Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    O, to ok. Jutro się zorientuję jak to wygląda. Na razie znalazłam jednego lekarza prywatnie, który to wykonuje.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    tak nawiążę do terminów. Dostaliśmy skierowanie na rehabilitację z Tadkiem. Dziś zadzwoniłam do tego ośrodka wczesnej interwencji i co? Termin do naurologa mamy dopiero na 13 luty? A do tego czasu co ja mam z Tadkiem robić?:confused:
    Szlag by to trafił, że też w PL nie ma normalnie wizyt u lekarzy w jakiś normalnych terminach!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Noo! :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 11th 2012 zmieniony
     permalink
    nibriana: Myślę, że z tymi kwasami DHA to chwyt marketingowy. Chcą na nas zarobić. Mąż mi kupił femibion natal 2 i 55 zł na 30 dni :/ Wystarczy jeść ryby.


    DHA to nie zaden chwyt reklamowy dziewczyno!
    poczytaj troche literatury naukowej .
    a ze poszczegolne firmy"wyprzedzaja sie" w kreowaniu roznych -rzekomo-"lepszych kaspulek z Omega 3 to inna bajka;
    wcale nie trzeba kupowac tych najdrozszych aby byly najlpesze, chociaz fakt z norewskich ryb tran jest najlepszy (najmnije zanieczyszczony)

    Ale ja nie mam zamiaru nikogo przekonywac, tu nie chodzi tez o faszerowanie dziecka bo podawanie DHA to zadne faszerowanie
    nasi rodzice tez w szkolach brali tran-to jest to samo!

    zreszta chyba widac ze obecnie ludzie zyja dluzej niz kiedys? Obok postepu medycyny rowniez fakt,ze wiecej wiemy na temat zywienia czlowieka-co mu sluzy a co nie- no wiec to sparwia,ze mozemy cieszyc sie dlzuszym i "sparwniejszym" zyciem;

    Ja nikogo nie bede przekonywac, mi wystarczy wiedza na ten temat jaka mam i nie zalezy mi na tym aby "oswiecac" ludzi w tym temacie, ktorzy nie wykazuja inicjatywy w kierunku poszerzania swojego zakresu wiedzy

    Moge ewentualnie przytoczyc kilka artykulow na ten temat,referencji (jak znajde czas:devil::devil::devil::devil:
    to sobie poczytacie,ale mowie trezba byc najpierw zainteresowanym

    abortaW wlasnie o tym mowie, DHA obniza poziom cholesterolu we krwi to jest dowod naukowy; i to nie jest LEK naturalnie wystepujacy kwas tluszczowy ,ktorego (niestety!) nie ejstesmy w stanie sami wygenerowac;

    koniec, nie bede pisac juz na ten temat bo sie wkurze,za duzo wiem na ten temat
    :devil::devil::devil::devil:

    ps. a ryby nalezy jesc ale tluste morskie,dobrej jakosci CONAJMNIEJ 3 razy w tygodniu a i to mzoe byc za malo , dlatego suplementacja jest taka wazna
    jakbys mieszkala sobie w kraju srodziemnomorksim gdzie opychalabys sie rybami i owocami morza to moze i byloby ok,ale mieszlasz w Polsce gdzie pewnie tunczyka czy lososia nie jeszc 3-4 razy w tyg bo Cie na to nie stac wiem jaka jest polska rzeczywistosc
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Co do ceny ja w PL kupowałam właśnie linocomplex za niecałe 10 zł :)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    chloe28: abortaW wlasnie o tym mowie, DHA obniza poziom cholesterolu we krwi to jest dowod naukowy; i to nie jest LEK naturalnie wystepujacy kwas tluszczowy ,ktorego (niestety!) nie ejstesmy w stanie sami wygenerowac;


