Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Ja... na podstawie obserwacji dziecka. Ale lekarz powiedział, że tak jest ok
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Synteza antygenów układu AB0 trwa do około 2 roku życia. Dlatego oznaczanie grupy krwi u noworodka jest niemiarodajne - antygenów jest mało, test może ich nie wyłapać i dziecko z grupą A/B/AB będzie miało grupę 0.

    Inaczej jest w przypadku układu Rh - antygeny szybciej uzyskują pełną ekspresję.

    To może być nie tyle wina osoby oznaczającej co samego odczynnika. W przypadku antygenu D wynik badania może być różny. Dzisiaj stosuje się przeciwciała monoklonalne, które wykrywają słabą odmianę antygenu D . Takie osoby traktowane sa jako Rh+.
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Oj mój też muzyk mały rośnie, gitarę uwielbia, albo jak mu na keyboardzie zagram i nastawie na fletnie pana to jest w wniebowzięty:bigsmile:
    Tatuś za to mu na basie przygrywa i zamierza zapisać na lekcje gry na perkusji jak podrośnie, mi się to średnio widzi:cool: :bigsmile:
    Może jednak gitara albo pianino po mamusi:cool:

    Łączę się w bólu co do nocek u nas tez ostatnio tragedia, Nataś ciągle je i w ogóle nie daje się odłożyć i w rezultacie ja padam i śpię na siedząco, a on ciągnie i ciągnie,
    aż mi cycki rano odpadają:confused:
    Ehh sama już nie wiem jak to jest, bo niby teraz ma ten skok i słoneczne tygodnie, a ze spaniem jeszcze gorzej, a myślałam, że gorzej już być nie może...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny - jaki krem byście poleciły do twarzy maluszka? Chodzi mi o krem do stosowania w domu - na dwór mam kupiony w Rossmannie z serii Babydream :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Ja używam AA i jestem zadowolona, zwłaszcza na te jego czerwone poliki pomaga:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Talka a Paulinka ma suchą skórę że chcesz jej buźkę kremem w domu smarowac ?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Troszkę ma... i w sumie nie tylko o buźkę mi chodzi - rączki i stópki ma suche (skóra troszkę schodzi)... oliwka trochę pomogła, ale myślę, że krem byłby lepszy?
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Talinka, moje maluchy po pobycie w inkubatorkach miały suchą skórę na stópkach i rączkach - niczym nie smarowalam ich oprócz oliwką i w miarę szybko skóra doszła do siebie
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    ooo, ok ;) dzięki
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Gośka też miała tam suchą skórę, stosowałam tylko balsam do ciała babydream.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Talka - moj Kuba mial to samo! Skóra mu sie luszczyla na stopkach, raczkach i na czole. Smarowalam oliwka i przeszlo!
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Smaruj codziennie po kąpieli oliwką - nie żałuj jej |:-) i zobaczysz czy np za tydzień jest bez zmian czy jest lepiej ;-) a do buziek używam kremu bambino - w domu czasami nawilżającego a na spacer z tlenkiem cynku
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Talka, jak zwykle każda z nas używa czegoś innego, hehe więc i ja Ci odpiszę. Nam pediatra poleciła krem specjalny z emolium... Super jest, ale drogie cholerstwo...
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Jeśli bardzo sucha skóra sie łuszczy są dwa tanie i sprawdzone sposoby - maść z wit A ale i parafina ciekła :P
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotka_
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    My od samego początku używamy oliwkę po kąpieli, a na dzień smaruję synusiowi samą buźkę kremem z wit.A+E... naprawdę super krem, dobry na suchą lub podrażnioną skórę, no i niedrogi... polecam :smile:
    dokładnie taki
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    TALKA moja Ninka miała to samo
    dłonie, stópki i buzia [zwłaszcza czółko i między brwiami]

    położna powiedziała, że to normalne u noworodków i żeby niczym nie smarować
    co też uczyniłam i samo przeszło po 4-ech tygodniach :wink:



    a ja już wiem, że to ostatnie mega uczulenie to nie od kremu było
    wczoraj posmarowalam na noc tym samym kremem kawałek na brzuszku [ 4 na 4 cm ]
    i nic
    zero kropki

    więc krem wykluczam
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Talinka takie maluchy się łuszczą, nie trzeba niczym smarować bo to samo przejdzie :)
    Bladykot, dzięki - mocno fachowym językiem napisane ale rozumiem, że po prostu nie ma co teraz badania robić tak?
    :wink:
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    zabkaa25: Bladykot, dzięki - mocno fachowym językiem napisane ale rozumiem, że po prostu nie ma co teraz badania robić tak?

