Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Jaheira,doskonale Cie rozumiem.
    Pewnie jestes w stanie wyobrazic sobie jak ja sie poczulam, kiedy myslalam, ze jest ok, Wiki ssie i spi, ssie i spi,a po 2 tyg. od wypisu ze szpitala, rano na pieluszcze osad pomaranczowy=moczany=odwodnione dziecko !!! a kiedy na wizycie kontrolnej po 3 tygodniach okazalo sie, ze Wiki przybrala 20 g, peklo mi serce i swiat sie doslownie zawalil. Plakalam i przepraszalam ja, ze byla glodna, ze tak uparcie chcialam ja karmic piersia, plakalam i calowalam po buzce i raczkach. I martwilam sie, czy bedzie sie dobrze rozwijac, czy cos sie jej przez to nie stalo..
    Probowalam potem jeszcze tydzien karmic piersia i dokarmiac mm, ale Wiki pokochala butle, a jej zdrowie i rozwoj sa dla mnie wazniejsze niz cala ideologia karmienia piersia.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Teo, no to Cie czeka marna przyszlosc, bez zebow i wlosow, dobrze, ze masz juz meza, bo kto by Cie taka chcial :tongue::tongue::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Alien: Mi mówiono na SR, że skład pokarmu jest raczej stały niezależnie od tego co matka je. I to sobie odpowiednim jedzeniem musimy dostarczać odpowiednik składników (witamin itp.), które dzidziuś z nas wyciąga.

    Dobrze mowili :smile: to prawda.
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    A u nas jak nie urok to sraczka, wiecznie cos. Teraz do tej strasznie czerownej i przesuszonej skory na buzi doszlo odparzenie na szyi. Cos mi sie wydaje ze musielismy go niedokladnie wycierac po kapieli w faldkach pod szyja (grubas ma dwa podbrodki!!) i teraz cala szyja czerowna na maksa i najgorsze ze wczoraj wieczorem zauwazylam ze na ubraniach w okol szyi robia sie zolte plamy. Domyslalamy sie ze toi pot ale czy niemowlak pocic sie moze az tak bardzo?!?

    goraczki nie ma ani nic. Zachowuje sie normalnie, je, spi itp itd. Wiec nie wiem co to za cholerstwo.

    kevin posmarowal mu ta szyje przed chwila oliwka ale ja juz sama nie wiem czy np jakims pudrem (zasypka ) dla dzieci nie bylo by lepiej, czy np uzyc kremu do pupy na odparzenia.. i teraz take ekperymentowanie do poniedzialku bo jak nie przejdzie to pojdziemy do lekarza z tym:-((

    kurde wiecznie cos, zalamana jestem. Wlasnym dzieckiem chyba sie zajmowac nie umiem...:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Alien: Wniosek... szybciej wyłysiejesz i zęby stracisz niz Nince coś braknie:devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:


    hahahah to mnie pocieszyłaś, niech Cię drzwi ścisną :cool::cool::cool:


    Dziewczyny jaką mi Ninula malinkę na cycku zrobiła to jest koniec! :D
    złapała mnie za pierś poniżej brodawki i tak zassała, że nie mogłam jej ani tego wyrwać ani rozdziawić buzi i mam piękną bordowo siną malinkę hehehehe
    nigdy nie miałam to się doczekałam, że mi córka zrobiła :devil:



    ej Kochane a jak mnie łydki tak sakramencko swędzą, że się w nocy do krwi podrapałam to od czego to może być ? :sad:
    czy to pierwsze objawy tego mojego niejedzenia niczego? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    yol: Wlasnym dzieckiem chyba sie zajmowac nie umiem...:cry:


    następna kurde :cool:

    Jola jakbyś nie umiała to Adaś by do dzisiaj nie dotrwał w tak dobrej kondycji :devil:


    oliwką ja bym chyba tego nie smarowała bo to chyba trzeba by wysuszyć...
    więc raczej ten puder lepszy
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    yol: kevin posmarowal mu ta szyje przed chwila oliwka ale ja juz sama nie wiem czy np jakims pudrem (zasypka ) dla dzieci nie bylo by lepiej, czy np uzyc kremu do pupy na odparzenia.. i teraz take ekperymentowanie do poniedzialku bo jak nie przejdzie to pojdziemy do lekarza z tym:-((


