Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Witaj Madrill :smile:
    Po paru tygodniach z maluszkiem każda matka jest ekspertem:bigsmile:
    A jak masz jakieś wątpliwości to pytaj:wink:

    Mój to aż za skale nie wychodzi jest na 90 centylu:)
    Za to z wagą na 25, ale nie wiem jak teraz bo dawno nie był ważony:smile:

    Ehh do tych 3 czy 4 pobudek od tej 12, 1 jak zasypia do 7, 8 jestem jeszcze przyzwyczajona, ale od trzech dni
    nie śpi mi prawie wcale, usypiam go 30 minut, żeby góra 30 minut pospał naraz i potem znowu:sad:
    Kompletnie jestem wykończona:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Neamo to na pewno minie, pytanie tylko kiedy...
    współczuję Ci, niedawno przechodziłam to samo.
    ___________________
    Co do centyli to wzrostowo Albert jest poza skalą, a wagowo tak jak synek Chloe w 90centylu :)
    Ubranka jeszcze w rozm 74, ale sądzę, że już niedługo......
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  1.  permalink
    No u nas chyba wagowo w końcu zaczał stopować.
    Wychodzi tak 65 centyl.. ale wzrost dalej kiepsciutko bo tylko 45..
    U nas ubranka 68 są teraz idelane, bo nie za duże nie za małe :smile: choć są jeszcze 62 w które się śmiało mieści :wink:

    Neamo wiem co przechodzisz bo mam tak samo..
    Juz nawet jak się budzę to wiem ktora godzina zanim popatrze na zegarek bo Franek się budzi o stałych porach o 1:30, o 4:30 i o 6:30..

    Madrill witamy witamy :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Witaj MADRILL !!! :smile:


    a dziewczyny Wy same mierzycie swoje dzieciaczki ?
    czy przy okazji szczepień ?
    bo my ostatnio mierzyliśmy naszą [leżała na przewijaku więc wzięliśmy metr i zmierzyliśmy od czubka główki do stopy przy wyprostowanej nodze] i wyszło nam 62 cm i tak sobie myślę - czy to możliwe ?
    w sumie mi mówią wszyscy, że ona dość długa jest jak na 2 msce ale nie wiem czy coś źle mierzyliśmy czy faktycznie tyle ma.....



    katy222: nie, niestety nie :) gluty trafiają do zbiorniczka, który trzeba wypłukać.



    to może i stety ?
    bo odkurzacz mógłby się jeszcze zatkać albo coś :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    nie Teo, niestety. Ostatnio przy wypłukiwaniu mało pawia nie puściłam. :confused:
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeDec 27th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie o ząbkowanie. Mój mały jest na tym etapie i od 1 dnia świąt ma gorączkę 37-38stC. Dawałam mu ibufen D. Temp. spadała ale po około 2h znów rosła. Dzisiaj w nocy miał 39,7 stC, przestraszyłam się, że to może jednak nie ząbki tylko jakaś infekcja, wiadomo święta, goście, może coś ktoś przywlekł. Byliśmy w nocy u lekarza, ale ten stwierdził że to ząbki i... przepisał antybiotyk (Augmentin). W ulotce napisane jest, że stosować przy zakażeniu ucha środkowego i zakażeniu płuc.
    I tu moje pytanie: czy przy ząbkowaniu tempka może być taka wysoka i po co ten antybiotyk skoro to tylko ząbki a nie zakażnie? Aha dałam jedną dawkę antybiotyku ale tempka wcale nie spadła. Nie wiem czy dawać ten antybiotyk, myślałam że takie leki to przy jakichś groźnych infekcjach. Nie chcę dziecka faszerować tak silnymi lekami.
    Może skonsultować się z innym lekarzem? Nie wiem co robić:cry: Jak to u Was było z ząbkami?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    a ja się wk***łam :sad:
    rodzic to musi równocześnie etat lekarza robięc, k**a :sad::sad::sad:
    Szczepimy Małą w prywat nej przychodni, gzie mamy pediatrę. Ale na PNEUMOKOKI - ponieważ dla wczesniaków są refundowane - chcieliśmy zaszczepić w rejonowej, żeby mieć za darmo. mamy tam lekarza pierwszego kontaktu.
    ponijam, że pierwszy wolny termin jest na za miesiąc, ALE powiedzieli w przychodni, że szczepionka będzie SYNFLOROIXEM a nie PREVENAREM.
    Nie wiem nic na ten temat poza tym, że Synflorix jest tańszy, a wszędzie dotą dspotykałam się z prevenarem.
    zatem podejrzewam, że to cholerne Państwo refunduje po prostu tańsza szczepionke, nie patrząc czy jest lepsza czy nie.
    Wie któraś cos na temat tego synflorixu? :sad:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Andzi pierwszy raz slysze o antybiotyku przy zabkowaniu :/ Augmentin nalezy do antybiotykow o dosc szerokim spektrum dzialania ale moim zdaniem jesli to nie jest infekcja to dziwne ze zostal przepisany. Co do temp i poprawy po podaniu antybiotyku to nastepuje z reguly po 3-4 dawce, nie wczesniej. Czy ten lekarz w nocy to byl pediatra? u nas na pogotowiu o pediatre trudno i czesto trafia sie na przypadkowego lekarza.
    Moja corka przy zabkowaniu miala wysoka goraczke i do kompletu biegunke. Jednak to nie jest regula, sa dzieciaki ktore przechodza zabkowanie bezobjawowo. Z drugiej strony tyle sie utrzymujaca temp pod 40 stopni to moze byc poczatek jakiejs infekcji. Moze faktycznie lepiej skonsultowac z innym lekarzem czy osluchowo z malym wszsytko ok.
  2.  permalink
    Andżi, troche to dziwne..
    Po co faszerować dziecko maleńskie antybiotykiem skoro chore nie jest..
    Jak ma temp przy ząkowaniu to chyba tylko jakieś leki na obnizenie jej sie stosuje a nie z taka amunicja od razu..
    Ja bym to skonsultowała..

