Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    TEORKA: "pod górkę"

    Super, że znalazłaś odpowiednią pozycję do karmienia:cool:
    Mnie najwygodniej jest na siedząco. Pozycji leżącej nie lubię, mimo że wiele dziewczyn sobie chwali.
    --
    Przyszło mi jeszcze do głowy, że wolniejszy przyrost może być też spowodowany tym, że dziecko przesypia noce. U nas nocna przerwa wynosi od 7 do 9 godzin, więc jedno karmienie wypada.
    --
  1.  permalink
    Jaheira - ale pochwal sie gdzie jedziecie bom ciekawa strasznie :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2011 zmieniony
     permalink
    aneta01: Przyszło mi jeszcze do głowy, że wolniejszy przyrost może być też spowodowany tym, że dziecko przesypia noce. U nas nocna przerwa wynosi od 7 do 9 godzin, więc jedno karmienie wypada.


    hmmm u nas od początku są długie przerwy a Mała przybierała po 220 - 250 gr tygodniowo
    a jak zaczęła się częściej budzić to przybierała mniej więc jakby u nas to nie ma powiązania
    ale może u Was jest jak Janek nagle zaczął więcej spać :)



    MYSZA na chwilkę wklejam:

    usuwam:D


    tylko że zdjęcie zrobione jakby pod skosem i można odnieść wrażenie, że ja bardziej siedzę ale to złudzenie bo ja praktycznie na płasko leżę żeby jak najbardziej cycek był pod górkę właśnie
    --
  2.  permalink
    a ze tak nie w temacie zapytam- gdzie ta Twoja grubość o której piszesz, hę?
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    czyja? moja ?
    --
  3.  permalink
    Nie- babci kazi:cool:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    oj Chilli musisz mi wierzyć na słowo, zdjęcia przekłamują [zwłaszcza w pozycji leżącej] :devil:

    na mym brzuchu widnieje bowiem piękny zwis skórny, który mój mąż będzie musiał łopatą do śniegu odrzucać, aby dostać się w miejsca newralgiczne w celach wiadomych
    a waga jak kurwa zaczarowana pokazuje cały czas 70 kg i nie chce być inaczej co oznacza, że schudłam tylko kilogramów 15 [z 23-ech które mi przybyło] a ponadto dwa lata temu ważyłam 50 kg więc mając ich obecnie o 20 więcej na prawdę czuję się mało szczupło..... :cool:
    --
  4.  permalink
    weź, bo grzeszysz kobito.
    Wystąpię z oficjalnym pismem do admina i doniosę,żes kłamczucha :P
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    e pipcys tam ! :P
    wiem co mam na brzuchu lepiej od wszystkich o ! :D
    --
  5.  permalink
    TEORKA: wiem co mam na brzuchu lepiej od wszystkich

    No ja tez wiem- bo na focie widzę.
    Ninkę :)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    TEORKA: bo pod górkę ma lecieć mleko czyli cycek nie ma wisieć tylko tak jakby stać do góry :D

    Teo! No to przeciez o tej pozycji kiedys mowilam! Ona jest superowa i skuteczna.
    Mnie ja poradzila MYSZEREJ :smile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    Magdalena: Teo! No to przeciez o tej pozycji kiedys mowilam!


    a to widzisz ja musiałam przegapić :(

    a Myszerej pisała, że siedzi więc nie skojarzyłam, że to to :)



    szczypta_chilli: No ja tez wiem- bo na focie widzę.
    Ninkę :)



    :tongue::tongue::tongue::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 15th 2011
     permalink
    O to mi chodziło Teo właśnie, hehe. Dzięki za zdjęcie

    Tadzia dokarmiłam trochę sztucznym dzisiaj, wypił po cycu jeszcze 20ml sztucznego dziadostwa. Leży w łożeczku i próbuje zasnąć i co najlepsze nie płacze.
    Mnie się nawet ostatnio źle Tadzia na leżąco karmi, mam tak małe cyce że Tadzio do nich prawie nie sięga. Do tego jeszcze odpycha się rączkami. Przez to chwycić nie umie i nerwy ma. Eh...
    --
  6.  permalink
    Myszerej, w Wawie opiekunki biorą ok 10-12pln, zależy na ile przychodzą.
    A Ty już się szykujesz do powrotu do pracy, że opiekunki szukasz?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    TEORKA: a to widzisz ja musiałam przegapić :(

