Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    no właśnie tak liczę to mleczko jest po 6msc i chyba tak zrobię zostawię.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 24th 2012 zmieniony
     permalink
    gienia do kawy sobie dosyp, zamiast zwykłego mleka :) naprawdę jest ok.
    a mi chyba zostaną 3 puszki Nutramigenu. Jak jedną otworzyliśmy na początku,tak stoi do dziś prawie pełna. Tak więc jak któraś ma skazowca i potrzebuje to teges...
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    alikal
    A powiedz czy robilas wyniki conajmniej miesiac po skonczonej kuracji zelazem?
    I czy w laboratorium specjalizujacym sie w badaniu krwi niemowlat, w sensie czy wartosci byly dostosowane do wieku dziecka?(bo na moje oko to sa wartosci dla doroslych)
    Bo np hematokryt jest w normie
    Norma dla dziecka od 1-6 meisiaca zycia= 29-42%
    Norma dla dziecka 7 miesiaca zycia- 2 lat= 33-38%
    A Mala ma 6 miesiecy wiec jej wynik zawiera sie w normie. Z tego co wiem gdyby wynik byl zanizony (a jest na dolnej granicy normy) swiadczyloby to o anemii

    Inne wartosci
    PLT czyli platelets czyli plytki krwi (podaje dla przedzialu wiekowego 1-6 miesiecy)= 300- 700 (norm); u was jest to 401 wiec w normie
    Limfocyty (rozumiem,ze badanie wykonano na ogolna liczbe limfocytow,bez podzialu na komorki T /i B norma to = 41-71 (x10/mm 3) i tutaj macie je zawyzone
    ale moze to swiadczyc o pzrebutej niedawno infkecji(czy tez infekcji w trakcie-wystarczy lekki katarek do takiego skoku)
    Neutrocyty norma normy mam podane dla paleczkowatych i podzielonych,ale widze, ze rozmazu nie robiono i po prostu podano ogolna nazwe tych krwinek bialych (granulocyty obojetnochlonne)
    Ale widze,ze macie raczej ich sapdek anizeli wzrost
    Spadek tych specyficznych krwinek wystepuje zawasze w przebiegu chorob wirusowych/grzybicznych badz bakteryjnych(aczkolwiek wirusowki sa najbardziej odpowiedzialne za to i mam tutaj na mysli zwykle adenowirusy odpowiedzialne za choroby gornych drog oddechowych- co u dzieci jest czeste)

    PCT z tego co sie orientuje, i badanie poziomu tego (prokalcytonina po polsku )
    moze tez byc wykorzystywana do zroznicowania pomiedzy choroba wirusowa a bakteryjna (aha i fajnie gdyby tutal lekarz kazal zrobic C-Reactive protein levels=CRP) wtedy gdyby bylo podwyzszone swiadczy to o bakteryjnym zapelniu w organizmie (napisz wykonano CRP i czy jest w normie)
    (moze tez sluzyc do zroznicowania pomiedzy choroba autoimmunologiczna a zwykla infkecja (spowodowana wirusami/bakteriami)
    Macie lekko podwyzszona wartosc procalcitonin wiec ja bym obstawiala na infkecje bakteryjna /wirusowa (nawet male ilosci bakterii/wiruisow w organizmie stymuluja wzrost PCT , chyba jest nawet bardziej czule niz CRP,ale CRP jest markerem dla infkecji bakteryjnej)
    RDW czyli red cell distribution width norma dla dziecka 6 meisiecznego to ponizej 16.5; nie moge znalezc RDW-SD
    RDW-SD wskazuje na rozklad czerwonych cialek krwi; a normy MCV/ MCHC i MCH byly w normie? i Czy hemoglobina jest w normie?
    ogolnie zanizona wartosc RDW-SD wskazywalaby na anemie (gdybym znala wyniki MCV/MCHC/MCH moglabym powiedziec czy jest to spowodowane raczej brakiem zelaza czy np tylko kw foliowego ; ale skoro leczyliscie sie na niedobory zelaza to stawiam na brak zelaza w organizmie)

