 zmieniony
     permalink
    I wychodzi brak płaczu u dziecka, jakbyś słyszała ją codziennie, to byś nie zachowywała się irracjonalnie TEO :)
    może po prostu Ninka miała jednorazowy ból brzuszka? Ciebie brzuch nigdy ni eboli? To nie musi być codzienna kolka. Miej w pogotowiu espumisan, albo wodę koperkową na przyszłość.
    Agunia dzięki za szybką odpowiedź. Jak zwykle nie zawodzisz ;)
    Albert w nocy kupował 6 razy, zawsze w okolicach karmienia. Przystawiam Go na żądanie, częściej, bo mi gościa żal, że te kupy tak Go męczą. Ale nadal się uśmiecha, śpi jak zawsze, nic się nie dzieje innego złego. A wręcz widzę, że przeszły mu bóle brzucha spowodowane gazami. A minus to taki, że schudł w pasie i to sporo. Już nie ma żabiego brzucha wylewającego się na boki. Zastanawiam się czy Bio gaja może tak na niego działa, podałam właśnie przedwczoraj po dłuuugiej przerwie. Możliwe, że probiotyki tak Go czyszczą? Inna opcja to taka, że smarowałam sobie piersi przez jeden dzień Purelanem. Może tego się najadł, bo nie zmywałam?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Jak wylądowałam z Gośka na IP z powodu luźnych stolców to lekarka powiedziała nam, że mleko matki zmienia swój skład, dlatego też zmieniają się stolce.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Katy, mam nadzieje, ze to nic takiego. Same luzbe kupy to moga byc tez od mleka czystego, tak mi polozna mowila. Nie dodawalas sobie do kawy? A jak po nocy? Mniej kup?
    TEO, szkoda mi Was, ze sie tak namęczylyscie.
    bladykot: moja doradczyni laktacyjna mówiła, że noworodek karmiony przez kapturek musi być przez 14 dni dokarmiany mamy mlekiem, gdyż jedząc przez kapturek wykonuję podwójną pracę. może podpytaj jakiegoś doradcę jak to jest z wcześniakami.

    Dzieki, Kocie! Dalas mi do myslenia.
    I Wiecie co, od tygodnia Mała wolala jesc co godzine, max 2 (ale to rzadko) od skonczenia poprzedniego posilku. Nawet w nocy. Nie moglam przez to nic zrobic.
    Wczoraj odlozylam kapturki, bo juz sie wygoilam i… Problem znikł. Marysia budzila sie w nocy co 3-4h. Zobaczymy jak bedzie w dzien.
    Je dluzej, do 40min. Na kapturkach jadla max 20, a ja myslalam, ze jej szybciej leci, a tu sie okazuje, ze chyba sie szybko meczyla i jadla krocej a czesciej.
    Jakby nie rada Kota to predko bym do tego nie doszla.
  10.  permalink
    a wczoraj, chyba w TVN dzień dobry mówili o banka mleka naturalnego z cyca, wszędzie w europie są, a u nas nie ma, i za granicą jest też możliwość przebadania naszego mleka, fajna sprawa, może będziemy mogły skorzystać my także w przyszłości:)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    bladykot: Jak wylądowałam z Gośka na IP z powodu luźnych stolców to lekarka powiedziała nam, że mleko matki zmienia swój skład, dlatego też zmieniają się stolce.

    samo przeszło? po jakim czasie?
    Magdalena Jestem na diecie bezmlecznej już dwa tyg, z powodu skazy białkowej.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    katy222: Magdalena Jestem na diecie bezmlecznej już dwa tyg, z powodu skazy białkowej.

    Myslalam, ze juz wlaczylas i moze sie skusilas na mleko do kawy. No ale jaj dzisiaj po nocy?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    odstaw biogaje
    Jeśli mały jest skazowcem ona moze tak działać - u nas były zatwardzenia ;)
    Spróbuj z Dicoflorem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    katy222: samo przeszło? po jakim czasie?
    po miesiącu. w tym samym czasie uregulowała się nam laktacja. Co tydzień chodziłam do przychodni ważyć małą bo tak kazał pediatra. Gośka przybierała prawidłowo.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Magdalena pisałam wcześniej, spójrz w górę :)
    Było 6 kup, Ale poza tym spokojnie i o dziwo bez stękania. Jadł, kupkował i spał. I tak do 7:25! Szok. Poprzednia noc też była ładna. Ładna jak na Niego.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 28th 2011 zmieniony
     permalink
    hej
    u nas w nocy był spokój
    Ninka przespała od 22 do 3 a potem od 4 do 8
    puszczała bąki jak stary chłop a jak jej pampersa zmieniałam to się uśmiechała nawet i była zadowolona…
    rano jeszcze było ok ale po 9 się zaczęło…
    nie tak jak wczoraj ale jednak….
    i wiecie kiedy ona najbardziej płacze ?
    przy jedzeniu
    tak jakby każdy kolejny łyk mleczka potęgował ten ból…
    no i kupy nie robiła od wczoraj od 15 więc może ma brzuszek przepchany ? :(


