Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Hmm- skoro poiła go wodą z glukoza, to miał zatwardzenia - proste.
    I o zaparciach nawykowych słyszałam, ale o leniwej kiszce jeszcze nie.
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    A u nas kupa jest już "fajna" :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    wypowiedź jednej z forumowiczek na innym forum

    Ja miałam też takie problemy z moim synkiem. Kupkę pomagałam mu zrobić termometrem.

    i odpowiedź innej:

    w przypadku niemowląt karmionych piersia takie zachowanie jest normalne. nie należy wtedy ingerować przy pomocy czopków czy tez podrażniania odbytu termometrem. Stan ten u niemowlaka nie trwa długo, od około miesiaca do półtora miesiąca. Jeśli kupka nie pojawia się po więcej niż 10 dniach należy się zgłosić do pediatry.

    Moje dzieci też tak miały. I Kamilka i Pawełek :)

    Mały robił kupkę raz na tydzień w soboty :) jak w zegarku hehehe

    Wywoływanie kupki w sposób jaki Ty to robisz, może przyzwyczaić malucha do takiego sposobu załatwiania się i dopiero będziesz miała problem.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    moim zdaniem 10dni to stanowczo za dlugo czekac na kupe
    w kazdym poradniku pisza o 7 dniach
    w centrum mowili ze wlasnie okres 7 dni to max dla zdrowego dziecka(na poczatku dla Krzysia ten okres to bylo 4dni tylko)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Ania mieszkam w zacofanym mieście .... bo tu same złe porady i rady są :))
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Aniu uśmiejesz się w ICZMP limit dni był do 4 - ja już na te różności reaguję śmiechem :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    nie pisze ze w zacofanym tylko co mowili lekarze specjaliscie od tego typu problemow. a Jemma czy inne dziewczyny ktore potrzebuja rady same zdecyduja ktore metody wybrac
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Ania a może im chodziło o wcześniaki ... pewnie tak.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Izunia bo 4 dni to jest limit dla wczesniakow i noworodkow przed 6 ygodniem zycia :) my taki limi mielismy przez pierwsze 3 miesiace
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Dziewczyny zmiana tematu - ja długo wychodzą dzieciom zęby - tzn. chodzi mi mniej więcej wiekowo - wiem, że każde dziecię przechodzi to inaczej, ale tak mniej więcej ??
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Ile męczarni przede mną :shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    ZąBKOWANIE

