Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    kate1: Co do terminu kiedy się go dostaje, to zależy od UM. U mnie był po tygodniu :)


    u mnie też jakoś tak :wink:

    o Talka dzięki za przypomnienie o tym becikowym !
    bo my dalej nie złożyliśmy wniosku hehehe :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talinka: a on przychodzi pocztą? :bigsmile:


    mój mąż musiał jechać do UM odebrać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    aa,ok :)
    czyli zadzwonią, że jest?
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Teo, wczoraj pytałam o dopajanie pediatrę. Dziecko karmione tylko piersią nie potrzebuje dopajania. W momencie rozszerzania diety, dopóki zupki je tylko na smak a nie są posiłkiem, niczym nie dopajać, w razie jakiegoś wielkiego dzwonu podać wodę; herbatki na razie nie ze względu na zęby (cukier), nawet jeśli jeszcze nie wyszły.
    --
  1.  permalink
    No to ja mam teraz pytanie.
    Jak to jest z tymi zaleceniami, ze po 4 miesiącu podawac jedną łyżeczkę kaszki dziennie?
    Rozumie ze to jest ok?
    -- // //
  2.  permalink
    Teo, ja nie dopajam. Ewa dostała wodę dopiero jak zaczęła jeść inne posiłki niż pierś.
    I zdecydowanie też jestem za przepajaniem wodą, a nie tymi granulowanymi słodzonymi herbatkami. Ewunia od początku dostawała wodę, dopiero jak była ciut starsza, to czasem, w ramach deserku, dawałam jej sok przecierowy. No i właśnie myślę, że dobrze zrobiłam, że mała wiedziała, że jak chce się pić, to się pije wodę.
    Koleżanka przepajała swoją córeczkę tymi granulowanymi herbatkami od początku, mała potem nie chciała pić wody, tylko właśnie te słodkie herbatki. Jak było lato, to wiadomo, dziecku chce się pić. Ewka potrafiła w ciągu godziny 0,5l wypić. Jak piła wodę, to spoko. Ale wolę nie liczyć, ile cukru byłoby w 0,5l granulowanej herbatki :neutral: Ja tam wychodzę z założenia, że mała jeszcze się słodkości naje, po co od małego wpychać w dzieci cukier??
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny, co do wcześniejszego rozszerzania diety, to muszą być ku temu przesłanki no i dziecko MUSI być gotowe. Ewa miała 4 miesiące jak zaczęła interesować się WSZYSTKIM co jemy, 4,5 miesiąca jak ogłosiła bunt cyckowo-mlekowy więc chcąc nie chcąc musiałam jej coś dawać do jedzenia innego niż mleko.
    Ale np Krzysia w ogóle nie interesuje jedzenie, widzę, że nie ma ani potrzeby, ani gotowości z jego strony na inne jedzonko. Więc będzie sam cyc tak długo jak mały będzie chciał. Może skusi się na coś innego jak będzie miał sześć miesięcy, może poczekamy do siedmiu- nie spieszy mi się.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    cerisecerise: może poczekamy do siedmiu- nie spieszy mi się.

    Też bym tak zrobiła, gdyby nie powrót do pracy właśnie. Tyle, że Milenka jak my jemy to widać po jej buzi, że język jej ucieka, więc gotowość jest na rzeczy.

    Night, nasza pediatra powiedziała, żebym podała Milence gluten dopiero jak skończy 6 miesięcy.
    --
  4.  permalink
    To widzę że dopiero sie zaczna jaja jak mi przyjdzie rozszrezac ta diete.
    Jedni tak, inni tak i bądż tu człowieku madry..

    A co do gotowości to jak to niby stwierdzić?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    aneta01: Mamusie karmiące piersią - czy czekałyście z wprowadzaniem nowych pokarmów do tych 6 miesięcy?


    Kuba do tej pory tylko cyc. Szczepienie i wizytę u pediatry mam na koniec stycznia, więc pewnie od wtedy będę wprowadzać.

    TEORKA: no i kurde zgłupiałam....


    Teo nie głupiej. Cyc wystarczy:smile:

    Talinka: ooo, no to zobaczymy. od położnej, na karteczce dostałam info, że po miesiącu....


    Do miesiąca. Tyle czasu ma urząd. U nas chyba pocztą przyszedł po tygodniu, dwóch. Może to od urzędu zależy.