    Madzia Franiu też miał szczepionki na pneumo refundowane ze wzgledu na to że wylądował w szpitalu w pierwszym tygodniu zycia.
    I jego szczepili tym Prevenarem i to od reki..
    Więc może to zależy od przychodni/szpitala..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    nightingale_84: Więc może to zależy od przychodni/szpitala..

    kurnia, tego sie obawiam.
    no bo co treraz? ,mamy przepisac Małą do przychodni, gdzie szczepią prevenarem? jakaś paranoja przecież :confused:
    na razie puściłam wici po znajomych lekarzach i zobaczymy,c zego sie dowiem.
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Mrs nie wiem czy był pediatrą- w nocy nie miałam do tego głowy, mąż wykupił receptę więc została ona w aptece a tam była pieczątka lekarza. W książeczce nie mam żadnego wpisu, co też mnie doprowadza do szału bo nawet nie wiem kto mi ten antybiotyk przepisał. Pojadę do innego lekarza albo wizytę domową zamówię. Dziękuję Mrs Hyde
    Aha piszesz że Twoja córka też miała wysoką gorączkę- jak długo ona trwała?
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    nightingale_84: Andżi, troche to dziwne..
    Po co faszerować dziecko maleńskie antybiotykiem skoro chore nie jest..

    Właśnie też tak myślę i dlatego jestem w rozterce co robić. Ehhh
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Magdalena: ALE powiedzieli w przychodni, że szczepionka będzie SYNFLOROIXEM a nie PREVENAREM.



    moje wszystkie koleżanki szczepiły tym Synflorixem
    on kosztuje ok 200 zł a ten drugi 299 zł
    nic się ich dzieciakom nie działo więc nie wiem ale chyba niebezpieczna ona nie jest :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 27th 2011 zmieniony
     permalink
    andżi: Nie wiem czy dawać ten antybiotyk,

