Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Gośka uwielbia bawić się pieluchą, zwłaszcza, ze zrobiła sobie z niej gryzak. Najłatwiej jest ją jej włożyć do buzi, utrzymać w rączkach.
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Mój chrześniak miał małą obsesję na temat pieluchy :) tzn musiał z nią zasypiać ale nie z jedną a z dwiema jedna musiała być ułożona na około jego główki a druga była ściskana w rączkać :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    U nas w rodzinie od lat taka pielucha to "umka":tooth:
    --
  1.  permalink
    Ewa odkąd skończyła cztery miesiące zasypia ze swoim tygryskiem, taka mięciutka szmatka z głową i łapami tygrysa. Polecam takie "maskotki"- maluchowi fajnie się z tym śpi, dobrze trzyma, miłe do przytulania. A jak dzieć zacznie raczkować, to i podłogi wyfroteruje :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Nataniel do dziś uwielbia pieluszkę i jest ona najlepszym przyjacielem - służy do tulenia gdy jest źle i niedobrze w tym także jako przytulanka do spania, ale i jako najlepszy na świecie gryzaczek :) co mnie nie dziwi bo doskonale czuć chropowatość więc tym masuje sobie dziąsła :)
    Ceri tego typu "szmatki" u nas nie zdały egzaminu przy żadnym z dzieci :) Tylko Antosia tak naprawdę ma 1 przytulaka - poduszkę biedronkę i jest problem jak ta sie pierze z zaśnięciem
    --
  2.  permalink
    Agunia05: i jest problem jak ta sie pierze z zaśnięciem

    ja muszę prać między drzemkami (czyli na pranie + suszenie mam max 4h), jak mała nie widzi, a i tak potem zwykle wypatrzy go w łazience i wyje pod grzejnikiem dopóki jej przyjaciela nie zdejmę. i trzyma go i każe mi suszyć suszarką :cool:
    tego szmaciaka to ja muszę równie mocno pilnować jak mojego dziecka. wolę nie myśleć co by było gdyby, tfu tfu, zginął
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    wróciliśmy ze szpitala
    więc zapytałam i Oskar ma niedojrzałe stawy biodrowe , więcej prawy
    ma 2b
    nakaz noszenia całodobowego tylko do przewijania ściągać
    za 2 tyg do kontroli a USG 2 lutego
    nic tylko czekać...

    na dodatek tak mu założył te poduszkę z jeszcze bardziej rozstawionymi gąbkami że teraz ma jeszcze więcej nogi rozszerzone i jest jeszcze bardziej niespokojny...
    jakoś musimy to przecierpieć , w końcu to dla jego dobra...

    ja jak byłam mała to za póżno mi wykryli dysplazje dopiero jak zaczęłam chodzić...
    i ze mną to dopiero było leczenia i jezdzenia...
    nosiłam trójkąty, specjalne buty z drutami no masakra była...

    więc teraz musimy jakoś wytrwać i oszczędzić bólu synkowi , bo jeszcze malutki to sobie poradzimy jakoś

    a co do tabletek jak mi zabraknie kilku kapsułek z wit KiD to chyba nic się nie dzieje jak kilkka dni szybciej dostanie samą D ??
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Czyli wszystko ok z moja mala:) teraz wlasnie gada z pielucha i majta nia we wszyssstkie strony:D:D kurcze dzis chyba bedzie ciezki dziedn, bo wola jesc co 2,5 godziny, zasnac probuje juz od godziny, oczy trze, ucho ciagnie, ziewa i nic:(( jak sie nie przespi godzinke to bedzie nie do zniesienia.

