Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Melodie: To chyba trądzik niemowlęcy.


    ale to nic groźnego co nie ? :)
    i zejdzie ?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Teorko może to też być z przegrzania, może być od prześcieradła (u Antosi są takie krosto / plamy po frotce)
    Co do wyjść po szczepieniu - ja normalnie funkcjonowałam jedna zmiana jaka była to w dniu szczepienia chłodniejsza kąpiel. Szłam na spacer czy też normalnie bawiłam się z dzieckiem - żadne specjalne uważanie by nie dotknąć rączki czy nóżki, Antosia normalnie jechała na rehabilitację czy byla masowana itd. Gdy pojawiła sie temp powyżej 38,3 podawałam p/gorączkowe. Jedno z dzieci (nie pamiętam które :shamed:) zaczęło gorączkować nie do 3 dni ale chyba po 4 więc pewna byłam że jak nic chore - zmyłka Jeden dzień na syropku i po temp ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    Witajcie :smile:
    Jestem mamą prawie czteromiesięcznego Kuby. Podczytuję Was często, ale nie zawsze mam czas żeby coś napisać.
    Teorko, to co Ninka ma na buzi to może być oprócz wymienionych tu już propozycji tez uczulenie na jakieś smarowidło do skóry, albo faktycznie potówki. U nas potówki wywalało jak zapomniałam przy karmieniu położyć między moim ramieniem a Kuby główką pieluszkę albo po płaczu zobacz czy jej się główka nie poci. To tak z własnego doświadczenia mówię. A trądzik Kuba miał taki jak niejeden nastolatek. Jeszcze do dzisiaj mu czasem jakiś taki syfek wyskoczy i za parę godzin znika. Trądzik jest bardzo częsty i niegroźny, tak maluch pozbywa się z organizmu hormonów mamusi, które dostał w czasie ciąży.
    My już po 2 szczepieniach jesteśmy. Szczepiłam 6w1 i pneumokoki. Kubuś po szczepionkach był tylko tego samego dnia bardziej senny. Ale nie uważałam na niego jakoś specjalnie. I na spacerach był i się kąpał.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 7th 2011
     permalink
    O wlasnie, dzieki Agunia, przypomnialas mi, ze musze zapytac lekarza o leki p/gpraczkowe.
    Teo mi to wyglada jak tradzik niemowlecy - robi sie od hormonow z mleka. Tobie fejsa nie wysypało?
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Dzieki za wypowiedzi o szczepieniach :)
    Dopiero teraz przebrnelam, czasu nie mamy zbyt wiele, bo brzuszek meczy...
    Teo moja tez ma taka wysypke (z ta roznica, ze nie jest sucha i szorstka). Tez mysle, ze to hormony.
    Dzis pierwszy raz mialam mala w chuscie prawie 30 min. :))) Jak dlugo nosilyscie na poczatku? Dziecko chyba musi sie przyzwyczaic przez jakis czas prawda?
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Mam też pytanie do mamuś starszych dzieci.
    Długo staraliśmy się o Kubę a nie chcemy żeby był jedynakiem. Więc z ciężkim sercem (bo będzie mi tego brakować:cry:) będę w 6 miesiącu przechodzić pomału z cyca na mm, żeby mi się cykle w ogóle pojawiły i jako tako uregulowały. Bo chcemy żeby różnica wieku między dzieciaczkami nie była zbyt duża, a i mi latka lecą. Stąd mam pytanie jak przechodziłyście z karmienia piersią na mm, czy butelką czy próbowałyście już z kubeczka? To jeszcze 2 miesiące, ale zbieram rady i informacje na ten temat.
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    nana81: Jak dlugo nosilyscie na poczatku?

    Ja też mam chustę i nosiłam czasem Kubusia. A ile? To już zależało od niego. Były dni kiedy spał i 2-3 godzinki w chuście, a bywały i takie, że nic nie chciał sie do niej dać wsadzić :tongue:
    Generalnie jak sie wiercił i nie miał ochoty to nie zmuszałam, jak mu było wygodnie to chustował do oporu (czytaj dopóki nie zgłodniał :wink:)
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Alien: jak przechodziłyście z karmienia piersią na mm, czy butelką czy próbowałyście już z kubeczka?