    Oliwką nie smarujcie. Wykąp Małego w wodzie z krochmalem. rozrób 2 łyżki mąki ziemniaczanej w garnuszku z wodą (jak na budyń:wink:) wlej do wanienki i w tym kąpcie małego. Możesz zamiast pudrem zasypać to miejsce też mąką ziemniaczaną. Przynajmniej naturalne. U nas działało na wszelkie wysypki:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Talinko, witam na rozpakowanych i gratuluję Paulinki. Podglądnęłam Małą na "Naszych dzidziach" i jest słodziutka:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    myszerej: Wykąp Małego w wodzie z krochmalem.


    o to to to ! :)
    ja tak ostatnio Nince tyłek odparzony wyleczyłam :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    kurde wiecie co z tym krochmalem to ja mam trzy swiaty..

    pojechalam specjalnie do polskiego sklepu kupic make ziemniaczana..

    i powiedzialam Kevinowi zde lekarz zalecil zeby wykapac w krochalmu - znaczy w tej mace - to ten mi prawie III wojne swiatowa urzadzil ze ja wymyslam jakies stare sposoby od babc prababc i ze lekarka tez glupia "witch doctor" (czarownica) ze cos wymysla jakies porabane sposoby..

    No kurde glowa muru nie przebije - probowlam mu tlumaczyc ze to naturalny srodek itp itd i ze od wiekow tak ludzie robili itp... to zrobil sie zlosliwy i stwierdzil ze niedlugo bede mu buzie koncentretem pomidorowym smarowala bo ktos mi powie ze dziala...

    eh:-((((((
    --
    • CommentAuthoratamala
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    yol: zauwazylam ze na ubraniach w okol szyi robia sie zolte plamy
    Może to być od oliwki, mój Kuba tak miał....

    a To ,że ma czerwoną szyję to może oznaczać alergię.... Nie miał nic drażniącego np. falbanki pod szyją?? Nie zmianiłaś proszku? Posmaruj sudocremem.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2012 zmieniony
     permalink
    JOLA a nie możesz sama Adasia wykąpać ?
    zrobisz se krochmal , dodasz do wody i Kevin nawet nie zauważy :smile:

    a jak kąpiecie razem i nie ma innej opcji to zrób go i ukradkiem wlej do wanienki i też nie zauważy [jest on niewidoczny tylko woda mocno śliska ale to powiesz, że wlałaś jakiś emolient nowy :tongue: ] :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    no i wg mnie odstaw koniecznie tą oliwkę
    bo tłuste na odparzenia się nie nadaje a jeszcze może mu to bardziej podrażnic...
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    eraz do tej strasznie czerownej i przesuszonej skory na buzi doszlo odparzenie na szyi

    Chyba lepiej kremem na odparzenia, puder to się stosuje zapobiegawczo. Jak już są odparzenia to na niego za późno.
    --
    • CommentAuthoratamala
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    A nie ma Twoja dzidzia Atopowego Zapalenia Skóry? Na twarzy się to objawia właśnie taką suchością... U nas w Polsce na to daje się np. Atoperal Baby albo Emolium. Ja u Kubiego mam zrogowaciałe przesuszenie skóry i smaruję właśnie Atoperalem. On ma poliki w kształcie motylka takie czerwone, na rączkach i nóżkach... Do tego alergia na proszki i drażniące tkaniny...
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    atamala: Może to być od oliwki, mój Kuba tak miał....
    atamala: Może to być od oliwki, mój Kuba tak miał....


    Atamala - no wlasnie te plamy na ubranku wokol szyi zauwazylam zanim jeszcze posmarowalismy oliwka. Kolo briw ma taka skorpuke - nie wiem czy to ceimieniucha czy jaka cholera. A jesli tak to czy ona "splywa" mu az na ubranko wokol szyi jak posmaruje kremem czy co to takiego?


    TEORKA: JOLA a nie możesz sama Adasia wykąpać ?zrobisz se krochmal , dodasz do wody i Kevin nawet nie zauważy


    Teo - kapiemy razem, ale dzis wieczorem zamienimy sie rolami - ja przygotuje wanienke i wode (krochaml) a Kev bedzie zabawial i rozbieral w tym czasie maleo.
    No co za niereformowalny facet!!!!! I do tego taki uparciuch ze az szkoda gadac. Musze przejac stery , tyle ze nie lubie sie klocic o takie rzeczy.....


    atamala: A nie ma Twoja dzidzia Atopowego Zapalenia Skóry? Na twarzy się to objawia właśnie taką suchością... U


    Atamala - chyba na to wyglada, dzien po dniu widze ze wszystkie objawy zaczynaja na to wskazywac..


    Buziak moje synka wyglada masakrycznie. Z dnia na dzien coraz gorzej. Bez pediatry w poniedzialek sie nie obedzie.
    --
    • CommentAuthoratamala
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Skorupka na brwiach to pewnie ciemieniucha.....