    Nie przegapilas, tylko zapomnialas :wink: fotke wtedy wstawialam, ale z połleżacej pozycji. Zreszta niewazne :wink:
    Wazne, ze Wam sie dobrze karmi. Chociaz u nas i tak Mery czasem potrafila sie zakrztusic... :confused: no ale ona ciagle je jakby ktos miał jej zabrac :wink:

    A w ogole to moje dziecko ma fałdki! :bigsmile: dzisiaj ja zwazymy to zobaczymy ile juz wazy. Obstawiam 3,6 :smile:
  7.  permalink
    Mój to ma takie fałdki, że powoli upodabnia się do stworka z reklamy opon Michelin... :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    tak,pozycja była już wspominana i to dość dosadnie, bo nawet wypróbowałam, ale cycki miałam pogryzione niemiłosiernie :)
    ______
    Chloe:"dziewczyny, czy ktora miala leczenie kanalowe zeba karmiac piersia?"
    tak miałam i w pon idę z drugim zębem cholera :/
    karmiłam normalnie, nie wylewałam nic.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    no właśnie mnie też jakby ciut bardziej brodawki bolą ale tylko jak je i tylko na początku jak ssie jak oszalała :smile:
    a dzisiaj złapała ją czkawka i chciałam jej tak szybko dać parę łyków w pozycji siedzącej i pipka odpychała mnie rękami i kręciła głową ! :devil:
    położyłam się więc i łyknęła troszkę...
    także fajnie jak gdzieś z nią pójdziemy
    będę się musiała kłaść nieważne jakie będą okoliczności hahahahaha:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    cerisecerise: w Wawie opiekunki biorą ok 10-12pln, zależy na ile przychodzą.

    O mamo, zgroza!! Cieszę się, że mieszkam na podkarpaciu jednak! Dogadałam się z babką na 5-6 zł/h, w zal. od tego, czy ona przyjdzie do nas, czy jej Milenkę zawieziemy. Jakbym miała zapłacić 2gie tyle przy moich i tak fajnych zarobkach, to chyba bym zwątpiła...

    Jaherko, na pewno wszelkie upoważnienia muszą zawierać formułkę:
    "Upoważniam Panią X, legitymującą się dowodem osobistym seria nr..."
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    Kate, jak po macierzyńskim wróciłam do pracy, to Ewunia została z opiekunką. "Ryczałtowa" opłata za cały miesiąc to było chyba 1300pln- średnio 7h dziennie, tylko opieka nad małą. I jak na Warszawę to nie było dużo. średnio ok 1600 się płaci, z tego co się orientowałam.
    Wierzę, że na Podkarpaciu biorą mniej- ale pewno i koszty utrzymania są mniejsze (np wynajmu), tak na to patrz.
    W każdym razie przy jednym dziecku to z punktu widzenia finansowego opłacało mi się wrócić po macierzyńskim. Przy dwóch opiekunkach/opiekunce + żłobku to już średnio. A patrząc nie tylko na kasę, to już zupełnie nie mam wątpliwości, że zostaję z maluchami. nie chcę, żeby ktoś obcy zajmował się cały dzień moimi dziećmi.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    U mnie nawet jeśli się skończy na 6 zł to za miesiąc wyjdzie ok. 1100 zł za 8h dziennie za opiekę, bez żadnych domowych "dodatków".
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    kate1: U mnie nawet jeśli się skończy na 6 zł to za miesiąc wyjdzie ok. 1100 zł za 8h dziennie za opiekę, bez żadnych domowych "dodatków".


