Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Magda, ja bym się nie przejmowała. Na odzwyczajanie od smoka przyjdzie czas. Jest nowa sytuacja, mała nie umie się odnaleźć, doi smoka, bo to ją uspokaja.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Ech, ja też myslałam,że drugie bejbi jakies 1,5 roku po pierwszym, ale niestety teraz nie będe ryzykowac i odczekam, az Mery nie będzie wymagała noszenia, gdybym - tfu tfu tfu napsa urok - musiała w ciazy leżeć.
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    No właśnie, a czy jak stosuję karmienie mieszane, to mogę podawać Małej herbatki, np. koperkową?
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Magda, a jak się przyzwyczai do tego stopnia, że w również w nocy będzie doić smoka i jak jej wypadnie to będzie płacz, to ja Tobie współczuję tego wstawania....
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    bellybaby, a może coś zjadłaś, co zatkało małą ? Ja bym podawała, w końcu i tak zna już butlę..
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    jenny1983- nie wydaje mi się chociaż od paru dni ja sama nie odwiedziłam kibelka więc może jest jakaś zależność i jak mnie ruszy to Ją też :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Mleko NAN jest znane z powodowania zaparć - bo ma dużo żelaza. U nas tak było na początku, ale zmieniłam na Bebilon Comfort i wszystkie kłopoty brzuszkowe minęły jak ręką odjął.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    U nas NAN też spowodował zaparcia i po zmianie mleka wszystko wróciło do normy.
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Livia, czyli jednak może być wina mleka-już parę osób mówiło o dużej zawartości żelaza- cholera, muszę się zastanowić nad zmianą MM, pogadam jeszcze z pediatrą...dzięki Dziewczyny, bardzo mi pomogłyście :grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: Myslałam ze spadnę z krzesła!
    Idę sie pieprznac ta łepetyna o scianę! :wink:


    aj tam, nie ma powodu :smile:


    jenny1983: Coś chyba wisi w powietrzu, bo nasza Wiki też się "zepsuła":sad: Zamiast spać 9-10 godzin jak zwykle, znowu obudziła się w środku nocy, o 0:50 !!!! i chciała jeść !!!


    hehe moja Ninka to samo
    od 3-ech nocy

    zawsze było tak, że zasypiała o 19, pierwsza pobudka 1-2 a potem rano 6-7

    a od 3 dni jest tak, że zasypia o 19, pierwsza pobudka 23-24 potem 4-5 i potem już o 8 wstajemy
    też jakby więcej papu potrzebowała :smile:
    ale mnie to akurat cieszy bo może więcej przybierze [cały czas czekam aż przekroczymy te magiczne 6 kg :P] a po drugie ja nigdy nie chodzę wcześniej spać jak o 23-24 i było tak, że kładłam się a za godzinę , półtora już mnie budziła
    a teraz I karmienie jest jak ja jeszcze nie śpię, potem się od razu kładę i dzięki temu mam 4-5 godzin snu bez przerw żadnych :wink:



    jenny1983: mogę ci polecić dobry nawilżacz powietrza do pokoju i Euphorbium spray z apteki


    nawilżacz mam i nie pomaga
    ale może spróbujemy tego sprayu :)


    bellybaby: 3. Ile powinno spać 1,5 miesięczne dziecko? Jest w ogóle jakaś norma?!


    tego to nawet najstarsi górale nie wiedzą :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    a ja dzisiaj miałam noc jak z marzeń...
    0 21.00 spanie
    3.00 pobudka i jeść po 15 min spanie
    6.00 pobudka i jeść 10 min i znów sen
    8.00 pobudka jeść i zabawa...

    jak dla mnie bomba !:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    morela1: a ja dzisiaj miałam noc jak z marzeń...
    0 21.00 spanie
    3.00 pobudka i jeść po 15 min spanie
    6.00 pobudka i jeść 10 min i znów sen
    8.00 pobudka jeść i zabawa...

    jak dla mnie bomba !:bigsmile:


    to do tej pory jakie miałaś ? :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Nan ma 5,2mg Fe na 100g... to ile ma Bebilon Comfort? Pytam z ciekawości, jaka ilość robi dziecku różnicę ? Ja podawałam Gerbera, teraz daję nan i jest ok:)
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    TEORKA: to do tej pory jakie miałaś ?

