Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 19th 2011
     permalink
    cerisecerise: ak zobaczyłam wczoraj ciuszki, w których go ze szpitala przywieźliśmy, to nie wierzyłam, że on w czymś tak maleńkim się topił :shocked:


    Ja wczoraj robiłam ciuszkowe porządki i musiałam juz kilka ubranek rozm 74 odłożyć bo maławe na Kubę:shocked::shocked::shocked: a zaczynaliśmy od 56:smile:
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeDec 19th 2011 zmieniony
     permalink
    Amazonka: Czemu anty powinna być za darmo? Kto ma za nią płacić? Producenci robią i rozprowadzają te preparaty w czynie społecznym i bez żadnych badań, czy jak?


    chyba lubisz zadawac pytania:devil::devil::devil::devil::devil::devil:

    a temu ze taka Magda nie miala by zalu ze wydala 120 zl na piksy ktorych nie wezmie ( a mogal pewnie miec za to pamperys ktore ida jak gorace buleczki
    a temu ze przecietnemu Polakowi(nie wiem ile sie zarabia przecietnie w Polsce ale kokosow tam nie macie zaiste:devil::devil: ciezko a w dodatku musi placic za leki (w ktorych lekarze sie lubuja!)
    wiem bo moja siostra zawsze za czasow studiow narzekala ze musi jeszcze tyle i tyle razem z chlopakiem wybulic na tabletki/plastry czy co tam ona uzywala
    kto ma za to placic? KRAJ

    tu w UK jest taki plus ze dzieci do 16 rokuz zycia maja za darmo leki, kobiety w ciazy tez i w rok po urodzeniu tez ma za darmo leki/leczenie..no fakt trezba czekac do np denstysty 3 tyg czasami(jak ja teraz):devil::devil: bo prywatnie mozna i odrazu ale za 500 funtow ale przynajmniej masz wszystko za darmo w sensie nie musiz sie martwic ze np nie kupisz dziecku dodatkowych butow bo wydalas w tym miesiacu tyle i tyle na leki!(bez wzgleu na to ile zarabiasz po prostu przywilej matek i kobiet w ciayz i dzieci!)

    i nikt nie rozprowadza lekow w czynie spolecznym skad taki pomysl? idziesz do lekarza mowisz ze chcesz sie zabezpieczyc, ustalacie najlpesza forme antykoncepcji i masz to za darmo, dostajesz recepte na tabletki idziesz do apteki i farmaceuta Ci je daje, za darmo, z gory na 6 miesiecy, co jakis czas idziesz tylko(co 3 miechy) i robia z Toba wywiad /pomiar cisnienia ewentualnie krwi jesli chcesz
    tak to wyglada, i fajne te przywileje sa;


    :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    cerisecerise: z torebki... A Krzyś też rośnie jak szalony. Jak zobaczyłam wczoraj ciuszki, w których go ze szpitala przywieźliśmy, to nie wierzyłam, że on w czymś tak maleńkim się topił

    Ja zostawilam sibie na pamiatke spioszji nr 50, ltore byly za duze jak Marysia miala 3tyg. I tez nie wierze teraz jak to bylo mozliwe!
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    a ja nie wiem co się mojej córce stało bo dzisiaj w nocy pierwszy raz od dobrych paru tygodni budziła się co 3 godziny ;-)
    na cycka
    jak noworodek jakiś hheheheh :cool:
    nie wiem co ona tak je od paru dni :D
    ale spoko bo budziła się, zjadała w 10 minut i od razu szła spać więc cała „operacja” trwała maks 15 – 20 minut
    chociaż tyle :)
    a rano jak uwaliła po tym jedzeniu kupę to KLĘKAJCIE NARODY !!! :devil:
    --
  1.  permalink
    Ja wszystkie ciuszki po maluchach składam do pudeł i chowam. Chciałam choć część pooddawać czy sprzedać, ale eM nie chce - żeby dla następnego malucha ewentualnie było...
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    cerisecerise: żeby dla następnego malucha ewentualnie było...
    --