    Morelko w koncu jakies konkrety, to ze Ty mialas dysplazje duzo wyjasnia! Ale teraz wiesz na czym stoisz i na nastepnym usg zapytasz o co trzeba:) a Oskar to jakos wytrzyma, on jeszcze tego nie rozumie i nic nie bedzie pozniej pamietal, a to tylko dla jego zdrowia.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    A ja dodam od siebie "dobra rade" mojej tesciowej ktora mi wczoraj sprzedala... Adas rozplakal sie na calego i nic na niego nie dzialalo a im wiecej osob (dziadekm, moj maz, szwagierka) do niego mowilo i probowalo zagadac to on darl sie jeszcze bardziej.. wiec ja chwycilam dziecko i przystawilam do piersi zeby go troche uspokoic (zreszta darl sie bo byl glodny tylko ja czekalam az tesc sie zwinie z pokoju zebym mogla wyciagnac cycka a ten uparcie siedzial).. wiec stwierdzilam ze piernicze ze tesc patrzy zadarlam bluzke i wyciagnelam cycka i byl spokoj w sekunde.. (a tak apropos tesciu dopiero sie skapnal ze ja tu cyckiem swiece i sam sie zmieszal bardziej niz ja).
    No w kazdym razie moja tesciowa wywalila do mnie ze jak on sie tak uspokoic nie chce to dac smoczka ( u nas smoczek to ostatecznosc) ale co wiecej... dac smoczka i nasmarowac dziasla .....ALKOHOLEM bo cyt: "wtedy zasnie jak aniolek na pare godzin":shocked: :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    cerisecerise: ja muszę prać między drzemkami (czyli na pranie + suszenie mam max 4h),
    ja wiem że to nie ten wątek ale skoro juz taki temat się pojawił to spytam... Jakiej masz firmy pralko- suszarkę? jak to odczuwasz na rachunkach za prąd? Zastanawiam sie coraz usilniej nad tym bo nie mam gdzie suszyc :cry: i jak wypiorę pralkę rzeczy to juz problem a najczęściej muszę prac dwie :/
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    to moze od razu dac browara???:shocked::shocked::shocked::shocked::shocked: a nie tam dziasla smarowac :confused::confused::confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Agunia, jeśli już, to lepiej kupić samą suszarkę. Ja mam i jestem megazadowolona
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    jak to się ma do rachunków? odczułaś mocny wzrost opłat za prąd?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Nie ,nie odczułam. Ale może dlatego, że my zasadniczo mamy duże rachunki za prąd z racji tego, że mamy terrarium i akwarium.
    Latem, oczywiście, susze na dworze, ale zimą to dla mnie zbawienie- szczególnie przy pieluchach. Bałam się, że będzie niszczyć pieluchy, ale nie. Są nawet bardziej miłe w dotyku i lepiej chłonne- po wyciągnięciu z suszarki są bardzo puszyste.
    Ustawia się program, a i tak suszarka dodatkowo ustawia się sama "pod pranie"- wysuszenie pieluch (kieszonek i tetry) trwa dość szybko.
    --
    •  
      CommentAuthorfever84
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Agunia05przy każdej suszarce w sklepie powinno być napisane ile bierze za cykl.
    Jeśli za suszenie bierze prawie 4kWh , po ile jest jeden kWh ? i ile będziesz suszyła? Łatwo można obliczyć.
    Są teraz takie nowe takie co biorą mało, jakieś nowe eco boscha +++++( mają chyba 5+) ale są kosmicznie drogie :/
  3.  permalink
    Agunia, ja nie mam suszarki (jak pisałam o praniu i suszeniu, to miałam na myśl,że piorę w ręku, a suszę na grzejniku/suszarką do włosów :wink:) i mam dokładnie ten sam problem co Ty- nie mam gdzie suszyć ciuchów :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    ja mam tę suszarkę
    --
  4.  permalink
    _sushi_ a jak z farbowaniem? Bo jedna z dziewczyn pod wykresem pisała, że o ile w praniu jej nic nie zafarbowało, to w z suszarki wyjęła zafarbowane. I szczerze mówiąc to trochę ostudziło mój zapał
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    nic mi nigdy nie zafarbowało w suszarce- a często wrzucam białe z kolorowymi, bo dwa prania spokojnie mi wchodzą na jedno suszenie
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Hmm ta co pokazała Sushi ma "tylko" 1,58 kWh Wsad jest na 7kg czyli duuuuuży (tak jak moja pralka) ... tylko cena powala heh Na zimę by było to dla mnie idealne rozwiązanie :( Tak jak pisałam Sushi na priv wypiorę 1 pralkę i jestem zawalona z suszeniem na 24h albo i lepiej jeśli są to grubsze rzeczy w tym czasie zbiera sie pranie a z 8osób jednak tego "troszeczke" jest :/
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    cerisecerise: Ewa odkąd skończyła cztery miesiące zasypia ze swoim tygryskiem,

    Tadzio ma żyrafkę, ale na razie ją olewa. Tzn powoli próbuje jej memlać łapki...