    TEORKA: bo my dalej nie złożyliśmy wniosku hehehe :devil:


    Ja już dawno odebrałam. Kasa się przydaje zawsze :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    chloe28: patrzylas ile maja kalorii?

    wolę żyć w błogiej nieświadomości... staram się nie jeść ich za dużo. Zresztą czytałam ,że Anja Rubik je je jako przekąskę i jakoś jej nie zaszkodziły he he :wink:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Mam pytanie jakie jogurty i kefiry dawałyście swoim dzieciom??? Tylko te Bobovity i Hippa ??? Zastanawiam się czy mogę dawać Wojtkowi "normalne".
    -- [/url][/url][/url]
  5.  permalink
    A ja zważyłam właśnie mojego chudzielca - po karmieniu wyszło 5,5 kg :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    Goma: Mam pytanie jakie jogurty i kefiry dawałyście swoim dzieciom??? Tylko te Bobovity i Hippa ??? Zastanawiam się czy mogę dawać Wojtkowi "normalne"

    Ewka jadła normalne jogurty naturalne- albo Pilos albo Bakomy, do dzisiaj się nimi zajada. Zawsze wsuwa tylko jogurt naturalny- kiedyś dołożyłam jej owocków, to co do jednego wydłubała i dopiero jogurt zjadła :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Night:
    A oto sygnały wskazujące, że maluch dorósł już do rozszerzenia diety:


    zwiększona liczba karmień niezwiązana z ząbkowaniem lub chorobą,

    zainteresowanie jedzeniem spożywanym przez innych członków rodziny,

    umiejętność siedzenia,

    zdolność do brania jedzenia w ręce i wkładania do buzi.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    TEORKA: HYDRAZINE a jak jest z tym dopajaniem dziecka cyckowego ?


    Nie dopajałam, dopóki była tylko na piersi. Nie ma potrzeby, naprawdę. Raz spanikowałam, jak były u nas duże upały i chciałam dać jej wody, ale nie miała ochoty. Wtedy po prostu przystawiałam bardzo często, piła krótko - gasiła pragnienie. Jak zobaczyłam, jak to moje mleko w upały wyglądało, to się uspokoiłam - dostosowało się składem do temperatury, prawie przezroczyste, wodniste. W sam raz na taką pogodę.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Goma: Mam pytanie jakie jogurty i kefiry dawałyście swoim dzieciom??? Tylko te Bobovity i Hippa ??? Zastanawiam się czy mogę dawać Wojtkowi "normalne".


    Akurat te typowo dla dzieci są słodkie w cholerę, nie wiadomo po co :confused: To już lepszy jest zwykły jogurt naturalny.
  7.  permalink
    kate1: Night:
    A oto sygnały wskazujące, że maluch dorósł już do rozszerzenia diety:


    Ooo dziękuje bardzo :smile:
    To u nas 2/4 są :smile:

    Aaa apropo ząbkowania, czy po dziąsełkach to jakoś widać?
    Bo Franio tak slini się przeokropnie plus jak wkłada sobie piasteczki do buzi albo grzchotki i nie cumka tylko własnie tak przygryza, wiem bo raz na swoim palcu srawdziłam :smile: dziasełka jakos nie wyglądają na opuchniete wiec stąd moje pytanie czy jeszcze jakieś inne oznaki są?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorshe24
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Dziewczyny polecam Wam muzykę bobasa- jest rewelacyjna!!!!!!!!


    http://rapidshare.com/files/107872050/Muzyka _Bobasa_1_-_Lovley_Baby_1.rar

    http://rapidshare.com/files/107872001/Muzyka _Bobasa_2_-_Lovley_Baby_2.rar

    http://rapidshare.com/files/107914530/Muzyka _Bobasa_3_-_Lovley_Baby_3.rar

    http://rapidshare.com/files/107874710/Klasyk a_Bobasa_-_Lovley_Baby_Clasik_Baby.rar

    http://rapidshare.com/files/107915339/Ko_ysa nki_Bobasa_-Lovely_Sleepy_Baby.rar
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    magdalena
    właśnie piję duzo mleka 1 l dziennie lub mniej troche...
    mój tez night sie tak slini i rusza sobie reke w buzi jak by go tak swiedziało i przygryza...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Dziewczyny - ile kup dziennie powinien robić noworodek? Młoda sika jak najęta, ale kupa to jedna w nocy się zdarza... nie powinno być więcej?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talko cyckowe dziecko może robić co pierdzioch kleksa ale i może nie robić kilka dni nic Nie ma reguł
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012 zmieniony
     permalink
    oo, dzięki :P
    bo jak ona w nocy kupę walnie to po same plecy, a w dzień tylko piardu piardu :bigsmile: na szczęście już się tak nie pręży jak w szpitalu :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talinka u nas z wnioskiem dostaje się karteczkę na jaki nr konta bankowego ma iść przelew za becikowe
    Teo - to pamiętaj że teraz od nowego roku wymagane jest zaświadczenie od lekarza że byłaś pod jego opieką w każdym trymestrze ciąży , czy jakoś tak - wiem że się coś pozmieniało jeśli chodzi o zaświadczenia
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    mareza: Teo - to pamiętaj że teraz od nowego roku wymagane jest zaświadczenie od lekarza że byłaś pod jego opieką w każdym trymestrze ciąży , czy jakoś tak - wiem że się coś pozmieniało jeśli chodzi o zaświadczenia