    Nie przejmuj się tak skórą Twojego małego, nic mu nie będzie, pediatra na pewno coś poradzi;)

    Mój Kuba ma 2 lata a ja nadal nie radzę sobie z tą jego wysypką, raz ma lepiej raz gorzej. Za mały jest jeszcze na kremy ze sterydami i na testy alergiczne ,więc trzeba to po prostu przeczekać.

    Jedyna moja rada to wyrzucić kremy z zapachem , barwnikami itd. i smarować i kąpać w samych emolientach. Tak zapewne pediatra też Ci powie. Ja najeździłam się po pediatrach, alergologach i dermatologach i nic nie poradzili na to. Same emolienty nawet oliwki stosować nie mogłam. To na ubraniach ja obstawiam na oliwki. One jednak na długo zostają w skórze dziecka i barwią ciuszki, nawet jak u mojego Kuby, skórę.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Yol, u nas tak się objawiła skaza białkowa. Taka wysypka wokół szyi. Stosowałam jeszcze "krem specjalny" Emolium.
    A mężowi spróbuj wytłumaczyć, że to naturalny środek, więc na pewno nie zaszkodzi. A jak pomoże to tylko będziecie się cieszyli. Albo zrób to ukradkiem. Jeśli ma wysypkę tylko na szyi, to rozrób sobie krochmal w małej miseczce i przetrzyj samą szyjkę podczas zmiany pieluchy. Możesz to nawet kilka razy na dzień zrobić. A małżonek może się nie zorientuje ;)
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJan 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was zaobserwowała u swojego maluszka podczas skoków rozwojowych, że więcej śpi?
    Bo wszędzie czytam, że dziecko może być rozdrażnione (u nas się to zgadza, jak nie śpi to faktycznie jest marudny), a Franko od wczoraj śpi jak nigdy, dziś w nocy przespał 9 godzin ponad? Nie wiem, czy mogę to łączyć ze skokiem (wydaje mi się, że przechodzi swój pierwszy ten z 5 tygodnia, urodził się 3 tygodnie wcześniej), czy coś może mu dolega? Prócz tego wygląda ok więc już sama nie wiem...
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    zabkaa25: Dziewczyny, czy któraś z Was zaobserwowała u swojego maluszka podczas skoków rozwojowych, że więcej śpi?

    u nas tak było (jest) a jak już się obudzi tj wróci do normalnego spania to zaskakuje nas nową umiejętnością, tak jakby musiała to wszystko sobie w głowie poukładać i przetworzyć
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    yol: "odparzenie na szyi. Cos mi sie wydaje ze musielismy go niedokladnie wycierac po kapieli w faldkach pod szyja (grubas ma dwa podbrodki!!) i teraz cala szyja czerowna na maksa i najgorsze ze wczoraj wieczorem zauwazylam ze na ubraniach w okol szyi robia sie zolte plamy.


    yol, my też mamy z tym problem u naszej córci. Te żółte plamki to niekoniecznie pot, a resztki jedzenia. Każde ulewanie niestety dostaje się pod szyjkę, choć nie zawsze to widać.
    Można się tego pozbyć, ale trzeba dbać o szyjkę kilka razy w ciągu dnia... Ja dwa razy dziennie przecieram jej fałdki pod szyjką wilgotną chusteczką. Kiedy doszło do odparzenia, przecierałam wacikiem spryskanym octeniseptem, osuszałam i smarowałam bepanthenem lub kremem specjalnym EMOLIUM. U nas pomogło. Teraz tylko muszę pamiętać, aby chociaż 2 razy dziennie przetrzeć jej szyjkę ściereczką.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny a ten krochmal to dobry, żeby wysuszyc skóre co nie?
    Bo mój mąz też to wczoraj zaproponował ale jak Franek ma sucha skore na nozkach to mi się zdaje że jeszcze mu sie pogorszy :/
    -- // //
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Night, u Janka krochmal na to nie pomógł. Tak jak piszesz on raczej wysusza. Za to na szyjkę okazał się idealny.
    --
    Ja mam dzisiaj mega doła i czuję się wyrodną matką. Nie spałam pół nocy, bo małego znowu bolał brzuch:cry: Moje dziecko w dzień już prawie nie śpi, świra niedługo dostanę od wymyślania mu nowych rozrywek. Poza tym muszę częściowo wrócić do pracy (na szczęście mogę to robić w domu) i skończy się pewnie na tym, że dwa-trzy razy w tyg. będzie u Janka opiekunka. Mam straszne wyrzuty sumienia z tego powodu, czuję się okropnie:sad:

    --
    Mysza, u Ciebie sprawdziła się ta starsza pani, która miała przychodzić, żeby Cię odciążyć?
    --
  2.  permalink
    aneta01: Moje dziecko w dzień już prawie nie śpi, świra niedługo dostanę od wymyślania mu nowych rozrywek


    Anetka u nas jest to samo, Franek robi sobie w cigau dnia 3 drzemki.. po 30min... i o róznych porach więc nigdy nie wiem kiedy on zechce spac.
    I powoli też sięzastanawiam co to bedzie jak bede musiała wrócic do pracy :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    mój też teraz więcej śpi
    cały dzień tylko z przerwami na jedzenie i to często przez sen do 19
    od 19 do 24 zabawa i znów śpi do rana
    to chyba skok...:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    krochaml to chyba wlasnie pomaga na sucha skore....


    Judyta, moze masz racje moze jemu faktycznie z dzioba leci jak ssie piers...zaczne przemywac tak jak poradzilas ,mam nadzieje ze to odparzene przejdzie.

    Fuuuuj, nie cierpie zapachu oliwki Bambino...maz mu posmarowal ta szyje i teraz czuje ten zapach od nieo...okropny!!!!!!!!!!!!
    --
  3.  permalink
    No a mi sie własnie wydawało że krochmal wysusza i stąd jest idealny na odparzenia..
    Nie wiem co juz mam na te nózki stosowac :/
    -- // //
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    kurde ja juz sama nie wiem jak ztym krochmalem.... moze ktos inny sie wypowie ...
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    dzięki dziewczyny :) To pewnie faktycznie ten skok :)

    Jeśli chodzi o krochmal to ja smaruję po prostu mąką ziemniaczaną prosto na tyłek, żeby nie było odparzeń, raz po raz, jak już się porobiły smarowałam sudokremem i szybko zeszły. Wiem też, że koleżanki wsypują tę mąkę do wody podczas kąpieli.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Ja też robiłam kąpiele w krochmalu właśnie przy suchej skórze synka. Ma atopowe zapalenie skóry i przy zaostrzeniach kąpie się zawsze raz w krochmalu raz w emolium.
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Dzisiaj wlasnie mam zamiar zrobic ta kapiel w krochmalu moze cos pomoze na ta czerowna szyje u Malego.

    I godzinke przed kapiela nasmarujemy glowke i za uszami oliwka i nalozymy czapke a potem bedziemy zmywac.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    hej hej a ja mam pytanko o witaminy dla Młodej.
    w książeczce mam zapisane coś takiego: 400 jednostek wit. D3 - od pierwszych dni, 25 ng wit. K - od 8 dnia życia - przy przewadze karmienia piersią. no to chciałam, żeby R. kupił te witaminy, a tu doopa i mu nie sprzedali....
    i pytanie związane z tematem - w książeczce jest od razu naklejka, że "kontrola w poradni dziecięcej w 1 tygodniu życia" - a wszędzie info, że pierwsza wizyta się nie spieszy, jesli nic dziecku się nie dzieje [zresztą lekarka w szpitalu też mówiła, że do mam iść wcześniej na kontrolę, jeśli z tą żółtaczką by się coś działo].... poza tym chcemy Młodą rejestrować dopiero 16.01, a żeby zapisać do lekarza to muszę mieć akt urodzenia, nie?
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Talinko, mnie do przychodni przyjęli bez aktu, miałam tylko donieść pesel. Ważniejsze było dla nich moje ubezpieczenie, a potem chcieli jeszcze zgłoszenie dziecka do ubezpieczenia, bo to nie to samo.
    ___
    A czemu R. nie dostał tych witamin?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    No i czemu piszesz,że rejestracja dopiero 16.01?
    A co do witamin to najczęściej podaje się ten zestaw dziecku
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    aneta01: A czemu R. nie dostał tych witamin?

    Powiedzieli mu w aptece, że to lekarz dobiera
    Jaheira: No i czemu piszesz,że rejestracja dopiero 16.01?

    R. nie dostanie wcześniej wolnego, a musimy iść oboje, bo nie jesteśmy po ślubie
    --
  4.  permalink
    Anetko, jeśli Cię to pocieszy, to chyba taki urok wrześniowych chłopaków :wink: Krzyś też w dzień śpi tylko ze mną, i to po 15min. Jak raz na tydzień zaśnie na godzinkę, to obdzwaniam rodzinę, żeby się pochwalić :cool Mówi się trudno, zgubiłam gdzieś kartę gwarancyjną, więc i tak go nie wymienię :wink:

    Talka, te witaminy są bez recepty.

