Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Teo, ale Camilia to roztwór doustny, a do smarowania mam Dentinox i niestety on nie pomógł !!!! Myślę, że dopóki zębów nie widać bądź czuć pod dziąsłem, nie ma co smarować tym żelem. Bo on działa miejscowo a Camilia ogólnie.
    No broda to cała czerwona i podrażniona, smaruje bepnthenem i jest lepiej.
    Ale dziś Wiki wysypało taką mini kaszką na klatce i brzuszku, mam nadzieję, że to od nowego płynu do prania a nie od nowego mleka, które różni się tylko jednym składnikiem od poprzedniego:shocked:!!!
    --
    •  
      CommentAuthorAlien
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    TEORKA: a ślini się tak, że ma całą brodę mega czerwoną :confused:


    Na takie zaczerwienienia polecam ..... krem na odparzenia. U Kuby ładnie goi.
    Faktem też jest, że przy ząbkowaniu siki i kupa bardziej żrące są. Kubusiowi sie odparzenia zrobiły, ale wysmarowałam mu tyłek najpierw kremem na odparzenia (gojący), później gruba warstwa linomagu (izolacja) i pupa już ok :smile:

    A Młodemu zdecydowanie podeszła dzisiaj marchewka z ziemniaczkiem (hipp) pałaszował aż miło. :smile: Za to sama marchewka (gerber) raczej blee jest.
  1.  permalink
    Dziewczyny a powiedzcie mi od kiedy mniej wiecej wasze dzieicaczki zaczęły spac same w pokoikach swoich?
    Wlasnie sie przeprowadzilismy i Franio dostał swój pokój.
    Miejsca na drugie łozko dla mnie tam nie ma.
    No ale boję sie go samego zostawić na noc tam :sad:
    A co jak nie usłysze jak steka?
    Do tej pory własnie to stekanie mnie budziło a jak go tak nie usłysze to zacznie sie płacz i przeca cały blok na nogach bedzie.
    -- // //
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    nightingale_84: A co jak nie usłysze jak steka?

    Kupcie sobie nianię elektroniczną. Ja mam taką z kamerką. Super sprawa. To nie jest to tanie, ale bardzo fajne rozwiązanie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    NIGHT moja to od samego początku praktycznie śpi sama :smile:
    jak miała gdzieś 2 tygodnie chyba
    bo jej łóżeczko jest w pokoju jednym a my z mężem śpimy w drugim
    tzn w tamtym też jest łóżko cały czas rozłożone i z pościelą i czasami ja już tam zostaję ok 3-4 rano bo jak ją karmię na leżąco to przysypiam i potem mi się już nie chcę z poduszką wędrować po całym mieszkaniu a i mąż się bardziej wysypia sam [mamy dwie normalne takie wersalki i są dość ciasne, teraz jak się przeprowadzimy to będziemy mieli w końcu wielkie łoże :D] ale generalnie do 3-4 śpi sama w pokoju
    ale mamy nianię
    bez tego chyba by się nie dało bo zanim bym ją przez ścianę usłyszała to byłby pewnie ryk i dziecko obudzone
    a tak to mnie już jej stękanie budzi więc szybko idę i karmię na śpiocha i odkładam po karmieniu do łóżeczka :wink:




    JENNY czyli to Camille to co jest ?
    kropelki jakieś ?
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    A powiedzcie,bo my mamy u siebie w pokoju telewizor. I mała śpi z nami codziennie. Mama powiedziała mi,żebyśmy przestawili tak żeby dziecko nie patrzyło,bo potem dzieci robią się nerwowe.To prawda? A moja Mała czasem jak włącza jej się 'tryb czuwania' to ssie smoka i patrzy w telewizor..
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Teo, tak Camilia to kropelki doustne w minimsach (pojedyncze dawki), w paczce jest ich 10 sztuk, czyli na 4-5 dni stosowania.

