Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 12th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: a Mery śpi teraz w wózku ?
    nie przekładasz jej do łóżeczka ?
    bo jak np się nie obudzi tylko będzie spała do 2 -3
    albo do rana
    to cały czas w wózku ?


    NIE WIERZE!!!
    Dotad nie przenosilam jej do lozeczka, bo bardzo plytko spala i zawsze sie budzila.
    I tak zrobilam tym razem.
    I wlasnie o 5. rano obudzilam sie w kaluzy mleka, bo Mery śpi juz 9 godzine i dopiero zaczyna sie budzic.
    A mi cyce prawie pekly, bo jeszcze wczoraj se herbatke laktacyjna zapodalam.

    Jestem w szoku... Bedzie ryk jak sie obudzi, przeciez musi byc mega glodna.
    Dobrze, ze w tym wozku to przynajmniej na brzuszku spi.

    Boze, jaka jestem wyspana! :bigsmile: ciagiem 5h (bo usnelam o polnocy) to nie spalam od porodu :smile:

    Edit: wstalo szczesliwe i spokojne dziecko, ladnie zjadlo, beklo, prawie nie ulalo.
    Tylko pieluszka malo zasikana, a nieraz po 3h potrafila wazyc po 150g...
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny ja tak na chwile póki dziecko cudem leży spokojnie.. czytam Was ale pisać jedną ręką już nie mam cierpliwości..

    mam dwa pytania:

    1. Ile dziecko na piersi powinno przybrać w ciągu tygodnia? Bo mi już dwie różne wersje zapodała pediatra i pielęgniarka.. i nie wiem...

    2. Co u Waszych dzieci zmieniło się po pierwszym skoku? Niby o tym czytałam, ale ciekawi mnie jak to u Was wyglądało...

    Pozdrawiam Was i Wasze maluchy! (koniec pisania..heh..)

    ps. u nas kikut dalej siedzi.. :/
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    madrill: 1. Ile dziecko na piersi powinno przybrać w ciągu tygodnia? Bo mi już dwie różne wersje zapodała pediatra i pielęgniarka.. i nie wiem...

    Dziecko powinno srednio przybywac najmniej 18g, czyli 118g na tydz minimum.
    Ale tu na forum mielismy duzo przykladow, ze dzieci przybieraly raz mniej, raz wiecej, a wszystko bylo ok.
    Jesli nic Cie nie niepokoi, to bierz pod uwage przyrosty miesieczne.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    dokladnie, nie ma co się za czesto wazyc. Jesli ladnie zjada, nie ulewa jakos bardzo to wazenie raz na miesiac wystarczy :)
    --
  1.  permalink
    mi położna laktacyjna mówiła, że absolutne minimum to 17g; pediatra mówiła, że dobrze byłoby, gdyby to nie było mniej niż 20g/dobę.

    Magda, gratulacje dla Marysi!!!!
    --
  2.  permalink
    Madzia no to pięknie!!
    To może rzeczywiscie byl skok a teraz Mery się nauczyła że mozna spać dłużej niż 3h :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    cześć porannie :P
    ciężka noc za nami - Młoda się budziła co godzinę około, jadła co dwie.,.. ledwo ją uśpiłam :devil:
    --
  3.  permalink
    A u nas jest wszytsko ładnie pieknie..
    Tylko Franek ma ochotę zaczynac dzień o 5:30.. i jak mam mu wytlumaczyć żeby chociaż 1h podrzemał? :/
    -- // //
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny za info... Czyli moja za mało przybiera.
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    nightingale_84: Franek ma ochotę zaczynac dzień o 5:30..