    Jaheira, co do rejestracji- może zależeć od szpitala i tego ile dzieci się w nim urodziło ostatnio. Przy Ewci termin dali nam po czterech dniach, przy Krzysiu po dwóch tygodniach.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Do lekarza zapisuje położna jak przyjdzie na patronaż. Nie musi być jeszcze dziecko zarejestrowane.
    Do końca 3 mieś życia podawałam D3+K, a teraz samą D3.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    bladykot: Do lekarza zapisuje położna jak przyjdzie na patronaż.

    No i znów doopa! Bo położna przyjdzie z bukowej, a dziecko chcę zapisać na pucką :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Talinka: Powiedzieli mu w aptece, że to lekarz dobiera

    W książeczce zdrowia powinnaś mieć info np. wit. D3 400j.
    cerisecerise: Anetko, jeśli Cię to pocieszy, to chyba taki urok wrześniowych chłopaków Krzyś też w dzień śpi tylko ze mną, i to po 15min. Jak raz na tydzień zaśnie na godzinkę, to obdzwaniam rodzinę, żeby się pochwalić :cool Mówi się trudno, zgubiłam gdzieś kartę gwarancyjną, więc i tak go nie wymienię


    Hahaha, coś w tym jest:smile::hugging:
    --
    Ja podawałam witaminy tak jak Bladykot
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    aneta01: W książeczce zdrowia powinnaś mieć info np. wit. D3 400j.

    No mam to, co napisałam wyżej
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Talinka: No i znów doopa! Bo położna przyjdzie z bukowej, a dziecko chcę zapisać na pucką

    A dzwoniłaś do przychodni? Mi powiedziała pielęgniarka, że na pierwszą wizytę lekarz może nawet przyjechać do domu ale wolałam jechać do przychodni, żeby zważyć dziecko. Najwyżej zarejestruj się sama, a przyjdziesz z dzieckiem i wtedy zalożą małej kartę. Najpierw jednak wybadaj co i jak.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Kurde, dopiero teraz widzę jak ja mało wiem! :shocked::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    aneta01: A dzwoniłaś do przychodni?

    No wczoraj wyszłyśmy, to jeszcze nie ogarniałam sytuacji, a dziś sobota.... zadzwonię w poniedziałek, dzięki!!
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Talinka: No mam to, co napisałam wyżej

    Ja mam TAKI ZESTAW. Tu jest już wszystko dobrane i nie trzeba kombinować. Jest też wit.D3 w kropelkach i może treaz taką kupię.
    ---
    Nic się nie przejmuj, przyjmą Was na pewno:)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    He he dzięki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 7th 2012 zmieniony
     permalink
    ceri: Zaczęła pić jak miała 4,5 miesiąca. Na początku musiałam jej pomagać z takimi rzadkimi płynami jak woda czy mleko, tzn musiałam jej kubek przytrzymywać, bo troszkę po brodzie czasem ciekło. Ale jak miała 6 miesięcy, to już sama kubek trzymała i piła, rzadko coś po brodzie ciekło :wink:


    ja ze starszakiem to samo robilam, wszyscy w szoku byli ,ze takie "male dziecko" z kubeczka pije/probuje pic ;
    on nie wiedzial co to butla (oprocz pierwszych dni w szpitalu byl dokarmiany moim mlekiem-oprocz przystawiania do piersi sciagalam pokarm aby miec pewnosc ze maly pije bo byl odwodniony- nie sikal 2 dni i sie martwili lekarze;

    teraz tez dziecku nie przedstawie butelki,nie zalezy mi na tym

    :wink:
    aha a jak byl starszy mial ok 8 miesiecy to bardzo polubil takie kubki ze slomka, wode wlewalam a on pil te wode przez te slomke:))) to sie sprawdzilo na wszelkie wyjscia; potem to z gwinta wode umial pic; dziecko na wodzie chowane to tez duzy plus- gdziekolwiek nie pojdziemy do szpitala/czy dentysty - sa kubeczki i wod dostepne i maly pije; zadnych slodkich sokow czy takich tam..chociaz czasami tez pije takie ale najlepiej jak sam wyciska wtedy ma frajde..; no ale mowie sok to on sprobowal jak mial ponad rok chyba a i tak glownie wode pije i jak ma do wyboru sok i wode to wybierze wode;

    Teo: a nie zakrztusi się pijąc z takiego kubka 4 miesięczne dziecko ?

    zakrztusi sie, i to nie raz na starcie,ale inaczej sie nie nauczy..a zreszta ma odruch kaszlu to odkrztusi-natura

    zgadzam sie z ceri ze nie ma co dziecka uwsteczniac
    ja nie zapomne kolezanki, jak swojemu 4 LETNIEMU synkowi mielili jedzenie na papke...bo sie bali ze sie zakrztusi...a jak malego pilnowalam u mnie potrafil wrombac gulasz w kawalkach czy ziemniaki z zupy i nic mu nie bylo:wink::wink::wink:
    a w domu nie zjadl dopki mamusia nie zmielila...byl placz itp masakra ogolnie ale tak sobie sami zgotowali..