    Co ja bym zrobila to:
    Przede wszystkim powtorzyla badania za 2-4 tyg (szczegolnie jesli kuracja zelazem skonczyla sie niedawno, badz jesli dziecko ma objawy/mialo kontakt /choroby wirusowej-nawet zwykle przeziebienie
    jednak jedno nie wyklucza drugiego- bo te odchyly bialych cialek najparwdopodobniej swiadcza o wirusie jakims
    a RDW i hematokryt zanizony o anemii

    generalnie ejst wiele odmian anemii i jest kilkanascie do kilkudziesieciu mozliwych "przyczyn" anemii
    Jednak skoro leczycie sie na niedobor zelaza pewnie musiscie przedluzyc kuracje i zobaczyc czy ten niedobor zniknie po suplementacji
    dodatkowo nalezy pamietac ,ze w tym wieku czesto wystepuje fizjologiczny brak zelaza u dzieciakow wiec nie ma czym sie martwic-suplementy powinny pomoc

    :)
    zrodlo ,ktorego zawsze uzywam do interpretacji wynikow pediatrycznych (wiarygodne)
    zrodlo
    --
  1.  permalink
    Aaaaaaa!!

    Franek sie dziś obrócił z plecków na brzuszek!!!!!! :cheer:
    Jeszcze wczoraj mu trochę do tego brakowała a dziś proszę jaka niespodzianka!!
    Na razie tak nieśmiało ale jednak! Obrót był!! :cheer:
    Uwielbiam te skoki!!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    night brawo dla Frania!!!!:)))))))) a powiedz dlugo u Was skok wkoncu trwal?
    --
  2.  permalink
    Zdaje mi sie ze dalej trwa :bigsmile:
    3ci tydzień sie zaczał...
    -- // //
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Kurna, a moja Gabrysia zamiast z plecków na brzuszek się obracać to obraca się z brzuszka na plecy... A chyba właśnie najpierw z plecków na brzuszek powinna co nie?

    Aha dzisiaj Gabrycha spróbowała marchewki gotowanej, bo od kilku dni gapi się na mnie jak jem i piję. Tak jej posmakowało, że chciała więcej i więcej/ Dałam jej w sumie pół łyżeczki płaskiej i koniec. Ale podniety było co nie miara. Posmakowało "dorosłe" jedzenie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    vitani_82: A chyba właśnie najpierw z plecków na brzuszek powinna co nie?

    a tam "powinna", ona sie rozwija po swojemu,wazne ,ze do przodu :))))
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Brawo dla Franka! Zazdroszczę, zazdroszczę!!!:wink::bigsmile:

    Ciekawa jestem kiedy Tadek weźmie się do roboty, hehe.
    --
  3.  permalink
    Franek z brzuszka na plecki to sie potrafi obrócić tylko jak mocniej głową pokołysze i go przeważy :bigsmile:
    Choc juz próbuje podnosić dupkę do góry!
    Może z następnym skokiem sie uda :smile:
    -- // //
  4.  permalink
    Ciekawa jestem kiedy Tadek weźmie się do roboty, hehe.


    Zrobi to w najmniej oczekiwanym momencie!
    Zobaczysz :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    chloe28: a tam "powinna", ona sie rozwija po swojemu,wazne ,ze do przodu :))))


    Masz rację. Chyba jej z brzuszka łatwiej się obracać niż z plecków.

    Gratuluję Frankowi sprytu :)))
    --
  5.  permalink
    No na razie nie udaje mu się przy każdej próbie ale dzielnie chlopina ćwiczy!
    Kurczę zaczynam się już bać co to będzie...
    On juz teraz mi z maty wyłazi a co dopiero jak zacznie się ciagle obracać a potem jeszcze raczkować :shocked:
    Oczy dookoła głowy!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 24th 2012 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: Oczy dookoła głowy!

    dokladnie,dlatego trzeba sie cieszyc ich "niezdarnoscia" ; potem sie zacznie hardcore:wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    chloe28: trzeba sie cieszyc ich "niezdarnoscia" ; potem sie zacznie hardcore

