Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    bellybaby: czy Wasze 1,5 tygodniowe bądź też starsze dzieci miały wysuszoną skórę na całym ciele, tak, że schodziła jak po opalaniu?


    Kubuś tak obłaził cały. Ponoć dość sporo dzieci tak ma. Ja zasadniczo nic z tym nie robiłam. Posmarowałam go tylko kilka razy oliwką.

    bellybaby: Aaa i od którego tygodnia życia "wkładałyście" dzieciaczka do bujaczka? :wink:


    Kubuś jeszcze nie był w bujaczku... a ma juz prawie 5 miesięcy.

    TEORKA: dlatego panicznie boję się wtorkowej wizyty bo przez te bóle brzucha Ninka w ogóle brzuszkowana nie była i mam nadzieję, że jej się nie pogorszyło..... :(


    Kuba jak miał 4 tygodnie był na kontroli bioderek. Wyszło mu I i IIa dostał zalecenie brzuszkowania i szerokiego pieluchowania. Pieluch nie zakładałam, bo Kuba i tak szerzej nóżki trzymał niż ograniczała mu to tetra więc nie było sensu. Po 6 tygodniach oba stawy prawidłowe. Tabelka z opisem typów na tej stronie.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Alien: Kuba jak miał 4 tygodnie był na kontroli bioderek. Wyszło mu I i IIa dostał zalecenie brzuszkowania i szerokiego pieluchowania. Pieluch nie zakładałam, bo Kuba i tak szerzej nóżki trzymał niż ograniczała mu to tetra więc nie było sensu. Po 6 tygodniach oba stawy prawidłowe.



    ale pewnie brzuszkował nie ? :)
    bo moja pipka nie chce
    chociaż dzisiaj 5 minut wytrzymała [ALLELUJA !] dzięki patentowi od CERI w sensie, że na kolanach moich :)


    BELLY ja mam bujaczek z FP
    można w nim trzymać dziecko od urodzenia [podobno]
    ale i tak ja pierwszy raz spróbowałam jak Mała miała ok 4 tygodni chyba bo wcześniej nie widziałam sensu skoro ona tylko jadła cyca, zasypiała na nim więc była odkładana do łóżeczka
    natomiast do dzisiaj tego bujaczka nie polubiła, więc stoi zwykle i się kurzy :cool:


    a co do tej skóry - zauważyłam, że moja Ninka ma strasznie znowu suchą skórę na stopach...
    taką jakby popękaną i jak papier ścierny ostrą :neutral:
    okropną ma też buzię znowu [przyznaję, ostatnio troszkę z nabiałem poszalałam bo łudziłam się, że to może jednak nie skaza :sad::sad::sad:] i tak myślę, czy na nóżkach też może się skaza objawiać ?
    bo nie ma ani w zgięciach pod kolanami, ani na łokciach
    tylko te stópki takie brzydkie..
    a może to od skarpetek ?
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    dzięki kate za informacje tak cenne
    jutro się dopytam wszystkiego jak tylko będzie to możliwe :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: ale pewnie brzuszkował nie ? :)


    no właśnie nie:shamed: ale za to go w chuście nosiłam, bo to mu pasowało:smile:
    wg tabelki Ia i Ib to norma...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Alien: no właśnie nie:shamed: ale za to go w chuście nosiłam, bo to mu pasowało:smile:
    wg tabelki Ia i Ib to norma...