    skoro podałaś jedną dawkę to ciągnij już do końca. Myślę, że bezpodstawnie antybiotyku byś nie dostała, to nie cukierki na wagę. Nie zapomnij o probiotyku.
    A temp zbijaj ibuprofenem na zmianę z paracetamolem jeśli tak szybko na nowo wzrasta. Ibuprofen wiadomo można podawać dopiero po 6 godz od poprzedniej dawki.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Witam poświatecznie:) melduje sie pierwszy raz na rozpakowanych chociaz moj Dawidek urodzil sie 16 listopada, nie wiem czy to tylko ja taka slao zorganzowana jestem, ze sie jeszcze nie obroilam. Moj synek raczej z tych wymagajacych:) i mam do was od razu pytanie o skaze bialkowa bo moj Maly chyba ma. Sama nie wiem co robic, karmie piersia i chcialabym nadal karmic. A ze jestem w Irlandii to pediatry nie ma na wyciagniecie reki. Pewnie juz o tym rozmawialyscie ale jak sie zalogowalam mialam kolo 40 stron do nadrobienia i to jest niewykonalne...
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Witaj Lecia :smile:
    W pl na skazę białkową można podawać maluszkowi Takie krople Delicol, nie wiem czy w irlandii też jest dostępny, zawiera enzym rozkładający laktozę z mleka.
    Na pewno też nie powinnaś jeść nabiału jakiegokolwiek:wink:
    A właściwie po czym wnioskujesz, że mały ma skazę, bo rozumiem, że lekarz tego nie stwierdził?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Głównym objawem skazy jest szorstka skóra, pojawiająca się po wysypce. Mogą też występować bóle brzuszka, ciemieniucha, łuszcząca skóra nad brwiami, powiekami.... Lecia opisz co dolega synkowi, może jednak skaza was nie dotyczy.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    LECIA witamy ! :smile:




    a moja chyba nie ma tej skazy...
    bo ostatnio w ogóle jej nie wysypuje, skóry suchej za uszkami już nie ma
    jedynie co to mega łuszcząca skóra na brwiach [może mieć ciemieniuchę na brwiach zamiast na główce ?] ale nie sucha tylko taka jakby hmmm przytłuszczona...
    i jak jadę jej paznokciem po brwi to się taki gruby wałeczek tego tworzy pod paznokciem...
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    TEORKA: jak jadę jej paznokciem po brwi to się taki gruby wałeczek tego tworzy pod paznokciem...


    Nati miał to samo, smarowałam mu buźkę kremem bambino z cynkiem i często myłam i teraz już ma normalnie:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    ale tylko na brwiach miał ? :)
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Nom taką na brwiach, ogólnie ma też bardzo suchą skórę, zwłaszcza na policzkach takie liszaje mimo, że smaruję mu kremem.
    Ciałko smaruję oliwką i go masuję zawsze po kąpieli i wtedy jest ok:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    TEORKA: od czubka główki do stopy przy wyprostowanej nodze] i wyszło nam 62 cm i tak sobie myślę - czy to możliwe ?

    Nam pediatra pokazała, że mierzy sie po krzywiznach ciała dotykając miarką cały czas ciała dziecka np. karku nie mierzysz w powietrzu, tylko po skórze. Mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi...

    Magda u nas przepisują Prevenar, ale ja kupowałam....
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Alien: Nam pediatra pokazała, że mierzy sie po krzywiznach ciała dotykając miarką cały czas ciała dziecka np. karku nie mierzysz w powietrzu, tylko po skórze. Mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi...


    rozumiem :smile:
    czyli źle mierzyliśmy i muszę aż z ciekawości zmierzyć dzisiaj raz jeszcze :wink:
    zaczyna się od czubka głowy nie ?
    a kończy na piętach ? :)


    Neamo: Nom taką na brwiach



    kurcze ciekawe co to :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    TEORKA: zaczyna się od czubka głowy nie ?
    a kończy na piętach ? :)

    Ja tak mierzylam i ta miara zgadza się z miarą z ciuchów:smile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    zmierzymy ją przed kąpaniem bo strasznie jestem ciekawa ile jej przybyło :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    A warto Ninę parę razy zmierzyć jakby się wierciła :bigsmile:
    Kubuś też ma od czasu do czasu taka sucha skórę na czole i brwiach. Rozmawiałam z pediatrą i ona stwierdziła, że to taki stan zapalny skóry podobny do ciemieniuchy na głowie, bo też się pytałam, czy to nie skaza.
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Oooo to i ja zmierzę Gabryśkę, bo wydaje mi się, że lada moment będę wyciągać ciuszki na rozmiar 68...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    vitani_82: Oooo to i ja zmierzę Gabryśkę, bo wydaje mi się, że lada moment będę wyciągać ciuszki na rozmiar 68...:devil:


    no moja też właśnie zaczyna mi z 62 wyrastać :shocked::shocked:

    Alien: A warto Ninę parę razy zmierzyć jakby się wierciła :bigsmile:


    o ! cenna uwaga ! :D
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011 zmieniony
     permalink
    po trzykrotnym zmierzeniu wyszło 60 cm :)
    75 centyl także wcale nie bardzo długa tak jak mi wiele osób mówi, normalna przecież :)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Teo, Twoja Ninka wyglada na bardzo dluga na zdjeciach:-) Ile miala wzrostu jak sie urodzila??
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011 zmieniony
     permalink
    yol: Ile miala wzrostu jak sie urodzila??


