Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    chloe28: NO I MOJ CHYBA TEZ SIE DO NICH ZALICZA

    Witaj w klubie "CYC ALBO NIC":tongue:
    --
  1.  permalink
    Jeszcze co do pieluszek.
    To Franka przebieram po kapaniu w te Dady, czyli tak koło 20:30 i do 7 rano spokojnie w nich wytrzymuje.
    Przy pampkach zdarzały sie przecieki.
    No ale jak widac co dziecko to inne pieluszki lepsze :D
    Trza popróbować :smile:

    chloe28: chyba w wieku 3miesiecy mniej bedzie cyckal to moze wtedy moje cycki odpoczna..:confused::confused::confused:

    Jeszcze tylko 2 miesiące.
    Dasz radę!! :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    my też mieliśmy DADY i były super [wróciliśmy do Pampersów tylko dlatego że nam ludzie naprzynosili więc trzeba zużyć :smile:] ! :wink:


    CHLOE fajny suwaczek
    same jedyneczki :cool:
    no i jednak niewypał z cumlem
    ale może i dobrze....
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    TEORKA: [wróciliśmy do Pampersów tylko dlatego że nam ludzie naprzynosili więc trzeba zużyć ] !

    kurka, Wy to macie LUDZI! Mi ciągle ciuszki przynoszą! A już nie mam gdzie upychać! :shocked: mogliby coś bardziej pożytecznego :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Talinka: kurka, Wy to macie LUDZI! Mi ciągle ciuszki przynoszą! A już nie mam gdzie upychać! :shocked: mogliby coś bardziej pożytecznego :bigsmile:


    bo ja zapowiedziałam wszystkim, że obojętnie co BYLE NIE UBRANKA :smile:
    tak to też pewnie by przynosili
    a dzięki temu Ninka ma dużo grzechotek i pieluch :wink:
    i gra gitara :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    O, no to muszę też się zapowiedzieć :cool::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    no zrób to zanim się zaczną pielgrzymki
    jeszcze masz czas uprzedzić odwiedzających hehe :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 9th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: To Franka przebieram po kapaniu w te Dady, czyli tak koło 20:30 i do 7 rano spokojnie w nich wytrzymuje.

    a my ciągle 4-5 pieluch w nocy :/ ja nie wiem... ALex tak nie miał, też hu... spał,ale bez przesady. Dziś godzinę spał na moim brzuchu i się zasikał, znów, z boku. Zawsze na noc mam przyszykowany zestaw ubranek do przebrania. A skubany tak się kręci, że kilka razy muszę odkładać Go ponownie na poduszkę, bo z niej zjeżdża. Śpi na klinie.
    A o ubrankach już wcześniej pisałam, że nosi 68 i 74, i widzę, że część 68 muszę wynieść do pudła.
    ___________________
    Macie już prezenty pod choinkę?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    katy222: A skubany tak się kręci, że kilka razy muszę odkładać Go ponownie na poduszkę, bo z niej zjeżdża. Śpi na klinie.

    Tadzio też śpi na klinie i też z niego zjeżdża. A śpi na boku. Też muszę go poprawiać bo inaczej mi wpada coraz bardziej pod kołderkę. Kupiłam mu śpiworek (zajebisty) ale za cholerę nie chce w nim spać. Poza tym mnie się wydaje, że w tych śpiworkach to dzieciom musi być zimno w rączki. Ja muszę być przykryta po uszy, żeby nie marznąć, więc i Tadzia kołderką przykrywam łącznie z ramionkami.

