Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    myszorka jak będziesz robiła porządek generalny to nie zapomnij otworzyć okno! poza tym dobrze jest wyeliminować dywany, ciężkie zasłony czy firany!

    Poza tym obserwuj małego bo może nie koniecznie to alergia a sam katarek go dopada!
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    kfiatuszek u mnie to samo robi Julcia i robiła Adriana...
    Ostatnio to samo u innego dzieciaczka zaobserwowałam...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Myszorko poza tym jeśli masz centralne ogrzewanie w mieszkaniu to może codziennie rano małemu wpuszczaj do noska wodę... ( np sterimar )nie będzie tak szybko poddatny na infekcje typu katar a jednocześnie złagodzi wysuszoną śluzówkę nosa!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    Myszorko to moze byc po prostu objaw sennosci no i suchego powietrza. ja mam na kaloryferach powieszone te kamionkowe nawilzacze powietrza no i praktycznie co noc jakas suszarka z praniem w pokoju jest postawiona
    a jakby co to polecam marimer - wode morska
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    marimer mu wpuszaczam do nosa, na kaloryferze jest nawilżacz, oczka trze jak jest śpiacy, ale robił to średnio co 2 godziny a teraz częściej i na dodatek nosek go swędzi.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    to nie musi byc alergia ale moze byc zwykly katar. takze na razie obserwuj
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny !!
    Myszorka u mnie chłopaki również tak się zachowują, głównie Szymon - trze nosolka i oczka bez opamiętania, wtedy wiem, że pora nynu i nawilżam dodatkowo nosek. Też myślałam, że to alergia, nawet konsultowałam to z naszą pediatrą - dopóki nie pojawi łzawienie, zaczerwienienie spojówek, częste kichanie no i czasem pokasływanie to możesz być spokojna - czasem też może wsytąpić wykwit skórny lub gorączka - tak więc ja również jestem bacznym obserwatorem.

    Maluszki właśnie śpiochają - a za nami 1,5h spacerek i soczek z marchewki+jabłuszka - mniaaam bąble się oblizywały :wink:

    Dziewczyny nie wiem czy dobrze robię - ale odstawiam chłopakom HEMOFER ze względu na ząbki :neutral:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    Izunia jesli dobrze pamietasz to lekarka cos mowila ze odstawi chlopcom hemofer przy nastepnej wizycie, kiedy ta wizyta miala byc? bo jesli lada moment to mysle ze ok :) zwlaszcza ze wyniki sie im poprawily
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    Aniu wizytę w ICZMP mam dopiero w lutym ... Po prostu zrobię kontrolną morfologię i zobaczymy jakie wyniki są :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    A ja dzisiaj poszłam na miasto SAMA Mała zasnęła mi przy cycu i M stwierdził to ją zostaw szybko ci pójdzie na mieście (bieganie po urzędach) No to zostawiłam i jak wyszłam o 13 tak wróciłam po 16, niestety tak szybko nie poszło jak myślałam. No ale Weronika zjadła butlę jak się obudziła i troszkę się bawiła a potem chodzili po mieszkaniu i "tańczyli". Ja z językiem na wierzchu poleciałam od razu po dzieci do przedszkola... Jestem wykończona i zmęczona ale wbrew pozorom odpoczęłam dzisiaj trochę. Teraz M na kursie (przedostatni dzień) Ania na tańcach, Kuba i Gabi w miarę cicho, Weronika śpi ... rozkosz normalnie hihi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    Izunia to moze zrob im morfologie albo prywatnie albo popros pediatre o skierowanie i wtedy zobaczysz co i jak i jesli hgb jest w normie i poziom zelaza sie utrzymuje na wysokim poziomie to mysle ze mozesz odstawic. zwlaszcza ze zaczelas im podawac stale jedzenie a w nim jest jednak zelastwa sporo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 22nd 2007
     permalink
    And no to sie nie zrelaxowalas troszeczke mimo ze biegajac po urzedach to jednak samej jak sie idize to jest roznica.
    ja mialam ochoty na zakupy ale mojemu mezowi sie nie chce bo zimno jest i stwierdzil ze juz noc i ziab no i mamy sobie odbic w sobote :D
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    dzisiaj znowu super nocka. Krzys poszedl spac o 20tej o 22.30 przez sen cyc i spanie do 6.30 - wzielam go do nas do lozka dostal cyca i spalismy do 8 bo poczta nas obudzila i to jeszcze nie do nas tylko pomylka :devil:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Witajcie piątkowo !!
    My również mamy ładnie przespaną noc !! Maluchy zasnęły po 21:00 [broiły długo z babcią :wink:] potem koło północy ostatnie papu i pobudka o 8:00 - normalnie zegary w brzuszkach mają :bigsmile:
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    No witajcie ! U nas ciut lepiej bo Czarownica zasnęło o 20,30 o 1 dokarmianie i pobudka o 5,30 i jazda, imprezowanie, gadanie z tatą by nie zaspał do 7 ja wyszykować rodzinę- wszyscy poszli po cichutku kładę się do łóżka a ta zgaga oczy w słup i dawaj teraz z matką gadać :) kiedyś ją uduszę :devil:

    Zaraz idziemy na spacer bo ładna pogoda - milego dnia :)))
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Magg no co Ty chcesz - masz gadatliwą córunię - no po kimś to musi mieć hehe :wink: Uściski dla Niej i dla Ciebie - i reszty Familiadki też !!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Moje dziecie po 2godz spaceru zaczelo sie drzec wsciekle i wcinac kurtke takze sprintem wracalam do odmu. w sumie wyszlo ze nie jadl cos ok 2h 45min i widac to dla niego w ciagu dnia za dlugo. za to teraz w koncu maminym cycom ulzylo :wink:
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    A Tośka była dzisiaj 4 godzinki na dworku :boogie: ja 2 hihihihih, po 2 wróciliśmy do domku, dokarmiłam i na balkon a teraz co robi? g a d a
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Ja padnięta jestem od spacerku dzisiaj wrrr Na dworze było bardzo ciepło, Julka wcale a wcale nie chciała zasnąć!
    M nie ma a miałam do IKEA jechać wrrr
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Magg Ty nie narzekaj bo ładnie Ci spała więc zamiast siedzieć było z nią spać hi hi hi to byś może w nocy męża atakowała :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Magg a u mnie gaduly razy 2 - Krzys plus Gabrysia i nie wiem ktore bardziej :wink:
    najciekawiej jest jak jedno przez drugie cos dziamga i badz tu czlowieku madry i miej podzielna uwage :)
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    U nas najbardziej gadatliwa pora jest rańcowa - bąble wówczas tak trajkocą :bigsmile:
    Chyba kolejne zęby nas 'atakują' bo nerwowość i marudzenie nas nie opuszcza ... :confused:
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    a moj maluch to tez pyskol,najbardziej jak robi cos czego Mu nie wolno zeby nas "zagadac"hi,hi
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Odwiedziła nas dziś moja znajoma - jest rehabilitantką - po wnikliwej obserwacji chłopaków i wykonaniu różnych "chwytów" oznajmiła, że wszystko u nas gra !! Dodał również, że brzdące są bardzo silne i duże i jakby nie wiedziała, że urodziły się wcześniej to by się nie zorientowała :wink: Rokuje, że maluszki jeszcze 2 tyg i będą ładnie siedzieć same - zobaczymy :bigsmile:
    Jestem z nich DUMNA !! Ponoć do poradni, gdzie ona pracuje przychodzą dzieciaczki urodzone w terminie 11m-czne i nie potrafią siedzieć ... to dopiero zmartwienie !!
    • CommentAuthorMagg75
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Moja to gada najczęściej jak czytam jej i Frankowi na dobranoc - no gaduła paskudna hihihihihi
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    a mój już wyrywa się do siadania, ja go karmię a on puszcza cyca i brzuszki sobie ćwiczy :tooth:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Jemma ja chłopaków karmię już na leżąco z podusią pod głową - po prostu nie sposób ich utrzymać no i im wygodniej i spokojnie mi piją - a swoją drogą ciągle domagają siedzenia - leżeć już im się nie chce :wink:
    Ale nie chcę ich za bardzo obciążać - wszystko w swoim czasie :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Zobaczcie

    Image Hosted by ImageShack.us

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Widzę że Maks robi Ci to co moja Glizda. A jak podciągam ja za rączki to uśmiech od ucha do ucha i wielki pisk przy tym :)
    Spieszą się nasze Bobasy hihihi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    no ale i tak wlasciwe siadanie to bedzie z pozycji na brzuszku dopiero... jak pojdzie kuperek do gory to dopiero o jako takim siadaniu bedzie mozna mowic.