    Ale ja to wiem i widzę i po skórze i po wielu innych rzeczach jak korzystnie oddziałuje na cały organizm nnkt :)
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJan 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Ok Chloe mogę nie mieć racji :cool: Tylko irytuje mnie, że co chwila każą nam coś dodatkowo łykać. Jakoś mam wbite do głowy, że najlepsze są naturalne witaminy. Ale zdaję sobie też sprawę z tego, że żywność jest co raz gorszej jakości i dziś ten sam owoc zawiera mniej witamin niż ten sam owoc 50 lat temu (!). Tylko boję się, że dam się nakręcić na coś co nie jest mi potrzebne.
    Z innej beczki. Moja endokrynolog utyskiwała ostanio na ginekologów, że nie mówią o tym jak ważna jest suplementacja jodu. Nie tylko ze względu na tarczycę, bo są też badania mówiące, że dzieci, których mamy suplementowały jod rodza się z wyższym ilorazem inteligencji. Tak sobie sprawdziłąm jakie witaminy łykałam z Zuzią i się okazało, że bez jodu... nikt mi nie powiedział. Cud, że te moje problemy z tarczyca wyszły później.
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Mi chyba cudem udało się poumawiać maluchy w sensownych terminach do specjalistów i wszystko na nfz
    Jesteśmy po usg bioderek i wszystko gra i buczy - bioderka mamy na jedyneczkę :-) !!! kontrola 21 marca :-)
    Byliśmy tez u pediatry dzisiaj ze względu na przedłużający się katarek i pani doktor z ciekawości zważyła nasze bąble ...Zuzia 3840g ( w zeszły wtorek 3590g), Szymek 3500g (3110g)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Wklejam jeszcze raz bo moje pytanie gdzieś się zagubiło...



    Mam problem z lewą piersią. Mam wklęsłą brodawkę i od 2 dni Mały nie chce jej ssać. Próbowałam wyciągac brodawke laktatorem ale mały i tak się denerwował i nie chciał z niej jeść:cry: Karmiłam go prawą a dzisiaj się budzę a lewa pierś taka malutka:cry::cry::cry: Ściągnęłam z niej sporo mleka i mam nadzieję, że to pobudzi laktację i piers znowu się napełni. Miała któraś podobnie? Bo już się martwię że zaraz zaniknie mi pokarm albo inne licho:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Chloe masz swieta racje z NNKT !! Obecnie prawie wszystkie mleka modyfikowane zawieraja w swoim skladzie olej rybi, a producenci glosno mowia o jego wplywie na rozwoj mozgu i wzrok u niemowlat. Swietne rezulataty daje tez przy ADHD, Alzhaimerze.
    Dla mam starajacych sie o dziecko swietny jest Linocomplex Folic ( NNKT+kwas foliowy), dla karmiacych sam Linocomplex, dobry i tani!
    Co do witamin, ktore nie zawieraja jodu, to tylko Prenatal i Elevit go nie maja. Reszta ma w skladzie jod, w dawce od 100 do 150 Mikrogramow. Niestety kobiety w ciazy z chora tarczyca powinny byc pod opieka ginekologa-endokrynologa, mysle ze w kazdym wojewodztwie znajdzie sie taki. Oszczedza sie czas i pieniadze, a najwazniejsze jest sie pod dobra opieka. Wiem cos o tym bo sama mam Hashimoto i niedoczynnosc tarczycy i cala ciaze jezdzilam raz do gina raz do endo, myslalam ze mnie trafi. :// Oczywiscie prywatnie. Nastepna ciaze poprowadzi mi wlasnie gin-endo, juz sobie go upatrzylam :D
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    nibriana: Ok Chloe mogę nie mieć racji :cool: Tylko irytuje mnie, że co chwila każą nam coś dodatkowo łykać. Jakoś mam wbite do głowy, że najlepsze są naturalne witaminy


