Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    myszerej: Mnie w Sylwestra Tadek nasikał prosto do oka i do nosa:shocked: Ten to ma cela!


    Hehe, a mnie Franek jakos oszczedza!
    Ja to tylko jestem przez niego obsliniona i obrzygana :/
    Natomiast mój mąż zwykle kupki łapie na sobie... :bigsmile:
    -- // //
  2.  permalink
    Talinka: Położna była. Malutka ma 4200, czyli od wyjścia ze szpitala (3980) dobrała 200g :)
    Żółtaczka do dalszej obserwacji (zauważyłam zażółcenie oczek), jeśli Mała nadal będzie dobrze jadła, była żywotna, to powinno być ok ;-)


    Wow!
    To nieźle Paulinka zasysa, głodna to ona na pewno nie chodzi :wink:
    A z tą żółtaczką to sobie odkładnie pilnujcie.
    Bo u nas niestety wylądowalismy kolejny raz przez to w szpitalu :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Ojoj,... no mam obserwować, jakbym zauważyła coś niepokojącego to numer do położnej mam.
    --
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 9th 2012 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: myszerej: Mnie w Sylwestra Tadek nasikał prosto do oka i do nosa:shocked: Ten to ma cela!

    Hehe, a mnie Franek jakos oszczedza!
    Ja to tylko jestem przez niego obsliniona i obrzygana :/
    Natomiast mój mąż zwykle kupki łapie na sobie... :bigsmile:


    Raz za to porządnie, więc teraz uważam i się asekuruję :wink:
    Obsrała mnie prosto w twarz, więc tego... Byłam usrana od czubka głowy po spodnie do kolan :devil:
    Obśliniona jestem również, a wczoraj Gabryśce się ulało z przejedzenia prosto na moją świeżo wypraną bluzkę. Życie... :smile:
    --
  3.  permalink
    vitani_82: Obśliniona jestem również, a wczoraj Gabryśce się ulało z przejedzenia prosto na moją świeżo wypraną bluzkę. Życie... :smile:


    My z moja mama mamy co chwile pralke pełno ale nie tylko ubran Franka tylko naszych przede wszytskim bo co chwila ulewa..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 9th 2012 zmieniony
     permalink
    chloe28: dzieki za odp, u nas tez chyba Infanrix , ona nie zawiera merkurego sparwdzilam sobie na stronce dzieki wielkie


    Aż sprawdziłam, czy coś się przypadkiem nie zmieniło. TU obowiązujący kalendarz szczepień, z którego wynika, że jak i wcześniej niemowlaki szczepi się szczepionką DTP, a DTPa dopiero 6-latki. Refundowana szczepionka DTP produkowana przez Biomed Kraków zawiera rtęć i krztusiec nieoczyszczony.
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Mnie już Kuba obsikał pierwszego dnia w szpitalu:bigsmile: Trzeba było zobaczyć moją minę:shocked: No i musiałam zaraz się przebrać, bo cała koszula w sikach:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Talka wystawiaj ja na słonko przez okno (łap każdy promyk słońca - wiem ze o nie teraz cieżko :sad: ale dzieki takiej foto terapii szybciej żółtaczka pójdzie
    --
  4.  permalink
    Agunia05: Talka wystawiaj ja na słonko przez okno (łap każdy promyk słońca - wiem ze o nie teraz cieżko :sad: ale dzieki takiej foto terapii szybciej żółtaczka pójdzie


    Dokladnie, nam też połozna to radziłam.
    Tylko ze w październiku to slonko jeszcze mocno świeciło.
    Kladlam Frania na łózku przy oknie zawiazywalam mu oczeta opaską i sie opalał :smile:
    Tyle ze u nas i tak to nie pomogło :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Agunia05: Talka wystawiaj ja na słonko przez okno (łap każdy promyk słońca - wiem ze o nie teraz cieżko ale dzieki takiej foto terapii szybciej żółtaczka pójdzie

