Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 18th 2007
     permalink
    Mamodusi kazde dziecko ma swoj rytm - przy Gabrysi nie mialam przespanej nocy przez caly 1 rok. buszila sie co 45min. jadla 15min zasypiala na 45min i znowu pobudka a to wszystko przez to ze nie bylam konsekwentna i pozwalalam jej przy cycku zasnac. Byc moze u Ciebie jest podobna sytuacja i mala zasypia nim sie zdazy najesc... podobnie bylo ze spaniem w dzien - spala kilka razy na raty po 15-20min. na szczescie z Krzysiem jest znacznie lepiej :) nie potrafie ci doradzic co zmienic ale mysle ze mozesz sprobowac z tym wybudzaniem nim sie porzadnie naje.
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 18th 2007
     permalink
    dziekuje za podpowiedzi sprobuje z tym wybudzaniem a tak apropo to w koncu doszlam jak wkleic suwaczek:swingin::swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 18th 2007
     permalink
    podziel sie tą wiedzą :) jak klikam w ustawienia forum to wychodzi mi strona glowna 28dni ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 18th 2007
     permalink
    na ustawieniach forum jest taka opcja sygnaturka i w to miejsce wkleja sie kod suwaczka
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 18th 2007
     permalink
    tylko ze ja nie umiem wejsc na ustawienia forum :(
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Kwiatuszku to ja juz nie rozumiem dlaczego nie umiesz tam wejsc ja tam weszlam bez problemu
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    kfiatuszku zobacz na górę strony - ustawienia forum juz są :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Witam !!
    U babci jest nam dobrze - jakby moje Maluchy potrafiły mówić pewnie same by to wykrzyczały z radości :bigsmile:
    Śnieg jeszcze nie stopniał, ale i tak ze spacerku nie rezygnujemy - przykracam go ze względu na pozostałości kataru. Jednak stwierdziłam, że nie będę kisiła dzieci w domu :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Izunia u mnie też spacerki zaliczane jak nie M to Ja sama z Julką!
    Dzisiaj rozjechałabym się na podjeździe do wózków gdyż nieodśnieżony i nie posypany piachem
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    jaki jest najlepszy zel na zabkowanie ?bo mam Calgel ale nie pomaga moze jest cos skuteczniejszego
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Mamadusi ponoc DENTINOX ale on tez jeden z najdrozszych chyba
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Aniu a czy ten dentinox jest sprawdzony ?i jak cenowo sie miesci
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Uprzejmie donoszę, że CIASTECZKO się posypało w sobotę o godzinie 0.20

    urodziła synka - Piotruś ma 53cm, 2920g wagi i dostał 10 punktów.
    Szczęśliwa Mamusia jest już w domku i odpoczywa, a maleństwo zostało w szpitalu ze względu na żółtaczkę.

    http://www.gifcenter.prv.pl/images/m5.gif http://www.gifcenter.prv.pl/images/m5.gif http://www.gifcenter.prv.pl/images/41.gif http://www.gifcenter.prv.pl/images/m5.gif http://www.gifcenter.prv.pl/images/m5.gif
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    ja wiem ze są ;) tylko ja naciskam na nie to nie wchodze w ustawienia tylko na glowna strone mojego wykresu 28dni i tam pisze ze konto zablokowane ;) nie wiem czemu ne umiem :(
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Kwiatuszku ja teraz naciskam i mi normalni wchodzi wiec nie wiem dlaczego ty masz ten problem
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    ja mam lewy internet chyba :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    W tych czasach wszystko mozliwe:rolling::rolling:
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Ciasteczko:bigsmile: gratulacje :flowers::grouphug::flowers::grouphug::flowers:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Chcąc wejść na ustawienia forum też mnie daje na str przypominającą o zablokowanym koncie :( tak jakby ustawiać opcje forumowe można było tylko mając aktywną aplikację
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    no ale serio naciskam na link kaza mi sie zalogowac a jak sie zaloguje to wychodzi mi moje konto na 28 dni :P
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    o ciesze sie ze nie jestem sama :)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    dziewczyny ja juz nic nie rozumie ale jak ja naciskam ustawienia forum to mi od razu wyskakuje opcje a w nich jest asygnaturka i tam pod nia pisze wklej kod suwaczka
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    kwiatuszku jest inna opcja jeszcze sprawdzilam moze ci sie uda . wejdz odrazu na moje 28 dni tam pisze moje ustawienia kliknij tam i wyskoczy ci ustawienia forum klikniesz na to i wskakuje . sprawdz trzymam kciuki zeby sie udalo
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    MamaDusi to niestety nie działa u osób które mają zawieszone konto na 28dni :(
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    a ha no to juz nic tu po moich radach
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    A ja nie mogłam się dzisiaj zalogować na forum - jak dawałam zaloguj się to przerzucało mnie na wykres
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    no to sie dowiedziałam :( nie masz wykupionego abonamentu na 28dni nie mozesz zmienic sobie nic na forum :(
    --
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    ale super