    Ja musiałam przejść na mm dosyć szybko bo 3 miesiącach karmienia piersią :sad: więc butla poszła z automatu ale moja siostra swojej półrocznej córce odciągała mleko i dawała z kubka :smile: no i Mała super sobie radziła lepiej niż mój Wojtek który jest od niej starszy o 1,5 miesiąca. A teraz to już pije jak stary :wink:
    Także możesz całkowicie ominąć etap butelki :bigsmile:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Moja mała pierdółka pomyliła dziś noc z dniem.... Ja pierdziu jaka jestem niewyspana...:neutral: Nie było spania ani w łóżeczku, ani w moim łóżku, ani nawet na moim brzuchu. Kosmos!
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    No a mojej najwyrazniej weszla w nawyk dwugodzinna wyżerka w srodku nocy :confused: znowu przy cycu od 2.30 do 4.30. Jak ja rano karmilam o 7, to myslalam, ze padne.

    A od dzis sie chustujemy! Dostalysmy w prezencie po dziecku przyjaciolki. Mam nadzieje, ze Marysi sie spodoba, bo przy tak czestych karmieniach i pionizowaniu po juz mi wysiadaly plecy i nie mialam na nic czasu.
  1.  permalink
    Madziu, wrzuć nam później fotkę z pierwszego chustowania :)))
    Ja Krzysia zawiązałam pierwszy raz jak miał 5 dni- takie maleństwo z niego było :smile:
    --
  2.  permalink
    U nas nocki sa juz całkiem ok.
    Od kilku dni jest ten sam schemat, idziemy spać, tu jest róznie, 21:30 - 22:30 i Franio śpi do 4:30!!
    Je króciótko, i kima do 7.. Jupi!!

    A powiedzcie mi czy wasze dzieci same usypiaja?
    Tzn tak w łozeczku np?
    Bo u mnie nie ma opcji, trzeba wziąć na rece, przytulić, pohuśtać, pospiewac ewentulanie..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    nightingale_84: A powiedzcie mi czy wasze dzieci same usypiaja?

    Jak Wojtek miał około 1,5 miesiąca zaczęłam go uczyć zasypiania samemu i się udało :bigsmile:
    do dzisiaj zasypia sam w łóżeczku i nie mamy z tym problemu.
    -- [/url][/url][/url]
  3.  permalink
    A powiedzcie mi czy wasze dzieci same usypiaja?
    Tzn tak w łozeczku np?
    Bo u mnie nie ma opcji, trzeba wziąć na rece, przytulić, pohuśtać, pospiewac ewentulanie..

    Krzyś w 95% zasypia na piersi, jak zaśnie to albo wypluwa, albo mu wyjmuję i odkładam go. Kilka razy zdarzyło mu się zasnąć samemu leżąc w łóżeczku/na macie, ale to dosłownie kilka razy. Bez wspomagania zasypia jedynie na spacerze :) A tak musi ssać- a że on bezsmoczkowiec, to ssie pierś :smile:
    Ewunia miała ok 3,5-4 miesięcy jak zaczęła zasypiać sama. Najpierw tylko wieczorem, potem na też na drzemki w ciągu dnia. Wcześniej tak jak Krzyś- zasypiała tylko przy piersi, czasem na smoczku, bo sporadycznie ssała. Aż pewnego dnia dojrzała do zasypiania sama.
    Czekam teraz aż Krzyś do tego dojrzeje :smile: Nie poganiam go, bo wiem,że to nie jest łatwe. Myślę, że jemu zejdzie dłużej niż siostrze, ale co tam- kiedyś do tego dojdzie :wink:
    --
  4.  permalink
    Goma: Jak Wojtek miał około 1,5 miesiąca zaczęłam go uczyć zasypiania samemu i się udało :bigsmile:


    A jak go tego nauczyłas?
    Bo zauwazylam, że powiedzenie Franiowi "Spij, kochanie" nie skutkuje :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    u Nas też jest różnie sporadycznie Oskar zaśnie sam w łóżeczku ale żeby tak było musi być już mega zmęczony...
    często sam zasypia z nami w łóżku , jakoś mu łatwiej przy mamusi :wink:
    i na cycku też często zaspia ale jest to raczej udawane zaśnięcie bo jak go odkładam to się momentalnie budzi :wink:
    a lubi bardzo zasypiać na rękach gdy się do mnie przytuli :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Zmienię nieco temat - wybaczcie.
    Pewnie wiele z Was po porodzie będzie się chciało nadal obserwować ... jestem za. Zważcie tylko, kiedy stawiacie serca z P (przerywany), żebyście nie przechodziły takiej traumy, jak ja teraz. Nie wiem, jak cykl mi się skończy, ale ciekawie nie jest ...
    -- Mama M & N & W
  5.  permalink
    u Nas też jest różnie sporadycznie Oskar zaśnie sam w łóżeczku ale żeby tak było musi być już mega zmęczony...

    to z Ewunią było odwrotnie- jak była mega zmęczona, to nie było szans, żeby wyciszyła się sama i zasnęła (nawet jak miała 6 miesięcy!). Musiałam dobrze wyłapać moment- jak robiła się senna, ale jeszcze nie była rozdrażniona ( a to u niej następowało szybko)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    U nas jak Mery jest zmęczona, to zasypia sama. ale fakt, musże, jak ceri, złapac moment zanim się rozdrażni.

    A my po pierwszym chustowaniu:) (fotki strzelę przy okazji). Mery sie podobało - co sie u niej objawia robieniem zeza i buzi w dzióbek. A potem szybko zaczęła kimać. Dzięki temu mogłam sobie spokojnie zrobić sniadanie. bo ona po porannym karmieniu robi sobie przerwe i zaraz woła znowu cyca, więc mogłam trochę ją przetrzymac i coś zjeść.
    ogólnie motanie to prostsza sprawa niż myślałam, ale jeszcze musze poćwiczyć stabilizację główki.
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    nightingale_84: Bo zauwazylam, że powiedzenie Franiowi "Spij, kochanie" nie skutkuje --

    hahahha no faktycznie może być to mało skuteczne... Po karmieniu piersię jeśli nie zasnął sam to kładłam go na boczku koło siebie, dawałam smoczka (bo go ssał) tak jakby nadal był przy piersi i tak zasypiał... po kilku takich razach zaczęłam go wkładać do łóżeczka i siedziałam przy nim trzymając za rączkę i tak stopniowo coraz mniej i krócej aż w końcu nie potrzebował juz mojej obecności, zapalałam nocną lampkę i zasypiał sam. Gorzej było z zasypianiem w dzień bo do pół roku tylko w wózku :confused: więc tutaj metoda była bardziej brutalna niestety... na zasadzie wychodzenia i wchodzenia do pokoju po jakims czasie. Teraz zasypia sam za dnia i w nocy.
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    TEORKA:
    ale to nic groźnego co nie ? :)
    i zejdzie ?


    zejdzie ,moj tez mial teraz jest lepiej
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    bewe82: Nie wiem, jak cykl mi się skończy, ale ciekawie nie jest ...

    bewe a Ty nadal karmisz???
    Ja panicznie bałam się kolejnej ciąży więc z pierwszym serduchem czekaliśmy pół roku...
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Sęk w tym, że nadal karmię, więc siłą rzeczy wierzyłam, że prolaktyna robi swoje. Tzn nie wykluczałam wystąpienia owu w trakcie karmienia, ale liczyłam, że prolaktyna mocno zadziała i nie pozwoli progesteronowi rosnąć i pomagać ewent. zarodkowi.
    Tyle mówi się, że faza lutealna trwa w cyklu poporodowym zdecydowanie krócej ... Albo jestem nad wyraz zdrowa i cykl mi się skończy ładnie, albo zaszłam -- ta druga opcja jest niestety wariantem, którego nie przyjmę z otwartymi ramionami :cry:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    cerisecerise: Krzyś w 95% zasypia na piersi, jak zaśnie to albo wypluwa, albo mu wyjmuję i odkładam go.