    no to mam nadzieję, że u nas będzie taki sam scenariusz jak u Was :)


    kobitki a mam jeszcze jedno pytanie...
    dziecko w wieku 2,5 miesiąca położone na brzuchu jak powinno trzymać rączki ?
    czy musi już umieć je podciągnać pod klatkę piersiową czy jak są rozłożone na boki to też jest prawidłowo w TYM WIEKU ?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    prawidłowo :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    dziecko w wieku 2,5 miesiąca położone na brzuchu jak powinno trzymać rączki ?
    http://www.mamazone.pl/kalendarz-rozwoju-niemowlaka/miesiac-3.aspx
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    no moja ma jeszcze bardziej na boki niż to dziecko na filmiku pokazane....
    nie tak prosto na boki ale ciut więcej jakby niż ta Lenka i ja myślałam, że przez to jej źle głowę dźwigać...
    natomiast dużo lepiej się do przewrotu zabiera bo robi to co to dziecko plus zaczyna ciągnąć ciałko na bok.... :)
    podkurcza też nogi i odpychając się piętami skacze do tyłu
    czyli kurcze może się jednak dobrze rozwija tylko z tym podnoszeniem główki ma problem ? :(

    znacie jakiś dobry szpital psychiatryczny dla mnie ? :cool::devil:
    --
  1.  permalink
    TEORKA:
    znacie jakiś dobry szpital psychiatryczny dla mnie ?

    zapraszam do mnie na kawę.
    naprostuję Cię kopiąc z całej siły w tyłek :cool:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    za daleko :tongue::wink:

    ale masz rację
    brakuje mi towarzystwa zdecydowanie...
    więc siedzę i wymyślam głupoty wpędzając się pomału w stan psychicznej nerwicy... :confused:

    a na innym wątku prostuję dziewczynę co ma problem z tym, kiedy u niej do poczęcia doszło...
    sama nie jestem lepsza :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    Teo, Kubus w wieku 2,5 miesiąca to leżał jak rozdeptana żaba:devil::devil: od czasu do czasu odrobinę podnosząca łepek do góry:tongue::tongue:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Alien: Teo, Kubus w wieku 2,5 miesiąca to leżał jak rozdeptana żaba:devil::devil: od czasu do czasu odrobinę podnosząca łepek do góry:tongue::tongue:


    no to moja to samo.....
    a tak pięknie podnosiła głowę i obracała z jednej strony na drugą jak miała 4 tygodnie....
    cofnęła się więc delikatnie w rozwoju jakby....
    nie obrażając jej oczywiście :P:D


    tzn wiecie ja nie panikowałam do momentu jak przeczytałam, że w wieku 3 miesięcy dziecko MUSI UMIEĆ główkę podnosić...
    no i się przeraziłam, że zostało nam tylko 17 dni :devil::neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    Alien: rozdeptana żaba:devil::devil:


    :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    bellybaby: czy Wasze 1,5 tygodniowe bądź też starsze dzieci miały wysuszoną skórę na całym ciele,


    Tak, Natanielek też miał taką i po każdej kąpieli masuję go oliwka:wink:
    A do bujaczka to można od urodzenia praktycznie, ale zdrowiej dla takiego maluszka, żeby większość czasu był w łóżeczku na płasko:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    TEORKA: no i się przeraziłam, że zostało nam tylko 17 dni :devil::neutral:


    To są te skoki rozwojowe, zobaczysz, któregoś dnia nagle Ninka Cię zaskoczy:smile:

    A Kuba teraz leży na macie i próbuje sie przekręcić na brzuszek, tylko mu jedna rączka przeszkadza i złości się, że hej :bigsmile:
    • CommentAuthoratamala
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    Teorka- układaj małą więcej na brzuchu to ją wzmocni ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    Można też smarować łuszcząca sie skóre maścia z witaminą A a najlepiej dziala ciekła parafina! tanie i dobre i przy Antosi (stópki i rączki były poorane prawie do krwi) działała najlepiej - zresztą nadal jej używamy do masaży a co :)
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    Morelko, zgadza sie Wiki urodzila sie tego samego dnia co Twoj Oskarek i Ninka Teorki, czyli 21 go pazdziernika:))
    Dobrze, ze Kate opisala ta historie z bioderkami Milenki, niech to bedzie kolejna przestroga przed pseudo lekarzami!!! I obecnie to
    wlasnie ci pseudofachowcy protestuja, bo nie chce im sie do wykazu lekow zajrzec i zapomnieli nagle historie choroby swoich przewlekle chorych pacjentow, zenujace://
    a farmaceuta to nie dosc ze musi tam ciagle zagladac, to niektorzy pacjenci wymagaja aby znal wszystkie ceny na pamiec://