    no tu nie chodzi o racje, tylko ze widzisz tak jak Ciebie skreca ze masz cos lykac, tak mnie skreca jak ktos sobie nie zdaje sparwy jak wazne sa kwasy tluszczowe typu DHA w rozwoju naszego mozgu czy ochorny przed chorobami ukl krazenia; ale nie dziwie sie, ze osoba ktora "nie siedzi" w tym temacie , nie zdaje sobie z tego sprawy-ma prawo nie wiedziec;
    z witaminami sie zgodze, ale tak jak mowisz aby zapewnic sobie witaminy nalezy spozywac 5 porcji warzyw/owocow dziennie co czesto nie jest realne (szczegolnie u dzieci do lat 5)-dlatego rowniez rekomenduje sie aby takie dzieciaki spozywaly witaminy

    a DHA to nie witamina...
    to tak jak z kwasem foliowym, ktory jest np niezbedny do syntezy DNA w naszych komorkach (dlatego jest zalecany nie tylko kobietom w ciazy(tutaj ze wzgledu na zminimalizowanie ryzyka wystapienia wad cewy nerwowej u plodu- jak kw foliowy to "robi" nikt nie wie-ktos dostanie Nobla jak to odkryje)..
    dlatego wazne jest spozywanie brokulow/ zielonych warzyw czy grzybow ,ktore sa bogate w kwas foliowy;
    to latwiej spozywac niz te duza porcje ryb,ktore niestety sa drogie (szczegolnie jak ryba dobra- zjadac nalezy ten caly tluszczyk z tej rybki-to jest dobry tluszczyk)
    ja np jem ryby 2 razy w tyg srednio plus zcasem jakis losos wedzony czy makrelka, krewetki- ja po prostu kocham ryby i wszystko co morskie;ale sa osoby,ktore ryb nie cierpia (np moj M!) i fajnie jak takie osoby lykaja Omega 3/6
    ponadto udowodniono,ze swietnie dziala na pamiec (usuwajac cholesterol z zyl), i np naukowcy skupiaja sie nad dieta bogata w takie kwasy a np chorobami typu Alzheimer
    ja po prostu dbam o swoje serce i dlatego lykam Omega (Eye Q uzywam);
    dbam tez o optymalny rozwoj mozgu mojego dziecka dlatego bede mu je podawac jak przyjdzie czas
    ponadto Omega 3 (Omega 6 odwrotnie!-wcale nie ejst taki super;) lagodzi stany inflamacyjne i jest wskazaniem w chorobach watroby, czy cukrzycy..

    co jak co ale Omega 3 jest warte konsumpcji
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    carottka: Mam problem z lewą piersią. Mam wklęsłą brodawkę i od 2 dni Mały nie chce jej ssać. Próbowałam wyciągac brodawke laktatorem ale mały i tak się denerwował i nie chciał z niej jeść:cry: Karmiłam go prawą a dzisiaj się budzę a lewa pierś taka malutka:cry::cry::cry: Ściągnęłam z niej sporo mleka i mam nadzieję, że to pobudzi laktację i piers znowu się napełni. Miała któraś podobnie? Bo już się martwię że zaraz zaniknie mi pokarm albo inne licho:sad:
    --


    kochana przystawiaj go jak najczesciej do tej malej piersi, pokarm tak odrazu nie zaniknie.
    ja mialam taka jazde z wiekszym cyckiem (znaczy sie on norrmalnie jest wiekszy od prawego,ale terz produkcja mleka byla tam wieksza- bo Maly zasypial na noc przy niej-wiec wiecej byla ssana..sta wieksza produkcja)- no wiec pzrystawialam czesciej, nawet 2 karmienia pod rzad i potem bylo ok
    kurcze nie wiem jak z ta brodawka:( moze ja jakos..podraznij? sa tez kapturki na wklesle brodawki widzialam takie w Bootsie carottka moze kup na te piers taki kapturek?
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    My dziś byliśmy na pierwszej wizycie mały przybrał 400g czyli cyce dają radę. Za 3 tygodnie idziemy na usg bioderek a za pierwsze szczepienie .
    Co do witamin ja mam wbite zalecenie w książeczce zdrowia dziecka że mam przyjmować witaminy z DHA, zresztą na ostatniej wizycie u mojej lekarki kiedy byłam w ciąży zaleciłam mi zmianę witamin na MumOmega .
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Sabakuma: My dziś byliśmy na pierwszej wizycie mały przybrał 400g czyli cyce dają radę