    Mój cycuś identycznie. Od 3 dni to już waściwie cały czas wisi na cycu, jak tylko go odłożę, stęka i puszcza bąki, co powoduje, że budzi się z płaczem. Na cycu się tak nie pręży, więc go tak trzymam. Niedługo chyba się zrośniemy:shocked: Wieczorem przychodzi moja mama, więc wykorzystam moment i jadę po jakiegoś smoka, bo inaczej niedługo oszaleję. TT jest bee i zastanawiam się, czy w ogóle jakikolwiek smokgo zadowoli..
    --
    Bewe, no masz ci los.. Oby to była tylko super fl:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Poprawiłam analizę, bo tamta wizualnie mnie dołowała (była FL od 275dc i linia na poziomie 36,4)... Lecę na betę po pracy.
    Dzięki aneta
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    bewe, oby to nie było "to", jeśli taki finał nie jest po Twojej myśli!
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Spokojnie. Nie tak łatwo w ciążę zajść...
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    nightingale_84: A powiedzcie mi czy wasze dzieci same usypiaja?
    Tzn tak w łozeczku np?


    moja od tygodnia sama w łóżeczku
    jest kąpiel, cyc, chwile przytulania, dostaje smoka, zanoszę ją do łóżeczka, gaszę światło i wychodzę
    i ona sobie czasami leży 10 minut, czasami 30
    czasami musze wejść bo smoka wypluje i marudzi
    i tak leży , lezy aż zaśnie

    i tak co wieczór
    i to samo jest w nocy

    a w dzień nie zaśnie inaczej jak na rękach [od tygodnia bo wcześniej zasypiała sama]


    a to wieczorne zasypianie to przypadkiem odkryłam bo normalnie zasypiała przy cycu a ostatnio po cycu oczy jak 5 zł
    więc matka niedobra [chciała wstać i zjeść kolację] zaniosła do łóżeczka i Mała zasnęła
    myślałam, że to przypadek ale potem kolejne dni tak samo :)





    byłam dzisiaj u gina
    wszystko gra i buczy
    macica zagojona w środku
    na powrót płodności póki co się nie zapowiada [po obrazie jajników i endometrium na USG]
    ale oczywiście uważać musimy bo płodność może lada dzień wrócić


    i kurde myśleliśmy o stosunkach przerywanych [przez ponad 8 lat ich stosowania nie zaszłam w ciążę] ale jak się okaże, że Bewe jest w ciąży to się jeszcze raz zastanowię :P
    dostałam receptę od gina na Cerazette więc tego...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    bewe82: Lecę na betę po pracy.


    jak to 7 dzień FL to na betę i tak za wcześnie chyba :tongue:


    Magdalena: ogólnie motanie to prostsza sprawa niż myślałam, ale jeszcze musze poćwiczyć stabilizację główki.


    a na You Tubie się takie trudne wydaje i nie do wykonania...
    przynajmniej dla mnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    i mam pytanie bo widziałam na naszych dzidziach zdjęcia chustowania - a co z główką ?
    nie lata takiemu maleństwu jak jest do chusty włożone ?
    i mam prośbę - napiszcie który sposób jest na początek najłatwiejszy ?

    kangurek czy kieszonka ?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    bewe82: Poprawiłam analizę, bo tamta wizualnie mnie dołowała (była FL od 275dc i linia na poziomie 36,4)... Lecę na betę po pracy.

