Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    ceri doczytalam o Krzysiu, jaka Bidulka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! te lapki sobie wyobrazilam odcisniete i ten smutek jak czekal na Ciebie.
    dobrze ze nie ma tak z akazdym razem moze faktycznie teraz Cie bardziej potrzebuje stad takie smutasy:confused:
    Bidulek.....
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Kurde, powiem Wam że u mnie zaczyna być to samo co z Krzysiem... Tadzio tak się ze mną zżył (co jest oczywiste), że jest histeria jak tylko znikam z pola widzenia. Nawet z własnym tatą nie chce siedzieć, a o zasypianiu ostatnio nie ma mowy. Muszę być ja i koniec.... Ostatnio jak poszłam na targ na zakupy Mały płakał bez przerwy dopóki mnie w drzwiach nie zobaczył... Jak tylko weszłam do mieszkania i mnie zobaczył zrobiła się cisza...
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    katy222: aneta to świetnie :) dobra opiekunka to skarb!

    Mam nadzieję, że jest dobra:smile: Przyniosła referencje, choć dla mnie nie ma to większego znaczenia, bo tak naprawdę mnie też koleżanki mogłyby cuda napisać i potwierdzić, ważne, żeby miała podejście do dziecka.
    --
    Mam nadzieję, że z tej współpracy wszyscy będziemy zadowoleni - i ja i ona, no i rzecz jasna Janek:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    chloe28: naucz mnie ktoras prosze...:wink:

    Chloe, zaznaczasz sobie slówko, które chcesz podlinkować, klikasz nad okienkiem z tekstem w przycisk "link" (obok bolda i kursywy) i wklejasz link. włala :)
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Hehe, właśnie Ci dałam instrukcję na Przyszłych Mamusiach :wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Chloe, moze masz racje moze mu sie z tego dziubka wylewa troche jak ssie cycka a ja powiem szczerze nigdy po jedzeniu za uszy nie zagladam zeby zobaczyc czy tam cos sie wylalo mu..
    Musze pamietac zeby po karmieniu wycierac za uszami i zobacze za kilka dni czy bedzie lepiej. Tym bardziej ze on ma jakos tak "mokro" za tymi uszami, tak jakby sie mocno pocil...bo nawet na koszulce ma na okolo szyi zolte plamki..

    Juz mi tu ktoras dziewczyna na forum pislaa ze to moze byc od pokarmu i zeby wycierac za uszami po karmieniu ale przyznam bez bicia ze wlasciwie to o tym zapomniam..
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    aneta01: Mam nadzieję, że jest dobra:smile:

    Jeśli Janek był zadowolony to chyba niczego więcej do szczęścia nie trzeba :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    hehehe ale zescie dziewczyny zmasakrowaly Pienkowska hehehehe

    szkoda ze nie mam polskiej TV zobaczylabym sobie jak ona prowadzi ten swoj progam..

    szkoda ze taka ciulowa jest waszym zdaniem bo to Jolka... moja imienniczka a ja zawsze myslalam ze Jolki to fajne babeczki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    CHLOE ta wysypka co ma na całym ciele to oczywiście nie od pampersów...
    ale zmasakrowana pisia i dupcia to już prędzej..
    zwłaszcza, że odkąd przeszliśmy na rozmiar 3 to non stop ją odparza :/
    a wcześniej nie było tego problemu
    więc tu się mogło zbiegnąć jedno i drugie


    ANETKA super, że opiekunka się spodobała Jankowi ! :smile:
    no i Tobie hehe :P
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Teo, a smarowałaś wcześniej pupkę Ninki czymś na odparzenia?
    W ogóle zastanawiam się, czy to, co jemy ma wpływ na odparzanie się pupy? Bo ja wciąż uważam na to, co jem i o ile na kupy to nie pomaga, to odparzenia jeszcze nie było. Z pielęgnacji to tylko wacik i woda, no i chusteczki na wyjście. Zastanawiam się, czy odparzyło by Janka, gdybym wypiła sok z pomarańczy albo pożarła kilka kiszonych? Powoli zaczynam eksperymenty. Jeden kiszony odparzenia nie czyni:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 13th 2012 zmieniony
     permalink
    aneta01: eden kiszony odparzenia nie czyni--


    no wlasnie ja nie wiem jak z jednym kiszonym jesli chodzi o uczulenie... natomiast tak jak bylo uTeorki ze "jedna kostka czekolady" to az mi sie wydaje dziwne..

    nie znam sue na uczuleniach ale zeby jedna kosteczka... Ninka musialaby byc MEGA uczulona na czekolade zeby jeje organizm "wychwycil" taka ilosc..