    Wiki tez obecnie buntuje sie przed lezeniem na brzuchu, a na poczatku to w ciagu dnia tylko na brzuchu spala !! W dodatku jak ja nosze to strasznie odgina plecy i glowe do tylu, mam nadzieje ze to nic zlego:( chociaz podejrzewam nadmierne napiecie miesniowe:/

    A luszczaca i popekana skorka u Wiki sama zeszla, kapalismy w emolium na zmiane z J&j i smarowalismy oliwka.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    jenny1983: W dodatku jak ja nosze to strasznie odgina plecy i glowe do tylu, mam nadzieje ze to nic zlego:( chociaz podejrzewam nadmierne napiecie miesniowe:/


    moja też odgina...
    a jak ją noszę przodem to z kolei głowę ciągnie do przodu [ma opartą na mojej klatce piersiowej...]


    jenny1983: Morelko, zgadza sie Wiki urodzila sie tego samego dnia co Twoj Oskarek i Ninka Teorki, czyli 21 go pazdziernika:))


    kurcze ja wczoraj nie załapałam jak Morela pisała :D
    faktycznie troje dzieciaczków z tego samego dnia :smile:
    a o której godzinie Wiki przyszła na świat ?
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    No dokladnie tak jakby chciala siedziec ciagnie ta glowe:D:D
    Wiki o 21:40 :)
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    andżi : (chloe) plus nie tknie alkoholu (bo tez byly pomysly zeby mu dac lyka kiedys!


    (andżi)Małemu dziecku? :shocked::shocked::shocked:


    tak, jeden z wujkow mial taki zajebisty pomysl, wiesz typu daj mu polizac! masakra!
    a potem ze zartuje zartuje,ale sam fakt takie zarty swiadcza o glupocie i nie wierze zebby tego nie zrobil..

    ja wychodze z zalozenia ze nawet starszemu dziecku nie wolno dawac sprobowac, a takie glupie pomysly nawet wsrod znajomych sie slyszy..jak to corka kolzeanki wlozyla reke w szklanke z drinkiem (cola plus whisky) i lizala rece i mniam mniam, 3 latKA!!niby zabrali odrazu,ale sam fakt zostawiania drinka przy dziecku..(ja to nawet nie pilabym przy dziecku a co dopiero zostawic szklanke z drinkiem!!bez uwagi!)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    jenny1983: Wiki o 21:40 :)


    czyli moja najstarsza bo o 14:25
    Oskarek [ z tego co pamiętam ] o 15:35 :wink:
    a Wiki najmłodsza :)


    jenny1983: No dokladnie tak jakby chciala siedziec ciagnie ta glowe:D:D


    no moja też aczkolwiek nie wiem czy to dobry objaw :P
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    No wlasnie raczej nie, troche za szybko na siadanie i nie tedy droga, najpierw niech sie naucza na brzuch z plecow obracac.
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    kochane pozniej doczytam co u Was
    ja mam depresje dzisiaj, a myslalm ze jestem silna:cry:

    ku^%$ nawet kasze przypalilam!!karmie karmie, starszak przylazi przynois cos zeby mu pomoc wycinac, nagle czuje smrod spalenizny , jazda do kuchni no tak zapomnialam o kaszy jeczmiennej:cry::cry::cry::cry:
    garnek na straty na bank, ale pal licho garnek-smrod na chacie bije wszystkie szkody oprocz moich psychicznych mam wrazenie ze sie nie nadaje, wiec dolaczam do grona znerwocowanych
    pewnie mi minie na dniach,ale ooglnie to spadam..
    zreszta zaczelo sie od rana,maly marudny ciagle na cycu,NIC NIE SPAL no mzoe dzisiaj 1.5h!!!!!!!!!1masakra!!!
    n dodtaek zesral mi sie na rece i sofe:cry::cry::cry::cry:
    moja wina bo go na niej przebieralam bez tej changing mat pod tylkiem
    no i sie narobilo,ucieklam zostawilam to gowno, ucieklam do kibla i wylam
    takie gowno a tak wyprowadzi czlowieka z rownowagi;
    i tak ciagle cos dzisiaj bylo, i ta kasza to juz kumulacja...