    O! Dzięki! No dziś u nas MEGA szaro, ale zapamiętam! :)
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    ja mojego karmię na siedząco bo innej rady nie mam w tej frejce:confused:
    mam nadzieje że mu nie zaszkodzę...
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    morela1: ja mojego karmię na siedząco bo innej rady nie mam w tej frejce

    eeee, trochę nie rozumiem:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 9th 2012 zmieniony
     permalink
    morela1: mam nadzieje że mu nie zaszkodzę...


    myślę, ze nic mu nie będzie :smile:
    moja jest karmiona pod górkę i czasami jak nie chce leżeć to ja też jakby siadam a ona siedzi na mnie okrakiem i nic jej się nie dzieje :wink:


    a w ogóle to wiem, że nieładnie się chwalić, ale MUSZĘ kurde no ! :cool:

    jest godzina prawie 14-sta a moje dziecko od 8-smej rano LEŻY NA PODŁODZE na rozłożonym kocyku ! :shocked::shocked::shocked:
    sześć godzin !! :cool:
    miała 4 przerwy - 2 na karmienie i 2 na zmianę pieluchy
    a tak to leży, bawi się, gada i w ogole
    i nie śpi [raz przysneła na chwilę na brzuchu] ale nawet jej nie usypiam skoro taka grzeczna :smile:

    nawet nie wiecie dziewczyny jakie to uczucie MIEĆ WOLNE RĘCE po raz pierwszy od 6 tygodni !! :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    oby jej to zostało ! :D
    ale chyba zostanie bo wg mnie przekonała się, że o wiele ciekawiej jest na podłodze a nie u mamy gdzie ma skrępowane ruchy jakby nie było :D
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    myszerej: Chyba najpierw powinien nauczyć się obracać z pleców na brzuszek nie? Na razie czasem wychodzi mu obrócenie się z pleców na bok. Ale na brzuszek jeszcze mu się nie udało. W ogóle nie wiem czy mam z nim jakoś to ćwiczyć, czy zostawić wszystko naturze? :confused:

    nightingale_84: Agunia chyba ostatnio pisała jak to dzieciaczki maja siadac.. ale na pewno nie tak.

    ja pamiętam co Agunia pisała! :rasta:
    no więc malec ma przede wszystkim siadać sam, bez naszej pomocy. tzn musi umieć sie turlać i podnosząc sie bokiem na rączce siadać. czy jakoś tak :wink:
    a w ogóle to jak chcemy przyspieszyć rozwój dziecka, to powinno jak najwięcej na podłodze urzędować, nie w leżaczkach, chodzikach czy kojcach. wtedy podobno najszybciej robi postępy.
    Sabakuma: Martwię się że coś jest nie tak z tym moim pokarmem.

    Saba, moim zdaniem nie ma co sie martwić. Nawet inme dlatego to mówie, że Marysia wali kupy zielone non stop, bo bierze żelazo.
    Ale po prostu kupy powinny nas niepokoić, jeśli jest w nich śluz lub krew.
    a poza tym, to mogą być od żółtych po ciemnobrązowe.
    tak więc luzik, bejbe, bo nic innego na te zielone kupy od lekarza byś nie usłyszała.
    morela1: ja mojego karmię na siedząco bo innej rady nie mam w tej frejce:confused:
    mam nadzieje że mu nie zaszkodzę...

    nie wiem jak bardzo karmisz na siedząco. Czy Mały cały cięźżar ma na pupie? bo wtedy to nie za dobrze. może da się go troszkę chociaż pod skosem, żeby ciężar rozłożyc tez na plecko?
    ja Marysię zawsze karmię w pozycji pólsiedzącej/półlezącej, bo inaczej to by jej się chyba mleko oczami lało i ksztusiłaby się co chwila.
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    myszerej: eeee, trochę nie rozumiem

    mysza bo on teraz nosi tą poduszkę frejki między nogami i dobrze jest mi go karmić jak siedzi mi na kolanach brzuch do brzucha , wtedy ładnie łapie pierś i nie ulewa!a ma tak szeroko nogi rozstawione że bez niczego ma je na moich biodrach...
    na leżąco nie ma szans bo się na bok nie przekręci ani bokiem do cyca na rękach bo mu nózke ściskam ...
    jedynie wyjście jak siedzi...
    wiem że ma jeszcze słaby kręgosłup , no ale co zrobie...
    TEORKA: sześć godzin !!