    no i super:) dobrze mówi :smile:
    ja tez myślałam, że będę odkąłdac dla nastepnego, bo chcieliśmy mieć niedużą różnice między dzieć,mi.
    ale niestety będziemy musieli to na dłużej odłożyć.
    no i mam nadzieję, że śpioszki 50 juz nigdy mi sie nie przydadzą.
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    moje maluszki w rozmiarze 50 to jeszcze potrafią sie "utopić" ...zresztą rozmiar rozmiarowi nierówny ...ale całe szczęście że trochę tych malutkich mieliśmy
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Cholera... Byliśmy znów u lekarza. Tadzio waży 6 kilo więc nie ma opcji, żeby się nie najadał moim pokarmem. To pozytywna wiadomość. Gorsza.... prawdopodobnie ma zwiększone napięcie mięśniowe. Mamy skierowanie na usg główki..... Martwi mnie to, bo czytałam że usg główki robi się przy podejrzeniu porażenia...:cry:
    Boję się....
    --
  2.  permalink
    Myszerej- na głowę upadłas kobieto?
    Zapytaj ile dzieciaków stąd miało robioone USG głowki. Mnóóóóóóóóóóóóstwo.
    Przestan sie zamartwiac, tylko ciesz sie,że masz dokładnego lekarza!
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    szczypta_chilli: Myszerej- na głowę upadłas kobieto?

    chyba tak.... ale dzięki za ustawienie do pionu...
    A lekarka fakt... dobrze, że kontroluje sytuację
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Przykładowo mój Wojtuś- 2 razy USG główki a chłop jak dąb- rwie się do klawiatury jak szalony:devil:
    Mysza a gdzie wyczytałaś to super info? Bo,błagam, nie pisz,że gdzieś w necie...
    --
  3.  permalink
    Mysza Franus też miał robione USG główki 2 razy!
    Raz przed wypisem ze szpitala, bo wystapił u niego bezdech.. przy okazji wyszło że ma torbiele w główce..
    A potem jako kontrole tych trobiele i okzało się że wszytsko sie ładnie wchłonęło!
    Głowa do góry!
    I dpbrej mysli bądź a nie wymyślaj czarnych scenariuszy!
    -- // //
  4.  permalink
    Jaheira: Przykładowo mój Wojtuś- 2 razy USG główki a chłop jak dąb- rwie się do klawiatury jak szalony

    Przykładowo mój Michał- prawie 16 lat i do lasek się rwie jak szalony ;)
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Mysza, jakie porażenie! Na mój stan wiedzy, w dzisiejszych czasach takie rzeczy stwierdza się zaraz po urodzeniu dziecka. Kobito!
    Lepiej więcej badań niż o jedno za mało. Lepiej dmuchać na zimne ale nie wkręcaj sobie nie wiadomo czego.
    Trzymam kciuki za pozytywny wynik. Udało Ci się już załatwić wizytę?

    Szczypta - dobre :devil: Jak Ci z tym jego rwaniem się? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Wizyta nie ustalona, no bo nie miał kto odebrać tel. Będę próbowała może prywatnie, żeby szybko zrobić. Dzięki dziewczyny.
    Pocieszyłyście mnie tym, że to usg to raczej powszechne badanie...
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Pewnie, że tak. W wielu prywatnych klinikach położniczych to wręcz jedno z podstawowych badań noworodka.
    --
  5.  permalink
    kate1: Szczypta - dobre :devil: Jak Ci z tym jego rwaniem się


    yyy- no nie ukrywam,ze trochę dziwnie ;)
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    A jakaś kandydatka na synową już jest? :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    No jest.... :confused:
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Wizyta umówiona na 2 stycznia.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    myszerej: Martwi mnie to, bo czytałam że usg główki robi się przy podejrzeniu porażenia...

    Marysia nmiala 2razy. Po prostu w ten sposob sprawdza soe wieeeele rzeczy.
    Dobrze, ze lekarka podchodzi kompleksowo. Nie martw sie!
    myszerej: Tadzio waży 6 kilo więc nie ma opcji, żeby się nie najadał moim pokarmem.

