Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    hydrazine: jak mama znika z horyzontu, to nagle okazuje się, że są inne sposoby na zaśnięcie

    No właśnie taką mam nadzieję bo planuję w najbliższym czasie odciągnąć pokarm i zostawić Małą z tatą na dłuższą chwilę. Próba ogniowa :wink:

    TEORKA: laktator by brodawki też tak nie wessał ?

    Wessałby ale nie aż tak :smile: Jak pierwszy raz pociągnęłam tą strzykawką to mój wytrzeszcz ze zdziwienia był wprost proporcjonalny do zwiększającej się długości mojego sutka w strzykawce :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 8th 2012 zmieniony
     permalink
    kate1: Jak pierwszy raz pociągnęłam tą strzykawką to mój wytrzeszcz ze zdziwienia był wprost proporcjonalny do zwiększającej się długości mojego sutka w strzykawce :bigsmile:


    że aż tak Ci go wessało ? :bigsmile::bigsmile:

    a tak przy okazji - BUZIAKI DLA MILENKI z okazji 5-go miesiąca :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    jakbyście chcieli kupić jakieś zabawki FP to w nowym numerze mamo to ja są kupony zniżkowe 25% do Tesco.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Nooo! Normalnie to on może z 3-4mm ma a w tej strzykawie to spokojnie do 1 cm się wyciągnął!

    Dziękujemy za buziaki :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorGyfr
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Dziewczynki!!! mam do Was pytanie z innej beczki, czy odczuwacie jakieś zmiany hormonalne?
    Miesiączki nadal nie mam aczkolwiek zaczęło mnie wysypywać jak nastolatkę i to w miejscach gdzie hormonalnych czyli głównie przy rzuchwie i od czasu do czasu pobolewa mnie brzuch jak na okres, a jak z tym u Was?
    --
    •  
      CommentAuthorLunarka
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Na wyciąganie sutków moja koleżanka polecała pompkę do penisa :D Podobno nic nie działało lepiej :D Może komuś się ta rada przyda :devil::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Lunarka: polecała pompkę do penisa


    w życiu bym nie wiedziała SKĄD wziąć taką pompkę :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLunarka
    • CommentTimeJan 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Z sexszopu, na allegro też można znaleźć. Ostatnio widziałam jak szukałam olejków do masażu na prezent dla brata i jego żony :D
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    taaaaa dla brata :P
    przyznaj się, że jakiegoś pejczyku skórzanego szukałaś coby męża od x-boxa odciągnąć :cool::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLunarka
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    hahah, i tu mnie masz :D
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Talka nie łam sie ja tez nie mam jaks wzorowych sutków, Mała mnie zgryzła do krwi, jak sie budziła to chciało mi sie płakać ze zaraz bedzie jadła, ale po tygodniu jest lepiej! Trochę sie zahartowały i ustawiły pod nią. Nam położna mówiła że dziecko jest sie w stanie nauczyc kazdej piersi. Powalcz troche. U mnie kapturki odpadły Mala ciamnęła raz i nie ciągnęła dalej a na prawdzwą piers sie rzucała. Trzeba cierpiec:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorLunarka
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    coma: Mała mnie zgryzła do krwi, jak sie budziła to chciało mi sie płakać ze zaraz bedzie jadła