    TEO ty szczęsciaro!!!!
    mój po kilku minutach by się żalił czego jest sam!:devil:
    --
  5.  permalink
    TEORKA: nawet nie wiecie dziewczyny jakie to uczucie MIEĆ WOLNE RĘCE po raz pierwszy od 6 tygodni !! :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:


    Ja dalej nie wiem jak to jest..
    I czuje ze predko sie nie dowiem.
    Franio jest zbyt towarzyski zeby samemu leżęc.. ewentualnie 30min potem juz ktos musi z im przeciez rozmawiac bo jak na złosć zabawki nic nie mowia..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Magdalena: a w ogóle to jak chcemy przyspieszyć rozwój dziecka, to powinno jak najwięcej na podłodze urzędować, nie w leżaczkach, chodzikach czy kojcach. wtedy podobno najszybciej robi postępy.

    To prawda. Witek bardzo dużo czasu spędzał na podłodze i bardzo szybko zaczął czołgać się, raczkować, teraz próbuje chodzić przy pchaczu.
    :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    morelko a próbowałaś go karmić w pozycji "pod pachą"? ja tak próbowałam, jak mała była w szelkach Pavlika (w sumie 12 tygodni)...
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    A u nas chyba skok, no bo co innego?> Mery skończyła 5 tygodni i szlag trafił piękny rytm dnia, który sobie wcześniej ustaliła.
    Dziś w nocy jak obudziła się na jedzenie o 2.30 to usnęła dopiero o 5!!! Myślałam, ze mnie trafi. Ostatnią godzińę to juz ryczałam razem z nią z bólu kregosłupa i ze zmęczenia.
    co prawda budzi ją zalegający w przełyku strawiony pokarm, to epwnie nic przyjemnego,
    ale ewidentnie jest niespokojna jakby z nadmiaru wrażeń, bo widze, że jest coraz bardziej kumata.
    a dzisiaj mamy pierwszą rehabilitację, to już widze, co będzie w nocy....:confused:
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    morelko a próbowałaś go karmić w pozycji "pod pachą"?

    yyyy nie próbowałam
    pomysł niezły :wink:
    będę próbowała go tak przystawiać
    ale wiem że nieraz nie wypali bo jak on chce jeść to w tej sekundzie
    a ja zanim poukładam sobie tron z poduszek dla niego to chwile to potrwa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 9th 2012 zmieniony
     permalink
    MORELA moja je dokładnie tak samo z tym, że ja bardziej leżę niż siedzę...
    może spróbuj bardziej się położyć zamiast tak siedzieć prosto ?
    no i moja Ninka nóżki ma inaczej z przyczyn oczywistych :smile:
    i nie dość, że nic jej nie jest to jeszcze brzuszek nie boli :D


    nightingale_84: Franio jest zbyt towarzyski zeby samemu leżęc.. ewentualnie 30min potem juz ktos musi z im przeciez rozmawiac bo jak na złosć zabawki nic nie mowia..


    no moja co jakiś czas też przymarudziła, więc się koło niej kładłam [ale nie musiałam brać na ręce :D] i pogadałam i przestawała marudzić zawieszając się na innej zabawce :smile:

    Jezu jaka ja jestem szczęśliwa, że mi dziecko z tego rączkowania wyrasta ! :smile:
    tzn taką mam nadzieję, ale 6, 5 godzin na kocyku to raczej nie przypadek skoro wcześniej ani 5 minut nigdzie nie uleżała bo zaraz był mega wrzask....


    po 6,5 godzinach leżenia zaczęła popłakiwać, wzięłam więc na ręce, wtulila się i po 5 minutach już spała i śpi nadal :wink:



    Magdalena: A u nas chyba skok, no bo co innego?> Mery skończyła 5 tygodni i szlag trafił piękny rytm dnia, który sobie wcześniej ustaliła.