    Wiecie co? Muszę to wyrzucić z siebie, a mąż raczej nie zrozumie....
    Tadzio od samego rana marudzi i marudzi. Wczoraj usnął o 24 a o 24:15 obudził się znowu, więc spaliśmy razem. Tzn on na mnie więc się nie wyspałam jak cholera. No więc trochę wymęczona w pewnym momencie powiedziałam mężowi, że zostawiam mu Tadzia i wychodzę na zakupy bo zwariuję. Wyszłam i zadzwoniłam do mojej koleżanki, żeby pogadać z kimś normalnie a nie tylko "a gugu itp".
    Zapytałam jej: Co tam w NOwym Roku...?" A Ona zaczęła tak bardzo płakać. Jest w szpitalu. Urodziła martwą córeczkę w 30tc:cry: Nie umiała ze mną rozmawiać, więc się pożegnałam z nią i powiedziałam, żeby dzwoniła jak tylko będzie potrzebowała pogadać. Chociaż, biorąc pod uwagę, że ja szczęśliwie Tadzia urodziłam pewnie będę ostatnią osobą z którą będzie chciała gadać...
    Ale wiecie co? Wtedy jak skończyłam z nią rozmawiać poczułam wielki wyrzut sumienia.... Ja wychodzę z domu, bo moje dziecko marudzi. Mój własny, zdrowy, kochany synek, a moja koleżanka przeżywa taką tragedię.... Normalnie się rozpłakałam an ulicy myśląc jaką jestem wyrodną matką....:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Normalnie się rozpłakałam an ulicy myśląc jaką jestem wyrodną matką....
    nie jesteś wyrodną matka, jak najbardziej normalną. czasami trzeba od dziecka odpocząć by nabrać dystansu, potem już będzie tylko lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Natanielek też pieluchę uwielbia gryźć i ssać:wink:

    A z ciekawości, to jak szybko się suszy w takiej suszarce?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Pisałam juz Aguni, ale tu powtórzę.
    Generalnie max 2 godziny, ale suszarka "ustawia się pod pranie"- jeśli jest coś lekkiego, skraca program suszenia. Często jest to godzina, raz mi się zdarzyło (same pieluchy i kieszonki), że ponad pół godziny
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Mysza, żadną wyrodną matką nie jesteś, a właśnie mądrą, bo wiesz kiedy wyjść, przewietrzyć się i trochę odpocząć i wrócisz do synka z nową energią.
    Duszenie emocji w sobie źle działa na dziecko, na laktacje i na Ciebie.
    Jesteś bardzo dobrą matką, bo tęsknisz nawet po krótkim czasie i jestem pewna, że Tadzio jest bardzo szczęśliwym dzieckiem :wink:
    --
  5.  permalink
    Mysza daj spokój!
    Przecież zostawiłaś Tadzia ze swoim mężem, pod dobrą opieką wiedząc że niczego mu nie zabraknie i nic mu się nie stanie.
    Poza tym, na co Tadziowi mama która pada ze zmęczenia, przez co jest tylko poirytowana??
    Czasmi lepiej wyjśc na chwilkę ochłonąć, nabrać energii to tylko dobrze robi! Wam obojgu!
    Mój mąż to sam nawet mi proponuje że zostanie z Franiem na 2h zebym mogła iść na jakieś ploty/kawkę/zakupy..
    Inaczej bym zwariowała w 4ech ścianach.
    To zupelnie normalne i nie rób sobie żadnych wyrzutów!!
    -- // //
  6.  permalink
    Aha jedną rzecza muszę się pochwalić!!
    Franio do niepamiętnych czasów uciął sobie 2,5 godzinną drzemkę w ciagu dnia!!
    I to w domu! ( bo zwykle spi jak jeździmy samochodem)
    No i szczerze powiem nie wiem co mam z wolnym czasem zrobić...:devil::devil::devil:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Dla Milenki najukochańsze są te zabawki. Z nimi zasypia (z jedną do wyboru) okładając się nią po buzi i przytulając :smile:
    zyrafa
    panda
    króliczek z tego obrazka
    królik