    tak
    to znalazłam w sieci. Mnie na szkoleniu z krwiodawstwa uczuli, że do 6 miesięcy po porodzie może się zmienić grupa krwi.
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Hejo :bigsmile:
    mam pytanie odnośnie fotelika dla dzieci. Wojtek już niedługo kończy rok i czas pomyśleć o nowym foteliku
    Jakich firm kupowałyście a jakich unikać?
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorstokrotka_
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    My mamy taki fotelik i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni :smile: bardzo dobrze sprawdza się podczas jazdy, a jak synusiowi przyśnie się to zmieniam mu pochylenie fotelika na poziom "półleżący" i wygodniej jest mu spać bo główka nie opada mu do przodu... Tymuś jeździ w tym foteliku od ok 10 miesiąca (na początku wyłącznie w pozycji pochylonej tak jak do spania) :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Moje dziecko było tak wykończone, że nie chciało po kąpieli być w ogóle na rękach.... jeden wielki wrzask. Położyłam go na brzuszku w łóżeczku i odpadł po 20 sekundach!!!!!!!! Szok!:shocked:

    Fajny ten fotelik... Do przemyślenia jak Tadzio wyrośnie ze swojego:bigsmile:

    a właśnie, jak to jest z tymi fotelikami? Głównym wyznacznikiem tego, że trzeba zmienić jest waga dziecka czy coś jeszcze?
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy to mozliwe, ze przez zabki Wiki mniej je?!?! To wydaje sie oczywiste, ale ona jest na butli a nie piersi, wiec nie musi sie nameczyc ssaniem:// Spadla z 900 ml do 680 ml na dobe. Poza tym strasznie ciagle ulewa, az dostala krost na policzkach od tego twarozku:/// Nie powiem, ze zasypianie w dzien to jeden wrzask, a lapki wpycha po lokcie do buzki:p W poniedzialek szczepienie to sie popytam, ale martwi mnie ten brak apetytu:(
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    stokrotka_: My mamy taki fotelik i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni

    Fajny podoba mi się :bigsmile:
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    jenny1983: Dziewczyny czy to mozliwe, ze przez zabki Wiki mniej je?!?!

    jasne... i nie ma znaczenia czy na butli czy na piersi z moich doświadczeń :wink:
    -- [/url][/url][/url]
  1.  permalink
    myszerej: a właśnie, jak to jest z tymi fotelikami? Głównym wyznacznikiem tego, że trzeba zmienić jest waga dziecka czy coś jeszcze?

    Mysza, waga i to, żeby główka dziecka nie wystawała poza oparcie fotelika. Nogami nie trzeba się przejmować :wink:
    Ewa w pierwszym foteliku jeździła jeszcze w październiku. Teraz nie wiem, czy by się zmieściła- zawsze jeździmy z dwójką, więc i tak musi jeździć w większym, bo Krzyś zajął jej.
    Ja polecam foteliki MaxiCosi- niezmiennie jedne z najlepszych z testach ADAC. Dla starszaków jest Mobi i Tobi.
    Za to na pewno odradzam komukolwiek kupowanie fotelika, który nie został uwzględniony w testach ADAC- bezpieczniej mieć fotelik, który był sprawdzony i oceniono jak zachowa się w momencie ewentualnej stłuczki. Wiecie- dobry fotelik może uratować życie dziecku.
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Maxi-Cosi i Britax ( ja mam Britax Marathon). Nie ufam tym wszystkim Coneco, Graco itp. Widziałam filmik z testów, na których te foteliki się wręcz rozpadły!
    Niestety, za dobry/ bezpieczny fotelik trzeba zapłacić...a to dlatego, ze te firmy pakuja masę kasy w tzw." crash testy". Bez obrazy, ale forelik za 300 zl. wydaje my sie tylko antrapą.:confused:
    Mam nadzieję ze się mylę...
    --
  2.  permalink
    TEORKA: więc krem wykluczam