    Pomiędzy 6 a 9 miesiącem życia dziecka wyrasta 8 siekaczy, między 14 a 20 miesiącem wyrastają pierwsze zęby trzonowe, zaś między 24. i 30. - drugie zęby trzonowe.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    i jeszcze TUTAJ i TUTAJ
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    wrrr fajne są mleczaki ale szkoda, ze wypadają hi hi hi mogłyby dłużej siedzieć :P
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    :shamed::shamed::shamed: no to wszystko przed nami !!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Koleżanka mojej córy ma jeszcze dwa mleczaki a już przeszło 13 lat ma ...szooook
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    moja dentystka mowi ze im pozniej wyjda zeby mleczne tym lepiej, ponoc sa mocniejsze. porownujac dzieci kolezanek i Gabrysie wyglada na to ze w sumie tak - im wychodzily zabki jak mialy 8-14miesiecy (jedynki) a Gabrysia miala 4 jedynki majac 5 miesiecy.. teraz tamte dzieciaki maja jeszcze pelne uzebienie - mojej brakuje juz wlasnie tych 4 jedynek (w kwietniu Gabrysia skonczyla 5lat)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    witam ale mialyście fajny kupkowy temat, a Matuś robi codziennie ale takie"pachnące" że perfumy francuskie to mogą się schować :bigsmile:
    co do ząbków to trzeba się uzbroić w cierpliwość, na razie Mat jest spokojny :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    Byłam z Julką w tamtym tygodniu u dentysty pierwszy raz, to prywatna lekarka która leczy nam zęby od kilku lat ( nawet bierze od nas za plombę 10 zł mniej :wink: ), niestety mała urządziła histerię i za nic w świecie nie chciała pokazać ząbków, chcieliśmy ją tak delikatnie oswoić z dentystą , gabinetem, ale nic z tego , dobrze że na razie z zębami nic się nie dzieje bo dopiero byłby problem z posadzeniem ją na fotelu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    Zuza u nas ten problem byl i jest... mala przestraszyla sie dentysty majac 3lata - weszlismy jak ona borowala komus tym grubym wiertlem no i wpadla w histerie i nie dala obejrze. niestety 2 zeby ma do leczenia i od jakiegos czasu pracuje nad przekupstwem co jej zaoferowac zeby dzioba otworzyla... pozwala sobie zajrzec w buzie pod warunkiem ze dentystka nie ma nic w reku. na szczescie dla malych dzieci jest takie specjalne lekarstwo ktore mozna wsadzic w dziurke bez borowania ale wolalabym zeby porzadnie to bylo zrobione...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    Ania ma 10 lat i ma jeszcze mleczaki. Kuba 6 lat i dopiero pierwsza jedynka zaczyna się jemu ruszać. U stomatologa jakoś nie miałam z nimi problemów i nawet chętnie chodzą
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    Moja córa przekonała się bo mamy świetną młodą panią stomatolog i samo jej podejście do dziecka zdziałało cuda :))
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    Jemma czytalam ze Maksiu dalej sie nei zalatwil... mysle ze zaaplikuj mu juz czopek. po co ma sie maluch meczyc
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    w szpitalu jak Julcia się tak męczyła nie wiem dlaczego jej podała lekarka espumisan... fakt faktem kupę zrobiła ale przecież to na wzdęcia a nie na kupkę
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    mam pytanie czy ktos moze wejsc na mój stary wykres? czy jest taka możliwość, bo cały czas mi się świeci że mam 10 wiadomości, a nie mam opłaconego dostępu i nie mogę tam zajrzeć
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Myszorko wiadomosci nikt nie moze odczytac orpocz ciebie. ostatni wpis pod wykresem jest z pazdziernika 2006
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Jemma jak tam grubsza robota??
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    A u nas jak nie urok to... Odebraliśmy wyniki Bastka z posiewu moczu. Niestety kwalifikują Go do leczenia, nawet szpitalnego :cry: :cry: :cry: Jeszcze się łudzimy, że coś poszło nie tak przy pobieraniu próbki, dlatego wczoraj na szybko była pobrana kolejna, badanie w trakcie, czekamy na wynik, który powinien być w Pt lub So. Poza tym wszystko ok, apetyt Mu dopisuje, waży obecnie 6900g i ma 68cm. W ciągu 3 tyg. przybrał 650g, więc wszystko niby wskazuje, że jest w porządku. Do ostatnio wprowadzonej kaszki dołączył deserek "jabłko+banan", który Bastek wręcz uwielbia. Nie widać żadnych uczuleń ani niczego co mogłoby nas niepokoić. Wygląda na zdrowego malucha tylko te bakterie... :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    my też mieliśmy problemy z moczem , Julka miała chyba 100 leukocytów, na szczęście pomógł nam furagin ,ale długo trwało leczenie
    --
    •  
      CommentAuthorInez
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    My niestety ogólne badania moczu mamy super, za to posiew wykazał po 10000 bakterii w dwóch rodzajach, z czego jedna to paciorkowiec :cry: Oby nie było jak ostatnio, że ponad tyg. dostawał antybiotyki w kroplówkach :cry:
    --
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Wiecie co cos się popiep... z moim kontem nie moglam się wczoraj zalogować jakieś błędne koło musiałam założyć nowy login :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 15th 2007 zmieniony
     permalink
    No Magg witaj w klubie :wink:

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    piszcie skargę do Damazego :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Damazy przeciez apelowal i byl specjalny temat odnosnie tych zmian takze z jego storny wsyzstko zostalo dopelnione
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Inez mam nadzieje ze jednak to byla jakas pomylka w tym wyniku a jesli nie to z dwojga zlego lepiej ze sytuacja bedzie jasna i zaczna leczenie a nie sie bedzie to za Bastkiem ciagnelo
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    No mała zasnęła idę pooglądać mecz :peace:
    --
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    AniaM a ty mogłaś zalogować się normalnie ? Bo wydaje mi się że to dopadlo tylko osoby które nie mialy opłaconego konta ...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Magg jaki mecz???
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    ja sie zalogowalam normalnie bo mam konto ;)
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    No właśnie..
    dziewczyny grają w siatkówkę Polska - Korea na polsacie
    muszę się odstresować po nocy z budzeniem się Tosi co 3 g koszmar ...no to papapapa
    --
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Kawusia tofifi i relax :surfing:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    eee u mnie odpada... pora bajkowa :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Magg widzę, że jesteś fanka siatkówki?
    u mnie piłka ręczna w domu jest nr jeden ... córa do sportowej chodzi z ręczną!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    idę zaparzyć kawusię
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Inez a skąd u takiego maluszka w moczu te bakterie? To jakaś szpitalna infekcja? Biedne maleństwo ...
    U nas nadal kupki brak , chociaż nad ranem to juz tak sie prężył, że myślałam, że wkońcu wyjdzie. Wody nie da sobie wcisnąć w większej ilości, ech....
    Dzisiaj będzie czopek w pupkę.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Jemma to daj juz teraz... po 1,5-2godz bedzie odpowiedz na bank :)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    a ja nadal nie rozumie gdzie te suwaczki sie wkleja bo nie ma tego profilu cos mi sie kicka z tym
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    MamaDusi na razie mysle ze trzeba poczekac dopoki Damazy nie zakonczy prac zwiazanych z forum
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.