    A nie, że było się przed 10tc? Tak mi położna mówiła wczoraj
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talinka gratuluję dzidziusia ;D
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    dzięki zabka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talinka

    Zmiany w becikowym w 2012 r.
    Od stycznia 2012 r. zmienią się przepisy.

    Obecnie wystarczy, że do wniosku dołączy się zaświadczenie, że matka dziecka w czasie ciąży miała przynajmniej jedno badanie przeprowadzone przez ginekologa lub położną. Musi na nim być imię i nazwisko osoby, która je wystawiła i pieczątka.

    Pamiętaj ! Zaświadczenie nie musi być na specjalnym druku. Może to być zwykłe pismo.

    Od 2012 r. się to zmieni.

    Wraz z wnioskiem trzeba będzie złożyć zaświadczenie, że matka dziecka przez cały okres ciąży pozostawała pod opieką medyczną. Potwierdzić ma to zaświadczenie, które będzie wystawione przez lekarza lub położną.

    Pamiętaj ! Pierwsze badanie, które jest wymagane do becikowego powinno być przeprowadzone przed upływem 10. tygodnia ciąży, a następnie muszą być robione w każdym kolejnym trymestrze.

    Zaświadczenie (kolejna zmiana) będzie musiało być wydane zgodnie ze wzorem określonym przez ministerstwo zdrowia.

    Uwaga!: Zmiany wejdą w życie od stycznia 2012 r., ale obejmą już wszystkie matki, które po 31 grudnia 2011 r. będą się ubiegać o powyższe świadczenia bez względu na datę zajścia w ciąże czy też datę urodzenia dziecka. Przepisy nie przewidują tutaj żadnych wyjątków.

    Dla przykładu: kobieta urodziła dziecko w 2011 r., ale z wnioskiem o becikowe wystąpi w 2012 r. - będzie ona podlegała już nowym, bardziej rygorystycznym przepisom.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Aaa, dzięki :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    morela1: właśnie piję duzo mleka 1 l dziennie lub mniej troche...

    O rany rany, to dużo!

    TALKA u nas do becikowego nie byl potrzebny pesel Małej. Po prostu podawalo sie pesel mamy dziecka.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    O, no to muszę zapytać w MOPSie w takim bądź razie. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    a takie jeszcze głupie pytanie mam : zapisujecie sobie o której i ile czasu jadły Wasze Maluszki czy tak "na oko" ? Ja sobie muszę zapisywać, bo zupełnie zapominam o której Młoda jadła :shocked::shocked: a później nie wiem czy już minęły te 3 godziny czy jadła minimum 100 min/dobę itd :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 10th 2012 zmieniony
     permalink
    talinka nie musi minąc 3 godz byś małą znów zaczeła karmić
    karm na rządanie , po córci zobaczysz kiedy głodna...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Położna kazała często przystawiać.... w szpitalu mówili, żebym raczej nie przekraczała tych 3 godzin....
    ale dziś np. Mała jadła po 6, a teraz dopiero po 11 :shocked: i tylko po 10 minut :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    to długo ci nie jadła
    jak mój był taki mały to jadł co godz dwie ...
    nigdy nie miał takiej przerwy długiej...
    przystawiaj ją częściej bo teraz jak piszesz nie jadła 5 godz :shocked:
    to za długo dla takiego maluszka
    wydaje mi się...
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talinka: zapisujecie sobie o której i ile czasu jadły Wasze Maluszki czy tak "na oko"


    Ja nie zapisywałam. Raz tylko zliczyłam sobie czas i ilość karmień w 1 dobie. Karm na żądanie:smile: a będzie dobrze :smile:
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Ja zapisywałam wszystko przez pierwszy miesiąc, inaczej bym zginęła :smile:

    Wg schematu z kalendarzyka Brioko jest fajnie wg mnie:

    Godzina rozpoczęcia karmienia
    Ilośc minut karmienia piersią lewą
    Ilośc minut karmienia piersią prawą
    Ilość wypita z butelki
    Pieluszka - kupka
    Pieluszka - siusiu
    Godzina rozpoczęcia snu
    Godzina pobudki
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talinka: ale dziś np. Mała jadła po 6, a teraz dopiero po 11 :shocked: i tylko po 10 minut :shocked:


    Talka a ona nie ma żółtaczki przypadkiem?
    U nas Wojtek jak miał żółtaczkę to mógł tylko spać i nic go nie interesowało...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    kate1: Wg schematu z kalendarzyka Brioko jest fajnie wg mnie:Godzina rozpoczęcia karmieniaIlośc minut karmienia piersią lewąIlośc minut karmienia piersią prawąIlość wypita z butelkiPieluszka - kupkaPieluszka - siusiuGodzina rozpoczęcia snuGodzina pobudki

    o, a który to kalendarzyk? szukałam jakiegoś na brioko i w żadnym nie mogłam tego znaleźć :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    mój do teraz nigdy nie miał 5 godzinnej przerwy między karmieniami...
    nawet w nocy max 4 ,5 godz...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Talka a ona nie ma żółtaczki przypadkiem?

    No ma, ma. Mam ją obserwować. I w sumie do tej pory trzymała te przerwy co 2-3 godziny. Dziś mi tak zasnęła na te 5 :shocked:
    Zobaczymy jak się dalej sytuacja rozwinie.... może trzeba będzie wcześniej do tego pediatry iść....
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talka ale to możesz sobie zrobić sama tańsza wersję kalendarzyka brioko - my mamy zwykły kalendarz i notujemy godziny posiłków , ilośc wypitego mleka , kupki i leki - bo inaczej to już byśmy dawno zginęli :-)
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talinka: który to kalendarzyk?

    Dzienniczek karmienia maluszka, ale wg mnie szkoda wydawać na niego pieniędzy. Można samemu machnąć tabelkę w zeszycie :)
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Ja zaczelam zapisywac jak Wiki przeszla na butelke, zeby nie jadla za czesto, bo w koncu mm jest "ciezkostrawne" a nie chcialam zeby ja bolal brzuszek. Zapisuje sobie godzine, ilosc wypitych ml, jesli jest kupa to stawiam+ przy danej godzinie i zapisuje sobie drzemki, od ktorej do ktorej. I od razu wiem, ze jak do poludnia nie ma kupy, to potem bedzie wielki ryk. Najlepiej jest jak sa 2-3 kupy na dzien i 3 drzemki godzinne, wtedy Wiki jest pogodna i nic ja nie boli.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Talka, jak ma żółtaczkę, to stanowczo za długie są te przerwy. Na pewno jest przez to ospała i dlatego się nie domaga częściej.

    Co do notatek - notowałam krótko kiedy i jak długo młoda jadła, ale szybko przestałam, jak się okazało, że dobrze przybiera, to uznałam, że nie ma sensu.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    kate1: Dzienniczek karmienia maluszka, ale wg mnie szkoda wydawać na niego pieniędzy. Można samemu machnąć tabelkę w zeszycie :)

    Teraz w natłoku przeprowadzki nie mam głowy do malowania tabelek, he he :D
    Zamówiłam sobie, leń ze mnie :bigsmile:

    Dobra, idę do Małej, bo coś kwili :wink:
    Dzięki za pomoc!
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talinka: I w sumie do tej pory trzymała te przerwy co 2-3 godziny. Dziś mi tak zasnęła na te 5 :shocked:


    Obserwuj Talinko córę. Jak to jednorazowe takie dłuższe spanie, to ja bym nie panikowała.
    A i pamiętaj że karmienie na żądanie jest zazwyczaj na żądanie dziecka, ale też czasem na żądanie matki :smile:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    hydrazine: Talka, jak ma żółtaczkę, to stanowczo za długie są te przerwy. Na pewno jest przez to ospała i dlatego się nie domaga częściej.

    To była na razie jedna taka. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talinka:
    Teraz w natłoku przeprowadzki nie mam głowy do malowania tabelek, he he :D
    Zamówiłam sobie, leń ze mnie :bigsmile:

    Ooo przeprowadzacie się?
    Zdradzisz jakieś szczegóły?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 10th 2012
     permalink
    Talinka: Mała jadła po 6, a teraz dopiero po 11 :shocked: i tylko po 10 minut :shocked:

    Ona jest jeszcze malutka i ma nieunormowane pory jedzenia, może zwyczajnie pomyliła dzień z nocą :) spokojnie, jeśłi to jednorazowy wyczyn to nie ma co siać paniki. I jestem pewna, że wkrótce nie będziesz jej mogła odpędzić od cyca :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.