    Witaj w klubie...
    --
  4.  permalink
    Night, to właściwie tak jak u nas było do niedawna, a i teraz się zdarza. Jak zaśnie wieczorem, ok 5-tej się przebudzi i albo śpi z cycem w dziobie, albo nie śpi. Już kilka razy mąż go zabierał (bo i tak wstaje do pracy), a ja dosypiałam. Biorąc fakt, że rzadko udaje mi się dotrzeć do łóżka przed północą, to nocka dosyć krótka :/
    W ogóle Krzyś ostatnio niespokojnie śpi- cały czas się wierci, rozkopuje, ech...
    A pomyśleć, że jego siostra to i do południa potrafiła spać...
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeJan 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Madrill, a ile malutka przybrała? Jaka była waga spadkowa a jaka jest teraz?
    --------------
    My jak mieliśmy kontrolę wagi w 6dż to Krzyś jakoś mało ważył; wychodziliśmy w 3dż, a on na kontroli ważył chyba 30g więcej. Ale pediatra powiedziała, że może po prostu po wyjściu ze szpitala jeszcze spadł i kazała skontrolować wagę po tygodniu. Wtedy przyrosty były ok, wyszło nam chyba 23g/dobę
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Teo, Wiki miala odparzenia po granatowych ( active baby w kropeczki ;)). Teraz nosi 3 z Dady i cala noc spokojnie wytrzymuje.
    Wiec zmien pieluszki na pare dni, bo nic innego juz poradzic nie potrafie:(( Wszystkiego juz probowalas;((
    Pediatrzy, ktorych znam polecaja jeszcze masc przeciwgrzybicza, bo niestety bardzo czesto wlasnie drozdzaki sa przyczyna odparzen.
    Wiec pare dni smarowania Clotrimazolum i powinno zniknac. Ale tego nie probowalam.

    A Wiki miala dzis fatalna noc, a ja razem z nia. Obudzila sie o 1, 5 i 8 , normalnie jak noworodek. Mam nadzieje, ze to jednorazowy wybryk skokowy, bo juz miala
    ladny rytm snu i spala do 4-5 .

    Magda, Wiki po 9 godzinach snu nocnego tez ma prawie suchutka pieluche, to chyba normalne :) W koncu omijaja ja 2 posilki, wiec trawi to co ma w brzuszku do zera i nic nie oddaje pieluszce ;)
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Wy tu wczesniej o terminach i cenach usg bioderek.... to ja dodam cos od siebie..

    Dzis mielismy miec usg bioderek... przynajmniej ja tak myslalam. Bylam swiecie przekonana za to 12steo.. zapisane w kalendarzu, zapisane w przypomnieniach w telefonie i nawet kartke na lodowke przyczepilam magnesem zeby nie zapomniec (bo wiem ze bardzo wazne)..

    I wczoraj wyciagam z teczki w ktorej trzymam wszystkie papierzyska Malego i patrze a tam 10.01. kurrrrrrrrrrrrrrr..aaaa!! Jezu jak ja sie wkurzylam. Wbilam sobie do glowy ze to 12.01.12. Nie wiem czemu. I jakos do glowy mi nie przyszlo zeby zagdanac wczensiej na ta kartke ze szpitala zeby sie upewnic..

    Wiec wkurzona na siebie jak cholera dzwonie i chce przebukowac i mowie uczciwie ze mi sie daty pomylily a Pani do mnie.... 20 luty!!!:shocked: :shocked: czyli za 6 tygodni. Maly bedzie mial 14 tyg i dopiero pierwsze usg!!!
    Podzwonilam po prywatnych przychodniach i cena mnie zastrzelila 120.. EURO!!!!! Kurde skad ja mam taka kase wziac?!?!

    Chyba ich pojebalo!!!


    Wiec dzwonie drugi raz do szpitala (tam gdzie za darmo powinno byc dla wszystkich dzieci ze wskazaniami a moj Adas mial wskazanie go pediatra go zbadal w dzien wyjscia ze szpitala i kazal bioderka sprawdzic koneicznie wiec cos mu sie nie podobalo). Wiec zadzownilam do szpitala i rozpalakalm sie babce w sluchawke ze mi sie daty pomylily i ze teraz bede sie martwic ze moje dziecko ma cos nie tak z biodrami i przez moja nieuwge zostanie to zbadane tak pozno a ja wiem ze im pozniej tym gorzej itp itd.
    Wiec ublagalam ja i powiedziala ostrym tonem zebym przyszla z nim 24 stycznia..

    Ale jestem zla na siebie.. ze 2 tyg pozniej bedzie mial badane te bioderka. Przez moja nieuwage. Pol nocy sie meczylam ze jestem glupia i powalona i przeze mnie tak wazne badanie dziecko bedzie mialo wykonane pierwszy raz w wieku 10 tygodni....:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    cerisecerise: Madrill, a ile malutka przybrała? Jaka była waga spadkowa a jaka jest teraz?


