Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Teo- Krzyś przesypia większą część dnia (na cycku/wtulony we mnie, ale jednak są to drzemki). Potrafi obudzić się tuż przed kąpielą, a już 5min po przebraniu w piżamkę drze mordkę, że chce jeść i spać.
    Wasze dzieci też tak mają, że po trzecim pociągnięciu cyca odlatują? Krzyś to normalnie pociągnie kilka razy i oczy mu się zamykają. Dalej ssie, ale na śpiocha.
    A ponieważ większą część dnia ssie, to i większą część dnia śpi :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Madzia,My Tadka próbowaliśmy kąpać wcześniej tj koło 19 i efekt był taki, że owszem zasypiał bez większego problemu, ale po 40 minutach był gotowy do kolejnego jedzenia i musiałam go usypiać na nowo i trwało to zdecydowanie dłużej niż po pierwszej drzemce.
    teraz kąpiemy Tadzia ok 20 czasem 20.30, wcześniej najedzonego. Po kąpieli usypia bez większych problemów i śpi do 1:30 mniej więcej. Wystarczyło zmienić godzinę kąpania na późniejszą:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    kate1: Może i na Marysię przyszła pora odrobinę dłuższej aktywności? :smile:

    myszerej: teraz kąpiemy Tadzia ok 20 czasem 20.30, wcześniej najedzonego. Po kąpieli usypia bez większych problemów i śpi do 1:30 mniej więcej. Wystarczyło zmienić godzinę kąpania na późniejszą:bigsmile:

    myśle, ze macie racje. spróbujemy to przesunąć.

    a ja znalazłam nowa atrakcje dla Mery - gram jej na gitarze :smile: robi wielkie oczy i fajnie reaguje. oczywiscie nie wale jej the doorsów tylko takie tam plumkanie i proste pioseneczki typu kolędy lub kolysanki.
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    ja nie klade mojego Adasia szybciej nizo 22.. kapiemy sie ok 21.30. nawet nie zaczynam probowac szybciej bo wtedy mam gwarantowana rozwalona nocke na maksa. My sie bawimy, kapiemy, jemy, potem znowu bawimy i zasypia na dobre przy cycku.
    w nocy karmie po cichaczu, wtykam cycka jak tylko slysze ze sie rozbudza, nie czekam az zacznie placzem domagaxc sie karmienia i w ten sposob szybki zwis na cycku max15 minut i odkladam do lozeczka i z regulky sam zasypia A w dzien i wieczorem to nie do pomyslenia..

    mysle ze im bedzie straszy tym bedziemy mu zmienia godzine kapania tak o pol godziny wczesnie az w koncyu zejdziemy do np 20, czyli jakiejs normalnej godziny rozpoczecia snu niemowlaka.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    bewe82: teraz kąpiemy Tadzia ok 20 czasem 20.30, wcześniej najedzonego. Po kąpieli usypia bez większych problemów i śpi do 1:30 mniej więcej. Wystarczyło zmienić godzinę kąpania na późniejszą

    Z własnego doświadczenia powiem, że około 6-go miesiąca wraca się znów do wcześniejszej godziny:smile:
    Dziecko coraz mniej sypia w dzień i zazwyczaj ok. 19-tej jest już padnięte. Żeby nie przeoczyć tego krytycznego momentu, warto wykąpać szybciej, bo później maluch ze zmęczenia i złości może nie chcieć zasnąć.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    BEWE to jak moja teraz nie wytrzymuje [NIGDY] dłużej jak do 19 to co będzie za parę miesięcy ? :smile:
    o 17 będzie szła spać ?
    hehehehhe :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:


    MADZIA umiesz grać na gitarze ? :wink:
    no proszę :)


    YOL a jak po szczepieniu ?
    byliście w końcu ?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: BEWE to jak moja teraz nie wytrzymuje [NIGDY] dłużej jak do 19 to co będzie za parę miesięcy ?
    o 17 będzie szła spać ?
    hehehehhe

    Może dojrzałość w Jej wykonaniu będzie polegać, na dłuższej aktywności w dzień, zwiększonej liczbie ale krótszych drzemek i tym sposobem będziecie mogli zostać przy godz. 19-tej?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    no fajnie by było bo jednak od 19 ja juz jestem wolna a ona sobie sama lezy i zasypia
    jakbym miala się z nią bujać do 21:30 - 22:00 to słabo :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: 21:30 - 22:00 to słabo

    Też tak uważam.
    Moja się nauczyła, że kąpiel jest ok. 18:30, potem kaszka na moim mleku, trochę zabaw, ale bardzo spokojnych, obserwacja Brata w kąpieli i przy kolacji (sama zwykle dopomina się wtedy o kawałek chleba i dostaje), usypia ok. 20:30 - 21:00 max.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Magdalena: gram jej na gitarze :smile:

    Wow, zazdraszczam :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    kate1: Wow, zazdraszczam :smile:

    hehe, sie przylansiłam. :wink: ale czasy świetności już za mną :wink::devil: będe ja zamęczac swoim wyciem aż dorośnie na tyle, by powiedzieć, matka zamknij się :devil::wink: i wtedy pogrzebię swój talent forever :cry::wink:
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Teorka, dalismy rade na szczepieniu. Tylko biedny Adas strasznie plakal. Babka zagadala go a ten zaczal sie do niej usmichac i gruchac do niej a ona w tym czasie bam i walnela mu igla w udo. Widzialam jak mu sie w 1 sekunde z usmiechu na buzi zrobila podkowa i krzyk byl w nieboglosy!! Biedaczek.

    Kevin go trzymal bo mi sie rece trzesly. A potem jak wyszlismy z gabinetu to usiedlismy w poczekalni zeby troche pokarmic go i zeby sie uspokoil i patrzal takim smutnym wzrokiem na mojego meza jakby mu chcail powiedziec "Ty mnie wiesniaku trzymales!!":devil:

    Ale dalismy rade!:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Madzia, ja Tadkowi też dużo muzykuję. Śpiewam mu piosenki z mojej pracy, bo zawodowo prowadzę zajęcia muzyczne dla dzieci od 4 miesiąca życia:bigsmile: zestaw instrumentów perkusyjnych tadek już dostał od taty, również muzyka:bigsmile:
    --
  2.  permalink
    A ja cholera szkołe muzyczna skończyłam a z graniem na czymkolwiek mi nie wychodzi.
    Franek tylko śpiewaniem się usi zadoolić i póki co mu się bardzo to podoba :bigsmile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Kurcze, jakie muzykalne towarzystwo :shocked: :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    nightingale_84: A ja cholera szkołe muzyczna skończyłam

    W Kraku, którą? Ja kończyłam liceum na Basztowej :)
    --
  3.  permalink
    myszerej:
    W Kraku, którą?


    Nie nie.
    Ja do Krk dopiero na studia się przeprowadziłam.
    U sibie w miescie kończyłam czyli w Oświęcimiu :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    haha, no widzicie, to jeszcze nam wyjdzie 28 days' band ;)
    albo np
    HOT MILFs ;)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    yol: patrzal takim smutnym wzrokiem na mojego meza jakby mu chcail powiedziec "Ty mnie wiesniaku trzymales!!":devil:


    hehehheehhe :smile:
    u nas na szczęście nikt Małej nie trzyma bo ona zawsze leży na takim jakby "przewijaku" i tylko ją za rączki trzymamy żeby się nie bała...

    a ja własnie dzwoniłam i odwołałam szczepienie
    bo mieliśmy się stawić 26-go ale mój mąż w następnym tyg nie da rady bo ma szkolenie w krk codziennie
    więc tego




    kurde to ja się nie odzywam o muzyce bo mi słoń na ucho nadepnął i ile razy próbuję coś Nince śpiewać to ona skuczy
    tak jest ze mną źle hahahahah :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie - Wasze maluszki przy porodzie miały oznaczoną grupę krwi?
    Bo ja w książeczce małego nie mam wpisu, ani na wypisie ze szpitala...?
    Wydawało mi się, że to się rutynowo robi...
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Mój też nie miał grupy krwi...
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    bewe82: Kurcze, jakie muzykalne towarzystwo

    Haha, dzieci na pewno są zadowolone:smile: Mój M. też gra małemu na gitarze. U naszego pediatry, ekscentrycznego hipisowca z fryzurą na cebulę, wśród licznych zabawek i klocków, jest i gitara. Ostatnio jak nam mały odstawiał cyrki w poczekalni, tatuś zaczął grać i było po problemie
    --
    Lecę na wątek żywieniowy, ciekawa jestem, co ciekawego napisałyście.
    --
    A tak w ogóle, to za nami kolejna przerąbana noc:sad: Janek budzi się częściej niż kiedy był noworodkiem. Albo brzuszek albo zęby.. z tym że brzuszek to dla nas nie nowość i nie wiem, skąd nagle taka zwiększona częstotliwość pobudek. Jak się obudzi, dostaje cycka ale jakiś niespokojny jest - trochę się pręży, trudno mu usnąć ale żeby jadł jakoś więcej, to nie zauważyłam.. W poniedziałek idę z nim do pediatry, bo znowu ma wysypkę na ciele, więc zapytam, czy to może nie zęby.. Padam ostatnio na twarz przez te akcje nocne i ciągły cycozwis w ciągu dnia, przeplatany prężeniem się:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    zabkaa25: Dziewczyny powiedzcie - Wasze maluszki przy porodzie miały oznaczoną grupę krwi?
    Bo ja w książeczce małego nie mam wpisu, ani na wypisie ze szpitala...?
    Wydawało mi się, że to się rutynowo robi...