    Hussy, telewizor ogłupia i dorosłych i dzieci, ale też prowadzi do nadpobudliwości u takich maluchów, które dobrze jeszcze nie widzą, a tam im ciągle jakiś rozmazany obraz skacze!!! Owszem to dla nich ciekawe, ale napewno nie jest zdrowe, można tak przestymulować dziecko, a potem ono musi jakoś odreagować, niestety płaczem. Więc mama ma jak najbardziej rację.
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Hussy: A moja Mała czasem jak włącza jej się 'tryb czuwania' to ssie smoka i patrzy w telewizor..

    hussy a nie mozesz go po prostu... wylaczyc?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    JENNY i to bez recepty tak? :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    u nas chodzi radio
    tzn telewizor chodzi ale tylko podczas dzień dobry TVN :devil:
    potem wyłączamy i słuchamy sobie muzyczki [coby w ciszy nie siedzieć bo już całkiem bym sfisiowała :confused:]
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    night, ja mam TĄ nianię i jestem bardzo zadowolona. Działa na podczerwień, więc mały ma zgaszone światło, a ja i tak widzę co się z nim dzieje. I czy faktycznie jak zapłacze muszę od razu iść, czy niekoniecznie. Świetnie sprawdziło się w sylwestra na przykład:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjenny1983
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Teo, tak :) ja bym na Twoim miejscu spróbowała :) Bo Ninka nie przekroczy za szybko 6kg jak będzie takie akcje urządzać i bojkotować cyca! A przecież cyc to jej najlepszy przyjaciel:)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    spróbujemy na pewno bo widać, że ją to męczy strasznie :(


    jenny1983: Bo Ninka nie przekroczy za szybko 6kg jak będzie takie akcje urządzać i bojkotować cyca!



    eeee no w poniedziałek miała 5830 gr więc myślę, że jeszcze z 1,5 tygodnia i 6 kilo będzie :bigsmile::bigsmile::bigsmile::cool:

    w tamtym tygodniu też bojkotowała cyca a przybrała 160 gr co na jej wczesniejsze osiągi [90, 70, 100 ] to i tak ładnie:wink:
    --
  2.  permalink
    Kurczę to chyba będę musiała sie w taka nianie zaopatrzyć.
    Bo samego go nie zostawie.. a spać na dmuchanym materacy z nim tez nie bardzo :/
    Dzieki!
    Obczaje temat tych nianiek :D
    -- // //
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    eeee no w poniedziałek miała 5830 gr

    ooo ja nie wiedziałam że Ninka tyle teraz waży...
    ale mój też teraz zwolnił z przybieraniem ....
    w tamtym tygodniu też bojkotowała cyca a przybrała 160 gr co na jej wczesniejsze osiągi [90, 70, 100 ] to i tak ładnie

    no to idzie ku dobremu :clap:
    --
  3.  permalink
    Ewcia pierwszy miesiąc spała sama, w swoim pokoju, potem wróciła tam jak miała 5 miesięcy. Nie mamy wielkiego mieszkania, pokoje są obok siebie, po prostu nie zamykałam drzwi, żeby słyszeć jak się obudzi. Ale stękanie to mnie nie budziło nawet jak spała obok mnie :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    morela1: ooo ja nie wiedziałam że Ninka tyle teraz waży...


    ale że tak mało ? :wink:


    morela1: no to idzie ku dobremu :clap:


    no po trzecim miesiącu ponoć przybieranie zwalnia więc może to tylko jednorazowo tak było :tongue:
    --
  4.  permalink
    A Krzyś też mniej ssie, a przypakował- wczoraj z pełnym brzuszkiem 6kg ważył :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    nightingale_84: Dziewczyny a powiedzcie mi od kiedy mniej wiecej wasze dzieicaczki zaczęły spac same w pokoikach swoich?