    Teo: że maczała smoczek w miodzie [ sic !! :shocked::shocked::shocked::shocked: ] i sru dziecku do buzi....

    dodam, ze Szymek miał 2 tygodnie wtedy :confused::confused::confused:


    o zesz kurwa!!!!no further comment is necessary:wink:


    yol: No w kazdym razie moja tesciowa wywalila do mnie ze jak on sie tak uspokoic nie chce to dac smoczka ( u nas smoczek to ostatecznosc) ale co wiecej... dac smoczka i nasmarowac dziasla .....ALKOHOLEM bo cyt: "wtedy zasnie jak aniolek na pare godzin":shocked: :shocked:


    o kurwa a myslalam,ze miodu nic nie przebije a tu popatrz...



    jenny1983: Wiki miala piers kiedy chciala i ile chciala, dopiero pozniej zostalam oswiecona, ze ssanie powyzej 40 minut daje ujemny bilans energetyczny, stad po 3 tygodniach zerowy przyrost wagi! gdybym moze zastosowala sie do rad Tracy i po 15 minutach zabierala piers, kto wie, moze by sie udalo!


    moze by sie udalo,a mzoe i nie. ja obstawiam ze czas ssania nie mial tu nic do rzeczy,ale to moje zdanie
    widze po moim ssaku ..od malego ssal (przez pierwsze 4 tyg) po 40 min, a wieczorem potrafil dluzej wisiec;
    a z przyrostem wagi nie mielismy najmnijeszych problemow, bo on pieknie przybiera od urodzenia ,takze to ssanie na dobre mu wyszlo:)
    a uwierz mi jest typowym "cycoholikiem"
    a teraz oproznia piers w maks 5-10 minut i wiem,ze jest najedzony; tylko podczas skokow wisi na cycu w sensie ssie czesciej a tak to nie narzekam, zreszta zyjemyw idealnej symbiozie i mi to pasuje, potrafie juz od dawna odroznic placz na glod/ na zmeczenie czy potrezbe przytulania/zaintersowania i wcale nie pakuje wtedy cyca mu do buzi
    chociaz zasypia najczesciej przy cycu,ale to juz tez nie zawsze-chyba dojrzewa:)
    karmie na zadanie co nie znaczy,ze maly wola non stop cyca i na kazde jekniecia mu tego cyca daje.



    aneta01l: Cyc jest dla niego zarówno źrodłem pokarmu, jak i ciepła, uspokaja się przy nim, rozluźnia w ułamku sekundy, dzięki czemu przestaje napinać brzuszek. Wtula się i błogo zasypia. Jeśli faktycznie jest głodny, je szybko, głośno połykając, jeśli chce się przytulić, ciumknie i odleci:smile:

    to tak jak u nas:)

    jenny1983: Mysle, ze dzieci o wadze 4kg, jak Wiki, potrzebuja wiecej kalorii dla zapewnienia podstawowej przemiany materii, stad dlugie ssanie moze byc sporym wydatkiem energetycznym.

    mysle ,ze sie tutaj mylisz. Moj syn urodzil sie z waga 4.024 kg, pieknie przybiera , bo w wieku 7 tygodni dobil do 6.2 kg;
    znaczy sie takie ssanie chyba nie ejst az takim wydatkiem energetycznym skoro moj cycoholik ssal non stop przez pierwsze 4 tyg a tak pieknie przybieral..