    55 cm


    teraz ma 60 cm i jest w 75 centylu czyli w sumie prawie przeciętnie...
    nie wiem czemu taka na zdjęciach wychodzi :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 27th 2011 zmieniony
     permalink
    a w ogóle to mi dziecko zaczęło ostatnio wędrować po łóżeczku przez sen :cool:
    tylko nie wiem jak ona to robi skoro ostatnio śpi tylko na plecach [na boku już nie chce] :devil:

    kładę ją tak, że główkę ma mniej więcej w połowie a za parę godzin budzi mnie wrzask bo główka w szczebelki uderza :shocked:
    nie wiem jak ona to robi :cool::cool::cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Kuba miał 54cm jak się urodził a teraz już 74 ma, ale on chyba wzrost po tatusiu odziedziczył:devil::devil: Bo ja jestem niska raczej, ale mój mąż to wysoki :bigsmile::bigsmile:

    Sucha skórę na czółku likwidowałam kremem na odparzenia:devil::devil: Ja mam z Hippa. Na tyłek sie nie sprawdził, ale na buzie owszem:smile:
  3.  permalink
    Kurcze a ja dalej nie wiem czy Franek ma skaze czy nie..
    Przestalam jeść jogurty i rozne serki typu Danio.. i z buzi znikły kropki i ta szorstkawa skóra na policzkach..
    Natomiast normlanie do Inki dodaje sobie mleka, masło jem, serek żołty też.. więc nie wiem co to może być..
    Jedynie co mnie jeszcze u niego irytuje to suche nóżki.. miejscami m takie suche placki... skóra zupełnie inna niż na raczkach czy brzuszk gdzie jest idelanie gładziutka.. smaruje balsamami.. oliwką.. i nic.. :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    nightingale_84: Kurcze a ja dalej nie wiem czy Franek ma skaze czy nie..

    To tak jak ja. Janek na buzi nie ma nic, za to na ciele wyskakują mu takie szorstkie placki. Jakiś czas temu miał to na łokciach i jak byliśmy u pediatry, powiedział, że to infekcja bakteryjna, dostałam maść do smarowania i zeszło. Od jakiegoś czasu zmiany występują po bokach ud, na ramieniu, na klatce piersiowej, na brzuszku. Są to takie niewielkie placki. Posmarowałam tą maścią antybakteryjną i prawie zeszło ale skóra i tak jest delikatnie szorstka. No i nadal zachodzę w głowę, od czego to się zrobiło. Na diecie bezkrowiej byłam 2 tygodnie, a tym czasie były te placki na łokciach, więc to może jednak nie od mleka?
    nightingale_84: smaruje balsamami.. oliwką.. i nic..

    U nas też nic nie pomaga. Tylko ta maść trochę ale zaraz się skończy i nie wiem, co dalej:confused: 30 grudnia idziemy na szczepienie, może podpytam lekarki, co ona na to..
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    aneta01: Na diecie bezkrowiej byłam 2 tygodnie, a tym czasie były te placki na łokciach, więc to może jednak nie od mleka?


    Mi pediatra powiedziała, że jednak przy skazie bardzo charakterystyczne sa takie polakierowane policzki a nie tylko sucha skóra. Mojej kumpeli synek miał skazę, to na całym ciele miał też takie jakby potówki + właśnie te policzki.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeDec 27th 2011
     permalink
    Alien: Mi pediatra powiedziała, że jednak przy skazie bardzo charakterystyczne sa takie polakierowane policzki a nie tylko sucha skóra. Mojej kumpeli synek miał skazę, to na całym ciele miał też takie jakby potówki + właśnie te policzki.

    No właśnie, mały na buzi nic nie ma, dlatego zastanawiam się, to to za placki na ciele.. Czy możliwa jest skaza bez placków na buzi?
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    Mój ma właśnie takie błyszczące czerwonawe liszaje na policzkach i zawsze miał dużo potówek.
    To by wyjaśniało dlaczego pomagał mu Delicol...
    Jak się przejedziemy do pediatry to się wszystkiego dowiem:smile:

    A z innej beczki, to wreszcie wykombinowałam sposób żeby Nati zaakceptował smoczek,
    a mianowicie owinęłam ten gumowy ustnik kawałkiem flanelowej pieluchy:bigsmile:
    Zauważyłam, że smoczka za chiny, ale pieluchę i pluszowe rączki zabawki to i owszem z miła chęcią:devil:
    I tak opracowany smoczek działa, pięknie go usypia:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    nightingale_84: Kurcze a ja dalej nie wiem czy Franek ma skaze czy nie..


    pociesze Cie ze nawet jesli to skaza to w 99% przypadkow mija w wieku 2 lat, przynajniej tak sie uczylam:bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Neamo: Mój ma właśnie takie błyszczące czerwonawe liszaje na policzkach


    No u Franio to własnie tak wygląda..
    Takie jakby zołte strupki jeszcze..
    No i te suche placki na nóżkach..
    Tyle, że ja całkiem białka nie eliminuje a skóra mu się poprawia więc nie wiem..

    Ja dziś misłam masakryczna noc..
    Franio usnął dopiero o 22, a potem jak w zegraku pobudki o 1, 3, 5, 6:45..
    Ja nie wiem..
    W tych wszelkich poradnikach ulotkach piszą że średnio dzieciaczki w jego wieku jedzą 6-8 razy na dobę.. u niego to jest 11 razy..
    I nie wiem czy on taki głodny w nocy czy co?
    Cały seans karmienia trwa 15min max.. no ale mimo wszytsko ja ledwo na nogach stoję
    Dziś spróbuję go chyba pare razy oszukać herbatką ale obawiam się ze bedzie wrzask na pół osiedla i bedzie jeszcze gorzej :sad:
    -- // //
  5.  permalink
    Jeśli budzi się, bo jest głodny, to herbatką go nie oszukasz. A jeśli budzi się, bo szuka mamy, to podejrzewam, że tym bardziej herbatką go nie oszukasz.
    Wiem, że jesteś już zmęczona tymi pobudkami, ale Franio jest jeszcze malutki- nie ma nawet trzech miesięcy. Nie wymagaj od niego zbyt wiele :wink:
    A co do karmień- oj, nam na pewno wychodzi więcej niż 6-8 na dobę. Krzyś wisi przy piersi 40min (wliczając w to kimanko), godzinkę zajmuje się sam sobą i znowu szuka cyca. I tak od 7-ej do 19:30 :smile: Potem w końcu je porządnie i idzie spać.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    zaczelo sie jakies 2 tyg temu z ta skaza (chyba skaza bo lekarzem nie jestem) zjadlam jajecznice i malemu troche buzie wysypalo. Bylam pewna ze zejdzie. Wczesniej jadlam jajecznice, pilam mleko do herbaty (bawarke) i sery zolty i bialy i nic mu nie bylo. Ale jak sie zaczelo 2 tg temu to do teraz tak ma. Wyskakuja drobne krostki na policzkach, potem na czole i skroniach, potem pod brodą i za uszami. Za uszami nawet skora pekala:cry: krostki przysychaja i buzia jest szorstka. W brwiach zrobila sie ciemieniucha ( wszystko w tym samym czasie), takie żółte strupki. Mały jest bardzo nerwowy, jak robi kupy to sie preży ale kupy robi bardzo czesto nawet co 2 godz, a wczesniej juz tak czesto nie robil. Kupa jest żólta ale taka pólplynna, w sumie nie pamietam jaka byla wczesniej. Najbardziej mi serce peka jak mysle ze jego to swedzi, zalewam sie normalnie łzami.Myje buzie woda i smaruje kremem aquastop taki jak wazelinka zeby tylko natluscic. Chcialabym karmic piersia jak najdluzej i wyeliminowalam juz nabial z diety, narazie nie jem nic takiego od 3 dni, ale nie wiem czy jest lepiej. Pasowaloby pujsc do pediatry ale zastanawiam sie co mi to da, bo oprucz tego ze mi powie ze mam nabialu nie jesc nic sie nie da zrobic, no chyba ze przejsc na butelke:sad:
    i powiem Wam ze to tylko jedna z moic trosk bo to ze je jak ptaszek i budzi sie co 2 godz to juz pomijam przy tej wysypce pozostale problemy wydaja sie blache
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    u nas nocka też nieciekawa. pobudki co chwilę a na dodatek problemy z zasypianiem po karmieniu. pół nocy Tadzio spał na mnie a 6 kilo robi swoje. nie miałam czym oddychać.
    teraz po karmieniu leży ma mnie bo ostatnio inaczej nie chce się uspokoić.
    jestem po tej nocy wykończona!
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    night moj tez je po 10 minut, pietascie to juz rekord. Sciaga cyca i wypluwa tak jakby byl juz pelny, wyraznie traci zainteresowanie, pozniej go odbijam i staram sie dac jeszcze raz ale mu ie wcisniesz, a jak buzie przez przypadek otworzy i sprytn mama wepchnie cyca to i tak tylko dla rekreacji pomemla. Nie jest zainteresowany ssaniem zupelnie bo nawet smoka wypluwa i od konca karmienia 2 no gora 2,5 godziny wola jesc. W nocy nie jest lepiej bo po kapieli nie usypia tylko sie rozglada jeszcze z godzine a jak usnie przespi 3 godziny a potem sie budzi znowu co 2 godz. Wybitnie sie nie najada bo spija tylko pierwszy żadki pokarm,a tlustego juz mu sie nie chce ciagnac, no ale co ja moge na sile mu nie wcisne. Przyznam jednak ze jak je te 10 minut to je intesywnie, bez przerw.
    --
  6.  permalink
    Ceri ale on juz miał ładnie unormowane nocki, jadł tylko raz o 3..
    A teraz z dnia na dzień jest coraz gorzej.
    To samo z jedzeniem w ciagu dnia.