    Ceri, Mała urodziła się 3940, przy wypisie po 3 dobach miała 3590.
    Po dwóch tygodniach dobiła do 3850 a po kolejnym tygodniu do 3950. Czyli 100-130 na tydzień (z tym, że kilka razy była dokarmiona niestety).
    W tym ostatnim tygodniu mieliśmy nie dokarmiać wcale żeby zobaczyć ile przybrała. Ale nie udało się.. :( dostała butle chyba 3 razy. Ale 100 to i tak mało... wychodzi jakieś 14g na dobę.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Yol, czyli pierwsze badanie mial miec wykonane w 8 tygodniu? Bo tak wynika z dat, nie wiem jak u Was ale tu zalecenia sa by wykonac je do 6 tygodnia zycia!! Dlatego prawie wszystkie poszlysmy prywatnie, bo takie sa terminy, ze chyba bedac w ciazy trzeba dziecko zapisac na to usg !!!
    Dziewczyny pisza, ze zaleca sie brzuszkowanie przy niewielkiej niedojrzalosci, wiec moze profilaktycznie kladz malenstwo czesciej na brzuszku. Nic innego chyba nie mozesz zrobic.

    A ja mam pytanie odnosnie ospy!! Otoz w sobote mielismy isc na 3 urodzinki do synka brata mojego meza, ale okazalo sie, ze on ma ospe! I teraz nie wiem czy isc ale bez Wiki czy wogole nie isc?!?! Chcialam ja szczepic przeciwko ospie wg kalendarza w 13 m-cu, a teraz nie wiem co robic ;// Najgorsze jest to, ze moja mama nie pamieta czy ja mialam ospe!!! Mialam rozyczke i swinke, ale ospe chyba nie.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    jenny1983: Wiec pare dni smarowania Clotrimazolum i powinno zniknac. Ale tego nie probowalam.
    Działa rewelacyjnie i gdy tylko widzę ze cos się dzieje z dupcią to smaruję Clotra a nie sudokremem tak naprawdę albo na przemian Tyle że Natuś nie ma lekkich odparzeń ale jemu się robią bardzo szybko bardzo ostre odczyny pieluszkowe :(
    Jenny a co do ospy PONOĆ nie zaraża sie jak juz są krostki ale przed wysypaniem przez 2-3tyg. Powiem tak - jako wyrodna matka bym poszła bo z moich obserwacji ospą nie jest łatwo sie zarazić będąc maluszkiem (chorowała mi 2 w domu a trzeciemu nic nie było, byłam z trzecim u dziecka chorego - nie załapało -> po prostu Weronika się nie dała, podobnie jak Antosia) a zarazić się też można w sklepie, autobusie czy innym miejscu publicznym
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Tylko, ze skoro ja prawdopodobnie nie chorowalam, to mala nie ma przeciwcial ode mnie przeciw ospie i boje sie powiklan. Bo ona karmiona persia tylko 4 tygodnie, wiec moze to byc dla niej grozne. Chyba zadzwonie do pediatry i zapytam. Dam znac co sie dowiedzialam.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    hej dziewczyny - pytanie znów mam :devil:
    konkretnie o TV mi chodzi. czy dziecko nie może tylko oglądać TV czy słychanie też może powodować rozdrażnienie?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    trudne pytanie....dzieci są różne, niektóre zasypiają przy suszarce do włosów inne się jej boją. Może z telewizorem jest podobnie. Ja miałam często włączony TV jak Iwi była maleńka i jej to nigdy nie przeszkadzało.....ale może Paulince akurat nie odpowiada.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Nie, nie. Pytam tylko teoretycznie, he he.
    Staram się jej nie "pokazywać TV", ale włączony mam...

    usg bioderek umówione na 6.02 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Mam wyniki badania moczu Natasia i wszystko ma w normie oprócz ph, które wyszło mu 8.
    Wiecie może co to może oznaczać?

    Mój to uwielbia wszelkie szumy i hałasy, więc jak coś obejrzę, to mu nie przeszkadza i nie budzi go,
    ale za to jak jest aktywny to tak patrzy w ten telewizor i od razu wyłączam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Mam wyniki badania moczu Natasia i wszystko ma w normie oprócz ph, które wyszło mu 8.
    Wiecie może co to może oznaczać?