    Janek śpi w swoim pokoju, odkąd skończył 6 tygodni. Na początku bałam się, że go nie usłyszę ale już wiem, że jestem wyczulona na każde stęknięcie. Pokój nie przylega do naszej sypialni. Dla własnego spokoju mam włączony monitor oddechu, niana póki co jeszcze nieużywana.
    Zobaczysz, że instynkt macierzyński ma wielką czułość:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    ale że tak mało ?

    no myślałam że troszkę więcej ale grunt że jest lepiej :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    morela1: no myślałam że troszkę więcej ale grunt że jest lepiej :smile:


    ona dba o linię bo jest dziewczynką o !
    będzie smukła jak wierzba, nie to co mamusia :devil::devil::devil:

    poza tym - dziewczyny mi tu tłukły do głowy i przyjęłam :smile: - idzie w 50-tym centylu cały czas więc wszystko jest orajt :D
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    TEORKA: ale że tak mało ?

    No przecież Ninka waży tyle, ile powinna:smile: I w dodatku ostatnio ładniej przybrała
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    aneta01: No przecież Ninka waży tyle, ile powinna:smile: I w dodatku ostatnio ładniej przybrała


    no dlatego ja już się nie martwię :smile:


    a jak to jest jeszcze mi powiedzcie ?
    dziecko jak ma 6 mscy to powinno podwoić swoją wagę urodzeniową tak ? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    ona dba o linię bo jest dziewczynką o !


    nooo ja ci o tym już dawno pisałam:wink:
    będzie smukła jak wierzba, nie to co mamusia

    no nie przesadzaj widziałam twoje (patyki) czyt. nogi
    na zdj z 2 mies temu jak pokazałaś na wracamy do formy po porodzie...:devil:
    teraz to już pewnie cień z nich jest:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    TEORKA: a jak to jest jeszcze mi powiedzcie ?
    dziecko jak ma 6 mscy to powinno podwoić swoją wagę urodzeniową tak ? :wink:


    Powinno... Wg podręczników. Ale Wojtusiowi to chwilę później przyszło. I teraz już też widzę,że nie ma opcji na to,żeby na roczek potroił wagę urodzeniową. Chyba,że jakimś cudem w 4 miesiące 3kg dowali...
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    mój też jedzie 50 i się w ogóle nie zamartwiałam bo właśnie jest ok:smile:
    --
  5.  permalink
    dziecko jak ma 6 mscy to powinno podwoić swoją wagę urodzeniową tak ? :wink:

    zależy, ile ważyło na starcie :wink: mniejsze dzieci podwajają szybciej, cięższe wolniej
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Jaheira: Powinno... Wg podręczników. Ale Wojtusiowi to chwilę później przyszło. I teraz już też widzę,że nie ma opcji na to,żeby na roczek potroił wagę urodzeniową. Chyba,że jakimś cudem w 4 miesiące 3kg dowali...


    aha czyli to jest tylko tak orientacyjnie i niekoniecznie się sprawdza ?
    dobrze wiedzieć zatem bo tak sobie właśnie myślałam, że ona 1,2 kg raczej nie dowali w 3 msce skoro teraz przybieranie będzie jeszcze wolniejsze :wink:



    morela1: teraz to już pewnie cień z nich jest:tongue:



    hahahahhaahhaha
    cień cienia cienia :devil::devil::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Meldujemy sie po pelnym atrakcji dniu :wink: Bylismy dzisiaj na zakupach, posprzatalam w domu na blysk i jeszcze upieklam 2 pizze :bigsmile: Zaraz kapanie Kubutka i chyba lece spac bo wypompowana jestem!
    A mąż jutro idzie pierwszy raz do pracy po 5-tygodniowym urlopie:shocked: Ciekawe jak dam rade bez niego:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNeamo
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    TEORKA: dziecko jak ma 6 mscy to powinno podwoić swoją wagę urodzeniową tak ? :wink:


    To Natuś już podwoił, bo na wczorajszej wizycie był ważony i ma już 7100g:smile:

    Niestety moje cycki od pewnego czasu nie wyrabiają, bo Nataś wypije z obydwu, a nadal głodny, wkurza się gryzie mnie po cyckach a tam nic:sad:
    Pomimo, że już dostaje jeden stały posiłek, a teraz dodaliśmy jeszcze kaszkę na moim mleku z jabłuszkiem. Pediatra przepisała nam bebilon pepti
    żeby mały głodny nie był, ale mam nadzieję, że moje cycki wreszcie uda się rozruszać.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    cerisecerise: zależy, ile ważyło na starcie mniejsze dzieci podwajają szybciej, cięższe wolniej

    Właśnie chciałam to napisać. Krzyś i Janek zaczynali od dwojki z przodu, to i łatwiej im podwoić masę, zresztą muszą nadganiać. Mój mały podwoił masę jak miał 3 miesiące i kilka dni. Teraz już tak szybko nie przybiera, za to bardzo się wyciągnął.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    aneta01: Mój mały podwoił masę jak miał 3 miesiące i kilka dni.


    urodzeniową podwoił ?? :shocked::shocked::smile:



    carottka: A mąż jutro idzie pierwszy raz do pracy po 5-tygodniowym urlopie:shocked: Ciekawe jak dam rade bez niego:wink:


    ło Jezusie ale Ci dobrze było ! :smile:
    mój mąż to nawet pół tygodnia w domu nie siedział ze mną :neutral::smile:
    --
  6.  permalink
    Teo- Krzyś też już dawno podwoił :wink: Dla niego podwoić wagę urodzeniową znaczyło ważyć 5200g :wink:
    Jak na pięciomiesięcznego chłopca waży malutko, jest długi, ale drobniutki. Ale wagę urodzeniową już podwoił :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    ahaaa no tak
    bo nie doczytałam tego co pisałaś, że mniejsze dzieci szybciej a cięższe wolniej :smile:
    a przecież to logiczne niejako :)
    --
    •  
      CommentAuthorcerisecerise
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    No logiczne- jedne dzieci, żeby podwoić wagę muszą przybrać np 2500g, inne 4100. A to spora różnica przecież :wink:
    A poza tym dzieci z niską wagą urodzeniową najczęściej przybierają szybciej- Krzyś może nie jest dobrym przykładem, ale Ewcia z trzeciego centyla wskoczyła na 50 :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Miki też się urodził z dwójką z przodu i też jakoś w trzecim miesiącu życia podwoił wagę :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    TEORKA: urodzeniową podwoił ??

    Tak:smile: Urodził się z wagą 2870, 5700 osiągnął jak miał niespełna 3 miesiące. Teraz waży pewnie niecałe 7 kilo (obstawiam 6,8).
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Livia: Miki też się urodził z dwójką z przodu i też jakoś w trzecim miesiącu życia podwoił wagę

    Czyli nasze "kurczaczki" pretendują do kategorii "byczków":wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Aneta - mój był taki sam "kurczak" jak Twój - 2800 :-) Ale co do tego byczka to nie powiedziałabym... :wink: Ma dwa lata, a waży niewiele ponad 12 kg i na siatce mi zjechał :-/
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Livia: Ale co do tego byczka to nie powiedziałabym... Ma dwa lata, a waży niewiele ponad 12 kg i na siatce mi zjechał :-/
    --

    Coś mi się zdaje, że Janek pójdzie w ślady Mikołajka. Raczej z tych szczuplaków będzie, bo mój M. szczupły i wysoki, ja też raczej drobna, więc pulpetem będzie pewnie dopóki nie nauczy się chodzić. Tyle jego:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Pocieszam się, że szczupli jednak mają łatwiej :wink:
    --
  7.  permalink
    No wszyscy piszczą z zachwytu na widok Krzysia, więc coś w tym musi być :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Ja tam zawsze lecialam na wysokich chudzielcow. I takiego mam męza (tylko mnie nie wygadajcie, on mysli, ze jest atleta;).