    I teraz, wg Twojej metody jest ok. W razie wątpliwości skontaktuj się z ekspertem lub Dorah (ona obcykana :))
    W Roetzerze skok jest po szczycie śluzu. Jeśli stsowałabyś angielską możnaby się pokusić o zaznaczenie skoku w 271dc, ale też tak na wyrost, bo później temp sporo spadła. Wg mnie na ciążę szans nie ma lub są znikome :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    TEORKA: i mam pytanie bo widziałam na naszych dzidziach zdjęcia chustowania - a co z główką ?
    nie lata takiemu maleństwu jak jest do chusty włożone ?

    no u nas latała, więc naciagnęłam chuste trosze na głowę - yto mała wtedy usnęła. a jak była pod głową normalnie, to musiałam główkę lekko przytrzymywać, za to Mała wtedy mogła więcej widziec i jej sie podobało.

    TEORKA: i mam prośbę - napiszcie który sposób jest na początek najłatwiejszy ?

    kangurek czy kieszonka ?

    w ogóle nie widziąłam jeszcze metody na kangurka, od razu te kieszonkę zrobilam i wyszło. ale ja nie ogladłam jutiuba tylko na obrazkach - może wtedy mniej groźnie to wygląda ;)
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Znalezlismy smoka!!!!!Teo dzieki kochanie za ten pomysl, lateks rzadzi!!w sumie sie jeszcze nie podniecam ale bylo tak:

    Maly najedzony(znaczy sie tradycyjnie PRZEJEDZONY haha bo on nie zna umiaru;) siedzial sobie w bujaczku,smial sie do tej swojej kury co piszczy(mamy taka mala zabawke ktora mu przypasila bo piszczy i woogle jak ja widzi to sie do niej smieje na maksa(znaczy sie jeszcze bezglosnie sie smieje tylko pelna buzia usmiech i uhhh i ahh wydaje juz:))
    no i sobie siedzi,obserwuje itp wiecie aktywnosc typowa i marudzi (po ok godzince) wiedzialam ze jest zmeczony, marudzi marudzi(a ja w sterylizatorze te nowe smoki lateksowe i czekam az sie zrobia) no i pac do buzi on placze placze ale zassal(i nie plul na odelglosc!!) ale sie zali z zamknietymi oczami(nauczony ze zasypia przy cycu wiec wzielam go na rece z tym smokiem z tego bouncerka) no i odrazu odlot zasnal wyplul smoka po doslownie niecalej minucie i spi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przebudzil sie na chwile zeby mu sie beklo i zrzygalo troche i dalej dalam smoka chwilka i odlot!!!
    SUPER!! moze naucze go samego zasypiac bo czesto wieczorem je je i ssie i ssie bo nie mzoe zasnac( a nie z glodu) a potem nie mzoe zasnac bo przejedzony kumacie?
    no wiec super:)))))
    haha nie wiedzialam ze kiedys sie tak uciesze ze moje dziecko zaakcpetowalo smoka;) bede mu w sumie tylko dawac na zasniecie (a juz rozpoznaje placz na sen:)

    pamietam jak starszaka oduczalam od smoczka wiecie jak? obiecalismy mu pietrowe lozko, mial 2 latka, i na urodzinyw w grudniu dostal lozko pod warunkiem ze oddamy smoczka..kaczkom ( w stawie) , mam do dzis filmik jak wrzuca tego smoczka kaczkom:) i nawet za nim nie plakal..wiec wydaje mi sie ze nie ma co sie martwic czy sie da oduczyc chocia zpowiem szczerze ze to drugie dziecko do tej pory zupelnie inne od pierwszego wiec mzoe byc roznie,ale wdupie to mam wazne ze bede miala chwile spokoju z cycami:D:cool:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    bewe
    napisz koniecznie jak już będziesz wiedzieć
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    chloe28: Teo dzieki kochanie za ten pomysl, lateks rzadzi!!


    nie ma za co :)
    podzieliłam się bo u nas tylko ten zadziałał więc widocznie nasze dzieciaki wolą te najprostsze rzeczy :)

    i spróbuj z tym zasypianiem - u nas tak to właśnie działa że zamiast memlać cycka w buzi to memla smoka i zasypia po czym go od razu wypluwa a ja mam dzięki temu więcej czasu dla siebie [normalnie musiałam z nią leżeć aż nie zasnęła a teraz już nie leżę :D]




    MADZIA dzięki za info :*
    a obrazki w sensie, że takie coś ?