    O, to to!:devil:
    Tęsknię czasem za chwilami, gdy Witek był mniej mobilny:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    a to dopiero początek. Powyżej roku dzieciaki dopiero szaleją :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Najlepszego dla Witusia!!!:kissing::kissing::flowers::flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 24th 2012 zmieniony
     permalink
    U nas po szczepieniu o dziwo znosne popoludnie. owszem plakala od 15 do 16, ale spala od 16:30 do 17 :30, potem plakala do 18tej, wypila 80ml wody i zasnela twardo. Musielismy ja obudzic o 19:30, szybka kapiel, wypita butla i do lozeczka. Teraz slysze jak sobie gada w lozeczku, prawdopodobnie zasnie do pol godzinki. Oby tylko noc byla spokojna. Temperatura 37,0 wiec luzik:) I dzis juz sie obracala na boczki sama :) A i lekarka byla zdziwiona, ze Wiki jest teraz w 90 centylu wagowo, bo po niej nie widac po faldkach. Nie wyglada jak ludzik michelin :P Ale dluga jest :D
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Jenny, dzięki :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    jenny1983: A i lekarka byla zdziwiona, ze Wiki jest teraz w 90 centylu wagowo


    a to faktycznie nie widac po niej,a jaka mniej wiecej jest dluga?
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeJan 24th 2012 zmieniony
     permalink
    chloe, ubieram ja w ubranka na 68 cm i niektore mniejsze 74cm. mierzylismy ja tak mniej wiecej bez prostowania nozek na sile i wychodzilo 66 cm, a wazy 6650g.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    katy222: a to dopiero początek. Powyżej roku dzieciaki dopiero szaleją :)
    taaa ledwie to to po ziemi chodzi a zaczyna wspinaczkę aby wyżej :P Wyprowadzisz z przedpokoju pójdzie do kuchni albo jeszcze gdzie indziej haha jak sie uda to i na ławę wlezie pościaga wszystko co sięgnie a jak nie siegnie to nakrzyczy ehh i długo by tak wymieniac hahaha
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Agunia, ja to wszystko mam już teraz, hehehe:devil: Tyle, że na czworakach.
    --
    •  
      CommentAuthorGoma
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Magdalena: No zycze ci tego.

    Hahaha Madzia udało się bez narkozy :bigsmile:
    W sumie nie wiem co lepsze bo Wojtuś darł się wniebogłosy...
    ale to raczej ze strachu
    no i obraził się na tatę bo trzymał mu głowę...
    -- [/url][/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    heh no na czworaka były jeszcze lekkie ograniczenia ale jak bestia wstała to już ich nie ma aż tak wiele :P
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    i weź tu idź na spacer z dzieckiem :shocked::shocked::neutral::neutral::sad::sad::sad::sad:


    PORWANIE
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Omg, nie moge czytac takich rzeczy. Wspolczuje tej matce.
    •  
      CommentAuthorvitani_82
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    O ja pierdolę!!!
    Mam czasem takie paranoje jak idę z małą na spacer, że ktoś mi może dać w głowę i zabrać Gabrychę...
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeJan 25th 2012 zmieniony
     permalink
    masakra...matka jak matka biedna,ale i dzieciatka biedne boze takie 6 miesieczne od mamusi zabrane i co oni temu dziecku zrobili niewiadomo :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthoralikal
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    chloe28: [/quote][quote=chloe28]