    Krzys w pozycji na plasko juz nie ulezy. wozek na spacerach jak spi jest na pierwsza zapadke, jak nie spi to juz na druga. w lozeczku do spania jest materac pod katem ustawiony a jak lezy na lozku czy na podlodze to momentalnie laduje na brzuchu. pozycja na wznak totalnie go nie interesuje :)
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    jak to z brzuszka? napisz cos więcej Aniu
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    dziecko przeciez nie siada z pozycji na plecach tylko z pozycji na brzuszku. lezac najpierw podnosi kuperek odpycha sie raczkami i w ten sposob siada. przynajmniej tak bylo z Gabrysia i tak jest wg lekarzy rehabilitantow czy poradnikow
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    wiesz to co dla niektórych jest oczywiste dla mnie jest nowością :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    jak bylismy w zeszlym tyg u lekarza to pielegniarka ktora zajmuje sie maluszkami posadzila Krzysia i sprwdzala czy i ile utrzymuje sie w pozycji siedzacej z raczkami z przodu (podparty na raczkach w pozycji lekko pochylonej do przodu) no i powiedziala ze Mlody jest bardzo silny skoro tak dlugo jest stabilny nim sie przekreci..
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Jemma ja tez pamietam ze bylam zdziwiona pare lat temu :wink:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    And Maskiu też się śmieje podciągany do siadu za rączki :bigsmile: , ale umie się tak podnieść dopiero od niedawna bo do tej pory przy każdej próbie głowka była zwisająca w tył
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny pomódlmy się za małą Natalkę , córeczkę wer03, jej stan się gwałtownie pogorszył :cry:
    dziewczynka ma m.in. dziurkę w przeponie, czeka ja operacja
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    :sad: mocno będę zaciskać kciuki
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    :sad::sad::sad: 3mam kciuki za maleńką KRUSZYNKĘ ...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    dużo siły dla wer a dla małej wielkiej poprawy zdrowia - niech ten koszmarny czas dla nich się w końcu skończy!
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Wszystkiego naj naj naj dla Julci i Weroniki - 4 m-ce już za Wami dziewczynki :cheer::clap::crazy::clap::cheer:
    Zdróweczka dla Was i waszych Mam jak i reszty rodzinki :flowers:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    przecież nie ma jeszcze północy :wink:
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 24th 2007
     permalink
    Jemma ale suwaczki dziwnym trafem pokazywały 4 m-ce za 10 min 0:00 :wink:
    A co niech będę pierwsza hehe :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 24th 2007
     permalink
    co raz bardziej podoba mi sie macierzynstwo :wink:
    Krzys dzisiaj obudzil sie na jedzenie o .... 7:20 a poszedl spac o 20tej (karmienie przez sen ok 22:15)
    niby obydwoje dzieci z tej samej matki i ojca a takie zupelnie rozne ;)
    Gabrysia byla mega niespiacym dzieckiem i w dzien spala gore godzine – Krzys sumujac ok 4. ona w nocy wstawala co 45min i pierwsza noc przespala majac ok 3lat a Krznio od kilku ladnych dni spi do rana i wstaje z budzikiem i o ile przy Gabryni wygladalam jak zombie padajac ze zmeczenia to teraz normalnie egzystuje mam czas i sile na wszysko :)
    czyzbym z wiekiem stala sie bardziej zorganizowana? :wink:
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeNov 24th 2007
     permalink
    Witajcie Kobietki:smile: Mnóstwo czasu mnie tu nie było, ale mam nadzieję, że już będę częściej :smile: AniuM mój Kubuś od 3 tygodnia życia przesypia całe noce, od początku nie chciał jeść w nocy nawet jak go budziłam. Od 2,5 tygodnia usypia ok.20:00-20:30 i budzi się ok.4:45-5:30 na jedzenie, naprawdę mamy złote dzieci :smile: Martwiłam się, że za długo śpi, ale lekarz powiedział, że skoro Kubuś prawidłowo przybiera na wadze to widocznie taki ma rytm i już:smile:
    Trzymam mocno kciuki za Wer i jej kruszynkę!!!!!
    Izunia widzę, że Twoje chłopaki rosną jak na drożdżach, super!!! Idę do galerii może wrzuciłaś jakieś nowe fotki:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 24th 2007
     permalink
    Kona a karmisz piersia czy butelka?
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeNov 24th 2007 zmieniony
     permalink
    AniuM karmię i piersią i butelką od 3 tygodnia, bo mam niestety bardzo mało pokarmu. Robiłam już chyba wszystko, żeby zwiększyć ilość pokarmu, ale widać taka moja uroda:wink:Przedwczoraj byłam znowu w poradni laktacyjnej i tyle co mogli to mi poradzili, ale te ich rady na niewiele się zdają. Wczoraj byłam u mojego gina i powiedział mi, że niektóre kobiety tak po prostu czasem mają i już, i żeby nie wiem co, to więcej pokarmu mieć nie będą, więc już chyba się z tym pogodziłam, chociaż jest mi z tym łatwo, ale muszę jakoś sobie dać radę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 24th 2007
     permalink
    Kona gratulacje bo chyba jeszcze nie miałam okazji, pochwal sie na dzidziach swoim Kubusiem :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 24th 2007
     permalink
    Kona w temacie o karmieniu piersia moze jeszcze jakies rady znajdziesz. Fajnie ze Kubus chociaz troche Twojego mleczka dostaje
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeNov 24th 2007
     permalink
    Jemma dzięki za gratulacje :smile: Dziś wstawię jakieś zdjęcia Kubełka, ale pewnie troszkę później, bo obecnie jestem w szale sprzątania :wink:
    AniuM jak jakieś nowe porady co do karmienia znajdę, to oczywiście, że je zastosuję, ale mam już @, więc ponoć niewiele czasu karmienia mi już zostało, no nic trudno i żyje się dalej, nic innego mi nie pozostaje :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.