    Madzia u nas w dniu, kiedy Nina skończyła 5t2d szlag wszystko trafił :confused:
    nie tylko rytm ale i wszystko :P
    ale skok za parę dni minie :)
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Night
    "Ehh.. nie wiem czy u nas czasem nie zaczyna sie ten skok co trwa 4 tygodni!!!!
    Jak tam to chyba zeświruje!
    Tak już pieknie mielismy ustalony nocny rytm ze spanie to teraz Franiowi sie odwidziało..
    Co prawda idzie spać o 20 tak jak zwykle ale o 21 przypomina sobie, że przecież można jeszcze się pobawić, pozwiedzac mieszkanie, cos ewentualnie przekąsić..
    Dopiero koło 23-24 decyduje się usnać..
    A godzinę arszenikową ma mniej wiecej co 2h.."

    Powiem Ci Night, że mnie pocieszyłaś, bo już myślałam, że tylko moje dziecko tak ma:confused: U nas trwa to już dwa tygodnie ale jest coraz gorzej. Cały rytm dnia i nocy szlag trafił. Janek przesypiał już 9 godzin, a teraz budzi się co 2-3 godziny jak noworodek. Cały dzień wisi na cycu, a do tego nasiliły się problemy brzuszkowe. Ręce opadają.. Do tego byliśmy dzisiaj na szczepieniu. Ehh..
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    a tak mówią, że po 3-cim miesiącu jest lepiej.... :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    i nie dość, że nic jej nie jest to jeszcze brzuszek nie boli :D

    no dokładnie mój takim sposobem w ogóle nie ulewa a odbija ładniej niż nie jeden chłop !:bigsmile:
    Madzia u nas w dniu, kiedy Nina skończyła 5t2d szlag wszystko trafił

    u mnie po szczepieniu się wszyyystko pozmieniało...
    a za chwilę czeka nas drugie... aż się boje
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    TEORKA: a tak mówią, że po 3-cim miesiącu jest lepiej.... :shocked:


    Jest lepiej, chyba że dziecko ma skok. A że skoki długo trwają (nie dni a tygodnie), to wcale nie jest lepiej:devil::devil::devil::devil:
    Dla przypomnienia.... sporo tego czarnego....

    null
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Zgadza się. Janek jest właśnie w środku najdłuższego skoku, psia mać
    --
  6.  permalink
    No A Franio na poczatku.. a juz marudzi bardziej niz zwykle co dopiero jak bedzie w srodku..
    O mamusiu..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Josaris: Aż sprawdziłam, czy coś się przypadkiem nie zmieniło. TU obowiązujący kalendarz szczepień, z którego wynika, że jak i wcześniej niemowlaki szczepi się szczepionką DTP, a DTPa dopiero 6-latki. Refundowana szczepionka DTP produkowana przez Biomed Kraków zawiera rtęć i krztusiec nieoczyszczony.


    no widzisz to moze w Pl inaczej, ja sparwdzilam na stronkach tutaj (sorki nie mma pojecia jak dodac link
    http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/pinkbook/downloads/appendices/B/excipient-table-2.pdf
    http://www.vaccinesafety.edu/thi-table.htm#*#*

    wiec my szczepimy DTaP/IPV/Hib Pentacel (producent Sanofi Pasteur)i ona nie zawiera nawet sladowych ilosci merkurego znaczy sie thimerosalu
    :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    o matko !
    nieźle z tymi skokami :confused::cool:
    a moja pipka mocno na nie wrażliwa więc jak się zacznie ten najdłuższy to ja oszaleję :devil::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Magdalena: no więc malec ma przede wszystkim siadać sam, bez naszej pomocy. tzn musi umieć sie turlać i podnosząc sie bokiem na rączce siadać. czy jakoś tak :wink:
    a w ogóle to jak chcemy przyspieszyć rozwój dziecka, to powinno jak najwięcej na podłodze urzędować, nie w leżaczkach, chodzikach czy kojcach. wtedy podobno najszybciej robi postępy.