    KIESZONKA

    faktycznie jakby to lepiej wygląda niż na YT :)



    nie wiem co jest mej córce dzisiaj :)
    zasnęła o 14, obudziła się o 16:30, dostała cyca i przy nim zasnęła [ nie zdażyło się jej to od 3 tygodni :P] i śpi do tej pory
    czyli już ponad 4 godziny :shocked:
    postanowiła rekord pobic czy ki pieron...
    tylko ciekawe co będzie w nocy w takim razie :devil:
    --
  6.  permalink
    Przepraszam że tak się tu wtryniam nie na temat ale.. muszę kupic pralkę..
    Nie znalazłam żadnego takiego watku więc tak na szybko mogłybyscie mi jakąs sprawdzona firme polecic?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    TEORKA: [normalnie musiałam z nią leżeć aż nie zasnęła a teraz już nie leżę :D]

    no u mnie to samo mam nadzieje ze sie uda,dzisiaj wieczorem przetestuje:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: Nie znalazłam żadnego takiego watku więc tak na szybko mogłybyscie mi jakąs sprawdzona firme polecic?


    ja z czystym sercem [wszystkim ją polecam i są zachwyceni !] polecam od góry ładowaną pralkę WHIRPOOL 6 SENSE
    my akurat mamy teraz z serii Green Generations AWE 9629
    wcześniej mieliśmy starszy model [sprzed dwóch lat] ale jak zmienialiśmy mieszkanie to właścicielka tamtego od nas odkupiła a my kupiliśmy nowszy egzemplarz.........


    wiesz co jest w niej najlepszego ?

    program krótki [który również obejmuje płukanie, żeby nie było..... :D] trwający 15 minut !!
    przy lekko [a nawet średnio] zabrudzonych ciuszkach dziecięcych - REWELACJA !!! :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorpatyk120
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Mastercook też jest ok :)
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Ja mam Indesit i też nie narzekam :smile:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Goma, dzięki za radę :smile:
    Kubuś w wiekszości zasypia przy cycu i potem go odkładam do łózeczka, czasami nawet kilka razy jak mu sie po jedzonku nie bekło. Bo mu takie mulenie nie daje zasnąć. Czasem bujam go w wózku (mamy dużo miejsca w domu) i też zasypia jak jest spiący. Czasem też się zdaża że zasypia sam np. na macie. Teraz jest fajnie bo jak jest śpiący to trze oczka rączkami:smile: Smokiem niestety pluje dalej jak widzi i patrzy na mnie jakbym mu nie wiadomo jaką krzywdę robiła. :confused:
    Ja mam pralkę whirlpool AWOD431350 i tej nie polecam Jak nam siadły łożyska to okazało się że są lane razem z bębnem i trzeba było cały bęben wymieniac, dobrze że na gwarancji była bo koszt wynosiłby ok 700zł:shocked:
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Proszę bardzo :smile:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Nawet teraz jak to pisze Kuba spi sobie w wózku:smile: a ja go bujam jedna nogą. Teraz jest ciężko, bo Kubuś ma kolejny skok i się nie wysypiam :cry: cycka w nocy co 2 godziny, a wieczorem jest godzina do dwóch wrzasków (nie non stop), chyba dzionek odreagowuje :sad:
    A potrafił już ładnie po 7-8 godzin w nocy nawet spać. Za to teraz uczy się nowych rzeczy, właśnie mi dzisiaj już dwa razy próbował leciutko podnieść główkę z leżenia na pleckach :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    A ja mam troche wyrzuty sumienia.
    Bo od tygodnia Marysia spi tylko w wózku, bo ewidentnie bardziej jej to pasuje niż przepastne łózeczko. To nie za dobrze, nie? :confused:
    Ale tak sobie mysle, ze nas na rozbych materacach wychowano i jednak nie jestesmy pokrzywiebi, a w sumie jak jedne dzieci spia w lózku rodzicow to inne moga w wózku, nie?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 8th 2011 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Bo od tygodnia Marysia spi tylko w wózku, bo ewidentnie bardziej jej to pasuje niż przepastne łózeczko. To nie za dobrze, nie? :confused:


    wiele dzieci [wbrew pozorom] sypia w wózkach...
    nie wiem czy to dobrze czy nie ale chyba nie jakaś tragedia :)
    tzn tak myślę :)

    moja jakby chciała to też by spała
    tzn w dzień na pewno bo w nocy to raczej bym jakoś miała opory żeby ją w wózku trzymać....


    ale Madzia, żeby to łóżeczko nie było takie przepastne to zrób tak jak ja robie Nince
    tzn za pleckami kładę dwa kocyki zrolowane [żeby się nie obracała z boczku] a na to przykrywam ją kołderką [puchową taką super :D] i owijam tak dokładnie robiąc tzn [mój mąż tak mówi] KOKONEK :smile:
    i dziecko opatulone ciasno i wtedy łóżeczko nie jest absolutnie puste, przepastne itp :)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    morela1: napisz koniecznie jak już będziesz wiedzieć

    wynik < 1,2 mIU/ml
    normy - ujemna 1-5
    wątpliwa 5-25
    dodatnia >25

    1-10 tydz od OM : 202-225 000

    więc w ciąży nie jestem :bigsmile: UFFF
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Talinka: I teraz, wg Twojej metody jest ok. W razie wątpliwości skontaktuj się z ekspertem lub Dorah (ona obcykana :))
    W Roetzerze skok jest po szczycie śluzu


    Metoda Roetzera pozwala pominąć jedną niewytłumaczalnie wyższą temp. (wiedza od nauczyciela, nie wiem, czy jest to w podręczniku), jeśli "psuje" ona obraz 6 niższych. Dlatego temp z 271 dc mogłam śmiało opuścić w wyliczaniu szóstki przedwzrostowej i tym samym linię puścić przez poziom 36,4.
    274 dc był przedwczesnym skokiem, a pierwsza wyższa po dniu szczytu 275 dc.
    Konsultowałam to z Ekspertem, uwierz:neutral:
    Na podstawie takiej analizy miałabym dziś już 9dFL i niebotyczny poziom tempek, pnących się do tego.

    Dlatego zrobiłam analizę ponownie, bardziej zachowawczą. Tu niestety linia siłą rzeczy powędrowała wyżej, co znowu dorah pewnie by zakwestionowała, więc Talinko spoko, dzięki za uwagi :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
  7.  permalink
    Dzieki dziewczyny za rady w sprawie pralki :smile:

    Alien: Teraz jest ciężko, bo Kubuś ma kolejny skok i się nie wysypiam


    A ja głupia myślałam, że jak juz dziecko sobie unormuje nocki to nawet skok nie straszny i sypiać pieknie bedzie dalej :confused:

    Magdalena: Ale tak sobie mysle, ze nas na rozbych materacach wychowano i jednak nie jestesmy pokrzywiebi, a w sumie jak jedne dzieci spia w lózku rodzicow to inne moga w wózku, nie?


    Eee no chyba nie ma co przesadzać, jak tak jej wygodnie :smile:
    Przecież dziecko cały czas na twardym materacu leżeć nie może, Tobie też by się szybko znudziło :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    bewe82: więc w ciąży nie jestem :bigsmile: UFFF


    w siódmym dniu FL nawet jakby ciąża była to beta i tak będzie ujemna......... :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeDec 8th 2011
     permalink
    Goma: Ja mam Indesit i też nie narzekam :smile:


    ja tez
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.