    krecik

    Polecam każdą jedną - płaska, mała, łatwo się ją bierze do rączki i przekłada. Rączki, nóżki i uszy do ssania - bezcenne :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Mysza, ja myślę, że każdej kobiecie przychodzą do głowy takie myśli. Sama się kiedyś popłakałam, bo straciłam cierpliwość do swojego dziecka, gdy nie chciał jeść. Po prostu oddałam Małego mężowi i zamknęłam się w sypialni. Miałam potem wyrzuty sumienia, ale mąż powiedział mi " Pamiętaj, że Ty jesteś tylko człowiekiem ze wszystkimi emocjami, a dziecko ma tez ojca, który też może zająć się nim"
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    eh, ja to wszystko wiem, a i tak człowieka taki myśli nachodzą....
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Dobrze Cie Mysza rozumiem,
    Pamiętam na początku jak też dużo myślałam o stracie, płakałam, bo nachodziły mnie takie myśli,
    że Natasia też mogłam stracić, że mogło go nie być...
    --
    •  
      CommentAuthorfever84
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    sushi nie chce mi się szukać na necie, ale to nie jest tak, że suszarka bierze 1,58 na krótkim suszeniu, np tym co trwa 0,5 h?
    A na zwykłym bierze więcej?
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    1,58 na jeden cykl- tak napisał producent
    Poza tym odchodzi zużycie prądu na prasowanie- ja prawie nic już nie prasuję, bo wysuszone pranie nie wymaga tego.
    --
    •  
      CommentAuthorfever84
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Kiedyś miałam taką starą, myślałam, że bierze mało. I brała, ale na krótkich programach :) Później zaskoczyłam się dopłatą na koniec roku :bigsmile:
    Także te nowsze może są lepsze, chyba sobie sprawię.
    Agunia- tak z ciekawości ile pierzesz pralek w tygodniu? :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Hej mam problem z karmieniem. mój szkrab skończył własnie miesiąc, do tej pory karmiłam na przemian ale od paru dni zauważyłam że jedna pierś jest większa od drugiej i jest w niej więcej mleka więc teraz na jedno karmienie daje najpierw ta mniejszą i z niej zjada około 60 -80 potem muszę dać drugą a jak karmię najpierw ta drugą większą to mu wystarcza. co zrobić żeby pobudzić pierś do produkcji bo mały za bardzo nie chce jej ssać denerwuje się ze mu słabo leci
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Paaula82 zapytaj TU
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Paaula82: i z niej zjada około 60 -80


    a skąd wiesz ile ml zjada ? :shocked::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    fever84: Agunia- tak z ciekawości ile pierzesz pralek w tygodniu?
    Bardzo różnie ale tak naprawdę bardzo mało :( Suszę na 2 pokoje na 2 suszarki plus troche na werandzie troche na piecu (na kaloryferach nie mam jak jedynie w łazience wiszą na kaloryferze ręczniki) Małych rzeczy 1 pralka to półtorej suszarki najczęściej więc nie poszaleję gdy schnie mi to 2 dni ;/ Tetra schnie mi 24godz wieczorem wieszam pieluszki a na drugi dzień wieczorem są jeszcze wilgotne :( Na werandzie schnie mi o wiele dłuzej bo jest nieogrzewana niestety Jak mi się uda wysuszyc (tym samym wyprać) 4 pralki w tyg to jest dużo a wiadomo ze dochodzi posciel, ręczniki, dżinsy - to co jest i duże i długo schnie
    __
    Gdyby mi sie udawało wstawić powiedzmy 7 prań w tyg może bym wyszła z tej sterty rzeczy do prania :/
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    a skąd wiesz ile ml zjada ?

    dokładnie to samo miałam spytać ...
    ????:surprised:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Ta moja koleżanka tak płakała przez tel, ze zrozumiałam, że mała nie żyje... Ale na szczęście żyje, ale o to życie walczy.... Waży 900g bidula.