    Z tym karmieniem piersia ja to Wam powiem,ze fakt mzoe to i moje drugie dziecko i podchodze do wszystkiego z wiekszym dystansem, aczkolwiek zaznacze ze przy pierwszym dziecku nie wiedzialam ZUPELNIE NIC o karmieniu!Nawet nie czytaalm wczesniej informacji na ten temat, bylam 23letnia pozytywnie nastawiona do zycia mloda mama, ktora bardzo pragnela karmic piersia. Mialam kryzysy laktacyjne (i wtedy o nich czytalam;) ale przebnelam! dalam rade,karmilam z powodzeniem ponad 1.5 roku; nie chodzilam na zadne klasy, do poradni laktacyjnych,nie czytalam ksiazek (chociaz Tracy Hogg u mnie zawitala na polce, ale z niej nie skorzystalam), nie mialam wsparcia nawet ze strony mamy ktora przyleciala na 2 tygodnie i nie umiala mi doradzac nic (mogla tylko dopingowac!) bo sama nie karmila mnie piersia! a ja jakos przebrnelam, moj syn pieknie przybieral na wadze super sie rozwija (i nadal rozwija sie!)superl, nie chorowal do 3 roku zycia (bo wtedy poszedl o przedszkola;),
    Nie mowie,ze czytanie i sluchanie rad jest zle...ale dziewczyny wszystko w granicach rozsadku..nasz instynkt bierze gore i wybprowadza nas czesto na prosta!
    przynajmniej tak bylo ze mna przy pierwszym dziecku
    ale dla mnie karmienie piersia zawsze bylo priorytetem i nie bralam pod uwage tego ze moze sie nie udac, krotka pilka.

    mi mama powiedziala teraz po porodzie jak widziala jak maly ciagle na cycu..ze gdyby ona wiedziala tyle co ja, gdy urodzila mojego brata to by karmila piersia... a tak to probowala,ale on plakal a mamie kazali karmic co 3h bite,nie czesciej i ona taka mlodziutka,bez wsparcia,...przetrzymywala go a on biedny plakal z glodu..polozna kazala przejsc jj na butle no to przeszla bo uwierzyla ze miala "slabe mleko"
    jasie na studiach uczylam od profesor jednej z nauk zywienia, ze tak naparwde b maly procent kobiet nie ejst w stanie wykarmic dziecka...i wtedy laktacja by nie funkcjonowala prawidlowo czyli problemy z pzrysadka mozgowa-zaburzenia hormonalne moglyby takie cos spowodowac; ale nie ma takiego czegos jak "zle, czy chude mleko" dlatego skreca mnie jak cos takiego slysze;
    najpierw nalezaloby zbadac wszystkie mozliwe inne przyczyny zlego przyrostu wagi takie jak tatyka ssania dziecka/czy przystawiane jest odpowiednio; ewentualne problemy z ukladem moczowym (suche pieluchy), negatywne nastawienie matki do karmienia piersia/ stres/depresja itp;

    Jezu nie doczytam reszty postow,nie wyrabiam 2 dni mnie nie bylo a tyle napisane, OPANUJECIE SIE DZIEWUCHY !!

    ----------------

    Moj maly od 2 nocy budzi sie dopiero po 6h na cyca w nocy (zasypia o 21.30-nie da rady wczesniej , potem pobudka ok 4:))) potem ok 7- wstaje o 8- bawi sie i o 9 cyc i sen:))))
    ten skok chyba za nami:)))

    Buziaki dla wszystkich Mamusiek,dziekuje za mile slowa w trudnych chwilach jakie mialam, i buzka dla Bobasow i Bobasek;)))
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 7th 2012 zmieniony
     permalink
    chloe28:
    Moj maly od 2 nocy budzi sie dopiero po 6h na cyca w nocy (zasypia o 21.30-nie da rady wczesniej , potem pobudka ok 4:))) potem ok 7- wstaje o 8- bawi sie i o 9 cyc i sen:))))
    ten skok chyba za nami:)))