    Własnie mi się przypomniało jak to u nas było. Dokładnie te same odczucia miałam. Na początku tak mnie gryzła, że do krwi i ropy dosłownie. Gryzłam krzesła z bólu jak ją karmiłam. Pomógł mi wtedy bephanten i smarowanie sutków mlekiem no i częste przystawianie, żeby się nauczyła dobrze ssać. Z tego, co wiem, to dziecko do kapturków też się bardzo szybko przyzwyczaja, a nie są one wygodne - próbowałam. Może lepiej przemęczyć się jakiś czas, żeby bezpośrednio cycem karmić...
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    bephanten jest naprawde dobry mi tez pomogł:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    jak Was czytam to Bozi dziękuję, że moja od pierwszego razu cudnie złapała i ja nie wiem co to znaczy ból sutka....
    ale też ponoć mam sutki stworzone do karmienia :P [słowa położnych :D]
    jedyne wynagrodzenie w tych moich malusich cyckach, że chociaż suty dobre
    jak wentyle od stara hahahah :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLunarka
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Moje też jak baterie R10, ale Ola chyba nie stworzona do ssania cyca, bo szybko z niego zrezygnowała ;)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    No ja już kapturkom dziękuję... coś mi się odklejają i i tak boli :neutral:
    będę próbować na żywca, co zrobić :bigsmile:
    najlepsze, że R. spróbował się zassać - złapał całą otoczkę i nie bolało właściwie w ogóle, a mleko mu siknęło! :smile: no i kurde bądź tu mądry...
    jak mam tej mojej Młodej otoczkę wcisnąć do buzi? :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    TALKA nie wiem jakie masz te sutki ale wg mnie CAŁEJ otoczki chyba jej nie wciśniesz...'
    no bo jak?
    z resztą ja się położnej pytałam w szpitalu, że czy to całe brązowe ma wejść dziecku do paszczy [ :devil: ] a ona do mnie - " Popatrz na brodawkę i na buzię Małej. Jak myślisz, czy to wykonalne ?"
    hehe i już więcej nie pytałam :D
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    nie no całej nie... ale tyle, żeby nie bolało, he he :bigsmile:
    spróbuję laktatorem zassać przy najbliższym karmieniu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    hmmm
    a próbowałaś jej swój najmniejszy palec wcisnąć do buzi, żeby ją bardziej rozdziawiła ?
    i wtedy wepchać więcej otoczki ? :P

    kurde z resztą się nie będę wymądrzała bo nie miałam problemów z sutkami wiec co się będę wypowiadać jak nie wiem :P

    ale z tym laktatorem spróbuj :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    no...
    dobra idziemy spać, bo poprzednia noc była koszmarna :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Talinka: bo poprzednia noc była koszmarna :devil:


    przyzwyczajaj się :cool::cool::cool::cool::bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Talinka: dobra idziemy spać, bo poprzednia noc była koszmarna :devil:

    czyli jednak poszła w tatusia? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Gyfr: Miesiączki nadal nie mam aczkolwiek zaczęło mnie wysypywać jak nastolatkę i to w miejscach gdzie hormonalnych czyli głównie przy rzuchwie i od czasu do czasu pobolewa mnie brzuch jak na okres, a jak z tym u Was?

    Ja czulam od samego poczatku. Jakbym wrocila do starego ciala.
    Co jakis czas pojawiaja mi sie hormonalne wypryski, plodny sluz, szyjka wedruje w te i z powrotem. Ale @ nie widac.
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    Talinka ja Cie tez moze pociesze,ze jak karmilam pierwsze dziecko mialam ten sam problem z sutkami . u nas wparwdzie przez jais cza skapturki aventa zdaly egzamin(nie dokarmialam wtedy maly ladnie przybieral na kapturkach),uzywalam ich jakies 2 tygodnie moze maks 3 , bo mialam tak poharatane suty ze szok, ale wlasnie Maly zle sie chyba przyssywal dlatego
    urosla mu buzka i bylo lepiej po 4 tyg;
    czas Wam sprzyja oby do przodu, potem bedzie pieknie:)))
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 8th 2012 zmieniony
     permalink
    a co do zmian hormonalnych...psychicznych czy fizycznych to u mnie ani widu ani slychu jak narazie,na co nie narzekam:wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Niby moje suty też dobre do ssania, a mała mnie na początku zgryzła. Nie byłoby ttraumy, gdyby nie to, że w jednym miejscu mi sutek pękł i strasznie długo się nie chciał zagoić, a teraz z tego pęknięcia leci mleko... :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Talinka: jak mam tej mojej Młodej otoczkę wcisnąć do buzi? :bigsmile::bigsmile:


    Szczerze polecam książkę "Warto karmić piersią". Fragment 7 pokazany na stronie z linku pokazuje np. ćwiczenie szerokiego otwierania buzi i ułożenia warg.
    null
    Ja też miałam na początku strupy na brodawkach, ale smarowanie mlekiem, Lanomaścią z Ziaji i ganianie po domu bez biustonosza (kiedy tylko się dało) przez pierwsze1-2tygodnie zrobiło swoje. Drugi i trzeci raz miałam trochę (ale mniej niż na początku) poranione brodawki przy kryzysach laktacyjnych, bo Kuba wisiał non stop i cycki nie miały mi kiedy odpocząć. A teraz jest spoko luz. :bigsmile: No chyba, że zaczyna podgryzać, to wtedy nie:angry::angry::devil::devil::devil::devil:
    Powodzenia:thumbup:
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    dziewczyny prosze napiszcie mi jaka szczepionke(jakiej firmy) podaja w Polsce na tezec, blonice krztusiec (te 3 w 1)
    czy zawiera ona merkury? podobno wiekszosc znich nadal zawiera thimerosal;

    jutro mamy pierwsze szczepienie; niecierpie szczepien..

    dzieki z gory za info
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    chloe28: dziewczyny prosze napiszcie mi jaka szczepionke(jakiej firmy) podaja w Polsce na tezec, blonice krztusiec (te 3 w 1)


    To zależy czy płacisz za szczepionki czy bierzesz te co proponuje przychodnia (za darmo). Te płatne 3w1, 5w1 i 6w1 to Infanrix (tak mi się zdaje), te z przychodni to nie wiem, ale pewnie jak zadzwonisz to Ci podadzą nazwe.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    chloe28: dziewczyny prosze napiszcie mi jaka szczepionke(jakiej firmy) podaja w Polsce na tezec, blonice krztusiec (te 3 w 1)

    DTPa – szczepionka przeciw błonicy, tężcowi, krztuścowi (zawierająca bezkomórkowy składnik krztuśca)
    --
  2.  permalink
    Ehh.. nie wiem czy u nas czasem nie zaczyna sie ten skok co trwa 4 tygodni!!!!
    Jak tam to chyba zeświruje!
    Tak już pieknie mielismy ustalony nocny rytm ze spanie to teraz Franiowi sie odwidziało..
    Co prawda idzie spać o 20 tak jak zwykle ale o 21 przypomina sobie, że przecież można jeszcze się pobawić, pozwiedzac mieszkanie, cos ewentualnie przekąsić..
    Dopiero koło 23-24 decyduje się usnać..
    A godzinę arszenikową ma mniej wiecej co 2h..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Dziewczyny kiedy jest pierwszy skok u dzieci przenoszonych? Bo mój mały od wczoraj od 16tej śpi po 30 minut i cały czas na cycu chce być a ja po każdym seansie cycowym coraz bardziej głodna aż o 5tej musiałam zjeść kanapki. Wyglądam jak zombie a ze zmęczenia nawet spać mi się nie chce. A i zauważyłam że kupy są coś zielonkawe i nie wiem czy się utleniły bo z tego co wiem po karmieniu piersią kupy są żółte ale po jakimś czasie robią się zielonkawe czy od razy takie były. Masakra jakaś.
    Talka ja stosuję maść musteli bardzo mi pomogła bo lewego cycka miałam zgryzionego do krwi po felernym przystawieniu w szpitalu ale stosując własne mleko+ maść +wietrzenie i karmienie małego ustąpiło po 4 dniach.
    Co do kapturków ja ich nie umiem zakładać a mały przez nie ssać, odklejają mi się a on niby zasysa brodawkę do końca ale za chwilkę puszcza. I tak kapturki leżą a ja karmię na żywca.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Dziś w nocy się zaparłam, laktatorem wyciągałam sutka i karmiłam normalnie. Dałam radę! Jestem z siebie dumna, a co!
    --
  3.  permalink
    Brawo Talka!
    Tak trzymac! :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    W nocy smaruję mustelą, żeby nie zmywać. W dzień bepanthenem
    --
    • CommentAuthoratamala
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Kupki zielone mogą być po sokach albo czymś co zjadłaś a miało intensywny kolor...
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    nightingale_84: Ehh.. nie wiem czy u nas czasem nie zaczyna sie ten skok co trwa 4 tygodni!!!!
    Jak tam to chyba zeświruje!
    Tak już pieknie mielismy ustalony nocny rytm ze spanie to teraz Franiowi sie odwidziało..
    Co prawda idzie spać o 20 tak jak zwykle ale o 21 przypomina sobie, że przecież można jeszcze się pobawić, pozwiedzac mieszkanie, cos ewentualnie przekąsić..
    Dopiero koło 23-24 decyduje się usnać..
    A godzinę arszenikową ma mniej wiecej co 2h..