    A nie mowilam? Dziwna mi sie wydawala ta diagnoza...
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Chciałabym wrócić do tematu @ przy karmieniu piersią. Karmię moje dziecię piersią wyłącznie ponad 8 razy na dobę, robiłam wszystko zgodnie z metodą LAM, a mimo wszystko po 67 dniach od porodu dostałam @... Także tego...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    VITKA !!! :)
    Trafiłaś w końcu :D
    a swoim przykładem potwierdzasz tylko słowa mojego gina, że @ może przyjść niezależnie od karmienia piersią...


    MYSZA wymyśliłaś z tym porażeniem :confused:
    niech Cię drzwi ścisną....
    a powiedz mi czemu lekarz podejrzewa wzmożone napięcie ?
    to znaczy na jakiej podstawie ?
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Mysza, my też mieliśmy usg główki. U nas z powodu asymetrii. Nic się nie martw, będzie dobrze. Mnóstwo dzieci przechodzi to badanie.
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    My mieliśmy jeszcze w szpitalu, bo taki mają standard. A później przy okazji bioderek, bo za cały pakiet (główka+brzuszek+bioderka) była cena tylko o 10zeta wyższa.

    My już po szczepieniu. Kubuś ma 7,24kg. Rozdarł się przy szczepieniu, a teraz odsypia emocje (już 2 godzinki) :smile:
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    TEORKA: a powiedz mi czemu lekarz podejrzewa wzmożone napięcie ?

    Tadzio ma bardzo spięte rączki, nie umie ich wyluzować. Nawet ubranie kombinezonu to jest problem bo ręce ma podkurczone. Wyglądają trochę jak skrzydełka kurczaka. Jak leży na brzuszku to powinien leżeć jak żaba, a z reguły zaraz prostuje nóżki.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 20th 2011 zmieniony
     permalink
    myszerej:
    Tadzio ma bardzo spięte rączki, nie umie ich wyluzować. Nawet ubranie kombinezonu to jest problem bo ręce ma podkurczone. Wyglądają trochę jak skrzydełka kurczaka. Jak leży na brzuszku to powinien leżeć jak żaba, a z reguły zaraz prostuje nóżki.


    hmmmm
    a piąstki zaciska pewnie nie ?




    ej kurde bo teraz ja zacznę schizować, że moja nie miała USG główki a wszystkie wasze dzieciaki miały :tongue::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    zaciska prawie cały czas.tylko przez sen nie ma zaciśniętych:sad:
    --
  7.  permalink
    Myszerej, uważaj, bo tym swoim kombinowaniem jeszcze pobijesz mnie w sraniu w gacie ze strachu, a o to łatwo nie jest :devil:
    Problem z napięciem mięśniowym, czy to za wysokim, czy to za niskim, ma prawie połowa dzieci. W większości przypadków świadczy o niedojrzałości układu nerwowego- impulsy płynące z mózgu są tłumione za bardzo, bądź nie są tłumione wcale.
    Fajnie, że Twój lekarz zwrócił uwagę na problem, USG główki zleca się bardzo często i wcale nie znaczy, że jest coś źle. Lekarz byłby skrajnym konowałem, gdyby w przypadku problemów z napięciem tego badania nie zlecił. Zresztą- nawet większość zdrowych dzieci ma robione to badanie, tak jak USG brzuszka. I ciesz się, bo będziesz spokojna, że wszystko jest ok.
    Krzyś miał USG główki z powodu obciążonego wywiadu (ma napięcie w normie, ale ciut niższe niż średnia). Czekając na to USG świrowałam, myślałam, że padnę ze stresu. Gdyby nie nasza pediatra, która mnie doprowadziła do pionu pewno bym zeszła :wink: Więc rozumiem Twój stres i Twoje obawy, ale spokojnie. Będzie dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    cerisecerise: Problem z napięciem mięśniowym, czy to za wysokim, czy to za niskim, ma prawie połowa dzieci.


    dokładnie...
    nam pediatra to samo mówiła.....