    Mam nadzieję, że moja frustracja mnie opuści bardzo szybko. Tadzio śpi a ja się relaksuję i... trochę mi lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorfever84
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    No tak, w takim wypadku suszarka elektryczna by się przydała.
    Ja przy 3 osobowej rodzinie robię koło 7 prań, ale pralka nie jest wypełniona po brzegi.
    Ale z tą suszarką to muszę dokładnie sprawdzić, bo ten elektrolux jest np połowę tańszy od eco boscha a bosch bierze energię różnie, zależy od cyklu. I aż wierzyć się nie chce, że ta za 2h suszenie bierze 1,58:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Agunia05: Tetra schnie mi 24godz wieczorem wieszam pieluszki a na drugi dzień wieczorem są jeszcze wilgotne :(



    hmmm
    a kiedyś jak był temat o wyższości pieluch tetrowych nad pampersami to pisałyście [ nie pamiętam dokładnie czy Ty ale większość dziewczyn :D ], że tetra schnie parę godzin....
    a teraz piszesz, że dwa dni :P

    bo pamiętam nawet jak pisałam, że nie miała bym w zimie jak suszyć to dostałam odpowiedź, że to nie problem bo schną pieronem :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    U mnie (jeśli nie susze w suszarce, a rozwieszoną) jest tak, że wieczorem wieszam, a rano tetra jest suchutka.
    Jeśli powieszę rano, po południu mogę ściągać.
    Wszystko chyba zależy, jak jest ciepło w domu i jaka jest cyrkulacja powietrza.
    --
  7.  permalink
    U mnie też tetra przez noc spokojnie wysycha.
    I nie na kaloryferze tylko na suszarce :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    U mnie też na suszarce
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Może doszukuję się problemów ale pisałyście wczoraj o ilości zasikanych pieluch na dobę i mój mały nigdy 6 nie zasikuje. Co prawda w nocy mu nie zmieniam i rano jest napompowana na maksa ale w ciągu dnia zużywam 3, maks. 4 i zaczęłam się zastanawiać, czy moje dziecko czasem nie głoduje:sad: Na cycu wisi non stop ale czasem pociumka dosłownie moment i odlatuje. W ciągu 39 dni przybrał 900gram, więc jest ok ale dopiero ostatnio obserwuję, że jakby mniej sika. Ja też czuję się jakaś taka wydojona do cna - zrobiła mi się bardzo sucha skóra - nigdy w życiu tak nie miałam - nie ma co - dziecko jednak wyciąga od matki to, czego potrzebuję. Na dietę uważam, jem zupy i mięso drobiowe, staram się, żeby organizm dostał wszystko, co jest potrzebne ale jakaś taka wymęczona jestem. Też tak miałyście? Włosy mi nie wypadają ale skóra jest nie do pozazdroszczenia:confused:
    --
    • CommentAuthoratamala
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Szczerze, pierwszy raz czytam o jakiś ilościach zasikanych pieluch ;) Ważne ,że dziecko dobrze przybiera... Dziecku odwodnionemu jak złapiesz fałdek skóry na brzuchu, to on zostaje w miejscu, nie cofa się... To jest objaw odwodnienia. Poza tym, to jest normalne ,że czujesz się "wypluta" i "wyciągnięta" dziecko więcej pokarmu po prostu pobiera;) Jak się martwisz,ilością swojego pokarmu to odciągnij sobie do butelki i wtedy zobaczysz;)
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    atamala: Jak się martwisz,ilością swojego pokarmu to odciągnij sobie do butelki i wtedy zobaczysz;)

    U mnie niestety laktator średnio się sprawdza - nigdy nie mogłam odciągnąć więcej niż 50 ml jednorazowo, mimo, że chwilę po odciąganiu mogłam przystawić dziecko i miało co jeść, także w ten sposób niewiele się dowiem.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Tak jak myślałam Nati miał dzisiaj bardzo zły dzień:sad:
    takich kolek dawno nie miał, nic nie mógł zjeść, bo zaraz się strasznie wykręcał krzyczał przeraźliwie,
    cały czas noszony z termoforem, i ciągłe próby karmienia, cycki to mi na wszystkie strony ciągnął, puszczał krzyczał znów ciągnął.
    Tak mam je obolałe, ze dotknąć nie mogę:cry:
    Ręce mi się trzęsą z przeciążenia,
    Dopiero teraz po godzinnej walce przy piersi i z suszarką na brzuszek wreszcie zasnął.
    Zobaczymy jaka noc nas czeka, bo podam z nóg:sad:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.