    o matko !
    to mi by się bardziej wychowawczy opłacał bo gdybym miała oddawać opiekunce 1100 zł to zostalo by mi 300 zł z mej fantastycznie wielkiej wypłaty :confused::neutral::devil:

    to wolałabym w domu siedzieć, bez dwóch zdań ! :wink:



    a my się pierwszy raz zachustowałyśmy dzisiaj ! :smile:

    Image and video hosting by TinyPic


    są pewne niedociągnięcia ale to był pierwszy raz więc tego :)
    nie wiem czy się Małej podobało [na pewno przeszkadzało jej trochę to „ramię” bo cały czas próbowała główkę wyciągnąć poza nie – przytulanie się do klatki piersiowej nie wchodzi w grę bo ona jest za bardzo ciekawska…] bo chustowałyśmy się ok 10 minut gdyż zaczęła mi zasypiać [jej pora na drzemkę] więc ją wyjęłam [większy problem miałam z rozwiązaniem się heheheheh] i położyłam spać
    potem spróbujemy na dłużej ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Teo, a jaką macie ładną chustę:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Jaheira: Teo, a jaką macie ładną chustę:cool:


    no ba !
    w końcu od ładnej właścicielki to jaka ma być ? :devil:


    Kasiu dziękujemy raz jeszcze za pożyczenie :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    TEORKA: mi by się bardziej wychowawczy opłacał

    Wszystko zależy właśnie od sytuacji albo też progu opłacalności, jeśli sprowadzimy ten temat wyłącznie do kwestii finansowej.

    [quote=Jaheira]Teo, a jaką macie ładną chustę:cool:[/quote
    :devil::devil:

    Teo, sama motałaś na pierwszy raz? Ja próbowałam kilka razy jak M był w domu ale musiałam trafiać na zmęczenie Milenki bo się złościła. Najlepiej by mi było w ciągu dnia ale sama jakoś się boję na początek.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    kate1: Teo, sama motałaś na pierwszy raz? Ja próbowałam kilka razy jak M był w domu ale musiałam trafiać na zmęczenie Milenki bo się złościła. Najlepiej by mi było w ciągu dnia ale sama jakoś się boję na początek.


    sama
    ale jest o tyle łatwo, że chusta jest elastyczna więc wiążesz ją całkowicie na sobie [do końca] i potem tylko wkładasz w nią dziecko
    o tak:
    WIĄZANIE


    z chustą tkaną jest na pewno trudniej bo wiążesz ją na sobie razem z dzieckiem
    o na przykład tak:
    WIĄZANIE


    to na pewno jest dużoooo bardziej trudne bo dziecko sie rusza, wierzga a tu trzeba dobrze zawiązać...


    myślę, że z tkaną nie dałabym rady sama, nie ma opcji :)
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Ja mam tkaną właśnie.
    --
  8.  permalink
    Kate, mi się łatwiej wiązało tkaną niż wkładało Ewcię w elastyka :wink: Z Krzysiem mam wprawę, to już mi obojętne
    --
  9.  permalink
    Kate ja mam też tkaną, zresztą taką jak ty z NatiBaby :smile:
    I też daję sobie rady sama.
    Za pierwszym razem tylko mąż mi pomagal, teraz juz sama wiąże, wiadomo, że czasem to wygląda troszę nieporadnie.. ale jak to mówią praktyka czyni mistrza :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    TEORKA: a my się pierwszy raz zachustowałyśmy dzisiaj !

    :clap:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Najważniejsze przy chustowaniu to chyba cierpliwość i praktyka :))) Elastyka jestem juz w miarę pewna, teraz będę ćwiczyć z tkaną :wink:
    Teo nie wystawiałabym na balkon (na pewno nie na tak długo). Sama siedzisz w domu i nie wiesz, czy np. nie zawiewa na małą, nie zareagujesz tak, jakbys to zrobiła na spacerze. Mam znajomą, która przyczyniła się do astmy syna właśnie takim wystawianiem na dwór (tak stwierdził lekarz). Młody całymi dniami (to było wiosną i latem) leżał w wózku na dworze. Dziś to młody mężczyzna na rencie spowodowanej chorobą.
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Teo czy to jest Nati? Bo się przymierzam do niej i ciekawa jestem :)
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    No właśnie potrzebuję na początek nabrać pewności jak ktoś drugi jest obok, potem będę wiązać sama, o ile Milenka sobie oczywiście da...