    6 godz pierwszy raz spał:wink:
    a z resztą podobnie :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    jenny1983-bebilon comfort: Żelazo 4 mg na 100 g
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Jenny - myślę, że każdemu dziecku co innego pasuje. Ale faktem jest, że NAN często powoduje zaparcia. Niestety nie jestem Ci teraz w stanie podać ile żelaza ma Bebilon Comfort, bo Młody ma dwa lata i już go nie pije, ale na stronie Nutricii powinno być.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Witam!
    Mam pytanie do "podwójnych" lub "potrójnych" mam. Do tej pory było tak że Hania spała w swoim pokoju, Basia u nas. Obie miały kamerki przy łóżku. Teraz zepsuła się u Basi i chyba podejmę ten krok żeby przeprowadzić Basię do Hani pokoju.
    Basia budzi sie często w nocy. Nie wiem czy to dobry pomysł, czy Basia nie będzie przeszkadzać Hani.
    Jak byłyśmy na wakacjach spały razem w jednym pokoju, ale Basia wtedy nie ząbkowała i nie wyła w nocy.
    Od kiedy wasze pociechy mieszkały razem w pokoju.
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    bellybaby, czyli po przeliczeniu na 100ml mleka wynika, że 0,17mg Fe robi dziecku różnicę... no jakoś bym tego nie wiązała z żelazem, może gorszy probiotyk jest w Nan-i, albo jest go mniej. Bebilon Comfort jest przeznaczony dla dzieciaczków z problemami brzuszkowymi, więc to co innego niż zwykły nan czy bebiko czy bebilon...Ma pewnie wstepnie zhydrolizowane białka, tak jak Enfamil H.A.Digest. Ale mniejsza o to, najlepiej pogadać z pediatrą, oni mają duuużo większe doświadczenie w tej materii.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Magdalena,ja swojej Małej też daję smoka na uspokojenie.Z tym,że np. przy przebieraniu jest niezastąpiony,bo ja mogę ją spokojnie przebrać a ona się patrzy w jeden punkt i ssie smoka :) W nocy ze smoczkiem też czasem uśnie,ale wypluwa i śpi dalej :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    No więc:
    Mała waży 4720g ;)
    Szczepienia będą po 21.02, bo pediatra ma urlop. Wsio jest ok, poza jakimś zasinieniem wokół ust. Mamy skontrolować u kardiologa…. dała skierowanie, ale jeśli terminy będą długie [mimo, że napisała pilne] lub nie będzie nam się kalkulował dojazd [gdańsk] to dała namiar na prywatnego w Gdyni. Wizyta 120zł z echem.
    --
    •  
      CommentAuthorbelly
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Talka, to ładnie Paulinka przybiera a z tym zasinieniem to co to może być?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    pediatra mówi, ze moze nic, bo osłuchowo szmerów nie ma, ale lepiej sprawdzic
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Talinka: Wizyta 120zł z echem.
    no to tanio - u nas to 180zł ale jako stały pacjent Antosia płaci 150
    Jeśli nie ma szmerów to faktycznie może to być nic takiego a nawet jakby były szmery to do 3m-ca mogą być bo do 3m-ca zamyka isę zastawka trójdzielna więc nei ma co panikować ale trzeba skontrolować :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    wiem ;) sama bylam dzieckiem z dziura w sercu po urodzeniu ;)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Już wstawiłam łóżeczko do starszej do pokoju. Narazie na próbę zobaczymy jak w nocy będą się zachowywać.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Talinka: wiem ;) sama bylam dzieckiem z dziura w sercu po urodzeniu ;)
    --

    i ja i ja! :smile:

    ale mam pytanie do mamuś z Warszawy. Polecacie jakiegos dobrego kardiologa? Bo musimy z Mała iśc na kontrolę za 2 miesiące.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Magdalena: i ja i ja! :smile:

    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: ale mam pytanie do mamuś z Warszawy. Polecacie jakiegos dobrego kardiologa? Bo musimy z Mała iśc na kontrolę za 2 miesiące.

    My po wyjściu ze szpitala z wcześniakiem od razu wysłaliśmy skierowanie do CZD. Termin jakiś masakryczny nie był ... Prof. Kasprzak przyjmuje Maciusia. Trudno o jakąś opinię, bo Młodemu nic szczególnego się nie dzieje (słychać wciąż jakieś szmery), więc lekarz nie miała okazji się wykazać. Chodzimy na kontrole i nic poza tym.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: ale mam pytanie do mamuś z Warszawy. Polecacie jakiegos dobrego kardiologa? Bo musimy z Mała iśc na kontrolę za 2 miesiące.