    s p a d a m
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    chloe, pierdo... garnek, kupisz sobie nowy, lepszy, a poza tym masz pewnie jeszcze pare garnkow w zapasie ;)
    Smrodem tez sie nie przejmuj, u nas w domu raz pijany po weselu wujek postawil na gaz czajnik na prad, to byl dopiero smrod, ale porzadne wietrzenie i po krzyku, wiec pierdo...smrod !!!
    A sofa, przepierzesz vanishem albo zawezwiesz ludzi od prania dywanow to wypiora i nie bedzie sladu.
    A gowno jakie jest kazda z nas wie, juz nie raz myslalam ze puszcze pawia jak przebieralam Wiki.
    Pamietaj, ze kupa moze i smierdzi, ale w kupie cieplej i razniej ;))
    Trzymaj sie, jutro wstanie nowy, lepszy dzien, powtarzam tak sobie bardzo czesto ostatnio ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    jenny1983: Trzymaj sie, jutro wstanie nowy, lepszy dzien, powtarzam tak sobie bardzo czesto ostatnio ;)


    dokładnie CHLO !! :)
    cycki do przodu i jedziemy dalej !:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    my już po szczepieniu BCG i nasz klops przytył w 2 tygodnie 0,5 kg :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    jenny1983: A gowno jakie jest kazda z nas wie, juz nie raz myslalam ze puszcze pawia jak przebieralam Wiki.

    no moja mama to by Ci dała za takei teksty. nie wiesz, że kupa dziecięca NIE MOŻE budzić Twojego obrzydzenia??? :wink::wink::wink:

    Teorka: cycki do przodu

    no teraz to chyba wszystkie mamy cycki do dołu jak karmimy :wink::wink:

    A na poważnie, trzymaj się CHLOE. każdy ma czasem słabszy dzień.
  2.  permalink
    Mój Franek też tak kurde ciagnie glowkę jak go nosze przodem do świata..
    Ale mu zabraniam!
    Bo nie taka ma być kolej :smile:
    -- // //
  3.  permalink
    A co do cycków..
    Jak mnie dzis prawy boli masakrycznie!
    Nie cały tylko do strony wewnetrznej.. miękki jest wiec to nie nawał ani nic z tych rzeczy.. boli przy dotyku jakbym tam siniaka jakiegos miała :sad:
    Nawet jak karmie Frania i on sobie położy rękę na nim to strasznie boli :sad:
    Nie wiem od czego to więc nie wiem jak sbie pomóc :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    bladykot: my już po szczepieniu BCG i nasz klops przytył w 2 tygodnie 0,5 kg :swingin:


    a czy robiliście coś specjalnego, że Gosia tak przybrała ładnie ?
    czy tak samo z siebie wyszło ? :)



    NIGHT
    oj ciekawe co to Cię tak boli :(

    a mnie PIERWSZY raz od porodu zaczyna jeden sutek pobolewać...
    no ale Nina dzisiaj co godzinę na cycku wisiała więc tego...
    nie wiem co jest, czy coś z pokarmem się podziało, że ona cały czas głodna była..... :(
    no albo to ten drugi kryzys laktacyjny ale ciut za wcześnie chyba :P
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Widziałyście to ?