    Night, zadowolona jesteś z tej chusty? Dużo razy prałaś przed użyciem?

    Dziewczyny, moje dziecko dziś po raz pierwszy zaśmiało się w głos! Dostała czkawki to ja się wygłupiłam udając, że też mam i ona nagle jak się nie zacznie chichrać!!! Bossssskie to było, a jaka mama szczęśliwa! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    zabkaa25: Teo czy to jest Nati?


    LennyLamb :)



    nana81: Teo nie wystawiałabym na balkon (na pewno nie na tak długo). Sama siedzisz w domu i nie wiesz, czy np. nie zawiewa na małą, nie zareagujesz tak, jakbys to zrobiła na spacerze.


    nie siedzę

    tzn siedze ale wychodzę do niej co 2 minuty i sprawdzam :]
    a jak nie śpi to jestem z nią cały czas i wożę
    poza tym nasz blok jest otoczony innymi i uwierz mi [albo nie, w sumie mi to obojętne :D] że wieje u nas na V piętrze dużo mniej niż na otwartej przestrzeni podczas spaceru.......
    dodatkowo nakładam na wózek tą "plandekę", która chroni jej buzię przed ewentualnym wiatrem [którego u nas jak na lekarstwo na prawdę i bardziej ją wywiewa jak jesteśmy na spacerze....]



    nana81: która przyczyniła się do astmy syna właśnie takim wystawianiem na dwór (tak stwierdził lekarz). Młody całymi dniami (to było wiosną i latem) leżał w wózku na dworze


    nie mam pojęcia skąd się bierze astma ale jakoś szczerze wątpie, żeby brała się od przebywania dziecka na powietrzu [zwłaszcza wiosną czy latem...]
    no ale może się nie znam....
    a jeśli od tego to Ty też nie będziesz na spacery wychodziła z Małą żeby astmy nie dostała ? :P
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Nie wiem czy zabawne ale ...
    Hit dnia dzisiejszego :P
    Kuba (10l) rano do mnie bym napisała mu zgodę na udział w turnieju szachowym …
    - yyyyyyy synu ale ty nie grasz w szachy!
    – Napisz, gram, Ty nie wiesz ja umiem... ple ple ple
    aj napisałam dla odczepnego, zaspałam, wszystko mi szło rano nie tak a on marudzi - chce to ma …
    FINAŁ:
    był to turniej miedzy szkolny! a mój syn gra w szachy i zajął 3 miejsce :P padłam trupem
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Teo, jak na moje oko kolanka powinny być nieco wyżej, a pupa bardziej "wpadnięta" w chustę. A poza tym fajny widok, ja też chcę znowu nosić w chuście!!! :smile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Brrr. Miałam kiedyś książeczkę odstraszającą dzieci od takich praktyk, w której chłopczyk wkłada sobie do nosa fasolkę i wyrasta mu cała wielka roślina, pnąc się wokół domu.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    U nas była kulka z magnetów w uchu (Gabi) Koralik w nosie (Weronika) gumka do mazania z ołówka w nosie (Kuba) - "wiecej grzechów nie pamiętam" więc chyba nie było nic więcej
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    no coś źle zrobiłam na pewno bo czułam że jakoś mi to nie leży...
    przede wszystkim za ciasno zawiązałam bo miałam problem z włożeniem Małej i musiałam luzować węzeł :)
    ale chyba dalej było za ciasno dlatego dupka nie wpadła :cool:
    myślę, że jeszcze kilka razy poćwiczę i będzie ok :D
    --
  10.  permalink
    kate1: Night, zadowolona jesteś z tej chusty? Dużo razy prałaś przed użyciem?