    edit. 12:20
    zrobiła kupę [jakiś w niej śluz dziwny był taki ciągnący :/] i jakby lepiej chociaż przy cycku dalej wrzeszczy....
    przed chwilą zasnęła mi na rękach w pozycji tygryska [brzuszkiem na mojej ręce i buźką w stronę podłogi] odłożyłam 5 minut temu do łóżeczka
    ciekawe za ile się obudzi…

    a mi głowa zaraz z bólu eksploduje :cry:
    natomiast ani raz dzisiaj nie spanikowałam, cały czas jestem opanowana [i pewnie stąd mnie ta głowa tak rozbolała] może dlatego, że jestem sama [mąż w pracy] i wiem, że muszę....
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Teo, wiem co czujesz niestety:sad: Może dzisiaj będzie lepiej. Trzymam kciuki
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeNov 28th 2011 zmieniony
     permalink
    Teo a moze to faktycznie ta cebula byla?surowa czy smazona jadlas? smak mleka tez sie zmienia od cebuli/czosnku..
    trudno tylko powiedziec ile czasu po zjedzeniu to w mleku by bylo,ale napewno kilka godzin bo przeciez proces trawienia trwa..sama niewiem

    moj od 1 w niocy prawie non stop na cycu,marudzi i wogole;
    a tak sie cieszylam wcziraj w dzien jadl co 2.5-3 h

    a jak wy liczycie godziny miedzy karmieniami? bo ja od poczatku karmienia a nie od konca..

    ps. ja tez polecam Infacol na akcje brzuszkowe
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 28th 2011 zmieniony
     permalink
    chloe28: a jak wy liczycie godziny miedzy karmieniami? bo ja od poczatku karmienia a nie od konca..

    Chloe, liczę tak, jak Ty, tymbardziej, że dzieci często jedzą tylko przez kilka minut, potem już tylko ciumkają - tak długo, jak mama pozwoli:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    witajcie dziewczyny ja wreszcie odetchnełam po przygotowaniach do chrzcin i wczorajszej imprezie w domu...
    24 osoby kupe huku , śmiechu i gadaniny mały po raz pierwszy był w takim haosie ... i tak to przeżywał że potem nie mógł usnąć 6 godz...
    no ale wszystko fajnie było mały ochrzczony a ja szczęśliwa:bigsmile:
    TEO mój takie bóle ma co dzień :sad: niestety pomaga mu jedynie czasem masowanie brzuszka ale tylko w tedy gdy nie jest to stan krytyczny bo wtedy to jeszcze gorzej płacze jak chcę go masować...a jak wypuści z siebie gazy to już jest spokój :smile:
    --
  11.  permalink
    TEORKA: przed chwilą zasnęła mi na rękach w pozycji tygryska [brzuszkiem na mojej ręce i buźką w stronę podłogi]


    Nawet nie wiedzialam, że tak ta pozycja sie nazywa :smile:
    U nas to rozwiązanie na wszelkie bolączki.

    Od razu się uspokaja.
    chloe28: a jak wy liczycie godziny miedzy karmieniami? bo ja od poczatku karmienia a nie od konca..

    Też tak liczę, jakbym liczyła od końca karmienia to by czasmi wyszło i co 1h..

    A dziś mielismy całkiem niezłą noc..
    Co prawda ciężko go było uspać, usnał dopiero o 23:30..ale za to spał aż do 6!!
    Obudził się na 10min karmienie i drzemka do 8:30!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    Teo, polecam Sab Simplex, super na kolki.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    nightingale_84: Też tak liczę, jakbym liczyła od końca karmienia to by czasmi wyszło i co 1h..