    BACHOR


    :shocked::shocked::devil:


    kurde mocne bardzo ale kilka razy się uśmiałam podczas czytania :shamed::shamed::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    Ja widzialam :devil:
    Płakaliśmy ze śmiechu, czytając kiedyś to:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    "a gdy… nie chce zjeść fasolki zamiast gadać prewencyjnie wepchnij kilka sztuk do nochala gnojowi, potem możesz dodać, żryj gębą, albo skarmimy cię przez nos"

    to absolutnie nie jest śmieszne, ale nie mogłam się powstrzymać i sie chichrałam jak głupia :shamed::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    a czy robiliście coś specjalnego, że Gosia tak przybrała ładnie ?
    czy tak samo z siebie wyszło ? :)
    przestały boleć dziąsła i nauczyła się opróżniać pierś w 5 min :), do tego budzi się w nocy na jedzenie, gdzie wcześniej robiła to dopiero o 5-6
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    Odebrałam wyniki moczu Janka - wszystko jest w porządku. PH mnie zastanawia - jakie powinno być u niemowląt? Mały ma 8 ale nie jest napisane, że to poniżej, czy powyżej normy. Leukocytów i czerwonych krwinek brak, bakterii nie wykryto.
    --
    Brawo Bladykocie, ładnie Małgosię podkarmiłaś:-)
    --
    Mnie cycki bolą dość często, bo mały ich nadużywa ale poza tym wszystko ok. Night, jedna z moich przyjaciołek miała coś podobnego i okazało się, że to nie siniak. Dostała jakieś leki i po kilku dniach przeszło. Może poobserwuj to, a jeśli nie przejdzie, może warto zadzwonić do poradni laktacyjnej?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Oj tam, Teo, wiadomo, że to z przymrużeniem oka :wink:
    mnie się spodobało o o pupojadach, które pożerają nocą dzieci, które nie śpią, a zaczynają od szczypania w pięty. Aby je zmylić trzeba leżeć godzinę bez ruchu z zamkniętymi oczami:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    _sushi_: Oj tam, Teo, wiadomo, że to z przymrużeniem oka :wink:


    no wiem, wiem :)
    nawet jest ostrzeżenie na wejściu, że mam ukończone 18 lat, posiadam mózg i wiem co znaczy słowo ironia :devil:



    bladykot: do tego budzi się w nocy na jedzenie, gdzie wcześniej robiła to dopiero o 5-6


    o to może moja też przybierze ! :)
    bo od 3 dni [tak, tak "żałowałyście" mi cały czas to się doczekałyście, że i ja wstaję :P :P :P :D] budzi się w nocy co 3 godziny a nie tylko raz jeden tak jak do tej pory :smile:
    szybki cyc i już śpi ale jednak zjada :smile:
    może jej to pomoże i coś więcej przybierze.....


    bo szczerze Wam powiem, że jak któryś raz widzę mniej niż 100 gr na wadze po tygodniu to mam ochotę piżgnąć cycem i przejść na MM, jak Bozię kocham :(
    bo jeszcze chwila i wszystkie dzieciaki urodzone później [nawet miesiąc po Ninie !] ją wagowo prześcigną :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    TEORKA: szczerze Wam powiem, że jak któryś raz widzę mniej niż 100 gr na wadze po tygodniu to mam ochotę piżgnąć cycem i przejść na MM, jak Bozię kocham :(
    bo jeszcze chwila i wszystkie dzieciaki urodzone później [nawet miesiąc po Ninie !] ją wagowo prześcigną

    Teo, też tak miewam, tym bardziej, że czasami mam wrażenie, że mały zjadł już wszystko, co naprodukowałam i może głoduje ale potem mowię sobie "jeszcze trochę" i zawsze jakoś to leci
    Nie ma co porównywać Ninki do innych dzieci - mój jedzie na 20 centylu i raczej nie spodziewam się, że wagowo podskoczy, bo jak zobaczyłam kartę zdrowia dziecka, M. to wagowo zawsze był na 25 centylu, a wzrostowo powyżej 75, prognozuję więc że z Jankiem będzie podobnie, ile bym razy cyca nie dawała;). Po prostu będziesz miała szczuplą laskę z córci:wink:
    --
  4.  permalink
    TEORKA: bo jeszcze chwila i wszystkie dzieciaki urodzone później [nawet miesiąc po Ninie !] ją wagowo prześcigną :confused:

    no i co z tego? Ty myślisz, że przybieranie na wadze to jak Wyścig Pokoju? Kto pierwszy dobije do 8kg ten wygrywa? :wink:
    Dzieci przybierają w różnym tempie. Widać Ninka będzie filigranowa kobietka. Tylko się cieszyć- może cellulit ją oszczędzi :cool:

    A jak Cię to pocieszy, to i tak wagowo Krzyś wymiata. Gdzie mu tam nawet do trzeciego centyla :cool: A żyje i ma się świetnie. Właśnie mi cycki liże w nadziei że coś skapnie, bo mu się ssać nie chce :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    no wiem, że to nie wyścigi i nie o to mi chodzi :)
    tylko jakoś tak mi przykro jak słyszę, że ta przybrała 300 gr w tydzień, ten 270 gr, a tamta 1 kg w miesiąc....
    bo wtedy mam takie głupie poczucie, że nie potrafię swojego dziecka wykarmić tak jak "trzeba"
    poza tym co innego jak dziecko od początku idzie dajmy na to w 25-tym centylu ale przybiera cały czas mniej więcej tyle samo i te normy tygodniowe są zachowane......
    a moja przybierała po 200 - 250 gr a nagle się zesrało i jak nie 90 to zaś 70 :sad:
    i dużo płacze, więc skąd mam mieć pewność, że to nie z głodu aby ? :(
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    filigranowa, szczupła ?
    po kim niby ? :confused::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    TEO nie potrzebny Ci psychiatryk
    dokładnie pamiętasz godz urodzenia Oskara
    więc głowka Bardzo dobrze pracuje :wink:
    a Oskar też główki nie trzyma...

    a ja mam dzisiaj przepie****dzień...
    od południa się zaczeły płacze (bo w poduszce)
    do tego powrót bóli brzuszka
    a jak by było mało nie chciał cały dzień jeść z piersi
    a ja powiedziałam że nie dam mu z butelki
    bo się już tak przywiązuje że potem cyca nie chce
    i taki był twardy że jak mu wkładałam to on się odpychał i w ryk
    i tak cały dzień do teraz...
    dopiero przed chwilą bez walk troszkę zjadł....
    opadam już z sił i brak mi cierpliwość...:cry:

    jeszcze mamy problem w tym że od miesiąca Oskar sam nie robi kupki...
    jak nie robił przez 8 dni to pediatra kazała mi dać czopek i kupka wyszła po 2 min...
    teraz mimo leków nadal nie robi
    i tak co 3 ,4 dni daje mu czopek i kupka na zawołanie ...
    modle się by ten 3 miesiąc już nadszedł i wszystko się zmieniło...
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    Morela współczuję, pamiętam jak napoczatku mój mały miał problemy ze ssaniem i godzinami męczyliśmy się żeby choć troche udało mu się wypić.
    A jeśli chodzi o kupki to Nataś też miał i czasem jeszcze ma problemy, że nie może zrobić, ale to od tego, że za mało płynów przyjmował,
    teraz częściej mu daję cyca i kupka pięknie poszła:wink:
    Jak Oskarek nie chce cycka, to chociaż wodę, albo herbatkę koperkową spróbuj mu dać, to powinno pomóc na kupki:smile:

    Coś widzę, że dużo dzieciaczków ma dziś gorszy dzień, a mój akurat ma dobry i nawet długi spacer mi przespał :bigsmile:
    więc zobaczymy jak jutro u Was pewnie będzie lepiej i spokojniej, a może za to u mnie gorzej, ale to się jeszcze zobaczy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 4th 2012 zmieniony
     permalink
    wiesz mój dobrze chwyta pierś tylko ostatnio dużo po tych lekarzach jezdzimy i wtedy mu odciągam żeby cyca przy ludziach w szpitalu nie wywalać na korytarzu...
    i przez to przyzwyczaja się do butli bo mu łatwiej ...:confused:
    nawet teraz już się poddałam i dałam mu butle ... z marszu wypił 60 ml
    a cycka nie chce widzieć...
    często marudził po butli że teraz daje cyc...
    ale dziś przechodzi samego siebie...