    Do książeczki można dokonać wpisu, gdy grupa krwi jest oznaczona 2-krotnie. .
    Jesli nawet oznaczają po porodzie, to raz, co nie uprawnia do zrozbienia o tym wpisu w książeczce dziecka.
    Nie zmieniło się to chyba na przestrzeni lat, bo ani ja, ani mój M, ani żadne z moich dzieci nie ma wpisu grupy krwi.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    zabkaa25: Dziewczyny powiedzcie - Wasze maluszki przy porodzie miały oznaczoną grupę krwi?

    Moja miała, ale wpisana nie jest, bo żeby była - musi być oznaczona 2 razy przez 2 inne osoby ;) tak samo jest u dorosłych :wink:
    Tyle, że ja wiem, że dziecię ma grupę po mnie, bo mi powiedzieli :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Tak wiem, że 2 krotnie musi być oznaczona, ale myślałam, że ten 1 raz właśnie przy porodzie robią i gdzieś jest to zaznaczone.
    No nic dzięki :)
    W takim razie muszę zrobić, bo nie daj Boże będzie to potrzebne a na to trochę czasu trzeba.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
  4.  permalink
    No a my w książeczce mamy.
    Tyle, że u nas grupa krwi była badana w szpitalu dwukrotnie.
    Przez tą żołtaczkę, myśleli że to może jakis konflikt więc temu badali.

    Anetka, u nas też cięzkie noce..
    Franek się oduczyl chyba spać na brzuszku :sad:
    Tzn pierwsza drzemke przeyspia, ale potem po cycku koło 2:30 to nie ma bata zeby tak sunąl niby oczy ma zamknięte a kręci glowką w jedną drugą stonę, steka, dupkę do góry podnosi.. więc biore go do sibie i spimy na łyżeczke tak do rana.. gorzej bo mi po godzinie ręka cierpnie :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    zabkaa25: myślałam, że ten 1 raz właśnie przy porodzie robią i gdzieś jest to zaznaczone.

    Może na jakimś wyniku, np. razem z morfologią? Swoją drogą powinni każde badanie dołączyć do katy wypisowej ze szpitala.
    Wtedy by wystarczyło, żebyś zrobiła w innym miejscu, pokazała ten pierwotny wynik ze szpitala i byłaby podstawa, by wpisać grupę krwi do książeczki zdrowia dziecka.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    bewe82: Swoją drogą powinni każde badanie dołączyć do katy wypisowej ze szpitala.

    Noooo... ja na wypisie mam tylko swoje badania... a dziecka to tylko to co w książeczce... czyli niewiele
    --
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    bewe82: Może na jakimś wyniku, np. razem z morfologią? Swoją drogą powinni każde badanie dołączyć do katy wypisowej ze szpitala.
    Wtedy by wystarczyło, żebyś zrobiła w innym miejscu, pokazała ten pierwotny wynik ze szpitala i byłaby podstawa, by wpisać grupę krwi do książeczki zdrowia dziecka.


    Nie, nigdzie nie mam, a właśnie tak chciałam zrobić, oznaczyć raz jeszcze i na tyle...
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    nightingale_84: Anetka, u nas też cięzkie noce..
    Franek się oduczyl chyba spać na brzuszku
    Tzn pierwsza drzemke przeyspia, ale potem po cycku koło 2:30 to nie ma bata zeby tak sunąl niby oczy ma zamknięte a kręci glowką w jedną drugą stonę, steka, dupkę do góry podnosi.. więc biore go do sibie i spimy na łyżeczke tak do rana.. gorzej bo mi po godzinie ręka cierpnie --

    Może to taki etap?? Mój też się tak wierci, a spał już nawet po 10 godzin:confused:
    --
  5.  permalink
    aneta01: Może to taki etap??