    czyli co jedna kostka czeolady mogła taki efekt wywołać?!
    To sie w glowie nie mieści :sad:
    -- // //
  3.  permalink
    Jak my wybieraliśmy fotelik dla małej (ten drugi), to foteliki mające cztery gwiazdki (jeśli dobrze pamiętam w tej kategorii wagowej żaden fotelik nie otrzymał pięciu gwiazdek, tak bezpieczne są tylko te pierwsze foteliki) zaczynały się od 800pln wzwyż :confused:
    A za 1,5 roku trzeba będzie drugi kupować :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    My się zdecydujemy prawdopodobnie na Cybex Pallas 2-fix
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: czyli co jedna kostka czeolady mogła taki efekt wywołać?!
    To sie w glowie nie mieści :sad:
    --


    mi też się nie mieści...
    no bo jak nie krem to zostaje ta czekolada i majonez
    no albo jeszcze coś innego o czym nie mam pojęcia i może się nigdy nie dowiem...

    bo tak sobie jeszcze myślę - najgorzej było w okolicy pampersa
    tam byla istna rzeźnia...
    więc może to odpieluszkowe uczulenie było tak silne, że poszło na całe ciałko ?
    kurde nie wiem.....

    ale Nincia ma taką dupcię i pisię cudną, że przy każdej zmianie pieluchy się napatrzeć nie mogę i obcałowuję tyłeczek a ona się cieszy wtedy :smile:
    ciekawe kiedy mnie obsika albo kupe mi na twarz narobi :cool: :devil:



    JENNY moja Ninka też gorzej jada i łapki wpycha i się potrafi mocno rozpłakać jak te piąstki ma w buzi [tak jakby w pewnym momencie mocno ją to bolało] i u nas ząbkowanie potwierdzone przez lekarkę
    tzn dziąsła są już mocno szerokie i spuchnięte...
    więc u nas to ewidentnie przez to
    a i jeszcze się Nina czasami pierze rączkami po buzi i w okolicy uszek
    to też podobno od zębów....



    myszerej: Moje dziecko było tak wykończone, że nie chciało po kąpieli być w ogóle na rękach.... jeden wielki wrzask. Położyłam go na brzuszku w łóżeczku i odpadł po 20 sekundach!!!!!!!! Szok!:shocked:


    nie wiem czy to typowe u starszych dzieciaczków ale ja też coraz częściej widzę, że Ninka się szybciej sama położona uspakaja niż na moich rękach...
    zwłaszcza właśnie jak jest mega śpiąca
    tak jak Tadziu :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Talinka: Chodzi mi o krem do stosowania w domu

    Talinka, jeśli dziecko nie wymaga leczenia jakichś uczuleń czy coś, to niesmaruj.po co dziecku zatykać pory??? poza tym na potówki to jest niedobre. naprawde, im mniej kosmetyków tym lepiej.
    Talinka: i w sumie nie tylko o buźkę mi chodzi - rączki i stópki ma suche (skóra troszkę schodzi).

    u nas cał nóżki i rączki, plecki i brzuszek się łuszczyły. i przestały :smile: pomógł zwykły balsam nivea, a potem wrócłam do oliwki.
    jenny1983: Poza tym strasznie ciagle ulewa, az dostala krost na policzkach od tego twarozku:///

    Jenny, u nas Marysia też zaczęła ulewać jak skońcyzła kalendarzowe 2 miechy - ja to wiązałam z momentem, kiedy znacznie zwiększył jej się apetyt (wisiała wtedy 18 razy na dobę na cycku i podkręcała laktację). Wtedy przełyk pewnie nie wyrabia. Jak Mała jest na butli, to możesz do mleka dodawać co jaiś czas Bebilon Nutrition. Choć z moich obserwacji wynika, że on twarożku nie powstrzymuje.
    U nas teraz przechodzi ulewanie :bigsmile: - wygląda na to, że było spowodowane żelazem, bo już mało co ulewamy, więc nawet syropek niepotrzebnie kupiony był.
    TEORKA: ciekawe kiedy mnie obsika albo kupe mi na twarz narobi :cool: :devil:

    hehe, ja dziś umyłam włosy i w rozpuszczonych Małą przebierałąm. nachyliłam się obcałować brzuszek, podnoszę głowę, a tu mi coś podejrzanie kapie z włosów. Oczywiście ma córa postanowiła mi zafundować odżywkę. Bez spłukiwania!
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Dziewczyny a mam takie pytanko jeszcze....