    GRATULACJE DLA CIASTECZKA!!!!!!!!!!!!! I SYNECZKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    })i({
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Pochwalę się wczorajszymi zakupami, nie do końca zaplanowane takie wydatki, ale Mat się nie mieści już na do fotelika
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 20th 2007 zmieniony
     permalink
    Już chciał to zjeść a przy tym przecież się je.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    I do tego jeszcze spacerówka
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    woooow Myszorko niezle zaszaleliscie :)
    powiedz mi orientowalas sie jak to jest z fotelikiem dla dziecka ponizej roku? znajomy ze stolecznej drogowki powiedzial ze do ukonczenia 1 roku zycia dziecko MUSI podrozowac tylem do kierunku jazdy bez roznicy jaki to typ fotelika, ja tez znam taka wersje ze strony fotelik.info ale ostatnio czytalam gdzies online ze nie ma takiego wymogu... juz sama nie wiem ale wydaje mi sie ze tylem jest bezpieczniej.
    a spacerowke planujesz na zime juz uzywac czy zostaniesz jeszcze przy tamtym wozku?
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Aniu w tym foteliku dziecko jedzie normalnie czyli przodem do kierunku jazdy, i jak zaglądałam w auta to nie widziałam odwrotnie zamontowanego.
    Spacerówka będzie głównie na wypady na zakupy a potem na wiosnę. Przez zimę wolę jednak duże koła. Kupiliśmy bo nie ma jak teraz brać Matusia w tym nowym foteliku, bo stary był z rączką. Mam nadzieję że będę zadowolona ze spacerówki, chciałam inną z baby design (walker) ale ta lepiej do samochodu nam wchodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    my zdecydowalismy ze fotelik kupimy RAMATTI
    kilku znajomych juz ma i bardzo sobie chwala no i ponoc to jest odpowiednik Maxi Cossi
    ostatnio macalam go no i najwazniejsze nie jest z weluru a po rocznym uzywaniu nie ma sladow ze dziecie jezdzi w nim codziennie :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Myszorko pytalam sie o ten kierunek jazdy no i ponoc to nie od fotelika a wieku dziecka zalezy. kolega pracuje w drogowce i mowil ze nie raz rodzicow upominal ze zle wpiety maja fotelik. ten co my chcemy nie moze byc montowany przodem wiec mam cicha nadzieje ze w tym koszyku grillo Krzys pojezdzi jak najdluzej
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    foteliki pierwsze tzw kołyski , montujemy tyłem do kierunku jazdy, nastepny fotelik taki jak kupiła Ania juz przodem do kierunku jazdy, Ania ja jestem bardzo zadwolona z tego ramatti, do tej pory nic nam się nie przydarzyło, ale zapomnij że po roku użytkowania nie będzie śladu z ekspolatacji, jesli będziesz prała pokrowiec, ja już prałam kilka razy , nietety Julka wymiotuje nam latem w drodze ( dlatego zdezydowaliśmy się na zmianę samochodu z klimą , w tym obecnym latem jest jej szybko duszno i robi się jej niedobrze), po paru praniach w pralce widać że jest sprany, ale nic się nie porwało , wiec to solidny materiał.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Zuza no u nas zadne z dzieci nie ma choroby lokomocyjnej na szczescie...
    a co do montazu - masz gdzies moze jakis dokladny paragraf na ten temat?? poza tym na ramatti jest napisane ze jest dopiero od roku mimo ze jest od 9kg
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 20th 2007 zmieniony
     permalink
    Ania paragrafu nie mam , ale wszędzie gdzie czytałam tak własnie pisali że kołyski tyłem do kierunku jazdy, mieliśmy max cosi chyba do 13 kg ,ale mimo że Julka nie miała takiej wagi to jak pewnie siedziała przerzuciliśmy się na fotelik bo w tamtym zwyczajnie jej było za ciasno, u nas rzyganie pojawiło się dopiero chyba jak miała 2 lata i zauważyłam prawidłowość , zimą nie wymiotuje, a jak w samochodzie jest duszno i gorąco to od razu paw leci
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2007 zmieniony
     permalink
    troche informacji ze strony fotelik.info