    W kategorii pakera roku nie pobinecie Mery. Podwoila wage po 2 miesiacach.
    No ALE nietrudno podwoic 1730, nie? :wink: (waga po spadku).
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Mama powiedziała mi,żebyśmy przestawili tak żeby dziecko nie patrzyło,bo potem dzieci robią się nerwowe.To prawda? A moja Mała czasem jak włącza jej się 'tryb czuwania' to ssie smoka i patrzy w telewizor..
    --


    prawda. prawda jest ,ze dziecko do 2 roku zycia jak nie dluzej wogole TV nie potrzebuje- w sensie nie potrafi sie zbytnio skupic na tym co tam jest (na tresci) wiec bez senu
    TV nie rozwija takiego malego dziecka; a mruganie swiatla mzoe prowadzic do napadow padaczkowych
    Mojej znajomej syn od malego w bujaczku pzred TV masakra
    Ma 2 lata , zaczal chodzic dopiero w wieku ok 16 miesiecy(ale nadal jest mega sztywny i po schodach nie wejdzie ..(edit: to akurat nie od TV ale od tego siedzenia non stop w bujaczku..
    Do tego nic a nic nie mowi (nawet mama czy tata)
    TV jest do BANI!!!
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Co do wagi,taka naukowa ciekawostki wyniesiona ze studiow
    dzieci urodzone z niska waga urodzeniowa(ale nie wczesniaki, tylko dzieci donoszone) 2.5 kg lub ponizej maja ogromne predyspozycje do wysokiego BMI w doroslym zyciu (otylosci)
    Natomiast dzieci duze te ,ktore mialy ponad 4 kg to zazwyczaj szczuplaki z normalnym BMI:) w dodatku maja b niskie ryzyko zachorowania na choroby ukl krwionosnego/cukrzycy typu 2 (wszystkie dzici pomiedzy 3.5-4.5 kg rodzone- tutaj tez to sie nie tyczy wczesniakow)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    Dziewczyny, a co moze byc powodem zmniejszenia apetytu u dziecka?
    Szczepienie mozna wykluczyc, bo bylo 2 tyg temu. Mała od jakichs 2 dni mniej zjada. Przed chwila po 7h nocnego snu zjadla tylko z jednej piersi, co od dawna sie nie zdarzylo. W ciagu dnia tez je rzadziej i mniej.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Podwojenie najniższej wagi (nie urodzeniowej) powinno nastąpić pomiędzy trzecim a piątym mż.
    Ale oczywiście to co pisałyście wcześniej - szczuplaki szybciej gonią!
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena: Dziewczyny, a co moze byc powodem zmniejszenia apetytu u dziecka?


    heheh też bym chciała wiedzieć ! :wink:
    bo moja gwiazda od dłuższego czasu ma wyjebane na cycka i w dzień potrafi mi np od 10 do 19 nie jeść :shocked::shocked::shocked::shocked::smile:
    wczoraj tak było bo nie spała a jestem w stanie ją tylko na śpiocha nakarmić bo inaczej jest wrzask, pisk, krzyk i inne atrakcje
    tylko w nocy pięknie zjada, rano i po kąpaniu
    a tak to mi pokazuje :middlefinger:


    pediatrzyca mi mówiła, że to może przez zęby.. [a mojej ewidentnie dają w dupę bo to widać]
    zaraz Mateo jedzie po tą Camilie i zobaczymy czy pomoże....
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeFeb 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    a takie pytanko jeszcze mam...
    3,5 miesieczne dziecko można nosic "ma biodrze" ? [ładnie trzyma główkę]
    czy to za wczesnie ?
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    zależy jak. ta nasza fizjo mówiła, że można, jeśli nie trzymasz dziecka cąłkiem w pionie, tylko pod skosem, tak, żeby podpierać tez plecki.
    chodzi o to, żeby nie sadzać na biodrze dziecka, które nie siedzi.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.