    :cheer::cheer::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    chloe - na brodawkę pomaga wyciągniecie jej laktatorem. Ale i tak Kuba nie w ogóle tego cyca :( Lewy cyc zawsze był mniejszy ale teraz tak to widać,że maskara. Prawa piers pełna a lewa taki flak... W piatek przychodzi polozna i zapytam ja o wszystko i juz sie martwie ze maly nie przybierze nic na wadze:sad:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Ależ się rozpisałyście;)
    Marezka, super, że dzieciaczki mają piękne biodra - jeden problem z głowy!
    --
    Carottko, a pytałaś w temacie o laktacji? Może tam uzyskasz jakąś podpowiedź? Kate pisała o sposobie z tłokiem od strzykawki, może spróbuj? U mnie też jedna pierś większa od drugiej i wyraźnie jedną dziecko bardziej preferuje ale nie poddaję się i karmię na przemian.
    --
    A propos suplementów - dzisiaj dokupiłam sobie wapń z wit. D3, bo przy moich ograniczonych możliwościach w spożywniu produktów mlecznych mogą zrobić się paskudne niedobory. Mały tak wszystko ze mnie wyjada, że zrobiła mi się strasznie sucha skóra - do kąpieli dolewam odrobinę oliwki, bo muszę się jakoś ratować.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Talinka: O, to ok. Jutro się zorientuję jak to wygląda

    Talinko, tylko sie nastaw, że niestety będzie to troche kosztowało. My płaciliśmy za wizyte + usg 270 xzł. to warunki warszawskie i najlepszy tutejszy spec, ale jednak. więc w okolicach 3 miast pewnie też z2 stówki może być.
    myszerej: że też w PL nie ma normalnie wizyt u lekarzy w jakiś normalnych terminach!

    Myszka, dlatego ja olałam z wcześniakiem państwowe wizyte. po pierwsze, bo nie miałam czasu czekac na audiencję, a o drugie, bo warunki były po prostu nieodpowiedni dla dziecka urodzonego 2 miesiące wczesniej. przeciagi, kolejki etc.
    no ale prywatne wizyty drogie. nam się udalo na kartę medyczną od męża z pracy wiekszość wizyt załatwić.

    Jak czytam o tym jodzie czy DHA to jeszcze bardziej wkuriwam sie na mojego ex-gina, kory mi kazał "wybrać sobie" witaminy. że to niby róznicy nie robi. no to wybrałam prenatal. i jak czytam, niezbyt szczęśliwie. Szlag by go, naprawdę, konował jeden. Niby taki cudowny uzdrowiciel niepłodnych, a kurnia nadawał sie tylko chyba do uzupełniania karty ciazy, bo nawet na usg wysyłał mnie do kogo innego. ughhh. sobie musiałam ulać:devil::devil::devil:
    to podsumowując tę dyskusję o DHA, co polecacie? ten Omega MED?
  1.  permalink
    Magdalena: to podsumowując tę dyskusję o DHA, co polecacie? ten Omega MED?


    Madziu ten OMEGA Med to sa tylko te nnkt, nie ma tam żadnych dodatkowych witamin.
    No i żeby była ta zalecana dawka, czyli te 500mg to trzeba łykać dwie tabletki.
    Niektóre preparaty witaminowe takie jak np Matruella Pharmaton zawierają DHA ale tylko 150mg.. więc i tak trza by coś wiecej.

    Ja zobacze może na ten Linocomplex bo jest znacznie tańszy niż ta Omega.
    -- // //
  2.  permalink
    Kurde ja się cieszę że nas w pracy mamy prywatna opieke medyczna.
    Ja na USG Franka zapisałałam na tydzień przed planowana wizyta.
    -- // //
  3.  permalink
    Myszka, dlatego ja olałam z wcześniakiem państwowe wizyte. po pierwsze, bo nie miałam czasu czekac na audiencję, a o drugie, bo warunki były po prostu nieodpowiedni dla dziecka urodzonego 2 miesiące wczesniej. przeciagi, kolejki etc.