    No tak mi sie cos zdaje.
    Próby obracania się w czasie snu?
    Nie wiem :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorGyfr
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny, mam takie pytanie trochę z innej beczki. Czym sprać marchewkę z odzieży dzidziusia bo wiadomo detergentów nie wolno, a nam coraz bardziej przybywa pomarańczowych ubranek.
    --
    •  
      CommentAuthorGyfr
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    [quote=aneta01][/quote]

    U nas też tak było i nadal zdarza się z tym wierceniem, marudzeniem nocnym jak się okazało to gazy nocne męczyły Zuzię, czasem bobotic pomaga, a czasem sen w lóżku z rodzicami
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Na plany polecam wypróbować to mydełko :smile:
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    też używam tego mydełka i naprawdę się sprawdza :) a do tego cenę ma przystępną...
    •  
      CommentAuthorGyfr
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczynki za pomoc . Zakupie mydełko i powalczę z plamami.
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Gyfr: Czym sprać marchewkę z odzieży dzidziusia bo wiadomo detergentów nie wolno

    oj, to ja wyrodna matka... plamy traktuję normalnie odplamiaczem i wszystko piorę w normalnym proszku. Ale na szczęście młody żadnej wysypki nie ma...
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja w ogóle nie kuszę się o odplamianie :wink: Kolejnych dzieci nie planuję, więc plamy nie robią na mnie wrażenia, bo nie muszą te ciuszki przetrwać dla potomnych. A że maluch śmiga w dzień z jedną / kilkoma plamami na koszulce nie uznaję za nic gorszącego. :smile:
    Gdy mamy wyjście albo odwiedzają nas goście ubieram rzeczy pozbawione śladów po konsumpcji warzyw.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    ANETKA ja ostatnio pisałam jak mi się NINKA budziła w nocy co godzinę, półtorej
    maksymalnie co dwie godziny...
    jakiś tydzień to trwało i się skończyło
    więc może to u Was też tylko takie przejściowe
    na pewno :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Jak nie wolno detergentów, to czego używasz do prania, Gyfr? :wink:
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    TEORKA: kurde to ja się nie odzywam o muzyce bo mi słoń na ucho nadepnął


    witaj w klubie :) ale ja tam Karolinie śpiewam :wink:

    My już po wizycie. Przez 1,5 tyg dziecko karmione piersią i dokarmiane od 120 do 210 ml MM przybrało uwaga 400g. Pediatra kazała dalej dokarmiać.

    Wysypka pojawia się i znika ponieważ moje dziecko ma bardzo delikatną skórę (po dziadku:wink: )... Ale nie jest to żadna skaza ani alergia pokarmowa... Czyli dobrze myślałyśmy. Na to konto wsunęłam bułkę z serem :devil:

    Krew tylko Małej pobrano co by sprawdzić jej 'jakość'. Jutro wyniki.

    No i przy okazji doszła 'wizyta instruktażowa' u fizjoterapeutki... z której jestem bardzo zadowolona.

    Nie pytajcie ile to kosztowało :wink:

    Cały przyszły tydzień mamy za to wizyty na NFZ.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Co do grupy krwii to my mamy wynik na kartce wpietej w ksiazeczke, ale to pewnie dlatego ze ja jestem B Rh- i Wiki tez ma BRh- :)) po mamusi :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    madrill: Przez 1,5 tyg dziecko karmione piersią i dokarmiane od 120 do 210 ml MM przybrało uwaga 400g.


    dużo przybrała :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    madrill: Cały przyszły tydzień mamy za to wizyty na NFZ.

    ech, ja powinnam poumawiac Mery kolejne wizyty kontrolne - bioderka, oczy, kardiolog... na za jakieś 3-4mce, ale jak myslę o wydzwanianiu do szpitala to już mi sie słabo robi.
    zbieram się już tydzień i jeszcze nie czuję sie na siłach :wink:
    ale obiecałam sobie, że w pon obdzwonię wszystko, bo jakbym miała bulić za te wizyty prywatnie, to mi wyjdzie z tysiak znowu :confused:
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    dokarmiane od 120 do 210 ml MM
    Madrill - a raz Ci tyle zjada? Czy to dzienny bilans?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    TEORKA
    "ANETKA ja ostatnio pisałam jak mi się NINKA budziła w nocy co godzinę, półtorej
    maksymalnie co dwie godziny...
    jakiś tydzień to trwało i się skończyło
    więc może to u Was też tylko takie przejściowe
    na pewno "
    Obyś miała rację:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    bewe82: Madrill - a raz Ci tyle zjada? Czy to dzienny bilans?


    dzienny :) Staram się żeby była głównie na cycu
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    ufff, a już myślałam, że Twój miesięczny niemowlak tyle wcina przy jednym posiedzeniu i się lekko przeraziłam :smile:
    Bo moja 10,5 - miesięczna cycowa Panna dostaje 2 razy dziennie kaszkę na moim mleku i nie zdarzyło Jej się do tej pory zjeść jednorazowo więcej niż 170 ml.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Jakbym jej dała więcej to pewnie zjadła by więcej - ma zadatki na łakomczucha (po tatusiu oczywiście ):wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    madrill: Jakbym jej dała więcej to pewnie zjadła by więcej

    Zapytam jeszcze- a kto ustawił granicę, że tyle i nie więcej mm na dzień?
    Lekarz czy Ty?
    -- Mama M & N & W
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.