    Tadzio cały czas dzisiaj śpi.... Znów będą dzikie harce w nocy? :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    To ja tylko wtrące 3 grosze odnośnie Wirpoola i jego licznika :P Jest to pralka "6sty zmysł" i z założenia program ma trwać np 1,20h a w "praniu" wychodzi 1,50h bo pralka przelicza sobie wagę załadunku i do niej dostosowuje ilość wody i czasu np na płukanie... Dla mnie to abstrakcja ale faktycznie jest czasami tak że na liczniku jest pozostały czas 15min pojawi sie kreska która się pokręci chwilę i wskakuje 22min do końca. To nie jest więc wada pralki ale jej "inteligencja"
    ___
    Miałam Beko pralke i służyła nam 5 lat bez awaryjnie ale jak sie zepsuła to solidnie i wymieniliśmy ją na Wirpoola - tamta była lepsza bo mogłam dostosować temp do programu prania Ale na tą generalnie nie narzekam poza tym że już 3 razy był zmieniany bęben a pralka ma niespełna 3 lata
    --
  2.  permalink
    Ja muszę być przykryta po uszy, żeby nie marznąć, więc i Tadzia kołderką przykrywam łącznie z ramionkami.

    Krzyś ma podobnie. Spi pod puchową pierzyną (prababcia zrobiła mu wypasioną pierzynę :bigsmile:) naciągniętą na głowę. Wystaje tylko nos, buzia i oczy. Jak mu nawet leciutko ściągnę pierzynę z głowy to wrzask.

    NO I MOJ CHYBA TEZ SIE DO NICH ZALICZA, TEN LATEKSOWY TO NA CHWILE WCZORAJ WZIAL I CHYBA JEDNAK TEZ NIC Z TEGO sorry za capsa teraz zauwazylam..kurdea tak sie cieszylam, zaraz to nie bedzie sensu mu dawac tego smoka/ probowac dalej bo chyba w wieku 3miesiecy mniej bedzie cyckal to moze wtedy moje cycki odpoczna..:confused::confused::confused:

    no, to tak jak Krzyś- eM mówi, że zassie smoka dwa-trzy razy, a potem nim sruuuuuuuuuuuuuu prze pół pokoju, a jak jeszcze raz mu się spróbuje włożyć smoka, to wrzask.
    Chloe, jeśli Cię to pocieszy, to u nas od kilku dni minimalnie lepiej z cycowaniem. Raz dziennie śpi 3h bez cyca w dziobie, a między cycowaniami jest ok 40min przerwy- kiedyś jechał non stop :)
    więc nie załamuj się. kiedyś nasze chłopaki się odczepią :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    jaheira: ostatnio w Carrefourze za 132szt pieluch w rozm 4 zapłaciliśmy 79.99zł

    kurcze chyba się do carefoura przejdę :wink:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    cerisecerise: pi pod puchową pierzyną (prababcia zrobiła mu wypasioną pierzynę :bigsmile:) naciągniętą na głowę. Wystaje tylko nos, buzia i oczy. Jak mu nawet leciutko ściągnę pierzynę z głowy to wrzask.

    Mój do końca trzeciego miesiąca spał w rożku, ale jak zaczął się bardziej wiercić rożek zaczął być BEE i teraz śpi w śpiworku, takim mięciutkim i lekkim kocykiem. Rączki musi mieć wolne, bo albo je daje do góry ("poddaję się") albo na boczki od szczebelek do szczebelek. Teraz małego terrorystę wykąpałam zapakowałam do wózka i odpłynął :rolling: Więc mam chwilkę spokoju :smile:
    Agunia05: Dla mnie to abstrakcja ale faktycznie jest czasami tak że na liczniku jest pozostały czas 15min pojawi sie kreska która się pokręci chwilę i wskakuje 22min do końca. To nie jest więc wada pralki ale jej "inteligencja"

    A to ciekawe co piszesz. Bo moja automatyki wagowej teoretycznie nie ma...
  3.  permalink
    A u nas śpi Franio na brzuszku, całą nocke :smile:
    I jak go przykryje to nie ma opcji żeby się odkopał :smile:

    katy222: Macie już prezenty pod choinkę?


    Na Mikołaja kupiliśmy Franiowi matę edukacyjną, a pod choinkę dostanie drewniane literki do powieszenia w pokoju z jego imieniem :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    ja Nince kupiłam [na pół z Jogną :D] super cieplutką kołderkę puchową i ciepło dziecku w dupkę jak nie wiem
    i nic a nic się nie rozkopuje :)
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    nightingale_84: A u nas śpi Franio na brzuszku, całą nocke

    nie boisz się??????????????????????????????
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Mamusie, mam do Was zapytanie: czy Wasze dzieci przypominały "osóbki" ze zdjęć z USG 3D/4D czy jak się urodziły, wyglądały zupełnie inaczej?!
    --
  4.  permalink
    myszerej: nie boisz się??????????????????????????????