    czy to normalne, że moja Ninka płacze cały czas bez łez ?
    one sie nie powinny już pojawić ?
    --
  4.  permalink
    Krzyś jakoś jeszcze w pierwszym miesiącu, albo na początku drugiego zaczął się zalewać łzami jak tylko wredna matka śmiała rozdzielić jego paszczę i maminą pierś :cool:
    Hmmm... A może Ninka nie płacze tylko krzyczy wq..wiona? I dlatego bez łez?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Teo Mikiemu też się jakoś późno zaczęły łzy pojawiać. Za to teraz nadrabia :wink: A co do uczulenia, to będę się upierać, że był to pampers. Moja podwykresowa przyjaciółka miała podobne przeprawy, tylko z chłopcem.
    A fotelik polecam Romer / Britax King Plus :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    no w sumie ona tak płakać to nie płacze bo albo marudzi i nudzi albo krzyczy :devil:
    ale czasami jednak zapłacze i wtedy też na sucho....
    hmmm kurde tak właśnie ostatnio mi się wydawało, że czegoś mi brakuje u niej heheh
    a to łez chyba


    Livia: A co do uczulenia, to będę się upierać, że był to pampers. Moja podwykresowa przyjaciółka miała podobne przeprawy, tylko z chłopcem.


    i też go wysypało wszędzie, nawet na buzi ?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Jutro zapytam, bo dziś już jej nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    o jakbyś mogła to będę wdzięczna :wink:

    a to zdjęcie stópki wystającej z łóżeczka to jak zrobiliście, że takie cudne ? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Trzeba mieć talent i dobry aparat :wink:
    Robione było w dzień, przy dobrym świetle, w salonie (to była kołyska do drzemek w dzień).
    I dziękuję :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    A w ogole to DZIEKUJE ZA RADE Z OPÓZNIENIEM GODZ KAPIELI!!!!
    dzis wykapalismy godzine pozniej (jakos przed 20.) i Mała jak usnela na cycu, tak spi do teraz.
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    super Madziu:)))) Moj tez dzisiaj ciut wczesniej zasnal...oby tak sie skracalo troszeczke codziennie a zejde moze do 20.00:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Dziewczyny robiłyście gdzieś w Warszawie prywatnie usg przezciemiączkowe???
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    madrill: Dziewczyny robiłyście gdzieś w Warszawie prywatnie usg przezciemiączkowe???


    Ja robię w CM Damiana u pani dr. Elżbiety Dzik. Raz już u niej byliśmy a dziś kontrolnie idziemy.
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Ile kosztuje w CM Damiana?
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    madrill: Ile kosztuje w CM Damiana?


    120 zł.Niestety akurat tego badania żadne ubezpieczenie prywatne nie obejmuje...
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Ok, dzięki bardzo! Cena chyba wszędzie będzie podobna...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Jeszcze odnośnie fotelików - to ja zdecydowanie polecam rozważenie zakupu takiego montowanego tyłem do kierunku jazdy. Dla takich maluchów są zdecydowanie bezpieczniejsze.
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeJan 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Madrill, ja Ci polecam dr Kuszyka. Robił Ewuni w szpitalu (urodziła się za wcześnie), robiliśmy u niego prywatnie Krzysiowi. Przyjmuje w Babca Medica. Bardzo miły, spokojnie, dokładnie robił USG. Oprócz tego, że dał mi opis USG, to jeszcze sam skomentował, odpowiedział na wszystkie moje pytania. Jak Krzyś miał mieć robione to USG, to nasza neurolog kazała tylko u niego to robić, ponoć jeden z najlepszych specjalistów w Warszawie, opinię potwierdziła nasza pediatra. I rzeczywiście byłam zadowolona
    Też 120pln płaciliśmy, więc chyba norma na warszawskie warunki.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    u nas też czasem jest płacz bez łez. Łzy pojawiają się tylko jak jest prawdziwa rozpacz.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.