    u nas są tylko zaciśnięte piąstki [najbardziej w wanience, nie wiem czemu.....] póki co i nie wiem czy już się coś z tym robic powinno czy nie..
    pediatra mówi, że nie ale dodała, że neurologiem nie jest więc kurde nie wiem czy się konsultować ze specjalistą czy nie skoro większość dzieciaczków te piąstki zaciska...
    --
  8.  permalink
    Teo, nie jestem neurologiem, więc napięcia ocenić nie umiem :wink:
    ale wiem, że jeśli chodzi o same piąstki, to do końca trzeciego miesiąca maluch może mieć zaciśnięte.
    Możesz też sama z Ninką się bawić i tym samym pomagać jej otwierać łapki- możesz głaskać jej całą dłonią rączkę, od przedramienia do dłoni i tak otwieraj jej piąstkę. Możesz wziąć jej rączki i pokierować je tak, żeby głaskała się bo główce, buzi. To pomoże.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    dzięki Ceri za rady !
    jedyne co do tej pory robiłam to otwierałam piąstkę
    ale nie tak jak piszesz tylko normalnie moją dłonią
    albo jej moje palce wkładam żeby na nich zaciskała bo jak ją z wanienki mąż wyciąga to ma aż zsiniałe te piąstki a jak jej otworzę to w środku zupełnie białe.....
    ale lekarka mówi, że w wanience to ze strachu zaciska...
    zdziwiło mnie to bo dziecko na przestraszone nie wygląda, chlapie nóżkami wodę, uśmiecha się a piąstki zaciśnięte jak 150
    --
  9.  permalink
    No jak jej wkładasz do rączki swój palec, to wzmagasz ten odruch chwytny. Który właśnie ma zaniknąć :smile:
    Ja właśnie i z Ewunią się tak bawiłam, i teraz z Krzysiem, pokazała nam znajoma fizjo. Siadam sobie z maluchem na fotelu, głowa przy moich kolanach, pupa oparta o mój brzuch (w sensie żeby była ciut wyżej), biorę jego rączkę i głaszczemy nią główkę, buzię, później ja głaszczę jego łapki- wtedy maluch je otwiera. Maluchy lubią takie zabawy, zawsze gadam do Krzysia wtedy, mały cały czas się śmieje.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    cerisecerise: No jak jej wkładasz do rączki swój palec, to wzmagasz ten odruch chwytny. Który właśnie ma zaniknąć :smile:


    o proszę !
    czyli szkodzę zamiast pomagać hehehehe
    dobrze wiedzieć, dzięki !
    nie miałam pojęcia o tym :smile:
    od dzisiaj więc juz tak nie robię tylko głaskam po łapkach i robie te inne rzeczy , o których piszesz :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Teo, trafiłam już dawno tylko się nie udzielałam :P

    Gabrysia też zaciska piąstki, otwiera je wtedy gdy jej pokazuję jakąś zabawkę :) Ja jej otwieram rączki i lekko odginam paluszki do góry. Po takim masażu już nie zaciska tylko ma tak lekko zgięte. Staram się nie popadać w obsesję, każde dziecko rozwija się swoim tempem i uważam, że powinniśmy mu na to pozwolić. Jak coś będzie się działo niepokojącego to dopiero wtedy do lekarza się wybiorę.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 20th 2011 zmieniony
     permalink
    Teo, kilka stron temu napisałam, jakie rzeczy ćwiczymy na rehabilitacji. Generalnie chodzi o zabawy z rączkami i nóżkami właśnie. Tak jak powiedziała Ceri - rączki otwieramy głaszcząc. Rehabilitant mówił, że najlepiej głaskać od środka dłoni(od końca paluszków właściwie) w kierunku nadgarstka. Ponadto są też jakieś takie ćwiczenia na barki - wykonuje się takie koliste ruchy i to usprawnia całe rączki. Jak już się tego nauczę, dam znać. Nie ma się co martwić zaciskaniem rączek, przeważnie dzieci radzą sobie z tym same, chociaż poćwiczyć nie zaszkodzi. Aaa.. zabawki też najlepiej podawać okrągłe i twarde, takie, żeby dziecko musiało rączkę otworzyć, żeby je objąć, a nie zacisnąć na jakiejś maleńkiej, czy miękkiej części. Nie miałam pojęcia, że takie niuanse mają duże znaczenie, a jednak. Dziewczynki, zwracajcie też uwagę na to, czy dzieciaczki wkładają do buzi obie rączki i czy kopią nóżkami w górę, a nie po skosie (chodzi o niwelowanie aymetrii).
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 20th 2011
     permalink
    Kurde, a nasza pediatra polecila nam zajrzec do chirurga z wystajacym pepuszkiem i sie olazalo, ze przepuklina :sad: Marysie zaklajstrowano takim papierowym plastrem szerokim na 5cm, przez cala szerokosc brzuszka; mam nadzieje, ze jej to nie odparzy :confused: mamy to sciagnac po 10 dniach i po 2tyg zalozyc nowy i tak 3razy.
    Jesli sie nie poprawi, to sie operuje miedzy 3a5 rż.
    Podobno to b.czeste u dziewczynek-wczesniaczek.