    Dodatkowo jeszcze sprawa z ulewaniem sie pogorszyła.
    Wylatuje z niego chyba wszytsko co własnie zjadł..
    Stad pewnie to czestsze jedzenie..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    nightingale_84: W tych wszelkich poradnikach ulotkach piszą że średnio dzieciaczki w jego wieku jedzą 6-8 razy na dobę..



    Kochana bo te poradniki to są o kant dupy rozbić :D
    dziecko jest dzieckiem i nie wie co o nim piszą w tych poradnikach i ile razy może jeść coby z tej średniej normy nie wyskoczyć :devil:

    moja czasami je 6 razy na dobę, czasami 8 a czasami 12 :cool:



    dzisiaj w nocy na przykład obudziła się tylko raz o 1 i spała do rana ale parę dni temu budziła się co 2 godziny przez całą noc...
    zaczęła o 22 a potem 24, 2, 4 i 6
    także tego :wink:
    to nie robociki i nigdy nie będą przewidywalne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    nightingale_84: Dodatkowo jeszcze sprawa z ulewaniem sie pogorszyła.


    mówię Ci - daj mu Debridat to ulewanie przejdzie...
    moja Ninka od 15 dni NIE ULAŁA ani raz jeden, jedyny....
    --
  7.  permalink
    Night, ale to tak będzie :smile: Ewunia miała podobnie, Krzyś ma podobnie. Tzn chodzi mi o to, że dziecko wydaje się "wyregulowane", a potem znowu częściej się budzi/ssie. Potem znowu się "reguluje", a potem znowu więcej wisi. Aż minie zupełnie.
    Krzyś najczęściej się nie budzi, ale są takie noce, że budzi się np o 1-wszej i o 3-ej. Miał kilka dni, że "wstawał" przed 6-stą. A potem wracało do normy, choć wiem, że pewno nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.
    Ewka np odkąd skończyła cztery miesiące pięknie i długo potrafiła się sama sobą zająć. A jak miała chyba osiem miesięcy, to tak z dnia na dzień- jak tylko próbowałam ją położyć- wrzask. Chyba tydzień non stop ją nosiłam i potem znowu z dnia na dzień mała zaczęła sama się bawić.
    Dzieci już tak mają. Pozostaje czekać na lepsze czasy :wink:
    --
  8.  permalink
    TEORKA:
    mówię Ci - daj mu Debridat to ulewanie przejdzie...


    Dziś idę właśnie do pediatry i jej o tym powiem.
    Bo jak widzę jak bidulka się z tym męczy.

    Ja to wszytsko wiem, że poradniki poradnikami a dziecko swoje i tak robi.
    Ze to kiedyś minie itp itd.. tyle, że ja mam ostatnio bardzo dużo problemów na głowie..
    Staram się o tym w ciagu dnia bardzo nie mysleć żeby zawsze przy Franiu byc radosną ale jak do tego dochodzi niewyspanie i chroniczny ból głowy to poprostu nie daję rady byc ciagle usmiechnieta i szczebiotająca :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    nightingale_84: to poprostu nie daję rady byc ciagle usmiechnieta i szczebiotająca :sad:


    a to chyba jak każda z nas :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.