    u nas to samo od jakiegoś tygodnia. tylko jedna pobudka w dzień.
    czyż nie cudnie, prawda? :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    ________________
    A ja od tygodnia zauwazyłam, że Mery odwraca głowę w prawo jak lezy na plecach.
    a ona prawie wcale na plecach nie lezy - tylko podczas przewijania i może z 10 min pod karuzela, bo strasznie ulewa w tej pozycji.
    a mimo to odwraca tą główke, więc jak dziś byliśmy u pediatry i neurologa, to o to zapytałam. zresztą nie musiałam, bo u neurologa Malutka popisowo "złożyła się" w prawo.
    pani ją zbadała i orzekła lekko wzmożone napięcie.
    zdziwiłam się, że miesiąc temu tego nie było, a teraz jest. prawdopodobnie winne jest iulewanie i charczenie - mała większość czasu się napina jak odchrzakuje albo jak nie chce ulać (odchyla wtedy glówkę do boku) i mogła od tego tego nabrac.
    no w każdym razie mamy w pon rehabilitacje i pani nam da ćwiczenia do domu, pewnie Bobathów.
    za to pediatra pochwaliła piękne brzuszkowanie i podnoszenie głowy.
    i to, że Marysia juz dogoniła rówieśników i jest wagowo w 3 centylu (wzrostowo w 25, ale tu od początku miała nieżły wynik). Zobaczcie jak smiesznie wygląda siatka centylowa wcześńiaka, kóry "goni" rówieśników :smile::smile::smile:
    http://chart.apis.google.com/chart?chtt=Waga&cht=lxy&chco=CA3571,dddd00,aadd00,66dd00,22bb00,66dd00,aadd00,dddd00&chs=600x431&chd=e:________FGFrGcG0HlI7KRLm,________AABZB.DIERGnI0K9,AAF0LpRdXRdFi6ouui0W6L..,OlVwcciRnHq4uOx21V4U6z9J,AAF0LpRdXRdFi6ouui0W6L..,MzTaZmfAjjndqqtXv.y11544,AAF0LpRdXRdFi6ouui0W6L..,LBQkWDbYgAjjmZpGruuSw2zM,AAF0LpRdXRdFi6ouui0W6L..,JmOpTjYQccgAi2lDnHpYrzuO,AAF0LpRdXRdFi6ouui0W6L..,HHMBQtU-Y5cXfShfjjl1oPqq,AAF0LpRdXRdFi6ouui0W6L..,EoJdOOSxWwZ0ccfAhbjjlZnH,AAF0LpRdXRdFi6ouui0W6L..,CJHMMGQtUoXiZ9cXelgShti2&chls=4|1|1|1|3|1|1|1&chxt=x,y,x,r&chxl=0:|1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|1:|3%20kg|4%20kg|5%20kg|6%20kg|7%20kg|8%20kg|9%20kg|10%20kg|11%20kg|12%20kg|2:||wiek%20[miesi%C4%85ce]||3:|3|10|25|50|75|90|97&chxp=3,54.4,61.1,66.7,72.2,80,88.9,95.6&chg=9.0909090909091,11.111111111111&chm=s,CA3571,0,-1,10.0|b,f5fff5,1,7,0|b,e9ffe5,2,6,0|b,e0f5e0,3,5,0&
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    aha, NIGHT, zostałaś moją "siostrą", :cool: bo wkreciłam pani dr, że u siostry Gastrossus podziałał. Przeciez nie będę jej mówiła, że tu na forum sobie go przepisałam, nie?
    w każdym razie dostaliśmy receptę i od poniedziałku jedziemy z syropkiem:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJan 7th 2012
     permalink
    Hej kochane. Meldujemy się po wizycie położnej. Kubuś przybrał na wadze 5gram wiec znaczy, że się najada maminym mleczkiem w tym pierwszym tygodniu :tongue:
    A tak w ogole Małemu odpadł kikutek pępowiny, szybko chyba jakoś, nie?
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 7th 2012 zmieniony
     permalink
    a wszystkim mamuskom,ktorym nie udalo sie karmic tak dlugo jakby tego chcialy zycze aby nastepnym razem sie udalo a napewno sie uda:)))
    najwaznijesze,ze zaserwoalyscuie swoim maluchom wlasne mleczko chocby na starcie w postaci colostrum uwierzcie mi to bardzo dobry start dla dziecka
    u nas w spzitalach nawet jak matki nie chca karmic piersia to polozne zachecaja kobiety aby podaly piers odrazu po narodzinach..(a tutaj w UK angielki b rzadko karmia piersia z wyboru..wola butelke i tyle-ich prawo, szkoda, ze nie pomysla o tym,ze skoro ona sama wazyla 150 kg przed ciaza (hmm i duzo wiecej w trakcie ciazy bo zywila sie czesto fast foodami;) to moglaby pokarmic nie tyle,zeby schudnac szybciej,ale zeby zminimalizowac u dziecka ryzyko otylosci w przyszlosci co jest tutaj wielkim problemem w UK..
    nie mowiac o innych pozytywnych rzeczach jakie niesie za soba karmienie piersia (chocby kilka tygodni karmienia dziewczyny!!nie trzeba karmic dziecka latami aby zaserwowac mu to co najlepsze!! chociaz wiadomo ze te magiczne 6 miesiecy to juz cos!) jak zmniejszone ryzyko raka jelita grubego i odbytu, wyzsze IQ, zmniejszone ryzyko chorob alergicznych czy astmy; ale o tym nie musze pisac bo kazda z Was to wie

    no tak czy siak,nawet jak te mamy nie chca karmic piersia to i tak tuz po wysjciu z brzuszka polozne pzrystawiaja dziecko do piersi aby dzieciaczek napil sie colostrum:)

    dobra spadam cos zjesc..spaghetti bolognese lece zrobic

    :bigsmile::bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.