    tak tak
    dlatego nie mge sluchac jak ktos gada : a moj synek/corunia to sam/a juz siedzi;) (ale tylko jak go/ja posadza!:devil::devil::devil: (to tak jak z "chodzeniem"- ze chodzi ale za raczki, sorry ale co to za chodzenie? a parwda jest ze takie dzieci czesto same pozniej zaczynaja chodzic, szczegolnie jka uzywano chodzika bo dziecko nie czuje sie zabezpieczone bez tego chodzika..
    ja mojego starszaka parktycznie nie sadzalam,sam zaczal z pozycji lezacej wlasnie boczkiem sie podginac opierac raczka i siadal
    nigdy nie mielismy bujaczka i zastanawiam sie dlaczego go kupilam przy teraz drugim dziecku? no ale staram sie uzywac w wyjatkowych sytuacjach tylko:wink:
    przy pierwszym dziecku to bylo tak ze tylko i wylacznie podloga, kupilismy potem takie piankowe puzzle duuuze (dobrze,ze ich nie wywalilam hahhaha)zeby izolacja byla od ziemi i jazda non stop na ziemi mial frajde nie z tej ziemi:bigsmile:
    zadnych chodzikow, ZADNEGO PROWADZANIA ZA RECE!!!!!, sam wstal i zaczal chodzi majac 10 miesiecy:bigsmile: potem wspinaczka itp
    ale zaczal raczkowac (wczesniej tylko czolganko haha)chyba dosc pozno mial 7-8 miesiecy,ciesze sie,ze raczkowal bo to swietnie dziala na polkule mozgowe- pieknie mozg jest stymulowany:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    aneta01: Zgadza się. Janek jest właśnie w środku najdłuższego skoku, psia mać

    tym 12 tygodni? ten podobno jest najdluzszy, chociaz cholera wie; ja narazie nie narzekalam na skok 5 tygodni, jeden dzien non stop na cycu
    a ten 9 tyg to marudzenie -tulenie-duuuzo spania jakos 2 dni..
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    morela1: u mnie po szczepieniu się wszyyystko pozmieniało...
    a za chwilę czeka nas drugie... aż się boje


    moze sie znowu "odmieni" i bedzie git:cool::cool::cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    chloe28: tym 12 tygodni? ten podobno jest najdluzszy, chociaz cholera wie;


    najdłuższy jest chyba ten od 15 do 19-go tygodnia :D
    z resztą zobacz sama ile tam czarnego wtedy :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Alien: Dla przypomnienia.... sporo tego czarnego....


    No i u nas skok...:neutral:

    Jeezzzzzzzzzzzzzzzzzzzuuuuu jaka my mamy od wczoraj marude to glowa mala...
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    TEORKA: najdłuższy jest chyba ten od 15 do 19-go tygodnia :D

    O właśnie tego..
    Na szczepieniu poprosiłam lekarza, żeby dał coś dla małego, gdyby go w nocy bolał brzuch i będziemy dzisiaj stosować czopki Viburcol.
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Mamusie trzymiesięczniaków jaki rozmiar obecnie noszą wasze maluchy? zastanawiam się nad jedną aukcją na allegro z letnimi ciuszkami, ale nie wiem czy utrafię z rozmiarem :-/
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 9th 2012 zmieniony
     permalink
    gilese: Mamusie trzymiesięczniaków jaki rozmiar obecnie noszą wasze maluchy?


    moja "za chwilkę" trzymiesięczna nosi 62 cm :smile:
    ale to zależy jaki Ci się duży dzidziuś urodzi bo widzisz Talki ma 6 dni a już chodzi w 62 heheheheh :devil:
    także ja bym raczej chyba nie kupowała tak na wyrost :)



    JOLKA a Adaś który skok ma ?
    ten 8-9 tydzień ? :smile:



    moja Ninusia przespała bite 3 godziny po tych 6,5 godzinach aktywności a teraz znowu leży na ziemi :D
    już 45 minut :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    gilese: trzymiesięczniaków jaki rozmiar obecnie noszą wasze maluchy? zastanawiam się nad jedną aukcją na allegro z letnimi ciuszkami, ale nie wiem czy utrafię z rozmiarem :-/--

    Janek nosi teraz 68, a malutki był jak się urodził. Niektóre dzieci wskakują już w 74 ale myślę, że 68 będzie w sam raz:smile:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    SKOK???? Dziewczyny nie wiedziałam, że coś takiego jak SKOK u dzieci jest. Wychodzi na to, że jeszcze wiele do nauki przede mną.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    gilese: Mamusie trzymiesięczniaków jaki rozmiar obecnie noszą wasze maluchy?

    ledwo 74, zaraz wyciągam 80.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    sara32: Wychodzi na to, że jeszcze wiele do nauki przede mną.
    --

    tak.. i tak przez jakieś 18 lat :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    gilese: Mamusie trzymiesięczniaków jaki rozmiar obecnie noszą wasze maluchy?