    On już chyba od miesiąca śpi na brzuszku.
    Bez problemu kręci główką, trzyma ją wysoko nawet kilka minut więc daje sobie rady.
    Najpierw zaczynalismy od spania na brzuszku tylko w dzień ale od dłuższego czasu jak zauważyłam że daje sobie rade to śpi tak w nocy.
    Dzieki temu się tak czesto nie budzi.
    Bo jak spi na pleckach to niestety ciagle sie tak jakby przestrasza i się budzi zaraz :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    powiem ci, że odważna jesteś. Tadzio uwielbia na brzuchu, ale na noc to ja się boję. Mimo, że też ładnie się obraca i podnosi głowę.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    koleżanka kupuje pieluchy w promocjach wyłącznie. zapisała się na newslettery z różnych marketów i otrzymuje je dzień przed pojawieniem się gazetki reklamowej przez co jej mąż może je kupić rano jadąc do pracy gdyż używają 3 a te najszybciej schodzą.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 9th 2011 zmieniony
     permalink
    bellybaby podczas połówkowego pękałam ze śmiechu na widok małej brudki i profilu męża. Urodziła się kopia M:bigsmile:
    --
  5.  permalink
    Myszerej, mój Krzyś też śpi najczęściej na brzuszku. Pierwszy raz zasnął na brzuszku jak miał coś ok tygodnia. Zawsze ma buźkę na bok, to się nie boję
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Moje dzieci jako maleństwa nienawidziły spać na brzuchu i w ogóle leżeć na nim ale gdy tylko same zaczęły się obracać to inaczej nie śpią
    --
  6.  permalink
    Mysza u nas większym problemem było spanie na plecach przez to ulewanie.
    Franio sie krztusił strasznie :sad:
    A jakoś zmuszać go do spania na boku nie chciałam :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2011 zmieniony
     permalink
    MYSZEREJ ja oraz moich dwóch braci spaliśmy całe noce na brzuchu od 3 doby życia tzn od momentu wyjścia ze szpitala i to z wielkimi nieodpadniętymi pępkami nawet :wink:
    z wyjątkiem najstarszego brata bo to wcześniak był więc trochę w szpitalu spędził ale jak tylko wyszedł to od razu sruu na brzuch :cool:

    i dzięki temu wszyscy troje mamy ładne, kształtne głowy :devil::devil::wink:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 9th 2011
     permalink
    Nasza dziewczynka przybrała prawie kg :wink:
    Waży 3950 :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    nightingale_84: On już chyba od miesiąca śpi na brzuszku.
    Bez problemu kręci główką, trzyma ją wysoko nawet kilka minut więc daje sobie rady.