    My zrobiliśmy dokładnie to samo. Nawet nie próbowałam państwowo. Neurolog, okulista, ortopeda- wszystko załatwiliśmy prywatnie. Kosztowało, ale mieliśmy pewność, że zajmuje się nami porządny specjalista. Przynajmniej jestem spokojna, mam do tych lekarzy zaufanie, sądzę, że o lepszych byłoby trudno.
    Ale wiecie co? Nawet i prywatnie była masakra z terminami. Jak próbowałam umówić się do neurologa drogą oficjalną, to kobitka z recepcji zaproponowała mi ewentualny termin za CZTERY miesiące!!! Ewentualny- bo grafik pani doktor niepotwierdzony :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    ja polecam linocomplex nnkt bo są to nnkt uzyskane z lnu więc pobawione ryzyka metali ciężkich do tego cenowo dobry bo za terapię miesięczną płaci się niecałe 10 zł
  4.  permalink
    Carottka- a może spróbuj karmić spod pachy, to maluch da się "oszukać"?
    --
  5.  permalink
    abortaW: ja polecam linocomplex nnkt bo są to nnkt uzyskane z lnu więc pobawione ryzyka metali ciężkich do tego cenowo dobry bo za terapię miesięczną płaci się niecałe 10 zł


    Ten Omega Med tak jak Jenny pisała sa z alg, no ale ten Linocomplex cenowo wygrywa :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    a no i w dwóch tabletkach dostarszczasz nnkt 700 mg
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    HA! Dal sie oszukac jak karmilam go "pod gorke":devil::devil::devil: i ciagnal 25 minut :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    U nas samo usg bioderek prywatnie jest od 45zł , 60zł, 70zł ...przynajmniej tam gdzie się dowiadywałam prywatnie - warunki łódzkie
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Magdalena: My płaciliśmy za wizyte + usg 270 xzł


    :shocked:
    Podkarpackie... bioderka same to 60zł, a za 80 mam bioderka+główka+brzuszek
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJan 11th 2012 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: No i żeby była ta zalecana dawka, czyli te 500mg to trzeba łykać dwie tabletki.
    Niektóre preparaty witaminowe takie jak np Matruella Pharmaton zawierają DHA ale tylko 150mg.. więc i tak trza by coś wiecej.


    Sprawdziłam witaminy które ja zażywam i spełniają wymagania 500mg. Podaję linka dla poczytania : http://www.mumomega.pl/twoja-mumomega/sklad
    Jeśli chodzi o cenę to około 50zł za 30kapsułek do tanich nie należy.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Talinka, u nas najlepiej usg dzieciom robi dr Damaszke. 50 zł chyba. W Stermedzie bioderka "w promocji" 70 zł.
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    coma ale już Ci pozwolił czymś smarować bliznę ?
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    A coś się dzieje z Twoją blizną, że musisz używać maści? Ja niczym nie smarowałam, a blizna piękna! (jeśli blizna może być piękna...) Myślę, że duże znaczenie mają tez umiejętności lekarza, który szyje:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Szok, Tadek usnął o 19:15.... Pytanie jak szybko się obudzi teraz...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    ja też niczym nie smaruję

    a bioderka u nas 70 zł kosztują...


    dziewczyny a jak mi dziecko wysypało [nóżki, rączki, szyjka, plecki] to możliwe , że to od 1 kostki czekolady ? :shocked:
    czy raczej kosmetyk jakiś ? [posmarowałam wczoraj kremem nawilżającym pierwszy raz, nie wiem po kiego grzyba :neutral:]
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    ja nie cesarzówka ale bliznę po operacji kręgosłupa smarowałam contractubexem i tym sposobem już jej prawie nie widać a było tak dużo szwów
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Josaris: Talinka, u nas najlepiej usg dzieciom robi dr Damaszke. 50 zł chyba. W Stermedzie bioderka "w promocji" 70 zł.