    Czy niemowlę może dotykać nóżkami oparcia fotela?
    Dziecko w foteliku 0-13 kg może dotykać nóżkami oparcia siedzenia samochodowego. O ile jego głowa nie wystaje powyżej górnej krawędzi fotelika, dziecko mieści się w przedziale wagowym fotelika, a pasy dają się prawidłowo zapiąć, to dziecko powinno nadal używać tego fotelika. W żadnym wypadku nie jest to kryterium zmiany tego fotelika na większy.

    Kiedy zmienić fotelik na większy?
    Podstawowe kryteria zmiany fotelika na większy to:
    1) waga dziecka przekracza limit dopuszczalny dla danego fotelika
    2) głowa dla fotelików 0-13 kg lub linia oczu dla pozostałych fotelików wystaje ponad górną krawędź oparcia fotelika
    3) pasy uprzęży fotelika nie dają się poprawnie zapiąć, (problem zbyt krótkich pasów pojawia się głównie w wąskich fotelikach 0-13kg, najczęściej w okresie zimowym)

    a tutaj artykul Od kiedy fotelik przodem do kierunku ruchu?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    czyli jesli nie ma takowych zalecen to montujemy normalnie przodem, napisali wyraznie o europejskich fotelikach czyli jest jednak inaczej niz w USA bo z tego co wiem w Stanach foteliki do 18miesiaca zycia musza byc montowane tylem.
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    CIACHO szczęściaro :clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Ja to nie wiem jak będzie kiedy dane będzie mi zmienić fotelik.. Na razie Julka śmiga ze mną z przodu a potem to już na tyły pójdzie :(
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Ciasteczko, i ja gratuluję! Czekamy na relację!
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Ale mi dzisiaj Maksiu zrobił niespodziankę - pierwszy raz przespał nockę (od 24 do 6.30) :bigsmile:
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Jemma wow - no w końcu chłopak dorośleje :wink:

    Gratuluję nowym mamusiom :flowers:

    Ja ostatnio mam tak dużo obowiązków że nawet nie mam czasu tu zajrzeć ale staram się zaglądać :winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    :clap: dla Maksia, oby jak najwiecej takich niespodzianek :)
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    wlasnie wrucilysmy ze szczepien biedna malenka tylko u nas dziwnie ona to znosi bo po kazdym szczepieniu przesypia caly dzien nawet do karmienia nie otwiera oczek pewnie tak to przezywa na swoj sposob za to dostala kombinezonik do spania i jeszcze kilka nowych rzeczy
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    MamoDusi jakie szczepienia wybralas? pochwal sie koniecznie ile wazy Klaudia
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    szczepienia miala te stosowne do swojego wieku a malenka wazy 5600 :swingin::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 20th 2007
     permalink
    Ania pewnie pyta czy te nowoczesne skojarzone, płatne , czy te bezpłatne na kasę chorych
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.