    U nas tak samo, wiec jak jej odpowiada to zostawiam a brzuszku. Zreszya predzej w nocy sie obudze niz zauwaze w ciagu dnia, kiedy jestem zajeta roznymi sprawami.
    Kurde, Marysia dzis tak malo spala, teraz tez nie moze usnac. Mam nadzieje, ze nie zrobi pobudki w nocy na 2h, bo jutro z ranca mamy szczepienia i neurologa.
    Ale musze jej jupic spiwirek, bo jak spi ba pleckach to sie odkopuje z kolderki.
    I w ogole jak ja zostawiam na boku to potemsie prEwraca na brzuch akbo plecy, mały wiercioch.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    DZiś chyba pobiłam rekord nie spania. Albert na starcie dał mi pospać 1,5 godz, potem po godzinie przerwy znów półtorej pospałam i tyle.... o 1:30 przywitałamnowy dzień i oka juz nie zmrużyłam. Mąż nad ranem ok 6 zabrał Alberta na dół, do wózka z zamiarem,że się prześpię, ale jak tylko zasnęłam przyszła starsza pociecha, wyspana i skora do zabawy.... tak więc aż się poryczałam.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    oj Kasia współczuję :(
    a może niech mąż zabierze dzieciaki na spacer i Ty się wtedy wyśpisz ?
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Kurcze, no to może faktycznie kłaść Tadzia na brzuszku w nocy.... Bo on ma problemy ze spaniem ostatnio. A łóżeczko to go normalnie parzy i kłuje! :confused: Jak tylko go wkładam do łóżeczka wieczorem to jest sajon totalny, dziki wrzask. Nawet jak uśnie na moim brzuchu albo na rękach, jak go odłożę do łóżeczka, zaraz się budzi i afera:cry:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Katy, biedaku.. Teo ma rację, może M. zabierze gdzieś dzieci na 2 godziny, a Ty się kimnij, bo padniesz:sad:
    --
    Mysza, a suszarka nie pomaga? U mnie to obecnie najważniejszy sprzęt domowy. Jedna już się spaliła:shocked: ale przedpotopowa była, więc paść mogła.
    --
  7.  permalink
    Katy bidulko :hugging:
    Trzymaj się dzielnie!

    Mysza spróbuj najpierw na drzemkach go kłaść na brzuszek jak się boisz.
    U nas nie ma opcji spania na plecach bo Franio od razu się budzi, a tak to pokręci glowka w jedna i drua strone ułozy sie jak trzeba i kima :smile:

    Dziewczyny musze sie pochwalić!
    Kupiłam bilety na Red Hot'ów!! :cheer:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Puścić ich we trzech? samych? ha ha ha dobry żart.
    Teraz w dzień się trzymam, jak się rozpędzę rano kawą to jakoś wytrzymuję i daję radę. Najgorzej jest w nocy,jak jest ciemno i trzeba być cicho, za dnia czuję się wystarczająco dobrze.
    U nas spanie na brzuchu jest tylko jak Albert śpi na mnie.Poza tym nie próbowałam Go kłaść przez sen na brzuch, muszę spróbować.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem kołyski. Tylko nie wiem czy to nie będzie wyrzucenie pieniędzy w błoto. Ale jestem zdeterminowana i potrzebuję jakiejś zmiany w nocy. kołyska
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    dziewczyny a co Merezy i jej brzdąców?
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    nightingale_84: Mysza spróbuj najpierw na drzemkach go kłaść na brzuszek jak się boisz.

    No właśnie Tadzio w ciągu dnia śpi TYLKO i wyłącznie na brzuszku:wink: i ładnie przekłada sobie główkę z prawej na lewą i odwrotnie, a ja i tak się boję na noc go tak zostawić. Eh... Bo tyle się słyszy, żeby dzieci pilnować jak śpią na brzuszku. Najbezpieczniej na pleckach, ale on na plecach za cholerę nie uśnie.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    katy222: bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem kołyski. Tylko nie wiem czy to nie będzie wyrzucenie pieniędzy w błoto

    Albercik jest dość sporych rozmiarów więc obawiam się, że kołyska będzie ci służyła baaaaardzo krótko. Ja bym nie kupowała chyba:confused:
    --
  8.  permalink
    myszerej: No właśnie Tadzio w ciągu dnia śpi TYLKO i wyłącznie na brzuszku:wink:


    No wiec w nocy bedzie spał dokladnie tak samo :smile:
    W dzień też nie siedziz pewnie na lożeczkiem non stop.
    Nie ma się co obawiać.
    -- // //
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Katy, są kołyski większe, nie mam jak sprawdzić teraz ale niestety dość drogie, same się bujają nawet. Ja bym kupiła używaną, a później jeszcze sprzedała.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Współczuję Katy. Pociesz się, że u nas też bywają ciężkie noce. Może dziś będzie lepiej... Nie musisz puszczać M samego z dwójka na spacer, zaangażujcie dziadków. W takich chwilach często ratują tyłki młodych rodziców i dobrze, w końcu sa od rozpieszczania i bawienia wnuków :wink:
    Zastanawiałabym się nad zakupem kołyski...droga okropnie. Może faktycznie lepiej zrobić tak jak pisze aneta01.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 10th 2011 zmieniony
     permalink
    DZiś dam Mu jeszcze szansę. Wciągnę na piętro wózek i w nim będzie spał, tu zawsze można pobujać w razie w.
    Pocieszam się, że wiecznie niemowlakiem nie będzie i w końcu nauczy się spać jak człowiek.
    Ta konkretna kołyska ma wymiary w środku 82x45cm więc chyba większej nie znajdę. Wystarczyłaby na max 2 m-ce. Ale nie wiem czy spełniałaby swoją rolę.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 10th 2011 zmieniony
     permalink
    mam taką kołyskę 87x47cm, niestety funkcja kołyski jak dla mnie zbyt niestabilna.
     />
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Małgosia już ma 3 m-ce! Ale zleciało, przecież dopiero co byłaś na szczucie listy do rodzenia, a tu już dużą pannę masz :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  9.  permalink
    Katy, myślisz o kołysce, bo uważasz, że w łóżeczku/Waszym łóżku mały ma za dużo przestrzeni? Czy chodzi Ci o kołysanie? Bo jeśli o kołysanie, to się zastanów- raz, że ktoś musi to bujać, więc i tak nie śpisz. A dwa- spanie przy kołysaniu może stać się nawykiem i co zrobisz jak mały wyrośnie z kołyski? Może być problem.

    Trzymam kciuki, żeby dzisiejsza nocka była lepsza! Podziwiam Cię- ja bym padła.
    --
  10.  permalink
    Eh u nas chyba jakiś kolejny skok!
    Poza dwiema drzemkami, i potem 20 minutowymi cwiczeniam obrotów z brzuszka na plecki, Franio ciagle płacze.
    Noszenie nie pomaga, hustanie nie pomaga, głaskanie też nie.
    Jest tylko placz i placz i cycowanie częściej niż zwykle :sad:
    Skok nastepny to cos tak koło 12 tygodnia miał być co nie?
    Bo u nas wlaśnie 11 tydzień się zaczął :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Dziewczyny czy Wasze dzieci po szczepieniu tez tyle spały i mało jadly? Marysia spi caly czas, jadla o 1o, 13, 16 i dopiero ja wybudzilam o 19, ale zjada mało, bo cyce mi spuchly.
    Na domiar zlego, o ironio, noc wczesniej spala pierwszy raz 7h!!! wiec nie zrobila zapasow.
    Temp na razie ok. 37,8 w dupce, czyli 37,3.
    AhA, neurologocznie wszystko ok.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 10th 2011
     permalink
    Alex tak - identycznie jak Mary, Albert wręcz przeciwnie.
    _
    Tatuś uśpił Alberta w wózku, wtachaliśmy tego olbrzyma (JEDO) do sypialni, już młody próbował się wybudzać,ale Go bujnęłam i śpi. Muszę korzystać z okazji i pędzę do łóżka.
    A kołyskę chciałam właśnie ze względu na bujanie, najlepiej automatyczną. No, zobaczymy po dzisiejszej nocy. Dobranoc.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 10th 2011 zmieniony
     permalink
    katy222: Dobranoc.


    obyś się Kasia wyspała !!! :wink:



    MADZIA ostatnio MOrela pisała, że jej Oskar po szczepieniu też przespał większość dnia...
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 11th 2011
     permalink
    aa dupa tam....................
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 11th 2011
     permalink
    Od kiedy Wasze dzieci śpią/spały pod kołderką? Zastanawiam się nad kupnem drugiego kompletu pościeli - póki co dziecko śpi w śpiworku. Nie wiem tylko, czy nie wyrzucę pieniędzy w błoto, bo kołderki jeszcze nie testowaliśmy. A może Wasze dzieci używały tylko śpiworków? Czy jakiejś mamie kołderka się w ogóle nie przydała?
    --
    Coś u mnie mleczarnia przystopowała - możliwe, że to już kryzys?:shocked:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.