    Zdecydowanie po tysiąckroć i milionkroć Piotr Perdeus... Jeszcze nie udało mi się spotkać lekarza z takim podejściem do dzieci. Jest fenomenalny! No i ceniony "na rynku" lekarskim.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Mónikha: Nie każda, z tego co pamiętam. Przed zabiegiem przechodzi się masę badań - 2 tyg chyba jeździłam zanim orzekli, że mi zrobią korektę.
    Coś mi świta, że astygmatyzm jest przeciwskazaniem.
    2000 zł za jedno oko - 8 lat temu.

    Ja robiłam 4 lata temu korektę i badania trwały jeden dzień tuż przed zabiegiem. I astygmatyzm mam, ale niewielki. Kolega, który ma (miał) spory nosił specjalnie dopasowane soczewki przez kilka dni przed zabiegiem. Ja płaciłam 2,5 za oko. Ale ceny są różne w zależności od metody, a teraz jest ich w hu...
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Ja miałam LASIK.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Agunia05: Talinka: Wizyta 120zł z echem.

    no to tanio - u nas to 180zł ale jako stały pacjent Antosia płaci 150

    he? ja płaciłam 70zł za echo u kardio, prywatnie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Dzięki, Jaherka. Spóbuje go namierzyć. Bo musimy ekg zrobić.
    On pzyjmuje gdzieś państwowo czy tylko w Arce? bo cos nie moge znaleźć.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Przyjmuje jeszcze w CM Damiana.
    On jest wzywany na konsultacje kardiologiczne na Madalińskiego, ale to chyba tylko w warunkach szpitalnych.
    Choć może w przychodni też przyjmuje...Może zadzwoń tam i podpytaj. Choć jak znam życie terminy będą obłędne:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    widze, że na Inflanckeij też jest . zadzwonię i popytam.
    kurde, większóść tych dobrych specjalistów to się wycwaniło i juz tylko prywatnie przyjmuje (dra Sionka tez nie idzie namierzyć państwowo i znowu skasuje nas na 300stówy za bioderka :/
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Magdalena: i znowu skasuje nas na 300stówy za bioderka :/

    łoł! :surprised:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny czy Wasze dzieciaczki miały bądź mają zeza? Zauważyłam, że Wiki jak ma jakąś zabawkę przed sobą na macie albo w rączkach to robi zbieżnego zeza, nawet jak ją karmię to zezuje na butelkę. Zaczynam się martwić, bo tego nie robiła. Dodam, że jak przyjrzycie się zdjęciom jej, tym ostatnim to widać nawet na nich,że zezuje lekko...
    Nasza pediatra jest zdania, że do 6 m-cy samo przejdzie... A jakie wy macie zdanie?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    jenny1983: Dziewczyny czy Wasze dzieciaczki miały bądź mają zeza?

    u nas czasami tteż zezuje. to podobno normalne, chyba, że zamiast zanikac, nasili się.
    Natalaa:

    Nie łół, tylko Ty mi powiedz, czemu zmieniłas takiego fajnego nicka? To trochę jakby Adam Małysz nagle sobie zmienił nazwisko.
    Bez sensu. protestuję.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Kobieta zmienną jest, ot co :wink:
    Znudził mi się ;))
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: czemu zmieniłas takiego fajnego nicka? To trochę jakby Adam Małysz nagle sobie zmienił nazwisko.
    Bez sensu. protestuję.


    Ja może zostanę skrytykowana za to co napiszę, ale wkurza mnie zmienianie co chwila nicków jak rękawiczek, czasem wręcz "co 5 minut"
    Robi to potworny bałagan w dyskusji bo za zmianą nicka nie idzie niestety zmiana w postach a przecież niejednokrotnie zwracamy się do siebie imiennie tudzież cytujemy swoje wypowiedzi...
    To jeden z aspektów mnie wkurzających.Pozostałe przemilczę...:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Natalaa: Kobieta zmienną jest, ot co
    Znudził mi się ;))