    SUPER! Do Stermedu mam rzut beretem! :)
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    TEORKA: to możliwe , że to od 1 kostki czekolady ?

    A wcześniej nie jadłaś nic z czekoladą?????:shocked: Ja bym bez czekolady umarła normalnie. Całe szczęście, że Tadek nie jest uczulony... Prędzej obstawiałabym kosmetyk...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    no właśnie nic nie jadłam :/
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    myszerej: Myślę, że duże znaczenie mają tez umiejętności lekarza, który szyje

    myszerej to na pewno też , ale tez zależy jaką kto ma skórę i "urodę"..ja po wycięciu wyrostka mam bliznowca jak tralala na brzuchu, blizna potem była jeszcze wycinana i zrobiło się to samo więc teraz nawet nie chcę myśleć co zrobię jak się mi po cc zrobi taki bliznowiec
    a na tamto cięcie stosowałam większość najlepszych maści, wywaliłam kupę kasy na nie ...chodziłam na zastrzyki ze sterydów i ostatni krem jaki stosowałam to noscar i po sterydach i tym kremie trochę zbladła blizna ale bez szału - ogólnie jest ogromna , przerośnięta i wygląda ochydnie
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    A właśnie, co do czekolady - jeśli dziecię będzie uczulone, to jak to rozpoznać? Dostanie wysypki jak zjem czy co?
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    po kostce to chyba mało możliwe...
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Blizna już zagojona i kazał smarować "do ładnego wybielenia i zrównania" i mówił właśnie że to lepsze niż Contractubex ale wole zapyac zanim 100 wydam:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    no czyli kosmetyk...
    ale wysypało ją dramatycznie :neutral::neutral::neutral::neutral::neutral::neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    TALKA no właśnie ja też się zastanawiam jak mam poznać wprowadzając nowe rzeczy ze Małej źle po tym (oprócz płaczu oczywiście który może oznaczać wszystko) :wink:
    --
  6.  permalink
    W Warszawie można też zrobić USG taniej (za ok 150pln), ale ten spec o którym pisała Magda jest po prostu najlepszy, a za jakość się płaci i tyle. Oprócz USG ogląda jeszcze malucha, Ewkę jako wcześniaka to chyba 15min badał, oglądał na każdą stronę, potem kolejne 15min USG, wszystko mi na monitorze pokazywał (jakbym mi te plamy coś mówiły :cool:)
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Mareza, tak właściwości skóry też na pewno mają wielkie znaczenie. Mam nadzieję, że tym razem blizna cię oszczędzi!

    Teo, biedna Ninka.... Wydaje mi się, że na jedną kostkę tak by nie zareagowała.... Matko jak to możliwe nie zjeść czekolady przez 3 miesiące!!!!!!!!!!! Podziwiam! Ja wchłaniam każde ilości słodyczy:shamed: No po prostu nie umiem się pohamować
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    coma: TALKA no właśnie ja też się zastanawiam jak mam poznać wprowadzając nowe rzeczy ze Małej źle po tym (oprócz płaczu oczywiście który może oznaczać wszystko)

    Normalnie teraz widzę jaka zielona jestem.... a w ciąży tyle czytałam.... i co? dalej głupia jestem :devil:
    --
  7.  permalink
    Matko jak to możliwe nie zjeść czekolady przez 3 miesiące!!!!!!!!!!!

    Mysza- jak dla mnie to patologia. Jak już skończyłam Bogu dziękować, że całe, zdrowe, cudne, śliczne, to poprosiłam, żeby jeszcze na czekoladę nie było uczulone :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    Dobra, idę szykować kąpiel małej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 11th 2012
     permalink
    coma to bardzo szybko kazał smarować bliznę maścią ...
    talinka - bo to była tylko teoria :-P a teoria często mija się z praktyką :-P
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.