    Wkurzam sie tylko na lekarzy, bo na wizycie patronazowej w Instytucie Matki i Dziecka dr powiedziala, ze kleic nie trzeba i samo zniknie. Dobrze, ze nasza pediatra ma glowe na karku
    Kolejny raz lekarze maja rozne zdania.
    Powiem Wam ze po tej ciazy to ja mam zaufanie do lekarzy bliskie zeru i wszystko sprawdzam w innym zrodle zawsze i doczytuje gdzie sie da.
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Madzia, jej, ale się narobiło :sad:
    Mam nadzieję, że Marysi nie dokucza ta przepuklina za bardzo (nawet nie wiem, czy to boli? głupio bo sama podobno ją przechodziłam jako wcześniak właśnie, no ale z wiadomych względów nie pamiętam), no i że plaster jej nie przeszkadza. Może się w nim swobodnie ruszać?
    Na pewno się poprawi, bądź dobrej myśli!

    Niestety kolejny przykład naszej chorej służby zdrowia, która powinna mieć nazwę "Chcesz być zdrowy-lecz się sam".
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    O widzisz, Kasia, czyli to rzeczywiscie czeste.
    Sama przepuklina nie boli. Plasterek pewnie jie jest zbyt wygodny, ale Mała teraz spi spokojnie, wiecchyba ax tak bardzo jej nie przrszkadza. Jedyne co to widze, ze przy jedzeniu pod koniec szarpie cyca, ale moze to z innego powodu.
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    TEORKA: moja nie miała USG główki a wszystkie wasze dzieciaki miały

    moje nie miały, ani jedno, ani drugie.
    Magdalena: Powiem Wam ze po tej ciazy to ja mam zaufanie do lekarzy bliskie zeru i wszystko sprawdzam w innym zrodle zawsze i doczytuje gdzie sie da.
    no właśnie, dlatego często wszelkie wątpliwości i rozbieżności lekarzy przy pierwszym dziecku konsultowałam tu na forum z innymi matkami. Nie ma to jak doświadczone mamuśki :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  10.  permalink
    A ja do naszej pediatry mam bezwzględne zaufanie. Takie na 200%. Nawet jak dzieciaki mają robioną morfologię, to nie patrzę na wyniki, tylko jej daję kartkę i tyle. Ja się na tym znać nie muszę, od przeglądania stron w necie to głowa może rozboleć. Maluchy chodzą tylko do niej, z nią wszystko konsultuję. Jak trzeba, to doradzi i wesprze, jak trzeba, to powie, że panikuję. A poza tym ogólnie ją lubię, bo jest fajna :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    no to ja mam takiego internistę, ale na dzieciach się on nie zna :)
    a szkoda, bo gość jest typem z powołania.
    ______________________
    Dziewczyny nie mogę znaleźć... przypomnijcie jak pieczecie rybę w folii.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  11.  permalink
    Dziewczyny bo ja juz zwariuje!
    Nie chce przegrzać Frania ale też nie chce zeby zmarzł..
    Myslicie że przy temp -5. bo taka teraz mamy.. bodziak z krotkim rekawkeim, spioszki i na to dresik starcza?
    Oczywiście całość pakujemy do kombinezonu podszytego polarkiem.. Styknie?