    TeZ tak liczę. I wg tego moja córeczka za dnia wolala co 1h :shocked: w tym raz byl zwis dwugodzinny, z przerwami co 10 min.
    I w lozeczku lezec nie chce tylko na rekach spi.
    Oszalała mała :wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 28th 2011 zmieniony
     permalink
    YPolly: Teo, polecam Sab Simplex, super na kolki.


    już jej podajemy DELICOL
    też ponoć rewelacyjny [poleciła mi jedna z moich przyjaciółek tutaj]
    z tego co pisała pomagał nawet tym dzieciakom, u których SAB SIMPLEX się nie sprawdził.....
    mam nadzieję, że u nas też pomoże....



    nightingale_84: Nawet nie wiedzialam, że tak ta pozycja sie nazywa :smile:
    U nas to rozwiązanie na wszelkie bolączki.


    tzn ja nie wiem czy ona tak się nazywa ale wydaje mi się, ze gdzieś to słyszałam :)
    cudnie Franko pospał ! :clap:


    Magdalena: Oszalała mała :wink:


    coś nam te córki ostatnio w dupę dają eheheheh :tooth:
    --
  12.  permalink
    TEORKA: coś nam te córki ostatnio w dupę dają eheheheh :tooth:


    Chłopaczki nie lepsze..
    Franek za dnia nie spi w ogóle.. i sam nie poleży, no chyba że 10min bo potem jest dziki wrzask!
    A na wieczór zamiast ładnie spać to jest pobudzony jak po amfie..
    I tak się bujamy, ja ziewam a on wierzga nogami!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    nightingale_84: Franek za dnia nie spi w ogóle.. i sam nie poleży, no chyba że 10min bo potem jest dziki wrzask!


    oj to faktycznie :)
    ja tak sobie ostatnio pomyślałam, że gdyby Nina nie spała mi tych 2,5 - 3 godzin dziennie [jednym ciągiem] to bym oszalała chyba
    a tak to czasami siedzę 2 godziny na tyłku i ładuję akumulatory na dalszą "walkę" i jednak uważam, że taka chwila przerwy jest na wagę złota :D
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 28th 2011 zmieniony
     permalink
    YPolly: Teo, polecam Sab Simplex, super na kolki.

    U nas Sab Simplex też w użyciu ale szału nie ma
    TEORKA: już jej podajemy DELICOL
    też ponoć rewelacyjny [poleciła mi jedna z moich przyjaciółek tutaj]
    z tego co pisała pomagał nawet tym dzieciakom, u których SAB SIMPLEX się nie sprawdził.....
    mam nadzieję, że u nas też pomoże....

    To też podaje (inny skład i inne działanie niż Sab Simplex) ale kolki jak były, tak są
    --
    Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie ale ogromna ilość mamuś nie znalazła żadnego skutecznego leku na kolki - jedynym lekarstwem jast CZAS. Czekam na ten dzień z utęskieniem
    --

    Night, my to się nanosimy, nie? Mój też z tych absorbujących.. Normalnie łapy będę miała jak Papaj:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 28th 2011
     permalink
    kurde Anetka na Janka faktycznie nic nie działa...
    bo u mnie pod wykresem właśnie większość mamusiek zwalczyła kolki lekami....
    takimi czy innymi ale lekami...

    a [głupie pytanie zadam] espumisan też nie pomógł nie ?


    a powiedz mi - on ma o określonych godzinach te kolki czy cały dzień czy codziennie czy jak ?
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 28th 2011 zmieniony
     permalink
    TEORKA: a [głupie pytanie zadam] espumisan też nie pomógł nie ?

    A gdzie tam:wink:
    TEORKA: a powiedz mi - on ma o określonych godzinach te kolki czy cały dzień czy codziennie czy jak ?

    U nas jest typowo - przychodzi 17-18 i się zaczyna. Kończy się zazwyczaj ok 20, wtedy Janek wskakuje do wanny, tam się pluska, potem cycuje i zazwyczaj później jest spokój (czasem jest akcja do 23 - tfu tfu, żeby nie wywołac) Właściwie na palcach jednej ręki mogłabym policzyć dni bez kolek.
    Teo, może to głupio zabrzmi ale jak już wiesz, że to Cię czeka, jakoś się do tego przygotowujesz. Nosimy małego na zmianę, masujemy mu brzuszek, zabawiamy (bo to na chwilę skutkuje) i tak oby tylko do kąpieli. Choć sama jesteś umęczona, to dziecka najbardziej żal.. Tymbardziej, że ostatnio płacze już takimi wielkimi łzami:cry:
    Mam marzenie gwiazdkowe - koniec kolek. Innych prezentów nie potrzebuję:smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.