    ja caly czas obstawiam ze Teorkowa Ninke uczulil jednak krem....
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Kobiety a co zrobić jak oilatum nie wyrabia? nie chcę dowalać nieskończonych ilości oliwki a skóra się łuszczy:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Żeby oilatum działało musiałabyś małą kąpać przynajmniej 15 minut, a przy takim maleństwie to raczej niewykonalne...:confused:Tadkowi też się skóra łuszczyła, ale jak zaczęłam smarować oliwką po kąpieli to przestała się łuszczyć.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Bladykocie, dzięki za info o Huggiesach. Rano już ich nie było!!!!!!!! Babka z informacji powiedziała, że ludzie brali już wczoraj nie patrząc, że promocja dopiero od dzisiaj!:devil: No i płacili jak głupi za droższe pieluchy... Kosmos. Rano już były puste półki. No chyba, że pracownicy wykupili a teraz będą na allegro....:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Po kostce czekolady Nat miał zatwardzenie - dodam ze czekolady mlecznej Ale wydaje mi sie że uczulenie by ąz tak go nie zaatakowało tylko np policzki szyję -> stawiam na chemię
    Co do płaczy 3-4 miesięczniaków wydaje mi się że to taki wiek - miałam podobnie :) w okolicy roku jest kolejna taka akcja więc heh wszystko przed Wami ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Myszerej mój w tym wieku też tak miał, że tylko mama ale później już luz. Dopiero teraz jak ma 8 m-cy to znów mama i mama ale już wczoraj tata położył spać i było ok także myślę, że już wszystko wraca do normy :smile:
    -------------------------
    Ja mam pytanie do mam starszaków do jakiego wieku dawałyście wit.D ?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 13th 2012 zmieniony
     permalink
    myszerej: Bladykocie, dzięki za info o Huggiesach. Rano już ich nie było!!!!!!!! Babka z informacji powiedziała, że ludzie brali już wczoraj nie patrząc, że promocja dopiero od dzisiaj! No i płacili jak głupi za droższe pieluchy... Kosmos. Rano już były puste półki. No chyba, że pracownicy wykupili a teraz będą na allegro....
    koleżanka dzisiaj powiedziała, ze to nie była az taka fajna promocja. w tych wielkich pakach lepiej się opłaca. najlepiej pozapisywać się na newslettery z marketów. Tam dostaje się info o promocjach 3 dni wcześniej.

    promocje pieluch
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Wow, nie wiedziałam że jest taka strona! Dzięki!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Jeju to moje dziecię od południa właściwie cały czas wisiało mi na cycu…. z przerwami ok. 20-30 minut max… teraz dopiero usnęła
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    myszerej: Wow, nie wiedziałam że jest taka strona! Dzięki!!!!!!!!
    tylko mogą tu być opóźnienia albo zdarza się, że szybciej coś usuną. Najlepsze są newslettery na maila.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Talinka: Jeju to moje dziecię od południa właściwie cały czas wisiało mi na cycu…. z przerwami ok. 20-30 minut max
    ja tak miałam ponad 2 mies.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Dziewczyny a czy to normalne, ze dziecko na etapie 6 tyg nie ma potrzeby sie bawic?
    Mery wytrzymuje pod karuzela czy pałakiem max 5min. Na tym sie zainteresowanie zabawkami konczy.
    Ja juz dostale pierdolca :sad: cyca pociagnie potem placz, na rekach tez sie wkurwia, spokojnie lezec tez nie chce.
    Ja juz nie wiem co mam robic :sad:
    Dodam, ze brzuszek miekki i w pieluszce tez sucho.
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Madzia, Tadek dalej się nie interesuje zabawkami.... A ma prawie 4 miechy... Na razie interesuje się mną i moimi rękami. A zabawki dosłownie na 3 minuty. Pod karuzelą wytrzyma max 10 minut i jest wkurwiony zaraz:confused:
    Pytałaś też o uśmiechy. Tadek zaczął się uśmiechać jak miał chyba z 10 tygodni... więc też późno.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Meldujemy się po wizycie poloznej. Wszystko gra i buczy a Kubulinda przytyl w ciagu tygodnia 340g i wazy juz 3.100 :cool:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Magdalena: Dziewczyny a czy to normalne, ze dziecko na etapie 6 tyg nie ma potrzeby sie bawic?
    Mery wytrzymuje pod karuzela czy pałakiem max 5min. Na tym sie zainteresowanie zabawkami konczy

    Madzia, normalka. Teraz Janek jest w stanie zainteresować się czymś na pół godziny ale to jest naprawdę maks. Przeważnie karuzela jest fajna na 5-10 minut, mata na 15-30, w międzyczasie trzeba zabawiać:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Magdalena: czy to normalne, ze dziecko na etapie 6 tyg nie ma potrzeby sie bawic?