    U Janka jest identycznie - pH 8. Może dzieci piersiowe tak mają?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    jenny1983: Yol, czyli pierwsze badanie mial miec wykonane w 8 tygodniu? Bo tak wynika z dat, nie wiem jak u Was ale tu zalecenia sa by wykonac je do 6 tygodnia zycia!! Dlatego prawie wszystkie poszlysmy prywatnie, bo takie sa terminy, ze chyba bedac w ciazy trzeba dziecko zapisac na to usg !!!

    Jenny, nie strasz dziewczyny :smile: usg bioderek zaleca sie miedzy 6a8 tż. Wtedy jest najbardziej miarodajne.
    Talinka: Staram się jej nie "pokazywać TV", ale włączony mam...

    Talinka :bigsmile: teraz to ona nic nie widzi, zapewniam Cie:smile:
    Co do dzwieku, to jak kazdy, moze jej przeszkadzac. Na pewno dzieciom przeszkadzaja bardziej ostre dzwieki (np stukanie talerzy, garow) niz np odkurzacz. Tak sie zreszta bada dzieciom sluch, ze uderze sie dwoma talerzami.
    Marysia przez dlugi czas jak spala to w ogole nic jej nie ruszalo, trzymalam ja w chuscie imiksowalam ciasto.
    A teraz jest bardziej wrazliwa i np jak chce, zeby pospala, to wole sobie wyladowac zmywarę pozniej :wink:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    dzieki Madzia :)
    nooo tak! zapomniałam, ze teraz to nie dosc, ze czarno biało widzi to tylko na ok. 25cm :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Generalnie do pierwszego skoku powinniscie miec luzik jesli chodzi o bodźce.
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    A nasza pediatra upierala sie, ze koniecznie do 6 tygodnia musimy zrobic usg, bo potem juz za pozno! Wiec zrobilismy! normalnie co lekarz to inna opinia, czasem mam wrazenie, ze oni rozne studia koncza!!
    --
  5.  permalink
    My też mieliśmy zalecenie kontroli między szóstym a ósmym tygodniem życia.
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    U nas tak samo między 6 a 8, a byliśmy w 8 bo wcześniej terminów nie było,
    a w kolejce byli też rodzice, którzy nawet później szli na pierwsze badanie i było ok:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    U Nas bez zmian noc należy do nie przespanych a teraz mały odsypia sobie te nocne kwęki. Oczko już prawie nie ropieje po tych kropelkach co nam lekarz przepisał.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    u nas zalecają w pierwszym miesiącu życia
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Teo,
    Zmierzyłam moją bliznę, 11cm:bigsmile:

    Odstawiłam debridat na dwa dni zobaczyć czy jeszcze jest nam potrzebny i dupa.... Jest potrzebny:confused:
    Ale zaczęłam więcej eksperymentować z jedzeniem. Piłam już sok z pomarańczy (prawdziwy, wyciskany), mandarynki i gulasz do którego dałam cebulę. I uczulenie nie wyszło żadne. A kolki po cebuli nie ma. Tylko jakieś nerwy przy cycu. Takie jak zanim podałam mu debridat pierwszy raz.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Mamy "smoczkowe" - czy zauważacie jakieś problemy ze ssaniem piersi u Waszych dzieci? Coraz częściej się zastanawiam nad kupnem, ale boję się, że Młoda straci zainteresowanie/będzie miała problemy ze ssaniem piersi.... jak myslicie?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Nie bój się Talciu - tzn. pewnie co dziecko to co innego, ale u nas akurat było tak, że Iwi nie była raczej smoczkiem zainteresowana. Nauczyłam ją jak miała niecały miesiąc jakoś, ale bardzo się broniła. I potem sama smoczek odrzuciła jak wyszły jej pierwsze zęby czyli jak miała 4,5 miesiąca. A na piersi była do drugiego roku życia. To była jej miłość i żaden smoczek nie był w stanie ją w sobie bardziej rozkochać :wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Talinka: Mamy "smoczkowe" - czy zauważacie jakieś problemy ze ssaniem piersi u Waszych dzieci? Coraz częściej się zastanawiam nad kupnem, ale boję się, że Młoda straci zainteresowanie/będzie miała problemy ze ssaniem piersi.... jak myslicie?