    O rany mam to samo!!!!! Nasze dzieciaczki w podobnym wieku są. Gabrysia przesypiała całe noce, a od kilku dni budziła się w nocy, zasypiać nie chciała na dłużej niż 1h. Szła spać o 21:00 po czym o 22:00 pobudka i 3h zabawy zanim zaśnie. Wczoraj to dopiero ok 1:00 usnęła ale na szczęście przespała ciągiem 9h, więc może będzie lepiej.

    Talka, będzie tylko lepiej, bo suty się zrobią sztywniejsze. Trzymam kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Talinka, super!! Brawo, dałaś radę, teraz będzie tylko lepiej :smile:

    Night, współczuję, ale może to tylko taka krótka, chwilowa zmiana?

    Przy karmieniu piersią kupy mogą być też zielone albo oliwkowe,spoko.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Night, współczuję.... Mam nadzieję, że to chwilowe.
    tadek znów budzi się co 2, co 3 godziny w nocy. I za cholerę nie chce zasnąć sam w łóżeczku, tylko zasypia na mnie. Albo przy cycu, no i wtedy nawet nie próbuję go odkładać do łóżeczka, bo nie chcę żeby się rozbudził.
    A już miałam nadzieję, że będzie spał dłużej w nocy, bo raz obudził mi się dopiero o 6:30.... Ale to był jednorazowy wybryk tylko.... Niestety:confused:
    --
  4.  permalink
    Krzyś w nocy też w 90% przypadków zaśnie tylko przy cycu. O ile wieczorem jest w stanie zasnąć sam (karmię, odkładam do łóżka- wtedy zwykle się przebudza, ale cicho wychodzę i sam zasypia), to w nocy tylko cyc. Więc jeśli się obudzi, to szybko przystawiam go i śpię dalej. Gdybym go miała karmić i odkładać, to w większości przypadków moja noc kończyłaby się ok 4:30 :confused:
    --
  5.  permalink
    Nie no mi Franek w sumie nigdy dłuzej nie przespał niz do 3..
    Ale najbardziej zastanawia mnie to, że np je o 20.. i spokojnie wytrzymuje do tej 3 mimo, ze jak pize mam momentu aktywnosci wiec spala co nieco..
    A jak go o tej 3 karmie to nie ma bata i o 5:30 znowu pobudka mimo, ze spi wtedy bez przerwy :/

    A teraz to w ogóle marudzi co chwile i nie wiem o co mu kompletnie chodzi.
    A ciumka cycka co godzine mniej wiecej.
    Dodatkowo juz od tygodnia probuje mu spilnikowac paznokietki i się nie da udało mi 3 paluszki do tej pory porzadzic bo sie tak wyrywa :/
    -- // //
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    a Tadek koniecznie chce już siadać. Za cholerę nie chce być na kolanach w pozycji półleżącej. Podciąga się do góry i siada. Nie pozwalam mu, bo za wcześnie na takie wygibasy, więc się wkurza jak cholera.
    Chyba najpierw powinien nauczyć się obracać z pleców na brzuszek nie? Na razie czasem wychodzi mu obrócenie się z pleców na bok. Ale na brzuszek jeszcze mu się nie udało. W ogóle nie wiem czy mam z nim jakoś to ćwiczyć, czy zostawić wszystko naturze? :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    atamala: Kupki zielone mogą być po sokach albo czymś co zjadłaś a miało intensywny kolor...