    Normalne :smile: W sumie to nie pamiętam, kiedy to się zmieniło.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Aha. Dzieki, Dziewczyny. Zawsze to dobrze porownac, bo juz myslalam, ze z tym moim robocikiem ssaco-srajacym cos nie teges.
  1.  permalink
    Magda, Ewuś pierwszy raz zaczęła interesować się zabawkami w styczniu, czyli jak miała 3mies wieku korygowanego. Wcześniej tylko cyc/rączki/muzyka
    Krzyś leżał sobie i patrzył wcześniej, łapał zabawki, ale dopiero od ok tyg potrafi do godziny bawić leżąc na macie.
    Więc cierpliwości.

    Myszerej, no to mamy synusiów mamusi :wink:
    Ja to i tak zasadniczo Krzysia nie zostawiam, ale czasem jak gdzieś idę, to szybciej bez niego :confused: No nic, jak ma tęsknić, to najwyżej będę go wszędzie w chuście brała i tyle.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    cerisecerise: Więc cierpliwości.

    Ha! Latwo powiedziec jak nie trzeba wieku korygowac o 2mce :wink:
    Zreszta nie chodzi o moja cierpliwosc, tylko sie zastanawialam czy wsztstko ok, tzn czy Mała jest wystarczajaco kontaktowa. Dzieki za Wasze przyklady.
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 13th 2012 zmieniony
     permalink
    a my wczoraj skończyliśmy 6 tygodni życia od urodzenia i od wczoraj możemy liczyć wiek korygowany :cheer:
    --
  2.  permalink
    Magdalena: Ha! Latwo powiedziec jak nie trzeba wieku korygowac o 2mce :wink:

    no tak, też prawda :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    andżi: Ja mam pytanie do mam starszaków do jakiego wieku dawałyście wit.D ?
    --

    do końca 2 r.ż, a potem dawałam vibowit co jakiś czas, tam też jest wit. D
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    jenny1983: Oni robia to na znak protestu, tylko przeciw czemu, komu???

    przeciw odpowiedzialności finansowej jaką mieli ponosić... i jakoś zawsze im się udaje...
    -- [/url][/url][/url]
  3.  permalink
    Dziewczyny a jak ulżyć dzieciaczkowi przy ząbkowaniu?
    Bo u Frania ten etap sie zaczął na maksa chyba :/
    Ślini się masakrycznie, całe piąstkiw buzi, gryzak też sobie wciska do buzi a jak mu wypadnie to sie strasznie złosci :sad:
    Jak w ogóle dług takie ząbkowanie trwa?
    -- // //
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    nightingale_84: Ślini się masakrycznie, całe piąstkiw buzi, gryzak też sobie wciska do buzi a jak mu wypadnie to sie strasznie złosci

    U nas dokładnie to samo, tylko gryzakiem nie zawsze umie sobie do buzi trafić i to go jeszcze bardziej wkurza... Jak noszę go jak to Teo nazywa "na tygryska" to potem po całym mieszkaniu kałuże ze śliny wycieram...
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    aneta01: W ogóle zastanawiam się, czy to, co jemy ma wpływ na odparzanie się pupy?


    tak,zdecydowanie ma (chyba jedna z Was nawet pisala,ze pediatra jej mowila jak to alergia pokarmowa objawia sie odparzeniem)

    Tak tez mnie uczono na studiach

    ta kupa "alergenowa:wink: w momencie jak zostaje wydalona..podraznia skore i tez uczula..

    Dlatego obstawiam,ze to nie pampersy uczulaja, ale wlasnie predzej kosmetyk albo jakas zywnosc
    Ja zjadlam ostatnio wedzonego lososia i Maly mial pierwsze odparzenie (a jem wszystko jak wiecie);
    wiec mysle,ze to byla reakcja na pozywienie
    Ale oczywiscie moge sie mylic, i faktycznie mzoe sie wszystko na raz zbieglo u Ninki jak Teorka pisze

    Zielona kupa i odparzenia sa czesto objawem alergii

    ale cos w tych pamperasach nr 3 jest bo moja kumpela narzekala ze jej smierdzialy...w sensie taki brzydki zapach maja nie wiem mi tam one nie smierdza..
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    "Obserwowanie męczącego się i płaczącego malucha jest ciężkim przeżyciem dla rodziców. Ponieważ jednak zęby mleczne występują w liczbie aż 20, a ich wyrzynanie trwa do około 2-3 roku życia, warto mieć pod ręką środki mogące złagodzić cały przebieg procesu"