    Ło matko, która jeszcze chce zmienić nick??:devil:
    TALINKO, dobrze, że Paulinkę łatwo rozpoznać:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Nareszcie chwilka spokoju:cool: Oliwka zasnęła,mąż śpi.. Dziś mnie wkurzył jak diabli :/ Nie wyspał się,bo za mało miejsca na łóżku.. To się wkur... i mówię,że on się nie wyspał,a co ja mam powiedzieć jak mam pobudki w środku nocy,wtedy kiedy on sobie słodko śpi. I jeszcze teraz nie ma pracy od miesiąca,bo z jednej pracy go zwolnili,teraz w tej nowej zastój.. Powiedziałam,żeby poszukał nowej,byle by tą zimę przeczekać.. Mamy problemy z pieniędzmi,jeszcze w domu malutkie dziecko,a on się rzucił i powiedział,że to nie jego wina,że tak jest i że skoro jestem taka mądra to żebym ja poszła do pracy.. Spoko,tylko ciekawe jak on będzie się zajmował dzieckiem.. Zwykła zmiana pieluchy go odpycha :// A ja chodzę jak ten debil i płaczę cały dzień,bo mnie jego podejście do tego wszystkiego już dobija.
    --
  2.  permalink
    Oj Hussy jak sie pojawi dziecko zazwyczaj kryzys murowany...u mnie też nie było za ciekawie ale podołalismy z czasem przyzywczaił się,że jest dziecko i sa obowiązki a nie leniuchowanie jak przed,ale faceci tacy są nic na to nie poradzimy trzeba zacisnąć zęby i przetrwać,bo kłotnie nic nie dadzą a nerwy mogą tylko zakłocić laktację:/głowa do góry choć wiem,że czasem trudno
    -- ,
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Moim błędnym myśleniem po wyjściu ze szpitala była myśl 'nareszcie w domu,więc się wyśpię i odpocznę' .. G. prawda. Dlatego od paru dni powiedziałam sobie,że od teraz noc jest dla mnie nie do spania i żeby się nie nastawiać na wypoczynek. Dlatego psychicznie jestem dużo silniejsza niż na początku. Chociaż jeszcze coś tam siedzi we mnie co mnie gryzie,ale może i to kiedyś uda mi się pokonać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Hussy, śpij wtedy, kiedy masz okazję - w dzień też. To dużo daje. Ja przez pierwsze dni też spałam za każdym razem, jak młoda zasypiała. Dzięki temu jakoś sobie nadrabiałam po nockach.

    To mąż jest teraz w domu? No to trzeba go zaangażować w domowe obowiązki :smile:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Ja może zostanę skrytykowana za to co napiszę, ale wkurza mnie zmienianie co chwila nicków jak rękawiczek, czasem wręcz "co 5 minut"


    a ja dołączam się po tysiąckroć !
    też mnie to irytuje prze okrutnie :wink:


    a jeszcze chciałam dodać, że mi ma córka dzisiaj pióra wybrała :neutral:
    od 10 rano do 18 nie jadła i nie spała
    wszystko było na nie i ciągle ryk
    wciąganie dolnej wargi do buzi i ryk ryk ryk, po stokroć ryk
    pomagało tylko jak jej dziąsła masowałam moimi palcami
    jak ona tak będzie ząbkować to ja nie mam pytań :cry::cool:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    TEORKA: a ja dołączam się po tysiąckroć !
    też mnie to irytuje prze okrutnie

    dopoki jest taka opcja to bedzie sie to zdarzac. ale fakt - troche trzeba sie naglowkowac, zanim sie czlowiek polapie kim jest ta "nowa", ktora gada z toba jak stara znajoma... :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Moja córa robi dziubek jak chce jeść :tongue: I znam ten grymas jak wstaje.. Ach :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Teo, pamiętasz jak pisałam, że u Wiki to samo i że będę próbować Camilii. No i kupiłam, całość zużyta i jak rękę odjął !!!! Nie wierzyłam, że pomoże bo to homeopatia, ale pomogło. W końcu Wiki nie wie co to homeopatia,hehheh. Już po pierwszych dwóch dawkach był efekt ( a podaje się 2-3 na dobę). Opakowanie poszło w 4 dni i narazie spokój:bigsmile::bigsmile: Jak tylko takie akcje wrócą kupuje następne opakowanie!!!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    jenny1983: Teo, pamiętasz jak pisałam, że u Wiki to samo i że będę próbować Camilii. No i kupiłam, całość zużyta i jak rękę odjął !!!!


    kurde to jutro wyślę Mateo bo faktycznie nam pediatrzyca kazała smarować a nam z głowy to wyleciało i nie kupiliśmy...
    ale po dzisiejszej akcji kupię na pewno bo masakra dzisiaj była...
    a ślini się tak, że ma całą brodę mega czerwoną :confused:

    dałam jej gryzak i było ok, do momentu jak sobie go tak wepchała, że pawia puściła niemalże :devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.