    co do płynów to pije dużo herbatek i wody ale nie pomaga mu to zrobić kupki:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    morelo1 dzieci karmione na piersi mogą robić kupkę nawet co5,7dni bo mleko naturalne jest lekkostrawne i mogą wszystko spalać na bieżąco tak tłumaczył nam nasz pediatra gdyż moja córka też miała z tym problem, ja mojej też dawałam czopek po np 5 dniach jak widziałam, że już brzuszek ma napięty i ją boli, raz to nawet lekarz kazał mi jej zrobić lewatywę, byłam nieźle wydygana ale jakoś poszło, u mojej córki się trochę unormowało jak zaczęłam podawać jej debridat - lekarz przepisał, a potem samo się u normowało.
    Ps może jesz coś ciężkostrawnego, coś smażonego bo u mojej od razu było z tego zaparcie
    --
  5.  permalink
    TEORKA: tylko jakoś tak mi przykro jak słyszę, że ta przybrała 300 gr w tydzień, ten 270 gr, a tamta 1 kg w miesiąc....
    bo wtedy mam takie głupie poczucie, że nie potrafię swojego dziecka wykarmić tak jak "trzeba"

    Teo, karmisz ją jak "trzeba". Tempo przybierania zależy od predyspozycji dziecka, a nie od mleka. Gdyby więcej chciała jeść to by jadła.

    TEORKA: poza tym co innego jak dziecko od początku idzie dajmy na to w 25-tym centylu ale przybiera cały czas mniej więcej tyle samo i te normy tygodniowe są zachowane......
    a moja przybierała po 200 - 250 gr a nagle się zesrało i jak nie 90 to zaś 70 :sad:


    Teo, według siatek WHO Krzyś urodził się na piętnastym centylu teraz jest sporo poniżej 3-ego. Według siatek w książeczce zdrowia- był na 10-tym, spadł poniżej trzeciego. Były tygodnie, kiedy przybierał ok 200g, teraz 120g w ciągu dwóch tygodni. I ma się dobrze.
    Jak będziesz schizowała w temacie karmienia małej, to Ci wyrośnie niejadek. Wiem, co mówię. Ewka mniej przybierała, ja miałam parcie, żeby karmić jak najczęściej, najwięcej, itp, no bo wcześniak i w ogóle. To przestała prawie jeść. Miała 3,5 miesiąca, potrafiła nie jeść od rana do wieczora. Apetyt jej wrócił jak mi minęło parcie na jedzenie.
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    A jeśli chodzi o cycki, to ja mam takie obolałe cały czas, chociaż teraz już trochę mniej niż na początku,
    stanik to muszę taki luźny i obwisły nosić coby mnie nie uwierał, ale cycki w nim prawie do pasa mi sięgają:confused::devil:
    Nieraz już też mnie jedna czy druga pierś tak przez dzień lub dwa mocno bolała, ale potem to przechodziło,
    zauważyłam, że przeważnie tak było jak karmiłam w innej pozycji niż zwykle i wtedy te nieużywane kanaliki się pewnie uruchamiały i stąd ten ból:wink:
    --
  6.  permalink
    morela1: i wtedy mu odciągam żeby cyca przy ludziach w szpitalu nie wywalać na korytarzu...

    Mi się zdarzyło karmić w Leroy Merlin :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 4th 2012
     permalink
    <strong>kachaw</strong>
    wiem o tym ale mój juz jest po 3 dniach nie do wytrzymania bo tak go brzuszek boli więc interweniuje z czopkiem
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.