    Kubuś nosił 74. Teraz 74/80 i większe...
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Gośka powoli wyrasta z 62
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie czy przez pierwsze tygodnie też nie odczuwałyście zmęczenia, no ja jestem jak jakiś Robocop, dzisiaj spałam 4 godziny i w ciągu dnia jak mały spał nie położyłam się nawet na chwilę tylko prałam, sprzątałam itp. i tak dzień w dzień, czasem prześpię 6 godzin ale wiadomo że z pobudkami a to nie to samo co 6 godzin ciągiem. Zawsze bałam się tego braku snu bo straszny spioch zemnie a tu póki co "LUZIK" :bigsmile:
    --
  7.  permalink
    U nas Francio tez wyrasta z 62.. 68 jest ciut za duze ale poki co luzy mu nie przeszkadzaja.
    A urdził sie stosunkowo mały :smile:
    -- // //
  8.  permalink
    Krzysiu 74 nosi - na długość akurat, tylko trzy razy za szerokie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Dzięki wam wszystkim, widzę że rozrzut od 62-80 nawet... i chyba zrezygnuję z takich odległych zakupów, ciężko utrafić z rozmiarem, będę z małym siedzieć w domu i na allegro polować po porodzie raczej, a jak wcześniej zrobi się bardzo gorąco to będę zakładać pieluszkę i bodziak i wystarczy :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    gilese: widzę że rozrzut od 62-80 nawet... i chyba zrezygnuję z takich odległych zakupów, ciężko utrafić z rozmiarem


    no dlatego właśnie Ci odradzałam bo sama widzisz :smile:
    a takich fajnych okazji na Allegro jest cały czas pełno więc za pół roku też fajne ciuszki upolujesz :smile:



    sara32: Dziewczyny mam pytanie czy przez pierwsze tygodnie też nie odczuwałyście zmęczenia, no ja jestem jak jakiś Robocop, dzisiaj spałam 4 godziny i w ciągu dnia jak mały spał nie położyłam się nawet na chwilę tylko prałam, sprzątałam itp. i tak dzień w dzień, czasem prześpię 6 godzin ale wiadomo że z pobudkami a to nie to samo co 6 godzin ciągiem. Zawsze bałam się tego braku snu bo straszny spioch zemnie a tu póki co "LUZIK" :bigsmile:


    ja mam tak do dzisiaj :wink:
    chodzę spać ok 23 - 24 a wstaję o 6-7 i w dzień nie śpię [ani się nie kładę] :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 9th 2012 zmieniony
     permalink
    mój nosi już duuużo ciuszków 74 :smile:
    a dziś chciałam sprawdzić ile mój mały potrafi zjeść
    i tak:
    najpierw ściągłam mu 110 ml zjadł 90ml
    po pól godz reszte...czyli 20ml
    godz przerwy i był cyc(tu nie wiem ile wydoił)
    za 45 min ściągłam mleka jak spał i zjadł 150ml
    i półtora godz przerwy po czym znów cyc(krótko)
    i śpi :wink:

    dobrze że tak sprawdziłam:bigsmile:
    byłam w szoku jak naraz zjadł 150ml ...:shocked:

    260ml i dwa razy cyc w niecałe 5 godz:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 9th 2012
     permalink
    Morelko, a pamietasz jak dziwilas sie, ze Wiki na raz wypija 160 ml ?!?! to wcale nie jest duzo :D dochodzimy do 900 ml na dobe :) dlatego nie dziw sie, ze Oskar tyle wypija, w koncu to mezczyzna:D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.