    Cloe dzięki za wyczerpującą odpowiedź;) więc tak. Badanie było wykonane prawie dwa miesiące po zakończeniu podawania małej żelaza. W laboratorium przyszpitalnym więc nie sądzę, aby wartości były podane dla niemowląt. Mała przed świętami przechodziła infekcję, ale badanie było wykonane w ubiegły piątek. Więc nie wiem czy właśnie ta choroba miała wpływ na limfocyty. CPR nie wykonano poproszę o skierowanie na nie na dzisiejszej wizycie. Hemoglobina jest nm najniższą wartość, ale jest w normie. Dzięki za podanie źródła i pomoc:)
    •  
      CommentAuthoralikal
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    To straszne co spotkało mamę tej dziewczynki.... o zgrozo
    •  
      CommentAuthoralikal
    • CommentTimeJan 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdaleno od początku podowałam małej Actiferol, pediatra powiedziała, że niemowlęta lepiej go znoszą. Witaminki też dostaje. To do wątku żelazowego:) Bo wczoraj nie miałam zupełnie czasu odpisać.
  6.  permalink
    A Krzyś już po pobraniu krwi, jutro będę znała wyniki, więc zobaczymy czy mały wyszedł z anemii. Choć pewno i tak wyniki pokażę pediatrze dopiero za tydzień, więc 7 dni niepewności :confused:
    W każdym razie na pobraniu oboje byliśmy super dzielni :tooth: Ja nie zemdlałam, Krzyś nie płakał :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoralikal
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Brawo dla Was:) U nas na pobranie krwi poszedł mój mąż:)
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    nowe fakty
    http://www.se.pl/wydarzenia/kronika-kryminalna/sosnowiec-porwanie-dziecka-polroczna-magda-porwana-z-wozka-nowe-fakty-matka-dziecka-nic-nie-pamieta-_223873.html
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Bez wątpienia tragedia i nie umiem sobie wyobrazić takiej sytuacji
    Jednak absurdalny i śmieszny jest dla mnie
    Rysopis dziecka
    wzrost ok. 60-70 cm, oczy koloru ciemnozielonego (oliwkowe), widoczna wyrzynający się ząb - dolna jedynka, włosy bardzo krótkie – niemowlęce – koloru ciemnobrązowego wytarte z tyłu głowy.
    50% dzieci w tym wieku tak wygląda :/ Jeśli dziecko jest ukryte to nie znajdą, jeśli sprzedane "do adopcji" nowi rodzice postarają sie je ukryć i tak naprawdę szansa i nadzieja na znalezienie jest tylko w osobach które się nie boją powiedzieć ze sąsiad Iksiński do wczoraj nie miał dziecka a teraz ma :/ Jedynie jacyś świadkowie są w stanie coś pomóc a tak to czarno widzę :(
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    biedne Maleństwo :cry::cry::cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Straszne...straszne jest nawet wyobrażanie sobie co czuje matka...I jak tu nie być za przywróceniem kary śmierci:(
    --
  7.  permalink
    Nie mogę pojąć jak ktoś mógł zrobić coś tak strasznego :cry:
    Biedna rodzina, biedne maleństwo :cry: Patrzę na Krzysia i jak myślę, że ktoś mógłby go porwać, coś mu zrobić, to mi łzy ciurkiem lecą :sad: Takie maleństwo, oddzielone od mamusi :cry:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Hanny: I jak tu nie być za przywróceniem kary śmierci:(

    dokładnie - tak jak mówisz...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    a matka w moim wieku.... :sad: jenyyy.... jak można zrobić coś takiego!!! :cry:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    straszne... tyle się słyszy...
    ale gdzie byli ludzie - przechodni, cokolwiek;/
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    nic nie piszą o ojcu dziecka,może to on porwał małą?
    Jeśłi rodzice nie są razem i kłócą się od dziecko, to mogło tak być.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    w ciazy pytalam, ale znow nie wiem....
    kiedy mozna kupic stanik do karmienia, co by nie zrobil sie za maly?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    katy222: nic nie piszą o ojcu dziecka,może to on porwał małą?
    gdzieś czytałam że to on powiadamiał dziadków że też jest wstrząśnięty no i że sa z matką razem
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Ojciec dziecka wypowiadał się w TV.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Talinka już. Ja nadal śmigam w sportowych, bo cyc pełny od opróżnionego rożni się dwoma rozmiarami.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoralikal
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Hmhm dlaczego nie pokażą zdjęcia małej... łatwiej byłoby ją znaleźć
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    nie, no już dali zdjęcia. na tej stronie superaka już jest kilka zdjęć. dziecko ma dośc charakterystyczną buzię, na pewno da się odróżnić od części półroczniaków.
    straszne to jest. aż mnie w gardle ścisnęło :sad:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 25th 2012
     permalink
    Talinka: kiedy mozna kupic stanik do karmienia, co by nie zrobil sie za maly?



    ja kupiłam po nawale i do tej pory są ok...


    ja widziałam jej zdjęcia na FB bo już alarm uruchomiony...
    biedna dziewczynka :(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.