    Prałam ją w sumie tylko raz przed uzyciem.
    Ale próbowałam pare razy tak wczesniej bez wkładania Franka i już jest taka przyjemna do noszenia :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    byliśmy u lekarza. Możliwe, że Tadzio nie najada się moim pokarmem. Mam go po cycu delikatnie dokarmiać (będę tylko na noc chyba). Oprócz tego dostaliśmy debridat, bo bardzo tadziowi burczy w brzuszku.

    od pon będzie przychodziła opiekunka na 2 godz dziennie. Pani na emeryturze, która opiekował 3a się chrześnicą męża przez 3 lata. Weżmie tadzia na spacer, albo posiedzi z nim, żebym ja mogła spokojnie do sklepu iść lub ugotować obiad. od kwietnia wracam do pracy, to przynajmniej mały już będzie panią Ani dobrze znał. Powiedziała 6zł na godz. Jak mały będzie spał, ona chce nam prasować ciuchy. No i luz :bigsmile:
    --
  11.  permalink
    Mysza daj znać jak po tym Debridacie się Tadzio czuje.
    No ale co mało Tadzio przybiera że tak pediatra stwierdził?

    Ja z Franiem chodzę na zakupy przy okazji spacerków :)
    A obiad gotuje razem z nim :smile:
    On sobie siedzi w bijaczku a ja mu mówię co robię i jakos dajemy radę :smile:
    Wiadomo że czasami trwa to 2h zanim coś zrobię no ale już przywykłam :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    nightingale_84: On sobie siedzi w bijaczku a ja mu mówię co robię i jakos dajemy radę

    U nas nie ma szans na to, nie pasi mu do końca bujaczek.

    lekarz nawet go nie zważył:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    myszerej: Możliwe, że Tadzio nie najada się moim pokarmem. Ma

    ale nie przybiera? no bo na jakiej podstawie taka diagnoza?

    TEO, na moje oko, to ciut za wysoko ją zachustowałaś. Spróbuj tak, aby głowka była między cycami - będzie jej mniej uciskało brzuszek.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    Ja z Franiem chodzę na zakupy przy okazji spacerków :)
    też tak robię i wychodzi nam, że częściej idziemy na zakupy niż na sam spacer :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    myszerej: lekarz nawet go nie zważył:sad:

    no yto na jakiej podtsawie tak stwierdził? bez sensu...
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    no dla mnie też bez sensu.... myślę, że prędzej boli go brzuszek, bo robi bardzo często i to rzadki kupki....
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 16th 2011 zmieniony
     permalink
    a lekarz był jakiś inny niż zwykle. jakieś zastępstwo. w przyszłym tyg szczepienie to zweryfikuje u innego....

    A ten Debridat jak podajecie? co 6 godz 2,5ml? odmierzacie tą miarką co jest przy butelce?
    --
  12.  permalink
    No właśnie Mysza na jakiej podstawie ten lekarz stwierdził, że mały się nie najada skoro nawet go nie zważyl..
    Bezsensu trochę...
    Wiesz jak dasz raz dziennie Tadzowi butle to nic sie nie stanie, ale może się z tym wstrzymaj i sprawdz na nastepnej wizycie.
    Moze to samo lekarstwo pomoze :smile:

    myszerej: U nas nie ma szans na to, nie pasi mu do końca bujaczek.

    No u nas to tak wiesz sprawdza się na 15min max potem juz sie tym nudzi i chce na raczki, temu pisze, że robienie obiadu trwa nawet 2h :bigsmile:

    bladykot: też tak robię i wychodzi nam, że częściej idziemy na zakupy niż na sam spacer :cry:

    No ja tak co 3 dni na zakupy chodze, ale i tak wczesniej staram sie tak z 30min połazic bez celu i dopiero potem na zakupy :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 16th 2011
     permalink
    myszerej: bo robi bardzo często i to rzadki kupki....

    wiesz co, u nas położna mówiła, że tak może bvyć jak mama spożywa zwykłe mleko. jak jej powiedziałam, ze jem kaszkę albo do herbaty/kawy sobie dodaję, to zapytała, czy dziecko nie robi może rzadkich kup.
    ale ja to akurat olewam. marysia czesto i rzadko kupkuje, ale to chyba przecież dobrze? lepsze to niż kolki.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.