    Piję jedynie kompot z jabłek a kolor kupek jest jasno zielony, dodatkowo wcześniej miał kupkę żółta ale była strasznie pienista przyuważyłam bo podczas przebierania zaczął ją robić , zresztą cześć jej wylądowała na mnie, na dywanie bo zasięg miał ogromny.
    Martwię się że coś jest nie tak z tym moim pokarmem.
    --
  6.  permalink
    myszerej: a Tadek koniecznie chce już siadać. Za cholerę nie chce być na kolanach w pozycji półleżącej. Podciąga się do góry i siada. Nie pozwalam mu, bo za wcześnie na takie wygibasy, więc się wkurza jak cholera.
    Chyba najpierw powinien nauczyć się obracać z pleców na brzuszek nie? Na razie czasem wychodzi mu obrócenie się z pleców na bok. Ale na brzuszek jeszcze mu się nie udało. W ogóle nie wiem czy mam z nim jakoś to ćwiczyć, czy zostawić wszystko naturze? :confused:


    Franek też tak ma, i tez mu nie pozwalam :smile:
    Agunia chyba ostatnio pisała jak to dzieciaczki maja siadac.. ale na pewno nie tak.
    I też sie jeszcze nie odrwaca.
    Nauczy sie sam, ja jedynie mu daje zabawki po bokach tak zeby zechciał sie za nimi ruszać.
    Jak bedzie na to gotowy to sie obróci :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    nightingale_84: Dodatkowo juz od tygodnia probuje mu spilnikowac paznokietki i się nie da udało mi 3 paluszki do tej pory porzadzic bo sie tak wyrywa :/


    Ja Kubie obcinam tylko jak śpi, bo tak to pewnie bym mu paluchy poobcinała, tak się wierci :devil::devil::devil:

    myszerej: W ogóle nie wiem czy mam z nim jakoś to ćwiczyć, czy zostawić wszystko naturze? :confused:


    Zostaw naturze:smile:

    A tak mi się jeszcze przypomniało Teo przecież Ninka za każdym razem jak je to brzuszkuje:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Talinko gratulacje:smile:
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    myszerej: a Tadek koniecznie chce już siadać. Za cholerę nie chce być na kolanach w pozycji półleżącej. Podciąga się do góry i siada. Nie pozwalam mu, bo za wcześnie na takie wygibasy, więc się wkurza jak cholera.
    Chyba najpierw powinien nauczyć się obracać z pleców na brzuszek nie? Na razie czasem wychodzi mu obrócenie się z pleców na bok. Ale na brzuszek jeszcze mu się nie udało. W ogóle nie wiem czy mam z nim jakoś to ćwiczyć, czy zostawić wszystko naturze? :confused:


    Gabrysia też już by chciała ćwiczyć, próbuje się podnosić za rączki ale jej jeszcze nie pozwalam.

    Sabakuma: wcześniej miał kupkę żółta ale była strasznie pienista przyuważyłam bo podczas przebierania zaczął ją robić , zresztą cześć jej wylądowała na mnie, na dywanie bo zasięg miał ogromny.
    Martwię się że coś jest nie tak z tym moim pokarmem.


    Ja też raz zostałam obsrana :devil: Kupki są ok. Jeśli nie widzisz, żeby dziecko robiło ich dużo w krótkim czasie to nie ma powodu do paniki, nie ma biegunki. Kupki mogą być różnego koloru w ciągu dnia, dodatkowo kupka trochę już leżąca w pieluszce ma inny kolor niż ta zrobiona na świeżo :wink: Z Twoim pokarmem wszystko jest dobrze!
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    vitani_82: Ja też raz zostałam obsrana

    Tylko raz? Nieźle! Hehe! Mnie w Sylwestra Tadek nasikał prosto do oka i do nosa:shocked: Ten to ma cela!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Alien: A tak mi się jeszcze przypomniało Teo przecież Ninka za każdym razem jak je to brzuszkuje:bigsmile::bigsmile::bigsmile:


    Ty no w sumie racja !! :D :)


    a ja nie zostałam obsrana ani raz jeden :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    dzieki za odp, u nas tez chyba Infanrix , ona nie zawiera merkurego sparwdzilam sobie na stronce dzieki wielkie

    3majcie kiukasy za szczepienie dzisiaj..bo mam nerwa jak zawsze zreszta (na powazne skutki uboczne)..buzka dla Was
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Położna była. Malutka ma 4200, czyli od wyjścia ze szpitala (3980) dobrała 200g :)
    Żółtaczka do dalszej obserwacji (zauważyłam zażółcenie oczek), jeśli Mała nadal będzie dobrze jadła, była żywotna, to powinno być ok ;-)
    U mnie szwy zdjęte, jest ok ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.