    No to trochę sobie trwa....
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    pociesze Was ,ze zabkowanie nie zawsze jest zle; moj pierworodny wogole nie plakal, tylko gryzl gryzl...szczebelki od lozeczka, szczoteczke uwielbial gryzc do zebow od malego mu dawalam taka dla dzieci super sprawa; moj plkalal chyba przy tych z tylu jak sie wyrzynaly jak plakal;stosowalismy gel Bonjela
    ale za to dzieciaki mojej siostry mialy masakre-goraczke i plakanie..
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Oj ja się obawiam, ze u nas będzie płacz.... Nie wiem czy to marudzenie jego ostatnie nie jest już spowodowane ząbkami....:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    O nas pierwsze osiem zębów wyszło zupełnie bezobjawowo... dopiero teraz mieliśmy kilka nocek zarwanych, bo go najwyraźniej dziąsła bolały:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 13th 2012
     permalink
    Ja mam 34 lata a ząbkowanie nadal trwa... Mam zatrzymaną ósemkę i co jakiś czas boleśnie o sobie przypomina :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 13th 2012 zmieniony
     permalink
    CHLOE mi one też śmierdzą...
    tzn nie nazwałabym tego smrodem ale pachną jakby hmmm pudrem Johnsona :P
    tak mi się ten zapach kojarzy
    jaby były własnie napudrowane
    Huggiesy są zupełnie bezzapachowe....

    i tak sobie jeszcze myślę , że ostatnio dużo ogórów kiszonych jadłam...
    może przez nie tylek odparzony ? :shocked:


    MADZIA moja Ninka zaczęła się interesować [na dłużej niż 3 minuty] zabawkami jak miała ok 9 - 10 tygodni...
    wcześniej zapomnij...
    poleżała 2 minuty i ryk :/
    a teraz czasami się potrafi 15 minut zawiesić i patrzeć na grzechotkę :)


    a i za namową dziewczyn Mateo kupił dzisiaj Katarek i Frida już wylądowała w koszu...
    toż porównania w ogóle nie ma !!
    a Ninusia się cieszyła jak jej odkurzaczem ciągnęliśmy z noska [w szoku byłam ile tam tego miała bidulka :(]


    TALKA mówisz, że i Was dopadł "cycozwis" ? :devil:


    CARROTKA gratuluję Kubusiowi przyrostu :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 14th 2012
     permalink
    Ha! A Mery znowu 8h snu. Wstala o 4. na jedzenie i to raczej suchosc w nosku ja obudzila.
    Tylko teraz ma kuźwa Weltschmerz i sama nie wie czego chce, wiec juz ulala juz polowe tego co zjadla :sad:
  4.  permalink
    TEORKA- jak tam mała? Własnie doczytałam co Was spotkało:/
    jest juz trochę lepiej?
  5.  permalink
    U nas ząbkowanie póki co bez gorączki ale wlasnie marudzenie jak nie ma w poblizu czegoś czeby sobie pogruźć a ręka już nie wystracza to jest wtedy źle, marudzi strasznie.
    Kurcze i od dwoch dni Franke budzi się z zatkanym nosem a w środe mamy jechać na szczepienie :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeJan 14th 2012
     permalink
    andżi: Ja mam pytanie do mam starszaków do jakiego wieku dawałyście wit.D ?


    co lekarz to inna opinia, są tacy co mówią, że do 2rż, są tacy co do 4rż a spotkałam się i z taką opinią, że nawet do 18rż powinno się zażywać witaminę D. Ja osobiście już nie daję, bo Iwi je sporo jogurtów i pije mleka, ale nasza lekarka dalej mówiła, żeby dawać.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 14th 2012
     permalink
    Mój był na mm i nie dawałam wit.D w ogóle.
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJan 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Czy któraś z was podcinała wędzidełko dziecku pod językiem???
    Nas czeka zabieg.
    Nie możemy tego zrobic w gabinecie laryngologa tylko dostaliśmy skierowanie na zabieg do szpitala
    bo ta błona jest bardzo gruba i króciutka.
    Jestem ciekawa co nas czeka...

    Wczoraj przeczytałam ciekawy artykuł w magazynie psychologicznym "Sens"
    i było tam takie zdanie
    "Największym wrogiem stworzenia udanej więzi jest obawa przed rozpuszczeniem dziecka. Wielu dorosłych dziś ludzi padło ofiarą tego właśnie powszechnego w pokoleniu ich rodziców strachu.
    Młodzi rodzice żyją pod presją przedobrzenia.
    A przecież niemowlęcia nie da się rozpuścić.
    Reagowanie na fizyczne czy psychiczne potrzeby dziecka nie jest brakiem dyscypliny.
    Trzeba je karmić, trzymać na rękach, bujac, kołysać i mieć jak najbliżej siebie.
    Jeśli rodzic nie będzie reagował na płacz dziecka, ono będzie wiedziało, że nie może na niego liczyć."

    Co o tym myślicie ??? Ja się tyl e od teściowej nasłuchałąm, nie bujaj bo przyzwyczaisz a jakoś nie miałam z tym problemu i Wojtek się nie domagał potem...

    Jakie macie doświadczenia?
    -- [/url][/url][/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.