    Kasia rybke przyprawiasz czym chcesz, kropisz sokiem z cytryny, dodajesz troszke masełka, pakujesz w folię i do piekarnika na 30min do temp 170 stopni. Wczesniej mozesz sama rybke z przyprawami zostawic tak zeby sie przyprawy wchlonęły. Przynajmniej tak robi mój mąż :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Do wczoraj ubieram Gośkę bodziak, śpiochy i na to polarowy kombinezon, cienki kocyk i osłona do wózka. Dzisiaj zamiast polarowego kombinezon będzie taki zimowy.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    Magdalena: wystajacym pepuszkiem i sie olazalo, ze przepuklina

    Mój wcześniak, synek też miał. Pomogło częste kładzenie na brzuszku, naprawdę.
    Też nas straszono operacją, a w sumie nawet trudno mi sobie przypomnieć, kiedy pępuszek się "wklęsł".
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    katy222: przypomnijcie jak pieczecie rybę w folii.

    Ja solę, pieprzę, trę świeży imbir i skórkę z cytryny. W miseczce mieszam sos sojowy z sokiem z cytryny i tą mieszanką smaruję rybę pędzelkiem. Zawijam w folię i daję do lodówki na około godz żeby się przegryzło. Potem piekę w temp. ok 180st (czas na wyczucie, zależy jaki gruby kawałek ryby).

    nightingale_84: Nie chce przegrzać Frania ale też nie chce zeby zmarzł..

    Ja Tadzia pakuję w same rajty, bodziak i cienki sweterek. Na to kombinezon. Wózek wyłożony ciepłym kocem, na wierzch koc i jeszcze ta osłona co jest przy wózku. Myślę, że to spokojnie wystarczy.
    --
  12.  permalink
    To Krzyś ma bodziak z krótkim rękawkiem, bluzka i spodnie, tak go pakuję w ciepły zimowy kombinezon, w tym do śpiworka i w śpiworze do wózka, na wierzch zakładam osłonkę od wózka. Wydaje się zadowolony- ale on zmarzluch jakich mało
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 21st 2011 zmieniony
     permalink
    myszerej: Ja Tadzia pakuję w same rajty, bodziak i cienki sweterek. Na to kombinezon. Wózek wyłożony ciepłym kocem, na wierzch koc i jeszcze ta osłona co jest przy wózku. Myślę, że to spokojnie wystarczy.


    ja tak samo
    nawet bez tego sweterka
    czyli rajty i bodziak [no i skarpetki obowiązkowo bo jej tylko stopy marzną]
    na to kombinezon plus czapka
    przykrywam dwoma kocami [jeden grubszy a jeden taki cieniuteńki ale w kolorze wózka więc daję go na wierzch tylko w celach estetycznych :cool:] no i osłonka na wózek....

    wcześniej ubierałam jej na te rajty i bodziak coś jeszcze ale mi się cały spacer wierciła i potem się okazywało, że cała na karku upocona..
    więc zdjęłam 1 warstwę i od razu lepiej memu dziecku :)
    także to ubieranie to też indywidualna kwestia bo jedne dzieciaczki wolą cieplej a inne wolą normalnie :wink:



    a my dzisiaj świętujemy DWA MIESIĄCE !! :bigsmile:

    kiedy to zleciało ?! :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeDec 21st 2011
     permalink
    TEO- dokładnie, kiedy to zleciało...pamiętam jak dzisiaj jak się śmiałaś z suwaczka z 37 tc i z tej spakowanej walizki a Ninka już 2 miesiące skończyła...SZOK!!!
    --
  13.  permalink
    Kurcze to ja chyba przesadzam z tym ubieraniem :sad:

    Teo wszytskiego najlepszego dla Ninki z okazji 2 miesiecy! :hugging:
    -- // //
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.