    A naprawdę potrzebuje już smoczka? Bo dość wcześnie jeszcze na to, większość ekspertów mówi, żeby przynajmniej pierwsze 6-8 tygodni się powstrzymać, wtedy przecież laktacja się rozkręca i stabilizuje, szkoda by było ją zaburzyć. A dzieci są różne, jednym smoczek nie zrobi różnicy, innym namiesza od razu - tylko skąd wiesz, w której będziecie grupie? :wink: Cycozwis w tym wieku jest nie tylko normalny, jest wręcz wskazany :wink:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    O, dobrze wiedzieć :) To zaczekamy w takim bądź razie :P
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    A mój brzdąc jak był maleńki lubił smoka, ale bałam się o cyckowanie i odstawiłam, a teraz za cholerę nie mogę Go do smoka przekonać. Efektem czego jest zwis na cycu od 4 rano do momentu wstania z łózka.... no i zaczyna ssać kciuka. Nie wiem co gorsze kciuk czy smoczek :/
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2012 zmieniony
     permalink
    katy222: no i zaczyna ssać kciuka. Nie wiem co gorsze kciuk czy smoczek :/

    Moja już teraz pcha sobie rączki do buzi i ssie...
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Ja też bym jeszcze się wstrzymała ze smoczkiem do jakiegoś 6. tygodnia życia Paulinki. Niech się dobrze nauczy że pierś to pierś.
    Z jakiego powodu Talinko myślisz o podaniu smoczka?

    Długość blizny u mnie - 12 cm.

    myszerej - a może Tadziowi przeszkadza smak mleka? Jesz regularnie coś, co może być dość wyczuwalne w pokarmie? Chyba, że ta cebula...
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJan 12th 2012 zmieniony
     permalink
    no właśnie dla mnie zawsze gorszy był kciuk.....smoczka jak będziesz chciała to zabierzesz, a kciuka nie bardzo :confused:

    A pchanie rączek to nie to samo co ssanie kciuka. Pchanie rączek to raczej ciekawość :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    kate1: Z jakiego powodu Talinko myślisz o podaniu smoczka?

    Łapie mnie lub R. za palce i wkłada sobie do buzi i zaczyna ssać - co wtedy robić? Podawać pierś? To mnie nurtuje hi hi
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Wg mnie gorszy kciuk. Od smoczka kiedyś się dziecko odzwyczai, a kciuk zawsze będzie "pod ręką" i gotowy do użycia :wink:
    Katy, a jak szybko Aleksowi wyszedł pierwszy ząb?
    Moja pakuje kciuka do buzi od 2 tygodni i obstawiam, że idzie górna trójka :shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Talinka: co wtedy robić

    Wyjąć palce z buzi :smile: Jak nie ma swoich czy Waszych palców w buzi to płacze?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Nooo! I to rykiem ostrym jak brzytwa :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    _kasiek_: Pchanie rączek to raczej ciekawość :tongue:

    Dokładnie. Ja pchania do buzi piąstek czy zabawek nie zabraniam - dziecko musi poznać świat i różne faktury przedmiotów. Pojedynczy kciuk to już co innego.
    --
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Talinka: Nooo! I to rykiem ostrym jak brzytwa :devil:

    No więc chce ssać, ale to nie powinny być niczyje palce. Pierś lekiem na całe zło :smile:
    A jak jej wtedy podasz pierś to je czy tylko mamle i np. zasypia?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Jeść rzadko, bo przeważnie nie jest głodna [ledwo po jedzeniu]. Częściej łapie i wypluwa i dalej ryk :confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    Talinka: Nooo! I to rykiem ostrym jak brzytwa


    też bym dała cycusia :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    A jeszcze miałam zapytać - ile czasu po porodzie można wziąć normalną kąpiel, a nie tylko prysznic, żeby jakiegoś krwotoku nie było czy cuś? :devil:
    [ciągle mi się coś przypomina :devil:]
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJan 12th 2012
     permalink
    kurcze ja w domu prysznica nie mam więc nie mogłam go brać, musiałam się kąpać. Pamiętam, że nie nalewałam całej wanny ciepłej wody tylko taką letnią, ale normalnie się kąpałam w wannie. No i napewno te kąpiele nie mogą być jakieś długie.

    Talciu - a nie macie wizyty jakiejś położnej środowiskowej żebyś mogła ją wypytać ??
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.